Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 387

Tema: Vinogradska - novosti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    129

    Početno Vinogradska - novosti?

    Tamo sam rodila početkom 2005. I idem opet za jedno mjesec dana, roditi(da ne bude zabune ).
    Zanima me jeli bilo kakvih promjena? Sobe, gledanje bebe (tada je bilo da tata može vidjeti bebu samo jednom, čak ni bombonjera nije pomogla), posjeti(još su uvijek na onom hodniku?), išta novog?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    rodila prije mjesec dana,posjeti svaki dan u hodniku između 4 i 5 ako se ne varam, katastrofa, vidiš bebu na minuti preko stakla (uključujući tate), nema posebnog gledanja, moji su jednom prilikom zakasnili i došli 5 minuta iza 5 i gl... sestre nisu htjele pokazati bebu
    sobe, vruće do bola, znojiš se i ne znaš kaj bi sa sobom, 4 cure u sobi, wc i kupaona novi i jako pristojni....ne znam kaj više te zanima, mislim da ti je to to

  3. #3
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Kako su bebice s mamom i koliko ih ostave s mamom poslije poroda, odn. da li uopće?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Diami prvotno napisa
    Kako su bebice s mamom i koliko ih ostave s mamom poslije poroda, odn. da li uopće?
    Jedva na par minuta u dva navrata. Odmah kad bebica izadje i poslije kad ju operu i umotaju u dekicu.

  5. #5
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Znači po ovome se stvarno ništa nije promijenilo u ove 3 godine

    Ja isto ponovno namjeravam tamo roditi, ali možda s malo drugačijim stavom............koji opet ne znam koliko će mi pomoći :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa

    Ja isto ponovno namjeravam tamo roditi, ali možda s malo drugačijim stavom............koji opet ne znam koliko će mi pomoći :/
    A kojim stavom? Jer meni je moj "novi" stav puno pomogao kod drugog poroda.

  7. #7
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj RinaS prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa

    Ja isto ponovno namjeravam tamo roditi, ali možda s malo drugačijim stavom............koji opet ne znam koliko će mi pomoći :/
    A kojim stavom? Jer meni je moj "novi" stav puno pomogao kod drugog poroda.
    sa stavom da kažem što želim, prvenstveno po pitanju poroda, ako je izvedivo, naravno, a onda i da zahtjevam da mi bebu donose na podoj, a ne da ga šopaju formulama ko prošli put, pa kad ga donesu on sit blaženo spava i ne zanima ga ništa na svijetu, a najmanje cicanje........hmmmmmmmmm :/

  8. #8
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Rodila prije 14 dana. Imaju nove krevete u svim boksovima, prilikom izgona ih uspravljaju u polusjedeči položaj što je meni neusporedivo olakšalo izgon. Muž bio svih 6,5 sati samnom u boksu, nakon poroda islikavali se, izljubili i onda je malac išao na kontrolu, a ja dobila večeru u boks.
    Posjete su od 15h do 16h, gledanje beba je u 16 h točno, nakon toga ih nose mamama na podoje pa ne smije biti kašnjenja s vizitama. Buđenje u 5h, mjerenje temp., dovođenje beba. Između 7.30 i 8 velika vizita pa doručak, bebe od 9 do 11h, zatim pedijatrijska vizita, zatim ručak, bebe 13-15h, vizita, bebe 16.30-18.00, večera, mala vizita, bebe 21-23h.
    Velika kupaona čista, ima vrata, još uvijek puše u zadnjem wc-u, ali ih pojačano ganja jedan doktor pa mi se čini da je manje nego prije. Nemaju skoro nikad svojih spavačica pa se smije nositi bilo što... piđame, kratke hlačice, majice... U sobama podosta vruče. Sestre fenomenalne, nasmiješene, drage...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    38

    Početno

    Djenka,
    da li je tata morao proći nekakav tečaj da bi mogao prisustvovati porodu?
    Da li možda nešto takvo organiziraju u Vinogradskoj?


    Hvala.

  10. #10
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Nije potreban tečaj. MM je bio na tečaju prije godinu i pol u Domu zdravlja samnom, ali ga na oba poroda nitko nije pitao da li je prošao tečaj.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Ja bi nadodala da sam imala super iskustvo sa liječnicima i babicama, baš su bili super super! Da su se još i predstavili ili nosili pločice sa imenima znala bi koga pohvaliti ili poslati kolače i kavu za gablec. ovako samo pozitivno vibram!!

    Sretno!!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Djenka, daj reci jel' treba M kupit onaj zeleni neznamkaksetozove za obuć u ljekarni ili to dobije u bolnici?

  13. #13
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    ne treba kupit, al ćete se dobro nasmijati kad krenete brojati rupe na njegovom mantilu
    Ako dobije jedan s prorezom ispod desnog pazuha sve do kraja... krivac je moj korpulentni muž.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Citiraj Djenka prvotno napisa
    ne treba kupit, al ćete se dobro nasmijati kad krenete brojati rupe na njegovom mantilu
    Ako dobije jedan s prorezom ispod desnog pazuha sve do kraja... krivac je moj korpulentni muž.
    Nije ni moj sića Baš ti hvala na friškim informacijama za Vinogradsku. Ja sam za tjedan-dva na redu
    Ako se sjetiš još nečeg korisnog - napiši.

  15. #15
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Čini mi se najkorisnije kao info dati da mi se čini najbolje maknuti sve loše predrasude prema medicinarima i svem ostalom osoblju tamo, prije ulaska u rodilište. Meni su sve sestre bile tako drage i brižne, i doktorice koji su me pregledavale također, da su me svaki dan iznova iznenađivali zbog pozitive prema meni, a brijem da je to uvelike zato što sam i ja pozitivu dijelila šakom i kapom dok sam bila tamo. Jednostavno sam se ugodno osjećala tamo, tih par dana. Kao i svi drugi ljudi i oni reagiraju na smiješak i koju ljubaznu riječ.
    A šta je je, češće dobiju koju grubu, nego lijepu.

    E da, nema ograničenja na gledanje bebe po danima. Moju su iznosili na pokazivanje preko stakla sva tri dana.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    I cure, ako ne zelite da vam nadohranjuju bebe recite pedijatrici, ona na bebin karton napise "iskljucivo dojenje". I, kako mi je jedna sestra tamo rekla (Zila) za njh je rijec pedijatra zakon, bebicu ti donesu kak god je gladna (sto i nije izvan rasporeda), a po noci te probude da dodjes do njih podojiti bebaca. Ja sam to zahtjevala, misleci da nis od toga, a kad ono, fakat to naprave. Zato njima velika

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    kad to zatražiš?poslije poroda?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Ja sam zatrazila kad su mi je prvi put odnosili iz sobe

  19. #19
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj RinaS prvotno napisa
    I cure, ako ne zelite da vam nadohranjuju bebe recite pedijatrici, ona na bebin karton napise "iskljucivo dojenje". I, kako mi je jedna sestra tamo rekla (Zila) za njh je rijec pedijatra zakon, bebicu ti donesu kak god je gladna (sto i nije izvan rasporeda), a po noci te probude da dodjes do njih podojiti bebaca. Ja sam to zahtjevala, misleci da nis od toga, a kad ono, fakat to naprave. Zato njima velika
    pa recimo o ovom stavu sam ja pričala..........i namjeravam ga nekako izvesti, pogotovo ako mališa bude tako mali ko patrik pa će dojenje ionako već biti dvoljno problematično i bez duda i bočica

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    istna za dojenje, no ja to nisam znala, zaradila upalu i tek onda meni sestra kaže, pa možemo vam ga nositi na podoj kada god se probudi. halo????sad mi to veliš???? iako, nisam sigurna da to ide lako jer moja cimerica je imala jako puno mlijeka i molila je da izdojeno mlijeko daju bebi kada zatraži....to im je bilo komplicirano pa od toga nije bilo ništa. iako još jednom pohvaljujem osoblje rađaone, sestre (posebno Karmelu)i babice (stariji plavu debeljuškastu), prekrasne doktore (Bolačna, Košec, Butorac), mogu reć grrr na sestre na odjelu babinjača, većina živčana i mlada kao da im se neda raditi, niti jedna mi nije pomogla oko mojih prsa, čak štoviše jedan smjena mi je govorila ni slučajno izdajati stvorit ćete još više mlijeka, a druga smjena kaže izdajati, izdajati, izdajati...prsa se u prvih 4 dana kako sam došla doma uz sav trud i masiranje, dojenje i izdajanje pretvorile u gromade, mastiits...užas i niš od dojenja.e one su me stvarno naljutile....no dobro kažu, uzdaj se u se i u svoje kljuse!

  21. #21
    magaly avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    110

    Početno

    Ja sam rodila prije točno 2 mj. mogu sve samo nahvaliti od doktora do
    sestara, stvarno su svi ljubazni i dragi, posebno mogu pohvaliti mladu doktoricu Tomić i sestru Andreu koja je samnom bila u box-u cijelo vrijeme i masirala mi pred kraj poroda leđa stvarno su svi super, budući da nije bilo mjesta na odjelu provela sam jedno 2 i pol dana u predrađaoni,kad god nam je nešto trebalo došle su k nama u rodu od 5 sekundi i sve su bile ljubazne.
    Inaće ovo mi je bio 4. porod u Vinogradskoj, i sve je uvijek bilo super

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Djenka, puno hvala na opisu..
    Trebam roditi krajem 7. mjeseca i nekako se premisljam za tu Vinogradsku, jer sam jedino o toj bolnici cula pozitivne stvari.. Dobro, ima i kod drugih ali ne toliko...

    Tek sam se sad prvi puta logirala na Rodu, ima li jos koja buduca mamica da ceka bebu u tom terminu i da ide u Vinogradsku (da okupimo ekipu za kavu na hodniku )

    Ono sto me jos zanima, kakva je mogucnost tusiranja nakon klizme?

  23. #23
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Ja sam rodila krajem 4.mjeseca. Sve najbolje o ljudima koji su me poradjali, i inace svih 4 dana u bolnici vise-manje je proslo odlicno. Meni su nakon klizme dali da se otusiram, a zasto ne bi? I njima je ugodnije raditi kasnije . Dan kada sam radjala je bila takva guzva, tako da sam zaprimljena u 10 do 11, a smjestili su me u boks tek oko 14 sati. Rodila sam u 17.17. Babica je bila odlicna, ekipa za epiduralnu takodjer, osim nekog tipa, tehnicara, koji nije imao pojma sto radi, svi su mu govorili sta i kako, izludjivao me,ali on je bio tamo samo da pomogne, nije nista bitnoga radio... Bolnicki uvjeti su tako tako, iako je sve dosta uredno. Bilo bi i urednije da nema neurednih pacijentica...Hrana je koma, ali za 3 dana sta sam bila tamo, nema veze, nisam bila gladna...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    tuširanje da!i to je krasno, puste te na miru da to obaviš, mogla sam se tuširati koliko sam htjela i čak nije bilo tako neuredno kako sam mislila. doduše ja sam došla u 6 ujutro pa je možda sve bilo fino, ali stvarno sam mogla biti na wc-u i tušu koliko sam htjela i uopće me nisu požurivali.u petrovoj sam čula da nema tuširanja nakon klizme užas :shock:

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    rodila krajem 4 mj i samo pohvale za moja 3 dana provedena tamo osoblje je bilo krasno,wc-i i tuševi čisti i iako nas je bilo 80-ak taj vikend sve je super funkcioniralo!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Koliko je u prosjeku zena u sobi? Onak, jel zna biti guzva (posjetila sam frendicu koja je rodila u Petrovoj i zgrozila se koliko ih je tamo bilo i opcenito kako tamo sve funkcionira), pa da znam na sto da budem spremna ovdje...
    Sorry sto vas davim sa pitanjima, prva trudnoca, prvi bebac, a bolnice ne volim nikako...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    u Vinogradskoj su sobe s cetiri krevet.
    Barem je tako bilo kad sam ja rodila.

    _________
    N 28.12.04.

  28. #28
    trinaest

    Početno

    Da, cetiri su zene u sobi, al meni je to i odgovaralo (mislim na guzvu u sobi), imas s kim pricati, razmijeniti iskustva i sl.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Ma to je super. Jos ako te potrefi da su neke normalne zenskice i gdje ces bolje...Pogotovo ako imaju vise djece, a ja onak, sa prvim tamo... Mislim da ce me izbaciti iz sobe kad pocnem ispitivati sve kaj me zanima

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Kad sam ja bila /prije 4 godine, carski/ u sobi su sa mnom bile još 2 žene, i bilo mi je super.
    Tako smo se skompale da smo ostale u kontaktu i nakon bolnice

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Hm, ima li mozda ovdje koja buduca mamica da joj je termin krajem 7. mjeseca i da ide u Vinogradsku?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    Hm, ima li mozda ovdje koja buduca mamica da joj je termin krajem 7. mjeseca i da ide u Vinogradsku?
    termin mi nije baš krajem 7., već početak 8., al' to je tu negdje, zar ne? (2.8 )

    Prvi porod mi je bio u Vinogradskoj i zapravo je bilo sve super iako sam morala biti u bolnici 12 dana (zbog bebe) i 13-ti dan morala se vratiti na kiretazu jer je ostalo malo posteljice...

    Puno sam razmišljala o drugim opcijama (Austrija, Varazdin, Rijeka, Sv.Duh...), ali kako se priblizava termin, sve više razmišljam da ponovo odem u Vinogradsku...

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    ja sam isto razmisljala o tome, pa sam dosla do zakljucka da cu radije taj novac staviti na stednu knjizicu i jednog dana malu platiti ratu faksa, dio svadbe ili tako nekaj...
    meni je termin 30.07., ali mozda se i produzi, pa pitam jel imam drustvo za neku kavicu

  34. #34
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    [quote="loonalee"]
    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    Puno sam razmišljala o drugim opcijama (Austrija, Varazdin, Rijeka, Sv.Duh...), ali kako se priblizava termin, sve više razmišljam da ponovo odem u Vinogradsku...
    X

  35. #35
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    zapravo ovako

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Puno sam razmišljala o drugim opcijama (Austrija, Varazdin, Rijeka, Sv.Duh...), ali kako se priblizava termin, sve više razmišljam da ponovo odem u Vinogradsku...
    X

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj Proud mummy prvotno napisa
    meni je termin 30.07., ali mozda se i produzi, pa pitam jel imam drustvo za neku kavicu
    eto vidiš, mozda se baš potrefimo!

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    To bi bilo fenomenalno...
    Vidim po potpisu da vec imas jednog bebolinaca, tako da cu te u tom slucaju ispiliti sa pitanjima, pa mislim da bus nekako prije nego kaj trebas izasla iz bolnice samo da mene ne slusas

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno


  39. #39
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    eh, sasvim OT, ali tak mi je super da sam konacno naletila na nekog tko je blizu mene po terminu

    meni je prva opcija Vz, ali kako sam prvi put rodila u Vinogradskoj, nekak si mislim da ukoliko bude bilo IKAKVIH problema idem opet tamo cisto iz varijante - bolje ono zlo koe poznam nego nesto nepoznato.

    nemojte me kriv shvatiti, Vinogradska je sasvim ok, ali kako sam se u medjuvremenu odlucila malo vise posvetiti sebi i nauciti sto vise o porodu, a nakon iskustva sa prvim klincem znam i sto mi je vazno u prvih par dana, tipa cijelodnevni boravak s klincem, dojenje i sto prirodniji porod, nekak mi Vinogradska ne odgovara...
    pratim temu stalno za svaki slucaj ako se do 8mj nesto promijeni odem opet tamo

  40. #40
    levinja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    18

    Početno

    Još će ljudi mislit da organiziramo tulum! I meni je termin 30.07. iako mislim da će biti koji dan kasnije.
    Idem u Vinogradsku jer sam već jednom to iskusila, poznamo doktore, sestre, proceduru i put do rodilišta!!

  41. #41
    trinaest

    Početno

    Ma kaj ti je bed postavljati pitanja, ja jos nisam naisla na osobu koja ti na njih ne bi htjela odgovarati, pa taman da se vidi kak je upucena. Ja sam prvi put dosadjivala pitanjima, a drugi put (prije 2 mj) sam na njh odgovarala, odlican feeling.
    Oba su mi puta u sobi bile super cure, (a s onima od prvog puta jos sam u kontaktu), a potrefilo se da je oba puta jedna od njih bila totalno opičena, pa sam umirala od smijeha.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Hehehe, zbilja ce ispasti tulum
    Iako, ja sam jucer bila kod doktora, pa mi je rekao da se mali moze i pozuriti pa stici i tjedan dana prije koliki je sad vec....

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Mi se u Vinogradskoj pojavljujemo oko 20.07.
    Nadamo se da dečko neće požurit.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    27

    Početno

    Mislim da bi si trebale staviti naljepnice sa nickovima da se prepoznamo u rodilistu

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    36

    Početno

    cure molim vas ako netko zna ko radi u trudničkoj čet. ili petkom,moram na prvi pregled tamo a nemrem ih dobit na tel. hvala unaprijed..

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    četvrtak: dr. Herman
    petak: dr. Sabolović Rudan

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    četvrtak: dr. Herman
    petak: dr. Sabolović Rudan

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    petkom je i dr. Butorac

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    36

    Početno

    hvala....a koji je bolji,tj.ugodniji...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Svi su dobri.
    Ja sam isla kod dr. Hermana i sve pet

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •