Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: tiho dječje društvo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno tiho dječje društvo

    ne sjećam se da bi to tako bilo kad smo mi bili djeca ali kamo god da dođemo... neka mrtva tišina, kao nijema slika bez tona...
    vani igrališta, brdo djece, a svi ozbiljni i ne pričaju... samo se igraju...
    a i u vrtićima, mi smo išli u dva, i kad bi god došla, bila bi ta disciplina tišine, meni osobno je to depresivno...
    a šta je s pjesmicama, igrama u kojima se priča...
    šta je to s tim malim dječjim društvancem...? nekomunikativnim ...

    ok sa nekim s kim se bolje poznaju unutar 4 zida super komuniciraju, ali ipak... ovo vani... :/
    šta vi mislite o tome?

    ili su jednostavno predškolska djeca premlada za takvu vrst komunikacije...

    kad moja mala dođe na igralište., sa svima bi pričala, pitala kako se zovu i to... a svi čudno pogledaju tipa... šta sad ova hoće
    doduše, ima nekih rijetkih koji i odgovore... :/

    baš su se neki dan dječica vozila na malom vrtuljku, njih 4-ero, svi tiho, smrknute face i vrte se a vrijeme prolazi, moja počne pjevati a ovi još smrknutije

    ili je to ono, ne pričaj sa strancima

    bez obzira na to, atmosfera mališana mi je pretroma... nevesela...

    koji je uzrok tome?

  2. #2
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja nemam takvo iskustvo. Baš smo ova dva dana bile jako puno vani popodne i igrala se i pričala i smišljala svakakve igrice i s djecom koju pozna i s onima koje je prvi put vidjela.
    Sva ta djeca su se normalno igrala. Moja im je smislila igru mace papčarice i nitko je nije čudno gledao. A ona jedva čeka da se izuje

  3. #3
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Pa ja ne bih rekla da su na našem igralištu djeca tiha, dapače, vrlo su živahni i veseli, samo ono što sam ja primjetila jest da su agresivnija nego što se sjećam djece u svom djetinjstvu.
    Loli bi isto odmah sa svima pričao, odmah stupi u kontakt sa novom djecom (naročito starijom, valjda mu to imponira), ali ubrzo krene neka gruba igra koja redovito uključuje zamišljene pištolje/puške/mačeve, ninja urlike, guranje, mahanje šibama i granama ispred nosa i sl.
    Čak i bezazleni tobogan postaje neka "utvrda" sa koje se puca, viče, vidim samo majke kako panično sklanjaju svoje jednogodišnjake.
    Meni se upravo to ne sviđa :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    ja bi rekla da su i previše glasni, ali nažalost u svome agresivnom ponašanju. ponekad se pitam kakva je atmosfera u domu jednog dvogodišnjaka koji trći sa šakom u zraku i lupa po glavi sve redom do koga dođe ili jednog trogodišnjaka koji za sve igraćke u parku viće da su njegove i ne dozvoljava drugoj djeci da se igraju.
    Ja u parku uglavnom izgledam ko dežurni žandar pazeći na male agresivce da ne sataru one koji su se došli zabavljati.
    Dok njihovi starci uglavnom vode neke svoje misli i razgovore, a imam dojam da su tu samo zato da mogu u miru sjediti dok se njihova djeca iživljavaju po parku.

  5. #5
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi nemamo negativnih iskustava ni s previse tihom, nekomunikativnom djecom niti s agresivcima (ima agresivnih izuzetaka, ali rijetko i t su cesce roditelji nego djeca).

  6. #6
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    ja bi rekla da su i previše glasni, ali nažalost u svome agresivnom ponašanju. ponekad se pitam kakva je atmosfera u domu jednog dvogodišnjaka koji trći sa šakom u zraku i lupa po glavi sve redom do koga dođe ili jednog trogodišnjaka koji za sve igraćke u parku viće da su njegove i ne dozvoljava drugoj djeci da se igraju.
    Ja u parku uglavnom izgledam ko dežurni žandar pazeći na male agresivce da ne sataru one koji su se došli zabavljati.
    Dok njihovi starci uglavnom vode neke svoje misli i razgovore, a imam dojam da su tu samo zato da mogu u miru sjediti dok se njihova djeca iživljavaju po parku.
    Potpisujem.
    Jako malo djece želi dijeliti svoje igračke sa drugima (u pješčaniku redovito bude prepiranja oko toga), a ne vidim niti roditelje da ohrabruju svoju djecu da podijele igračku tipa "ti njemu - on tebi". Onda se glupo osjećam što opominjem Lolija da ne bude sebičan kada 2 milisekunde nakon toga on to doživi od drugog djeteta (a inače je tip djeteta koji bi podijelio i omiljenu lizaljku ). A nadležni organ mudro šuti i gleda me kao da sam pala sa Marsa. Ili Venere. Whatever.
    I kakvu mu poruku onda šaljem? Ti Loli trebaš posuditi svoju igračku ali je u redu ako ti netko ne želi dati svoju? Dvostruka mjerila? Bezveze.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    ma da tih svađa ima (mada rijetko), to ne podrazumjevam pod veselo :D
    baš ono... lijep način igranja...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    U našem je parkiću uvijek veselo, a bome i u vrtiću .....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moje iskustvo nije takvo, atmosfera i u parkiću i u vrtiću je vesela i vrlo zivahna, ponekad i previse

    a ja sam bas u ponedjeljak kad sam L vodila iz vrtića razmišljala kako je prekrasan dan, a klinci puni zivota i veselja

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Gdje A. dođe nema tu više tišine .

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Gdje A. dođe nema tu više tišine .
    Kod mene puta dva.

    U vrtiću/školi i na igralištu nisam primijetila ni nekomunikativnost ni tišinu ni pretjeranu agresivnost. Onako, djeca su baš djeca i ništa mi posebno ne smeta. I potpisujem BB u onom dijelu o agresivnim izuzecima.

  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Gdje A. dođe nema tu više tišine .
    Potpis. Samo umjesto A. je S.

  13. #13
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ni ja nisam stekla neki dojam tišine... Mada bi mi ponekad godila...
    Štoviše, F. i dok samo hoda - pjeva. To je zasluga nonota koji stalno pjeva, pa tako i dok šeta s F. Svi se okreću za njima

  14. #14
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    I moja voli komunicirati s djecom, a zna joj se dogoditi da klinca/klinku pozdravi i(li) pita kak se zove, pozove ju na igru, a dijete ju gleda i ne odgovara, ili jednostavno ode. Onda moja mala ostane zbunjena, pita me zašto joj dijete nije odgovorilo? Ne znam točno što je to, ali mislim da je stvar roditelja jer su i neki roditelji prilično hladni. Meni je normalno kad nam se približi neko dijete, da mu se bar nasmješim, potaknem Unu da ga pita kak se zove ili sl. Ali vidim da se neki roditelji drže po strani i ne žele kontakt ni svog djeteta s tuđim, pa vjerojatno i njihova djeca poberu takav stav prema ljudima.

  15. #15
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    I moja voli komunicirati s djecom, a zna joj se dogoditi da klinca/klinku pozdravi i(li) pita kak se zove, pozove ju na igru, a dijete ju gleda i ne odgovara, ili jednostavno ode. Onda moja mala ostane zbunjena, pita me zašto joj dijete nije odgovorilo? Ne znam točno što je to, ali mislim da je stvar roditelja jer su i neki roditelji prilično hladni. Meni je normalno kad nam se približi neko dijete, da mu se bar nasmješim, potaknem Unu da ga pita kak se zove ili sl. Ali vidim da se neki roditelji drže po strani i ne žele kontakt ni svog djeteta s tuđim, pa vjerojatno i njihova djeca poberu takav stav prema ljudima.
    Isto tako, imam ista iskustva.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    I moja voli komunicirati s djecom, a zna joj se dogoditi da klinca/klinku pozdravi i(li) pita kak se zove, pozove ju na igru, a dijete ju gleda i ne odgovara, ili jednostavno ode. Onda moja mala ostane zbunjena, pita me zašto joj dijete nije odgovorilo? Ne znam točno što je to, ali mislim da je stvar roditelja jer su i neki roditelji prilično hladni. Meni je normalno kad nam se približi neko dijete, da mu se bar nasmješim, potaknem Unu da ga pita kak se zove ili sl. Ali vidim da se neki roditelji drže po strani i ne žele kontakt ni svog djeteta s tuđim, pa vjerojatno i njihova djeca poberu takav stav prema ljudima.
    Isto tako, imam ista iskustva.
    Eh, meni je ovo bolna točna. Trgam se od nastojanja da se Kaleb počne igrati s drugom djecom, uvijek pitam nekog njegovog vršnjaka/vršnjakinju kako se zove, pokušavam ga uključiti u našu igru (loptanje, spuštanje niz tobogan, lovice)... I Kaleb na to redovito zbriše dalje. :/ Jednostavno ne želi kontakt s djecom. A ja sam valjda oličenje komunikativnosti i pristupanja djeci u parku. Tako da mislim da ovo što ste napisale nije uvijek pravilo.

  17. #17
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja mislim da nije bas tacno to da nekomunikativnost i agresivnost poticu od roditelja.
    Novi je veoma komunikativan, ali bolje mu ide sa odraslima jer je verbalni tip.
    Sa decom je ponekad agresivan, a niti ga tucemo, niti ima gde da vidi nasilje (ne gleda tv, crtane biramo).


    Mislim da deca nikad nisu tiha ako se igraju, a mogu da se lepo igraju tek kad se koliko toliko poznaju.
    Ako se 5 dece sretne prvi put u parku, a pri tom imaju 2, 3 ili 4 godine, tesko da ce uspeti da se zaigraju.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    ima tu još nešto: dječja sramežljivost se često može protumačiti kao hladnoća. moja mala je nekoliko puta prešutjela kad ju je neko dijete pozdravilo, jer je propadala u zemlju od srama. takva je i gotovo. kako raste, to nestaje, srećom.

  19. #19
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    I moja voli komunicirati s djecom, a zna joj se dogoditi da klinca/klinku pozdravi i(li) pita kak se zove, pozove ju na igru, a dijete ju gleda i ne odgovara, ili jednostavno ode. Onda moja mala ostane zbunjena, pita me zašto joj dijete nije odgovorilo? Ne znam točno što je to, ali mislim da je stvar roditelja jer su i neki roditelji prilično hladni. Meni je normalno kad nam se približi neko dijete, da mu se bar nasmješim, potaknem Unu da ga pita kak se zove ili sl. Ali vidim da se neki roditelji drže po strani i ne žele kontakt ni svog djeteta s tuđim, pa vjerojatno i njihova djeca poberu takav stav prema ljudima.
    Isto tako, imam ista iskustva.
    nepovjerenje prema strancima je nešto što se nauči od roditelja, i ja to smatram pozitivnim u ovakvom svijetu

    moja mama je jako komunikativna, ja nisam
    kao dijete bih se uvijek izdvajala, igrala sama, nisam pričala osim ako baš ne bih morala nešto reči ... nije moja mama bila kriva, ja sam jednostavno takva

    i sad sam u stanju dugo šutiti u društvu koje mi nije interesantno ili mi je tema off

  20. #20
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja sam bila totalno povučena, ali sam se iza puberteta totalno promjenila, pa sam sad izrazito komunikativna i to nekako E. preuzima. A tišina, nema šanse, kao da su svi gluhi, više od jednog djeteta obavezno znači graju i veselje.

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Gdje A. dođe nema tu više tišine .
    a bome i kad se Šefica negdi pojavi.
    koliko je bučna drugi se stvarno ni ne mogu čut, ni uz najbolju volju i podmazane glasnice.

    ako ne nađe sugovornika/icu nije problem ni zapivat "pantagana...." ili izurlat hajdukovu himnu. bitno je da se nju čuje.

    kad dođem u vrtić mene doslovno preplavi buka, galama i pjesma. zavisi kraj vrata koje grupe prođem. svega ima samo nema tišine.

  22. #22
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    moju zovu - tornado...toliko o tisini.

    luna - jos je premali da ga interesiraju djeca na taj nacin

  23. #23
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Uhvatila ja jednom zgodan trenutak kad su mi se djeca lijepo, "u tisini" zaigrala da nazovem kolegicu. Prica mi poslije jedna druga kako joj se ova prva zalila na buku koja se cula iz pozadine i kako ne zna kako ja mogu zivjeti u takvim "uvjetima"...

  24. #24
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Uhvatila ja jednom zgodan trenutak kad su mi se djeca lijepo, "u tisini" zaigrala da nazovem kolegicu. Prica mi poslije jedna druga kako joj se ova prva zalila na buku koja se cula iz pozadine i kako ne zna kako ja mogu zivjeti u takvim "uvjetima"...
    Sve je relativno Dok sam bila trudna dosla mi je kuma u posjet s dvije curice (2 i 4 godine). Kad su otisle meni su usi otpadale, MM je bio u shoku, a samo su se igrale i zabavljale. I ona je rekla da su uvijek takve, da kad ih nema doma da je njoj uzasno prazno, tiho i tuzno.
    Moj malisa je jos mali, pa kad se igra u drustvu nema tu puno price, vike, najcesce svak o svom poslu, uz poneko cupanje oko igracke, tek sad primjecujemo prve naznake zajednickog igranja. Tisina je zasad jos dobra, znaci da nema placa

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kod nas je doma različito - ponekad se igra u tišini i kadar je tako izdržati dugo vremena, a nekad je u fazi da ne zatvara usta i brblja sto na sat. I jedno i drugo čini mi se normalno.
    A vani - uglavnom priča, ali sam za sebe, potiho. Njemu tobogan nije tobogan, nego krevet, penjalica mu je dnevna soba, drugi dio penjalice kuhinja, zamišlja neke svoje igre i sav je u tom filmu. S drugom djecom ni ne pokušava komunicirati, kao da mu i ne trebaju.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa
    Uhvatila ja jednom zgodan trenutak kad su mi se djeca lijepo, "u tisini" zaigrala da nazovem kolegicu. Prica mi poslije jedna druga kako joj se ova prva zalila na buku koja se cula iz pozadine i kako ne zna kako ja mogu zivjeti u takvim "uvjetima"...
    ja imam jednog koji urla ko nespašen

    a u biti je jako dobro dijete

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I Lovro je urlao iz petnih zila. Sad vec puno manje. Zato je Vid preuzeo pa vristi. I nema sanse da mirno razgovaram na tel. Cim ja za slusalicu, oni Tko? S kim? Zasto? Kako? Jel mogu ja? Daj mi baku!

  28. #28
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Kod nas je doma različito - ponekad se igra u tišini i kadar je tako izdržati dugo vremena, a nekad je u fazi da ne zatvara usta i brblja sto na sat. I jedno i drugo čini mi se normalno.
    A vani - uglavnom priča, ali sam za sebe, potiho. Njemu tobogan nije tobogan, nego krevet, penjalica mu je dnevna soba, drugi dio penjalice kuhinja, zamišlja neke svoje igre i sav je u tom filmu. S drugom djecom ni ne pokušava komunicirati, kao da mu i ne trebaju.
    Ovako i moja. S tom razlikom da je njoj penjalica dvorac ili tamnica a ona mala zatočenica.
    Previše bajki, čini mi se.

    Ali ona se zna zaigrati s djecom, ali isto tako se igra i sama.

  29. #29
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    kod nas je tišina luksuz

  30. #30
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Jooj baš mi je žao ako tako "vidiš" svijet kikića,i njihova igrališta ..
    Nemoj me molim te krivo shvatiti,ali možda si ti u nekoj malo tužnijoj fazi pa ti je samo tako čini,jer ja baš suprotno,oko sebe vidim samo veselu,glasnu i zaigranu djecu :D !
    Istina,u toj galami ima i svađa i raznih drugih negodovanja,ali i pjevanja i smijanja..a to je sve djetinjstvo i odrastanje!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    U mom naselju sva djeca se čuju od najmanjih do pubertetlija. Točno se zna kad se ide u vrtić, kad se djeca s bakama šeću kad je završila škola. I to mi je baš super

    I moj Luka je vrlo brbljavo dijete i glasno dijete. Doma. I s "njegovim" ljudima.

    S drugim ljudima, njemu treba dosta vremena da se opusti i postane svoj. Onda ispadne da je tih, nedruštven ili nesocijaliziran.

    Jednostavno nije dijete na prvu loptu.Ali mislim da je to sve normalno. Nismo svi isti, zar ne?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    valjda losa karma, kolo srece se okrece... pa ce doci i bolje...

    ali vrtić u koji je išla.... dođeš i čekaš u hodniku, tišina za umrijet, samo se čuje teta, i to rijetko: nemoj ovo... djeca tiho....

    i baš me je jedna mama pitala čija je curica isto išla u taj vrtić zašto je sve tako tiho depresivno, dal je to normalno?
    očito nije....

    drago mi je da ima i razigranih vrtića )))))))))) naravno da ih ima

    a djeca na igralistu, kada je to igraliste ispred zgrade... svi se znaju i bum...

    ali mislila sam potpuno nova mjesta...
    pa dobro... nisu svi komunikativni na prvu, možda se treba preispitat situacija, išli smo i na druga igrališta... neka su bolja... veselija
    ali ono jedno veliko o kojem sam pričala... uvijek ista priča...

    međutim još nisam doživjela da dijete nešto pjeva vani :/ nikada

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •