Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 330 od 330

Tema: Merkur 2.dio

  1. #301
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Izgon samo na leđima.Nema lopti ili bilo kakvih pomagala,ja sam tražila da ne ležim prije izgona na to se nisu previše bunili.
    U rađaoni njihova spavačica,čak ne smiješ unjeti sa sobom niti torbu sa osobnim stvarima.Kasnije ne znam ,bila sam na ginekologiji ,a ne na babinjačama jer beba nije bila samnom zbog zdravstvenih problema.
    Plan poroda nije uobičajen,i ne baca ih u nesvjest od sreće kad ga vide.U svakom slučaju sve što piše moraš joj puno puta ponavljati usmeno .
    Sretno.

  2. #302
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Ja sam imala njihovu spavačicu i mislim da je bolje tako jer je brzo zaprljaš.Dobiješ čistu svaki dan i nisu više one 'jako otvorene' , sam imaju veći dekolte.Vidjela sam na odjelu žene da imaju svoje na sebi.
    Što se tiče pelena , traže da imaš svoje. Ja sam ih uzela 10-ak ...baš nisam sigurna da će ti htjeti prematati sa platnenim (jer ipak ih treba 'prati').Ponesi si i kremicu za guzu i maramice , jer bebe možeš sama prematati (nije nikakav bad,sve ti pokažu) . Ja jesam jer ih premataju samo tri puta dnevno , a to ti je i u jednu ruku malo prakse prije dolaska doma :D
    Još ti je moja preporuka da si kupiš mokre antibakterijske maramice za wc (ima ih u dm-u) iako je fakat čisto , ali nikad se nezna.
    Za plan poroda neznam jer ga nisam imala .
    Još sam friška , pa slobodno pitaj ako imaš šta :D

  3. #303
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    ....e ,da pošto spadaš u tu bolnicu možeš ići kod svoga ginića skoro do kraja.Tako sam i ja , ali zadnja dva tjedna te bez obzira šalju u bolnicu.

  4. #304

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Joj super cure hvala vam!
    Nije da sam jako oduševljena ali ok!
    Ja imam svoju loptu, no pretpostavljam da ju ne bi smjela ponjeti, ako nije nova i dezinficirana
    Ma snači ću se nekako! Pokušat ću većinu trudova doma odraditi, a do bolnice mi ionako treba 2 minute nije panika, a 2 -3 dana tamo će isto brzo proći.
    Vas dvije ste sve u svemu relativno zadovoljne koliko sam primijetila.

    Migoh ti si isto prvorotka jesu te rezali ili si to uspjela izbjeći?
    Tko ti je bio na porodu od dr i babica?

    hvala

  5. #305
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Rezali me jesu , ali samo zato što je beba bila u malo nezahvalnom položaju...iako je babica masirala .Al, šta je tu je .
    Babica je ja mislim ujedno i glavna u rađaoni , zove se Biba i zakon je .Zbog nje bi opet sve ponovila .... a kako se koji dr zove , nemam pojma jer ih je bilo troje naizmjenično.Jedan je bio visok , crn , mršav sa naočalama (simpa je),zatim visok , sijed i jedna jako mlada , plava simpatična doktorica.E, sad ak ti to šta znači
    Sretno

  6. #306

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Po opisu ovog mladog bdoktora, ja bih rekla daje to doktor Kulaš. Meni je bio na porodu i na zadnjem pregledu. Moj doživljaj je da je vrlo temeljit i ljubazan.

  7. #307

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Dobila sam informaciju da se neće moći u Merkur tokom 7 mjeseca zbog preuređenja, zna li tko što podrobnije o tome?

  8. #308
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    mene, su odbili u merkuru ovaj tjedan, prvo jer ne spadam kod njih po mjestu stanovanja, a onda i zbog toga što su radovi i nemaju baš mjesta i mogućnosti...rekla mi sestra samo hitni slučajevi sve ostalo šalju u petrovu...

  9. #309
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj mihic prvotno napisa
    Dobila sam informaciju da se neće moći u Merkur tokom 7 mjeseca zbog preuređenja, zna li tko što podrobnije o tome?
    evo ja ležim na patologiji u rodilišti u tu je stvarno ludnica, žene leže po hodnicima dok se ne oslobodi koji krevet. ako spadate po mj. stanovanja možete tu roditi. ali se mora napraviti 1 pregled prije poroda. iskreno ako možete negdje drugdje roditi, izbjegavajte Merkur!!! tu je više nego ludnica i svi su ludi i živčani, a dosta starijih dr. ide na GO. sobe su male, bebe su sa vama i koristi se 1 glavni wc ...žene se doslovno kupaju u znoju

  10. #310

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav svima,

    reegistrirala sam se upravo zbog ove teme.

    Zna li netko koliko će trajati ti radovi?

    Naime, u Merkur ne spadam po mjestu stanovanja, ali obavila sam već tri pregleda i dva uzv-a, pa ne mogu me sad valjda odbiti? Osim toga, naručena sam 6.7., što mi piše i u pov.bolesti.

    Termin mi je 2.8., što znači da sam sad u 36.tj. pa ne mogu sad ovako u zadnji čas tražiti novu bolnicu. Mislim, ko da nisu znali da će imat radove, mogli su odmah reći da će odbijati ljude....


    Po mjestu stanovanja spadam u Petrovu koju bih htjela svakako izbjeći, a pogotovo zato jer nisam išla na onaj njihov tečaj koji je uvjet d muž bude prisutan na porodu.

    Vi curke koje su odbili, jeste li dosle prvi put ili ste vec bile i prije na pregledima?

  11. #311
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    ako spadaš u petrovu ja mislim da će te tamo uputiti...radovi će po njihovom trajati barem 3 mj.

  12. #312
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    eruditio ja mislim da nece, jer vec obavljas tamo preglede i uredno te narucuju.

  13. #313

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    eruditio ja mislim da nece, jer vec obavljas tamo preglede i uredno te narucuju.
    Iz tvojih usta u Bozje usi!

  14. #314

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Baš i mene to zanima, sad sam u 38 tjednu, zadnji puta prije tjedan dana,naručili su me na pregled u srijedu, ništa nisu govorili da ne primaju zbog radova, makar se je pričalo po hodniku :? Pitat ću u srijedu pa javim dali Petrova ili ipak oni

  15. #315

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Eto, ja bila jucer, i nitko me nije ni pitao za adresu. Doduse, zaboravila sam pitati jel pustaju muzeve na porod, obzirom na radove, jer sam cula da nemaju ni za to mjesta.

  16. #316

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Evo ja sam bila danas na pregledu i pitala za porod radi radova, sve ok kaj se tiće poroda za one koji spadaju po mjestu stanovanja, sve funkcionira, tako mi je rekla doktorica, e sad za one koji ne spadaju po mjestu stanovanja to ne znam!

  17. #317

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    ja sam rodila u Merkuru i iako bi mogla naći neke minuse, mogu reći da je općenito stanje gore jako dobro s obzirom na ogromnu gužvu i vječite radove. sviđa mi se njihova dobra organizacija prije svega a imala bi i pohvale za neke doktore i sestre a i dječje sestre.

  18. #318
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    ja sam u Merkuru rodila prije 2.godi imam samo pohvale,ne znam kako je danas al u ono vrijeme je sve bilo tako da bih opet ponovila(jedina bolnica sa baby rooming-in gdje možeš birat želiš li dijete u sobi 24h il ne,bar je onda tako bilo)

  19. #319

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Evo i ja se pridružujem pitanju kako je u rodilištu. Naime danas sam bila u trudničkoj ambulanti na pregledu i čekala od 8. do 12 i 30. Za to vrijeme su kroz trudničku ambulantu provozali par žena koje su tek rodile i nekoliko malih beba, pa čak i inkubaror s bebicom .Dakle što se to gore dešava u rodilištu, recite pliz?

  20. #320

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Preuredjuju pojedine odjele i zato je tolika grozomorna guzva

  21. #321

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa
    ....e ,da pošto spadaš u tu bolnicu možeš ići kod svoga ginića skoro do kraja.Tako sam i ja , ali zadnja dva tjedna te bez obzira šalju u bolnicu.
    ....pozdraaav...po mjestu stanovanja spadam u Merkur, zanima me da li je potrebno posebno se naručivati tih zadnja dva tjedna ili samo dođem kad već budem imala uputnice za bolnicu. Naime, danas sam se pokušala naručiti za uzv, rekli su mi tek u listopadu neki slobodan termin. E sad, da li je to samo za uzv ili možda jer sam ja "tek" na pola puta...hmmm

    puseeeee

  22. #322
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Za preglede u ambulantama se ne naručuje.Za uzv se naručuje.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    5

    Početno

    ..joj hvala, zaista od srca dal je uzv potreban pred kraj trudnoće? znaš možda koliko se unaprijed treba naručiti ili mogu uzv nastaviti obavljati kod svog doca ili u privatnim ordinacijama?? puno pitanja, prvorotka..valjda to tako ide

  24. #324
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Mislim da se uzv preporuća oko 30 tj.
    Ja sam ga obavljala privatno ,a u Merkuru su bili oduševljeni sa tim jer ga oni nisu morali raditi.
    A na preglede sam išla nakon 37 tj.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    5

    Početno


  26. #326
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Meni se munjevito približava porod. Termin mi je u 11. mjesecu, a još nisam zaboravila zadnji porod koji je bio prije 15 mjeseci. Iako mi je porod bio koma u Merkuru, namjeravam opet tamo ići, ali pucam na to da sam malo starija i dosta iskusnija i da se više neću predati tako lako. Gledat ću da odem stvarno u zadnji tren (ne bi mi bilo teško ni roditi kod kuće, tako da se stvarno ne žurim ), a i kad im odem, ili će me slušati ili će biti svega

    Nije da ikoga želim uplašiti, ali evo sestrična mi je jutros u 6 sati rodila u Merkuru. Nažalost- ništa se nije promjenilo nabolje. Promjenilo se jedino to da renoviraju i u 12 sati kad sam se posljednji put čula s njom i dalje je ležala na hodniku i čekala da se oslobodi neko mjesto
    Inače, procedura i dalje ista- drip po defaultu, rezanje + nalijeganje na stomak, tako da je totalno popucala. Baš kao što sam i ja.

    Tužno je to što kod nas sve lako krene na gore, ali na bolje nikako

  27. #327
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Inače, procedura i dalje ista- drip po defaultu, rezanje + nalijeganje na stomak, tako da je totalno popucala. Baš kao što sam i ja.

    Tužno je to što kod nas sve lako krene na gore, ali na bolje nikako
    Procedura je takva .Iako sam ja uspjela izbjeći bar veći dio navedenog i to teškom mukom uz njihovo svesrdno inzistiranje(pogotovo na epi).

  28. #328
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma da, znam. Ja jedino ovaj put vjerujem da ću veći dio odraditi kod kuće. Ako treba i 10 puta ću im potpisati da idem van na vlastitu odgovornost

    A tebi svaka čast što si se uspjela izboriti za sebe! Iskreno- meni bi ta borba s njima bila mučenje pod trudovima. Na to oni i pucaju kad toliko navaljuju na rodilju. Zato mislim prije roditi u putu do rodilišta ili kod kuće, nego da me kao prošli put ostave pod izlikom da mi je pukao vodenjak i da sam 4 cm otvorena. Tek kad vidim da su se uspaničili oko mene, onda im ostajem

  29. #329
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Borba u trudovima je pravo mučenje.U svakom slučaju ja sam došla sa puknutim vodenjakom,pravilnim trudovima i 8 cm otvorena ,ali i to im je ostavilo dosta prostora za intervencije ,a posebno za uznemiravanje.

  30. #330
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Znači jedino nam preostaje boriti se za sebe jer druge garancije nema Bit će valjda jednom bolje stanje u našim rodilištima

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •