Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: ne tako bajan Varaždin

  1. #51
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ne znam kaj je s linkom
    Pacijentici pred porodom nakon pada samo sanirala slomljenu ruku
    VARAŽDIN – Na varaždinskom je Općinskom sudu u četvrtak počelo suđenje liječnici Vlasti Cvijović - Dombaj, ginekologu u varaždinskoj Općoj bolnici, zbog teškog kaznenog djela protiv zdravlja ljudi.
    U optužnom se prijedlogu navodi da je liječnica 12. prosinca 2000. godine oko 13 sati u prijemnoj ambulanti zaprimila pacijenticu Ružicu Koren - Gašparić, koja je bila u četrdesetom tjednu trudnoće i trebala se poroditi 14. prosinca.
    Pacijentica je na Odjel ginekologije i poroda bila dovezena s Odjela kirurgije, gdje joj je utvrđen spiralni prijelom ruke. Bila je u teškom psihofizičkom stanju, jer je pala, a liječnica je znala da je riječ o traumi trudnice pred porodom, gdje se ne može otkloniti mogućnost barem kratkotrajnog, pa i jačeg pritiska na trbuh. Liječnica je bila dužna pacijenticu hospitalizirati i nadzirati te izvršiti dodatne dijagnostičke pretrage, kako bi se pouzdano moglo utvrditi je li pad uzrokovao posljedice na fetusu i posteljici.
    No, ona je samo obavila vizualni pregled, lakomisleno smatrajući da nema potrebe za dodatnim dijagnostičkim pretragama. Uslijed tih propusta nije na vrijeme moglo biti dijagnosticirano da se kod pacijentice razvilo patološko stanje koje je dovelo do nastanka i razvoja abrupcije posteljice i smrti fetusa. Osim toga, dugotrajnim i jakim krvarenjem razvijen je kod pacijentice Dickov sindrom, pa je njezin život doveden u neposrednu opasnost, što je spriječeno zahvaljujući pravodobnoj liječničkoj intervenciji.
    Liječnica se odlučila braniti šutnjom, a oštećena Ružica Koren - Gašparić kazala je da je, kad je došla u rodilište s njom bio i njezin suprug, kojem je dr. Dombaj rekla da njegova supruga ne može ostati u rodilištu, jer nema mjesta, a ni ekipe za porod. Stoga su je prebacili natrag na kirurgiju. Ne sjeća se da li je liječnica njenog supruga pitala na koji je način ona slomila ruku. Kod prijema na kirurgiju rekla je da je pala i sve je potanko opisala, no nitko joj nije pregledao trbuh da vidi ima li možda kakvih hematoma ili drugih ozljeda. Na kirurgiji ju nije pregledao nijedan ginekolog. Žalila se na bolove, govorila je da u probada u donjem dijelu trbuha i da nešto nije u redu, no svi su se, kazala je, orijentirali samo na bolove u slomljenoj ruci. Cijeli je događaj ostavio tragove na njenoj psihi, jako se loše osjeća i otada se boji ići na ginekološke preglede.
    Njezina je odvjetnica na raspravi postavila i imovinsko - pravni zahtjev, prema kojem za oštećenu traži 130.000 kuna za pretrpljene duševne boli, te 30.000 kuna za pretrpljeni strah, dok za njezinog supruga potražuje 100.000 kuna za duševne boli i 20.000 kuna za strah.
    Istovjetan zahtjev postavljen je i prema varaždinskoj bolnici, a taj je postupak u prekidu do okončanja kaznenog postupka protiv liječnice.
    Mihaela Zagoršćak

    uzas :shock: :shock:

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    no, mislim da je oslobođena, i dalje normalno radi, odnosno radi tako kako radi. Ali sto ljudi sto ćudi, možda je nekome žena super, vjerojatno ima svoje pacijentice kao i svi ostali.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ali i ovo je za razmišljati: ja sam u 40-om tjednu trudnoće bila upućena na pregled plodne vode. Kada sam već bila na stolu, ista liječnica je zaključila je da sam se počela otvarati i da ne želi napraviti pregled plodne vode. Zadnja kontrola plodne vode bila je 3 dana prije toga, a porodila sam se tek navečer (mogla sam se porađati i do drugi dan). Tek na kraju poroda prokinut je vodenjak i tek tada se vidjelo da je plodna voda u redu. Mogla je 3,2,1 ili 5 dana ne biti u redu.
    I danas se pitam, šta bi bilo da plodna voda nije bila u redu. Da li je bolje u tom slučaju ne znati kakva je voda pa se prirodno porađati prateći samo stanje bebe (što sumnjam da je ona imala u planu bilo kakvo prirodno porađanje), ili znati kakva je pa reagirati (i kako reagiraju, vjerojatno prokidanjem vodenjaka i davanjem dripa), što mi je i tada a pogotovo sada neprihvatljiva opcija. Ali bi me na nju možda nagovorili u toj situaciji, tko zna.

  4. #54
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Luka je predivan.
    Ali iskustvo pretužno. Ja u pravilu ne čitam ove priče s poroda jer još nisam 'prebolila' svoju, isto Varaždnisku. I sad, nakon dugo vremena svratim ovdje, da pročitam neku lijepu priču, kad ono...
    I meni su se zvijezde slično posložile. Sjećam se da je prije poroda, odgovor na moje pitanje što ako mi oba liječnika u smijeni budu nesklona prirodnom porodu, bio da je vjerojatnost tako mala da onda baš nemam sreće.
    Ovo traženje da se ispričaš je stvarno previše.

  5. #55
    romance

    Početno

    Angelina i Mar mi bi trebale osnovati grupu za potporu napačenim ženama u varaždinskom rodilištu...ili zajedničku tužbu!
    i ja vam se pridruzujem sa slicnim iskustvima tokom cijelog boravka u bolnici .
    mislim da sam imala čast da moju upaljenu ranu i hematon pogleda bas ta doktorica koja je bila malo za reći užas i dan danas ju ne zaboravljam,ne mogu ni zamisliti da sam ju morala duže gledati nego tih par minuta!
    ja si samo mislim jadni ti ljudi koji moraju biti u njihovoj blizini svaki dan...prije bi kopala septičke jame nego radila sa takvim ljudima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Postovi
    70

    Početno

    žao mi je da si imala takvo iskustvo
    meni je dr.d vodila sve tri trudnoće i u zadnjoj je znala biti malo drska ,jedanput sam ju nešt pitala ,pa se derala na mene da kaj joj upadam u riječ,da mi je sad krivo napisala uputnicu :shock: ali ajde prešla sam preko toga jer je došla s teške operacije a ja sam bila prva....
    inače bila je dežurna kad sam išla treći out roditi,i moram reći da je bila o.k. :/ ,došla sam 8 cm otvorena,nije me slala na klistir,nisam dobila drip,nisu me rezali i sve je prošlo super ,imala sam sreću
    ali da ih ima svakakvih,ima...sestra mi donesla malom dudu drugi dan,jer je previše na ciki :/ ...i da ne nabrajam...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    dr. D je ocito "dobra" dok dodjes skoro sa bebom vani i ako nista ne zahtjevas tipa prirodan porod..tj. ako prihvatis sve kaj ti veli jer on "najbolje" zna

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    80

    Početno

    Istina je sve o dr. D. Mi smo imali također ružno iskustvo sa njom. Mi smo tražili epiduralnu za porod, no dr. D. je rekla da se to plaća i da nije besplatno, a mi smo u čudu gledali jer je bilo rečeno da svaka žena ima pravo tražiti tu epiduralnu, pa smo mislili ako već možemo dobiti, zašto ne, unatoč nekim posljedicama koje može epiduralna izazvati. Te je mi je rekla da rađam svoje dijete i da moram za to nešto pretrpjeti, i to hladnim tonom, a koliko znam dr. D. nema djece i znači da nezna što su porođajni bolovi i mislim da nema nikakvo pravo govoriti da žena mora trpjeti. Na kraju je bilo rečeno od njezine strane da je prekasno za epiduralnu i tako je porod prošao i bez epiduralne, ali nažalost je trajao 24 h, na kraju se isplatilo zbog našeg anđela. Također u skupinu dr. D. spada i dr. Mendaš, koji me je pregledao životinjski, da sam osjetila užasnu bol koju ne želim da itko osjeti, a da inače nemam nikakvih problema kod ginekoloških pregleda, ali njegov pregled nije bio dostojan ni životinje, a kamoli mene , kao rodilje. On me na kraju i porodio i to tako da me je "razrezao" isto kao životinju, ali na kraju sve sam to zaboravila kad sam ugledala svog anđela. Svojom pričom ne želim nikoga plašiti, nek jednostavno potaknuti sve muževe, majke, sestre, sve, da budu uz svoje rodilje tijekom poroda, da se glasno izbore za ono što rodilja želi i budu velika podrška tijekom poroda i da se bore
    na svakave načine protiv takvih nehumanih doktora. Sve riječi hvale za ostalo osoblje, a posebno gđi. Eriki, koja je stvarno anđeo na zemlji.
    Naravno moram i spomenuti svog muža, koji mi je bio najveća podrška u svemu.

  9. #59
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Happy Mama prvotno napisa
    ...ali na kraju sve sam to zaboravila...
    Cure, nemojte zaboraviti, dok god ne podignemo glas i ne pobunimo se protiv ovakvog tretmana on će se ponavljati. Napišite pismo ravnatelju bolnice, nazovite Bijeli telefon, možda će se stvari malo promjeniti ako se počnemo buniti.

    za sve sa lošim iskustvom.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    je..pisite..ja jesam, dali je to ikome znacilo neznam ali ako vise ljudi digne glas...ko zna

  11. #61
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    happy mama, moje iskustvo s dr. m je isto kao i tvoje. samo što sam imala nevjerojatnu sreću da je digao ruke od mene i gotovo se osvetnički okrenuo na peti i izašao iz rađaone kad je vidio da sam dovoljno luda jer ne želim ništa protiv bolova.

    a što se pisanja tiče...pišite i kad imate lijepa iskustva. efekt je isti. svi bi htjeli da se o njima lijepo piše

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Draga Angelina, mene je svojedobno u rodilište zaprimio dr. Čupić, a i dr. Dombaj je bila u smjeni. Ni ja nemam dobra iskustva s njima, odnosno sa Čupićem, ali ja sam imala tu sreću da mi je od 7 ujutro radio dr. Jukić. (ako te zanima, možeš pročitati na portalu priču
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=145&Show=2412

    Zaista mi je žao da si imala tako ružno iskustvo, moj prvi porod u Zagrebu je bio otprilike isto takav prije 8 godina.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    Ja sam se isto veselila porodu u Varaždinu više nego ičemu na svijetu...

    ALI nakon toga što me je Čupić vrijeđao, pregledavao ko da sam krava,
    živčanio, skakao mi po trbuhu, dijetetu je pukao vratni mišić pri porodu i ostale stvari da ne nabrajam...NE BI VIŠE IŠLA RODIT TAMO NI ZA ŽIVU GLAVU

  14. #64
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ajme, pa što se to događa tamo :?

  15. #65
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    Ajme, pa što se to događa tamo
    sve je isto kao i prije. stara garda je brojnija od one novije, sklone prirodnom porodu. neke cure naprosto zadesi takva smjena i tu malo što može pomoći.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    osim provjeriti kod prijema tko je u smjeni, i eventualno imati rezervnu opciju ... ostati kod kuće, nemojte me ozbiljno shvatiti , ne znam da li je tko čitao u Regionalnom Kroz povijest, piše li to tamo da su do 1957 Varaždinke rađale kod kuće ? Čak i ako je koja druga godina u pitanju, ne mogu da ne pomislim da je vjerojatno sva garda koja je protiv pomisli na neuznemiravan porod, prirodan itd. vjerojatno rođena upravo tako, kod kuće. E sad, da se ne potegne opet priča o opasnostima, rizicima i posljedicama tada, ima negdje i podatak kakva je statistika posljedica poroda kod kuće u Nizozemskoj gdje se u kontinuitetu prakticira u današnje doba tehnologoije i boljih uvjeta.

  17. #67
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    Ajme meni!!!
    Dobro je gore netko već rekao : nekim ljudima treba zabraniti da rade sa živim bićima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Sjećam se kad sam svaka 3 dana išla u bolnicu na CTG i pregled plodne vode, pa tako jedan dan dan naletjela na dr. D. Taj put mi je bilo drago što sam čekala satima i imala vremena posložiti se. Naime, gledala sam cure koje su izlazile s pregleda, mahom sve sa suzama u očima :? ...pa povezah to sa pričom koju sam čula već prije o grubosti te dr. i koliko su pregledi kod nje bolni... Inače se ne usudim tako nešto, no otišla sam kod sestre i rekla joj da me ne zove na pregled, da ju molim da nazove dr.J. da d0ože dolje da ću ga čekati i još tri sata ako treba!! I došao on zbunjen, al me pregledal, popričali smo o stolčiću, dao mi svoju podsjetnicu i dogovorili se za dalje..sve tako spontano, kad sam dolazila u bolnicu, uopće nisam planirala tražiti njega! A s njim se stvarno moglo i razovarati i dogovarati, i osjećaš da te sluša i poštuje, a da ne velim kako kod njega pregled gotovo da ni ne osjetiš!
    a jako me čudi ono što si rekla o flašici i dojenju. Tri dana smo proveli tamo, sve sestre su nas podržavale u prodojavanju, jedna samo da me bičom nije tjerala da malishu držim na cici dok ne naučimo tehniku...malo je bilo problema na početku, nije išlo, bebach plakao jer je bio gladan, sestra me došle upitati da li dopuštam da mu da malo mlijeka na flašicu

    To me stvarno čudi, sjećam se da su meni bile jaaaaako za dojenje orijentirane sestre! I onaj staari pedijatar, ko dedica izgleda...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma vž rodilište ide velikim koracima naprijed. Ono što je bilo prije 3 god., danas je sigurno još bolje. Ili ono što je bilo prije 5 god. kada mi je jedina opcija da usred poroda se spakiram i odem u drugo rodilište, danas je teško i zamisliti. Vjerujem da su sestre danas još više prodojeće, a i da znaju više nego prije, uključujući i to koliko flašica iako ne nametana niti preporučivana svejedno može djelovati obeshrabrujuće samim stajanjem u sobi.

  19. #69
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Jao jao...
    ja nisam trudna, ali želim ubrzo imati djecu. Iako sam u Sarajevu planiram roditi u VŽ, ali sada kada čujem ovakve priče :/
    Nafilat ću ja muža protiv određenih doktora, pa neka me brani po cijenu razvoda!

    I ta dr. koja viče dok ulazi na vrata bi me itekako čula.... mislim da bih joj rekla da ako misli da je jedina koja zna vikati neka mi još nešto kaže, a kada bi mi rekla moj tekst bi bio na tv-u ovako prikazan.... piiiib, pib, piiiiiiiiib.... jer kada popizdim ne da nemam fin jezik, nego imam pravu bosansku jezičinu koja vrijeđa ne gledajući šta ću izvući i uvrijediti... mislim da bih joj se sjetila sve rodbine...
    nažalost takva sam... a tako bih rado da mogu argumentirati svoje stavove na civiliziran način, ali neeee
    Ma mislim da me ne bi samo ona čula, nego svi odreda - možda bi me i izbacili iz bolnice :D


    Znate šta ne bi bilo loše... uvaliti mužu kameru u ruke i neka snima divne doktore, a onda fino i poduzeti nešto po takvom postupanju, jer mislim dok ne dignemo glas takvo ponašanje i pregledanje "kao krave" i izlaženje suznih očiju će biti .... i neće prestati....

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ako u smjeni nije osoblje kojem ste se nadale, i ako odlični uvjeti u smislu uređenosti nisu ono što vas motivira da ostanete, u ostalom se može dogoditi prosjek kao i drugdje. Zato je bolje imati rezervnu varijantu, a uostalom uvijek se može odbiti nadležnost dodijeljenog osoblja, i zatražiti onog drugog u smjeni ako svojim pristpom bolje odgovara (bolje nego ispravljati krive drine usred trudova). Netko je ovakav, netko onakav, svo osoblje ima svoje pacijente kojima očito odgovara, a na nama je jedino da shvatimo da nas nitko ne može prisiliti na liječenje određenog liječnika koji nam ne odgovara, niti na zahvat kojeg ne želimo. Ako imamo na raspolaganju boljeg, možemo ga zatražiti.
    Ono što je problem kod svih bolnica, pa tako i vž, i o tome se čak počelo i pisati, da izvrstnost i kvaliteta sa sobom donose brigu kako sa istom dubinom džepa podmiriti više pacijenata. Nositi se sa tom kontradiktornom situacijom sigurno nije lako. Osim zahvalnosti i pohvala pacijenata i javnosti, ne znam što drugo drži te ljude da teže izvrsnosti.

  21. #71
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Zaboravila sam ti reći da mi je jako žao da si "dobila takav tretman", gdje je bilo očekivano da ćeš dobiti nešto bolje i više...što si uostalom i zaslužila!

    (jedan skačući smješko u mojom gore kometaru je greškom zalutao, trebao je biti drugi neki)


    TinnaZ - znam da zaboravljamo da budemo ljubazni i humani prema ljudima, da svi mi pokazujemo sebičnost u nekom trenutku, razmaženost, ljenost, težinu života itd. Međutim, od mesara i tete prodavačice i konobara, pa i konduktera očekujem neku vrstu ljubaznosti, ako ništa, ne očekujem dreku, neljubaznost, vrijeđanje.
    Od doktora očekujem najmanje isto to, ako ne i još više, jer je znao za šta se školuje i koji utjecaj ima na ljude oko sebe i to baš samim izborom svog zanimanja.

    Pohvale bi se trebale čuti, ali mislim da im to ne bi trebao biti jedini motiv u njihovom radu... uostalom, zar je neophodno da ti neko kaže hvala, a vidiš tu zahvalu i zadovoljstvo u očima ljudi oko sebe, tj. onih koje si dotakao?
    Zar je određenim dr. cilj da pacijentice što više ponizi i čak fizički povrijedi?

    Razumijem ja da su doktori samo ljudi... ali i ljude oko sebe "šamaramo" ako smatramo da nisu bili ok prema nama i borimo se za sebe, zar su ti dr. baš toliko drugačiji od nas "običnih ljudi"?

    (Svlačionica je bila ekstra emisija koja je pokazivala razlike i nerazlike ljudi, poznatih i nepoznatih...)

    Ma pravo da ti kažem....nemam riječi na ljude koji se ponašaju da su na vrhu svijeta i da su svi ispod njih i koristi ih kao otirač...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    slažem se, to vrijedi i za osoblje u Rijeci, Zagrebu, Varaždinu, Sarajevu ... kažem samo da je teško nositi se sa kontradiktornom situacijom da što si bolji od drugih, imaš više problema sa financijama i uklapanjem većeg broja pacijenata u budžet predviđen za manji - umjesto nagrade i stumulacije, U HR izvrsnost i dobra glas nose više brige. Treba biti umjetnik i pomiriti te 2 strane. Slično se događa koliko čitam još u nekim granama u Vž bolnici, što si bolji - više brige. Treba se znati nositi s time, ne dopustiti da te destimulira, staviti osmijeh pacijenta ispred svega.

  23. #73
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Znači - cijelo zdravstvo je u k...cu...

    Ma, svugdje je....ljudi su općenito manje zadovoljni i čangrizaviji. Uostalom, što se tiče Hr i smanjivanje izdavanja recepata i uputnica... - nažalost, dr. ne rade smanjivanje gdje bi trebali, nego opet idu linijom manjeg otpora.

    Ali, svejedno, jednostavno žene trebaju dići svoj glas ako ne za vrijeme poroda onda nakon poroda! I treba, ako je potrebno, i lajati na doktore samo da više sjašu sa nas i pokažu malo ljudskosti...

    Ma, neću ni da počinjem o pravima pacijenta na informaciju, koje pacijenti traže na netu, jer je ne može dobiti od svog dr.
    Ma, mislim da smo skrenuli sa teme skroz na skroz...

    Moram pitati Angelinu_2 za poduzete akcije? I da li je još neko poduzeo nešto? Vidim da su se pisala neka pisma, da li se nešto izrodilo od toga?


    Ja sam npr. prije više od 2 godine poslala pohvalno pismo riječkoj bolnici za njihovu najbolju sestru (na Rodi ), naravno da nije bilo nikakvog odgovora... još sam čula da je poslije prebačena kod beba...

  24. #74
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Ja sam npr. prije više od 2 godine poslala pohvalno pismo riječkoj bolnici za njihovu najbolju sestru (na Rodi ), naravno da nije bilo nikakvog odgovora... još sam čula da je poslije prebačena kod beba...
    sto mislis zasto je prebacena...

  25. #75
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Pa to pismo sam poslala na mail u bolnicu, njoj samoj i stavila sam ga negdje ovdje na forum, pa sam bila obaviještena, mislim da mi je Nika rekla (btw. ne viđam je na forumu više) da je u to vrijeme bila prebačena kod beba...
    Je li nije? Je li radi na porodima?

  26. #76
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    I da, uglavnom da njeno zalaganje za prirodan porod nalazi otpor i da ima problema na poslu...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja sam puoduzela samo pismo ravnatelju koji ocito ne reagira...
    ali naskoditi mi nemoze...kada bi se skupilo dovoljno prituzbi...ko zna

  28. #78
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    super da si poslala pismo! neka stoji napismeno. pa makar ne reagirali. ali mislim da bi morali reagirati (mozda da pitas cure iz pravne sluzbe), nisam sigurna.

  29. #79
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    A da pošalješ opet

    I mame! Šaljite pisma i ako treba na izlasku iz bolnice nek vam se čuje glas... pa makar i urlale na osoblje koje je bilo ...hmmm... nemam ni pravu riječ... užasno! (ali nisam to htjela reći..)

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    čitaju se i forumu, pogotovo mlađa populacija u koju spada i medicinsko osoblje, zato možda i ima manje ispada od strane onih koji spadaju među nas "mlađe"

  31. #81
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    [quote="martinaP"]
    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Šalu na stranu, ja bi je prijavila ravnatelju i Ministarstvu zdravstva pa nek se vadi kak zna
    Frida je napisala Cure, nemojte zaboraviti, dok god ne podignemo glas i ne pobunimo se protiv ovakvog tretmana on će se ponavljati. Napišite pismo ravnatelju bolnice, nazovite Bijeli telefon, možda će se stvari malo promjeniti ako se počnemo buniti

    Tinna Z je napisala Ono što je problem kod svih bolnica, pa tako i vž, i o tome se čak počelo i pisati, da izvrstnost i kvaliteta sa sobom donose brigu kako sa istom dubinom džepa podmiriti više pacijenata. Nositi se sa tom kontradiktornom situacijom sigurno nije lako. Osim zahvalnosti i pohvala pacijenata i javnosti, ne znam što drugo drži te ljude da teže izvrsnosti.

    Slazem se sa Fridom i Tinom, trebamo im pisati pisma i slati E-mailove, i to ne samo kad smo razocarane, ljute i povrijedjene, nego i kada smo im zahvalne.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •