Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 502

Tema: Porod carskim rezom II.

  1. #51
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    primijećujem da je više vas spomenulo kako ste se šetale sa kateterom :? ne znam da li je to praksa u našim bolnicama, ili slučajnost? Ako su vas ustali da hodate, znači da ste sposobne i same na WC. Čemu onda kateter?
    Paid mene rez ništa nije bilo, više zatezao prva 3-4 dana , a poslije skoro pa ni to. Jedino sam se znala koji put 'štrecnuti' kad bi se sa rezom naslonila na neku plohu (umivaonik, kuhinjsku ploču i sl jer je sve na toj razini - barem meni). Malo mi je bilo bed uvući se u traperice prvi put jer su krute, ali nakon toga sve 5.

  2. #52
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Mene isto nije bolilo,a sestre su svako malo dolazile u sobu da mi šišnu injekciju u guzu,a te injekcije su bogme bolile i ja svaki put pitam kaj mi to daju,a one vele da se to mora :? Drugi dan sam pošizila i inzistirala da mi vele koja je to injekcija koja najviše peče,kad ono analgin protiv bolova,a mene niš ne boli ...i više mi ga nisu davali(isto sam se glasno izborila za to).
    Tanči, koliko znam u guzu dobivaš analgin ali zajedno sa onim nečim (ne sjećam se imena) za stezanje maternice. Analgin ide zajedno sa tim da manje boli stezanje.
    Tako su bar meni davali, i sada i prije 5 godina.

  3. #53
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Drugi dan sam pošizila i inzistirala da mi vele koja je to injekcija koja najviše peče,kad ono analgin protiv bolova,a mene niš ne boli ...i više mi ga nisu davali(isto sam se glasno izborila za to).
    ja sam dobijala svaki dan inekciju u butine... jel to ta? to je ona protiv tromboze. i jako je bitna. (nek se javi netko od stručnih osoba.... onih s diplomom da potvrdi ovu info )

    ma, krivo ste me shvatile, ako netko nije bio u mogućnosti izležavati se, jer nije imao pomoć, onda je sve jasno. mada, iskreno rečeno, iridana, ovo da ti nosiš plinsku bocu... to je toliko ... nemam riječi, koja idiotkinja. ipak i pored svega se žena treba paziti. mislim, ja sam nedavno imala op gdje sljedećih pola godine nisam smjela dignuti ništa teško, počev od vlastitog djeteta. prvih deset dana i da sam htjela, nisam mogla ponijeti više od pola litre coca cole (a jest mi primjer ), a kasnije nisam htjela dok nije prošlo pola godine

    kateter sam nosila jer mi je bio zarezan mjehur, pa sam ga morala nositi jos sljedećih deset dana, dok mi ranica nije zarasla. mislim da su zbog ovog malheura bili izrazito ljubazni prema meni, što sam ja naravno koristila do maksimuma. imala sam ono crveno dugme u ruci pa bih svako malo zvonila da mi medicinska sestra nešto donese.
    lijekove sam dobivala preko infuzije.

  4. #54
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    MC, protiv tromboze ide u rame tj. u nadlakticu

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    dajte ne pretjerujte, nije trebala nositi plinsku bocu nego samo promijeniti. sigurno bi je susjeda sama donijela.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ova s plinskom bocom ima neku dijagnozu ili šta?

    mada me ne čude takvi ljudi, nekako se uvijek stvore u mojoj blizini

  7. #57
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    MC, protiv tromboze ide u rame tj. u nadlakticu
    bome, meni je išlo u nogu! to je ona inekcija koja pecka, al ne pecka ako se lijek polako ubrizgava. ide u nogu! barem u civiliziranom svijetu

  8. #58
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    iako nije sigurno da ću na carski, ja sam već poprilično psihički spremna. imam indikacije iste kao i single.
    najviše me strah da mi ne bi forsirali vaginalni koji meni izgleda kao nemoguća misija koja će svakako završiti carskim, ali onda sve navrat-nanos.
    indikacije: zadak plus ogromna beba

    iako nisam tako zamišljala svoj porod i donedavno sam sanjarila o prirodnom, sada mogu samo reći: sve zlo u tome bilo.najbitnije da bebica bude dobro.

    vaša iskustva i savjeti su od velike pomoći

  9. #59
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Sto se tice injekcije u guzu, butinu ili ruku - nije vazno koji je dio tijela, vazno da je intramuskularno, tj. u misic, (za razliku od subkutane tj. potkozne injekcije). Ova tri dijela tijela bas imaju velike misice koje je tesko fulati (cini mi se deltoidne misice za ruku i nogu, i gluteus maksimus za guzu).

    Paid, pogledaj sta pise na portalu za dvojbene indikacije za carski rez - ovisi o tome kako je beba postavljena za zadak, nisu svi polozaji isti - takodjer pise da je jedna studija iz 2000. promijenila praksu i puno povecala koristenje carskog za taj polozaj jer je pokazala da je carski bolji za dijete, a opasne komplikacije slicne za majku u usporedbi s vaginalnim porodom. Ako ti budu inzistirali na vaginalnom, mozes im to turnut pod nos. (Taj clanak je bio jedan od zadnjih linkova na zakljucanom topicu.) I sretno na porodu!

  10. #60
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Izležavanje?
    Nisam se baš izležavala ni prvi ni drugi put (a nije da nisam htjela!).
    Drugi put sam nekako odmah bačena u pogon jer tu je bilo i starije dijete (od 2.5 godine) koje je 10 dana nakon mog CR dobilo neku crijevnu virozu pa smo išli i doktoru i na infuziju pa sam jurila od jedne cure do druge.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    iako nije sigurno da ću na carski, ja sam već poprilično psihički spremna. imam indikacije iste kao i single.
    najviše me strah da mi ne bi forsirali vaginalni koji meni izgleda kao nemoguća misija koja će svakako završiti carskim, ali onda sve navrat-nanos.
    indikacije: zadak plus ogromna beba

    iako nisam tako zamišljala svoj porod i donedavno sam sanjarila o prirodnom, sada mogu samo reći: sve zlo u tome bilo.najbitnije da bebica bude dobro.

    vaša iskustva i savjeti su od velike pomoći
    ja te necu nista nagovarati vec cu ti samo reci da sam cula misljenja 3 doktora i 2 babice i svi su mi rekli da idem na carski...zato ti je cak mozda najbolje potraziti vise misljenja....
    1.misljenje je bilo moje ginekologinje u Italiji koja mi je rekla da ovako vaginalani porod nece proci..a ako i bude da cemo se ja i bebe napatiti i da ne dolazi u obzir...cak su mi ga probali okrenuti tzv. masazama kad guraju bebu po guzi da se okrene..preko trbuha
    2.misljenje je bilo meje ginekologinje u hrvatskoj koja je 2 mjeseca prije rekla da se jos moze okrenuti..ako ne da je tezak porod
    3.misljenje je bilo u bolnici na utz, gdje nisu ni htjeli za prirodno vec su me narucili na carski
    4.misljenje je od tatine sestricne koje je ginekologinja i isto mi je preporucila carski
    5.misljenje je od jedne babice koju poznam i isto mi je rekla carski...

    sva ta mizljenja su samo potvrdila moja misljenja i moju zelju nakon sta sam cula da je beba na zadak i da je velika..i da nije bilo tih misljenja isto tako bih postupila..i nimalo ne zalim...samo ti preporucujem da trazis spinalnu ako se odlucis...
    sretno..i javi nam se kad se beba rodi..i isto tako ako imas jos koje pitanje tu smo svi

  12. #62
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    uvijek kod bilo kakvih operacija potražim mišljenje barem još jednog doktora. i odmah velim prvom da ću potražiti second opinion. ako je normalan, to mu neće predstavljati problem. i kod mojih dr nikad nije ni predstavljalo.

  13. #63
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Ja na ovom forumu o svom carskom nisam baš nešto pisala, ali kao osoba koja je prvi puta rodila potpuno prirodno, imala svoje trudove i jedan gotovo savršen porod, drugi puta me carski rez totalno iznenadio. mada sam negdje u dubini duše bial spremna za takvu mogućnost, stalno sam ju odbijala. Imam jako veliku dioptriju, ćorava sam ako kokoš i oftalmolog mi je dao uvjerenje da ne moram an carski, da je očna pozadina OK. Onda pred karj trudnoće sam dobial visoki tlak, koji ej uvijek bio tu negdje na garnici mog ostanka u bolnici, ali srećom uspjela sam bez bolnice dograti gotovo do termina. Jednu večer puknuo mi je vodenjak i ja sam vrlo brzo dobila trudove na svakih 5 minuta, potpuno pravilne, dok smo MM i aj se dovezli do bolnice trudovi su bili na svake 3 minute. U predrađaoni me doktor pregledavao i rekao da sam 8 prstiju otvorena, no onda su počeli problemi. Uglavnom, moja curka je toliko žurila van, da je umjesto glave u porođajni kanal gurnula ruku i to ne ramenom, nego ju ispružial cijelu d aje doktor prilikom pregleda se mogao rukovati s njome. Kaj se može, dijete mi je bečka škola ! Odlučili su se za hitan carski rez s time da nisam mogla dobiti spinalnu anesteziju jer za to se iapk treba sjesti,a ja nisam se smjela mrdnuti, čak su nešto nagurali ispod mene, da sam gotovo naglavačke visila s kreveta jer je beba svim silama htjela van. I kad su me već počeli voziti u salu, nisma se dala dok ne vidim muža koji je vani čekao potpuno nesvjestan što se unutra događa i sav u panici je čekao da ga pozovu kako bi zajedno porodili našu kćer. Uglavnom ja imam opsesiju, s obzirom da sam bez leća ćorava, da mi netko ne zamijeni bebu i onda mi je MM morao obećati da će čekati pred salom da vidi našu kćer. Dobila sam opću anesteziju, sljedeće čega se sjećam je da čujem glasove med. sestre i MM oko mene koji mi govore da je s bebačicom sve super i da je prelijepa, nisam mogla otvoriti oči, samo sam plakala od sreće i da me MM poljubio. Znam da sam prespavala skoro cijeli idući dan, nije mi se dalo oči otvoriti. Neki ljudi kažu da sam ih euforično nazvala mobitelom i javila sretnu vijest (u 6 ujutro) nekih 4 sata nakon operacije, ali ja se toga ne sjećam. :? Jedino znam da sam psovala jer mi ej krevet bio prekratak i nisam imala kamo s nogama. Drugi dan me posjetio moj ginić koji je naš kućni prijatelj i rekao mi neka na krevetu razgibavam stopala i noge zbog tromboze. Navečer je došla medicinska sestra koja mi je pomogla da se ustanem, mislila sam da će mi se crijeva tam negdje prosipati po podu, ali začudo nisu, stisnula sam zube i hrabro nastavial koračati. Primoravala sam se ustajati svakih sat vremena i hodati. Ali zato popišati se je bila prava umjetnost i to je ono kaj me bolilo.

  14. #64
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    moja curka je toliko žurila van, da je umjesto glave u porođajni kanal gurnula ruku i to ne ramenom, nego ju ispružial cijelu d aje doktor prilikom pregleda se mogao rukovati s njome. Kaj se može, dijete mi je bečka škola !
    ja sam se odvalila na ovo....

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    moja curka je toliko žurila van, da je umjesto glave u porođajni kanal gurnula ruku i to ne ramenom, nego ju ispružial cijelu d aje doktor prilikom pregleda se mogao rukovati s njome. Kaj se može, dijete mi je bečka škola !
    ja sam se odvalila na ovo....

    i ja...he he

  16. #66
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Injekcije koje jako peku i dobivaju se tri puta dnevno su ergometrin za skupljanje maternice.
    Kada se pocne jesti tj. treci dan dobivaju se tabletice, male smedje

  17. #67
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Injekcije koje jako peku i dobivaju se tri puta dnevno su ergometrin za skupljanje maternice.
    Kada se pocne jesti tj. treci dan dobivaju se tabletice, male smedje
    ja nisam dobivala ništa od toga....

  18. #68
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ja dobila svaki puta, od 98' prvi puta pa na dalje :/

  19. #69
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja se ne sjecam sto sam dobivala tijekom prvog dana nakon carskog, osim ljekova za skidanje tlaka (od kojih sam bila osamucena i ne bas prisutna), ali nakon toga sam dobivala samo tablete protiv bolova i tablete za omeksivanje stolice.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    moja curka je toliko žurila van, da je umjesto glave u porođajni kanal gurnula ruku i to ne ramenom, nego ju ispružial cijelu d aje doktor prilikom pregleda se mogao rukovati s njome. Kaj se može, dijete mi je bečka škola !
    ja sam se odvalila na ovo....
    je je curke to je naša Amelie ... i vjerujte joj zbilja je bilo tak .... ja sam bila na "vrućoj liniji" s njenim M i jednom ginekologicom koja je mi je u rodu ... a nije ni čudo da je mala bečka škola .... sve je jasno kad joj upoznate mamu i tatu ...

  21. #71
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mamu i tatu, a i mladu damu - upoznala .

    naravno da joj vjerujem, a dodatni faktor je i naša "geografska" povezanost (amelie zna )

  22. #72
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Injekcije koje jako peku i dobivaju se tri puta dnevno su ergometrin za skupljanje maternice.
    Kada se pocne jesti tj. treci dan dobivaju se tabletice, male smedje
    ja nisam dobivala ništa od toga....
    ni ja, baš ništa

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    nisam ni ja nista dobivala osim infuzije prvi dan

  24. #74
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Meni su drugi dan,a i svaki dok sam bila na intenzivnoj davali nekakvu inekciju koja je bila drugačija nego kaj su ostale cure u sobi dobivale. One su dobivale nekaj za stezanje maternice,a meni su dali nekaj drugo samo što se ne mogu sjetiti kaj je to bilo.

  25. #75
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja sam cijelo vrijeme dobivala injekcije dok je cura koja je isti dan kao i ja rodila već 3. dobivala tabletice.
    A prvi dan ergometrin ide u infuziju.

  26. #76
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam lijek za stezanje maternice dobivala kroz infuziju,nikakve injekcije,ni tablete u tu svrhu.Nisam dobila ni u rame,ni u bedro nikad,nikakvu injekciju,a inače se Marivarin(koji je protiv ugrušaka,odnosno za "rijeđenje" krvi)dobiva u trbuh.Jedino su me futrali s tim Analginom koji užasno peče,toliko da su mi spontano suze krenule,a dobivala sam i nekaj za tlak,to nije peklo.Infuziju sam dobivala tri dana,a transfuziju četvrti dan,odnosno noć i to cijelu noć,poslije mi se ta žila upalila i to me mučilo i bolilo dobrih tri mjeseca.Više me to bolilo,nego sve ostalo zajedno.

  27. #77
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ispada da sam ja čisto dobro prošla! valjda su me se bojali dodatno pikati!

  28. #78
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Carski mi je bio hitni, nisam se otvarala dalje od 4cm, a otkucaji počeli padati...
    Kateter prije anestezije, anesteziolog mi uljudno poželio "laku noć"
    Rez ispod bikini zone, dug cca 15-20cm, šivena sam silkom, koji dobih za uspomenu i dugo sjećanje od svog ginekologa Ožiljak sad tanak ko vlas.
    Ustala prvo jutro sama, oslanjajući se na stolicu koju su donijeli u te svrhe. Dvije seje su se ponudile da me podignu, al' kad sam ocijenila svoje i njihove gabarite zaključih - no way, satraću vas žene, dajte samo neki oslonac, sama ću! (njih dvije sitne, male, ko pahuljice, a ja preko 100 kila :shock: ) Boljelo jeste, ali nije ništa nenormalno da boli kad ti razbucaju trbuh, pa ga opet pokrpaju.
    Kateter izvađen drugi dan, nije boljelo. Prvi pi-pi je bio :shock: sljedeći već nije toliko. Hodala sam sama do kupatila već taj prvi dan, a drugi dan otišla da vidim šmizlu na intenzivnu.

    Nego, da ja vas sad nešto pitam. Sjećate li se ičega iz anestezije? Ne prije, ne poslije, nego tokom anestezije.
    Ja se sjećam bola, pritiska i crvenog. Mnogo raznih crvenih nijansi koje se prelivaju... :? poslije toga samo mrak

  29. #79
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    10, 9, 8.... mrkli mrak...

    sljedeće (a mislila sam da sanjam) - da je netko rekao kako sam rodila curicu, apgar 9 i 10...

    onda je došla anesteziologica (ne znam koliko vremena je prošlo do tog pravog buđenja), a ja ju pitala za bebu ...

    veli žena: pa sve ste me već pitali, i sve sam vam rekla! :shock:

  30. #80
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Moja mama je za vrijeme carskog sa bratom i sestrom (blizanci) "sanjala" njihove težine i duljine. Kad se probudila skužila je da nije sanjala nego čula njih kako govore.
    Btw. što vas je bolilo kod prvog mokrenja? :?
    Mene ni prvi ni drugi put nije ništa kod mokrenja ni bolilo ni peklo.

  31. #81
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Btw. što vas je bolilo kod prvog mokrenja? :?
    Boljelo je započinjanje mokrenja, ko sam vrag, poslije ništa.

  32. #82
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam imala kateter, čini mi se 2 ili 3 dana... i ništa me nije bolilo kad su ga skinuli. išla sam normalno na wc. :?

  33. #83
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mene je mokrenje peckalo,al sam ja rekla mužu da mi donese uvin čaj i s njim sam se tankirala i od toga mi je bilo lakše,mada ja inače imam problema s mjehurom i prije trudnoće i sada,tako da smetnje ne povezujem isključivo s kateterom.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Btw. što vas je bolilo kod prvog mokrenja? :?
    Boljelo je započinjanje mokrenja, ko sam vrag, poslije ništa.
    ja sam doslovna pi..... krv i u stvarnom i prenesenom značenju

  35. #85
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    E da,ne sjećam se ničega iz anestezije,al zato nakon što su me probudili nisam više uopće mogla spavati.Pošteno sam zaspala tek peti dan od poroda,a prije toga skoro pa ništa,15 minuta i ja budna i friška ko da sam tri dana spavala.Sestrama je to bilo jako interesantno,pogotovo na intezivnoj.Jednostavno nisu mogle vjerovati da mi se ne spava,pa su svako malo dolazile provjeravat,a ja svaki put budna a one :shock: Zato mi je mužić nastradao,pošto se meni nije spavalo,onda je on morao pričati samnom na mobitel po noći,jer mi je bilo dosadno

  36. #86
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    evo mene s pregleda: ušla u 37 tjedan, bebač još na zadak i narastao puno puno(kaže dr. da je jedna od većih beba koje je vidjela, a žena imala 900 trudnoća u praksi)

    uglavnom sigurno ćemo na carski. Naručila me za 10 dana i rekla da ćemo tada dogovarati carski u bolnici.

    Eto-izvještavati ću vas i dalje...

  37. #87
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sve će biti ok ...

    mene su naručili u bolnicu 7 dana prije termina, a rodila sam 3 dana prije termina, jer su rekli da ne dobiva dovoljno kisika...

    dogovori se da prije odlaska u bolnicu obaviš pretrage koje trebaš (ako još nešto treba), tako da tamo ne moraš. jednostavnije je kad doneseš nalaze (zlu ne trebalo ).

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    ne brini nista..mene su narucili 15 dana prije termina
    ali sve je ok proslo.....

    kod prvog mokrenja malo boli na pocetku..no kako smo mi imali WC koji je ujedno bio bide sa tusem dok sam se poljevala bili mi je lakse mokriti

    nikakve lijekove nisam dobivala..ali zato su mi svako jutro vadili krv..ajoj te igle..je li se i kod nas svako jutro vadi krv?

  39. #89
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    i meni su vadili krv svako jutro , a na carski sam išla sa 37+4

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Marivarin(koji je protiv ugrušaka,odnosno za "rijeđenje" krvi)dobiva u trbuh.
    Jedino sam ovo dobivala 2 ili 3 dana, ne sjecam se tocno, ali u ruku, kako to pece :shock:

    Nije me boljelo prvo mokrenje niti ustajanje, ali mi je bila enigma cekanje prve stolice poslije klistira i 48 sati nikakvog jela, i komentar nema nikakvog obroka do prve stolice.

  41. #91
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Ja se ne sjećam ničega za vrijeme anestezije, samo ono poslije što sam već opisala. A mene je kod mokrenja boljelo točno na kraju kad bi mi se mjehur ispraznio, e onda me je neki završni čvor od carskog reza svaki puta tak zategnul da sam stisnula zube od muke.
    Ja sam od sestara dobila špotanciju jer sam drugi dan nakon ustajanja otišla sama u kupaonicu i nad tuš kadom si oprala kosu. Bila sam sva slijepita od znoja, kak si ne bih kosu oprala ? :?
    I mrzila sam to kaj se ne možeš stuširati par dana kao čovjek, neg sam se prala s gazama,a znojiš se sam tak pod utjecajem silnih hormona. Jedino su mi stopala bila ledena,a ne možeš se sagnuti i obući si sama čarape, tak da sam svaki dan M maltretirala da ode samnom u kupaonu i opere mi noge i leđa i obuče mi čiste čarape.

  42. #92
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    A zasto se ne bi smjela tusirati?

  43. #93
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    A zasto se ne bi smjela tusirati?
    Da se ne smoči rana,tak su barem meni rekli.

  44. #94
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Citiraj Ancica prvotno napisa
    A zasto se ne bi smjela tusirati?
    Da se ne smoči rana,tak su barem meni rekli.
    meni je sestra ponudila da mi pomogne da se istuširam. ja sam se bojala močenja rane, ali ona je rekla da nema problema, i da će mi pokazati kako da se zaštitim.

    aj, kako je bilo dobro to tuširanje

  45. #95
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    a sad si zamislite tuširanje s kateterom i vrećicom za urin koju zakačite za neki dio sanitarija... jako, jako seksi.

    ja se ne sjećam ničeg iz anestezije, al se sjećam kao da se radilo o blackout-u, ne kao da spavam, točno u jednom trenutku me maze po glavici i vele: pa, pa... a drugi me bude. i što mi je najgore bilo (i tu možda dam odentu pravo ... samo da ovo ne pročita mama ju, popit će mi krv moju na slamčicu)... ništa mi nije bilo toliko opterećenje kao činjenica da mm čeka ispred sale da ga uvedu kad počne spinalna djelovati. i kad su vidjeli da spinalna kod mene neće uspjeti, morali su mi dati opću, a ja cijelo vrijeme njima govorim: molim vas, obavijestite mi muža, molim vas obavijestite mi muža, da zna što se dešava. i u tim trenucima sam mislila na njega, umjesto na sebe!!!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Ja mislim da je carski diiiiivna stvar! Sve pet! Meni je spinalna bila super, važno je ležati 24 sata na ravnom i stvarno se držati toga. Dobivala analgetike, i kad god su mi ih ponudili ja uzela - ma zašto da me boli?!!!
    Fragmin se dobija u rame, a u guzu ide za stezanje maternice. Ustvari, stalno te s nečim pikaju, vade krv i tako, tako da kad uđe sestra s injekcijom, već ti je svejedno. Meni dizanje nije bilo tragično - sve što vas snađe poslije carskog, znatno je manje od ijednog truda čini se meni. Meni je sve bilo ok, jedino prvi odlazak na WC je bio neugodan, i meni je piškiti prvi put nakon katetera bilo malo neugodno, ali ništa tragično, uistinu.
    Eto, ako ima još pitanja....
    i p.s. sestra Olivera je pregenijalna!!!!!

  47. #97
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Koja je to sestra Olivera? Jel ona crna?

  48. #98
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Care Bear prvotno napisa
    i p.s. sestra Olivera je pregenijalna!!!!!
    vodi si ju doma!

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    moja dva carska - nebo i zemlja.
    prvi hitan carski u merkuru, pod opcom anestezijom, budjenje mi je bilo koma, imala sam osjecaj da se gusim i da cu umrijeti, rana me boljela 2 tjedna, bebu sam dobila na dojenje tek 3. dan, nisu mi dali nista za jesti do prve stolice, stalno su me necim pikali, vise se ni ne sjecam cime sve, rekli ne se tusirati do vadjenja konaca, pa sam se prala vlaznim maramicama i mokrim gazama.
    drugi carski bio je u austriji, pod spinalnom. MM je bio samnom citavo vrijeme poroda. ubod spinalne mi je bio gadan, kao da su me pogodili u neki zivac, pa sam se sva stresla, cak mi se cini da sam malo i poskocila. osjecaj dok su cupali bebu van nije mi bio nimalo lijep i ugodan, ali to kratko traje. od trenutka kada sam zacula prvi plac pa sve poslije toga bilo je super. MM je bio s malenim dok su ga pregledali i kupali, i vec za 20-ak minuta mi ga donio na prvo dojenje. ostali smo na promatranju jos dva sata i smjestili se u sobu. uopce se vise nismo odvajali. rez me uopce nije bolio, osim kod prvog dizanja, tusirala sam se odmah cim sam se digla (tamo preporucaju tusiranje reza i rez uopce nije prekriven bandazom, vec se fino lufta, prekriven samo mrezastim gacicama ), odmah su mi ponudili i jelovnik da si izaberem dorucak rucak i veceru, a tek su me treci dan pitali jesam li imala stolicu i ponudili mi magnezij. (valjda ne trebam ni govoriti da sam nakon prvog poroda i onog izgladnjivanja i bolnicke dijete imala problema sa zatvorom, a nakon ovog drugog sam vec nekoliko sati nakon poroda jela, nikakvih problema sa stolicom.
    dva dana su me pikali u nogu protiv tromboze, treci dan ja odbila jer sam skoro cijeli dan setala. sljedece jutro sam isla doma.
    e da, imala sam dva dana nakon poroda nekakvu cudnu glavobolju koja se javljala samo u sjedecem polozaju i bila toliko jaka da nisam mogla micati glavom lijevo-desno dok bi sjedila. pomislila sam da je to od anestezije, ali mi je anesteziolog tvrdio da je od nekog zivca koji je u trudnoci bio pritisnut.

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    ja sam isla na "hladnu sekciju", spinalna, sve je bilo dosta dobro, nekako sam sebe uvjerila da imam sve pod kontrolom i bila sam ushicena jer cu upoznati svog sina. kad su ga izvukli i pokazali, stvarno sam dozivjela nesto u glavi, neki val topline, ljubavi, radosti i euforije me preplavio cijelu. do kraja operacije, nakon sto su mi ga dali da ga poljubim i odnijeli, nisam prestajala trkeljati i smijati se. u jednom trenutku me doktor opomenuo jer se abdomen tresao pa mu je bilo tesko raditi

    a oporavak - nista posebno, brzo je proslo. jedina negativna stvar vezana za moju situaciju i to sto sam isla roditi carskim rezom jest to sto sam bila svjesna cinjenice da carski nije optimalan nacin rodjenja za dijete (i sve sto ide s tim), ali kad se mora, mora se

    iz nekih postova ovdje ispada da je veci problem par pikica nakon svega, nego operacija sama meni je to, kao dijabeticarki, bas smijesno.

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •