Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: bolnica prijatelj djece???????

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno bolnica prijatelj djece???????

    Moj Luka koji je onda bio 7 mjeseci završi u bolnici zbog laringitisa. Ionako sam bila sva izvan sebe jer su nas u 3 u noći poslali ravno u bolnicu. Voljela bih da znam kako se zvala ta doktorica koja nas je primila,ali...Rekla je da on mora ostati zadržan tamo,a ja mogu doći ujutro u 8. Osiječala sam se kao balavica koja pokušava da neplače,a ne može. Rekla sam joj da on meni još sisa'i da sada sigurno neće htjeti ništa drugo jeti jer je bolestan,i da i inače još uvijek najviše sisa. Ona mi je na to hladno rekla "mama nema mjesta". A onda sam ja onakva sva dotučena počela moliti za apartman,internat bilo šta samo da ostanem s njim,jer se budi često,a i uspavljujem ga. Na kraju sam joj rekla da ću platiti koliko god treba samo da presjedim kraj njega. A onda šok. Takoreć popljuvala me zbog toga što dojim. "Mama vi njega ne možete tako učiti,on mora početi jesti,pa on ima 7 mjeseci,MORATE GA POČETI ODVIKAVATI OD TOGA". Ostala sam bez teksta. I sada se pitam kakav je to bolnica prijatelj djeci? Zar nije žalosno da majke nemaju osiguran boravak s djetetom onda kada je to najpotrebnije? Nakon tih par sati što je bio sam tamo,bio je neprepoznatljivo dijete po ponašanju. Inače je vesel. I tri dana mu je trebalo da dođe malo do sebe. Inače hoće kod svakog,poslije toga nije htijeo ni kod tate. Morala sam ga stalno držati na rukama,maziti ga po glavici...a tek pelenu promijeniti...užas. Naravno nije ništa jeo,i tih dana je samo sisao...

  2. #2
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nemam riječi, bezobrazno i neuko

  3. #3
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    nemam riječi, bezobrazno i neuko
    x
    Baš mi je žao što ste to morali proći.
    Miš mali

  4. #4
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Siroče maleno, baš mi je žao i tebe i njega
    Za doktoricu nemam riječi jer ak bi pustila jezik s lanca klela bi sve u šesnajst

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno Re: bolnica prijatelj djece???????

    zaboravila sam napisati da sam idući dan dobila smještaj,jer se jedna starija sestra zauzela za mene. I hvala joj do neba. HVala i vama na odgovorima

  6. #6
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    uzas
    a koja je to bolnica?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno

    klinička bolnica Osijek

  8. #8
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Svitu moj, nema nam ništa od jadikovanja. Ovakvu stvar treba prijaviti ravnatelju bolnice, šefu toga odjela i na Bijeli telefon.
    I to sve pismeno.
    U dopisu navesti, između ostaloga, i sljedeće: ukoliko se po tom pitanju nešto ne učini (a molim da me obavijstite što ste poduzeli), za ovaj će problem saznati javnost putem medija.

    To vam pišem iz osobnoga iskustva. Jer svaka je naša (usmena) priča - vjetar, a "carta canta".

    Luka, suosjećam s vama i vašim djetetom. Čuvajte se

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Zanima me dali u ostalim bolnicama ima osiguran smještaj mamama

  10. #10
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj luka2306 prvotno napisa
    Zanima me dali u ostalim bolnicama ima osiguran smještaj mamama
    u Šibenskoj je smještaj dopušten ako mama doji
    moja poznanica nije dojila (11mj beba) pa joj nisu dopustili ostanak preko noći

  11. #11
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Svitu moj, nema nam ništa od jadikovanja. Ovakvu stvar treba prijaviti ravnatelju bolnice, šefu toga odjela i na Bijeli telefon.
    I to sve pismeno.
    U dopisu navesti, između ostaloga, i sljedeće: ukoliko se po tom pitanju nešto ne učini (a molim da me obavijstite što ste poduzeli), za ovaj će problem saznati javnost putem medija.

    To vam pišem iz osobnoga iskustva. Jer svaka je naša (usmena) priča - vjetar, a "carta canta".

    Luka, suosjećam s vama i vašim djetetom. Čuvajte se
    veliki potpis!
    napisi pismo i pozali se ravnatelju bolnice!

  12. #12
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Kod nas u Sarajevu (da je i kod nas neka pozitiva), na Pedijatriji majka ima pravo na smještaj uz dijete do nekog uzrasta (sad to nisam sigurna, možda do polaska u školu) neovisno o dojenju. S tim da su uslovi stravični i da majke borave na stolicama svo vrijeme. Na ostalim klinikama je nešto bolje ako nije gužva, majke dobiju i krevet.

  13. #13
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    ... a onda ćeš dobiti odgovor da se žališ ministru zbog nedostataka uvjeta za smještaj majke uz bolesno dijete u dotičnoj bolnici i sl. standardne jadikovke on HR way


    ... ali na bezobrazluk osoblja svakako se žali ...

    i ljubi malenog

  14. #14
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Svitu moj, nema nam ništa od jadikovanja. Ovakvu stvar treba prijaviti ravnatelju bolnice, šefu toga odjela i na Bijeli telefon.
    I to sve pismeno.
    U dopisu navesti, između ostaloga, i sljedeće: ukoliko se po tom pitanju nešto ne učini (a molim da me obavijstite što ste poduzeli), za ovaj će problem saznati javnost putem medija.

    To vam pišem iz osobnoga iskustva. Jer svaka je naša (usmena) priča - vjetar, a "carta canta".

    Luka, suosjećam s vama i vašim djetetom. Čuvajte se
    X

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Danas bi se žalila da znam da će to pomoći barem jednoj mamai da to ne prolazi,ali znam da sama ne mogu ništa. U isto vrijeme me je strah,jer ne d'o Bog da opet moramo tamo...ovisni smo o njima. Zvala sam kada je bila Petrova trudionica,i zamolila čovjeka koji mi se javio da se organizira nešto u vezi toga. Rekao je da je ideja odlična,i da će ju proslijediti zdravstvenim radnicima koji su bili tamo prisutni,ali čisto sumnjam. Mislim da bi se nešto napravilo da je potreban puno veći broj ljudi,nego ja sama....

  16. #16
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    ali ako ti posaljes dopis, pa jos neka mama kojoj se to dogodili, pa jos neka ...onda ce ipak poceti vise voditi brigu i razmisljati o tome kako se postave, a za doktoricu
    U isto vrijeme me je strah,jer ne d'o Bog da opet moramo tamo...ovisni smo o njima
    a ovakvo razmisljanje izbaci iz glave,
    nismo ni mi ni vi ovisni o njima nego su oni tamo zbog nase i vase djece

  17. #17
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj luka2306 prvotno napisa
    klinička bolnica Osijek
    Eh pa da...ovdje čim prođeš vrata sa tako malim djetetom pripremi se na hospitalizaciju.
    Oni imaju, mislim, 6 apartmana i ako su puni preko noći nemaš pravo biti uz dijete, ali baš nikakvo! To mi je čisti bezobrazluk. Preko dana možeš sjediti na stolici od 8-22, ali bez apartmana koji se plaća 200kn na dan nema šanse da će te pustiti da budeš pored djeteta po noći. Mene je samo toga strah, da me ne zadese puni apartmani, a ja moram dijete tamo ostaviti. Mi smo jednom koristili apartman i uvijetovala sam im da neću dijete ostaviti ukoliko mi ga ne osiguraju pa su neku ženu otpustili tako da sam ga ja na svu sreću dobila. Da je bila nekakva teška frka i da nije bilo apartmana ja zaista ne znam kako bih ga ostavila tamo. Mislim da bih se doslovno onesvjestila od muke. Ma to mi je najgora noćna mora!
    A to za dojenje nemam riječi! To ti je rekla samo zato da te ubije u pojam i da te pokoleba jer joj se nije dalo raspravljati po noći s nekom mamom koja ne želi ostaviti dijete u bolnici, a nema izbora. Zato te je napala kako bi se osjećala nesigurno i kako bi te slomila da se više ne mora raspravljati s tobom. Fuj!
    Inače sam primjetila da vole kad djeca dugo doje i drago im je, ali ovaj slučaj treba prijaviti. Kako se zove doktorica?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno

    Ne znam kako se zove,ali mlada je i ima plavu kosu koliko se sječam. Toliko sam bila očajna kad ga je sestra onako uplakanog odvela,da više nisam znala šta pričam,a kamo li išta drugo. Pita me kolika mu je temperatura najveća bila, ja govorim 35,9 umijesto 39,5. pita me kada ju je dobio,ja govorim njegov datum rođenja,užas živi...

  19. #19
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Jel niska i ima kratku kosu?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno

    ne znam dali je niska sjedila je,ali kratku kosu ima

  21. #21
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ok mislim da znam, napisat ću ti na pp

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    ravno prije godinu dana mi je mali (tada 16 mjeseci)
    završio na Rebru na neuropedijatriji radi febrilnih konvulzija.
    8 dana i 7 noći SMO proveli tamo.
    roditeljima nije bio dozvoljen ostanak, ali sam se ja pravila blesava i nisam se dala otjerati.
    prvih par večeri bi me prvo sestra pokušala otjerati, zatim glavna sestra,
    pa bi došetala dr., pa bi u čudu došao primarius, a ja bih im uredno odgovarala:
    -ne brinite za mene, ja vam neću smetati, samo ću tu sjediti na stolcu kraj kreveta.
    bojim se da se to može izvesti,
    ali treba imati živce za izdržati neljubaznost osoblja prema tebi, jer su me svi od čistačice do doktorice tretirali drsko i neprestano mi objašnjavali kako moje dojenje 16-mjesečnog djeteta graniči s pedofilijom.
    :shock:
    i da, kako će biti 'mamin sin'.
    još uvijek nemam snage pisati o nedostacima i manjkavosti pretraga (napravili lumbalnu punkciju i zasrali rezultate itd.)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    e, da, tada mi je jedna draga žena
    (inače medicinska sestra u švici)
    savjetovala da ako me netko pokuša otjerati od djeteta
    da ga tražim da mi to da napismeno!
    jer nema šanse da će ijedan dr tako nešto potpisati!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    38

    Početno

    ovo je dobar savijet.

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    cure selim na pdf Rodine aktivnosti, akcije & projekti
    ... za poboljšanje uvjeta u rodilištima, zdravstvenim i predškolskim ustanovama, te zauzimanje za prava trudnica, roditelja i djece…

    ostavit cu link na ovom pdf 24h da ostali sudionici mogu naci topik.
    autorici saljem PP.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    U Dubrovniku se može ostati s djetetom a dojilje ne plačaju. Ali može se ostati i s večim djetetom, ali to se plača. Ali sigurno bi svaka mama rađe i platila samo da je uz svoje bolesno dijete. Uvjeti su ok. Dojenje se podržava i sigurno se neće majci davati nikakvi nesuvisli komentari ako doji i veće dijete. A o osoblju, mislim isključivo na veliku večinu doktorica i na glavnu sestru odjela, ne želim uopće komentirati jer nemam ništa lijepo za reći. Dakle, dječji odjel je po nekim kriterijima "prijatelj djece", a po nekim ne zaslužuje tu "titulu". U mom slučaju dijete je bilo hospitalizirano bez potrebe ( i usput pokupilo virozu). Više puta sam , nažalost, bila prisiljena odvesti dijecu u bolnicu na pregled (jer je bio vikend i nije radila njihova doktorica), i svaki put sam imala jako ružna iskustva. Toliko loša da sada radije pričekam radni dan i odvedem djete u dispanzer. Najžalosnije od svega je to što je naša doktorica, bez pretjerivanja i objektivno najstručnija i najbolja osoba koju sam imala prilike sresti u zdravstvenim ustanovama, nekada radila u bolnici i , ne svojom željom, prebačena je u dispanzer, a bolnica i naša djeca su time uskračeni za jednu kvalitetnu i stručnu osobu tamo gdje je najpotrebnija. Sigurno svi iz Dubrovnika pretpostavljaju da je riječ o dr Veri Vukčević I sramotno je da na dječjem odjelu, koji je kao prijatelj djece, rade osobe koje su sve samo ne prijatelji djece.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    u rijeci, u djecjoj bolnici mame djece do 5 godina imaju besplatan boravak (s njima su dojile ili ne). od 5 nadalje mislim da se placa 80 kn dan. spavaju u ne bas dobrim uvjetima (kad nema kreveta i na strunjacama na podu), ali su ipak tamo.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    Najvažnije je da su blizu svoje djece. U Dbk uvjeti nisu loši, imaju fotelje koje se razvuku u ležaj, a s malom djecom, na dojenčadi, imaju krevete. Za plačanje se možda nešto i promjenilo ali mislim da je važno i koliko je prebivalište udaljeno od bolnice. One žene iz okolice , par km od Dbk, ne plačaju također.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Pedijatrija u KBO je uvijek bila na lošem glasu, mislila sam da se s novom šeficom stanje popravilo. Ma vjerojatno ne možemo generalizirati, ima svakakvih doktora, ti si nažalost naišla na krivu osobu.

  30. #30
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj luka2306 prvotno napisa
    Zanima me dali u ostalim bolnicama ima osiguran smještaj mamama
    u Šibenskoj je smještaj dopušten ako mama doji
    moja poznanica nije dojila (11mj beba) pa joj nisu dopustili ostanak preko noći
    Moja prijateljica doji i mogla je biti samo preko dana na odjelu, tj. do 21h, a onda doma i moli Boga da mala spava i da ne traži sisu, a svi znamo kad je beba bolesna da je traži više nego inače. To je trajalo 7 dana, mislim da su joj bili najgori u životu.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    To je strašno! Tako malenu djecu, koja još i doje, ostaviti bez mame onda kada im je najpotrebnija, kada su bolesni

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •