Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 449

Tema: Što necjepiše kažu na ovo?

  1. #51
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa

    Brigo moja prijeđi na drugoga.
    Bas je zato Zorana i otvorila onaj drugi topic...

  2. #52
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    I ja se slazem s dr. Richterom.

    I na svim topicima o cjepivima (u koja se ne petljam, al kad se vec uvucem) zastupam stajaliste da je lakse donijeti odluku ne cijepiti dijete u svijetu u kojemu je 95% djece cijepljeno...
    Potpis.

    Brigo moja prijeđi na drugoga.
    mislim da je ovo vrlo nekorektna izjava, osobito za vas koji ste već dugo na ovom forumu i znate otpilike stajališta ovdje prisutnih necjepiša.
    tko to od nas necjepiša razmišlja na takav način?
    ja zaista tako ne razmišljam i vrijeđa me ovo što si napisala, jer doista problem (ne) cijepljenja ne prebacujem niti na koga, nego na sebe i na svoju odgovornost.

  3. #53
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    moj gornji post bio je upućen Deaedi.

  4. #54
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Marta, moj komentar se odnosi na ovo od mc, sa cime se slazem:

    ne moraš cijepiti svoje dijete. dok god ima dovoljno djece poput moje tvoje dijete je zaštićeno.
    Odnosno, na brigu oko nuspojava cijepljenja.

    Zorana je rekla da se boji ovoga:

    Ono cega je mene strah je to upiranje prstom od strane okoline

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A da idem po sistemu "brigo moja prijedji na drugoga" potrcala bih dijete cijepiti iz ovih stopa.

  6. #56
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    I ja se slazem s dr. Richterom.

    I na svim topicima o cjepivima (u koja se ne petljam, al kad se vec uvucem) zastupam stajaliste da je lakse donijeti odluku ne cijepiti dijete u svijetu u kojemu je 95% djece cijepljeno...
    Potpis.

    Brigo moja prijeđi na drugoga.
    ja zaista tako ne razmišljam i vrijeđa me ovo što si napisala, jer doista problem (ne) cijepljenja ne prebacujem niti na koga, nego na sebe i na svoju odgovornost.
    Da, ali necjepljena djeca ne žive u vakumu, nego u kolektivu. A član kolektiva bi trebao uz prava, preuzeti i odgovornost. I nije mi jasno, sta znaci, na svoju odgovornost? Tko je onda odgovoran ako neko dijete od 6mj dobije ospice i neku od posljedicam od necijeg starijeg, neijepljenog djeteta?
    mislim da je ovo vrlo nekorektna izjava, osobito za vas koji ste već dugo na ovom forumu i znate otpilike stajališta ovdje prisutnih necjepiša.
    tko to od nas necjepiša razmišlja na takav način?
    Marta, oprosti sto te citiram sa drugog topica
    Mene ne zanima tko ce gdje cijepiti dijete. To nije nesto sto utjece na moju odluku.
    Dakle, jer fer ako zakljucim da se necijepise vise boje za nuspojave cjepiva kod svoje djece, nego za pojedince u kolektivu koje ovakva njihova odluka ugrozava?

    No, necu vise u raspravu, jer imam svoje misljenje, svojevremena Latinica ga je samo ojacala.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Tko bi upirao prstom u koga da nema cjepiva?

  8. #58
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    pričamo o različitim stvarima.
    moj komentar se odnosio isključivo na ovo.
    Brigo moja prijeđi na drugoga.
    ja tako ne funkcioniram.
    Dakle, jer fer ako zakljucim da se necijepise vise boje za nuspojave cjepiva kod svoje djece, nego za pojedince u kolektivu koje ovakva njihova odluka ugrozava?
    ne slažem se s ovom tvojom konstatacijom, ne mislim da moje dijete ikoga ugrožava.
    al to ti je opet onda ona početna priča tko kako gleda na zdravlje i uzroke bolesti.
    i opet ćemo se zavrtit u krug, jer nam početna premisa nije ista.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Sto se konkretno Priorix-a tice, ja ga odbijam jer je rijec o uglavnom bezopasnim djecjim bolestima.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Deaedi napisa:
    Da, ali necjepljena djeca ne žive u vakumu, nego u kolektivu. A član kolektiva bi trebao uz prava, preuzeti i odgovornost. I nije mi jasno, sta znaci, na svoju odgovornost? Tko je onda odgovoran ako neko dijete od 6mj dobije ospice i neku od posljedicam od necijeg starijeg, neijepljenog djeteta?
    Odgovornost je i cjepiva živog Polia što se stolicom izlučuje još neko vrijeme - i dijete je zarazno - i šta ako se dvomjesečno NECJEPLJENO dijete zarazi od 3-mjesečnog cjepljenog??? Zar tu nema kolektivne odgovornosti - cijelog procjepljivačkog tima i politike cjepljenja???
    I odgovornost npr. horizontalnog prijenosa
    Već 15 godina upozoravam na virulentnost soja mumpsa u ovom cjepivu, a sada smo dokazali i tri slučaja horizontalnog prijenosa što je u ovakvom slučaju velik broj. Kod dvoje roditelja ustanovljeno je da su dobili mumps, a kod jednog oca je klinička slika bila puno teža, odnosno uz zaušnjake je dobio i upalu testisa te aseptični meningitis - kaže dr. Tešović.
    Pazi - već 15 godina - ne postoji li tu kolektivna odgovornost???
    Vrlo je to zamumuljena tema s obje strane razmatrana!!!
    U mojim očima kao pojedinca , s djetetom koje ima trajne posljedice, ja na svojoj koži trpim posljedice svog VJEROVANJA I ODGOVORNOSTI kolektivu, a zauzvrat sam dobila m... pod bubrege!!!
    I ne znam zašto toliko inzistiranje KAD JE DOKAZANO da cjepljenje NIJE garancija dobivanja bolesti!!! Može (ali i ne mora) ublažiti tijek bolesti!!!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Obećala sam si da neću više, ali ne mogu, ovo je jače od mene...

    Imam samo jedno jedino pitanje.

    Može li mi itko od onih koji od mene traže da cijepim svoje djece da bih zaštitila njihovu (!!) GARANTIRATI da moje dijete neće imati teške posljedice cijepljenja? Može li mi to itko od vas jamčiti, sto posto, bez ograda, svojim životom? Jer, ako može, ja ću rado cijepiti svoje dijete i biti dobar građanin. Ako ne može - onda dosta više s ružnim insinuacijama!
    ne može ti to nitko garantirati. ne moraš cijepiti svoje dijete. dok god ima dovoljno djece poput moje tvoje dijete je zaštićeno. i što sad ? ne sviđa ti se što to govorim ? meni se još manje sviđa što je tako, al ako ja s tim mogu živjeti, onda i ti živi s tim insinuacijama.
    Potpis velik ko kuća

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Znaci, vi cijepite djecu da bi zastitile kolektiv?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Znaci, vi cijepite djecu da bi zastitile kolektiv?
    Ne, nego vama necjepišama naša procjepljena djeca garantiraju koliku toliku sigurnost.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Daj mi odgovori na pitanje, ako ne cjepis da bi zastitila kolektiv, onda cijepis da bi zastitila svoje dijete? U cemu te to pravi drugacijom od mene koja ne cijepim?
    Ni na koga se ja ne oslanjam jer da je tako otisla bi odmah cijepiti djecu.

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Možda za ospice,rubeolu i zaušnjake(kad gledamo iz tvog kuta).
    A hepatis B,TBC,tetanus...

    Bojim se da to nema veze sa dječjom populacijom i procjepljenošću.

    Uzgled budi rečeno i brat i ja smo cjepljeni ,pa smo zaušnjake imali unatoč tome.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Daj mi odgovori na pitanje, ako ne cjepis da bi zastitila kolektiv, onda cijepis da bi zastitila svoje dijete? U cemu te to pravi drugacijom od mene koja ne cijepim?
    Ni na koga se ja ne oslanjam jer da je tako otisla bi odmah cijepiti djecu.
    Pa kad već pitaš...razlika je ogromna a leži u tome što moje cjepljenje nikog iz kolektiva ne ugrožava što se za necjepiše nebi moglo reći...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pogledaj sto je sirius napisala. Koga ugrozava moje dijete necijepljeno protiv difterije, tuberkuloze, hepatitisa i ostalog?

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Daj,molim te vrtići i škole su puni kliconoštva ako tako gledamo.
    Samo još nisu smislili cjepivo za sve viruse i bakterije i/ili ga još nisu bacili na obaveznu listu.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa meni je, izgleda, veci rulet postalo slanje djeteta u vrtic. Ide tri dana i pokupi nesto. U koga da uprem prstom?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pogledaj sto je sirius napisala. Koga ugrozava moje dijete necijepljeno protiv difterije, tuberkuloze, hepatitisa i ostalog?
    Ajmo ovako, da tvoje dijete stane na hrđavi čavao bi li ga cijepila ili bi čekala jer možda mu ništa ne bude??

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Da stane na hrdjavi cavao, cijepila bih najvjerovatnije.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ovo s tetanusom je malo specificna situacija pa ti primjer i nije najbolji.

  23. #73
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pogledaj sto je sirius napisala. Koga ugrozava moje dijete necijepljeno protiv difterije, tuberkuloze, hepatitisa i ostalog?
    Ajmo ovako, da tvoje dijete stane na hrđavi čavao bi li ga cijepila ili bi čekala jer možda mu ništa ne bude??
    a kakve veze to ima s ugrožavanjem tvog djeteta?
    tvoje dijete zasigurno ne bi bilo ugroženo zbog toga što je drugo dijete stalo na hrđavi čavao.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pogledaj sto je sirius napisala. Koga ugrozava moje dijete necijepljeno protiv difterije, tuberkuloze, hepatitisa i ostalog?
    Ajmo ovako, da tvoje dijete stane na hrđavi čavao bi li ga cijepila ili bi čekala jer možda mu ništa ne bude??
    a kakve veze to ima s ugrožavanjem tvog djeteta?
    tvoje dijete zasigurno ne bi bilo ugroženo zbog toga što je drugo dijete stalo na hrđavi čavao.
    Naravno da nema nikakve veze ali je dobar primjer da kad je krizna situacija zaboravljaš sve otrove koje se ubrizgavaju cjepivima i koji su zapravo najveći razlog za necjepljenje jer ćeš dijete cijepiti bez obzira što si zakleti necjepiša. S druge strane bez obzira što tvoje dijete može zaraziti drugu djecu koja se zbog xy razloga nisu cijepila ti ga nećeš cijepiti jer se bojiš tih istih otrova. Nije li to pomalo licemjerno i sebično?

  25. #75
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj yaya prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Pogledaj sto je sirius napisala. Koga ugrozava moje dijete necijepljeno protiv difterije, tuberkuloze, hepatitisa i ostalog?
    Ajmo ovako, da tvoje dijete stane na hrđavi čavao bi li ga cijepila ili bi čekala jer možda mu ništa ne bude??
    a kakve veze to ima s ugrožavanjem tvog djeteta?
    tvoje dijete zasigurno ne bi bilo ugroženo zbog toga što je drugo dijete stalo na hrđavi čavao.
    Naravno da nema nikakve veze ali je dobar primjer da kad je krizna situacija zaboravljaš sve otrove koje se ubrizgavaju cjepivima i koji su zapravo najveći razlog za necjepljenje jer ćeš dijete cijepiti bez obzira što si zakleti necjepiša. S druge strane bez obzira što tvoje dijete može zaraziti drugu djecu koja se zbog xy razloga nisu cijepila ti ga nećeš cijepiti jer se bojiš tih istih otrova. Nije li to pomalo licemjerno i sebično?
    ja vjerojatno ne bih cijepila antitetanusom , čak ni u toj kriznoj situaciji.
    nego bih dala sanirati ranu i preventivno davala homeopatski lijek (konkretno se u 2.svj. ratu tokom bombardiranja Londona jedna je doktorica baš za tetanus koristila homeop. hipericum, navodno nitko od tako liječenih ranjenika nije dobio tetanus).
    ali čak i da odlučiš da "u kriznoj situaciji " cijepiš, ne smatram to ništa više licemjernim od toga da ti recimo procjenjuješ pri odlukama u vezi zdravlja svog djeteta, što je najbolje upravo za tvoje dijete.
    jer lijek jednome može biti otrov drugome.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb gaj
    Postovi
    48

    Početno

    Ja ću sad malo upasti kao padobranac.
    Prvo moram reći da se cijepljenja grozim jer i prije roda i pristupa internetu, instinkt mi je govorio (a i informacije na koje sam slučajno nabasala tu i tamo) da sa cijepljenjem treba biti oprezan. Starijeg malca (r.2000.) smo cijepili, ali sa itekakvom odgodom jer me bilo strah nuspojava. Zadnje cjepivo u 1. razedu protiv MoPaRu nisam dozvolila, DT je dobio. Mlađe dijete (r.2007.) još nisam cijepila i ne znam kad ću, ali s vremenom mislim da ću selektivno cijepiti.
    Ono što me jako zanima je razlog tolikog uzrujavanja među roditeljima koji cijepe svoju djecu. Ne razumijem zašto im necjepiše smetaju kad su njihova djeca zaštićena cjepivom i ništa im se ne može dogoditi ako dođu u kontakt sa bolesti? Mislim, to bi trebala biti svrha cjepiva. Dijete je zaštićeno i bok. Ili možda ta cjepiva baš i ne štite tako dobro, ali koja im je onda svrha?
    Ne znam da li ste na ovakva pitanja već odgovarali, jer stvarno nemam vremena prolistavati sve postove o cijepljenju, pa molim ako mi netko može odgovoriti.
    Tnx.

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Zato što ima necijepljene djece, zato što npr. većina naše djece nisu do kraja cijepljena protiv ospica (dobili su jednu dozu do sada, a takvi slučajevi češće obole od do kraja cijepljenih), zato što nema tog cjepiva koje pruža 100% zaštitu.

  28. #78
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Krizna situacija se ne zove tako bez veze. Razlika je u apriori i aposteriori cijepljenju djeteta. Ako cijepis dijete protiv tetanusa zbog moguceg "hrdjavog cavla" onda ono do puberteta primi 4 doze tog cjepiva, za neku mozebitnu situaciju koja se najvjerojatnije nikad nece dogoditi. A ako dobije jednu zbog toga jer se doista nabilo hrdjavi cavao onda to vise nije mozebitna situacija.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Odgovori su napisani. Kakav je to sistem koji trazi da se svatko izlozi riziku, neovisno o situaciji?

  30. #80
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Znaci, vi cijepite djecu da bi zastitile kolektiv?
    Ja o cijepljenju definitivno razmišljam kao o nečemu što je i doprinos kolektivu. Dakle, to mi je i društvena stvar, a ne samo stvar mog djeteta.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A koliko je stvar kolektiva to sto se dobna granica obolijevanja od npr. ospica sve vise pomice na gore? Znaci, kad jednom krenemo trebamo se spricati do cetrdesete da bi izbjegli djecju bolest? Zasto nitko ne razgovara o tome koliko je rubeolu bolje preboljeti u djecjoj dobi pa se trovanjem mog djeteta ne bi morala cuvati ledja drugom clanu kolektiva?

  32. #82
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Znaci, vi cijepite djecu da bi zastitile kolektiv?
    Ja o cijepljenju definitivno razmišljam kao o nečemu što je i doprinos kolektivu. Dakle, to mi je i društvena stvar, a ne samo stvar mog djeteta.
    Meni nije jer to isto drustvo ne priznaje nuspojave cijepljenja.

  33. #83
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A, ja ne mogu (ne znam) raspravljati o ovoj temi. Ono gore je samo jedna osobna, poluinformiran crtica. Ja zapravo mislim da je odluka o cijepljenju (i moja i bilo čija) više stvar vjere nego informiranosti, i čitanje svih topica o cijepljenju mi nije promijenilo mišljenje (učvrstilo ga je).

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je promijenilo. A i shvacam sve koji ne zele ulaziti u ovakve dileme. Nasa djecja doktorica koja je apsolutno procjepiteljski nastrojena ipak kaze da, kad se udubis u ovo, jednostavno je tesko biti pametan.

  35. #85
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    kad se udubis u ovo, jednostavno je tesko biti pametan.
    s tim se slazem
    nema tu jednoznacnog ispravnog puta.
    Da ima, sigurno bi svi isli njime.
    Zorana, nadam se da je opasnost od ospica prosla i da su svi ok

  36. #86
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    jednoznacnO a ne OG, naravno

  37. #87
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://www.hcjz.hr/clanak.php?id=13691

    dođite, informirajte se, pitajte

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Meni je promijenilo. A i shvacam sve koji ne zele ulaziti u ovakve dileme. Nasa djecja doktorica koja je apsolutno procjepiteljski nastrojena ipak kaze da, kad se udubis u ovo, jednostavno je tesko biti pametan.
    lukin pedic tvrdi isto i 'nema sanse da mirne savjesti forsira cjepljenje'...

    zbog toga mu kruna s glave nije pala... i dalje je najreputiraniji pedic u gradu...

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Doktori mi nisu autoriteti za zdravlje, pogotovo ne apsolutni autoriteti. Niti za prevenciju bolesti.
    A bome niti za brigu o zdravlju vlastite djece.

    Koristim ih za POMOC (alternativu ) pri ozdravljenju od (nekih) bolesti.
    -Potvrde i ine mocne papirice na koje im je dozvoljeno potpisati se a meni trebaju - i za to ih mogu preveslati bez problema ako treba.
    -Dijagnostiku velike vecine bolesti/poremecaja zdravlja.
    -Krpanje ekstremiteta i jos neke 'mehanicke' zahvate (facelifting npr. ako jednog dana sidjem s pameti... )
    A za što ti onda NE "koristiš" doktore???? Dijagnosticiraju, krpaju, daju potvrde, pomažu ti (kod alternative?? )... Što onda radiš sama? Kapaš nos kad je šmrkava? Hm...ja ih puno manje "koristim" jer nismo kod pedijatra bili već barem 3 godine.

    Što se biranih cjepiva tiče-ja sam govorila o cijepljenju krajem 2001. godine kad su već svi imali mogućnost izabrati: celularno ili acelularno cjepivo. Do tada je M. cijepljena po kalendaru, "običnim" cjepivima s tim da je tek s 2,5 godine dobila visoku temperaturu. S 4 godine je napravljena revakcinacija acelularnim, reakcija apsolutno izostala i od tad je popila 2 antibiotika. Znači-nije istina da cjepiva u 100% slučajeva uzrokuju trajne posljedice.

    zastupam stajaliste da je lakse donijeti odluku ne cijepiti dijete u svijetu u kojemu je 95% djece cijepljeno...
    Potpis

  40. #90
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    I na svim topicima o cjepivima (u koja se ne petljam, al kad se vec uvucem) zastupam stajaliste da je lakse donijeti odluku ne cijepiti dijete u svijetu u kojemu je 95% djece cijepljeno...
    Ako je to tako lako i jednostavno, i tak smo zasticeni svi tim cijepljenim klincima, sto TI onda isto nisi odlucila svog klinca ne cijepiti?

    Je da bas je jednostavno

  41. #91
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Mony, fascinira me tvoja izjava.

    Al zaista.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  43. #93
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    a mene fascinira da necjepiše donose odluke o necijepljenju
    to bi značilo da cjepiše donose odluke o cijepljenju
    što uglavnom nije točno nego se većina ponaša ko guske u magli
    kud svi tud i ...mali mujica

  44. #94
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    meni se čini da se to ipak ne odnosi na ljude na ovom forumu, koji su vjerojatno nadprosječno informirani po tom pitanju.
    ali znam da van foruma ima jako puno roditelja koji pojma nemaju niti protiv kojih se to bolesti njihova djeca cijepe.

  45. #95
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    kud svi tud i ...mali mujica


    šalu na stranu, no mujica, ja primječujem kako ti ignoriraš da je uzrok bolesti djeteta od suzaks posljedica cjepljenja, još nisam pročitala da si se zgrozio na neprofesionalno ponašanje njezinog pedijatra?

    isto tako primječujem da se ponašaš kao moja pedica tj. prešučuješ mogućnost težih posljedica i sve ostaje na : temperatura i nervoza
    teške posljedice se dešavaju nekom drugom , i rijetke su, ko pad aviona

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Doktori mi nisu autoriteti za zdravlje, pogotovo ne apsolutni autoriteti. Niti za prevenciju bolesti.
    A bome niti za brigu o zdravlju vlastite djece.

    Koristim ih za POMOC (alternativu ) pri ozdravljenju od (nekih) bolesti.
    -Potvrde i ine mocne papirice na koje im je dozvoljeno potpisati se a meni trebaju - i za to ih mogu preveslati bez problema ako treba.
    -Dijagnostiku velike vecine bolesti/poremecaja zdravlja.
    -Krpanje ekstremiteta i jos neke 'mehanicke' zahvate (facelifting npr. ako jednog dana sidjem s pameti... )
    A za što ti onda NE "koristiš" doktore???? Dijagnosticiraju, krpaju, daju potvrde, pomažu ti (kod alternative?? )... Što onda radiš sama? Kapaš nos kad je šmrkava? Hm...ja ih puno manje "koristim" jer nismo kod pedijatra bili već barem 3 godine.
    kao sto rekoh - ne koristim ih kao autoritete za zdravlje...
    lista se odnosi na podrucja rada koja im u svom zivotu 'priznam' (htjela - ne htjela - kako koja)...
    mozda sam se krivo izrazila da ih 'koristim' - jer isto kao i ti - ne koristim ih bas, pogotovo ne za najbitnije aspekte zdravlja...

    zdravlje je meni puno vise od odsustva bolesti...
    tako da radim puuuuuno vise nego cekam priliku da nakapam nos... a i luka rijetko da je i smrkav a kamoli bolestan...

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    nego se većina ponaša ko guske u magli
    kud svi tud i ...mali mujica
    ...a poznato je da guske za maglovitih dana jure cijepiti svoje mlade.

    Čuj, ako je zakonom propisano da se ne smije krasti razmišljaš li ti svaki puta o tome da se to ne smije ili ti se jednostavno podrazumjeva? Ako zakon kaže da se ne smije ubiti-misliš li 24 sata na dan na to? E, pa, zakon kaže da je kažnjivo necijepiti. Možeš se ti ubiti od razmišljanja, ali to je tako, a ove epidemije zaraznih bolesti samo će to još učvrstiti.

    Kao majka cijepljenog djeteta voljela bih da naš pedijatar prijavljuje slučajeve necijepljene djece. Em što su opasni za okolinu em će 2000 kuna kazne po djetetu itekako napuniti državni proračun.

    A sad odoh dalje plivati u močvari neznanja i neinformiranosti.

  48. #98
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    kud svi tud i ...mali mujica


    šalu na stranu, no mujica, ja primječujem kako ti ignoriraš da je uzrok bolesti djeteta od suzaks posljedica cjepljenja, još nisam pročitala da si se zgrozio na neprofesionalno ponašanje njezinog pedijatra?

    isto tako primječujem da se ponašaš kao moja pedica tj. prešučuješ mogućnost težih posljedica i sve ostaje na : temperatura i nervoza
    teške posljedice se dešavaju nekom drugom , i rijetke su, ko pad aviona
    ma rjeđe
    a prešućuje mujica još toga, npr. koje je je struke

    ( i u naprijed odgovaram na potencijalni protuargument da se ni ja ne otkrivam, time što se niti ne deklariram da mi je cijepljenje struka.)

  49. #99
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    [Kao majka cijepljenog djeteta voljela bih da naš pedijatar prijavljuje slučajeve necijepljene djece. Em što su opasni za okolinu em će 2000 kuna kazne po djetetu itekako napuniti državni proračun.
    najbolje da kao za vrijeme nacizma još dobiju i obvezu nošenja neke trake oko ruke...

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    [Kao majka cijepljenog djeteta voljela bih da naš pedijatar prijavljuje slučajeve necijepljene djece. Em što su opasni za okolinu em će 2000 kuna kazne po djetetu itekako napuniti državni proračun.
    najbolje da kao za vrijeme nacizma još dobiju i obvezu nošenja neke trake oko ruke...
    Uopće nije loša ideja !!
    Ipak bih radje da djeca budu cijepljena nego obilježena. Sigurnije je.

    uzrok bolesti djeteta od suzaks posljedica cjepljenja,
    Ovo je dokazano ili je špekulacija i nagađanje?

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •