Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 149

Tema: o SB, knjižici za roditelje i podršci dojenju u rodilištima

  1. #1
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno o SB, knjižici za roditelje i podršci dojenju u rodilištima

    baš sam neki dan razmišljala kako se zapravo ignorira paket Sretna beba? Ne daju se podaci?
    Ne znam kako je sada, ali prije 3 godine si dobio paket neovisno o tome jesi li dao podatke ili ne......jest da je kasnije sestra došla po njih (tada sam ih dala ne znajući o čemu se radi), ali ako ih nisi htio dati, nikom ništa. Čini mi se da su podaci više bili radi kasnijeg slanja onih letaka i brošura koji ionako ničemu ne služe.........

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i tko zna koliko ćeš još reklama dobiti
    alkemičarka, zašto misliš da ih dijele?
    Zato što nas vole ili zato što imaju neke koristi od toga?

  3. #3
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    i tko zna koliko ćeš još reklama dobiti
    alkemičarka, zašto misliš da ih dijele?
    Zato što nas vole ili zato što imaju neke koristi od toga?
    Pa što se bojite ako netko ima koristi. Ima u paketu im korisnih stvari npr. sudokrem ili paketić vlažnih maramica i slično. Pa ako ti uzorci odgovaraju da znaš, a ako ne da ne bacaš novce.

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    gle, taj paket ne dobijaš besplatno, ti "prodaješ" svoje osobne podatke za par gluposti ukupne vrijednosti 20 kn
    onda anfap (ili kak je već ime) skupljene osobne podatke prodaje zainteresiranim kompanijama koje na osnovu njih razvijaju strategije marketinga

    možeš uzeti "Sretnu" bebu ali ne dati nikakve osobne podatke
    da tako naprave sve mame, vrlo brzo bi oni povukli tu kampanju, jer gube

  5. #5
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    gle, taj paket ne dobijaš besplatno, ti "prodaješ" svoje osobne podatke za par gluposti ukupne vrijednosti 20 kn
    onda anfap (ili kak je već ime) skupljene osobne podatke prodaje zainteresiranim kompanijama koje na osnovu njih razvijaju strategije marketinga

    možeš uzeti "Sretnu" bebu ali ne dati nikakve osobne podatke
    da tako naprave sve mame, vrlo brzo bi oni povukli tu kampanju, jer gube
    ne prodajem osobne podatke, dala sam im mail i adresu tako da me ne ugnjetavaju telefonski. Ako me nešto o reklamnog materijala zanima pročitati ću, a ako ne završiti će u plavom kontejneru,

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    gle, taj paket ne dobijaš besplatno, ti "prodaješ" svoje osobne podatke za par gluposti ukupne vrijednosti 20 kn
    onda anfap (ili kak je već ime) skupljene osobne podatke prodaje zainteresiranim kompanijama koje na osnovu njih razvijaju strategije marketinga

    možeš uzeti "Sretnu" bebu ali ne dati nikakve osobne podatke
    da tako naprave sve mame, vrlo brzo bi oni povukli tu kampanju, jer gube
    Meni to uopće nije problem. Pa kaj ako sam prodala podatke, oni neće imati nikakve koristi od toga. Ja sam dobila paketić, oni moju adresu koja im je totalno beskorisna. Mogu mi svaki dan slati propagadne materijale, to im je samo trošak

  7. #7
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    marketing nije trošak, to su opravdana sredstva sa rezultatima, osnove kapitalizma: ono na čemu gubiš - ukidaš

    ne znam kako je sad , ali koliko sam čula za sretnu bebu su upisivani kompletni podaci ne samo adresa

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Sirius Black, znači, ti vjeruješ kako oni to dijele zato što te vole?
    I ne misliš kako su doooobro proučili podsvjesni utjecaj promo-materijala?

    Zar taj paketić vrijedi tolikog spamanja?
    Onda opet šalju uzorke na adresu, a i to košta...
    I sve to rade iz ljubavi prema ženama/djeci...

    Da, bit će da je to

  9. #9
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Ah, što se tiće sadržaja paketa, mislim da ga je lijepo dobiti. Ali slažem se da je knjižica zastarjela i da bi trebala biti novija s boljim savjetima.

  10. #10
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Marketing je po definiciji znanost ot ome kako nam prodati nešto što nam ne treba, za novce koje nemamo, da bi zadivili prijatelje do kojih nam nije stalo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Sirius Black, znači, ti vjeruješ kako oni to dijele zato što te vole?
    I ne misliš kako su doooobro proučili podsvjesni utjecaj promo-materijala?

    Zar taj paketić vrijedi tolikog spamanja?
    Onda opet šalju uzorke na adresu, a i to košta...
    I sve to rade iz ljubavi prema ženama/djeci...

    Da, bit će da je to
    Ma, naravno da ne vjerujem. Htjela sam samo reći da mogu oni meni slati svaki dan kamion promo-materijala i da od toga neće imati apsolutno nikakve koristi.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ti nisi "prosječna rodilja", educiraš se, švrljaš po netu...
    mi ovdje nismo reprezentativan uzorak.
    ali, zamisli mame koje dođu tkoznaotkud, koje taj paket doživljavaju kao spas, koje logotipe tamo uočene vide kao nešto što će im pomoći...
    kad ga poslije vide u trgovini, imaju osjećaj da vide - prijateljsko lice.

    o tome mi govorimo.
    ne "pucaju" oni na tipove žena koje se ovuda vrzmaju, već za one neukije.
    a takvih je, nažalost, puno, puno više...
    pa, ako ih već nismo mogli sve educirati, barem smo mogli pripomoći ukidanju te neetične navade slanja u rodilišta.

    a za taj melemčić i kremicu... uložak i bočicu Jane... Ma sigurna sam kako ćemo sve preživjeti i bez njih

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ja sam odbila dati podatke, a sestra (ona koja hoda po katovima i pomaže u dojenju!) mi je tužno rekla da će ona imati problema zbog toga .
    Inače frustriraju me sve one Vichy kremice (uzorci) za učvršćivanje, anticeljuljitne, za smanjenje opsega...ne znam kud bi se prije namazala :/ .

  14. #14
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ali, zamisli mame koje dođu tkoznaotkud, koje taj paket doživljavaju kao spas, koje logotipe tamo uočene vide kao nešto što će im pomoći...
    kad ga poslije vide u trgovini, imaju osjećaj da vide - prijateljsko lice.
    E to je taj učinak!
    Prije tri godine dobila sam taj paket, u njemu je bio uzorak jedne kremice za guzu. I dan danas me miris te kremice podsjeti na sretne trenutke kad smo dobili prvog bebača. (naravno, kasnije sam kupila takvu istu, iz tog razloga)
    Eto, ja priznajem da na mene marketing djeluje. Baš zato se uspijem othrvati masi stvari kojima me bombardiraju, jer sam svjesna koliko je to učinkovito i prepoznajem neke zamke.

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    Marketing je po definiciji znanost ot ome kako nam prodati nešto što nam ne treba, za novce koje nemamo, da bi zadivili prijatelje do kojih nam nije stalo.
    sve pet, samo u ovom slučaju posljedice trpi dijete kojem je uskraćena dobrobit dojenja.

    to je ujedno odgovor na pitanje zašto se "bojimo" što "netko" ima koristi od dobivenih podataka. možda i jest svejedno kojom ćeš kremom mazati bebi guzu, ali ta krema je ionako šarena laža koja prikriva pravu svrhu paketa. a nipošto nije svejedno hoćeš li dijete dojiti ili mu mućkati prah koji su ti tako susretljivo preporučili.

  16. #16
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa

    sve pet, samo u ovom slučaju posljedice trpi dijete kojem je uskraćena dobrobit dojenja.
    pa nije mi primanjem paketa nitko odrezao sisu ni napravio lobotomiju. dojimo, uz početne teškoće, ali sada uz obostrano zadovoljstvo.

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    opet podcjenjuješ moć marketinga.
    oni žive (između ostalog) i od prodaje adaptiranog mlijeka: sigurno ne bi poklanjali robu sa svojim logotipima da ne znaju kako će im se to višestruko vratiti.
    a nikome ništa ne odrežu.
    dapače, poklanjaju.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Ja sam dobila paket SB i baš mi je super došao jer smo kupnjom novog auta dobili i novu AS koja inače vrijedi skoro 2000kn. Knjižica "Moja prva godina" mi je super a one uzorke sam iskoristila. Svoje podatke nikome nisam dala.

  19. #19
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    3.1. u Petrovoj. Mislim da su rode malo preforsirale čitavu priču, ja uopće nisam zamijetila reklamu za adaptirano u apketu, mislim da je čak i nema, mogu provjeriti, čak ni u knjižici Moja prva godina.

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    3.1. u Petrovoj. Mislim da su rode malo preforsirale čitavu priču, ja uopće nisam zamijetila reklamu za adaptirano u apketu, mislim da je čak i nema, mogu provjeriti, čak ni u knjižici Moja prva godina.
    paket SB je razlog zbog kojeg su nasa rodilista izgubile statuse prijatelja djece te na taj nacin i organiziranu potporu UNICEFa u pomoci, promociji i zastiti dojenja.
    takodjerje izbacivanje tog paketa jedan od uvjeta vracanja tog statusa.
    ZG kao grad prijatelj djece obvezao se vratiti titule rodilistima.

    jesi dobila prpmo CD?
    jastucice za dojilje?

    ako je odgovor da, onda je odgovor da si dobila promo materijal.

  21. #21
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Ja sam dobila paket SB i baš mi je super došao jer smo kupnjom novog auta dobili i novu AS koja inače vrijedi skoro 2000kn.
    Eto, tipičan primjer nasjedanja na marketinške fore. Nisi ti ništa dobila, sve si platila.

    Trgovci ne poklanjaju ništa, zapamtite to dobro.

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    uopće nisam zamijetila reklamu za adaptirano u apketu,
    naravno da ne smiju reklamirati tako eksplicitno, šta ti je.
    pa to je i zakonom zabranjeno.

    ali, stave ti npr. Lino slinček (tako je bilo u moje vrijeme) ili **** naljepnicu "beba u autu"...
    ti sva sretna što ti je netko nešto poklonio...
    nakon četiri mjeseca, hodaš po dm-u.. ugledaš staklenke/kutije proizvođača koji ti je, ajme, baš super, u rodilištu nešto poklonio... a na kutijama drsko piše "od 4. mjeseca"
    i - kupiš!
    zeznula ti time ili ne zeznula dojenje... njima radiš promet, a to mi je i bilo u interesu.

    opet govorim, možda nećeš ti osobno nasjesti: čitaš, ZNAŠ da je preporuka WHO isključivo dojenje 6 mjeseci...

    Ali, pogldaj koliko i na Forumu ima mama koje su počele sa MESNIM kašicama u 4. mjesecu svoje bebe... jerbo tako piše na onoj lijepoj šarenoj staklenci čiji proizvođač je bio tako dobar od prvoga dana

    Sjećam se kad sam počela sama intenzivnije putovati po inozemstvu, tamo negdje sredinom osamdesetih... Prvo sam bila u čudu kako se svugdje voda kupuje na boce, kako ne piju iz pipe...
    Pa sam stajala u dućanu, pojma nemajući koju vodu bih uzela.
    I? Što uzimam? Evian!!!!! Jer sam jedino za nju bila čula! Ma nema veze što je najskuplja, ali konačno sam naletjela na nešto što mi se čini poznatim, nešto što već, pa makar i preko žute štampe i Madonne, osjećam svojim!

    Uvijek kažem: marketinški stručnjaci imaju bolje plaće nego kirurzi.
    Nije to slučajno :/

  23. #23
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Ne znam da **** ima mesne kašice za dob od 4. mj. A valjda bi nekog boga trfebale napraviti i patronažne sestre i pedijatri, za one mame koje nemaju pristup netu ili ne znaju.

    Moja patronažna mi je prilikom prvog posjeta donijela gomilu materijala o dojenju, tablice dohrane, što sve treba nositi kad je beba na putu...uglavnom gomilu korisnih stvari iako sam se opskrbila s dosta literature pomislila sam da je super za mame koje nisu poput mene.

    Prelistala sam knjižicu Moja prva godina, reklame za: pelene, kreme za guze, cjepivo 6u1, dječje cipelice, osiguranje, (kršitelj koda).

    Na svakom osobno je da se odupre marketingu, ne samo što se tiče paketa sretna beba, nego svega ostaloga. Pa ja sve uzimam s rezervom, a posebno reklame.

  24. #24
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Ponekad mi se čini da na ovom forumu ima patoloških slučajeva za psihijatriju zbog opsjednutosti dojenjem.

    Bebe postoje već milijunima godina, a dojenje isto tako. Moja mama, svekrva, tete, strine su također dojile i po dvije godine, većina njih i bez ikakve knjige i rode, jer su smatrale da je to prirodno i najzdravije za njihovo dijete. I preživili smo svi skupa, sretni, zdravi, veseli i neopterećni. Ah, možda sanjamo bijele kute zlih gineloga na porodu.

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja sam pokušala argumentima, ti vrijeđanjem.
    to nije moj nivo, pa preskačem sljedećih nekoliko krugova.

    a možda te ovaj topic navede da shvatiš da ima mama koje se NE MOGU oduprijeti marketingu. to mi je prvo palo na pamet...

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...light=ka%9Aica

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj nicols prvotno napisa
    Citiraj maaja prvotno napisa
    Ja sam dobila paket SB i baš mi je super došao jer smo kupnjom novog auta dobili i novu AS koja inače vrijedi skoro 2000kn.
    Eto, tipičan primjer nasjedanja na marketinške fore. Nisi ti ništa dobila, sve si platila.

    Trgovci ne poklanjaju ništa, zapamtite to dobro.
    Nisam ništa platila, DOBILA SAM tu AS, nisam praznoglava glupača koja će kupiti **** kašicu samo zato jer je vidjela reklamu za istu u paketu SB! Što bi onda trebala bojkotirati i šampone kad im vidim reklamu u časopisu??
    Nikad niti u jednom časopisu niti kod dr. nisam vidjela reklamu za ad. mlijeko (pogotovo ne za ovo koje ja koristim za svoju bebu); dakle-nisam nasjela na marketing.

  27. #27
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Nekima na ovom forumu bi trebao kratak tečaj iz komunikacije , a što se tiče paketa SB stavljam link na tekst na portalu (Iako su se neke stvari promjenile)

    Bojkotirajmo paket Sretna Beba

    Ako Vam nakon njega neke stvari budu jasnije super, ako ne slobodno živite u uvjerenju da je to sve poklon i da baš nitko (pogotovo industrija nadomjestaka i dječje hrane/opreme/čegagod) nema koristi od marketinga takve vrste.

    Over and out...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Frida pretpostavljam da se tvoj post odnosi na mene, ja nikoga nisam vrijeđala, rekla sam da nisam glupača, ako je to prosta i društveno neprihvatljiva riječ onda se ispričavam
    Sudjelovala sam u toj raspravi o bojkotu paketa i nitko mi ne može promijeniti stavove, nisam naivna i ne padam na gluposti iz reklama, za ad. mlijeko sam se savjetovala sa stručnjacima a ne iz reklama (koje btw nigdje nisam vidjela; što se tiče bočica također sam se savjetovala sa ps a ne zato jer sam vidjela nekakvu reklamu u paketu).
    I da, imam ogromnu grižnju savjesti jer nisam uspjela u dojenju, još uvijek nisam načisto s tim ali sam svo svoje znanje koje sam naučila o dojenju proslijedila na dvije mlade mame koje su na kraju uspjele i ponosna sam zbog toga

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Ako Vam nakon njega neke stvari budu jasnije super, ako ne slobodno živite u uvjerenju da je to sve poklon i da baš nitko (pogotovo industrija nadomjestaka i dječje hrane/opreme/čegagod) nema koristi od marketinga takve vrste.
    Meni je ta AS bila odličan poklon, čime sam se ja to prodala?? Ionako uskoro selim pa neka šalju na staru adresu reklamne uzorke, ko ih šljivi

  30. #30
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    nitko mi ne može promijeniti stavove, nisam naivna i ne padam na gluposti iz reklama, za ad. mlijeko sam se savjetovala sa stručnjacima a ne iz reklama
    da je bar 80% žena kao ti, oni se ne bi trudili toliko oko marketinga, niti bi bilo potrebno zabraniti reklamiranje ad-a
    ali velika večina nije kao ti
    npr. ja nisam
    bez obzira što Veniš nikad nije ispunio moja očekivanja, meni ipak dođe da ga kupim kad tražim nešto jako za mrlje

    nisu svi tako jaki kao ti
    radi njih postoji i zakonska zabrana reklamiranja ad-a

  31. #31
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Maaja, zaista nema potrebe da se pravdaš zbog neuspjelog dojenja, dala si sve od sebe i ne, moj post nije išao tebe...

    Kako kažeš, ti si se o vrsti AD konzultirala sa stručnjacima, misliš li da su to učinile sve mame koje su iz nekog razloga prestale s dojenjem?

    Ja ne. Uvjerena sam da su na policama prvo primjetile onu marku koju su već negdje vidjele...

  32. #32
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Nisam ništa platila, DOBILA SAM tu AS
    nej se ljutit , ali da kažem svoje:
    dobila si ju zato jer si kupila auto
    to nije čisti poklon, jer da bi ju dobila ti si platila bar 10 000€
    to bi bio 100% poklon kad bi ti samo prošla pokraj salona i oni bi ti viknuli: hoćeš AS? evo ti jedan
    bez uvijeta

    kad moraš ispuniti neki uvijet to nije 100% poklon
    i oni ne bi "dijelili" AS, kasko za prvu godinu, registraciju, klimu .. da ih konkurencija ne primora na to, ne bi "poklanjali"
    kad koristiš nešto u borbi za kupce to se zove marketing

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    Dobila paket prije 2 tjedna u vinogradskoj i dala podatke pa nek mi salju ak im se salje.poslovno sam suradjivala s ljudima iz anfapa koji rade paket iskroz su mi simpa.reklamu za adaptirano vidla nisam niti me briga jer imam svpj stav o tpme.sto se ticereklamnih msterijala koje bi mi eventualno mogli slat,whynot?pa prelistam ja i katalog od mercatora koji dobijem u kaslicu pa ne znaci da cu ici slovencima kupovati?!kupujem ono kaj hocu a ne ono stp mi anfap ili ko drugi preporucuje,o ne kuzim cemu takva frka ak dojitr kaj mislite da ce netko promijeniti misljenje i kada procita njihove matetijale odustati od toga ili kaj? Osobno radi gadnog mastitisa ne dojim a kutija mi nije nimalo ppmogla da se npr.snadjem u moru adaptirane hrane, nisam imala ppjma kaj bi kupila pa eto ti marketinga.spasile me sestre s odjela koje mi rekle kojim mlijkpm ih one hrane dok su u bolnici.eto,samo moje skromno misljenje,marketing je svuda oko nas i ja stvarnone vidim nis lose u tome

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    MGrubi što bi se ljutila Naravno da sam dobila AS jer smo kupili taj i taj auto, nisam kupila auto radi besplatne AS nego kad smo ga kupovali prodavač nas je pitao koliko mi beba ima mj (jer je bio sa mnom u slingu) i da li sam dobila kupon u paketu SB. Ja pojma nisam imala, drugi dan prokopala i našla tu brošuru, otkinula i dobila. Mene ne zanima kakav oni ugovor imaju s tom autokućom ali čovjek je mogao i prešutjeti, zar ne? Ovako ipak smatram da sam ju na neki način dobila (a poklonili su nam i metalik boju )

    Frida hvala Ah to nedojenje ću žalit do kraja života al šta je tu je, sretna sam jer sam sa svojim djetetom 24 sata dnevno, nadoknađujem to sa brdom drugih stvari.

    Što se tiče marketinga, eto, valjda sam takav karakter da me ništa ne može privući, koristim deterdžente koje ne reklamiraju, pastu za zube, parfeme, šampone.... Nisam bedasta da se ne savjetujem sa stručnjacima oko hrane mog djeteta, žalosno je da postoje žene koje kupuju ad. mlijeka na svoju ruku

    I zaboravila još prije napisati , dobila paket u Rijeci u 9. mj. testeriće od vichyja potrošila, svejedno nisam kupila njihovu kremu; naljepnicu za auto sam dala nećaku koji ju je zalijepio na bicikl , vodu Janu popila iako nikad ne kupujem vodu u bočici pa tako ni sad, sudocrem sam i prije koristila pa mi je super došao a jastučić za dojenje iskoristila iako sam poslije kupovala od dm-a

  35. #35
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Marka99, molim te da, ako ti nije problem, pročitaš članke 6. i 7. Međunarodnog pravilnika o marketingu nadomjestaka za majčino mlijeko

    Te sestre u bolnici ti nisu pomogle, naprotiv, "minirale" su tvoje dojenje nuđenjem AD umjesto da su ti pomogle, na prvom mjestu savjetima kako izbjeći mastitis, a na drugom mjestu savjetima kako održati dojenje unatoč istom.

  36. #36
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa
    spasile me sestre s odjela koje mi rekle kojim mlijkpm ih one hrane dok su u bolnici
    a sta mislis zbog cega ih hrane bas TIM?

    Alkemicarka....roda nije izmislila dojenje, pa tako ni podrsku, promociju i zastitu dojenja. no aktivno sudjeluje i radi na njoj.
    ovaj mali isjecak vezan uz paket SB ima korjene u jednom medjunarodnom zakonskom aktu.
    onom aktu kojeg je donjela skupstina svjetske zdravstvene organizacije. iste one koje je hrvatska clanica i istog kojeg je potpisala i obvezala se sprovesti ga u svoj zak. sustav.
    slobodno procitaj vise o tome na nasem portalu ili na podforumu Zastitimo dojenje! Nista nije sveto, sve je bruto i neto.

  37. #37
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Frida, u sekundu

  38. #38
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    U paketu nema nijedne dude varalice, bočice i ičega sličnog što b i majku odvratilo od dojenja. istina bog ima reklamnog materijala za kašice, ali ko je iole inteligentan to će pospremiti do djetetovog 5. ili 6. mjeseca života.

    pročitala sam da portalu da se izdajalicom čak spotiče anti-dojenje. Pa meni je 2 dana nakon poroda tako navrlo mlijeko da mi je muž donio istu u 9 navačer u bolnicu. Da nije ručnim izdajanjem bi sigurno dobila upalu i beba bi bila od 1. dana doma na adaptiranom. Bebi je 2 mjeseca, dojim je i bez obzira što sam koristila izdajalicu. ona mi i je spasila dojenje prvih 3-4 tjedna dok se nije uspostavila ponuda i potražnja.
    Što je bolje ako mama mora negdje ići: izdojiti svoje mlijeko ili napraviti božicu adaptirog? Mislim da izdajalica nije neprijatelj dojenja.

  39. #39
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ma nije izdajalica neprijatelj
    ali "savjet" da se mama izdoji poslije podoja da "vidi" koliko mlijeka ima je čista sabotaža dojenja
    tko neće pasti u depru kad ne izdoji više od 5-10-20ml?

    onda, opet ima patronažnih koje okolo šetaju i svima govore da se moraju izdojiti poslije svakog podoja, što za posljedicu može imati hiperprodukciju i zatim mastitis ....

    bočice su "problematične" same po sebi jer mogu pokvariti tehniku sisanja dojke i izazvati odbacivanje sise radi bočice
    to smo napravili i ja i brat (mama je imala porodiljni do 6mj) zbog samo 2 bočice /dan
    mama nije znala za mogućnost konfuzije bradavice, niti za alternative

  40. #40
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    paket nije uvijek bio "čist" od kršiteljskog materijala. s vremenom je to postao, više-manje, ali je uvijek zadržana primarna svrha - prikupljanje podataka i naknadni kontakt proizvođača s majkom.

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    Da nije ručnim izdajanjem bi sigurno dobila upalu i beba bi bila od 1. dana doma na adaptiranom.
    zašto to misliš? mnoge mame je spasilo upravo ručno izdajanje. no, to i nije tema za ovaj topic.

    postove patoloških slučajeva opsjednutih dojenjem lijepo zaobiđi.

  41. #41
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    U paketu nema nijedne dude varalice, bočice i ičega sličnog što b i majku odvratilo od dojenja. istina bog ima reklamnog materijala za kašice, ali ko je iole inteligentan to će pospremiti do djetetovog 5. ili 6. mjeseca života.
    istina.
    istaina je da ce neke mame dati caj tog istog proizvodjaca jer ce ga vidjeti na policama i povezati sa onim dobivenim u paketu SB.

    oni ne reklamiraju time kasicu.
    oni reklamiraju sebe. svoj logo. da ti bude prepoznatljiv, srcu drag jer si ga dobila u najljepsem trenutku u zivotu. i izazvat ce pozitivnu emociju, asocijaciju, uspomenu, svaki put kad ga vidis na reklami ili na polici.
    a na polici on stoji i na adaptiranom, i na cajevima i na sokicima i na kasicama.

    proizvodjaci na koje se medjunarodni pravilnik o reklamiranju nadomjestaka za majcino mlijeko odnosi prema njemu ne smiju majkama, trudnicama ni njihovoj obitelji, poklanjat i davati uzorke na kojim se nalazi njihov logo.

    npr. dobijes ciperak od (kršitelj koda), ili jastucic za dojilje od nuka, ili kremicu od (kršitelj koda)a, ili kasicu od (kršitelj koda)a, ili cd od hipa itd itd...... a sve je to reklama njihovog imena i SVIH proizvoda.

  42. #42
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Meni je toliko navrlo da mi grudnjak 85 nije mogao, a inače sam ravna ko dska. Masirala sam i masirala i ništa nije izlazilo.
    Nisam protiv dojenja, napače, mislim dojiti svog B. minimalno 6 mjeseci do maksimalno godine dana, ali mi ide na živce preagresivna kampanja.

  43. #43
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    preagresivna kampanja za što?

  44. #44
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    Meni je toliko navrlo da mi grudnjak 85 nije mogao, a inače sam ravna ko dska. Masirala sam i masirala i ništa nije izlazilo.
    Nisam protiv dojenja, napače, mislim dojiti svog B. minimalno 6 mjeseci do maksimalno godine dana, ali mi ide na živce preagresivna kampanja.
    je, i meni je.
    no da je L. bila samnom 24h ne bi imali taj problem.
    da ju nisu donosili situ, ne bi imali taj problem.
    da sam imala pomoc i podrsku oko dojenja, da mi je netko znao pokazati kako se doji (da, dojenje se uci. uce ga i majka i dijete) ne bi imali taj problem.
    etc, etc.....


    sto se tice "agresije"....pogledaj npr. na youtubeu formula for disaster.

    ili samo zaviri u statistike. i onih 16% majki koje doje.

    pa se stvarno namece pitanje ms.ivy "preagresivna kampanja za što?"

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    sestre mi nisu odmogle, čak štoviše trudile su se da održim dojenje ali meni nije išlo, da nisu prepoznali mogući mastitis nisu, ali mi svakako nisu pomogle oko nedojenja a nije ni sretna beba paket.odluka je bila moja, fyi nitko, ali nitko mi nije htio reći kako se zovu tablete za prestanak dojenja iako sam već imala temperaturu 38, ragade, kvrge, i ne znam kaj sve ne. tek kada sam završila na hitnoj dali su mi ih, tako da se ne slažem s tim da su odmogle niti se slažem s tim da se u bolnici potiče adaptirano mlijeko. to što su ih nadohranjivali, morali su, neke cure samnom prva 3 dana nisu imale ni kapi pa je logično da su bebe morale jesti.i dalje ostajem pri mišljenju da sretna beba nije nikakav bauk, svaka od nas dovoljno je pametna da donosi sama svoje odluke posebno kada je riječ o krucijalnim stvarima poput prehrane vlastitog djeteta. znam da su se u anfap obratile neke firme s namjerom da unutra stave dudu varalicu, no ovi su to odbili što zbog njihove poliitike a što zbog ministarstva koje to nikada ne bi dozvolilo. stoga i dlaje ne vidim kaj jke točno u sadržaju te kutije toliko oprečno s dojenjem? možda ja nisam zamijećivala, možda sma ju površno pogledala, ne znam...prosvjetlite me. pola stvari sam ionako bacila, jastučiće za dojenje sam npr. zadržala, kremice nisam probala jer mislim d aje pavlović dovoljno dobar i da ne treba eksperimentirati.kako god, shvaćam da netko ne želi kutiju, i shvaćam da o tome polemiziramo, ali svakako ne treba napadati kreatora kutije već se zapitati kome je kutija nanijela neko zlo ili ga nagnala na krivu odluku radi koje je poslije požalio?
    sorrrrry na duuuugom postu, nisam mogla ne reagirati a i sorry na tipfelerima, ne stignem čiatati kaj napišem...radosti majčinstva :D

  46. #46
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Htjedoh još dodati i da je nekima sigurno pomogla knjižica Moja prva godina.

    Ženska koja je ležala kraj mene je pitala kad će joj pregledati maternicu. :shock: Visoka stručna sprema, odrasla i živi u Zagrebu. Neke žene stvarno pojma nisu imale ni o sebi i svom tijelu, a kamoli bebi.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj marka99 prvotno napisa
    svaka od nas dovoljno je pametna da donosi sama svoje odluke
    Onda bi trebala biti i dovoljno pametna da zna što Bromergon sa sobom nosi.
    Nije stvar u pameti, stvar je u edukaciji.
    A Bromergon donosi jako loše nuspojave sa sobom.
    Ako je odluka već takva (mi apsolutno podržavamo pravo na informirani izbor), prestati dojiti se može i puno prirodnije nego uz tako jaku kemiju.

    Iako se pitam... koliko je informiran izbor ako se misli da su ragade, temperatura i kvrge... razlog za odustajanje...

  48. #48
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Nisam ništa platila, DOBILA SAM tu AS, nisam praznoglava glupača koja će kupiti **** kašicu samo zato jer je vidjela reklamu za istu u paketu SB! Što bi onda trebala bojkotirati i šampone kad im vidim reklamu u časopisu??
    Nikad niti u jednom časopisu niti kod dr. nisam vidjela reklamu za ad. mlijeko (pogotovo ne za ovo koje ja koristim za svoju bebu); dakle-nisam nasjela na marketing.
    Nema razloga za ovakav način komunikacije.

    Ja jako dobro znam o čemu govorim, razmisli malo pa češ brzo shvatiti o čemu se ustvari radi. Akcije, popusti i pokloni - to su vrlo lukavo osmišljne marketinške akcije. Istina je malo drugačija. Istina je da nema besplatnih stvari i da nitko ne poklanja ništa tek tako. Kako se to radi? Vrlo jednostavno. Cijena (u tvom slučaju automobila) se podigne za neki iznos (barem 10%) i onda se taj višak prodajne cijene koristi za akcije, popuste i poklone. Sve što ti poklone je itekako ugrađeno u cijenu, a plus svega toga i trgovac i zastupnik imaju svoje maloprodajne i veleprodajne marže od kojih žive tj. zarađuju. Zašto ti trgovac nije prešutio tu autosjedalicu? Zato što se njena vrijednost ne odbija od njegove zarade, njemu je zarada vjerojatno ista bez obzira dali ti ju je on dao na poklon ili ne. Njemu (trgovcu) je u interesu da daje što više poklona jer time si automatski stvara jako dobru reklamu. A ne košta ga skoro ništa. Zastupnik je predvidio trošak te autosjedalice i ugradio to u cijenu, njemu je možda bolje da se toga što manje podjeli jer će mu onda ostati veći postotak vrijednosti ali opet je to d vosjekli mač - onaj koji daje bolje poklone i popuste imat će veću prodaju. Stvar je stvarno krajnje jednostavna, sve je to ugrađeno u cijenu, to nisu pravi pokloni. Samo marketinški "trikovi". Da tebi kojim slučajem autosjedalica nije trebala, i da si se bila spremna cjenkat sa trgovcem u autosalonu, vrlo brzo bi vidjela da bi ti poklonili nešto drugo u sličnoj vrijednosti ili spustili cijenu. Samo se treba znat cjenkat, danas je to isto umjetnost na većoj razini, kao i marketing

    Zapamti, kad vidiš reklamu na neki skupi automobil koji sad najednom ima popust od 50.000 kn ili više, budi sigurna da će i trgovcu i zastupniku (uvozniku) nakon svega ostati još lijepa količina novca tj. nitko neće "izgubiti" tih 50.000 kn

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Citiraj Alkemicarka prvotno napisa
    Htjedoh još dodati i da je nekima sigurno pomogla knjižica Moja prva godina.
    Ja bih se složila s ovim. Iako sam se dosta informirala i prije trudnoće, knjižica mi je dobro došla da pokažem mami i svekrvi kaj piše unutra o dojenju, da se ne treba davati voda, da treba isključivo dojiti 6 mjeseci, tablica dohrane itd. To mi je bilo puno bolje od npr. Rodinih letaka jer sam mogla reći da su to napisali pedijatri a ne "neke babe".
    Dobila sam ja i Rodine letke u rodilištu na tečaju, ali da nisam ovdje na forumu i da ne znam da Roda to radi kak spada sve bih odmah pobacala u smeće zato jer nijedan tekst o dojenju nije potpisan, odnosno ja nemam pojma tko je autor toga, da li je napisala stručna osoba ili je netko preveo s neke web stranice.

  50. #50
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Ispada da su ljudi koji rade u marketingu neki crni vragovi. Kao da svi mi radimo neki posao duboko moralan prema klijentima...Pitam se koliko ima bankara među nama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •