Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: 20 gr u 2 tjedna!!!

  1. #1
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno 20 gr u 2 tjedna!!!

    Evo mene opet s problemom
    Nakon nedavnog štrajka dojenja, mislila sam da su problemi s dojenjem iza nas, ali, nažalost, nisu.

    L. će za 10 dana imati 4 mjeseca. Sad smo došli s vaganja, u 14 dana, dobila je samo 20 gr!!! S 3 mj. imala je 5630, a sada 5650, znači, nije dobila ništa!
    Što sad napraviti?

    Pedijatrica kaže neka se probam izdojiti, pa viditi koliko ću mlijeka uspijeti izdojiti, pa onda viditi što dalje. Meni, inače izdajanje baš i ne ide, pa pretpostavljam da bi ova mogla reći da nemam dovoljno mlijeka.

    Idem se sad izdojiti. Ne pada mi na pamet davati joj adaptirano, ali što da radim, što nam se ovo događa :?

  2. #2
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Rhea, polako. Imali ste strajk iza sebe i ne mozes ni ocekivati da ce dobiti tko-zna-koliko. Bitno je kako se beba osjeca i kako se ponasa, a ne je li dobila 1 g ili 1 kg.

    Izdajanje u tvom slucaju nije rjesenje. Izdajanje je proces koji se uci i, ako sada pocnes izdajati, trebat ce ti par dana da savladas vjestinu. Znaci, ne mozes odjednom znati izdajati ako to nikad do sada nisi radila ili ako si to zadnji put radila davno.

    Imas 2 moguca rjesenja:

    1. Vaganje za tjedan dana: sada znas tocno koliko je imala na vaganju i najbolje bi bilo da je normalno dojis jos tjedan dana i onda izvazes.

    2. Dnevna kontrola/vaganje pelena: ako si bas jako zabrinuta zbog toga koliko ce ti dijete DNEVNO dobiti, po pelenama ces znati koliko je mlijeka popila: mora imati barem 5 popisanih pelena, a svaka bi trebala imati 100 ml mokrace. Ako ima toliko, znaci da je popila dovoljno mlijeka.

    Mozes provjeravati i jedno i drugo, odnosno pratiti par dana koliko pije mlijeka (po pelenama), a onda za tjedan dana izvagati dijete (trebalo bi dobiti oko 100 g).

    Ali, ponavljam: najvaznije je KAKO je dijete, a ne koliko je dobilo. Probaj skuziti sto ti tvoj osjecaj kaze, jesu li te samo zbunile brojke ili stvarno nesto nije u redu. Ti kao majka ipak najbolje poznajes svoje dijete.

  3. #3
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ma problem je u tome što je ona prestala štrajkati prije 10-ak dana, pa sam mišljenja da je ipak trebala dobiti nešto u ovih 14 dana, koliko je prošlo od zadnjeg vaganja.
    Uglavnom, uspjela sam izdojiti 150 ml (znači, ima mlijeka, u što ja nisam ni sumnjala, ali baš sam se htjela izdojiti da dokažem okolini da ga imam dovoljno, a i dr. je bila uvjerena da ga nema )
    Ima 5 mokrih pelena, tako da iz svega toga izgleda da ona nije gladna. Ali, opet me čudi da nije dobila ništa :?

  4. #4
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    I još nešto...Ako je dijete zdravo i ako popije dovoljno mlijeka, da li je moguće da ne dobije ništa na težini? Mislim na dijete njene dobi, naravno.

  5. #5
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    je li moguce da vaga nije u redu? je li ista vaga kao prosli put?

    je li ona zdrava?

  6. #6
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    sad vidim da pises da je zdrava
    mozda stvarno nije nesto OK s vagom ili nacinom mjerenja

    po pelenama je sve OK - znaci da se ne trebas brinuti
    ped. ti moze dati savjet "daj adaptirano", ali ti ga ne moras poslusati
    vazno da promatras bebu i ako ti se cini OK, onda i je OK

    kod svih tih mjerenja bitan je i prirast visine i opsega glave
    ako je i to u redu, onda je mozda u pitanju samo period kad je ona manje isla u tezinu, a vise u visinu

  7. #7
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    I MM je odmah optužio vagu, daj Bože da je tu nastao neki problem, ali ne vjerujem, ista je vaga kao i prošli put.

    Nije mjerila visinu i opseg glave.

    A ništa, počet ću s vaganjem pelena da budem sigurna je li popiškila 500 ml dnevno. A ako bude potrebe, vadit ćemo i krv.

    Hvala ti, NatašaM... na pomoći

  8. #8
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    javi se kad skuzis da je sve u redu

  9. #9
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    bas san danas mislila na vas, znam kako ti je, meni je zabac dobio 400g u 2 mjeseca, od 4-6 mjeseca, to bi ispadalo oko 50ak g tjedno a sve je bilo i sve je i dalje u redu samo sto je jako zivahan pa je valjda na to trosio energiju. eto, ne znam kako bi te jos utjesila. evo malo ~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude dobro!

  10. #10
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Mi danas bili kod pedice, i Yoda je u mjesec i pol dobio 300gr. Izgleda da, kako postanu aktivniji, više troše.
    samo hrabro

  11. #11
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    u mjesec i pol dobio 300gr.
    to je i kod vas isti period jel da? 4-6 mjesec?

  12. #12
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    da. od 4,5 do 6 mjeseci.

  13. #13
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ista stvar i kod nas. a svaki dan je imao 2-3 pokakane pelene i upisane skroz.

  14. #14
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    mi smo u zadnje vrijeme imali nešto manje pokakanih pelena, ali ja sam 2 puta u deset dana povraćala (nije trudnoća ) i proljev, pa miti moja prehrana tih dana nije bila na razini, pa sam to nekako s tim povezala.
    sada nam kreće dohrana pa se ne brinem previše..cicat će kao i do sada, uz malo druge klope i to je to. :D

  15. #15
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    miti = niti

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj malac je u 4. mjesecu dobio 200 grama (ni prije nije dobivao puno vise, oko 500g mjesecno prva 3 mjeseca).

  17. #17
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    sada nam kreće dohrana pa se ne brinem previše..cicat će kao i do sada, uz malo druge klope i to je to. :D
    time se i ja tjesim iako mi nije bas bilo svejedno. isto san se zabrinila, zato razumin rheu, al eto vidis da nas ima jos sa malim dobitkom na kilazi a dica super.

  18. #18
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    moj malac je u 4. mjesecu dobio 200 grama (ni prije nije dobivao puno vise, oko 500g mjesecno prva 3 mjeseca).
    i mislila san da ces je ti isto malo utjesit. mene jesi kad san ja bila zabrinuta.

  19. #19
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Hvala vam, cure

    Svjesna sam ja da nakon 3 mjeseca dobivaju puno manje, ali ne dobiti baš NIŠTA, e to me ipak malo brine. Znam po Marku, prva 3 mjeseca je dobivao jako puno, a onda nakon toga je došao nagli pad, ali ipak je nešto dobivao. Onda se nisam nimalo brinula, a sad me uhvatila panika.
    Ona je zadnjih dana malo grintava i puno neraspoloženija nego inače, pa ćemo ipak otići vaditi krv i urin, za svaki slučaj.
    I pelene me počele brinuti, dosad sam bila uvjerena da dosta piški, ali otkad sam ih jučer počela vagati, diživjela sam šok :shock: Pelene budu malo teže od suhih, e sad ću vijeti popodne koliko ćemo uspjeti skupiti u 24 sata. Zasad nije obećavajuće. Čini mi se da je prije puno više piškila, i ne mogu vjerovati da nisam prije skužila da ne piški puno.

  20. #20
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Kako vazes pelene? Ja sam mislila da je to samo po sebi jasno, ali cu ipak opisati.

    Uzmi jednu cistu pelenu i ulij 100ml vode pa izvazi. Pomnozi to s 5 i to je ono sto biste dnevno trebali imati minimalno da bi bila sigurna da ona pije dovoljno mlijeka.

  21. #21
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Tako i radim, ali rezultati nisu dobri
    Vidjet ću do popodne kad prođe 24 sata koliko ćemo skupiti.

  22. #22
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Mozda je ipak nesto boli?

  23. #23
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    I pelene me počele brinuti, dosad sam bila uvjerena da dosta piški, ali otkad sam ih jučer počela vagati, diživjela sam šok :shock:
    i meni se onda cini da je neki problem u pitanju, najbolje podji cim prije u dr. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za malu mrvicu a tebi drzi se!

  24. #24
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    moj malac je u 4. mjesecu dobio 200 grama (ni prije nije dobivao puno vise, oko 500g mjesecno prva 3 mjeseca).
    i mislila san da ces je ti isto malo utjesit. mene jesi kad san ja bila zabrinuta.
    sad si me raznjezila

    sjecam se kako sam bila zabrinuta kad se to dogadalo, dok mi nije puko film i prestala obracati paznju na brojke a pocela samo na malog. tako da uvijek prvo pomislim, posto sve bebe rastu drasticno razlicitom brzinom, da nije nis strasno u pitanju nego eto samo takvo dijete, takav tempo.

  25. #25
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    sve bebe rastu drasticno razlicitom brzinom
    zbog ovoga treba provjeriti sva 3 parametra (tezina, visina, opseg glave) i ako su 2 od 3 u redu, onda je najvjerojatnije sve u redu

  26. #26
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    sjecam se kako sam bila zabrinuta kad se to dogadalo, dok mi nije puko film i prestala obracati paznju na brojke a pocela samo na malog. tako da uvijek prvo pomislim, posto sve bebe rastu drasticno razlicitom brzinom, da nije nis strasno u pitanju nego eto samo takvo dijete, takav tempo.
    S ovim se definitivno slažem, treba se malo opustiti i ne zamarati se previše brojkama. Nadam se da je ona takvo dijete i da je jednostavno napravila malu pauzicu.

    Uglavnom, danas smo vadili krv i urin, sve ok, osim CRP koji je malo povišen, ali o tome ću na Zdravlju djece. Ped. kaže da je sve ok, i da se vidimo na vaganju za tjedan dana.

    Što se pelena tiče, evo po mom proračunu, u 24 sata je popiškila negdje oko 450 ml. NatašaM ili bilo tko drugi, jel' to premalo?

  27. #27
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    mikka, koliko je često jeo tvoj maleni? Je li piškio dovoljno?

    L. nije neka izjelica, kad se samo sjetim koliko je M. visio na cici, on bi valjda cijeli dan proveo na njoj. On je samo jeo, piškio i kakao. A ona je totalna suprotnost, niti kad javlja da je gladna, niti voli cicu previše.

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hmm, da znas da mi se tesko sjetiti.. znam da nije visio na cici, to sigurno. imao je sigurno par sati izmedu podoja. pelena, dok ih je nosio, bar 6 dnevno, ako dobro pamtim. ali mi smo skinuli pelene sa 5 mjeseci, pa sam onda znala koliko piski, bome je dosta piskio

    moj mali je uvijek bio mrsavac. bas onako zgoljav. ali je bio vesela i aktivna beba, a ja sam pocela gledati samo na to njegovo ponasanje--pretpostavila sam da se ne bi, ako je izgladnio ili bolestan, bas ponasao tako veselo.

  29. #29
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    u 24 sata je popiškila negdje oko 450 ml. NatašaM ili bilo tko drugi, jel' to premalo?
    je nesto manje nego sto bi trebalo biti

    probaj loviti dijete u polusnu da podoji sto vise

    je li se puno trza na zvukove tijekom dana, je li joj sve zanimljivo? da zamracis sobu dok dojis, barem par puta na dan?

    moguce je da je jednostavno u pitanju beba koja slabije jede, odnosno sporije napreduje, ali se vrijedi jos malo potruditi, jer ste taman malo ispod donje granice

    ali, ako ona bude odbijala - ne forsiraj, ne zelis strajk opet - samo ponudi opet za 10-15 minuta ili za pola sata

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Rhea, normalni minimum koji je tvoja cura morala popiškiti u 24 h iznosi 271.2 ml.

  31. #31
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    sad sam ja zbunjena, u mene su drugaciji podaci
    bibai, link, knjiga, clanak?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj NatasaM... prvotno napisa
    sad sam ja zbunjena, u mene su drugaciji podaci
    bibai, link, knjiga, clanak?
    Računala sam po kilaži.
    Djeca minimalno mokre 2 ml/kg/h.

  33. #33
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    NatašaM, hvala ti na trudu

    Citiraj NatasaM... prvotno napisa
    je li se puno trza na zvukove tijekom dana, je li joj sve zanimljivo? da zamracis sobu dok dojis, barem par puta na dan?
    Dosta joj odvlači pažnju sve oko nje, a najviše njen braco koji joj ne da na miru papati, tako da je možda i to djelomično krivo za manji unos hrane jer joj je sve zanimljivije od cice.

    probaj loviti dijete u polusnu da podoji sto vise
    Ovo radim jer tako najviše pojede.


    I u ovih zadnjih 24 h opet imamo 450 ml.

    Nadam se da je točno ovo što bibai piše, to bi nam odgovaralo :/

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Citiraj NatasaM... prvotno napisa
    sad sam ja zbunjena, u mene su drugaciji podaci
    bibai, link, knjiga, clanak?
    Računala sam po kilaži.
    Djeca minimalno mokre 2 ml/kg/h.

    Točan je podatak! (mokrenje mora biti veće od 1,5 ml/kg/h.

  35. #35
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Rhea, onda je tih 450 ml vjerojatno normalna kolicina za nju.

  36. #36
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Da nazoves SOS? Ici ce brze.

  37. #37
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Rhea, kad ti je vaganje?

    Ako su moji podaci tocni, tvoja bi curica trebala dobiti 50-100 g u tjedan dana. Zato trazi da ti pedijatrica izmjeri i prirast visine (2.5 cm mjesecno) i opsega glave (1.27 cm mjesecno) i ako su te vrijednosti u redu, onda nema veze sto u tezini napreduje nesto manje.

    Mozes prestati vagati pelene, ocito ona ima nekakav konstantan unos koji je za nju vjerojatno OK.

  38. #38
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Na vaganje idemo u četvrtak, pa ćemo viditi što kaže vaga.

    Naglasit ću joj da izmjeri opseg glave i visinu (vjerojatno se ona toga nikad ne bi ni sjetila jer joj je u glavi samo adaptirano).

    Prestat ću vagati pelene, a i previše se zamarati brojkama jer mislim da nema puno smisla. Moram se malo opustiti

  39. #39
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Moram se malo opustiti
    iako opreza nikad dosta drzim fige za cetvrtak! ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  40. #40
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    zhabice, si

  41. #41
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Dobili smo nalaz urinokulture, L. ima escherichiu coli 10 na 4, pa smo s tim nalazom išli kod pedijatra i usput se vagali. U 6 dana je dobila 60 gr. Pedijatrica zadovoljna, a ni ja nisam očekivala više.
    A o ovoj escherichii kaže da to nije loš nalaz i da to ne utječe na njeno dobivanje na težini. E, sad tko je tu više pametan?

  42. #42
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Dobili smo nalaz urinokulture, L. ima escherichiu coli 10 na 4, pa smo s tim nalazom išli kod pedijatra i usput se vagali. U 6 dana je dobila 60 gr. Pedijatrica zadovoljna, a ni ja nisam očekivala više.
    A o ovoj escherichii kaže da to nije loš nalaz i da to ne utječe na njeno dobivanje na težini. E, sad tko je tu više pametan?
    pa to nije lose! kilaza je manja od Natasine pretpostavke al moglo bi bit ok, Natasa?

    a za e.coli meni je prijateljici dijete za 10na5 preventivno dobilo antibiotik. a ne znam, ja bi isto nekako radje da joj nije dala antibiotik nego da je.

    inace bakterija imas svugdi i ne moraju uvijek biti patogene, dakle ako esch i ima u mokraci ne mora znacit da ima stetno djelovanje, zato se vjerovatno pedijatrica i nije zabrinula. uostalom da ima upalu imala bi i druge simptome. jedino sto ne znam nakon koliko jedinica e.coli ima patogen/stetan ucinak.

  43. #43
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    A ne znam, znam da je jako loše kad ih ima 10 na 6, a ni ovo 10 na 5 nije baš najbolje. Inače se za ovih 10 na 4 ne daju antibiotici, ali s obzirom da je ona premala, ne znam što raditi :?

    Znam samo da sam totalno izluđena od svih tih doktora, nalaza, vaganja...

  44. #44
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Znam samo da sam totalno izluđena od svih tih doktora, nalaza, vaganja...
    a virujen da jesi

    a da se malo opustis jer pedijatrica ne pravi paniku pa onda nemoj ni ti, samo prati dijete i skoncentriraj se na dojenje i na ono na sto mozes utjecat. na e.coli ne mozes utjecat.

    drzi se!

  45. #45
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    gore sam napisala da bi trebala dobiti 50-100 g, a dobila je 60
    znaci, podaci su mi tocni

    lijecite se, dojite i ~~~~~~~ da sve bude OK

  46. #46
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Evo samo da javim da je L. od zadnjeg vaganja, znači u 9 dana dobila 270 gr. Možete misliti kako sam sretna bila kad sam ugledala tu brojku na vagi :D

  47. #47
    Dionea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Bok cure!
    Uletila sam na vaš topic jer me privukao jer i moja curka baš nije raskošna sa dobivanjem na težini. I malo ste me uplašile da treba beba mokriti minimalno oko 500 ml/24 h. Moja toliko sigurno ne mokri, sretna sam ako popodnevne pelene imaju po 60 ml urina. Bibai me vratila na na pravi kolosijek pa sam prokopala po literaturi..

    Dakle bebe do 2 godine života minimalno trebaju mokriti 2 ml/kg/h, djeca iznad 2 godine života 1 ml/kg/h, a odrasli oko 0,5 ml/kg/h- podatak je iz Jenkins: Manual of emergency medicine, 2000. godina; u novijem izdanju su izostavili taj podatak.
    Kaj se urinokulture tiče i E.Coli liječe se svi pacijenti sa brojem klica od 10 na 5. i više. U određenim okolnostima liječe se i pacijenti sa nižim brojem klica, tj. ako imaju simptome. Kod beba koje se ne mogu požaliti mislim da pedijatrima u odluci o terapiji antibiotikom pomaže nalaz kompletnog urina u kojem se vidi da li ima znakova upale ili ne.

  48. #48
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Rhea prvotno napisa
    Evo samo da javim da je L. od zadnjeg vaganja, znači u 9 dana dobila 270 gr. Možete misliti kako sam sretna bila kad sam ugledala tu brojku na vagi :D
    :D :D :D super! bas mi je drago! :D :D :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •