Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: Bruna Eli iliti moj preporod rađanja

  1. #1
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno Bruna Eli iliti moj preporod rađanja

    Dugo sam razmišljala kako započeti ovu priču i gdje zapravo ona počinje. A počinje još davno, prije 2 godine rođenjem moje prve kćeri. Tada sam rodila na SD i dobila kompletan «bolnički tretman» - nepotrebna indukcija 12 dana pred termin, klistiranje, brijanje, drip, dolantin, prokidanje vodenjaka, još jedna doza dolantina, epiziotomija, naljeganje na trbuh, puknuće grlića maternice, beba na prsima svega 10-ak minuta i kasnija potpuna razdvojenost puna 2 i pol dana zbog žutice. Dugo poslije ovog poroda sam potiskivala osjećaje kako to sve skupa «nije bilo normalno». Uvijek sam si mislila da ja sad nešto izvoljevam, jer sve žene kod nas tako rađaju, sve je ok sa mnom i bebom i zašto sada komplicirati.
    Razum se još može prevariti ali srce ne. Slučajno ili ne dolazim do Odentove knjige Preporod rađanja i moji se horizonti nepovratno šire. Konačno čitam zapisano ono što moje srce osjeća a što nisam sama znala izraziti riječima.
    Pola godine nakon mene rađa naša Felix i njena priča ostavlja dubog trag. To je to! Sada znam da postoji mjesto gdje definitivno želim sljedeći put roditi. A beba još nije ni bila u planu.
    Prolazi godina dana, ja ostajem trudna. I iako sam znala da želim Graz, našli smo se pred stotinu komplikacija. Kako namaknuti novac za porod, kada krenuti u Graz, u trudovima ili ranije; ako krenemo ranije gdje ostati, kako naći novac još i za smještaj, kad da MM uzme godišnji i slobodne dane, što ćemo sa starijom kćeri...MM je u početku bio skloniji Varaždinu i nagovaranju da odemo barem pogledati to rodilište. Ali kako vrijeme odmiće sve sam sigurnija da u bolnicu ne želim.
    Nakon prvog posjeta Moniki i njenoj kući ostajemo bez riječi. Sve je bilo tako drugačije od onog na što smo navikli i što smo vidjeli, da jednostavno nismo mogli pojmiti da takvo nešto uopće postoji. Tjednima nakon posjeta MM i ja nismo razgovarali o porodu, a onda smo najednom spontano bez posebnog dogovora počeli razgovarati o Grazu kao mjestu gdje ćemo roditi. Međutim i dalje su nas mučili isti problemi, kako se izorganizirati. Na kraju, zbog jednostavnosti, odlučujemo se za opciju da ćemo krenuti kad porod krene, dakle s prvim trudovima ili puknućem vodenjaka.
    Trudnoća se bližila kraju. Čitala sam knjigu Duhovni pristup rađanju koja mi je pomogla da se ne opterećujem previše suvišnim stvarima i lošim komentarima okoline na našu odluku da idemo u Graz i želju za prirodnim porodom (da, da i toga je bilo ). U njoj sam našla puno lijepih molitava i meditacija i jednostavno sam se sve više i više pokušavala prepustiti Božjoj providnosti.
    Ali ipak me kopkala ta vožnja u trudovima. Stalno sam razmišljala kako će to izgledati i hoćemo li imati vremena stići. I unatoč uvjeravanju naše primalje da nema mjesta panici je i dalje brinem. Ali eto Bog se i za to pobrinuo. Naime desetak dana pred termin zove me Monika na telefon i kaže da joj je kuća prazna, da ne očekuje skoro neki porod i da mogu doći kod nje ako želim i na miru čekati porod. Kaže da osjeća koliko sam napeta.
    I tako se u nedjelju 2.3. spremimo moja mama, Vita i ja i krenemo u Graz. Dogovor sa MM je bio da će on ostati doma i doći kad meni krene porod jer nismo znali koliko ću ja čekati porod pa da ne troši slobodne dane. Kad smo stigli Monika me pregledala i rekla da sam otvorena 5 cm i da je cerviks skroz smekšan i da bi porod mogao jako brzo. Čak možda večeras ili sutra. Ja sam bila totalno u šoku. Neznam zašto, al nisam to očekivala. Zvala sam MM da zna i da se ide odmoriti ako bi trebao dolaziti.Vrlo vjerojatno sam bila jaaako nervozna jer je moja kćer od kad smo došli u kuću bila «nemoguća» i imala je čudne ispade. Nije se dala od mene, bila je plačljiva i jedva sam ju uspavala. Ja skoro da nisam oka sklopila. U neko doba počinje me šrafiti u križima i u onom polumraku mislim jel to to. Gledam na sat; svakih 14 minuta. I tako 2 sata. Neznam što da radim. Glupo mi je buditi Moniku. Strah me da MM ne bi stigao ako je porod počeo i šaljem mu sms: «Ajd ti polako kreni. Imam neke trudove.» Ali dok je on stigao do Graza meni sve stalo. Bilo je gluho doba noći i njemu se nije dalo vraćati sad natrag doma pa smo se nas četvero do jutra gužvali na dva mala kreveta.
    Sutradan od trudova ništa. Otišli smo se svi šetati na obližnje jezero. I proveli prekrasan dan. Posljednji da smo nas troje sami jer se to popodne Vita sa mojom mamom vratila kući. Iako to nismo tako zamišljali; željeli smo da ona bude cijelo vrijeme s nama gore kad već imamo tu mogućnost. Tako smo odlučili jer je ona gore bila jako nervozna, a računali smo prema nalazu i Monikinim prognozama da je porod blizu. Osim toga i ja sam bila poprilično napeta a znala sam da mi je potreban mir. Tako smo ostali MM i ja sami.
    Međutim... Prošao je i taj dan. I još jedan. I još jedan iza njega. Vrijeme smo kratili najviše šetnjom u prirodi, išli smo na to jezero skoro svaki dan, posjetili smo jedan dvorac, malo hodali po dućanima. Kroz podne bi malo odrijemali. Ja sam ponekad izmolila krunicu i čitala meditacije iz one knjižice. Svaki dan smo objedovali sa našom primaljom i sve više i više se s njom zbližavali i upoznavali i privikavali se na kuću. Svaki sam dan imala lagane trudove, ali bi oni nakon sat-dva prestali. Jedino se smanjivao razmak među njima sa svakim danom.
    Došao je već i petak, ništa se nije dešavalo. Ja sam već počela klonuti duhom. Nedostajala nam je Vita, stalno nam je bila u mislima. Osjećala sam krivicu zbog razdvojenosti. Osim toga postojala je sad već i panika da će se MM morati vratiti doma zbog posla. Počela sam dvojiti jel dolazak ovdje uopće bio dobra odluka. A kako se i subota, 8.3. dan za koji sam bila sigurna da ću roditi, bližio kraju a porodu ni traga, ja sam pukla. Plakala sam cijelo popodne. Iako sam danima molila Gospodina da bude njegova volja, a ne moja očito to nisam prihvaćala. Ali barem je moj muž bio sabran i totalno cool. Tješio me.
    Idući dan se budim sa groznom spoznajom: da cijeli ovaj tjedan skoro pa i nisam pomislila na Brunu već sam ga potratila «jaukajući» za Vitom i s brigom kako njoj pada razdvojenost (a njoj je btw. bilo super s bakama i dedama koji su je nosili kao kap vode na dlanu tak da cijeli tjedan nije ni pitala za nas. Kaže moja mama da je samo pjevala Djetešce nam se porodi). Ovdje smo da čekamo Brunin porod, a uopće ne mislimo na nju! Užas! I shvatih da tako nikad neću roditi. Porod bez bebe jednostavno ne ide. Što ti je psiha! Taj sam cijeli dan provela misleći na bebu. Puno sam joj pričala i mazila ju u mislima. Navečer je i MM osjetio potrebu «popričati» s njom. Stavio je ruku na moj trbuh. Tako smo i zaspali. S Brunom u mislima i rukama na mom trbuhu.

    Ponedjeljak, 10.3.
    Budi me lagana menstrualna bol. Na satu je 6. Kroz prozor me miluju zrake sunca, nagovještaj divnog dana. Pomislih kako bi mogla baš danas roditi jer je ovakav sunčan dan bio i kad sam prvi put rađala. S tim mislima tonem natrag u san i budimo se MM i ja u 8. Doručujemo. Meni se i dalje javljaju trudići. Gledam na sat – svakih su 10 minuta. Ne želim još ništa govoriti MM ni primalji. Mislim si opet lažnjaci. Dok smo jeli dolazi jedan par u kuću s torbom. Ženi sinoć puknuo vodenjak. Opet pomislih da bi mogla danas roditi jer po onoj Felixinoj teoriji Hrvatice kod Monike uvijek rađaju s nekim u paru.
    Odlazimo u šetnju. Monika mi po prvi put od kad smo kod nje govori da ne idemo daleko. Kao da je predosjećala.
    MM i ja sjednemo na klupicu iza kuće u zelenilo. Sunce nas grije i ja kažem da imam lagane trudove i da bi ih mogli mjeriti. Sada su već bili na 7 minuta. Obavijestili smo i Moniku. Odlučujemo se za šetnju niz ulicu. U šetnji trudovi postaju malo jači i duži – takvi da moram zastati kad dođu.Vraćamo se natrag. Htjeli smo još otići do Bille jer je MM ponestalo žileta. Ja nekako uopće ne shvaćam da je to to i da ću danas roditi jer me ne boli ništa posebno. Dok smo prolazili pored kuće Monika nas je ugledala s prozora i pozvala u kuću. Htjela me pregledati. Bila sam otvorena 8 cm!!! Kaže meni Monika da ako želim u kadu da je sada krajnje vrijeme. I bez previše razmišljanja kažem ok i eto me začas u kadi punoj tople vode. Koji užitak! Na satu je bilo točno 10. Oni lagani trudovi u vodi postaju jedva primjetni. Ležim na lijevom boku, skroz uronjena u vodu. S vremenom trudovi postaju jači i moram ih prodisavati. Ali meni se taj osjećaj više ne sviđa! Mijenjam položaj. Sada sjedim uz rubu kade rukama naslonjena na rub. Jedna noga mi je u turskom sjedu a druga skvrčena u koljenu prema gore. Tako mi je preporučila Monika jer su tako trudovi učinkovitiji. I bome jesu! Osim toga kako mi je pola trbuha sada bilo van vode osjećam trudove intenzivnije. Ne sviđa mi se ta bol i pomišljam kako mi se ipak ne da danas roditi i da bi sada najradije spavala. Vraćam se opet natrag cijela u vodu na bok, naslanjam glavu na spužvu na rubu, žmirim i provodim tako neko vrijeme u tim mislima. Osjećam kako vrijeme prolazi i kako su se trudovi prorijedili i da se ne pojačavaju. Očito sam ih sa svojim mislima zaustavljala. I iako sam bila svjesna toga da bi ovo sada mogao biti problematičan trenutak, neznam kako se izvući iz toga. Pokušavam moliti ali se gubim. Mudra Monika shvaća što se dešava. Pita me što ćemo sada, a ja kažem: ja ću spavati! Pregledava me u trudu i kaže da je ostao samo jedan mali dio cerviksa koji nikako da se povuče je se grči u trudu i da glavica ne može zbog toga proći. Predlaže mi homeopatiju i ja pristajem. Nakon toga... Uf...Vušššššš. Dolaze tako jaki trudovi da se borim da ne izgubim ritam disanja. Ostajem i dalje na lijevom boku, ni ne pomišljam na drugi položaj. Pomalo osjećam pritisak za tiskanje. Neznam koliko je takvih trudova prošlo ali u neko doba puca vodenjak. Čulo se doslovno bang. I praktički odmah kreće izgon.
    Okrećem se na leđa i naslanjam glavu MM na ruku i rame. Koji divan osjećaj pripadnosti!!! Za razliku od prvog poroda sada mi je pasao njegov dodir. Ali izgon je bio tako silovit. Mislila sam da me vlak gazi i melje. Takva sila, takav nagon za tiskanjem koji uopće nisam mogla kontrolirati. Tijelo je doslovno samo tiskalo. Sva sreća Monika ima fenomenalnu tehniku za ublažavanje ovog osjećaja i za čuvanje međice. Neko vibriranje usnama koje neznam sada objasniti riječima. Ipak osjećam lagano peckanje dolje i znam da bih mogla puknuti ali uopće ne mogu to kontrolirati. Srećom sve je išlo tako brzo i u svega par trudova. Sjećam se da sam samo ponavljala: Sve mogu u Gospodinu koji me jača. Između dva truda pogledam MM i vidim prekrasan sjaj u njegovim očima. Nisam ga nikad u životu vidjela tako ushićenog. Govori mi: «Sad će još malo! Tu je.Vidim joj kosicu!». Nikad neću zaboraviti taj ozareni izraz lica. Monika mi uzima ruku i stavlja ju dole i ja osjećam bebino tjeme i kosicu. Vauuu! Osjećaj za dobiti snage za još sto puta! Dolazi sljedeći trud i glavica je vani. Otvaram oči i vidim ju među svojim nogama. Čujem Moniku kako mi govori da još malo stisnem. I stisnem doslovno još malo i evo je. Naša Brunica! Stisnutih ruku uz tijelo i stisnutih nogu izmigoljila je kao mala lignjica. Instinktivno posežem za njom i privijam ju k sebi. Taj trenutak kada svojim vlastitim rukama uzmete svoju tek rođenu bebu ne može se mjeriti ni sa čime. Bila je dosta ljubičasta pa smo ju morali držati pod vodom dok smo čekali da pupčana vrpca otpulsira i dok ne izađe posteljica. Monika nam je ponudila da perežemo pupčanu ali smo oboje to odbili tako da je to učinila ona.
    Bila sam malo pukla, na mjestu stare epiziotomije. I vjerujte ovo je ništa naspram epiziotomije. To isto popodne sam normalno sjedila i hodala. Dok je mene primalja šivala Bruna Eli je cikala. Morali smo se žuriti iz rađaone jer je ona rodilja od jutros još čekala na svoj red. Na kraju sam ja rodila prije nje. Tako da Brunu nismo odmah ni okupali. U žurbi smo morali Moniku posjetiti i da ju izmjeri. Bila je teška 3800 g i 54 cm duga. Rodila se u 13:37.

    Ležimo na krevetu. MM, Bruna Eli u sredini i ja. Gledam ih u polumraku. On tako velik u mojim očima, moj muškarac. Ona tako sičušna. Mirišljava i još sva sljepljena od verniksa. Plitko diše koliko je mirna uz nas. A ja? A ja se uz srce veliko ko kuća osjećam tako ženstveno i ponosno kao nikad do sada u životu.
    I znam da smo dolaskom ovdje napravili najbolju stvar i da nije moglo bolje. Ovaj je porod bio takav da želim zapamtiti svaku njegovu sekundu, a ne nešto što se «odmah zaboravi».

  2. #2
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    još jednom vam čestitam
    ovo me najviše dirnulo:
    Stisnutih ruku uz tijelo i stisnutih nogu izmigoljila je kao mala lignjica. Instinktivno posežem za njom i privijam ju k sebi. Taj trenutak kada svojim vlastitim rukama uzmete svoju tek rođenu bebu ne može se mjeriti ni sa čime.
    ...a ovo mi je baš zanimljivo:
    Idući dan se budim sa groznom spoznajom: da cijeli ovaj tjedan skoro pa i nisam pomislila na Brunu već sam ga potratila «jaukajući» za Vitom i s brigom kako njoj pada razdvojenost (a njoj je btw. bilo super s bakama i dedama koji su je nosili kao kap vode na dlanu tak da cijeli tjedan nije ni pitala za nas. Kaže moja mama da je samo pjevala Djetešce nam se porodi). Ovdje smo da čekamo Brunin porod, a uopće ne mislimo na nju! Užas! I shvatih da tako nikad neću roditi. Porod bez bebe jednostavno ne ide. Što ti je psiha! Taj sam cijeli dan provela misleći na bebu. Puno sam joj pričala i mazila ju u mislima. Navečer je i MM osjetio potrebu «popričati» s njom. Stavio je ruku na moj trbuh. Tako smo i zaspali. S Brunom u mislima i rukama na mom trbuhu.
    ...e ovo mi je samo nejasno:
    Bila je dosta ljubičasta pa smo ju morali držati pod vodom dok smo čekali da pupčana vrpca otpulsira i dok ne izađe posteljica.
    zašto je trebala ostati pod vodom?

  3. #3
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Koji prekrasan dozivljaj i koji prekrasan opis! Hvala ti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Prekrasno!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    248

    Početno

    Prekrasna priča

  6. #6
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    predivno

  7. #7
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Koliko sam samo čekala ovu priču.......jednostavno predivno

  8. #8
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ajme bubimira, koja lijepa priča

  9. #9
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    zadivljena

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,983

    Početno


  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    prekrasno i toliko dirljivo da od suza ne vidim tipkati

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ovo je stvarno divna prica.


    MamaJu, pretpostavljam da su ju grijali u vodi.

  13. #13
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno


  14. #14
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    prekrasno i toliko dirljivo da od suza ne vidim tipkati
    Doslovno.

    Bubimira, prekrasna priča o prekrasnom porodu i prekrasnom zajedništvu.

    Bilo bi prekrasno da i tata napiše svoj dio priče.

  15. #15
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno


  16. #16
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Jako lijepo

  17. #17
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    prekrasan porod

    kada pročitam ovakvo što shvatim da je zaista veličanstveno biti žena

    bubimira hvala

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ahhh vec si mi ispricala pricu ali par dodatnih detalja me oborilo s nogu divna prica, divan porod, tako sam sretna zbog vas!!!

    marta, i meni se isto cini da je zbog tople vode i grijanja.

    bubimira, ako sam dobro shvatila, pupkovinu je prerezala tek nakon poroda posteljice?

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa

    Bilo bi prekrasno da i tata napiše svoj dio priče.
    tatamata, cekamo te!

  20. #20
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    prekrasno

  21. #21
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    predivno si nam pretocila svoje osjecaje.

    sva sam najezena, prica je topla i prekrasna.

    bravo za vas!

  22. #22
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Super porod i super priča
    Jako mi je drago da je sve ispalo onako kako ste željeli

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    hvala ti predivna prica

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Nemam riječi, prekrasno!

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    cmoljim

  26. #26
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    prekrasno

  27. #27
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno


  28. #28
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    cmoljim
    i ja.

  29. #29
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno Re: Bruna Eli iliti moj preporod rađanja

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Ovaj je porod bio takav da želim zapamtiti svaku njegovu sekundu, a ne nešto što se «odmah zaboravi».
    Prekrasno baš takav porod i treba biti

  30. #30
    sanda:)la avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ŠIBENIK
    Postovi
    39

    Početno Re: Bruna Eli iliti moj preporod rađanja

    prekrasna priča...

  31. #31
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno


  32. #32
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    predivno i toplo
    prekrasan doživljaj opisan na način da dira
    u dušu


  33. #33
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    predivna prica

  34. #34
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    lijepa i topla priča. a fotke?

  35. #35
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno


  36. #36
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    lijepa i topla priča. a fotke?

  37. #37
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    drago mi je da si ovaj put sretna samim porodom.

    prica je prekrasna

  38. #38
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno Re: Bruna Eli iliti moj preporod rađanja

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    Ovaj je porod bio takav da želim zapamtiti svaku njegovu sekundu, a ne nešto što se «odmah zaboravi».
    porod bi baš takav i trebao biti

    Prekrasna, prekrasna priča!
    čestitam vam od srca!

  39. #39
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


    sva sam se naježila!!!
    svima

  40. #40
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Prepreprekrasna priča

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Ma drugačije nije ni moglo biti

    Volim ovakve priče dok sam trudna...griju mi dušu

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno


  43. #43
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    rascmoljila si me
    prekrasno

  44. #44
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ajme cure drago mi je da vam se sviđa priča.
    Malo sam se bojala da sam pretjerala s dužinom pa da ispadne da pišem "markove konake". A opet nisam mogla preskočiti dane i događaje prije poroda jer oni doslovno jesu dio moje priče s poroda.

    nego...
    mamma ju zbog te ljubičaste boje kože Monika je rekla da ju držimo pod vodom da joj nije zima jer sam ja još neko vrijeme bila u kadi dok nije izašla posteljica. Tako da smo ju MM i ja zajedno držali na mom trbuhu, a tijelo joj je bilo uronjeno u vodu. Tek kad smo se premjestile na krevet da mene Monika zašije, zamotala ju je u tetru pa je BE cikila.

    felix prvo smo čekali da otpulsira pupčana vrpca pa je onda prerezana, a posteljica je izašla mislim odmah nakon toga. Uglavnom jako brzo je posteljica izašla nakon poroda.

  45. #45
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    bubimira, koliko je onda to dugo trajalo, dok nije isplivala i udahnula?
    kako ti je to bilo?

  46. #46
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    opet nisam jasna
    BE je isplivala odmah kad se rodila i normalno je udahnula i zaplakala, tj. ja sam ju uzela k sebi i zagrlila ju. A kako sam ja bila u polusjedećem položaju i gornji dio tijela mi je bio izvan vode onda je primalja rekla da ju stavimo natrag u vodu da joj nije zima. Onda smo ju mi držali tako da joj je tijelo bilo u vodi a lice vani, glavicu smo naslonili na moj trbuh pa je normalno disala.

    I da jel ti možda znaš zašto bebe budu ljubičaste? Zbog tog je BE dobila apgar 9/10

  47. #47
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ovo me najviše dirnulo:
    Citat:
    Stisnutih ruku uz tijelo i stisnutih nogu izmigoljila je kao mala lignjica. Instinktivno posežem za njom i privijam ju k sebi. Taj trenutak kada svojim vlastitim rukama uzmete svoju tek rođenu bebu ne može se mjeriti ni sa čime.
    i mene je ovo dirnulo, a to sam i dozivjela i, isto tako, ne bih taj osjecaj mijenjala ni za sto na svijetu!
    I da jel ti možda znaš zašto bebe budu ljubičaste? Zbog tog je BE dobila apgar 9/10
    pretpostavljam zbog snaznih trudova i silovitog izgona.
    jako lijepa prica! cestitam na prekrasnom porodu!

  48. #48
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Savršeno!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    draga bubi, već dugo nisam pročitala nešto što me ovako dirnulo.
    predivno

  50. #50
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    bubimira

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •