Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Odmor poslije poroda?????

  1. #51
    lidac2004

    Početno

    deadi,tak je bilo i kad mene....samo moja bebica je plakala jer nije imala sta jesti a druge zene su imasle mlijeka na izvoz....grozan je taj osjecaj kad ti beba gladno place a ti joj ne mozes pomoci....

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno nismo svi isti

    Pozdrav!
    Meni je ovo 3. porod i najveca beba, 3920 kg. Prva dva sina bili su manji i njima je stvarno bio dosta kolostrum prva dva dana, i nisu plakali. Treci sin je plakao 2 dana dok mi nije doslo mlijeko, toliko je plakao da je promukao i dobio temperaturu i jaku žuticu. Čim je nadošlo mlijeko i temperatura i žutica su se povukli. A plakao je u boksu dvije noći, nisu mi ga dali...Poludjela sam!!! Tobože da se ja odmorim a ja sam preplakala obje... Treću noć nisam ga dala, sa svima se posvađala i nosala ga i mazila i dojila cijelu noć. Bio je gladan i nemiran ali je sisao i šutio. Slijedeći dan je došlo mlijeko i dijete se preporodilo... Što je moj zaključak i preporuka: ne dajte svoje dijete od sebe, samo ga vi možete umiriti. Kako bi mogla spavati ako mi dijete u boksu cijelu noć plače????

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    Meni je bila grozna pomisao da beba vuce na prazno
    zasto? pa to tako i treba... mislim, na pocetku. tako daje signal tvome tijelu da treba stvarati mlijeko.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Mislim da taj odmor ovisi dosta i o samoj majci, i o trudnoći i porodu.
    Ja sam strašno htjela rooming-in (zato sam išla roditi u Markur). Rodila sam po danu (dakle iza mene nije bila neprospavana noć), i to relativno lagano (u roku od 4h).
    Obećali su mi bebu istu večer ako odem na wc i otuširam se (oboje u pratnji sestre) i ja sam jedva čekala da to obavim..
    Na kraju mi ipak nisu dali bebu jer sam prvorotka :shock: :shock: pa valjda da ih ne zezam po noći

    Cijeli noć nisam spavala, bila sam ful uzbuđena JA SAM RODILA!!! JA SAM MAMA, puna adrenalina, i čim bih oči sklopila sjetila bih se toga i nisam mogla spavati.. A onda drugi krevet, buka, ipak lagano bolni trbuh, svjetlo, plač druge djece . Zadnja vizita bila je mislim oko 22, a buđenje već oko 5h!!!

    U bolnici se nisam odmorila, ali ne zbog bebe nego zbog stalnog muvanja osoblja.. Bebo je mahom spavao i uživala sam što je kraj mene (kad su mi ga napokon donjeli) i nisam ga se mogla nagledati : Mislim da i inače bebe puno spavaju tih prvih dana i da ne ometaju znatno majci odmaranje.... Meni je jako pasalo što imamo neograničeno vrijeme za prve nespretne pokušaje dojenja. Nije bilo lako jer meni mlijeko nije odmah navrlo i Bebo je izgubio na masi više od 10%, a na gram više od 10% dizali su panikku...ali uspjela sam se izvući sa samo jednom bočicom nadohrane (i jedninom koju je ikad dobio)

    U Merkuru si mogao tražiti da bebu odnesu u dječju sobu ako vidiš ta ti je teško (znači ipak je bio izbor) i to je bilo super... i ja sam to iskoristila jedne očajne večeri na par sati...
    Ma pola toga sam već i zaboravila.. to je tako konfuzno i razdoblje.... da je samo malo više suosjećajnosti i pomoći sestara sve bi bilo lakše--

    Da idem ponovo roditi inzistirala bih da mi ga dovedu još istu večer..

  5. #55
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni je bila grozna pomisao da beba vuce na prazno

    Samo da jednu stvar razjasnimo... beba nikako ne vuce "na prazno" - u to vrijeme dok jos ne nadodje zrelo mlijeko u dojkama je kolostrum (kojeg ima u malim kolicinama (kapima), ali je jaaaako koncentriran)... A kolostrum je bebama vise nego potreban.

    Preporuka da se dijete u tom periodu nadohranjuje jer mama "jos nema mlijeka" je vrlo losa... jer je taj kolostrum djetetu vrlo potreban, a i sisanjem se potice stvaranje novog mlijeka...

    Dakle beba nikako ne sisa na prazno

  6. #56
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni je polovicni rooming in na SD bio cista katastrofa

    Ja sam jedva cekala da dodjem doma da se odmorim i naspavam - i tako bijase

    U 5 ujutro ulijece zivcana sestra koja nas tjera da pravimo krevete (ko u vojsci! ), par puta sam je skoro stjerala... Dolaze bebe.. ajd malo spavamo zajedno... On krece sisati, odnose mi ga Imam koju minutu, evo doktora u vizitu.... ode... pa dorucak... pa vizita pedijatra... pa evo bebe - spava... sisamo... odnose ga... krecem se odmarati, donose rucak... donesu ga, spava.. pocinje sisati, odnose ga... posjete..... I TAKO U NEDOGLED

    Ne da se moram prilagoditi ritmu bebe (i spavat lijepo kad beba spava), brate mili ovdje se moras prilagoditi na 100 razlicitih stvari I NIKAD SE ODMORITI!! Pa milion puta bi mi bilo lakse da je beba bila stalno samnom, pa da lijepo sisamo kad mu se sisa, i spavamo kad mu se spava... Ovako je sve bilo doslovce naopako.. Jer je moje dijete ocigledno imalo drugaciji ritam budnosti/sisanja od ovog koji su oni predvidjeli....A najgore, ali apsolutno najgore mi je bilo kad bi on taman poceo sisati, a oni mi ga prakticki otrgnu iz ruku (jer ga moraju nositi)

    Sva sreca pa sad postoji 24h rooming in - to ce sljedeci put biti moja opcija 8)

  7. #57
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Samo mi nije jasno kolko sam se umno i fizički trebala pripremiti da bi mi porod trajao kraće.Zbilja ne znam šta sam trebala u trudnoći raditi da bi se brže otvarala i da bi se beba spustila,jer te vije stvari su moj porod razvukle u beskonačnost.
    Dolega, ovo sam mislila:

    umno

    ....tocno poznavati tok poroda i usredotociti se na impulse koje ti salje tijelo da bi ih se moglo prepoznati...ovdije to zovu osjecaj za tijelo...
    ...tocno poznavati probleme koje mogu nastupiti tokom poroda i mjere koje poduzimaju babice i lijecnici ako do njih dode...da bi im se eventualno mogli usprotiviti...jer i oni znaju tebe krivo procjeniti kao i momenat koji im izgleda kao problem....
    ....sve smanjiti na minimum sto te nervira...pomaze ako izanaliziras predmenstrualna stanja prije trudnoce, ako ih se jos sjetis i naravno sve sto te nervira u trudnoci....i to radikalno....to mislim ako te i muz nervira...definitivno ne smije na porodu biti prisutan....
    ....podrska i prisutnost od drage ti i pouzdane osobe koja nesto zna o porodu, a ne mora biti muz...i koja te zastupa u bolnici...radi prijave i rjesavanja papira da bi se ti mogla usredotociti na porod... ti komandiras samo u vezi poroda...
    ...upoznavanje s osobljem koje ce te poroditi...mislim na babice...kako ne znam...ali znam da je bitno za dobar porod...izbor babice koja bi ti pasala bi bio idealan...
    ...znati da i beba kod tiskanja aktivno sudjeluje u porodu i da ni njoj nije lako...
    ...znati da se mi poradamo, a ne da nas poradaju...

    fizicki

    ...vjezbe do kraja trudnoce bez obzira na trudnicku nepokretnost...recimo najobicnije Kegelove...i to ne samo jednom dnevno...
    ...odrzavanje kondicije u zadnjem mjesecu kad nam je vec jako tesko...
    ...akunpuktura...
    ...masaza medice...ali bez markiranja...

  8. #58
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    netko je ovde napisao da se beba ne može otkotrljat s kreveta i da se možeš ić tušnit ili...
    eh,da!!!
    meni su Marina doveli u Petrovoj jedan put 3.dan malo ranije nego inače a ja se taman piškila(šta je zbog taman izvađenog katetera trajalooooo) a on se izvuka nogicama iz jastuka i dogura do ruba kreveta!!Sam!!neka je cura skočila da ga vrati,a ja sam bila BJESNA šta su ga sestre tako ostavile!!!
    evo on ima 12 dana i kad se probudi vrti se u krevetu tako da zamjeni mjesti glavi i nogama...stavi nogice prema gore!!
    ja se s njim takvim divljakom nikad nebi usudila uzet rooming in
    još sam ja ta 3 dana nakon poroda bila u komi,...kateter,milijardu šavova,nateknuča u crijevima,ogromni hemoroidi,jaka krvarenja...još sam loše..a onda se nebi mogla brinut za njega

  9. #59
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    eh da,samaritanka...ja sam dan prije poroda,a prenijela sam tjedan išla pješke od Petrove do kazališta u takvoj sam formi bila!!vježbala svaki dan i šetala barem sat...
    prve trudove sam dobila ujutro u 5ipo...
    u 3 popodne u box 6 cm otvorena...gotovo ništa me nije bolilo..
    ni ostatak otvaranja do 10 cm nije bio gadan,,,prodisala i jauknula 2 puta u sebi..zažalila se malo mm-u da me boli.
    u 7 je brat kaže zvao Petrovu i rekli su svaki tren je gotovo...
    od 7ipo do 10 nenormalan nagon za tiskanjem a Marin se ne spušta..zapeo glavom za karlicu(jadničak ima tui ogroman hematom)nevjerojatna bol 2 ipo sata..šta sam ja tu mogla...
    bila sam u odličnoj formi,kad su napokon rekli tiskaj Marin je bio van u minutu zbog mojih trbušnih...ali ta 2 ipo sata su mi zgnječila mjehur,crijeva,i iscrpila me NENORMALNO!!
    mislim da ja tu ništa nisam mogla..

  10. #60
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Prvo,off topic,krumpiriću ČESTITAM!!!!!!
    A drugo,odmor nakon poroda,šta je to?Tri dana sam imala trudove,nisu bili jaki ali su bili dovoljno jaki da ne spavam dvije noći a onda je u nedjelju navečer pukao vodenjak i krenuli trudovi odmah svake 3 min.Otvorila se do 8 cm,trudovi stali,dobila drip ui u pola tri ujutro rodila.Do pola pet bila u hodniku rađaone,prebačena na odjel oko 5 a u pola 6 eto djece.Oka nisam sklopila,mali navalio sisati a ja zaspala kao top pored njega.Bila na Sv.Duhu,netko je već rekao kada donose djecu.Ostale dane boravka isto nisam spavala što zbog uzbuđenja,što od umora i stalne misli gdje mi je dijete.Prošla sam bez mastisisa,bez ragada jer je mali jeo kao lud.Ono vrijeme kada nije bio pored mene koristila sam za odlazak na wc,tuširanje jer me jednostavno bilo strah napustiti sobu dok je mali bio sa monom.Cimerice u sobi su imale mastits pa su cijele noći hodale,onda sam imala intervenciju-jedna žena u sobi preko puta prestala disati-pa sam išla reanimirati-uglavnom,ne ponovilo se.jedva sam čekala da dođem kući.sad kad razmislim,ne znam da li bi rooming-in kao što postoji kod nas bio najsretnije rješenje jer ipak netko od sestara mora biti u sobi da pomogne oko bebe.Mi smo sestre vidjele na viziti i kada su donosile i odnosile djecu.Donesu ga spava kao top,počne sisati,evo ih po njega a kada ga vrate iz kuta usana se cijedi mlijeko.Za poludit.Uglavnim,ružno.najsretnija bi bila da sam odmah nakon poroda mogla ići kući.To mrcvarenje u bolnici je katastrofa...
    _________________
    Martin,01.11.2004.
    Podupiruća RODA

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •