Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Zatvaranje obrta i nastavak porodiljnog

  1. #1

    Početno Zatvaranje obrta i nastavak porodiljnog

    Evo još jednog pitanja. Na porodiljnom sam dopustu (drugi dio) i primam naknadu od 2500 kn. Zaposlena sam u obrtu koji se zatvara 01.05. Dijete će mi navršiti godinu dana početkom kolovoza. Može li me vlasnik odjaviti kada zatvori obrt i kakva su moja daljnja prava. Hoću li nadalje dobivati naknadu i u kojem iznosu. Trebam li se po zatvaranju obrta, odnosno dobivanju otkaza javiti na zavod za zapošljavanje i u kojem roku. Hoću li tada preko zavoda dobivati naknadu za nezaposlene i koliko dugo, obzirom da ću još (valjda) biti na porodiljnom?

    Hvala unaprijed na odgovoru.

  2. #2
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    mislim da je vec bilo ovakvih tema i to nedavno.
    dok netko ne uleti sa zekonskim objasnjenjem, mislim da je situacija takva da covjek ne moze zatvoriti firmu dok si ti zaposlena, ako si zaposlena na neodredjeno, i na porodiljnom jer ti tokom porodiljnog ne moze dati otkaz.
    za ovo zadnje znam da stoji sigurno. moze ti jedino isteci ugovor na odredjeno i tada se tebe tretira kao zaposlenu sto se naknade tice do isteka porodiljnog, a tocnu proceduru -da li se prijavljujes na HZZ, kome nosis radnu knjizicu, tko ti pise staz i sl. - potrazi u pretrazniku pod temama prestanak ugovora ili sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •