Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Može pomoć ?

  1. #1
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno Može pomoć ?

    Jučer navečer mi je srce bilo veliko ko kuća. Po prvi put mala je skužila moje cice i počela upirati prstićem i vikati: Tita, tita. Ja sam se raspekmezila od sreće i miline. Dijelom što odrasta i počinje pričati, a dijelom što i tako voli svoju titu.
    ALI
    Svoje oduševljenje sam podijelila sa nekim ljudima da bi dobila hladni obrisač.
    Dajte mi par dobrih, brzih rečenica s kojima obrišete pod s onima koji vas prijeko gledaju što jelte dojite a beba ima više od tri mjeseca. Karikiram, ali dajte mi dobre municije...
    Imam isprintano sa stranica sve o produženom, ali mi treba vaša praksa.

  2. #2
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Gle, neću ti baš pomoći jer ja nikome ništa ne objašnjavam
    Ali znam da je po WHO preporučeno dojenje 2 godine pa nadalje koliko tko želi

    Ja isto nekako imam osjećaj da se u mojoj okolini već nazire pitanje "dokad ona misli sisati", ali stvarno me to ne brine.
    I nevezano uz dojenje, nikome ne pojašnjavam svoje postupke- prehrambene, odgojne i sl.

    Bitno je ono što ti osjećaš i da znaš što je najbolje

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    reklo bi se : ne bacaj bisere pred ...


    municija:
    -majčino mlijeko je najbolje a ja savom djetetu želim najbolje
    -laž: dijete mi je alergično na kravlje mlijeko
    - UNIEF: do 2 god
    - šutnja je zlato

    prvo razmisli da li će osoba razumjeti pa onda se pohvali

  4. #4
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    U tome je i problem. Druge naočale. Ja svoje dojenje smatram najljepšim mogućim ddarom,A drugi to gledaju sa :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    107

    Početno

    Moja rečenica je:

    "Što se mene tiče, ja bih odmah prestala s dojenjem, ali mali neće, pa se obratite njemu!"

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    108

    Početno

    ana...to se i meni dogadja...za koji dan smo dosli do 12 mj. dojenja i kad me pitaju sto cura papa ja kazem da najvise voli siku a ostalo kako koji dan pozeli i onda dolazi do razlicith komentra ali me nije briga a tek kad im kazem da siki samo jednu a drugu nece tu su tek jos vise zbunjeni i iznenadjeni, ali tko ih sljivi!

  7. #7
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Svako mlijeko hrani tijelo. Ali samo mamino hrani i dušu.
    ajme ...
    Ja sam baš danas rekla jednoj kolegici koja mi ja draga, ali ima neprestanu potrebu komentirati naše dojenje (kao i većinu mojih prehrambeno-pelenaških-nositeljskih-spavalačkih i inih 'metoda') da me to smeta i da ne želim da išta komentira, jer me smeta i da nema potrebe za time.

  8. #8
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    koji lijepi citat!

    tko je to rekao, pisao, da ne "kradem"???

    evo i mi se blizimo prvo rockasu i ponekad ljudi svasta znaju reci, ali vecina opet usuti kada vidi kako mi sin trpa rukice u dekolte i smije se od srece kad ugleda svoju "ciku". taj smijeh mi je najjaca municija!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    ja nikome vise ne govorim nista.. oni koji su mi bliski s vremena na vrijeme pitaju dali jos cikimo i to je to... oni koji su od pocetka komentirali zlonamjerno vise i ne pitaju, valjda bi im bilo pre strasno da pomisle da imamo 14 mjeseci i cicamo :/
    bo...

    ljep je ovaj citati gore

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    Kad me netko pita za dojenje, ja često kažem da ćemo tako do 1. razreda...
    Često koristim i argument preporuke WHO za dojenje do 2 godine!

    Kad vidim da netko apsolutno ne shvaća ili ne zna ništa o dojenju, onda šutim, ne da mi se objašnjavati...

    Dogodilo mi se i da me netko zatekne, pa se smotam i ne znam se obraniti... na žalost...

    Podrške i pohvale nema puno, ali kad se dogodi, onda sam jako ponosna!

    Sve u svemu, mi smo na čisto što je najbolje... a za sve druge... baš nas briga!

  11. #11
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I Sunčica je nedavno počela ciku zvati imenom, samo ona kaže "cici".
    A najslađa mi je kad se probudi i istog trenutka počne zvati "mama njam!"

    Ja ne pričam puno o dojenju. Svi koji znaju da dojimo me podržavaju, a to su obitelj i najbliži prijatelji. Zadnja osoba kojoj sam objašnjavala da još dojimo je bila sestra kod naše pedijatrice, tražila sam telefonski savijete zbog proljeva. Kad mi je rekla neka kupim posebnu vrstu mlijeka rekla sam da nam to ne treba jer dojimo, a ona je rekla bravo. (I ja sam pomislila, bravo za vas, samo joj to nisam rekla )

    Neki dan smo dojile u kafiću, stručno zakamuflirane, i dobila sam kometar: joj spava. Ja sam se samo nasmiješila i klimnula glavom.

    No, ni ja ti ne mogu pomoći sa savijetom. Ali imam prijedlog: pozovi se na svoju profesiju

  12. #12
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Mi se bližimo četvrtom rođendanu i vjeruj mi, već odavno mi nitko ništa ne govori. Digli su ruke.

    Inače, ja sam imala foru da se JA nikako ne mogu odviknuti...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi smo prekjucer isli kod pedijatra i sa njim u ordinaciji sjedi praktikant

    i pricamo o detoxu i biomedicini ko tretmanu za autizam, to u nizozemskoj ne uce, ne prakticirjau i nas se pedijatar djelomicno priucio uz nas

    sebastian (ima 4 god i 1,5 mjesec) najurednije sjeda u krilo i cica jer mu je dosadno. i tak mats i ja pricamo sa doktorom a jadni praktikant ne zna kako bi sakrio shock izraz na licu, ne zna kud bi gledao (a nemre me ne vidit jer je prostorija mala i sjedi preko puta mene. tu ako neko idoji to se uglavnom izrazava u tjednima, nema teorije da neko doji nakon sto djetetu pocnu rasti zubi i ja u zemlji di jos vjeruju da je formula najbolji izbor dojim klinca od 4

    kod mene se inace ljudi bas ne usude komentirati, jedino je sestri koja nema djece to bolesno i uvjerena je kak to nije zdravo malom za mentalnu higijenu

    imala sam scenu da mi je uz rub terena dok sam igrala tekmu skandirao "cica, cica" a tata ga je s mukom zadrzavao da ne dotrci kod mene na turu cicanja

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    4

    Početno

    A mene, bome, zaista zanima zasto bi netko cetverogodisnje dijete stavljao na ciku? Ali, ono me, fakat zanima. Jer kako je krenulo na ovom poprilicno cudnom forumu gdje se svi iscudjavaju bocici na reklami jer krsi neke strasno vazne kodove i zakone, ali nitko se ne smije cuditi sto cetverogodisnjak visi na ciki, jer je to kao normalno i prirodno, e pa na ovom forumu na produzenom dojenju ce za godinu dana valjda uskrsnuti tema "predskolci postojimo se", a za dvije godine "skolarci gdje ste". Sve je dobro dok se preporuka WHO postuje, a sto neki ne cijepe svoje dijete, sto takodjer krsi zakon, nema veze, jer zakoni se nekad mogu i zaobici, kako netko lijepo rece od necjepisa.

  15. #15
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Mamino zlato molim te potrudi se i pročitaj nešto više o dobrobitima produženog dojenja pa sudi.

    Nama se ne upućuju komentari, valjda misle da je T. na boci. Kao, mlada sam pa mi se sigurno ne da.
    Ovi koji znaju su upućeni u moju tvrdoglavost pa mudro šute.
    Glavna rečenica je: A zašto su prvi zubi mliječni?

  16. #16
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj mamino zlato prvotno napisa
    Jer kako je krenulo na ovom poprilicno cudnom forumu gdje se svi iscudjavaju bocici na reklami jer krsi neke strasno vazne kodove i zakone, ali nitko se ne smije cuditi sto cetverogodisnjak visi na ciki.
    pa tko ti brani da se cudis? evo napisala post i cudis se.

    ima ih jos kojima ovaj forum opcenito nije cudan, dapace, pa se cude dugom dojenju ali nemoj ocekivat da se netko nece cudit tvojoj rekaciji. evo ja se cudim. cudno mi je sta netko osudjuje (jer tako mi zvuci tvoj post) nesto o cemu nema pojma niti je iskusio. znas kako se kaze: da bi razumio covjeka obuj njegove cipele.

    molim te nemoj donosit zakljucke na temelju povrsnog svrljanja po temama foruma, nije fer.

  17. #17
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mamino zlato prvotno napisa
    A mene, bome, zaista zanima zasto bi netko cetverogodisnje dijete stavljao na ciku?.
    a zašto bi ga stavljao na kravlje vime?
    jer to dobiješ kad makneš tetrapak između krave i djeteta (govorim o davanju kravljeg mlijeka)

    ako je dijetetu nužno mlijeko za rast, onda je to mlijeko iz njegove vrste, tj. majčino mlijeko
    mi , ljudi, nismo u simbiozi sa kravama, mi smo samostalna vrsta
    ostali primati doje mladunčad do ispadanja mlječnih zubi
    kod nas je ta granica na 4-5g
    nakon toga mlijeko nije nužno u prehrani

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj mamino zlato prvotno napisa
    a sto neki ne cijepe svoje dijete, sto takodjer krsi zakon, nema veze, jer zakoni se nekad mogu i zaobici, kako netko lijepo rece od necjepisa.
    zakoni ljudi su tako kratkog vijeka., ja se radije vodim prirodnim zakonima.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Moram priznati da sam iznenađena komentarima iščuđavanja. Nekako sam doživljavala ovaj forum liberalnim i prosvjećenim, a svi koji se tako osjećaju neće davati osuđujuće komentare drugima. Žao mi je zbog toga.

    Smatram da je mliječna industrija veliki biznis i da mlijeko nije toliko važno kako se to smatra (kravlje mlijeko za odrasle osobe ili veću djecu, oni ni nemaju enzime za razgradnju mlijeka, pa se stvaraju razne alergije) i svakako mislim da je bolje da 'ljudi doje ljude' a ne kravu. Da li bi se legli pod kravu i cuclali njeno vime? Ja mislim da je ono ipak za tele rezervirano.

    Svim mamama koje doje svoje djete želim dati svoju podršku, i sama sam dojila moje klince, i još evo sad i Emu i namjeravam još dugo ukoliko bude moguće i općenito mislim da je to izraz ljubavi i dobrih namjera jer svojoj djeci želimo sve najbolje.
    Moja Sara 5, i Josip 7,5 su izrazito samostalna i komunikativna djeca, visoke inteligencije i raznih sposobnosti i volim misliti da je to barem djelomično i zbog mene, mojeg pristupa njima, njihovom odrastanju. Znači nema govora da su radi produženog dojenja nesamostalni ili djetinjasti, a definitivno ide u prilog mišljenjima da se dojenjem povećava inteligencija. Nemam naravno empirijske potvrde, ali evo to mi kaže moj unutarnji osjećaj.

    Ana i mamaino zlato, nemoj se uopće sekirati radi ružnih komentara koji uglavnom dolaze od ljudi koji ne razumiju prednosti i ljepotu dojenja. Ti znaš da je to najbolje što možeš djetetu ponuditi i to ti treba biti dovoljno. Mislim da su ustvari na gubitku oni koji u tome ne vide nešto vrijedno cijenjenja, a ne ti. Samo uživajte dokle vam to paše!!

  20. #20
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    kad negdje spomenem da je irvin jos na cici, najcesce dobijem reakciju u smislu "jos ga dojis :shock:"
    na to uvijek odgovorim "pa najmanje do druge godine "
    obicno dalje ne komentarisu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    pa lipo im rečeš da je majčino mlijeko namijenjeno bebama na kravlje teladi....

  22. #22
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    I mi smo dočekali prve negativne komentare :/

    Prvo je krenulo sa smijanjem, kao ha ha ne mogu vjerovati, pa meni je smiješno vidjeti tako veliko (14 mjeseci) dijete da doji. Pa onda obraćanje njoj jer ja šutim i ništa ne komentiram, mislim, nije mi smiješno: ma to ti je fuj, pa nisi više mala beba, bljak, baci to i slično... Onda je kulminiralo sa napadom na mene da nisam normalna i da trujem dijete :shock: TRUJEM?

    Moram priznati da sam mislila da ću to bolje podnositi. Ovo me zbilja rastužuje

  23. #23
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Titimita
    tko ih ****, ti znaš što je najbolje za tvoje dijete (i za tebe, uostalom) i neka te ne rastužuje neznanje većine.

  24. #24
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    titimita ti znas sto je najbolje za tvoje dijete. to sta su ti rekli na jedno uho nek udje na drugo nek izadje.

  25. #25
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Ja mirne duše kažem da nam je objema to gušt i da je to najzdravije od svega što moje dijete stavi u usta.
    Nedavno se mama čije petogodišnej dijete još ima dudu i bočicu nije mogla načuditi (doduše, ne s negativnim tonom, već se stvarno iskreno divila) što dojimo s 2,5 g, pa sam joj dala usporedbu s njezinim malenim, koji sa svojim pet godina očito još ima potrebu za sisanjem. A što su duda i bočica, nego umjetne cike? Trebalo bi pitati te koji se čude imaju li njihova djeca te rekvizite i/ili koliko dugo su ih imali, što znači da i oni još sisaju/ili su sisali xy godina- ali gumu/ silikon.

  26. #26
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Slažem se s Lindom.
    Moja starija kćer još ima bočicu . I ona je dojila, ali dali smo joj poslije i bočicu i ona se neda. Obožava je.

    Ali mnogima u mojoj (široj) obitelji je to normalno, a to što njena sestra u dobi od godine i pol doji- nije normalno.

    Ali, ne želim se uopće s tim zabrinjavati. Mi smo svi sretni - i ona, i ja, i tata. I seka

  27. #27
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Hvala na podršci cure

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Kastav
    Postovi
    131

    Početno

    Mi dojimo danas točno 8 mjeseci a mislimo još dugo,dugo,koliko budemo same željele...

  29. #29
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ne mogu vjerovat za što su sve ljudi u stanju prigovarat , pa zar oni doje ili odgajaju tu djecu, ako i ostavlja neke posljedice ( ne vidim kakve ) zar će to njima biti problem? Uf.... baš me ljute ti dobronamjernici, bolje da svoje isčuđavanje upotrijebe u tramvaju kad vide da majka s djetetom stoji ili u parku gdje se zajedno igraju djeca i razni kućni ljubimci. Mi imamo nekakav čudan mentalni sklop pa su nam normalne stvari čudne ( moram priznat da je i mene začudilo kad sam pročitala da je sin od stray_cat još na cici- ženo od kud ti tolko mlijeka ). Ja imam sreću da sam naišla na svega 2 osobe koje nemaju dobro mišljenje o dužem dojenju ali BAŠ ME BRIGA.
    CURKE NEDAJTE SE , VI NAJBOLJE ZNATE ŠTO VAŠEM DJETETU TREBA

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •