Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 205

Tema: ZPB 2005., 51. dio

  1. #1
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    evo napokon 5 min vremena i za mene
    jutros čim smo se digli otišli k mojoj mami ( ponjela ja i lap, al nemam ga kud uštekat ni nekom se prištekat ), tamo ručali i čekali da dođe tata k nama pa se onda i zadržali zbog ponavljanja farme - da utvrdimo gradivo
    popodne nam došli frendovi s klincima, kupanac, uspavanac koji traje i traje i traje . . .
    i evo tek sad
    MB ni kod nas popodnevni spavanac, a nervoza na sve strane . . . možda kod mene i najviše. tak sam pop*** na MM da mi je došlo da ga mlatnem po sred čela s lopatom za snjeg ( nosi stvari iz auta i vrati se po ostatak i naravno više od pol ne donese , primio se odmah igrice, a pomoć za raspremit stvari 0 bodova, zaigrati se s Kalom dok pokušavam uspavati Kiara 0 i još hrpa toga ) tak sam pukla, uzela malog i izjurila iz kuće, po povratku komp ugašen, a jadan tak smotan nešto bi htio napraviti, a nezna šta, a frka ga pitati. poslje kad su frendovi otišli, a ja se malo ohladila pa krenula s litanijom, bome ni zucnul nije, a ni to mi ne paše

    Kala spava u svom krevetu od svog 6 mj. to je veliki krevet za jednu osobu, ali je uz zid pa je odmah naš krevet. tako da smo kao zajedno, ali opet odvojeno. možemo se mi malo pomaziti ili kod nje ili kod nas, ali spava u svom krevetu.
    Kiar je s nama, ali to sam ja kriva. jedan sam period bila strašno umorna pa nisam imala snage njega prenašati ( par puta sam se zateturala i uplašila se da će mi dijete ispasti po noći iz ruku ) i ostavljalaga s nama i sad se on navuko.
    a baš sam si danas mislila kako bi ga opet trebala počet stavljati u kimbi jer je opet počeo s noćnim nacicavanjem. imam filing da mi se cice više ne stignu napuniti s mljekom jer non stop obe pomlati. imam dvije ispuhane lopte a i vrti se non stop tako da često puta ga pokrijem po glavi, a noge mu na jastuku i onda ga ispravljam,
    sva sreća da imamo veliki krevet dva sa dva pa svi stanemo, iako se MM počasti ponekad spavnjem u boravku kako on to zove da si "kičmu isparavi" jer često mala ritica je baš njemu na glavi 8)

  2. #2
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj NINA80 prvotno napisa
    otiširala sam ga i dala mu lupocet pa čemo vidjeti, prije terapije mjerim mu 38,6
    grlo mi ništa neznači non-stop isto
    a susjeda mi priča da je njena mala(5) ta koja ima kozice na Uskrs zakurila 40 i tak 2 dana a treći se osula i baš jako sve osim guze
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    da čim prije prođe i da nije ništa!!!

  3. #3
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    da se iskupim za jučer

    zašto mi moramo svako f***** jutro otvoriti oči s :" eeeeeeeeeeeeee mamaaaaaaaaaaaaaaaaaa, buuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaa, cvil, cvil eeeeeeeee, njeeeeeeeeeeeeeeee, aaaaaaaaaaa . . . " i tako minimalno pol sata. e ovo me zbilja ubija i ide na živce. ovakvo buđenje mi je gore nego ustajanje na lijevu nogu

  4. #4
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    evo citiram kako je prošao mojh sinoćnji odlazak na krštenje

    evo mene...
    bila sam na večeri otprilike 2 sata, lu baš nije bila oduševljena što ju je baka čuvala, iako je bila sita nioje joj moglazaspati i na kraju je usljedio plač koji se više nije dao smiriti i tako sam ja u pola 9 već bila kod mame
    mm je došao u 6

    taman je muzika (a i kolači) uletila a ja izletila
    ajde barem sam druge delicije uspjela potrpati u sebe
    žao mi je jer tamo su bili svi naši frendovi i kumovi
    ali tak je mali i skučen prostor pogotovo za broj uzvanika da ne bi imala gdje ni kolica staviti da sam i povela lu sa sobom, a ne znam niti da bi spavala u onoj buci a i bogme i dimu

    čim sam ušla u prostoriju ona se smirila i počela smijati
    mama je već bila dobila fraze, a mali mi s ebrat skoro rasplakao koliko mu je bilo žao da ona plače
    ajde barem sam uspjela uvjeriti mamu da ne mogu krajem mjeseca na vjenčanje i nju ostaviti preko noći
    mama je bila uvjerena da ako je lu sita d aće ju ona moći umiriti, uspavati ...

    i šlag na kraju...deračina u as na putu od mame do doma, cca 20 min

    neko dijete bi već zaspalo od plača i od umora jer nije spavala od pola 6, a tada je već bilo skoro 10, ali ne i lu...ona bi valjda plakala i sat vremena

    kad smo došli doma začas je zaspala, mislim si ja ajde, barem će duže po noći spavati, ali probudila se već za dva sata, i tako svaka dva do jutra koje joj je svanulo već u 7

    najgore mi je kad me mame beba spavača ili manje zahtjevnih beba gledaju kao u čudu kad se malo požalim... a što da vam kažem...ivan je bio još teži za održavanje...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    zašto mi moramo svako f***** jutro otvoriti oči s :" eeeeeeeeeeeeee mamaaaaaaaaaaaaaaaaaa, buuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaa, cvil, cvil eeeeeeeee, njeeeeeeeeeeeeeeee, aaaaaaaaaaa . . . " i tako minimalno pol sata. e ovo me zbilja ubija i ide na živce. ovakvo buđenje mi je gore nego ustajanje na lijevu nogu
    Ovakav je i Lovro u zadnje vrijeme. Plus još cca dva sata deračine na dan jer mu nešto nije po volji. Luda sam više od toga.

    yas, uffff, bome ti je teško....

  6. #6
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Hej svima!

    Mi smo dobro,Roko je puno bolje,valjda je bila prehlada!! Ja sinoć imala goste pa zaglavila u izlasku i spavala samo 4 sata pa sam blago rečeno u komi!! Srećom Roko je dobar pa preživljavam i čekam da popodne skupa odspavamo inače ću se srušiti!

    Yas-Tako je isto i Roko plakao a sit i naspavan,sve bi trebalo štimati,a on zavija kao najgora sirena
    A buđenje po noći mislim da više ne moram ni spominjati,tako da mi se ovih vaših svakih dva sata čine sasvim ok :/
    Očito neka djeca spavaju kako bi trebalo,a neka nažalost njihovih roditelja ne!!
    Tješi se da će ubrzo i to proći....kad si rekla da je Ivan počeo bolje spavati??

    Mial- neee lopatom za snijeg-to je obiteljsko nasilje
    Recimo,dobra ideja je podmetnuti nogu niz stepenice :shock: šalim se naravno

    Ja se mogu pohvaliti da se Roko uglavnom budi sa velikim osmijehom,rijetko kad grinta....

  7. #7
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    tra ma nije ovih svaka dva sata tako loše, ipak odmah zaspi,
    jučer mi se skupilo svega i svačega pa da se malo izjadam nekom tko želi slušati....

    počelo je biti bolje sa nekih 9 mjeseci kad je prestao sisati, budio se po 2 puta tokom noći i pio mlijeko
    a negdje prije 2. rođendana se prestao buditi

  8. #8
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    To je super što odmah zaspi...Roko se bio budio i plakao i morali smo ga svaki put nositi barem 5-10 minuta,pa ti onda opet zaspi ako možeš...i onda opet za pola sata sve nanovo...ma užas živi!
    A tek sa godinu i pol smo ga prestali uspavljivati noseći,a tek sa dvije godine je počeo spavati bez plakanja!!
    Samo se ti nama izjadaj ,zato smo tu

  9. #9
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    To je super što odmah zaspi...Roko se bio budio i plakao i morali smo ga svaki put nositi barem 5-10 minuta,pa ti onda opet zaspi ako možeš...i onda opet za pola sata sve nanovo...ma užas živi!
    A tek sa godinu i pol smo ga prestali uspavljivati noseći,a tek sa dvije godine je počeo spavati bez plakanja!!
    Samo se ti nama izjadaj ,zato smo tu
    ma koma je to...treba to izdržati
    to nitko ne razumije niti može pojmiti tko nije prošao

    kad se samo sjetim one naše faze kad je cijelu noć bila budna
    i tješiš se to će proći, proći ali treba te noći izgurati... a i dane bogme

    i iako sam slično prošla sa ivanom opet se ne mogu iskulirati :/

  10. #10
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    ma koma je to...treba to izdržati
    to nitko ne razumije niti može pojmiti tko nije prošao
    Upravo tako,svi samo kažu ma sigurno nije baš tako teško,ali je....nažalost.Jer čovjek ne može funkcionirati ako je umoran i nervozan!!

    I samo za utjehu,ni ja se ne bi mogla skulirati,ni najmanje - poznavajući sebe bila bi još luđa nego prvi put .

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    195

    Početno

    Draga Yas ,drzi se,mogu mislit kako ti je.
    Mi danas bili kod mojih i bila tetka s bebom,ma koji uzas,Ajna hoce sve radit oko njega,on place ak ga dira,ona ako joj ne dozvolim :shock: ,ludnica,a mogu mislit kako je kad jos ne spavas .
    Ajna jos uvijek kaslje i krcata je slajmom,neznam od kud toliko,najvise kad spava,pa se onda ne odmori dobro i cendra :/ .
    Zadnja 2 mj. je pila antibiotike i MM predlaze da ju opet sutra vodi kod dr,ma ne da mi se,opet ce ju kljukat tom hemijom,a nema bar temp.i dalje joj dajem jagorcevina,valjda bude proslo.

    ~~~~~~~~~~~~ svim bolesnima

    do naredni put

  12. #12
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Bobčice-ni ja nisam za antibiotik,proći će vjerojatno od biljnih preparata,svježeg zraka i vitamina. I Roko je bio krcat šlajmom 2 mjeseca preko zime i samo je prošlo!

    Mi popodne bili na osječkoj promenadi koja je bila prekrcata,a pošto smo mi tamo svakoga dana već mi polako ta gužva počinje ići na živce i samo bi bila gdje nema puno ljudi....ko djeda od Heidi

    Sutra smo sami,mm ide na službeni put,a Roko je već tužan što ga neće biti,baš mi je to koma kad vidim koliko ga je željan

  13. #13
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    ah hvala Bogu gotov je vikend 8)
    popodne nijedno od malih nije spavalo, al zato moje veliko zlato je . krenula sa kupanjem ranije jer su već u pol 6 počeli kljucati. sve krenulo super i na kraju lagani slom živaca. Kiar zaspao pa se nakon pol sata probudio i dere se ko vol dok ja nisam došla ( a tak sam se nabrusila na jedno mirno i duuuuuuuuuuuuugo tuširanje, ma moš mislit ) pa se grička sjetila da je gladna :shock: ( neznam di joj više stane, al samo je banana platila ) i udri u deračni da zašto sam joj medu oprala ( a jedva dočekam vikend da ga ubacim tj. ona u mašinu, jer kud sve prođe preko tjedna :/ )
    nakon puštenih preko nekoliko ugodnih decibela za uho zaspaše oboje u sekundi. a ja sad se žderem jel to moglo proć kako bolje bez vike, al kumila i molila i mogu se slikat ignorira i tako svaku veće. to mi zbilja ide na živce, osječam se ko kakav kreten svaku veće

  14. #14
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    zaboravih napisati da mi nije dala da joj stavim pelenu ni obučem piđamu. i sad sam morala čekati da čvrsto zaspe da joj mogu staviti pelenu, al opet ne predugo. al pogodila sam tajming
    Nina kako je Mateo?
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ozdravilice za sve bubane!

  15. #15
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    ah hvala Bogu gotov je vikend 8)
    popodne nijedno od malih nije spavalo, al zato moje veliko zlato je . krenula sa kupanjem ranije jer su već u pol 6 počeli kljucati. sve krenulo super i na kraju lagani slom živaca. Kiar zaspao pa se nakon pol sata probudio i dere se ko vol dok ja nisam došla ( a tak sam se nabrusila na jedno mirno i duuuuuuuuuuuuugo tuširanje, ma moš mislit ) pa se grička sjetila da je gladna :shock: ( neznam di joj više stane, al samo je banana platila ) i udri u deračni da zašto sam joj medu oprala ( a jedva dočekam vikend da ga ubacim tj. ona u mašinu, jer kud sve prođe preko tjedna :/ )
    nakon puštenih preko nekoliko ugodnih decibela za uho zaspaše oboje u sekundi. a ja sad se žderem jel to moglo proć kako bolje bez vike, al kumila i molila i mogu se slikat ignorira i tako svaku veće. to mi zbilja ide na živce, osječam se ko kakav kreten svaku veće
    ufff...draga
    tebe tvoji kao da testiraju dokle možeš a da ne pukneš
    kak izbaciš to iz sebe? ja se nekada vizualiziram kak razbijam sve po kući ili vrištim iz petnih žila...
    možda bih i trebala :/

    ovak kad malo povisim ton ivan se odmah rasplače i ode u sobu, jako je nježan, ali to samo kad smo sami, ako divlja u društvu djece mogu se derati koliko me volja niš ga ne dira

  16. #16
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bokić!
    evo ja dišem punim plučima
    priznajemgrozna sam žena i majka kad mi paše da ih nema, ali ubi me vikend pogotovo ovakav
    Yas otkako sam krenula na tečaj vidim da sve puno lakše podnosim. 2 x tj po 3 sata

    Kiar je otkrio uspavljivanje na rukam

    Kala se jutros probudila i digla iz kreveta bez cendranja i grintanja :D :D :D i po noći nije niš pila ( kuc, kuc, pljuc pljuc ) :D :D :D

    bubači kako ste?
    a kakav je ovo štrajk jutros :? ?

  17. #17
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Evo da se i ja javim nakon turbodruštvenog vikenda.

    Jure je počeo otkazivati poslušnost , pravi se kao da me ne čuje, ili me pak gleda i smije se i neće da dođe (sa trampulina, dvorca za skakanje... , nadam se da je faza i da se neće pretvoriti u kronično.

    Inače, baš nam je bilo lijepo, bili na kontroli AS u Splitu, vani. šetali, na rođendanu, imali goste... Sve u svemu, jedan lijep vikend.

  18. #18
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    Mial, Yas uh... nije vam lako

    Mateo je dobro,ona temperatura pala u subotu navečer nakon lupoceta, jučer cijeli dan dobar kao da ju predhodni dan nije ni imao,uopče mi nije jasan razlog možda neka leteća viroza kako došla tako i otišla

    u petak išli u banku po njegovu prvu štednu karticu,uplatili nešto čime su ga počastili na rođu sav si je 8)
    nova fora mu je da hoče svoj novčanik,mama ima svoj,tata svoj pa bi i on sebi za pospremit kunice i kartice
    bili u pittarellu našla mu ostale jedne jedine br 25 Nike tamnoplave bijeli đon za aktivnosti i ovo vrijeme super,bile 245 sad 189
    u 2mj mu kupili tenisice koje su kao samo za vrtić i već nisu za nositi koliko su izderane

    kako vaši s obučom?

  19. #19
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Wana i jesi na kraju kupila novu AS i koju? kako je bilo na kontroli AS tj. jel velika razlika kako ste ju vi stavili od onog kako profi tete sjedaličarke stave?

  20. #20
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Dobro jutro i od mene!

    yas, mial....

    Lovre je i dalje nemoguć. I to tako nemoguć da više nisam ni ljuta već samo tužna (i nervozna!)... Hoće li ovoj fazi uskoro kraj?

    Obuća - najčešće je u patikama. Stradaju samo vrhovi jer često zna vuči noge. Po sezoni uglavnom ima dva para obuće: patike i cipele, s tim da cipele ostanu gotovo nove. S iznimkom kraja prošlog ljeta, do sada smo imali sreće jer mu se broj noge nije mijenjao unutar sezone.

    Dok wana ne dođe... Kupili su Romer KidFix - sjedalica izgleda ludilo! Kako ju je wana donijela još upakiranu (ganz nova iz dućana!), ne može ti reći montira li ju drugačije od teta autosjedaličarki. Dodatno, to je sjedalica s isofixom kojeg, u pravilu, ne možeš krivo montirati. A i inače, sjedalice 15-36 se ne 'montiraju' već samo stave u vozilo.
    I da, mi smo bili snjima na montaži/pregledu.

  21. #21
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    Wana i jesi na kraju kupila novu AS i koju? kako je bilo na kontroli AS tj. jel velika razlika kako ste ju vi stavili od onog kako profi tete sjedaličarke stave?
    Jesmo, kupili smo Romer kidfix. Zaključak je bio da bi taj eventualni "problem sa visinom" mogao biti i sa nekom drugom AS, ali, nisam probala da li je moguće rastegnuti ovu AS do kraja u visinu. Inače je AS odlična, jedino ne znam da li ju je moguće malo ukositi za sdpavanje. Nisam baš proučila uputstva
    Tete "profesionalke" su bile super, jako simpatične
    Mi ti sjedalicu niti nismo sami smontirali, nego smo je donijeli zapakiranu i tamo je smontirali. Nije neki problem, a ima i isofix. I Jure je jako zadovoljan i ponosan na novu AS.

  22. #22
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj NINA80 prvotno napisa
    kako vaši s obučom?
    moja mama kupila Kali tene kao za rođendan prije mjesec i pol, već ih je napred zgrebala. hoda na prastima pa prednji dio vuče.
    a kupila sam tu preko foruma froddice tene/cipele kao za vrtić, pa sad ove za vrtić bolje izgledaju nego šminkerske .
    a uvrtiću ima još jedne tene za slučaj nezgode, jer ipak je ona kćer svoje mame pa nemože odoliti ni najmanjoj lokvici. do nedavno je imala i duple šlapice u vrtiću

  23. #23
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Dok wana ne dođe... Kupili su Romer KidFix - sjedalica izgleda ludilo! Kako ju je wana donijela još upakiranu (ganz nova iz dućana!), ne može ti reći montira li ju drugačije od teta autosjedaličarki. Dodatno, to je sjedalica s isofixom kojeg, u pravilu, ne možeš krivo montirati. A i inače, sjedalice 15-36 se ne 'montiraju' već samo stave u vozilo.
    I da, mi smo bili snjima na montaži/pregledu.
    Kolko para i može link/slika da si uopće predočim kako to izgleda jer uskoro i nas čeka zamjena.

  24. #24
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    http://www.britax-roemer.de/produkt....id=14&navid=18

    A pare? Mislim da je wana rekla oko 1.500kn, ali stvarno nisam sigurna.

  25. #25
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Spavanje - od 10 mjeseci sam u svoojoj sobi u kinderbetu. Na tome sam inzistirala ne bi li konačno počeo malo bolje spavati nekon 10-mjesečnog non-stopnog buđenja gotovo od prvog dana. Do tada spavao je s nama u sobi u kolijevci jer nam je bila puno praktičnija za smještaj jer je manja, ali kad smo ga premjestili, više nisam reagirala na svako prevrtanje, pa smo samim time svi počeli bolje spavati. Jest da je često znao završit i s nama u krevetu, ali bilo je i noći kad je samo tražio da ga se pusti na miru u svom krevetu. Sve u svemu nikada nije pokazivao neki otpor prema spavanju u svojoj sobi, iako ne mogu reći da ga nisam očekivala, jer to je bila zadnja slamka spasa, pa da ni to nije uspjelo, više stvarn ne znam što bih probala!

    Obuća - ima 3 para tenisica koje NE NOSI jer ih ne voli. Čitavu jesen i zimu je u jednim te istim cipelicama - toliko već iznošenima, koje su mu valjda najudobnije i druge ne želi ni vidjeti i nove novcate stoje i čekaju nekog drugog. Jednostavno više ne znam kakve bih mu cipele/tenisice/sandale kupila da sigurno znam da će ih htjeti nositi. A sasvim mi sigurno nije u interesu da se pati ako su mu neudobne. Naravno da uopće nema smisla vodit ga sa sobom pri kupnji jer se on predomišlja 5 puta u 5 sekundi. Tako da mi uvijek tamo kaže jedno, a kad dođem doma drugo Nije bed više niti masno platiti jer je to ipak artikl koji iznosi (ako nosi), ali opet platiti masno da ih ne nosi - to mi je uvijek too much!

    I naravno, nespavanje - Meni je to tako postalo najnormalnija stvar. I za drugo koliko god priželjkivala spavača/spavačicu, moram priznati da mu/joj se uopće ne nadam jer to bi tek bilo nešto što bi me iznenadilo. Da je teško preživjeti - JE, ali preživi se. Da je teže s DVOJE nespavača, vjerujem da je, ali upravo zato drugo mi je dijete bilo u planu tek kad donekle uspijem riješiti pitanja poput pelena, spavanja, vrtića, boca i ostalog, što bi do rujna već s patrikom osim, onih koje smatram već odavno zaključenima - trebalo biti povijest, pa možemo ispočetka - još nisam izašla iz štosa, a bar ne moram duplo!

  26. #26
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=en&catID=1&id=14&navid=18

    A pare? Mislim da je wana rekla oko 1.500kn, ali stvarno nisam sigurna.
    Nisam se nešto još pretjerano informirala, pa koristim priliku - u svim tim većim AS se djeca vežu pojasevima od auta koliko primjećujem?

    Oko 1500 kn (205 eur - MWST) smo platili i ovu roomer king ts plus, pa je to tu negdje, a u ovoj bi trebao biti još i duže, čak do 12-e godine, recimo?

  27. #27
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    jako dobro isplanirano Stijena . al ne misliš da bi se Patrik nečemu mogao vratiti kad dođe Formula??? nadam se da neće iako je i to moguće kad beba dođe
    Maruška ja si cijelo vrijem gruntam kao se samo stavi, al to je boooster zato i je od 15-36. dok klikeri prorade super je

  28. #28
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    nespavanje - Meni je to tako postalo najnormalnija stvar. I za drugo koliko god priželjkivala spavača/spavačicu, moram priznati da mu/joj se uopće ne nadam jer to bi tek bilo nešto što bi me iznenadilo.
    Mi smo sa spavanjem prošli bezbroj faza.
    Kao sasvim mala beba, bio je fenomenalan! Nije spavao jako puno, ali je spavao u pravo vrijeme! Npr. s mjesec dana: zadnji podoj nešto prije ponoći. Spavao bi 4-5, opet dojio i nastavio spavati do 9-10. Idealno!
    S tri, tri i po mjeseca situacija se drastično promijenila i tada kreće horror. Do (recimo) 11 mjeseci smo imali po desetak noćnih buđenja/dojenja.
    Kako sam ja tada već počela raditi, nisam mogla izdržati taj ritam pa smo ga pokušali 'naučiti' spavati. Dvadesetak užasnih dana je trajalo to 'učenje'. 'Naučio' je i prešao u svoj krevetić u svoju sobu.
    U roku od maksimalmo dva mjeseca se opet vratio kod nas u krevet...
    Onda, s nešto manje od godinu i po smo imali fazu budnosti od 3 do 5 ujutro (ili od 4 do 6). Naravno, ta faza je uključivala i deranje. Kako je već bilo vruće, prozori su širom otvoreni. Ne jendom smo čuli susjede kako 'komentiraju' situaciju ne baš najfinijim rječnikom.
    Trebam li dalje?
    Danas spava s nama. Budi se najviše jednom tijekom noći. Ali nas (čitaj: mene) budi puno više puta jer mi ili dira/čupa kosu ili leži preko mene ili me traži rukom ili.... I tako. Plan za ovo ljeto je vratiti ga u njegovu sobu. Hoće li uspjeti? Pojma nemam.

  29. #29
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Nisam se nešto još pretjerano informirala, pa koristim priliku - u svim tim većim AS se djeca vežu pojasevima od auta koliko primjećujem?
    Da.

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Oko 1500 kn (205 eur - MWST) smo platili i ovu roomer king ts plus, pa je to tu negdje, a u ovoj bi trebao biti još i duže, čak do 12-e godine, recimo?
    Ovo bi trebala biti zadnja stolica našoj djeci.

  30. #30
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Nisam se nešto još pretjerano informirala, pa koristim priliku - u svim tim većim AS se djeca vežu pojasevima od auta koliko primjećujem?
    Da.

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Oko 1500 kn (205 eur - MWST) smo platili i ovu roomer king ts plus, pa je to tu negdje, a u ovoj bi trebao biti još i duže, čak do 12-e godine, recimo?
    Ovo bi trebala biti zadnja stolica našoj djeci.
    poslije ide ono pod guzu samo? zar ne

    i mi ćemo isto ubosti kidfix
    mm kaže da je u dojčland našao znatno jeftinije (ivanova je stara bila čak 100 eurića jeftinija nego ovdje) pa će nam je dofurati femili kad budu dolazili
    jedva čekam luce premjestiti u ivanovu jer ovo je prava noćna mora
    tak je i ivan zavolio vožnju čim je prešao u veću as

  31. #31
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    Citiraj Stijena prvotno napisa
    Oko 1500 kn (205 eur - MWST) smo platili i ovu roomer king ts plus, pa je to tu negdje, a u ovoj bi trebao biti još i duže, čak do 12-e godine, recimo?
    Ovo bi trebala biti zadnja stolica našoj djeci.
    poslije ide ono pod guzu samo? zar ne

    [/quote]

    Ovoj skineš 'leđa' i ostane ti samo za pod guzu.

  32. #32
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    jako dobro isplanirano Stijena . al ne misliš da bi se Patrik nečemu mogao vratiti kad dođe Formula??? nadam se da neće iako je i to moguće kad beba dođe
    Da, naravno, uvijek postoji mogućnost. Ali, sigurno puno manja, nego da uopće nema riješene neke navike. S obzirom da pelene neće nositi već punih godinu dana, nema šanse da ih vrati iako su moguće epizode na koje računam, ali to ne smatram vraćanjem.
    Isto i sa vrtićem jer će opet mijenjati grupu, ali sigurno ne očekujem takve probleme ko da je krenuo prvi put.
    Boce ćemo se možda riješiti, a možda ne, ali s obzirom da je već sada toliko zapeo na to da će "beba papati ciku" ne bi me iznenadilo da i on ostavi bocu i on zakači
    Ostale epizode, kao i kod svakog djeteta u bilo kojoj drugoj dobi i situaciji, su itekako moguće, ali to je to - samo epizode i tako ih u cijelom tom procesu odrastanja treba i uzimati i nositi se sa svakom pojedinačno kako dolazi, a ne previše razmišljati njima - ŠBBKBB!

  33. #33
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Samo ću vas pozdraviti jer sam u gužvi

  34. #34
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Eto, dok sam ja vrijedno radila, Maruška Vam je sve odgovorila
    Dakle u TL 1.500,00 kn, dobiješ 100 dodatnih bodova + 21 bod za plaćanje na karticu (ja), što znači 120 kn popusta za kupnju nečeg drugoga.
    Ali, razlika od 100 ojra koju spominje yas mi je :shock: i

  35. #35
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj yasmin prvotno napisa
    jedva čekam luce premjestiti u ivanovu jer ovo je prava noćna mora
    tak je i ivan zavolio vožnju čim je prešao u veću as
    patrik je pak tu promjenu doživio katastrofično.
    Par mjeseci vrištanja kamo smo god išli. Sanjala sam dan kad ćemo sjesti u suto bez čepića za uši.

    I prošlo jednog dana samo od sebe, kao što sve prođe jednoga dana. Sad si pak ne mogu zamisliti da mi netko vrišti u autu dok se vozimo

  36. #36
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Mi nismo imali problema s vožnjom. Istina, bilo je par incidenata ali ih ipak ne bi mogla proglasiti fazom.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,159

    Početno

    da vas pozdravim. Samo ću se ko padobranac uključit i nastavit dalje. Uopće se neću pravit da zna o ćem pričate.
    Dobila sam nečakinju (recimo). Danas ujutro oko 4 mi je sestrična rodila Ninu Nikolinu

  38. #38
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    čestitke tebi i sretnoj obitelji
    malenoj imenjakinji puno

  39. #39
    NINA80 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    934

    Početno

    pošto nemam nikakvih prospekata o našoj AS,možda je i bilo al neznam gdje bi više tražila
    u sječanju mi je ostalo da je do 15kg ili sl možda bi trebala otići na te provjere sigurnosti što se organiziraju ili postoji znak da ju je prerasao kao npr.,da visina glave prelazi visinu sjedalice dok sjedi
    remenje navučem bez problema
    čitam da se dosta kužite pa helpajte

  40. #40
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Uglavnom su do 18kg.
    Znakovi da ju je prerastao (osim kilaže):
    - pogledaj mjesto gdje pojasevi koji mu idu preko ramena 'izlaze' iz stolice; ako je ta rupa ispod razine Mateovih ramena - prerastao ju je
    - sredina njegovog uha ne smije biti iznad razine krajnje točke naslona sjedalice.
    Koju sjedalicu imate? Jel' piše što na njoj?

  41. #41
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj NINA80 prvotno napisa
    pošto nemam nikakvih prospekata o našoj AS,možda je i bilo al neznam gdje bi više tražila
    u sječanju mi je ostalo da je do 15kg ili sl možda bi trebala otići na te provjere sigurnosti što se organiziraju ili postoji znak da ju je prerasao kao npr.,da visina glave prelazi visinu sjedalice dok sjedi
    remenje navučem bez problema
    čitam da se dosta kužite pa helpajte
    pogledaj naPDF Autosjedalice.

    ...ovako brzinski...
    tu AS je prerastao čim je napunio 15 kg (ali mislim da ti je ta AS do 18 kg. (to je grupa I), da mu polovina uha ne prelazi AS i da mu pojasevi ne idu ispod ramena.

  42. #42
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Danas sam konstantno korak ispred tebe.

  43. #43
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    MB čestitke od tebi i tvojoj sestrični!!!
    Ninici

    Nina i ja se slabo kužim. dosta ma zapravo sve što znam sam naučila tu na forumu na pdf Autosjedalice. baš zato bi se htjela riješiti naše čim prije iako Kala još nema 15 kg. ova je za uništenje pa nemogu Kiara prebaciti tako da i njemu treba nova :smajlićkojipadaunesvijestodcifre:, za sad je još u jaju, nema 9 kg, a i nebuni se.

    danas me i Kiar muštra niš nisam uspjela, lažem jesam skuhala ručak, a kuća ko bomba. frajer puže i samo razvlači, sad mu je najdraže drapanje sekinih papira za crtanje, sad moram samo još sakriti dokaze inače smo oboje nadrapali

  44. #44
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Danas sam konstantno korak ispred tebe.
    baš sam primjetila
    al kako to voli reći teta Stijena
    . . . veliki umovi . . .

  45. #45
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    za sad je još u jaju, nema 9 kg,
    Jaja su često i do 13kg (ako nemate problem s visinom).

    Lovre je iz jaja izašao (mislim) tek s 14 mjeseci (da smo imali kvalitetnije jaje, još duže bi se vozio u njemu).

  46. #46
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    Citiraj **mial** prvotno napisa
    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Danas sam konstantno korak ispred tebe.
    baš sam primjetila
    al kako to voli reći teta Stijena
    . . . veliki umovi . . .
    i
    Citiraj Maruška prvotno napisa
    Danas sam konstantno korak ispred tebe. .
    samo se vi smijte, ja bih samo dodala...
    samo danas :?


















  47. #47
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    MB za necakinju!

    mislim da ovdje AS jesu jeftinije ali ne bas 100 €

    www.baby-walz.de

    na ebayu se moze naci i malo povoljnije

  48. #48
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

  49. #49
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj wana prvotno napisa
    Eto, dok sam ja vrijedno radila, Maruška Vam je sve odgovorila
    Dakle u TL 1.500,00 kn, dobiješ 100 dodatnih bodova + 21 bod za plaćanje na karticu (ja), što znači 120 kn popusta za kupnju nečeg drugoga.
    Ali, razlika od 100 ojra koju spominje yas mi je :shock: i
    to je bilo za onu od 9-18
    za ovu veću vjerojatno nije tolika
    baš ću pitati mm-a

  50. #50
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    kod nas je toliko zahladilo, danas i snijeg padao
    cijeli dan smo u stanu
    za po******

    planirali smo za vikend u ZOO ali to je bila nemoguca misija zbog vremena

    Kristijan vec danima prica o Zoloskom
    doslovno ide spavat i budi se sa pricom o majmunu koji jede jabuke
    cak je i pripremio dvije za ponijeti da ga nahrani

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •