Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: HITNO POMOĆ-prestanak ugovora!

  1. #1

    Početno HITNO POMOĆ-prestanak ugovora!

    Situacija je ovakva...

    Supruzi istiće ugovor o radu na određeno vrijeme a rodila je naše malo sunce 06.03.2008 god. pa nas zanima kakva su njena prava, odnosno što gubi s prestankom ugovora.Kod tog poslodavca je 3 godine, dakle 3 ugovora po 1 godinu.Neće joj produžiti ugovor!Bila je na komplikacijama i dobivala punu plaću i porodiljni do sada pa nas zanima dali će se sada smanjiti u prvih 6 mj ta naknada?a u drugih 6 mj...dali će biti 2500 ili 1600 kn???POMOZITE HITNO!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    po isteku ugovora u roku od 2 dana prijavila se u HZZO. ONi me poslali u mirovinsko. isao mi staz. S obzirom da mi je ugovor istekao u 8 mjesecu porodiljnog - znaci drugih 6 mj. imala sam svih 2500 /maksimum/ do isteka pune godine porodiljnog. Pretpostavljam da ce imati punu placu, jer ni meni nisu smanjivali na 1600 prestankom ugovora.

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Bitno je samo da se odmah po isteku ugovora prijavi na HZZ. Lunic ti je sve objasnila.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    143

    Početno

    Ja jedino nisam nista rjesavala u HZZ. Nego po isteku ugovora otisla sam u HZZO, teta koja je primala doznaku za porodiljno ispunila je neki papir s kojim me poslala u mirovinsko. u mirovinsko sam odnijela taj papir i radnu knjizicu, otvorili radni staz i to je bilo to.po isteku porodiljnog zakljucili mi radni staz.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •