Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 100

Tema: Homeopatija i kršćanstvo

  1. #51
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa ja vjerujem da je Bog omogućio saznanje homeopatije čovjeku
    tj. da je poslana od Njega

    ima jedan vic:

    -desila se velika poplava, i čovjek se popeo na vrh krova , klekao i molio Boga da ga spasi
    -nakon par sati stiže gumenjak sa spasiocima, oni mu viču da siđe,
    a on će im: - mene će moj Bog spasiti
    - nakon njih stiže veliki spasilački brod, zovu ga da siđe
    a on će im: - mene će moj Bog spasiti
    nakon par sati stižu spasioci u helihopteru , zovu ga da se popne na ljestve
    a on će im: - mene će moj Bog spasiti

    uto sa neba zagrmi glas: PA ŠTA HOČEŠ DA TI POŠALJEM!


    btw. ne bih trpala u isti koš homepatiju i reiki
    reiki koristi čovjeka kao međumedij prijenosa i može itekako biti zloupotrebljen i "onečišćen" prijenosom

    postojanje energije , bioenergije, kakogod to zvali, dokazuje: exorcizam
    priznat i primjenjivan od strane KC

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    zgodan ti je vic

  3. #53
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    No dobro, hvala ti na tvom komplimentu... ali ja ga ne prihvaćam.
    rena, nisam ni mislio na tebe nego gore spomenutog patera. Nisam očaran idejom da si shvatila da je to išlo tebe. Pretpostavljam da ti ne dijeliš bolesnička pomazanja a ni reiki

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne dijelim bolesnička pomazanja, bilo da je riječ o bolesti tijela ili duha, ali ako si u potrebi javi mi se na pp pa ti mogu preporučiti nekoga tko to izvrsno radi. Kažu da se nakon toga osjeća fantastičan mir duše

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    .... šalim se naravno
    Idem kuhati, bilo mi je ugodno komunicirati sa tobom

  6. #56
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    bolesnička pomazanja,
    šta je to?

  7. #57
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Gdje sam ja napisala da mi trebamo obavijestiti KC? Oprosti, al sad ja moram Doduše, možda sam složila malo nespretnu konstrukciju, pa ajde
    Ipak, KC je zbilja relativno friško o tome obaviještena (bar ovako službeno), jer iz onog članka se vidi godina 2005., a obavijestila ju je također jedna grupacija vjernika, ne ni liječnici ni teolozi.

    Davore, hvala, jučer sam potaknuta tvojom rečenicom malo prošvrljala i stvarno našla ovu stranicu o kojoj pišeš. Slijedi mi istraživanje deklaracija na cjepivima jer djecu namjeravam i dalje cijepiti, ali pokušat ću pripaziti na spomen ljudskih stanica.

    Btw. bolesničko pomazanje nije čin kojim se nekoga misli izliječiti, već kojim ga se, na poseban način pripremljenoga, šalje natrag Tvorcu. To je sakrament poput krštenja, krizme, ženidbe....slikovito kazano, blagoslovljeni završetak ljudskog života i čin pomirenja sa sobom, Bogom i čovjekom. Prihvaćanje smrti kao naravnog dijela života.

    Nema veze s magijom. Druga je stvar što naš narod, u nedostatku duboke vjere, voli svaki sakrament povezati s magijom (i općenito voli sve one crkvene obrede koje "mirišu" na magiju, npr. blagoslov jela ili grančica...). Zato, kad zagusti, nitko ne gleda od koje mu strane dolazi "pomoć" i ne razmišlja o mogućim posljedicama.
    Nitko se ne sjeti dobrog starog Fausta... 8)

  8. #58
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    ... bolesničko pomazanje ... je sakrament poput krštenja, krizme, ženidbe....slikovito kazano, blagoslovljeni završetak ljudskog života i čin pomirenja sa sobom, Bogom i čovjekom. Prihvaćanje smrti kao naravnog dijela života.
    Samo djelomično točno.
    Primarno se radi o pridizanju duha i tijela, a dijeli se u potrebi (nešto kao reiki ). Zapravo je šteta da ga ne dijele nešto češće oboljelima od depresije sada kad se zna da lijekovi za depresiju ne djeluju.

    To što ljudi zaziru od pomazanja samo govori u prilog tvojoj tezi da većina u crkvi vidi samo magiju, a pomazanje kao nešto što dobiješ prije nego ćeš pandrknut. (uzrok -> posljedica ... pomazanje -> crna zemlja)

  9. #59
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    To što ljudi "vide" u pomazanju, nije i ono što Katolička crkva govori o tom sakramentu:

    Riječ “sakramenat” medu kršćanima katolicima česta je i važna. Latinskog je porijekla, a znači približno isto što i grčka riječ “misterij”: “sveta tajna”, ili “otajstvo”.

    Ukratko bismo o sakramentu bolesničkog pomazanja mogli reći ovo:

    Sakramenat bolesničkog pomazanja jest sakramenat susreta uskrslog Krista i njegove zajednice s bolesnom braćom;

    po tom sakramentu botesnik prima “milost Duha Svetoga” (“milost” znači nezasluženi Božji dar, dar Ljubavi);

    primljena “milost” Duha Svetoga:

    pomaže spasenju svega čovjeka (čovjeka kao duhovno-tjelesnog bića);

    bolesnika ispunja pouzdanjem u Boga;

    ispunja ga snagom u patnji i u tjeskobi pred neizvjesnom budućnošću i smrću;
    jača ga da ne podlegne u iskušenju (napasti) zla i Zloga; (npr. da se ne okrene magiji, reikiju, bioenergiji )

    može mu dati da postigne i ozdravljenje, ako to služi njegovu dobru i spasenju; (dakle, ne ako JA to hoću, nego ako Bog to hoće i misli da je dobro za mene, što je posve suprotno od magijskog čina)

    daje oproštenje grijeha (i teških ako se bolesnik ne može ispovjediti).

    http://petar.ffdi.hr/lzj/sakramenti.htm#5

  10. #60
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Dakle, "pridizanje" koje spominješ je prvenstveno u duhovnom smislu, a ako se dogodi i u fizičkom, smatra se čudom, Božjom milošću, a ne uspjehom toga svećenika (makar masa često shvaća drukčije).

    Depresivnog čovjeka pametan će svećenik uputiti psihijatru.
    Baš zato jer ni jedan sakrament nije i ne smije se koristiti kao magija.

  11. #61
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    BINGO!

    Gore spomenuti pater bi sigurno napravio više koristi da je govorio o vrlinama svoje struke, nego što vjernicima pokušava ogaditi konkurenciju za koju većina pastve do tog trenutka vjerojatno nije ni čula. Mogao im je podijeliti i vizitke lokalnog vrača kako ne bi dolazilo do konfuzije

  12. #62
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Jao Davore :/ navodi u zagradama su moji, mislila sam da ćeš skužiti zbog smajlića!

  13. #63
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ali nevjerojatno je kako ništa drugo nisi našao shodnim komentirati u tom navodu, već samo tobožnjeg "patera". Meni je do razgovora na temu, nastojanja za razumijevanjem onoga o čemu pričamo, a ne do pljucanja ikoga i ičega.

  14. #64
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pretpostavljam da nisi uzrujana, a mene ovakav brainstorming strašno veseli. Spomenuti pater je naša realnost, jednako kao i dimna zavjesa koju takva ekipa podiže oko bitnih stvari.

    Što se homeopatije tiče, postala je sastavnim dijelom medicinske ponude, jednako kao i akupunktura, a ako netko "mjerodavan" to nije u stanju pojmiti ne mora odmah vikati "magija" - nismo u Srednjem vijeku.

    Pri tome ne mislim da bi spomenuti pater ili bilo tko iz njegove branše trebao održavati radionice hodanja po žeravici (znaju oni i bolje od toga), ali ih malo tolerancije ne bi ubilo.

    Uzgred, od trenutka kada se dokazalo da lijekovi za depresiju ne pomažu - psihijatri pacijente vraćaju prethodnoj instanci

  15. #65
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Nisam uzrujana
    Dakle, u Crkvi postoji legitiman "dar iscjeljivanja" kao dar Duha Svetoga. Isus ga je imao, i njegovi učenici, pa i danas postoje ljudi koji su dobili taj dar.
    Međutim, ono što Crkva neprestano naglašava je da fizičko ozdravljenje nije ništa, ako se čovjek nije pri tom promijenio iznutra, odnosno promijenio svoj način života, i to ne na bilo koji način, u smislu da je postao nešto religiozniji, (malo više liže oltare a jednako mrzi i ogovara), nego da se duhovno (etički) preobrazio. Konkretno - da je postao sličniji Kristu, da je u njega ušlo one duhovne ljubavi za bližnjega (pa bio on i neprijatelj).
    Također, ljudi koji imaju dar ozdravljanja Duhom Svetim znaju kolika je njihova odgovornost i rijetko ćeš čuti da taj dar stavljaju na prvo mjesto i propagiraju sebe njime. Čula sam govore nekih od njih i svaki put se ponavljalo ovo što ti gore napisah - ozdravljenje je manje radi tijela, a više radi duha.
    Tako da se bioenergija, reiki pa čak i homeopatija bitno razlikuju od ovoga.

    Je, možeš mi sada reći - a zašto onda KC od Međugorja pravi cirkus i tolerira naglašenu magijsku dimenziju (spika u stilu: idem tamo da mi bude bolje, da bolje zaradim, a možda i ozdravim...a ne:idem čuti što to Krist kaže o meni i za mene kroz riječi svoje Majke - ako tome vjerujem, naravno), turizam i simoniju.
    E, na to ti pitanje ne mogu odgovoriti iz prve ruke, ali imam svoje mišljenje o tome. Kritičko, dakako.

  16. #66
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Btw, dobro pogođeni lijekovi pomažu, imam primjere iz okoline.
    Ali, činjenica jest da psihijatar i lijekovi ne mogu zamijeniti osobu koja te voli, a bome niti zamijeniti ispražnjeno mjesto Boga u čovjeku.

  17. #67
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    bioenergija samo postoji, poput Sunca
    ona ne radi ništa

    reiki je pokušava kontrolirati
    tu je i problem, čovjek ne bi smio tek tako u sebične svrhe manipulirati

    homeopatija ne kontrolira energiju
    samo radi energetske otiske ljekovitih bilja ili kombinacija bilja
    nije magija, samo otkriče sposobnosti vode

  18. #68
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    dok svi ostali spojevi povečavaju gustoću smanjivanjem temperature
    samo voda ima "odstupanje" tj. na -4°C ima največu gustoću

    a zašto baš ona?
    nismo dobili nikakvo objašnjenje ni u fizici ni u kemiji (srednja , gimnazija) , samo : to tak jest i .

  19. #69
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Najveća gustoća vode je na +4°C, zato boce pucaju u zamrzivaču. To nema nikakve veze sa stupnjevima celzijusa. Oni su tek mjera koju je čovjek ustanovio za nešto.

    Takodjer, ta priča o reikiju, ti to iz osobnog iskustva, jer imaš koji stupanj reikija, znaš pouzdano da taj isti služi za sebično manipuliranje bioenergijom ili samo nagađaš?

  20. #70
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    hvala na ispravci -4°u +4°C

    rodica, jedan frend su se bavili tim
    jako je bitno kakva osoba koristi reiki, mora biti čistih misli..
    previše ljudskog faktora

  21. #71
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Iz prilozenog mi je ocito da se nisu bavili "tim".

  22. #72
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    klia

  23. #73
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Iz prilozenog mi je ocito da se nisu bavili "tim".
    frend je išao na tečajeve i prčkao
    rodica je primjenjivala ka izlječitelj ili kako se več zovu

  24. #74
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    dok svi ostali spojevi povečavaju gustoću smanjivanjem temperature
    samo voda ima "odstupanje" tj. na -4°C ima največu gustoću

    a zašto baš ona?
    nismo dobili nikakvo objašnjenje ni u fizici ni u kemiji (srednja , gimnazija) , samo : to tak jest i .
    OT, na -4°C nije više voda, već led a to je bito drugačije. ako malo pogledaš strukturu shvatiti ćeš

  25. #75
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    to je bio lapsus tipkovnica

    dva vodika i kisik?
    šta tu ima nejasno

  26. #76
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    kako su se tek smijali ondašnji znanstvenici da čovjek može letjeti ili par tona željeza
    umirali su od smijeha
    možeš tek zamisliti kako se današnji znanstevnici cijepaju od smijeha nad ovim topicom.

    Citiraj klia prvotno napisa
    Ali, činjenica jest da psihijatar i lijekovi ne mogu zamijeniti osobu koja te voli, a bome niti zamijeniti ispražnjeno mjesto Boga u čovjeku.


    prilikom energičnog mješanja , mjenjajuči smjerove, stvaraju se vrtlozi
    jedan čovjek (ja zaboravljam imena ka od šale) je mjerio elektr. potencijal u vrtlogu
    i bome, voda postaje "živa" , do sat vremena nakon mješanja
    onda izgubi potencijal

    uglavnom, dok se energizira ima svojstvo da zampamti
    ako nešto mješaš sa njom

    tako nekako
    ako idem od premise memorije vode, onda ne vidim razloga da voda osim neke molekule beladone, ne zapamti i molekulu klora s kojom je prije toga pročišćena

    i u wc školjki nastaje vrtlog kad se povuče voda ovo je inače jedan od "jačih" topica u posljednje vrijeme.

    nismo dobili nikakvo objašnjenje ni u fizici ni u kemiji (srednja , gimnazija) , samo : to tak jest i .
    naravno da jesmo, samo što ti tad nisi pozorno slušala. ja priznam da sam duduk za kemiju (ujedno zahvalna što mi seka kao profa kemije nema živaca čitati topice poput ovih), al ako ne znam, velim ne znam, a ne pravim oko toga misteriju i ne sklapam teorije urote.

  27. #77
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    dva vodika i kisik?
    šta tu ima nejasno
    to nije samo kisik i 2 vodika. radi se o međumolekularnim vezama (veze između 2 molekule vode) koje utječu na gustoću

  28. #78
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    MC
    znaš li da je moguće ukloniti tvrdokorne mrlje sa zvukom?

    bio dokumentarac

    znanost nije gotova u istraživanju
    još toliko toga ne znamo

  29. #79
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Da bi se objasnilo zašto do toga dolazi potrebno je prvo opisati strukturu leda. Kad se molekule vode ugrađuju u kristale leda zauzimaju položaje jedna u odnosu na drugo tako da se molekule povezuju vodikovim vezama na energijski najbolji način. Zato što je vodikova veza usmjerena privlačna sila, taj najbolji način ostavlja šupljine. Zbog tih je šupljina gustoća leda manja od gustoće vode.
    voda jedina ima vodikove veze?
    i zato se ovako ponaša?

    jedino objašnjanje koje sam ja dobila je da ona tako omogućava život,
    a zašto bi se uopće neka materija brinula o nečijem životu
    postoji sama za sebe

    ako su sve samo naklapanja o memoriji vode , zašto onda homeopatija i biodinamička poljoprivreda djeluju?

    placebo efekt je out
    male bebe ne znaju šta dobivaju, a bome niti biljke

  30. #80
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mc, tvoje uopće neću komentirati jer očito apsolutno ne kužiš o čemu pričam pa je suvišno raspravljati.

    Prijateljeva stara se bavi reikijem, a on, ko za ne falit, etičar (ne vjerskog usmjerenja).
    I kaže, doslovce, da ne želi da ga stara liječi time (makar, navodno, uspjeha ima) jer ne zna kome ona tim postupkom energiju oduzima.

  31. #81
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mc, tvoje uopće neću komentirati jer očito apsolutno ne kužiš o čemu pričam pa je suvišno raspravljati.

    Prijateljeva stara se bavi reikijem, a on, ko za ne falit, etičar (ne vjerskog usmjerenja).
    I kaže, doslovce, da ne želi da ga stara liječi time (makar, navodno, uspjeha ima) jer ne zna kome ona tim postupkom energiju oduzima.

  32. #82
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Voda mi je i inače fascinantna jer mi, kao vjernici, približava tajnu svetog Trojstva, odnosno kako je moguće da su tri božanske osobe jedan Bog - isto kako je moguće i da su tri agregatna stanja - jedna voda. Tako različiti, a predstavljaju jedno.
    Odgovori na bitna pitanja su oko nas.

  33. #83
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Voda mi je i inače fascinantna jer mi, kao vjernici, približava tajnu svetog Trojstva, odnosno kako je moguće da su tri božanske osobe jedan Bog - isto kako je moguće i da su tri agregatna stanja - jedna voda. Tako različiti, a predstavljaju jedno.
    Odgovori na bitna pitanja su oko nas.
    da, voda jedina u prirodi ima 3 agregatna stanja

  34. #84
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    jedino objašnjanje koje sam ja dobila je da ona tako omogućava život,
    a zašto bi se uopće neka materija brinula o nečijem životu
    postoji sama za sebe
    o kome se to voda brine? malim marsovcima?

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Nemojte misliti da toliko spominjanom pateru manjka tolerancije. Manjka mu vremena da pruži duhovnu pomoć svima onima koji su svojom znatiželjom i vjerom u sve i svašta samo ne u Istinu, navukli na sebe velike probleme. Trebate samo doživjeti kad iz čovjeka viče glas koji nije njegov nego pripada nekome drugome. Ježim se, vjerujte od tog prizora.

  36. #86
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    klia, ja samo znam da...

    činjenica jest da psihijatar i lijekovi ne mogu zamijeniti osobu koja te voli, a bome niti zamijeniti ispražnjeno mjesto Boga u čovjeku

    nije na psihijatru niti na lijekovima da zamjenjuje osobu koja te voli niti ispražnjeno mjesto Boga u čovjeku. al to ne znači da psihijatri i lijekovi nemaju svoju svrhu i smisao.

    magriz, treba ti nešto za smirenje ? neki homeopatski pripravak ?

  37. #87
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    magriz, treba ti nešto za smirenje ? neki homeopatski pripravak ?
    gutnut ću malo vode, možda je nešto zapamtila

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ljiljana slažem se sa tobom, lijepo si objasnila nedoumicu. E sad tko je shvatio, shvatio je, a tko nije, eto nije. No nebojeno puta sam se uvjerila da se neke stvari najbolje shvate i nauče na vlastitoj koži, dakle ne vrijedi pričati ili pisati. Najslađi uspon je onaj sa samoga dna. Zato neke ljude treba pustiti, shvatit će kada za to dođe vrijeme. Bespredmetno je pričati na jeziku kojeg neki nažalost ne razumiju.
    No imamo razum i dana nam je mogućnost izbora, pa eto neka živi svatko prema svom nahođenju. Ja znam svoj put i zacementirano ga se ne želim odreći. BTB

  39. #89
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mc, ajde molim te pažljivije čitaj postove. Gdje sam ja to rekla da oni nemaju svoju svrhu? Dapače, jasno sam navela da znam primjere gdje je dobro pogođena terapija izvrsno pomogla čovjeku.

  40. #90
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Magriz, voda je ono što je običnom čovjeku najočitije i najbliže. Nisu bez razloga sve civilizacije toliko simbolike pridavale upravo vodi.

  41. #91
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Ljiljana slažem se sa tobom, lijepo si objasnila nedoumicu. E sad tko je shvatio, shvatio je, a tko nije, eto nije. No nebojeno puta sam se uvjerila da se neke stvari najbolje shvate i nauče na vlastitoj koži, dakle ne vrijedi pričati ili pisati. Najslađi uspon je onaj sa samoga dna. Zato neke ljude treba pustiti, shvatit će kada za to dođe vrijeme. Bespredmetno je pričati na jeziku kojeg neki nažalost ne razumiju.
    Potpisujem i dodajem: ako i ne pričamo na istim jezicima, minimum kulture i uvažavanja drugog i drukčijeg mora postojati. A komentiranjem na ovaj način, i to bez da se uopće razmislilo o napisanom, svaki razgovor postaje bespredmetan.

  42. #92

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    No nebojeno puta sam se uvjerila da se neke stvari najbolje shvate i nauče na vlastitoj koži, dakle ne vrijedi pričati ili pisati. Najslađi uspon je onaj sa samoga dna. Zato neke ljude treba pustiti, shvatit će kada za to dođe vrijeme. Bespredmetno je pričati na jeziku kojeg neki nažalost ne razumiju.
    No imamo razum i dana nam je mogućnost izbora, pa eto neka živi svatko prema svom nahođenju. Ja znam svoj put i zacementirano ga se ne želim odreći. BTB
    Ti si još bolje objasnila. Jedino što ne znam da li je zacementirati prava riječ. Kad se samo sjetim koliko sam molila s rukom na raspelu - Gospodine nikada više ne dozvoli da sagriješim iz neznanja, ne dozvoli da te izrugujem i krunim trnovom krunom, a da nisam toga svjesna. I vjeruj mi, u ključnim trenucima, osjetila sam da je samnom. Rasvijetlio mi je puno nedoumica - neću sad o primjerima jer ne želim nikog povrijediti. I nisam osjetila cement, nego silnu ljubav i milost, poput djeteta koje osjeti da ga se voli i da se vodi o njemu briga.

  43. #93
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa

    Potpisujem i dodajem: ako i ne pričamo na istim jezicima, minimum kulture i uvažavanja drugog i drukčijeg mora postojati. A komentiranjem na ovaj način, i to bez da se uopće razmislilo o napisanom, svaki razgovor postaje bespredmetan.
    iz tvojih postova sam jednostavno zaključila to što jesam. ispričavam se ako je pogrešno, a očigledno da je, sad kad po drugi put pročitam tvoje rečenice. stoga, još jednom sorry. (smajlići su tu da se koriste )

  44. #94
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Mc, ne beri brigu. Ova forumska komunikacija puna je svojih nedostataka, pa ti stoga šaljem jedan

  45. #95
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Može li netko argumentirano i pobliže objasniti zašto je homeopatija u istom košu s reikeijem, a ne s recimo s fitoterapijom tj. korištenjem ljekovitih biljaka? Samo zbog toga što današnja medicina ne može potvrditi kemijski trag u u pripravku ili postoji neki konkretni duhovni argumenti koji se možda tiču utemeljitelja homeopatije? Stvarno me zanima

  46. #96
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    "Homeopatija nema nikakve veze s tzv. pokretom "new age". Rodonačelnik te specifične metode liječenja njemački liječnik dr. Christian Friedrich Samuel Hahnemann umro je u Parizu 1843. godine (1779. promoviran u doktora medicine). Još prije II. svj. rata postoje liječnici homeopati u Hrvatskoj, a među njima i jedna zagrebačka židovska liječnica koja je jedva spasila živu glavu za vrijeme Holokausta.

    Dr. Hahnemann je tijekom svoje prakse primijetio veliku diskrepanciju između razvoja medicine i ostalih znanosti; dok su fizika, kemija, anatomija, fiziologija naprosto galopirale, metode liječenja ostale su i dalje vrlo konzervativne i uglavnom činile više štete pacijentima, no koristi. Primjerice, više je slučajeva trovanja arsenom bilo od posljedica liječenja, nego od počinjenja zločina trovanjem arsenom. Posebno je žalosno stanje bilo s higijenom, psihijatrijom i dijetetikom. Hahnemanna je u konačnici osupnulo saznanje da neki uvriježeni lijekovi u zdravih ljudi izazivaju simptome slične onima u zloglasnih bolesti, poput malarije.

    Nakon dugog eksperimentiranja, koje je provodio i na samom sebi, ustanovio je da je ključ svih lijekova u pravilnom doziranju, i da standardni lijek zadržava svoju ljekovitost i pri iznimno malim dozama, dok u normalnim dozama koje se koriste daleko više škodi nego koristi.
    Svoja saznanja opisao je 1821. godine u temeljnom djelu “Organon racionalne terapeutike”, a pedeset je godina homeopatijom uspješno liječio svoje pacijente, te bio začetnik medicinske škole homeopatije. Prva homeopatska klinika osnovana je 1832"
    evo citat sa stranice križ života, ako može pomoći

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    reiki koristi čovjeka kao međumedij prijenosa i može itekako biti zloupotrebljen i "onečišćen" prijenosom
    Apsolutna neistina. Ne razumijem zašto s takvom sigurnošću ljudi govore o nečemu o čemu ništa ne znaju.

    A što se liječenja tiče: zašto vjernici posežu za lijekovima, zašto odlaze liječnicima, idu na operacije?? Pa zar Duh Sveti ne liječi sve? Zar za anginu treba antibiotik? Nije se dovoljno samo iskreno moliti? Upala slijepog crijeva? Čemu operacija?

    ALI!! Kako je netko lijepo rekao: kad prigusti onda se trči liječnicima. Onda je i homepatija dobra?

    Meni je stvarno muka od toga da se postulati KS provlače kroz skoro sve teme i da se sve ostalo naziva magijom (ponekad i gorim nazivima). Osobno se liječim kod homeopate kao i moja obitelj, primjenjujem Reiki već 13 godina i nama je to dosta. Liječnici u ordinacijama s nama nemaju posla.
    Zato neke ljude treba pustiti, shvatit će kada za to dođe vrijeme. Bespredmetno je pričati na jeziku kojeg neki nažalost ne razumiju.

  48. #98
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    [quote="mim"]Liječnici u ordinacijama s nama nemaju posla.[quote]

  49. #99
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ideš! Krivo sam kvotao Svejedno, mislim da sam potrefio bit.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Svejedno, mislim da sam potrefio bit.
    Jesi.

    Od kad smo kod homepata ne pijemo lijekove, nismo bolesni, nemamo kojekakve smetnje (kuc, kuc! ). Dijete nam nije popilo antibiotik već više od 4 godine, a ja se ne sjećam kad sam išta pila. Homeopata nam je riješio imunitet, djetetu bronhitise, MM-u povišene jetrene probe. Kao "hitnu pomoć" koristim također homeopatske preparate i prakticiram Reiki. Nama dosta. Kaj se naše familije tiče-farmaceutska industrija može staviti ključ u bravu: trovati se ne damo. Točka.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •