Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 93

Tema: jednokratna pomoć nakon 3 mjeseca bolovanja

  1. #1
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno jednokratna pomoć nakon 3 mjeseca bolovanja

    evo uskoro će biti tri mjeseca da sam na bolovanju radi komplikacija. negdje ovdje sam pročitala da se dobije oko 3000 kuna ali to više ne mogu naći.

    pa može li mi netko pomoći:

    1.dobivaju li to svi ili ovisi o firmi

    2.daje li to sindikat ili firma

    3.moram li podnositi zahtjev

    hvala

  2. #2
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno Re: jednokratna pomoć nakon 3 mjeseca bolovanja

    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    evo uskoro će biti tri mjeseca da sam na bolovanju radi komplikacija. negdje ovdje sam pročitala da se dobije oko 3000 kuna ali to više ne mogu naći.

    pa može li mi netko pomoći:

    1.dobivaju li to svi ili ovisi o firmi

    2.daje li to sindikat ili firma

    3.moram li podnositi zahtjev

    hvala
    sanjaneo, mislim da to ovisi o firmi i da li je to ugrađeno u kolektivni ugovor. U državnim firmama je to oko 3300kn, a znam da su neke moje prijateljice (u privatnim firmama) dobile 2500kn, neke ništa.
    To daje poslodavac, ne sindikat.
    Ja nisam morala podnositi zahtjev.

    Možda već znaš, ali evo: nedavno sam čula da se i troškovi prijevoza isplaćuju dok si na bolovanju do 42 dana, pa malo vidi da ti se i to isplati.

  3. #3
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno Re: jednokratna pomoć nakon 3 mjeseca bolovanja

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    evo uskoro će biti tri mjeseca da sam na bolovanju radi komplikacija. negdje ovdje sam pročitala da se dobije oko 3000 kuna ali to više ne mogu naći.

    pa može li mi netko pomoći:

    1.dobivaju li to svi ili ovisi o firmi

    2.daje li to sindikat ili firma

    3.moram li podnositi zahtjev

    hvala
    sanjaneo, mislim da to ovisi o firmi i da li je to ugrađeno u kolektivni ugovor. U državnim firmama je to oko 3300kn, a znam da su neke moje prijateljice (u privatnim firmama) dobile 2500kn, neke ništa.
    To daje poslodavac, ne sindikat.
    Ja nisam morala podnositi zahtjev.

    Možda već znaš, ali evo: nedavno sam čula da se i troškovi prijevoza isplaćuju dok si na bolovanju do 42 dana, pa malo vidi da ti se i to isplati.
    hvala ti, raspitat ću se u firmi. a ovo za prijevoz znam jer su mi ga uplatili a ja sa bila na 100 čuda zašto. čula sam da su nekima uplaćivali i cijelo vrijeme porodiljnog ali ja nisam te sreće

  4. #4
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno Re: jednokratna pomoć nakon 3 mjeseca bolovanja

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Možda već znaš, ali evo: nedavno sam čula da se i troškovi prijevoza isplaćuju dok si na bolovanju do 42 dana, pa malo vidi da ti se i to isplati.
    Jel to u nekom zakonu ili propisu? Ako je u kojem?
    Moja firma meni skida prijevoz i ako sam na GO i BO!

  5. #5
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    državne firme isplaćuju te naknade za bolovanje duže od 90 dana ali privatnici kako koji. Zakon im je dao na volju! Moj gazda kad sam podnijela molbu ne samo da mi nije dao niti kune već me još i popljuvao a kasnije i degradirao!

  6. #6
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Za prijevoz ne znam. Po onome koliko ja znam naknada za prijevoz se ne isplaćuje kad si na bolovanju. Pa čak niti u državnoj službi!

  7. #7
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno Re: jednokratna pomoć nakon 3 mjeseca bolovanja

    Citiraj Tia prvotno napisa
    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Možda već znaš, ali evo: nedavno sam čula da se i troškovi prijevoza isplaćuju dok si na bolovanju do 42 dana, pa malo vidi da ti se i to isplati.
    Jel to u nekom zakonu ili propisu? Ako je u kojem?
    Moja firma meni skida prijevoz i ako sam na GO i BO!
    Jeste navodno u nekom zakonu (meni rekla kolegica), ali ne znam točno u kojem. Kod nas su to počeli prakticirati pred malo. Kako sam na porodiljnom, info sam dobila od kolegice koja je bila na bolovanju i dobila naknadu za prijevoz i za te dane kad nije dolazila. Kad sam ja bila na bolovanju (prošle godine), nisam dobila za prijevoz. Inače dok smo na g.o. također nismo dobivali novac za prijevoz, ne znam kako će biti ove godine.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Nisam ostvarila pravo jer mi u kolektivnom ugovoru stoji da imam pravo, a pri dnu teksta piše da je to ipak "dobra volja poslodavca", a kako moj poslodavac smatra da komplikacije nisu teška bolest (ležala sam non-stop...) nisam dobila pomoć.

  9. #9
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno Re: jednokratna pomoć nakon 3 mjeseca bolovanja

    Citiraj Sandrij2 prvotno napisa
    Jeste navodno u nekom zakonu (meni rekla kolegica), ali ne znam točno u kojem. Kod nas su to počeli prakticirati pred malo. Kako sam na porodiljnom, info sam dobila od kolegice koja je bila na bolovanju i dobila naknadu za prijevoz i za te dane kad nije dolazila. Kad sam ja bila na bolovanju (prošle godine), nisam dobila za prijevoz. Inače dok smo na g.o. također nismo dobivali novac za prijevoz, ne znam kako će biti ove godine.
    Hvalam, raspitat ću se a ako saznaš prije gdje to piše javi

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    da nije bilo ovog topica ja bi skroz zaboravila na tu naknadu a znam da postoji nešto takvo u kolektivnom ugovoru! e baš ću malo nazvat u firmu da provjerim jer sam doma ( doslovno - strogo mirovanje ) od 10.02 i vjerojatno ću biti dok ne odem na porodiljni. a ovo za prijevoz - ni kod nas se ne isplaćuje za vrijeme bolovanja i g.o. ali to mi je ok.

  11. #11
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    državne firme isplaćuju oko 3360 kn, ja baš prošli tjedan dobila. radim u školi

  12. #12
    zrinka19 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    265

    Početno

    ja radim u jednoj školi u Splitu i oni nemaju pojma o toj isplati

    upravo sam čitala kolektivni ugovor i ne mogu naći nigdje da se to spominje

    pa bi vas molila ako mi možete reći gdje to piše u kolektivnom ugovoru ili ako piše negdje drugdje, ili ako mi možete reći u kojoj školi radite, a da ste dobili novac, pa da ih ja ili tajnica nazovu

  13. #13
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    ja sam našla taj članak ali u Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike čl.48

  14. #14
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Moja firma isplaćuje bez da ih i tražiš tako da ti zavisi od firme.
    A ako si u kakvom sindikatu raspitaj se i tamo jer ovaj u kojem sam ja isplaćuje i za duže bolovanjei za rođenje djeteta i dok si na porodiljnom.

  15. #15
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    državne firme isplaćuju oko 3360 kn, ja baš prošli tjedan dobila. radim u školi
    Ja isto radim u (osnovnoj) školi, na kompikacijama sam od 11.2. ove godine, znači taman je prošlo 3 mjeseca, pa me zanima što konkretno moram poduzeti da to dobijem? Jesi li ti pisala kakav zahtjev i kada (po isteku tih 90 dana ili prije isteka), kome i kako....? Je li to stvar škole ili sindikata? Budem nazvala pa se malo raspitala, ali draža mi je informacija iz prve ruke od nekog tko je to i dobio.
    PS. Slala sam ti pp, al čini se da ti je inbox pun.
    PPS. Naravno, ako još netko ima konkretnu ionformaciju, samo dajte.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    ja radim u državnoj firmi i u tri trudnoće s komplikacijama, NI JEDNOM nisam dobila tu pomoć/naknadu. Rekli mi da to vrijedi za svako bolovanje osim za komplikacije u trudnoći

  17. #17
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    ja radim u državnoj firmi i u tri trudnoće s komplikacijama, NI JEDNOM nisam dobila tu pomoć/naknadu. Rekli mi da to vrijedi za svako bolovanje osim za komplikacije u trudnoći
    na žalost, to su njihova slobodna tumačenja. :/ S obzirom da su ipak većina ovih stvari propisana zakonom i pravilnikom poreza na dohodak, a određena prava se prate putem sindikata, savjetujem vam da ukoliko imate sindikat iza leđa tražite da se ova zakonska odredba ispoštuje. Pogotovo što ovim uvjetom "osim za komplikacije u trudnoći" je diskriminatorska.
    Poanta je: ili je ima ili nema.

    (moja firma nema sindikat iza leđa, ali isplaćuje ovu naknadu normalno, bez ikakvog zahtjeva radnika).

    U svakom slučaju, zabilježit ćemo si ovo tumačenje. Ujedno, ako može na pp o kojoj firmi se radi.

  18. #18
    Neroslava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    269

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    ja radim u državnoj firmi i u tri trudnoće s komplikacijama, NI JEDNOM nisam dobila tu pomoć/naknadu. Rekli mi da to vrijedi za svako bolovanje osim za komplikacije u trudnoći
    No krasno. To je isto ko da vele ''vredi za sva bolovanja osim kad te skupi auto'' ili neku sličnu budalaštinu Komplikacije su samo razlog bolovanja, jednako kao strgana noga ili kajaznam, polipi na glasnicama. Bolovanje je bolovanje, imaš zdravstvenih razloga zbog kojih nemreš radit. Točka.
    PS. Baš sam zvala sindikat da čujem kaj vele, i vele da nije bitan razlog bolovanja, a da se nakon isteka 3. mjeseca može obratit poslodavcu, ako se ovi ne sjete sami to uplatiti, u biti se to radi po difoltu. Eto.

  19. #19
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj Neroslava prvotno napisa
    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    ja radim u državnoj firmi i u tri trudnoće s komplikacijama, NI JEDNOM nisam dobila tu pomoć/naknadu. Rekli mi da to vrijedi za svako bolovanje osim za komplikacije u trudnoći
    No krasno. To je isto ko da vele ''vredi za sva bolovanja osim kad te skupi auto'' ili neku sličnu budalaštinu Komplikacije su samo razlog bolovanja, jednako kao strgana noga ili kajaznam, polipi na glasnicama. Bolovanje je bolovanje, imaš zdravstvenih razloga zbog kojih nemreš radit. Točka.
    PS. Baš sam zvala sindikat da čujem kaj vele, i vele da nije bitan razlog bolovanja, a da se nakon isteka 3. mjeseca može obratit poslodavcu, ako se ovi ne sjete sami to uplatiti, u biti se to radi po difoltu. Eto.
    meni nisu uplatili po difoltu, a ja nisam znala za to pa nisam tražila.

    nedavno je u Informatoru izašlo tumačenje kolektivnog ugovora za državne službenike gdje se tumači šta je bolovanje i u kojim slučajevima se dobiva ta naknada. Tamo piše da se komplikacije u trudnoći smatraju bolovanjem i da imamo pravo na jednokratnu pomoć. Zastara potraživanja je mislim godinu dana.
    javim sutra u kojem broju je izašao članak o tome.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    bah, znači još ne mogu niti unatrag tražiti to. a lijepa cifra bi se skupila :/
    btw - sindikat postoji, ali povjerenik je :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    evo samo par natuknica za tu naknadu, radi se o pomoći uslijed smanjenih prihoda zbog bolovanja, isplaćuje se nakon 90 dana neprekidnog bolovanja u jednoj kalendarskoj godini. ako ste slučajno "sretnice" da morate mirovati cijelu trudnoću, a ona vam ide kroz dvije kalendarske godine pa u svakoj imate po 90 dana bolovanja, možete dobiti i dvije pomoći. sjajno zar ne, pod uvjetom da vam je i poslodavac sjajan.

  22. #22
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj Tia prvotno napisa
    tumačenje članka 48. kolektivnog ugovora za državne službenike i namještenike - INFORMATOR br. 5639 od 12.3.2008.

    prepisujem dio:
    ''Bolovanjem se, u smislu članka 48. stavak 1. alineja 1. Kolektivnog ugovora, podrazumijeva odsutnost s posla zbog bolesti službenika ili namještenika, zbog bolesti njegovog malodobnog djeteta ili zbog komplikacije u trudnoći.''

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    isplaćuje li to škola ili ne?
    da li je itko dobio tu naknadu u školi i koliko ona iznosi?

    meni će sada tri mjeseca da sam na bolovanju pa bi mi stvarno koristio konkretan podatak da neka škola to doista uplati.

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cure,ja sam već o tome pisala,al evo opet ukratko:prije osam godina sam i ja čuvala trudnoću i iako je u kolektivnom pisalo da se dobiva ta naknada,nisu mi je dali,jer trudnoća nije bolest(tako je to moj tadašnji poslodavac tumačio)Međutim,kad sam se vratila nakon skoro tri godine(zastara potraživanja iz radnog odnosa nastupa nakon tri godine) ponovno sam,ali sada pismeno tražila te novce s tim da sam im napisala da nek mi napismeno objasne na temelju čeka prosuđuju da moje komplikacije u trudnoći nisu bolest,a liječnik specijalista misli da jesu(jer me uputio na bolovanje) i da hoću to sve u roku od tjedan dana,prije nastupa zastare,jer da ću svoja prava inače ostvariti putem nadležnog suda.U roku tri dana lova je bila na mom tekućem,pismeno nisam ništa dobila,jer nisu mi ni mogli napisati da moj doktor pojma nema.U isto vrijeme su još dvije kolegice trebale dobiti te novce,ali nisu tražile ovako kao ja i nisu ni dobile.
    Moj savjet je,ukoliko to pravo stoji u kolektivnom ugovoru da pismeno tražite poslodavca isplatu,ukoliko vas odbije pismeno tražite obrazloženje i obratite se sudu za zaštitu prava,jer vi na to imate pravo.Nisu to mali novci,zašto ih pokloniti poslodavcu,vjerujte mi neće vam nitko reći hvala,već-gle budale.

  25. #25
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    ....zastara potraživanja iz radnog odnosa nastupa nakon tri godine) .....
    Tanči, daj pliz ako imaš neki link gdje ovo piše. mene zanima jer još uvijek nije prošlo 3 godine od mog bolovanja.

  26. #26
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    da li je itko dobio tu naknadu u školi i koliko ona iznosi?
    Dobila sam ja prošle godine. I još dosta trudnica jesen 2007. radi u prosvjeti i sve su dobile.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    je,daje i moja škola,provjerila sam

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Mislim stvarno...






    Ja sam stvarno lijepe novce pogubila

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    Citiraj Tanči prvotno napisa
    ....zastara potraživanja iz radnog odnosa nastupa nakon tri godine) .....
    Tanči, daj pliz ako imaš neki link gdje ovo piše. mene zanima jer još uvijek nije prošlo 3 godine od mog bolovanja.
    Na Legalis.hr imaš zakone,forum,chat,pa tamo možeš konkretne podatke naći.Ono što je bitno je da financijskla potraživanja iz radnog odnosa zasarijevaju nakon tri godine i to je 100% tako,meni se sad ne da iščitavati zakon o radu da nađem točno di to piše.Sretno

  30. #30
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Znači privatne firme nisu obavezne isplaćivati tu naknadu, ili jesu?
    I ja sam cijelu trudnoću preležala, od 14.10.2006-14.06.2007., da li bi i ja po tome imala pravo na naknadu ako je firma isplaćuje?

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Nisu obavezne, osim ako se poslodavac nije na to obvezao nekim internim dokumentom (i privatna firma može imati svoj kolektivni, pravilnik o radu, ili neku zasebnu odluku poslodavca).

  32. #32
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Anna,nema veze jel firma privatna ili državna.Moja je bivša firma bila privatna,u vlasništvu stranaca sa Kajmanskog otočja (to ti je naša famozna privatizacija) ali imali smo jako dobro napravljen kolektivni ugovor,u kojem je to pravo jasno bilo napisano.I ja sam se,naravno,na to i pozvala.I to bi mi bilo polazište za zahtjev za zaštitu prava na sudu(da mi je trebalo)Ovo što ti je Minnie napisala je apsolutno točno i ti prvo provjeri kod poslodavca,da li postoji kolektivni ugovor ili pravilnik ili neki sličan dokument u kojem piše za tu isplatu.Nadalje,možeš kontaktirati sindikalnog povjerenika,ako ga imate,a možeš otići i do naše općine i tamo pitati inspektoricu rada sve što te zanima,bez ikakvog straha i obaveze.Žena je izvanredna,vrlo susretljiva i odmah ti sve može provjeriti.Zakoni se često mijenjaju,a i često pogrešno tumače,pa ako ko zna,ona sigurno zna.Jedino što je ona često na terenu,pa ju treba čekati i "loviti".

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Podižem temu!
    Zanima me kako se računaju tih 90 dana odnosno 3 mjeseca neprekidnog bolovanja. Da li se računaju samo radni dani ili se u ukupan zbroj uračunavaju i vikendi???
    Ovaj tjedan otvaram komplikacije na kojima ću biti do otvaranja porodiljnog u studenom, pa me zanima hoću li steći pravo na jednokratnu pomoć (moja ju firma isplaćuje). Hvala.

  34. #34
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    ukupno dana bolovanja, a to obuhvaća sve dane (radne, vikende i praznike)

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    80

    Početno

    [/quote]paid
    državne firme isplaćuju oko 3360 kn, ja baš prošli tjedan dobila. radim u školi
    [/quote]

    Ovaj iznos sam i ja dobila (srednja škola). Neki novci mi sjeli na račun a ja sva u čudu. Kad zove mene računovođa i pita jel sam primjetila tu lovu. Ona je sama tražila te novce i mene iznenadila. Ali tako je to kad radiš u maloj sredini i svi se poznaju.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    visina ove potpore koja se može isplatiti neoporezivo je 2.500 kn godišnje.
    može li mi netko tko je isplatio ili dobio ovu veću cifru reći gdje je ona određena?

  37. #37
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ja sam dobila prosječnu plaću tog trena u firmi s tim da su mi isplatili 2500kn (neoporezivi dio) a ostatak na prvoj plaći kad sam se nakon porodiljnog vratila na posao.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    ok, onda vi imate neki svoj pravilnik po kojem isplaćujete veću cifru od one koja je propisana, to je super.

  39. #39

    Početno

    paid
    državne firme isplaćuju oko 3360 kn, ja baš prošli tjedan dobila. radim u školi
    [/quote]

    Ovaj iznos sam i ja dobila (srednja škola). Neki novci mi sjeli na račun a ja sva u čudu. Kad zove mene računovođa i pita jel sam primjetila tu lovu. Ona je sama tražila te novce i mene iznenadila. Ali tako je to kad radiš u maloj sredini i svi se poznaju.[/quote]


    Molim vas, neka mi netko odgovori koji je točno postupak za dobijanje te naknade. Kome treba uputiti zahtjev i što treba navesti u njemu? Hvala na pomoći!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Citiraj desetka prvotno napisa
    Molim vas, neka mi netko odgovori koji je točno postupak za dobijanje te naknade. Kome treba uputiti zahtjev i što treba navesti u njemu? Hvala na pomoći!
    Znam da je pitanje postavljeno još u srpnju, ali ipak evo odgovora. U mom slučaju, zahtjev za isplatom naknade nakon 90 dana bolovanja podnosim u firmi u kojoj radim. Kod nas postoji obrazac za takve stvari koji samo popunim i predam. Zahtjev mogu podnijeti već 91. dan bolovanja. Da li uz to trebam priložiti još neku dokumentaciju to na žalost ne znam. Moji na poslu ionako imaju sve moje doznake za bo pa vjerujem da mi ništa drugo ne treba.

  41. #41
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo moja prija radi na dvije škole, pita na koju se mora obratiti školu?

  42. #42
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Citiraj božana prvotno napisa
    evo samo par natuknica za tu naknadu, radi se o pomoći uslijed smanjenih prihoda zbog bolovanja, isplaćuje se nakon 90 dana neprekidnog bolovanja u jednoj kalendarskoj godini. ako ste slučajno "sretnice" da morate mirovati cijelu trudnoću, a ona vam ide kroz dvije kalendarske godine pa u svakoj imate po 90 dana bolovanja, možete dobiti i dvije pomoći. sjajno zar ne, pod uvjetom da vam je i poslodavac sjajan.
    Da li se jednako računa komplikacije u trudnoći i porodiljnji? Mislim da li za obadvoje vrijedi isto. Recimo ako u jednoj godini te zakači 90 dana bolovanja na komplikacijama, a u drugoj 90 dana porodiljnog, ima li se pravo na naknadu?

  43. #43
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ne. Bolovanje i porodiljni dopust u ovom smislu nisu izjednačeni.

  44. #44
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    A za komplikacije u trudnoći vrijedi?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Meni nisu priznali (a mogla sam dva puta barem dobiti) komplikacije u trudnoći.

    Cure su malo više pisale da su mi trebali priznati :/

  46. #46
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Nisam znala za ovo pravo. Zvala sam u računovodstvo i rekli su mi da su zaboravili na to i da je dobro što sam ih podsjetila te da će mi što prije srediti da dobijem uplatu. Napomenula mi je i za pravo na dvije isplate, ako se komplikacije protežu na dvije kalendarske godine, ali meni se ne protežu, pa ništa od toga.

    Inače, meni su uplaćivali i putne troškove na početku, a dobila sam i regres.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    rebeca, ta naknada se ne isplaćuje za porodiljni samo za komplikacije.

  48. #48
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    A za komplikacije u trudnoći vrijedi?
    da. radi se o bolovanju USLIJED komplikaciju u trudnoći.

  49. #49
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Cure hvala. Pa to je odlično, ja ću onda imati pravo na tu naknadu. Samo kad bi još netko znao gdje to piše, mislim da vrijedi i za komplikacije u trudnoći? Jer u mojoj firmi inače ne može ništa, kad dođete nešto pitati,, to je bilo sada koma samo dok sam napravila prosijek plaća, a kamoli da ima sada dođem sa ovim, ja kao čula za naknadu. :shock:

  50. #50
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Cure hvala. Pa to je odlično, ja ću onda imati pravo na tu naknadu. Samo kad bi još netko znao gdje to piše, mislim da vrijedi i za komplikacije u trudnoći? Jer u mojoj firmi inače ne može ništa, kad dođete nešto pitati,, to je bilo sada koma samo dok sam napravila prosijek plaća, a kamoli da ima sada dođem sa ovim, ja kao čula za naknadu. :shock:
    rebeca, po 3-4 put. Bolovanje je bolovanje. Neovisno da li se radi o bolovanju zbog gripe, glave, kičme, noge ili zbog komplikacija u trudnoći.

    Ovo pravo definirano je odredbama Zakona i Pravilnika o Zakonu na dohodak. A primjena tog prava radnika na neoporezivu naknadu je do svake pojedinačne firme. Odnosno ponekad poslodavac ovu naknadu ne želi isplaćivati, a ponekad želi (slično kao i božićnice, regresi i sl.).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •