Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 195

Tema: ZPB 2005., 46. dio

  1. #101
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    moji su jutros bili ranoranioci, ali se ja nisam mogla ustati iz kreveta pa sam spavala, a njih dvoje skakali preko i po meni.
    Kalu sam odvezla mami, da ju dobro išeta jer je lijepo vrijeme, a Kiar je zaspao oko 9 i sad još spava :shock:
    ja koma grlo boli, peče, glava, umorna iliti bljak.
    za Uskrs zeko donosi jajčeka, eventualno nešto slatko, pa nebi baš da sad svaki blagdan očekuje nebuloze
    Trak smanji alkohol !

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Mi smo danas puno bolje :D
    Luka se vise ne zali na uho, meni je isto bolje pa je odmah
    i dan nekako ljepsi.
    Cak smo se ujutro isli malo prosetati, ali nismo dugo setali jer
    nas je vjetar skoro odnio
    Sad sam napravila kremsnite i cekam da mi dodju mama i tata.

  3. #103
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Evo napokon smo stavili par novih fotki pa izvolite

    Haribo-sorry......mm još nije našao vaše fotke,ali sigurno će ih naći!

  4. #104
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Evo napokon smo stavili par novih fotki pa izvolite
    :smajlićkojijepaounesvijest:
    glasam za gradonačalnika
    pravi mali maneken
    a šteta što je samo par
    još, još, još, još, jooooooooooooooooooooooooš

  5. #105
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    TNX draga....bit će još kad mm pronađe folder
    Mislim,zaista je totalna koma imati organizirano sve u kompu pored tolikog broja fotki...nije da ga branim

    Ja tek sad došla k sebi....ubiše me ovi izlasci

    Mi proveli lijepu nedjelju.Roko se baš zaželi tate i onda je to ljubav za po******

    Ja sam popodne dobila malo free time za sebe i sad sam opet spremna za nove životne izazove

  6. #106
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    Pozdrav svima,

    Bubanima puno vibri da što prije ozdrave!!!!!!!!! (nemam vibre, ili ih ne znam naći)

    Jelena sutra kreće ponovno u vrtić. Već me sad hvata panika. Rekla sam MM da ju on vozi jer nema ni srca ni duše pa je njemu lakše ostaviti ju tamo nego meni. Njemu je sve to smješno.
    Inače je večeras proklizala pred našom kapijom i mislim da ju je pola Broda čulo, a samo je malo pogrebala dlan i malo više koljeno. A sad spava s ukočenom rukom.
    A danas smo bile u crkvi i kad je krenula pjesma ženska je iz sveg glasa počela pjevati kojekakve zvukove. Ja sam , a ljudi okolo su umirali od smjeha. Ženska se opustila i dala si truda da lijepo pjeva.

    Yas, taj umor zna biti grozan, a pogotovo kad ti je svaki dan isti, djeca, kuća, kuhinja, veš, mašina, peglanje.... Nađi si nekako malo vremena za sebe. ja sam nekidan lijepo ostavila curke, sjela u auto i zaprašila u bosnu. Nisam ništa kupila ali sam uživala u samoći.

    trak, Roko je prava faca. Mogla bi Jelu poslati u Osijek na faks, a ne u zg.


  7. #107
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Jeluška prvotno napisa
    Jelena sutra kreće ponovno u vrtić. Već me sad hvata panika. Rekla sam MM da ju on vozi jer nema ni srca ni duše pa je njemu lakše ostaviti ju tamo nego meni. Njemu je sve to smješno.
    iste nas brige more . kad ju ostavi odmah ga zivkam kako je ostala i cijeli dan se žderem

    na uskličniku i br. 1 je i ~ , ali prvo moraš stisnuti Alt Gr pa uskličnik i eto ti vibrica
    Jelušla ma samo neka žemska pjeva

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Vibrice za bubine....
    Nemam smajlića koji je pal u nesvjest - pa Trak je stavila (fakat) par fotki. Jes da su krasne ali draga kolko ti je trebalo da ih staviš mislila sam da bu ih bar duplo...
    Ja dogovaram za vrtić...
    Recite vi meni curke kaj vi kupujete za USkrs? Djeci anravno

  9. #109
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    MB-nikad zadovoljna

    Mi smo Roku kupili novu garažu sa hrpom dodatne opreme,veliki auto na daljinski i novi set plastelina. Ne znam hoće li uletiti još nešto.A od obje bake i djede će dobiti vlakove od mojih veliku drvenu željeznicu a od svekija opet klasičnu jer je rasturio!

    Jele-samo ti nju šalji za Zagreb,jer ni ja njega ne mislim ostaviti u ovoj pripi****

  10. #110
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    MB :shock: , baš si me ugodno iznenadila sa svojim javljanjem jutros
    ja sam već napisala, ništa od poklona eventualno nešto slatko. ne želim da blagdane pamti po poklonima i da im se zato raduje.
    kako farbate jaja?
    mi s lukom, u maminoj čarapi ( radi šmeka ) s travama. obožavam takvo farbanje jer smo svi uključeni u poslove oko jaja i onda imamo pravi obiteljski blagdan
    Kala otišla u vrtić čekam izvješće

  11. #111
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Moja mama farba s lukom,ja to ne znam dobro,a ja ću klasično u 2-3 boje,ne mislim pretjerivati,desetak komada i dosta.Čisto zbog Roka...ionako nas ta dva dana neće biti doma a kasnije me prođe želja za svom tom hranom!

    Što sve klopate za Uskrs?
    Kod nas-jaja,šunka,kuhano meso,kobase,hren,rotkvice,mladi luk....ima još nešto?

  12. #112
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Trak klopa isto tako, za ručak pečenje ili pohano + juhica i narafski kolači joj već mi sad sline cure

    zvao MM - Kala se rasplakala, ali je dala teti ruku i ušla u sobu bez problema. po glasu sam osjetila da je MM bio jako tužan.

  13. #113
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Umalo da zaboravim......

    Happy St Patricks day

  14. #114
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    mial, ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~!!!

    Jela je jutros rano u zoru vikala: Ajmo djeco, ručak!
    Ja umrla od smjeha. A kad se probudila krenula je nabrajat da ona neće u vrtić, da će se ona puno igrati sa svojom sestricom kod svoje kuće. MM kaže sve je bilo dobro dok nije vidjela vrtić.
    A pokloni, ni sama nisam pametna. Nešto ćemo smislit putem. Nećemo ništa veliko, par sitnica.

    Klopa - svašta i previše. Kuhana šunka, kulin, jaja, francuska, 100 vrsta kolača, mladi luk, rotkva....

    Pero naćas dobila temp. Jutros 39,3. Poslije idem doktoru, kad budu bolesni, jer sad su zdravi.


  15. #115
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Evo i mene nakon vkenda.

    Trak, ti si stvarno prava partijanerica :shock: , a slike su , ja neću prigovarati što ih nisi više stavila, dobro je i ovo, od koga je
    Vikend smo proveli u šetnji i rođendanima. Baš je bilo lijepo.

    Ua Uskrs planiramo pobojati nekoliko jaja, samo radi Jure, na ručak (vikend)ćemo ionako na Šoltu kod mojih, bit će i rođaci pa bi trebalo biti veselo.
    ~~~~~~ za bubane uhice, angine i temperaturu.

    Eto, čisto da ne dobijem neopravdani.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    A moj Domagoj oko 4:30 "Mamaaaa vatromeeet" :shock: umrla sam od straha - kak mogu tak urlati u snu?!?!
    I kak se ovo drugo dvoje ne probudi - to mi je isto fenomen.
    Sad sam dobila onaj paket "Sretna beba" - znate onaj kaj dobite kad rodite. Umrla sam od smejha - stiltala sam se sam tak. Reko kaj ovi hoće meni sad poručiti?

  17. #117
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Sad sam dobila onaj paket "Sretna beba"
    :shock: , na vrijeme, nema šta

  18. #118
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Jeluška ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za Peru!!!
    MB :shock: kak su brzi ili oni nešto predosjećaju

  19. #119
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Wana-zavidim za odlazak na Šoltu...svojevremeno je moj tata htio tamo uzeti kuću i u zadnji tren odustao.To nikada neću prežaliti

    MB- tko zna što sve oni sanjaju dok pajke....bitno da se ostatak ne probudi!
    A za paket imam samo reći

    Jeluška-baš vas ide s bolestima ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Ma dobila sam ga tu na posel (one sam dobila odmah u bolnici) ali ovi bi da nešto promoviramo kod njih pa su mi poslali puni rozi paket da ja kao to vidim ha hah a

  21. #121
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    dobro jutro!

    trak, ja sam prezadovoljna slikicama! imaš prekrasno dijete!

    ja sam jutros počeka u 5!prvo Ela sisanje,pa neće nastaviti spavati,pa probudila Ivana,pa on neće spavati a ja
    jedva nekako zaspu oko pola 7(niko ne smije ustati iz krevata,a neki ni nemogu),kad sin u 15 do 7 plač i izjava mama mene boli stomak!ja u šoku!
    kratko obješnjenje:ja jesam mama dvoje djece,ali nikad nisu bili bolesni!i totalno se toga bojim jer nemam iskustva ni sa običnom temperaturom!on plače,a ja dumam šta da mu radim!na kraju ,poslje 10 min. kaze da se samo htio ustati i nije mu se više spavalo!totalno sam pop******
    nakon mog monologa obećao je da neće tako više izmišljati!

    kod nas šunkica,jaja,luk i majoneza(Ela će samo gledati)

  22. #122
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Što se tiče hrane za Uskrs, kod nas isto kao i kod ovih slavonaca (imam ja i slavonske krvi )

    Majoneza, kečap, senf- ništa
    junk food i MDˇs- ništa
    pizza (to nije junk food, jel da?)-da
    juhica-svaki san
    povrće-skoro svaki dan, ako nije kuhano, salata svakako
    puno voća, uglavnom jabuke, kruške, banane, naranče, sok od 100% ananasa.... Ne voli kivi.

  23. #123
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    zaboravih nadodati da mu od nezdrave hrane dam poli salamu koju mu priuštim vikendom (jer i ja obožavam sendviš od polija i masla sa toplim kruhom), tu i tamo iznimno hrenovke, voli i kobase sa kupusom.

  24. #124
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Ma dobila sam ga tu na posel (one sam dobila odmah u bolnici) ali ovi bi da nešto promoviramo kod njih pa su mi poslali puni rozi paket da ja kao to vidim ha hah a
    i šta ima? jesu šta poboljšali paketić :/
    i Kala noćas par puta zavrištala i plakala, a malac ni mrdac, a jedno pokraj drugog. jučer nije popodne spavala pa mislim da je to ipak reakcija na premorenost :/
    tetamaja tako ja svaki put pretrnem, kad im je nešto.

  25. #125
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    mi vam samo mah mah da smo se vratili, a izvještaj slijedi kad nadoknadim to što sam markirala petak

  26. #126
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Tetamajo-hvala
    Ivano očito samo malo hoće privući pažnju.Ma bitno da nije bolestan!

    MB-nećete to valjda zaista promovirati :shock:

    Wana-pizza nije junk po meni
    Jel postoji neka posebna dalmatinsa spiza za Uskrs?

  27. #127
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Jel postoji neka posebna dalmatinsa spiza za Uskrs?
    :/ pa nisam baš sigurna, možda i postoji, ali je mi ne pripremamo

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Trak nećemo to promovirati iako ja ne vidim zapravo ništa loše u tome - dapaće konačno se neko sjeti mladih friških mama. Mislim da se pobornice dojenja trebaju uključiti u to a ne bojkotirati da se ženama da drugo lice informacija tako da imaju sve informacije na jednom mjestu. Ne mogu sve mame dojiti i treba se dati izbor. Npr meni je trebala dohrana jer nisam imala mlijeka za sve. A uz Rode sam se samo osječala ciejlo vrijeme kriva - eto kad me već povlačiš za jezik A isto tako je i sa platnenim pelenama. Ja podržavam sve što će dati mamama sve informacije pa nek same odluče. SIgurna sam da bi mame bile zadovoljne a bome imaju i mozga da znaju kaj je najbolje izabrati za bebu.
    Pa eto sad me možete u miru rasčetvoriti za ovakvo razmišljanje

  29. #129
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    Mateo u vrtiću,otišao bez problema s obzirom da je izostao zadnja 3tjedna,ni riječi da nebi išao
    ja se primila čišćenja,neznam kak je kod vas al kod mene prašine svaki dan za čistit, na samoj cesti smo a k tome prometna za poludit
    pokloni za Uskrs koji čokoladni zeko i ništa više od mame i tate
    sad če ročkas pa čemo se tu istrošiti
    odlučili smo u suradnji s njegovim kumom otvoriti dječiju štednju u zabi,pčelicu i tko nezna što bi poklonio nek uplati koju kunicu
    mislim da je to puno pametnije nego ga nagomilavati igračkama kojih ima boli glava

    tetamajo Mateo je imao jaku gnojnu anginu u pratnji sa adenovirusom, na staru godinu je hospitaliziran u Klaičevoj tako da jako dobro znam da upala grla koja se na vrijeme ne liječi završi anginom -sad ga pratim i svaki početak upale grla suzbijam ovako ili onako

    Za Peru~~~~~~~~~~~~~
    Roko

  30. #130
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    Trak košuljica i kravata za 5,gdje si našla tak malenu kravatu!?

    PATRIK sretan imendan

  31. #131
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj NINA80 prvotno napisa
    Trak košuljica i kravata za 5,gdje si našla tak malenu kravatu!?
    Daa,kravata je predobra...našla u nekom no name butiku kod nas! Svi su odvalili kad su ga vidjeli !

    MB-uopće te ne mislim raščetvoriti-svako ima pravo na svoje mišljenje!
    Ja se sad točno ne sjećam sadržaja paketa,ali znam da je bila hrpa reklame tipa **** i ostali koji odmah aludiraju na adaptirano,što raniju dohranu i ostalo što mi se više nikako ne sviđa! Ni ja nisam imala kasnije dovoljno mlijeka i krenila sam sa adaptiranim jer nisam znala što bi i kako bi. A o dojenju da ne govorim! Ali vjerujem da bi imala barem 50 % veće šanse za dojenje da sam imala koga pitati i da sam dobila prave savjete...a ovako kad ti odmah kažu sa svih strana da je beba gladna i da nemate dovoljno mlijeka i da je bočica spas,više ne vjeruješ sebi i svome tijelu već prihvaćaš "dobronamjerne savjete". Meni je jako žao što tada nisam bila na ovom forumu!!!
    Zašto si se osjećala krivom? Glupost! Svako radi najbolje što znama da ne govorim da je tebi s trojkama bilo barem tri puta teže!
    Daj se prestani okrivljavati,imaš prekrasnu djecu i predobra si mama

  32. #132
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Uskrs...
    Hrana - nema pojma, što bude posluženo... Mi se (i ovom prigodom) uvaljujemo nekome.
    Pokloni - čokoladni zeko i to je to.
    Jaja ćemo svakako bojati. Ne znam još čime...

    trak, za slikice opet (!) moram čekat da dođem doma...

    Vezano za malu kravatu... Lovre je imao malu kravatu na sestrinom mi vjenčanju. Kupili smo ju u Croate - mislim da imaju dućan u svakom većem gradu (koštala preko sto kuna... :/ ). Ukoliko nekome treba za neki special event, mi nudimo svoju na posudbu.

    Patrik, sretan imendan!
    Stijena, čekamo izvješće...

    Prehrana - Lovre ne jede majonezu, kečap, hrenovke, paštetu, poli... ni masu drugog junk fooda. Ali ne iz nekog mog dubokog uvjerenja već zato što je i inače jako izbirljiv i neće da proba ništa novo. Eto, barem nekad i od takvog ponašanja neke koristi.

    Svim bubanima da ozdrave čim prije.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Ma ja sam ljuta općenito na naše bolnice koje nedaju/nemaju pravovremene savjete o dojenju i ićem drugom za nove majke. Npr jako sam ljuta kaj ne drže npr predavanje o porodu ženama koje tamo leže i čuvaju trudnoću. Sigurna sam da bi im žene bile zahvalne jer da su vani bi vjerojatno išle na takav tečaj. Onda kad sam rodila izričito sam pitala za neku brošuru, letak i slično od dojenju, nailasku mlijeka, ima li razlike između prirodnog poroda i carskog reza, popis hrane od strane nutricionista koja se nesmije jesti jer potiče grčeve, da li je istina da neka hrana potiče nadolazak mlijeka, grafički prikaz dojenja i izdajanja, masiranja. NIŠTA NISU IMALI. Tako da ovaj paket kakav je takav je ali bar daje neke informacije.
    Po meni bi ako rodilište dobije titulu prijatelja majki i djece treba imati ovo gore kaj sam napisala.
    Jel se slažeš?

  34. #134
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Prehrana - nastavak....
    Dakle, kao što ne jede većinu junk fooda ne jede gotovo nikakvo povrće. Iznimka su mrkva, krastavac, zelena salata. Riba - skoro ništa. Jedino pozitivno u prehrani su mu voće, mliječni proizvodi i juha (razna).

  35. #135
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Po meni bi ako rodilište dobije titulu prijatelja majki i djece treba imati ovo gore kaj sam napisala.
    Jel se slažeš?
    Ja da.

    Ali ipak - obzirom da paket ne daje 'točnu sliku' (ili-kako-već) ja bi ga makla. Informiranim majkama ne daje nikakvu dodanu vrijednost (osim gušta što nešto dobiješ ) a neinformirane može odvesti u krivom smjeru.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    Točno ali ja ga nebi makla nego bi osigurala da se uključi i druga strana.
    Tj da majke dobiju cijelu informaciju

  37. #137
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    izvješće iz graza: h&m krcat, pun svega - ja kao i obično idem u graz samo zbog njega i ev. c&a za klince, ostalo ionako ni ne stignem nešto specijalno obić, a tih dućana ionako ima i kod nas s istim cijenama.
    uglavnom, još uvijek sam frapirana što u h&mu do broja 86 ima svega i svačega, a od 92 na dalje moraš povećalom tražit. uglavnom, patriku sam kupovala isključivo 98 i 104 (jer je u 10 mjeseci narastao 11 cm :shock: :shock: :shock: i sad je točno 98, tak da smo broj 92 jednostavno preskočili) uz iznimke par stvari kojih nije bilo većih, pa sam ipak uzela 92.

    sebi na trudničkom uzela dvoje ljetne hlače (slonovske ) jer će mi trebat cijelo ljeto - jedne duge, jedne 3/4 i jednu trudničku majičicu, a sve ostalo sam si kupila na netrudničkom jer je aktualna neka trudnička moda, pa je sve u ogromnim brojevima (kad ja stanem u M ), rezano iznad struka, u širinu i dugačko, tak da sam se na netrudničkom stvarno opskrbila svim i svačim što ću moći nositi cijelu trudnoću. Čak sam kupila i jedne netrudničke hlače, toliko rastezljive, koje ću moći nositi još bar 3 mjeseca. nisam kupovala puno ko inače, al uspjelo mi je zdrobit 500tinjak eur samo na patrika i sebe (i formulu naravno ).

    ne, Modesty, u h&m ti nije došlo proljeće, tamo ti je već ljeto, sve je kratkih rukava, samo jednu bluzicu sam uspjela naći frtalj rukave.

    Na carini nas nitko nije ni pogledao jer smo baš zakačili seobu gastarbajtera za uskrs, ali smo zato čekali.........

    Naravno da sam našla i jurića i to su sve bili neki minijaturni, a veliki je bio samo na daljinski i morala sam ga uzet, a dijete ga je danas moralo nosit u vrtić "pokazat djeci", samo sad čekam u kojem stanju će bit kad dođem po njega :/

    patrik nikada nije jeo ni majonezu ni kečap, a pokušavamo zaobilazit i ostale "junkove", najjunkovitije što jede su pršut i špek, a čak ni hrenovke u zadnje vrijeme neće. Nažalost, pod utjecajem vrtića nismo zaobišli slatkiše, ali sad s obzirom da ih više ne smije (a ni mama, btw. iz drugačijih razloga doduše), dobro se s tim nosimo. Doduše mlijeko na flašu još uvijek pije, ali zna da prije nego zaspi mora izvadit flašu iz usta.

  38. #138
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    neznam kako komentirati paket sretna beba jako,jako loše moglo je biti i bolje s obzirom tko financira
    odluku o dojenja donjela sam mnogo prije Mateovog rođenja tako da info u tom smislu nije ništa promjenio niti otkrilo nešto novo,sve to dođe spontano
    ono fuj u paketu su higijenski ulošci i to dnevni i tanga -vjetovatno u svrhu reklame
    o prehrani opet-u našem frižu ima svega i svačega kupuje se što tko voli i mateo voli nove okuse, pazim na rokove i kvalitetu,mislim da nema potrebe braniti ovo ili ono

  39. #139
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    kao takav, paket sretna beba uopće ne bi trebalo ukinuti, već bi mu trebalo korigirati sadržaj. a sad s marketinške strane - znamo svi što je tom paketu svrha. sigurno ne educirati mlade majke. a trgovanje osobnim podacima mi je osobno sasvim sigurno više fuj nego tanga ulošci

    educiranoj majci takav paket ne bi trebao naškoditi, ali brijem da educiranih u hrvatskoj ima otprilike koliko i članica ovog foruma, 1000 više manje, znači puuuuuuuuno premalo.

    osobno, na vlastitoj koži osjetila, puno većim problemom od nekakvog reklamnog paketa smatram "SPONZORIRANJE" ( :shock: ) rodilišta od strane proizvođača adaptiranog i njihove DONACIJE ( :shock: ) ooooooooooogromnih količina formule kojima osoblje nepotrebno nadohranjuje novorođenčad i sustavno uništava dobar start za upješno dojenje.

  40. #140
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Mare- kad ćemo u HM (šalim se)

  41. #141
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Citiraj Modesty Blaze prvotno napisa
    Po meni bi ako rodilište dobije titulu prijatelja majki i djece treba imati ovo gore kaj sam napisala.
    Jel se slažeš?
    Ja da.

    Ali ipak - obzirom da paket ne daje 'točnu sliku' (ili-kako-već) ja bi ga makla. Informiranim majkama ne daje nikakvu dodanu vrijednost (osim gušta što nešto dobiješ ) a neinformirane može odvesti u krivom smjeru.
    Slažem se da je najvažnija edukacija.
    KBO ima rodilište koje je kao jako dobro i najveći prijatelj i majke i djeteta...aha...kako da ne...
    Tečaj-totalni promašaj,drip-gotovo normala,voda na porodu-uglavnom zabranjena,doktori-većina anti frendly prema rodiljama,mogućnost izbora načina poroda (voda,stolčić...) samo ako imaš dobrog liječnika,potkupljivost normalna,dojenje nakon poroda-što je to?,nadohrana bez pitanja,....ma mogla bi do sutra!!
    Još smo mi stoljećima daleko od pravog,prirodnog poroda i svih uvjeta da se tako prirodan čin odvija u mirnom i ugodnom okruženju!

    Svašta bi se trebalo promjeniti,ali bojim se da mi to nećemo doživjeti nažalost!
    Ali ako se ne borimo i needuciramo ne možemo ni očekivati rezultate!

    I nisam za paket da se dijeli okolo.Bolje bi bilo da se sastavi brošura koju bi dobila SVAKA majka u svim bolnicama ove države koja bi obuhvatila baš sve što se treba znati barem za početak (a mislim da to upravo udruga i radi)!

    O sponzoriranju rodilišta velikih proizvođača mogu samo

    Stijena-super za šoping! I za Jurića naravno!!

  42. #142
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa
    Mare- kad ćemo u HM (šalim se)
    Ivo se ulinio... Prazna mi kuvertica... Inače...

  43. #143
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Nastavno na temu paketa....

    Što sam htjela reći: ako pričamo o paketu ovakvom kakav je trenutno - glasam protiv; ako pričamo o paketu korigiranog sadržaja - svakako sam za.

    trak, zašto naglašavaš "SVAKA majka"? Pa i sadašnji paket dobiva svaka majka.

  44. #144
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    pogledat ču u croati za male kravate,100kn :shock: bezobrazno
    jedino da lutam po gradu možda naletim kao i Trak

    dobro potrošen shoping,kako se Patrik zabavljao dok si ti premetala krpice :? ja kad sam s mateom u kupovini kupim ništa ili bezveze totalno me dekoncentrira

  45. #145
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    kolko sam uspjela shvatit cure s dojenja, SB paket je već ukinut, a čeka se izlazak rodine brošure za prve tri godine, ali nažalost sada trenutačno postoji vakuum u tom prijelaznom razdoblju u kojem neko vrijeme, valjda, mame koje sada rode neće dobiti ni jedno ni drugo.

    Budimo realni i MPG kakva god da je bila, bila je puno bolja nego ništa, tako da zapravo sad u ovom zrakopraznom prostoru kad se ne dobija ništa (ako sam dobro shvatila) mislim da će mnoge, pogotovo friške, majke biti zakinute za knjižicu na koju bi se mogle osloniti u mnogim :? situacijama.

  46. #146
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj NINA80 prvotno napisa
    dobro potrošen shoping,kako se Patrik zabavljao dok si ti premetala krpice :? ja kad sam s mateom u kupovini kupim ništa ili bezveze totalno me dekoncentrira
    patrik se snalazio s bakom po dvorištu dok sam ja kupovala, jer čitav dan u šopingu i cca 5 sati puta, teško da i ja pretrpim, a kamoli on.

    poučena iskustivma kad kupujem špeceraj, znam da ne bi niti on, niti ja bili zadovoljni!

    išli smo MM, ja i moja sestra.............

  47. #147
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj NINA80 prvotno napisa
    pogledat ču u croati za male kravate,100kn :shock: bezobrazno
    I to je bilo prije godinu i po... :/

  48. #148
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Stijena- za shopping i jedan veliki :zavid:, eeee, da sam ja bliže oltaru
    Ajde, tješi me što Zara otvara ubrzo, baš se veselim, pa se nadam da će i hM brzo. E da, i IKEA - samo što nije...tu negdje, blizu Splita.

  49. #149
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    kolko sam uspjela shvatit cure s dojenja, SB paket je već ukinut, .
    Nisam ovo znala...

  50. #150
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Ne znam uopće kakvo je sada stanje s tim paketima ali znam da im je jedini cilj reklama a u tom ne vidim neku informiranost,bar ne dobru :/
    Knjižica MPG je meni puno pomogla iako sam imala hrpu odličnih knjiga (ali je malo koja isticala važnost dojenja i kako se nositi sa svim "mukama" dojenja)!
    Mislim da će brošura koju udruga priprema (ako pronađu naziv ) biti napokon pun pogodak!
    Isto tako mislim da bi svo osoblje bolnice trebalo sudjelovati u edukaciji tih par dana,a ne okretati glavu od majki koje nemaju (uglavnom) pojma o ničemu! A to zaista ne vjerujem da će se dogoditi!

    Ovo "svaka majka" sam izdvojila jer ne znam na koji način će se plasirati ta knjižica,da li će je sve žene dobiti u svakom rodilištu ili.....?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •