Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: fali mi zraka

  1. #1
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno fali mi zraka

    ... naslov sve govori. Osjećam se kao riba na suhom. Pokušavam udahnuti najdubje što ide - i nedostaje mi još onih par mililitara prostora u plućima. Užasno tjeskoban osjećaj. Traje već 4-5 dana. Osjećam da mi je trbuh sav napuhan i kao da ne dišem plućima nego trbuhom, i teško mi je.
    Nisam nervozna niti pod stresom, tlak mi je normalan (inače mi je nizak), ne boli me ništa, željezo sam vadila pred cca 2 mj i bilo je ok, nisam prehlađena, ne kašljem.
    SAMO NEMAM ZRAKA I KAO DA SE DAVIM!!
    Može li to možda biti nekakva reakcija na pelud (borovi zadnjih dana praše ko ludi)?

    ... nekako mi je glupo ići kod liječnika, osjećam se kao da umišljam

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Iste simptome ima povremeno moj muž kad je u stresu - diše duboko kao da ne može uloviti zraka. Ima malo viši tlak, ali sve drugo mu je OK. Prođe samo od sebe, iako on ne priznaje stres kao uzrok, ali je činjenica da mu se to koji put (ne uvijek) na stresne situacije pojavi.

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je tako kad me čopi napad panike.
    a znalo mi se desiti da i ja brijem da mi nije ništa, nisam pod stresom, ma baš mi je super. onda me udari napad, pa skužim koliko sam toga zapravo zakopala u sebi.

  4. #4
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja sam imala istu stvar prije par godina i radila pretrage i sve ok.
    I sad mi se to ponovno događa, po cijeli dan znam zijevat jer mi tada bude nekako lakše. Al to me sve već lagano izluđuje, a isto mi glupo ić doktorici...šta da joj kažem...čujte ja nemogu udahnit do kraja :?

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    Al to me sve već lagano izluđuje, a isto mi glupo ić doktorici...šta da joj kažem...čujte ja nemogu udahnit do kraja :?
    točno ovako to mm opisuje, ni on se nije nikome obraćao zbog toga, to mu stane kad stres prestane, sistematski ok, samo tlak viši

  6. #6
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da mi se ista stvar već jednom desila. Onda zbilja jesam bila pod stresom (pred ispit) pa sam tome i pripisala. Bilo je to pred koju godinu ali u isto doba godine!! Baš zato sam pomislila da nije možda neka pelud u zraku možebitni razlog. Ovo traje već tjedan dana i nije da popušta - konstantno je. Lakše mi je jedino kad fuul mirujem pa mi valjda i treba manje zraka.
    Taj prošli put bila sam kod doktorice i dala mi je nekakve tablete. Kad sam vidjela o čemu se radi (neki antidepresiv odn. nešto za smirenje) nisam htjela uzimati i nakon par dana je prošlo samo od sebe.

  7. #7
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Kada je tako meni znam da mi je tlak pao.... i jednostavno se moram koncentrirati na disanje - isto kao da zaboravim disati. Kada se koncentriram na uzdisaj i udisaj, ali malo dublji odmah se opravljam. Tako kada nemam zraka počne me i migrena hvatati, ali nakon "podsjećanja" disanja sve bude ok.
    Ali, problem je u tome što se moram stalno podsjećati, jer kada taj dan dođe, jednostavno ne znam disati. Odnosno, izdahnem i držim tako, ne udišem, a zrak mi treba i onda moram mozak uključiti.
    Zašto mi se to događa, ne znam... ne može biti od tlaka...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    cure,u pitanju je stres.Ništa ne znači ako sad trenutno niste pod stresom nego to ide van ono što se s vremenom nakupljalo unutra.
    Vjerujte,diplomirala sam na tome-napadi panike i hipohondrija su mi druga dva imena
    Liječila sam se antidepresivima jer sam imala veliki okidač-umrla mi je mama,bila sam u komi od jada,na to su mi se još samo nadovezivali sprovodi i to sve iz bliže obitelji ,jednostavno nisam mogla van iz začaranog kruga,bilo je sve gore i gore,napad me znao spucati i kad sam bila potpuno mirna i to u igri s djecom.Bilo mi je dobro dvije godine,u međuvremenu sam rodila i treće dijete i to na carski pod spinalnom anestezijom....ničega me nije bilo strah.Sad kao da se sve nazad aktiviralo,samo sad nisu u pitanju napadi panike nego hipohondrija i to umišljam sve najgore bolesti Ako se simptomi nastave ili pojačaju,idem nazad na terapiju jer mi ovako život jaaaako gubi na kvaliteti.

    ne kažem da zbog toga morate odmah posegnuti za antidepresivima....nekome pomogne i samo psihoterapija bez lijekova.bitno je da se riješi uzrok toga.ja sam odmah išla na tablete jer mi je bilo muka i probuditi se ujutro i stvarno sam se nakon kratkog vremena )mjesec-dva)-preporodila!

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ništa ne znači ako sad trenutno niste pod stresom nego to ide van ono što se s vremenom nakupljalo unutra.
    X

  10. #10
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Prijavljujem iste probleme, ne trenutno. Dođu i prođu sami od sebe. I maja majka se žalila na isto. Vjerovatno će biti ovaj stres, ili trenutni ili nakupljeni. Mojoj je majci ljekar postavio mogučnost angine pectoris, pa nas je izbacio iz cipela, ali se pokazalo da nema ništa. Ima li kakva homeopatska remedija, iliti hap, da ga hapnemo, da to prođe?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja uvijek kazem, ako maznes apaurin, a simptomi nestanu....onda znas sta ti je....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    SS,najbitnije je da se prvo izbaci fizički uzrok.Ja sam obavila sve pretrage,sve je bilo u savršenom redu,krvna slika kakva se samo poželjeti može a u glavi totalni kaos
    Sad mi je lakše jer znam šta mi je pa ne paničarim toliko oko toga.

    Čitala sam dosta o bachovim kapima ali opet su mišljenja toliko podijeljena da ne znam odakle krenuti da se toga riješim.Bilo bi dobro početi se rješavati u samom startu jer sam si s vremenom nakopala na glavu i probleme sa želucem Uzrok-stres.

    Inače,napad panike,tko ga prvi put proživljava,ima simptome kao srčani udar-znojenje (posebno dlanovi),lupanje srca,nedostatak zraka,vrtoglavica,ošamućenost,zamućen vid,mogućnost nesvjestice,trnci po tijelu....ma ima toga toliko da bih mogla nabrajati do sutra i ne moraju svi simptomi biti prisutni.Ja u nesvjest nisam pala nikad ,mene je mučio strah od smrti,imala sam lupanja srca,nedostatak zraka,dlanovi mi se i sad znoje kao da je vani plus 40 i hodam po kući u majci kratkih rukava.
    najgore je što s vremenom bude simptoma sve više i sve su jači...dovedu čovjeka do toga da ne može normalno funkcionirati i padne u taj začarani krug.ima strah od straha.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj škorpion prvotno napisa
    SS,najbitnije je da se prvo izbaci fizički uzrok.Ja sam obavila sve pretrage,sve je bilo u savršenom redu,krvna slika kakva se samo poželjeti može a u glavi totalni kaos
    Sad mi je lakše jer znam šta mi je pa ne paničarim toliko oko toga.

    Čitala sam dosta o bachovim kapima ali opet su mišljenja toliko podijeljena da ne znam odakle krenuti da se toga riješim.Bilo bi dobro početi se rješavati u samom startu jer sam si s vremenom nakopala na glavu i probleme sa želucem Uzrok-stres.

    Inače,napad panike,tko ga prvi put proživljava,ima simptome kao srčani udar-znojenje (posebno dlanovi),lupanje srca,nedostatak zraka,vrtoglavica,ošamućenost,zamućen vid,mogućnost nesvjestice,trnci po tijelu....ma ima toga toliko da bih mogla nabrajati do sutra i ne moraju svi simptomi biti prisutni.Ja u nesvjest nisam pala nikad ,mene je mučio strah od smrti,imala sam lupanja srca,nedostatak zraka,dlanovi mi se i sad znoje kao da je vani plus 40 i hodam po kući u majci kratkih rukava.
    najgore je što s vremenom bude simptoma sve više i sve su jači...dovedu čovjeka do toga da ne može normalno funkcionirati i padne u taj začarani krug.ima strah od straha.
    A ko ga 1001 put prozivljava, udahne duboko i kaze :"Oh opet me uhvatila smrt...." i ceka da prodje...


  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Citiraj škorpion prvotno napisa
    SS,najbitnije je da se prvo izbaci fizički uzrok.Ja sam obavila sve pretrage,sve je bilo u savršenom redu,krvna slika kakva se samo poželjeti može a u glavi totalni kaos
    Sad mi je lakše jer znam šta mi je pa ne paničarim toliko oko toga.

    Čitala sam dosta o bachovim kapima ali opet su mišljenja toliko podijeljena da ne znam odakle krenuti da se toga riješim.Bilo bi dobro početi se rješavati u samom startu jer sam si s vremenom nakopala na glavu i probleme sa želucem Uzrok-stres.

    Inače,napad panike,tko ga prvi put proživljava,ima simptome kao srčani udar-znojenje (posebno dlanovi),lupanje srca,nedostatak zraka,vrtoglavica,ošamućenost,zamućen vid,mogućnost nesvjestice,trnci po tijelu....ma ima toga toliko da bih mogla nabrajati do sutra i ne moraju svi simptomi biti prisutni.Ja u nesvjest nisam pala nikad ,mene je mučio strah od smrti,imala sam lupanja srca,nedostatak zraka,dlanovi mi se i sad znoje kao da je vani plus 40 i hodam po kući u majci kratkih rukava.
    najgore je što s vremenom bude simptoma sve više i sve su jači...dovedu čovjeka do toga da ne može normalno funkcionirati i padne u taj začarani krug.ima strah od straha.
    A ko ga 1001 put prozivljava, udahne duboko i kaze :"Oh opet me uhvatila smrt...." i ceka da prodje...

    da
    ili upališ opciju ignore a kasnije se osjećaš kao da te tramvaj pregazio
    ja sam sad na opciji ignore-kad počnu neke čudne misli,upalim muziku i raspalim do daske,krpa mi služi kao mikrofon a usput je i pašina obrisana

  15. #15
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja sam često na ignore, dok ne ispalim na nekog bliskog (MM ili mama :/ )

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj škorpion prvotno napisa
    Inače,napad panike,tko ga prvi put proživljava,ima simptome kao srčani udar-znojenje (posebno dlanovi),lupanje srca,nedostatak zraka,vrtoglavica,ošamućenost,zamućen vid,mogućnost nesvjestice,trnci po tijelu.... najgore je što s vremenom bude simptoma sve više i sve su jači...dovedu čovjeka do toga da ne može normalno funkcionirati i padne u taj začarani krug.ima strah od straha.
    Pridružujem se gore navedenom tekstu , prošla sam taj dio prije 4 god. , obavila sve pretrage i svi nalazi odlični , čak sam na kraju svega dobila pumpicu Ventolina za astmu , jer nisam mogla disati , da bi se nakraju svega ispostavilo da sam bila pod velikim stresom , koji sam skupljala par godina iz razno raznih situacija i sve sam potiskivala u sebi , dok organizam nije poludio i izbacio gore navedene simptome.
    Nakon mjesec dana sve se smirilo i više se nije ponovilo , bar ne u onom intenzitetu kao prvi put , ali sad znam šta je pa odmah reagiram , na izbacivanje svih problema iz sebe,najčešče odmah riješavam problem i ne trpim godina kao nekad.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    I ja sam imala taj problem. Prvo mi je doc dao tablete helex jer je mislio da se radi o napadajima panike, no kasnije se ispostavilo da je ipak rječ o alergiji i sada špricam sprej flixonase i super mi je. Dišem ko velika :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav ljudi!
    Zna me nekad (ne prečesto) uhvatiti to da kada pokušam duboko udahnuti (al baš duboko) kao da sama sebi stvorim neku stijenu u plućima veličine šake. I onda taj moj "udah" toliko zaboli da imam feeling da ću ako još samo mrvicu nastavim s udahom da će mi se pluća rasprsnuti i da ću umrijeti. Znači doslovno osjećam da sam ostala bez zraka. Budem zgrožena od tog doživljaja i ne mogu doći k sebi. Je li možda to od kralježnice (imam problema i s njom) ili je od stresa i tjeskobe? Kao da sam na rubu da izdahnem odnosno kao da su moja pluća vakuum (da nemaju zraka) u tom momentu, i uz to jako boli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •