Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Stolica sluz i krv

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno Stolica sluz i krv

    Danas mi je sin (4 mj. 10 dana) imao jednu normalnu i jednu sluzavu žutu stolicu sa 2-3 traga krvi. Inace isključivo doji (zazvaljujući RODAMA ) stolicu ima svakih 4-5 dana tada 2-3 dnevno.
    Da li da idem Dr. ili da čekam slijedeću stolicu a to može biti tek za 4-5 dana. Inače je zdrav i veseo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    389

    Početno

    Ja bi zbog krvi išla doktoru. Vjerojatno nije niš al bolje je provjeriti. Sluz u stolici može isto značiti puno toga a i ne mora. Dakle, pedijatar

  3. #3
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Je li možda uzimate željezo?
    Od željeza zna biti tragova sluzi i nečeg crvenog što izgleda kao krv, ali nije...
    Ako ne uzimate željezo - onda k doktoru!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Uzimamo zeljezo i ja i beba ali dosada nam je stolica bila jako tamna. Da li se to možda promijenilo pa je sada ovakva???

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    tragove krvi (svjetlija) i puno sluzi je moj mališa imao - preosjetljivost na kravlje mlijeko koje sam ja pila, a njega isključivo dojila...
    mi smo nosili i stolice na bakteriološki, sve negativno...
    ali svakako otiđi do pedijatra

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    77

    Početno

    Ja sam prvi put primijetila trag krvi u stolici svoga sina s mjesec dana. Pokazalo se da ima adenovirus. Bakterije nema. Pedica je rekla da nema terapije, nek ga i dalje dojim. Dečko je isključivo dojen, veseo i zdrav.
    Opet s 2 mjeseca tragovi krvi, ped kaže možda iritacija crijeva, možda ranica neka. Ovaj put nisam paničarila. Još u 2 navrata je imao trag krvi u stolici. Zadnji put sinoć. Sada se malo brinem i odlučila sam sljedeći put odnijet pedu pelenicu.
    U dilemi sam-ne želim ga maltretirati pretragama (sada ima 5 i pol mjeseci) i nerado bih mu dala lijek, nekako sam skeptična glede lijekova i ne želim da ped lake ruke da lijek, a opet ako je nešto stvarno...
    Unazad mjesec dana mu se promijenio režim kakanja- sada kaka svaki drugi, treći dan, ili pak 3 dana za redom, jednom do dvaput. Stolice su gušće nego prije kada su bile izrazito rijetke.

  7. #7
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    posjeti lijecnika

  8. #8
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    zaboravila ti napisati detalje
    moze biti:
    - ako imas ragadu, dijete je mozda progutalo krv i to izaslo u stolici (onda ne moras odmah trcati u lijecnika, samo ako se ponovi)
    - preosjetljivost/alergija na nesto iz tvoje prehrane (provjeriti u lijecnika)
    - upala debelog crijeva (provjeriti u lijecnika)

  9. #9
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    opet pisem gluposti
    ako imas ragadu, dijete je mozda progutalo krv i to izaslo u stolici (onda ne moras odmah trcati u lijecnika, samo ako se ponovi)
    zelim reci, ako se ponovi, a ti vise nema ragadu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    77

    Početno

    moj sinac je danas 2 puta imao tag krvi u stolici.opet
    pelenicu sam odnijela pedu. kaze da beban izgleda zdravo i lijepo napreduje i da je krv vjerojatno iz kraja debelog crijeva, moguće ranica. na pregledu sa 6 mj (nekst vik) će mu se vaditi krv i pogledat željezo. kaže da ovako nema smisla zamarat dijete pretragama,a ako je anemičan gledat će se da nema možda skriveno krvarenje. odmah sam sva jadna popodne i pri samoj pomisli da mi djetetu nešto je i da ne daj bože mora u bolnicu brrr
    istina, možda paničarim, ali kad pomislim da bismo mogli upasti u sistem bolnica, pretraga, dodje mi zlo

  11. #11

    Početno Krvava i sluzava stolica moj bebe

    Zdravo,

    Imam bebu od 4,5 meseca I isti slucaj kao sto si ti opisala u tvojim prepiskama na blogu “RODA”.Sluzava stolica sa tragovima krvi se pijavljuje u peleni.Sve pretrage koje smo uradili su OK I nema bakteriju.Pred 2 meseca moja beba imala je anemiju pa po preporuku doktora dali su joj transfuziju I sad je krvna slika u redu.Ali I nakon toga jos ima krv I sluz u stolici.Zamolila bih vas da mi kazete sta ste vi preuzeli I dal se nesto promenilo kod vas?Dal ma prostora za paniku ili je sve u redu?

    Pozdrav

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Elena_H Vjeruj mi da se sve samo od sebe regulisalo i prošlo poslije par dana. Pošto moj E. ima Atopijski Dermatitis vjerovatno je bila reakcija na neku hranu koju sam pojela.Nadam se da ni kod tebe nije ništa ozbiljno

  13. #13
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Lara ima 4 mjeseca i 16 dana. U petak navečer je imala tragove krvi u sluzavoj žutoj stolici i odmah smo uzeli uzorak u kutijicu i jučer je opet imala tako i ponovo smo uzeli uzorak. Danas bili kod pedijatrice i napisala uputnicu za pretragu na benzidin i na enteropatogene bakterije, nalaz će biti gotov kroz par dana. Beba dobro napreduje i ima danas ravno 9 kila, vesela je i isključivo je dojim pa nas dr. hvalila kako dobro napreduje :D
    Pregledala joj je uši, grlo i guzu a na guzi ima jednu ragadu (pukotinu) s vanjske strane. Jel to od napinjanja i jel otuda krv ne znamo jer kad sam joj prala guzu nakon prematanja nije bilo na gazi krvi znači da je iznutra. Vidjet ćemo nalaz. Ako je bakterija kaže pedijatrica da se ne daje lijek i da to prolazi samo i da niti majka ne troši ništa. Kad sam pitala dal joj možda smeta nešto od moje prehrane rekla je da ne makar sam spomenula da sam ja netolerantna na kravlje mlijeko ali ipak za doručak jedem jedan jogurt koji podnosim a ostalo ne podnosim od mliječnog. Na to mi je odgovorila da nije to. Čekat ćemo nalaz pa molim mame sa sličnim iskustvom da mi jave kako njima prošlo. Zabrinuta mama

  14. #14
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    hmm... o koliko krvi govorimo? bebe je imao fazu zelene, nekad sluzave, nekad "proljevkaste" stolice, nekad sa pokojom majusnom crvenom tockicom, za koju sam pretpostavila da je trag krvi, al se nisam zabrinjavala... jesam trebala? :? sad smo back to senf u peleni :D

  15. #15
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    s 4,5 mjeseca moj je mališa imao sluzavu stolicu s tragovima krvi, kod nas je bilo povezano sa zubima. jako je puno kakio pa vjerojatno od naprezanja. svejedno smo išli kod pedijatra. on je obavio neki pregled guze prstima. rekao da beba napreduje i da je sve ok.

  16. #16
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno stolica i krv

    Danas je došao nalaz od stolice i piše da je nalaz pozitivan na krv, nalaz za bekterije će doći u ponedjeljak pa ćemo vidjeti što ćemo. Inače krv u stolici je svijetle boje i pomiješana je sa žutom i sluzastom rijetkom stolicom, znači proljev. On 23.09. nije bilo krvi u stolicama. Vidjet ćemo što će reći nalaz na bakterije pa se čuti sa pedijatricom.

  17. #17
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Nalaz na bakterije je negativan al dr. pedijatar kaže da moramo ponoviti nalaz stolice na krv i kad bude i on negativan onda tek na cijepljenje. A ja mama moram biti doktor svojoj bebi pa da dr. potvrdi kad je upitam ovo ili ono ona samo potvrdi. Navodno joj je na guzi pukla ragada ( vidim s vanjske strane malu crticu), otuda krv kaže pedijatrica, al kad je kakila u stolici je krvi svijetle boje bilo al na guzi nije , tj. na toj ragadi tako da ne znam. Uglavnom više nema krvi u stolici :D koje su i dalje eksplozivne, zrnasta, jako sluzava, žuta a rijeđe zelenkasta.

  18. #18
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Opet sinoć krv u eksplozivnoj stolici. Danas smo poslali stolicu na analizu al opet će biti nalaz pozitivan na krv i opet ništa od cijepljenja. Lara se cijepila zadnje sa 2 mjeseca života i nisam pitala pedijatricu dal je važno kad cijepiti i postoji li rok po mjesecima za koje cijepovo se mora beba cijepiti
    Zbunjena sam. Ragada na guzi veli pedijatrica sama prolazi bez liječenja al onda ako ima krvi u stolici kad ćemo ju cijepiti, a ja tu krv nebi htjela zanemariti zbog cjepljenja. Ima li koja mama isto iskustvo i kako ste bebi pomogle. Mažem joj guzu sa bademovom kremom a tu ragadu sa bepanthenom.
    Zabrinuta i dalje :?

  19. #19
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Već mi je glupo pisati o ovome al samo sam jakooo zabrinuta mama. Opet krv u stolici. Kaki svaki dan od 3-6 puta, ima eksplozivnu, nekad tekuću koja upije u pelenu, a nekad samo kašastu, žutu, zrnastu i jako sluzavu stolicu, rijetko je i zelena jer se ne nasisa kad ju muče zubići i nervozna je po cijeli dan. Tiješim se da je to od zuba još nema niti jedan vani a toliko ju to muči zubići pa stolica. Trebala bi ju dr. cijepiti nije cijepljena od 2 mjeseca života sad ima 5,5 mjeseci a zbog krvi u stolici dr. neće cijepiti. Nalaz je jednom pozitivan jednom negativan na krv, lijeka nema kaže dr. ona kaže da je to ragada ( puknuće na guzi), moguće zbog tih eksplozivnih stolica. Ne znam što bih dajte me bar malo utješite. Danas odlučih sa MM i sa Larom kod pedijatrice da ju opet pogleda pa da vidimo što ćemo. Nisam baš dobro raspoložena reći ću joj ako ne zna ona pomoći ići ćemo drugoj pedijatrici možda u karlovac. Lara samo doji i dobro napreduje.
    I dalje zabrinuta mama !

  20. #20
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    I ja bi inzistirala na drugom mišljenju. Krv u stolici tako dugo :/ . Može biti svašta, a opet možda je samo od naprezanja. U svakom slučaju, nemoj odustati dok ti netko ne da pravi odgovor.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I ja bih po drugo mišljenje. Ako te brine, a brine te, idi kod drugog doktora.

  22. #22
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Vjerojatno ćemo u Karlovac po drugo mišljenje. Hvala na podršci i savjetima.
    mame od nas

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno

    lasada imam isti problem.Kako se sve zavrsilo sa Larom?

  24. #24
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Podižem temu, već sam pisala na topicu Traktat o govancetu...

    Uglavnom, u zadnje vrijeme sve češće sluzava, rjeđa stolica. Barem svaki drugi dan točkasti tragovi krvi u stolici ili onako kao niti. Evo prekjučer su 3 od 4 stolice imale tragove krvi, jučer 1 od 4, danas prva nije imala. Ali sve su sluzave i rijetke, i stolica nam je trenutno na analizi u Zavodu za jav.zdravstvo, čekamo nalaze...

    Pedica rakla da nastavim dojiti uz izbjegavanje mlijeka i mlij.proizvoda, jaja, oraš.plodova, soje. I rekla da bebi moram između obroka davati 2 žličice vode od kuhane riže da se stvrdne stolica, a mali ima 4 mjeseca. Ja sam rekla da hoću , međutim ne dajem njemu to nego ja ca 3x dnevno jedem tu vodu s rižom(ne želim prekidati isključivo dojenje. Jesam li nemajka??). Nakon 5 dana konzumiranja riže nije došlo do zgušnjavanja njegove kakice, samo je jedan dan samo 1x kakao. Inače bebač od rođenja često prdi i prije izbacivanja stolice obično nekoliko puta prdne pa se pokaka. Jako dobro dobiva na težini (s 3mj imao 6450g a porodna je 3330), veseo je i miran, beba za poželjeti tako da mi se sve čini da će biti alergija na kravlje m... Ja sam na ovoj eliminacijskoj dijeti 7 dana, još nije došlo do poboljšanja, i u Rodinoj knjižici o dojenju sam pročitala da i 3 tjedna treba...

    Ima li koga da se prepoznao u ovom postu? Najviše me brine ta krv u stolici...

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad ak je alergija na mlijeko, poboljšanje možeš očekivati u malo dužem periodu, tjedan dana nije ništa. a sad možda je dete alergično ( ako je na ovo kaj doktorica cilja) i na nekaj drugo recimo ko moj klinac na krumpir, gluten, svinjetinu ( koji bi isti trebala izbaciti, jer se i svinje hrane jako puno s sirutkama), govedinu. Svakako izbaciti i ribu i morske plodove.,

    inače nisam imal aveze s krvi, ali sa služi i smrdljivom stolicom da , uz to još i dermatitis.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.10.2013. at 16:46

  26. #26
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad ak je alergija na mlijeko, poboljšanje možeš očekivati u malo dužem periodu, tjedan dana nije ništa. a sad možda je dete alergično ( ako je na ovo kaj doktorica cilja) i na nekaj drugo recimo ko moj klinac na krumpir, gluten, svinjetinu ( koji bi isti trebala izbaciti, jer se i svinje hrane jako puno s sirutkama), govedinu. Svakako izbaciti i ribu i morske plodove.,

    inače nisam imal aveze s krvi, ali sa služi i smrdljivom stolicom da , uz to još i dermatitis.
    Hvala, ali ako još izbacim to što si navela, za jesti će mi ostati riža i pileća prsa. Sva hrana je, koliko vidim, potencijalni alergen, i rajčica, i riža, i bijelo meso od piletine . Evo bila sam uvjerena da mogu jest buđolu i vratinu jer je to čisto meso bez dodataka. I muž mi je tražio šunku bez soje i našao je. Najskuplja naravno . Sad prvi put ikad čujem to za prehranu svinja sa sirutkom...Jučer sam trebala ručati tjesteninu od durum pšenice bez jaja kad slučajno pročitam u nekom tekstu da na deklaraciji ne piše da koriste isto nekakav mliječni proizvod... pa sam opet rižu jela. Moja prijateljica je morala biti na takvoj najstrožoj dijeti (samo riža,pil.prsa i bezglutenski proizvodi), ali njeno je bilo dobilo teški atopijski dermatitis.

    Ako bude trebalo ići ćemo na alergotest. Maloprije sam zvala ped, došli nalazi prve stolice na bakterije/viruse/parazite, sve je u redu, vidjet ćemo sutra za drugu. Ped rekla da inače mali lijepo napreduje

  27. #27
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Kod nas vec tri mjeseca sluzave, rijetke I povremeno krvave stolice Kao posljedica Rota virusa kojeg vucemo mjesecima. No zasad nema drugih problema, puno cicamo I untoc kakanju I o 4 put dnevno spadamo u tezu kategoriju, preko 8 kg sa 4 mjeseca

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Mi isto imamo problem s tragovima krvi u stolici. Labaratorijska analiza je to i potvrdila. Na mikrobiologiji je sve uredno. Djetetu je 6 mjeseci i isključivo je na majčinom mlijeku. Stolica povremeno zna biti žuta, zrnasta, a povremeno se nalaze tragovi krvi (najčešće kada kaki češće u danu).
    Kći je vedra i vesela beba te se ne može ništa drugo primjetiti na njoj.
    Budući da vidimo da su postovi stariji zanima nas kod članova foruma što je dijagnosticirano kroz proteklo vrijeme a vezano je za ovaj problem.

  29. #29
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    moje su sve tri imale sluzave stolice sa krvi.
    L. i M. su alergične na km, jaja, soju, sezam, orašaste, a izbjegavao i bijelo brašno, a za H. još ne znam na kaj je sve alergična, ali čini mi se da je uz sve ovo na kaj su i prve dvije još i na gluten.
    jedno vrijeme sam jela samo rižu, piletinu, mrkvu i ciklu, ali krv je i dalje bila tu.
    pa sam izbacila i mrkvu i na kraju ispada da je na nju možda alergična.
    sad već dva tjedna nema krvi, a ja polako uvodim i sebi i njoj sve više namirnica.
    mislila sam da je alergična na kukuruz jer kad sam njoj prije dva mjeseca dala žgance imala je više krvi, ali sad sam joj prije tjedan dana opet dala i nije imala?!?!
    ali ona je sa tri mjeseca dobila sumamed zbog upale pluća, i gastrička veli da bi to najvjerojatnije i mogao biti razlog zašto je imala krvi i kad sam ja iz prehrane izbacila sve alergene.
    inače smo radili patch test, rist i rast i sve je negativno.
    ali tak je bilo i L. i M., kod nas se pokaže samo kroz eliminacijsku dijetu kaj je u pitanju.
    samo kaj je njima krv prestala kad sam izbacila ovo gore, a kod H. muku mučimo, iako evo sad ide na bolje
    i nadam se da bude tak i ostalo i da napokon budemo znali kaj je u pitanju.
    jer me izluđivalo to kaj ja niš nisam jela, a krv i dalje tu.
    Posljednje uređivanje od llella : 28.12.2013. at 19:09

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    pratim

  31. #31
    njokica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    245

    Početno

    Evo nas opet
    Bili već 2 puta kod gastroent,. savjetovano mi je nastavak dojenja uz eliminaciju mliječ. proizvoda i rekla sam da izbjegavam i jaja, soju, oraš.plodove, agrume. Odlučila sam izbaciti i ribu jer je, zadnji put kad sam jela oslića, drugi dan imao malo više krvi (iako je to uvijek količinski vrlo malo). Jedino čega se cijelo vrijeme dijete ne odričem je gluten. Uglavnom, rezultate te dijete smo imali tek nakon 3-4 tjedna, pa smo bili bez krvi po 6-7 dana u komadu, ali uvijek onda bude opet dan, dva pa opet se pojavi!

    Kako mi je gastroent. rekao da probam nešto mliječno pojesti, jesam, i drugi dan je imao krv, a kad sam 2. put probala, morala sam 2 dana zaredom jesti mliječno jer nije odmah reagirao. Ali na kraju jest

    Odlučila probati jaja za Božić, i učinilo mi se da je s tim ok, međutim pojačala se opet učestalost tih sukrvavih stolica, 2 dana nebi bilo ništa, pa 2 dana nešto jedva vidljivo krvi i tako... pa opet 2 dana niš, pa opet nanovo... Jučer svekrva za mene napravila neku roladu od puretine s jajem, a navečer jela neki namaz za kruh s indijskim oraščićem i evo danas opet 'puno' krvi. Inače jučer uveli u dohranu proso, ali čisto sumnjam da bi to bilo zbog toga...Sad ne znam je li to do jaja ili oraščića, ali do daljnjega ponovno isključujem i jedno i drugo.

    Napominjem da mi je dijete izuzetno dobre volje, jako malo plače i isto tako jako dobro napreduje. Naša pedijatrica nas tješi, i kaže da je to čest slučaj u beba i da će to najvjerojatnije proći samo od sebe , joj da baaaaar

    Dohranu smo uveli sa 6mj, početkom 12.mjeseca, i strogo strogo slijedimo rodinu tablicu.
    Posljednje uređivanje od njokica : 13.01.2014. at 15:42

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •