Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 58 od 58

Tema: "Hitna pomoć"

  1. #51
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja vam čestitam na zdravom i povelikom sinčiću. To je ipak ono najvažnije. Mama će ipak preboljeti neke nedostatke poroda koji nije bio kakav ste zamišljali.

    Ali, meni je malo ružno kako se odmah nabacuju insinuacije na osnovu određenih liječnika. Kak se apriori ruše sve neke pretpostavljene veze između "nas i njih" pa ispada da ponekad sami sebi radimo smetnje tamo gdje ih možda ne bi bilo.

    Ovo kažem iz razloga što jako puno razmišljam o svom porodu (ovom drugom, koji će se tek dogoditi, na istom mjestu gdje i vaš).
    Radim s ljudima i jako mi je teško kad bez nekog vidljivog razloga zahtjevaju određene osobe koje će raditi određeni posao (pa makar to bila i ja).

    Ja sam recimo u situaciji da mi je jako važan pristup mom problemu oko prirodnog poroda. Jednostavno sam objasnila što želim i dobila sam odgovor kakav sam željela - dok sve bude u redu, idemo prirono.

    Niti u jednom trenu se ne mislim pozivati na neka poznanstva ili saznanja preko bilo kakvih foruma, jer - s oproštenjem, to mi je ionako rekla kazala, ma koliko ja poznajem neke ljude i osobno. A svašta sam već čula. Naravno i da su naši dojmovi subjektivni a i ovise o situaciji kojo smo se našli.

    Žao mi je da ti supruga nije imala prirodan porod. I sebi ga želim, ali sam svjesna da ga možda neće biti. Kažeš da je kad ste došli bila otvorena 5 cm (što je super nalaz) ali da se stvari nisu mijenjale satima. Pa mislim da to nije ni malo zanemariv podatak. Ok, dalo bi se raspravljati o tome zašto se porod da tako kažemo zaustavio - ali pokušajte se zamisliti na mjestu tog liječnika. što bi trebao činiti? Donositi odluke o kojima ovisi život i rodilje i bebe. To uopće nije tako jednostavno. A usput nailazi na negativan stav. Brrrr.-

    Ne branim nikoga, ali sam naučila da u životu nastupam prvo s pozitivnim stavom i mijenjam ga ako je potrebno. Na ovom porodu ću imati sa sobom iskusnu osobu koja će se umjesto mene razgovarati i dogovarati s liječnicima i primaljama, tako da ne mislim na ništa drugo osim na svoje tijelo, svoju bebu i porod. Možda je to tvojoj supruzi bilo prepreka, previše uzbuđenja na krivim stvarima.

    Zara1 ne asviđa mi se tvoj komentar u kojem netko urla po hodnicima da će ih Rode doći glave :? Što to znači? Tebi se dogodilo? Mislim, na koji način te s Rodama povezala? Jesi li se pozivala na forum, Udrugu, prijateljice Rode ili što?

    Ja jesam Roda, jako sam ponosna na to, ali to je jedan dio mog života koji uopće ne nalazim bitnim spomenuti u rodilištu. Tamo sam žena koja je došla roditi. A to što sam Roda mi je pomoglo da znam puno više o porodu nego sam znala prvi put.

    I baš mi ne treba da negdje nešto zahebem pa da zbog mene imaju krivo mišljenje o tako bitnoj Udruzi.

  2. #52
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Ne nisam ništa spominjala, ni nisam član Rode. To je izgleda ona sam zaključila jer smo igrom slučaja taj dan bile u rađaoni samo ja i jedna gospođa iz Zagreba i obje izgleda imale slične zahtjeve (plan poroda, prirodan porod bez dripa i epi. i sl.). Samo hoću reči da ni u Vž nije sve tako "bajno" kao što bi se moglo zaključiti iz nekih priča. I ja bi mogla napisati super priču o savršenom porodu da sam rađala koji drugi dan u nekoj drugoj smjeni. Eto, moj porod je bio ok, ali mogao je biti i bolje iskustvo da zadnjih deset minuta netko nije imao neodoljivu potrebu iskaljivati svoje frustracije i bijes na meni.

  3. #53
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    drago mi je da pozitivno razmišljaš i da si puna samopouzdanja i dobre vjere u ljude ( i ja sam bila prije svog poroda). i ja sam tamo došla bez ikakve veze, dobro pripremljena i "naoružana" znanjem, ali već sada razmišljam kako ću se za drugi porod pripremiti još bolje, tj. nastojati ću da mi doživljaj poroda ne ovisi o nečijoj volji i raspoloženju toga dana.

  4. #54
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    sve ovisi o smjeni, ako potrefiš sestru Eriku i dr. Jukića, na konji si
    u svakom žitu ima kukolja :/

  5. #55
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa

    Ja jesam Roda, jako sam ponosna na to, ali to je jedan dio mog života koji uopće ne nalazim bitnim spomenuti u rodilištu. Tamo sam žena koja je došla roditi. A to što sam Roda mi je pomoglo da znam puno više o porodu nego sam znala prvi put.

    I baš mi ne treba da negdje nešto zahebem pa da zbog mene imaju krivo mišljenje o tako bitnoj Udruzi.
    Moram još ovo prokomentirati jer se očito odnosi ne mene. Na zadnju rečenicu mogu napraviti samo ovo , nisam baš toliko bedasta i naivna koliko ti misliš. Da sam se htjela "pozvati" na nekoga onda to sigurno ne bi bila nikakva udruga, nego bi platila nečije prisustvo na porodu. Prvo kaj mi pada na pamet kod spominjanja Rode je recimo ovo: ako mi sad spičite drip tužila vas budem Rodi
    :?

    To si mislila pod tim ili nešto drugo, nije mi jasno?

    Stvarno je teško zbrojiti 2 i 2. Ne treba ni njima doktorat da shvate neke stvari. Ako ti dođeš u rodilište sa planom poroda (pretpostavjam sa istim sa kojim sa došla i ja i još bar 50 drugih žena), svojim željama, dobro informirana ( i to još iz Zagreba) sigurno si neće misliti da si sve informacije našla na recimo Coolinarika.com

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tiwi, pa ne trebaš se pozvati na Rodu da te povežu. Nije baš da se planovi poroda dijele u ordinacijama :/ . A dotičnoj dr. to nije nikakva iznimka, nego uobičajeni obrazac ponašanja, kao da smo stoka.

  7. #57
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Žene drage, pa nemojte se odmah ljutiti.

    Zara1 moja zadnja rečenica nije išla tebe, to je moj osobni stav, jako mi je važno da zbog mojih postupaka ili nastupa u javnosti ne dovodim u pitanje ugled jedne poveće grupe ljudi. A to se konkretno zna često dogoditi kad se ljudi neoprezno koriste nekim informacijama koje se između ostolog mogu naći i na Roda portalu ili forumu.

    A na ovo:

    Tiwi, pa ne trebaš se pozvati na Rodu da te povežu. Nije baš da se planovi poroda dijele u ordinacijama Undecided . A dotičnoj dr. to nije nikakva iznimka, nego uobičajeni obrazac ponašanja, kao da smo stoka.
    Pa nije Roda izmislila plan poroda. Otkud takve ideje.

    I ovo također:
    Stvarno je teško zbrojiti 2 i 2. Ne treba ni njima doktorat da shvate neke stvari. Ako ti dođeš u rodilište sa planom poroda (pretpostavjam sa istim sa kojim sa došla i ja i još bar 50 drugih žena), svojim željama, dobro informirana ( i to još iz Zagreba) sigurno si neće misliti da si sve informacije našla na recimo Coolinarika.com
    Ja nemam isti plan poroda. Ja sam jedinka za sebe. Imam jednu verziju, koja mi se uopće ne sviđa, jer kako reče i MM - zvuči kao sms poruka, pa ću ga napisati sasvim drugačije.

    Ni doule ni planovi poroda ni stolčići i kade nisu nastali u Rodinom gnijezdu da bi udruga bila za to zaslužna ili kriva. Samo je jedna od lijepih stvari što se to može na Rodinom portalu pronaći, a na forumu i iščitati iz nekih pozitivnih iskustava žena koje su to prošle.

    Ne mislim da je itko ovdje naivan ili bedast. Pišem ono što ja mislim a ne što mislim da misle drugi.

    I recimo, osim što su mi zaista sestra Erika i doktor Jukić divni ljudi, uvjerena sam da nisu jedini i da je bolnica u Varaždinu jedan divan kolektiv u kojem je većina ljudi usmjerena puno drugačije nego u drugim bolnicama u HR. Naravno da ima iznimaka (a gdje ih nema) ali iznimke potvrđuju pravilo

  8. #58
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Evo kako se brzo pronađu i drugi izvori informacija o lijepim iskustvima, prirodnom porodu, planu poroda isl:

    http://www.tportal.hr/lifestyle/obitelj/fset.html (tekst iz 2006.)

    http://www.udrugaprimalja.hr/content...3=0&G4=0&ID=96

    http://www.mameibebe.net/trudnoca/porod.asp

    http://www.e-beba.com/index.php?opti...d=30&Itemid=88

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=180&Show=1631

    ...ima toga. Samo je pitanje želite li kopirati ili se educirati, dobro razmisiti i dogovoriti sa svojim partnerom i liječnikom koji vas prati te u skladu sa svojom situacijom odlučiti i napisati svoj plan poroda.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •