Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 371

Tema: Necjepise - trebam podrsku

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    [da je dijete pacijent koji ne odlučuje samostalno i moramo se ipak najviše bazirati na njegovoj sigurnosti, zaštiti i ponajprije zdravlju.
    Upravo zato se i informiramo o toj temi. I opet svatko donosi svoju odluku i sigurno želi najbolje svome djetetu.
    I naravno, cijela gomila onih koji to rade zato što to "svi" rade ili zato što se to "mora".

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    M. Juanita, to je sluzbena informacija. Zaraza je potekla od necijepljene djece iz lokalne waldorfske skole. I sad su i roditelji i taj doktor na sto muka. Pa se cak ide tako daleko da se te roditelje naziva kriminalcima, zanemarivacima djece i djecjih prava itd.
    Ovdje nema zakonske obaveze, to stima. Ali, ne znaci da je pritisak na roditelje manji.
    Mujica, unatoc prividu o mojoj sigurnosti, ja sam i dalje mali, obicni covjek zeljan podrske i odobravanja clanova zajednice u kojoj zivi.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ewa, uvijek i u svakom trenutku pokusavam svoje odluke bazirati na pravima i interesima djece. To sto je netko svjesno preuzeo neku odluku na sebe ne znaci da ne postoje strahovi i sumnje. Koji postaju lakse podnosivi onda kad ih se podijeli sa osobama koji te iste strahove razumiju.

    Samaritanka, kakva je klima vladala u Njemackoj za vrijeme epidemije?
    Ja ne mogu vjerovati da su ovdje napravili toliku hajku. Valjda bi za dobro te djece trebali umiriti javnost i same roditelje, a ne sijati strah i optuzbe. Sta da ocekujem ako mi se dijete razboli? Formalnu pomoc i prijekorne komentare? :/

  4. #54
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    treba im žrtveni jarac, da ne bi slučajno počeli razmišljati kako ih cjepivo nije zaštitilo
    i zašto ih nije zaštitilo

  5. #55
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Zorana, ja nikoga ne osuđujem, i kako sam već rekla ako misliš da je to bila i jeste dobra odluka za tvoje dijete onda ti mogu pružiti potporu i veliku želju da ti se dijete na razboli ja nisam jedna od onih koji nisu cijepili i ne namjeravam biti....svi oni koji su donijeli bilo kakve odluke tipa" protiv ili za nešto" a kosi se sa većinom moraju znati da su u manjini i da će ih i zbog toga ljudi ponekad poprijeko gledati, opet ponavljam ja nisam od tih

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Bibai, hvala na informacijama.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ewa

  8. #58
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    treba im žrtveni jarac, da ne bi slučajno počeli razmišljati kako ih cjepivo nije zaštitilo
    i zašto ih nije zaštitilo



    a šta je s većinom onih koje je cjepivo zaštitilo?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    [


    a šta je s većinom onih koje je cjepivo zaštitilo?
    Nemoj rolati očima, jer možda nisi u pravu. Šta je s onima koji zbog cjepiva trpe doživotne posljedice? Možda bi im bilo bolje da su pokupili ospice nego trajni invaliditet ?
    Ne možemo sa sigurnošću izvagati šta je bolje. Svatko odlučuje za sebe i tako bi trebalo biti. Jedino što ovdje nemamo mogućnost izbora, pa moram izmišljat toplu vodu.

  10. #60
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    pa ne znam cemu panika..mislim da ospice danas nisu tako ozbiljna pojava. pretpostavljam ako nisi cjepila djecu da pazite na ishranu i zdrav zivot (koliko je to uopce moguce)

    a i s druge strane koja je uopce korist od cjepljenja ako opet moramo strahovati od raznih epidemija.

  11. #61
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zorana, saljem ti i
    Tocno tako bi se i ja osjecala i skroz te kuzim.
    Drste se ti i tvoja ekipa, neka Zorka bude kod kuce, ako moze, a ne u kolektivu.
    Ono sto bih ja jos eventualno napravila je nabavila homeopatske pripravke koji se preporucuju u slucaju ospica, ako ih nemam kod kuce iz nekog drugog razloga.


  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    M. Juanita, to je sluzbena informacija. Zaraza je potekla od necijepljene djece iz lokalne waldorfske skole. I sad su i roditelji i taj doktor na sto muka. Pa se cak ide tako daleko da se te roditelje naziva kriminalcima, zanemarivacima djece i djecjih prava itd.
    Ovdje nema zakonske obaveze, to stima. Ali, ne znaci da je pritisak na roditelje manji.
    Jel se ja varam ili je cjepivo protiv ospica cjepivo sa zivim virusom? Ako je tako, onda je velika vjerojatnost da je zaraza potekla od nekog cijepljenog djeteta, sto znaci da su druga cijepljena i necijepljena djeca kolateralne zrtve programa cijepljenja.

    BTW ovo je savrsena prilika da se provjeri koliko je zaista ucinkovito cijepivo protiv ospica - nije mi jasno zasto nema podataka koliko je zarazenih bilo, a koliko nije bilo cijepljeno. Mislim, jasno mi je - ispalo bi da se preuvelicava ucinkovitost cjepiva sto bi dovelo do jos manje cijepljene djece, a to se vladi i farmaceutskoj industriji ne svidja.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Nedavno je bio topić s temom OPasni MoPaRu - u smislu hrvatskog cjepiva:
    Članak iz današnje Slobodne Dalmacije:


    PIŠE DIVNA ZENIĆ

    Cjepivo MoPaRu, zagrebačkog Imunološkog zavoda, koje štiti od ospica, zaušnjaka i rubeola, osim što za posljedicu ima velik broj nuspojava, uzrokuje i obolijevanje osoba koje su u bliskom kontaktu s cijepljenom djecom. Državna agencija za lijekove i medicinske proizvode objavila je, naime, kako je prošli mjesec evidentirano daje dvoje roditelja u Zagrebu i dvoje u Požegi, čija su djeca primila MoPaRu, oboljelo od zaušnjaka (parotitis) uzrokovanih cjepnim sojem virusa. Tu su informaciju, potvrdila nam je glasnogovornica Agencije Adrijana Ilić-Martinac, povezali sa slučajemiz2005. godine, kada je jedna osoba, također u bliskomkontaktuscijepljenim djetetom, dobila zaušnjake, ali i meningitis, nakon čega su od proizvođača cjepiva zatražili izvanredne sigurnosne mjere. Iz Imunološkog zavoda stoga je na adrese svih liječnika u Hrvatskoj koji cijepe djecu po-REUTERS slano upozorenje koje uključuje uputu da osobe oslabljena imuniteta ne smiju biti u doticaju s cijepljenom djecom, da se ne bi zarazili virusom koji se izlučuje slinom. Dr. Goran Tešović, koordinator Službe za infektologiju dječje dobi u zagrebačkoj klinici Dr. Fran Mihaljević, naglašava da slučajevi horizontalnog prijenosa cjepnog soja parotitisa nisu i jedini. Na tu nuspojavu prvi put se posumnjalo još 1995. u Splitu, kada je otac cijepljene djevojčice dobio zaušnjake i seroznimeningitis, ah se zbog nerazvijene dijagnostike horizontalni prijenos tada nije dokazao.No, tri slučaja dokazao je u jednogodišnjoj studiji završenoj u studenom 2007. Kod dvije osobe, kaže dr. Tešović, radilo se o zaušnjacima, a jedan 30-godišnji otac obolio je od zaušnjaka, ali je u drugoj fazi bolesti dobio i upalu testisa i meningitis.
    _________________
    Trixy
    Zorana, možda nakon nekoliko godina DOKAŽU da je moguć (a Mujica će nam sigurno razjasniti DA TO NIJE TOČNO ni moguće) horizontalni prijenos cjepnog soja ospica....pa se možda dokaže da zaraza NIJE krenula iz Waldorfske škole - nego nekog CJEPLJENOG!!!
    Ali svako malo se nešto nakači TIM WALDORFSKIM ŠKOLAMA - pa to su U SADAŠNJEM (BRAVE NEW WORLD) SVIJETU gnijezda amorala, bolesti, izopačenosti i sličnog!!! Helloouuu!!!! Pa svi bi trebali štogod naučiti iz te filozofije (medicina naročito) u smislu dječjeg razvoja i smanjiti tenzije prebrzog života bar na njihovu razinu!

    p.s. Zorana, ako si u sebi pomirena sa svojom odlukom, nemaš se čega bojati!!! Ja se bojim da mi kad izađem na ulicu ne padne skela na glavu - a vjerojatnost je PRILIČNO velika!!! Karikiram - ali u današnjem svijetu ti je veća vjerojatnost da ti netko spiči atomsku bombu, nego da ti dijete dobi ospice!!!

    p.p.s Ono što Samaritanka (ispravi me) BRIJE - je potpuna istina - zabrinjavamo se s epidemijama PREVAZIŠLIH boleština, i stalno brijemo po strahu običnog puka, a serviraju nam se kojekakve NOVE boleštine koje su strašne (ako ne i strašnije od tih od kojih se cijepimo) - a za njih niko ni da prstom mrdne...Pa naravno da nam priroda (a i labaratoriji) servira KOJEŠTA - zato što se igramo boga - koji K.... mi uopće znamo???

  14. #64
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    joooooooj ja tebi ti meni, ma dajte ljudi ženi podršku umijesto da se prepucavate, ako ne to odite na pdf.virualno osviješteno bla bla....
    Evo mojih vibrica za tvoju ekipu Zorana ~~~~~~~ ˇ~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~

  15. #65
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    [


    a šta je s većinom onih koje je cjepivo zaštitilo?
    Nemoj rolati očima, jer možda nisi u pravu. Šta je s onima koji zbog cjepiva trpe doživotne posljedice? Možda bi im bilo bolje da su pokupili ospice nego trajni invaliditet ?
    Ne možemo sa sigurnošću izvagati šta je bolje. Svatko odlučuje za sebe i tako bi trebalo biti. Jedino što ovdje nemamo mogućnost izbora, pa moram izmišljat toplu vodu.
    ovako bi mogli do sutra.
    što je s onima koji se nisu cijepili, pa zbog preboljenjih bolesti trpa trajne posljedice?

    i možda nisam u pravu kad kažem što? da ne postoje ljudi koje je cjepivo zaštitilo?

  16. #66
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    1.... Jel se ja varam ili je cjepivo protiv ospica cjepivo sa zivim virusom? Ako je tako, onda je velika vjerojatnost da je zaraza potekla od nekog cijepljenog djeteta, sto znaci da su druga cijepljena i necijepljena djeca kolateralne zrtve programa cijepljenja.

    2.....BTW ovo je savrsena prilika da se provjeri koliko je zaista ucinkovito cijepivo protiv ospica - nije mi jasno zasto nema podataka koliko je zarazenih bilo, a koliko nije bilo cijepljeno. Mislim, jasno mi je - ispalo bi da se preuvelicava ucinkovitost cjepiva sto bi dovelo do jos manje cijepljene djece, a to se vladi i farmaceutskoj industriji ne svidja.
    1..... kajgod !
    2..... ne brini, iskoristit će se prilika za provjeru učinkovitosti cjepiva. To što ti i ja sada ne znamo koliko je bolesnih cijepljeno, a koliko necijepljeno, ne znači da austrijski istraživači ne znaju i ne ulaze u trag tome. I siguran sam da će objaviti. Treba se malo strpiti...

  17. #67
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ljudi, evo još vibrica~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  18. #68
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Šta je s onima koji zbog cjepiva trpe doživotne posljedice? Možda bi im bilo bolje da su pokupili ospice nego trajni invaliditet ?
    A koji su to s trajnim posljedicama od cijepljenja protiv ospica?

  19. #69
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Mislim da se poprilično zahuktava...moje vibrice na pomažu

  20. #70
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da li je obolio itko od odraslih?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    1.... Jel se ja varam ili je cjepivo protiv ospica cjepivo sa zivim virusom? Ako je tako, onda je velika vjerojatnost da je zaraza potekla od nekog cijepljenog djeteta, sto znaci da su druga cijepljena i necijepljena djeca kolateralne zrtve programa cijepljenja.
    1..... kajgod !
    To cjepivo nije sa zivim virusom? Ili?


    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    2.....BTW ovo je savrsena prilika da se provjeri koliko je zaista ucinkovito cijepivo protiv ospica - nije mi jasno zasto nema podataka koliko je zarazenih bilo, a koliko nije bilo cijepljeno. Mislim, jasno mi je - ispalo bi da se preuvelicava ucinkovitost cjepiva sto bi dovelo do jos manje cijepljene djece, a to se vladi i farmaceutskoj industriji ne svidja.
    2..... ne brini, iskoristit će se prilika za provjeru učinkovitosti cjepiva. To što ti i ja sada ne znamo koliko je bolesnih cijepljeno, a koliko necijepljeno, ne znači da austrijski istraživači ne znaju i ne ulaze u trag tome. I siguran sam da će objaviti. Treba se malo strpiti...
    O tome sto ce se ili sto se nece, i kad, objaviti necu spekulirati. Cinjenica je da se dosad broj cijepljenih i necijepljenih nije objavio. Necijepljeni (odnosno roditelji necijepljenih) se javno napadaju, a konkretni brojevi se ne daju. Meni to smrdi.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    što je s onima koji se nisu cijepili, pa zbog preboljenjih bolesti trpa trajne posljedice?
    što je s onima koji se jesu cijepili, pa zbog preboljenjih bolesti trpa trajne posljedice?

  23. #73
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    1..... kajgod !
    To cjepivo nije sa zivim virusom? Ili?

    O tome sto ce se ili sto se nece, i kad, objaviti necu spekulirati. Cinjenica je da se dosad broj cijepljenih i necijepljenih nije objavio. Necijepljeni (odnosno roditelji necijepljenih) se javno napadaju, a konkretni brojevi se ne daju. Meni to smrdi.
    1.......Kajgod da je velika vjerojatnost da je zaraza potekla od nekog cijepljenog djeteta, sto znaci da su druga cijepljena i necijepljena djeca kolateralne zrtve programa cijepljenja.

    2..... misliš da su to dužni objaviti ovdje na forumu? Tamo gdje su dužni objaviti su objavili. Znam. 8)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    1..... kajgod !
    To cjepivo nije sa zivim virusom? Ili?

    O tome sto ce se ili sto se nece, i kad, objaviti necu spekulirati. Cinjenica je da se dosad broj cijepljenih i necijepljenih nije objavio. Necijepljeni (odnosno roditelji necijepljenih) se javno napadaju, a konkretni brojevi se ne daju. Meni to smrdi.
    1.......Kajgod da je velika vjerojatnost da je zaraza potekla od nekog cijepljenog djeteta, sto znaci da su druga cijepljena i necijepljena djeca kolateralne zrtve programa cijepljenja.
    A... Smeta te sto sam se tako izrazio... Ostaje i dalje cinjenica da je velika vjerojatnost da je zaraza potekla od nekog cijepljenog djeteta.

    Citiraj mujica prvotno napisa
    2..... misliš da su to dužni objaviti ovdje na forumu? Tamo gdje su dužni objaviti su objavili. Znam. 8)
    Pa ajd nas onda ne drzi u neizvjesnosti pa daj link.

  25. #75
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Čak i pod pretpostavkom da je moguća zaraza cjepnim sojem (a ja vjerujem mujici ako kaže da nije ), to je toliko lako i jednostavno testirati da uopće ne ostavlja mogućnost bilo kakvih nedoumica o tome je li uzrok cjepni ili divlji soj.

    Zorana, ako je tvoja odluka o necijepljenju bila (dijelom) utemeljena i na pretpostavci da je rizik od nuspojava veći od rizika od obolijevanja, sada je vrijeme kada bi taj dio trebala preispitati jer je samom činjenicom da se pojavila zaraza vaga prevagnula na stranu većeg rizika od obolijevanja. Ali naravno, uvijek imaš mogućnost karantene.

    Kako god odlučiš, šaljem vibre ~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude OK!

  26. #76
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    MaxB, koliko je to Velika vjerojatnost? i temeljem čega tvrdiš da je velika?

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj mujica prvotno napisa
    2..... misliš da su to dužni objaviti ovdje na forumu? Tamo gdje su dužni objaviti su objavili. Znam. 8)
    Pa ajd nas onda ne drzi u neizvjesnosti pa daj link.
    Kladim se da ce na tom linku pisati da oni cijepljeni koji su bolest dobili nisu bili "ispravno" cijepljeni...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    Čak i pod pretpostavkom da je moguća zaraza cjepnim sojem (a ja vjerujem mujici ako kaže da nije ), to je toliko lako i jednostavno testirati da uopće ne ostavlja mogućnost bilo kakvih nedoumica o tome je li uzrok cjepni ili divlji soj.
    A zasto mu vjerujes? Nije ni lijecnik opce prakse, a kamoli infektolog. Jel je testirano? Jel je dokazano? Pa onda? Onda necemo svaljivat krivnju bezveze na nikoga, zar ne?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    MaxB, koliko je to Velika vjerojatnost? i temeljem čega tvrdiš da je velika?
    Ta je bolest skoro pa istrijebljena, tako da mislim da je najlakse doci u kontakt s virusom upravo preko nedavno cijepljenog djeteta. To se dogadjalo i dokazani su neki prijenosi na taj nacin. Zato tvrdim da je velika.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj MaxB prvotno napisa
    Citiraj mujica prvotno napisa
    2..... misliš da su to dužni objaviti ovdje na forumu? Tamo gdje su dužni objaviti su objavili. Znam. 8)
    Pa ajd nas onda ne drzi u neizvjesnosti pa daj link.
    Kladim se da ce na tom linku pisati da oni cijepljeni koji su bolest dobili nisu bili "ispravno" cijepljeni...
    LOL! Ma ne, nece dati link, nego je to samo tako pausalno izjavio.

  31. #81
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Kako to misliš da je skoro istrijebljena bolest :?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    zorana, ja sam cijepila svoje dijete, no nisam se došla ovdje prepucavati nego ti poslati malo ~~~~~~ da se uspješno nosiš s tom problematikom.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Zorana, ja nisam necjepiša ali iskreno se nadam da će vas bad virus zaobići...

  34. #84
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ne znam sto bih rekla, gotovo sam sigurna da kad sam ja bila trudna moja mama rekla da su kod necakinje u vrticu skoro svi imali ospice :?

  35. #85
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Sigurno je mislila na vodene kozice.

  36. #86
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zorana,i ja ti naravno želim da tvoja djeca izbjegnu bolest i vibram~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Hvala svima.
    Izgleda da se situacija zahuktava. Spominje se i uplitanje policije jer se sumnja da se organizirao tzv. ospice party.
    Mene najvise boli to sto se daju tako ruzni epiteti roditeljima koji nisu cijepili djecu. Ispada kao da mi djecu zanemarujemo. Gadjaju se onim klasicnim izjavama koje pocinju sa: svako dijete ima pravo.....Bas bezvezna situacija. Jedna zenska na lokalnom forumu je napisala da bi ozbiljno razmislila o tuzbi protiv roditelja cije bi dijete zarazilo njezinu bebu.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ospice party :?

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    ospice party :?
    mislim da je to u stilu rubeola party
    kad bi neko dijete oboljelo onda bi njemu vodili zdravu djecu, da se razbole i to "odrade" pogotovo su to radili s curicama, prije nego se počelo cijepiti protiv rubeole, da ne bi oboljele u trudnoći

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    :shock:

    a gdje to, u kojim zemljama i kulturama ?

  41. #91
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da se to i kod nas radilo
    o tom su nam pričali na ginekologiji, meni to nije ništa čudno, dok nije bilo cjepiva bilo je u cilju roditeljima da djeca, osobito ženska, to što ranije prebole, jer se davno zna o opasnosti oboljevanja trudnica

    pa i danas se djecu vodi kod nekog tko ima kozice, bolje da to prebole kad su manji, ako ih se ne cijepi

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nisam bas sigurna da bih vodila djecu na ospice party, ali sjecam se da sam prizeljkivala da i Jasena dobije kozice onda kad ih je i Zorka imala.Bas zato da ih se rijesi. Priznajem da bih se mozda odlucila na takvo nesto u slucaju rubeole.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Zorana, saljem ti i
    Tocno tako bi se i ja osjecala i skroz te kuzim.
    Drste se ti i tvoja ekipa, neka Zorka bude kod kuce, ako moze, a ne u kolektivu.
    Ono sto bih ja jos eventualno napravila je nabavila homeopatske pripravke koji se preporucuju u slucaju ospica, ako ih nemam kod kuce iz nekog drugog razloga.


    eto i mene, bas sam ti mislila nesto u tome smjeru napisati... al uvijek me ta bb preduhitri...


    ja bi ti jos nesto savjetovala - kloni se zute stampe, pogotovo u doba epidemija, panike, skandala!!! (ja se sve ozbiljnije pitam postoji li drugacija)
    tvoj stres je isto zarazna bolest protiv koje cjepivo nije nadjeno...
    a pogodan je teren za razvoj SVIH ostalih bolesti...


  44. #94
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    zorana

    dobro znaš što mislim o necijepljenju, al' u slučaju austrije je po meni stvar jasna: ako se može pričati o bilokakvoj krivici, to je onda prije svega krivica države - dala vam pravo da izaberete hoćete li cijepiti ili ne, pa onda se treba znati i nositi time da će neki roditelji od tog prava "gebrauch machen" i da može doći do ovakvih "izbijanja" bolesti. s te strane, podržavam tvoj izbor, ako kao legalna mogućnost postoji u državi kojoj živiš i nitko ti nema pravo nabijati tvoj izbor na nos, a najmanje upravo država i lječnici. mogu te uvjeravati u neispravnost tvoje odluke, al nemaju te pravo razapinjati (u protivnom nek uvedu obavezno cijepljenje). stoga te ne treba biti strah tuđih mišljenja, nit se imaš što pravdati il uopće objašnjavati, jer si postupila potpuno legalno.

    to što je zaraza izbila u waldorfskom vrtiću me ne čudi.

    što se tiče straha zbog mogućeg oboljenja - eeee... necijepljenje ne znači da nikad više nemaš strahova od boleščuga... mi roditelji cijepiša imamo strahove od nuspojava, i sad je eto nastupila situacija ne neka imaginarna, nego upravo ona o kojoj stalno pričamo... sad se treba znati nositi s tim da postoji itekako mogućnost da će tvoje dijete oboljeti (al po nekima to i nije tako strašno ), kao što se ja moram svaki put nositi s tim kad vodim dijete na cijepljenje. tvoj izbor - tvoja odluka - tvoja odgovornost, od toga nitko ne može pobjeći. tu ti želim snage da to prebrodiš što god došlo. hic rhodus, hic salta - il što bi se kod nas reklo: na muci se poznaju junaci. sretno!

    baš danas u večernjaku članak o nekoj majci koja ne cijepi svog petogodišnjeg sina... ajmo, recite koja je to od vas

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Tebe sam cekala.

  46. #96
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    mc, kao i uvijek, tocno u sridu

  47. #97
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mc
    X

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Anvi Razlog zbog kojeg sam odbila cijepiti Jasenu Priorix-om je taj sto mislim da protiv tih djecjih bolesti cijepljenje nije potrebno.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj bibai prvotno napisa
    Cjepivo ne pruža zaštitu u oko 1-5% slučajeva (ako je dijete pravilno cijepljeno- moje npr nije ), :
    kako nije pravilno cijepljen?
    Izletila je trećina cjepiva van iz šprice , a i ovo sam skupo platila.

    mc
    x

    Zorana, ako ste Zorka, ti i TM cijepljeni /prebolili, a mlađe cure ne idu u kolektiv stvarno nije velika šansa da poberu bolest.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    MC je rekla većinu stvari koje i ja mislim.

    Dodatak, za tvoje smirenje:
    - živiš u državi koja ima uređen sustav zdravstva, gdje te sigurno u slučaju hospitalizacije djeteta neće odvajati od njega i time mu povećavati stres i šansu za dodatne komplikacije.

    - nije u tijeku prirodna katastrofa /rat/ epidemija opasne zarazne bolesti protiv koje većina populacije nije procijepljena- dakle: bolnice nisu prepunjene i sigurno će svakom hospitaliziranom djetetu moći dati dobru skrb- i time ipak bitno smanjiti šanse za fatalne ishode...

    - šansa da djeca pokupe ospice zbog nekontakta sa zaraženima je ipak dosta mala

    Statistički: ne moraš se brinuti.

    A što ljudi misle i štampa piše: svako toliko se nađe nekog za razapinjanje. Ne čitaj novine, ne gledaj televiziju, zaboli te....

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •