Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: rok trajanja fiziološke otopine

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno rok trajanja fiziološke otopine

    e, ovako: kupila sam jednom prilikom onu bocu fiziološke otopine, prije par mjeseci. radi se o boci koja se koristi i kao infuzija, da me lakše razumijete. tak sam dobila savjet, jer ta velika boca košta kao i ona najmanja bočica kapi za nos za djecu, pa je, jelte, ekonomičnije. e zanima me, pošto je u bocu zabodena igla kroz koju sam po potrebi sa špricom izvlačila tekučinu, koliko sad ta tekučina ima rok trajanja? na boci piše, al da li taj datum dolazi u obzir i ako se tekučina koristi? ili se za svaku prehladu nosića kupuje nova boca?
    ako sam pogriješila podforum, sorry, premjestite me

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam ju (s tom iglom) koristila jako dugo... jednako je funkcioniralo

    e, sad - da li je to baš i ispravno - ne znam

  3. #3
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    jeli to ona ista fizioloska kao za inhalaciju. i ja ju iman vec par mjeseci, mozda je pola boce potrosena... nadam se da ne grijesim sta je jos koristim?

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja bacam nakon svake bolesti.

  5. #5
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Ja baš zato da mi dugo ne stoje kupujem one od 100ml.

  6. #6
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sad ste me podsjetile da bacim našu bocu.
    Neki dan je MM u nedostatku tekućine krenuo oprati leće s njom.

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Neki dan je MM u nedostatku tekućine krenuo oprati leće s njom.
    a zašto ne bi? i ja sam prala leće fiziološkom.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    I ja sam kupovala veće boce i relativno dosta dugo ih imala. Obzirom da fiziološku u zimskim mjesecima nemilice koristimo nisu predugo trajale. Sad sam skužila da su mi ipak praktičnije one od 100 ml radi transporta i radi vađenja s iglom. Kupim par komada tih od 100 ml i to je to.
    Za rok trajanja stvarno ne znam, ali po nekoj logici to je ipak samo slana otopina i tu se nema baš puno šta pokvariti. Možda griješim.
    I nisam nakon svake bolesti mjenjala bocu jer sa iglom samo prebacujem u bočice. Bočice mjenjam.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    Na pakovanju kapljica "Sunce moje malo" stoji da se upotrijebe u roku od 7 dana nakon otvaranja.

  10. #10
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Baš sam pitala magistru u apoteci za one male bočice, kaže da mogu stajati oko mjesec dana.

  11. #11
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Neki dan je MM u nedostatku tekućine krenuo oprati leće s njom.
    a zašto ne bi? i ja sam prala leće fiziološkom.
    Zato što ja nisam koristila iglu već sam (zašmrkanu) špricu gurala u bocu da izvučem fiziološku

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Lady A prvotno napisa
    Na pakovanju kapljica "Sunce moje malo" stoji da se upotrijebe u roku od 7 dana nakon otvaranja.
    upravo to je i mene brinulo, i kad sam jednom prilikom pitala kaj ak je taj rok trajanja prošao a kapi su se koristile - odgovoreno mi je da ništa strašnoga nije, nego samo tekućina nije više sterilna. e, pa sam zato sad pitala kaj je s ovom tekučinom u boci - znači, mogla bi se koristiti dulje, ne samo za jednu prehladu, ka ne? :? ( smajlić koji razmišlja naglas )

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    happyness
    pitala kaj je s ovom tekučinom u boci - znači, mogla bi se koristiti dulje, ne samo za jednu prehladu, ka ne?
    Ma naravno da se može koristiti duže, ali niste valjda stalno prehlađeni pa da vam toliko treba?! Ipak, ko ima baš malu bebicu, ja preporučujem da bude otopina u roku.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Lady A, upravo to i je problem da nismo stalno prehlađeni, dapače, pa me zanimalo da li smeta ako prođe neko vrijeme između upotrebe. a ovo kaj veliš za male bebe - slažem se.

    ( ma razmišljala sam ja već da bacim bocu pa kupim novu, al onda mi je drugi glas rekao zakaj bi bacila ak je u redu...reko ništa - sama se ne mogu dogovoriti pa ajde da pitam )

  15. #15
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ja tu veliku držim u frižideru dok je ne potrošimo. Traje nam par 1-2 mjeseca. Bitno je da je dobro začepljena, da s ničim ne ulaziš u bocu i da iz nje samo izljevaš van, ništa unutra.
    I što znači "sterilno", pa ne mora ti otopina za ispiranje nosa biti sterilna. Ni voda koju piješ nije sterilna.

  16. #16
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    meni su rekle u apoteci da ako iz velike boce izvlacis iglom onda ona traje dokle joj je napisani rok trajanja

    a one male imaju 7 dana od otvaranja a poslje su obicna voda

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa
    meni su rekle u apoteci da ako iz velike boce izvlacis iglom onda ona traje dokle joj je napisani rok trajanja

    a one male imaju 7 dana od otvaranja a poslje su obicna voda
    Ja imam osjećaj da je ovo čisto nagađanje. Kako mogu biti čista voda, ako je to rastvor soli?
    A, molim vas, koliko koštaju u Hrvatskoj ta boca fiziološke i koliko kapi? Kod nas je to jeftino, pa mi je malo smiješno oko čega smo se zabavile.

  18. #18
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Pošto s vremena na vreme koristimo inhalator uvek imamo fiziološki u kući, naravno u infuzionim bocama. Svaku bocu probušim sa dve igle i te igle ostaju tu, tj ne vade se kad vadim rastvor tako da je praktično bez kontakta sa spoljnom sredinom sem onog dodira sa špricem koji nije sterilan. Otvore igle nakon upotrebe prelepim flasterom da se ne bi skupljala prašina. Takvu bocu koristim mesecima a naša pedica nam je rekla da je uz ovakav postupak možemo koristiti sve dok je rastvor bistar

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Lady A prvotno napisa
    Citiraj ella prvotno napisa
    meni su rekle u apoteci da ako iz velike boce izvlacis iglom onda ona traje dokle joj je napisani rok trajanja

    a one male imaju 7 dana od otvaranja a poslje su obicna voda
    Ja imam osjećaj da je ovo čisto nagađanje. Kako mogu biti čista voda, ako je to rastvor soli?
    A, molim vas, koliko koštaju u Hrvatskoj ta boca fiziološke i koliko kapi? Kod nas je to jeftino, pa mi je malo smiješno oko čega smo se zabavile.
    11 kuna pola litre Zato ju i bacam nakon svake bolesti.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    a male kapljice su oko 7 - 8 kn
    ja ne stignem niti baciti bocu, potrošimo je u par dana bolesti

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Pa upravo cijena je bila glavni argument zbog kojeg su mi neke forumašice preporučile kupnju velike boce, jer samo par kuna je razlika u odnosu na male kapljice, a ako se još i može ova tekučina u boci koristiti dok je se ne potroši ili do datuma koji piše na njoj, a do tog zaključka sam došla pročitajuči vaše odgovore - stvarno ne vidim smisla kupovati one male kapljice. Naravno, govorim o primjeni na ovoj malo većoj dječici.

  22. #22
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ja sam isto prvo onu od pola litre koristila dok ne potrošimo,a onda su mi u apoteci rekli da joj je rok 10 dana.Isto je samo igla bila u njoj.I ajde ti sad budi pametan...

  23. #23
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni traju po par mjeseci te veće fiziološke(uzmem one od 1 dl).Ne znam što bi se tu moglo pokvariti,boca je zatvorena i samo igla ostane u njoj.A pogotovo štetiti,nije da daješ intravenozno pa da mora biti tek otvoreno.

  24. #24
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    pošto nije otvorena i u nju je zabodena igla koja nikad nije izvađena (u iglu nabadam špricu moja) stoji ima već 2 godine. i ne mislim je bacit
    ne vidim šta bi se u njoj moglo "pokvarit".

  25. #25
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa
    meni su rekle u apoteci da ako iz velike boce izvlacis iglom onda ona traje dokle joj je napisani rok trajanja

    a one male imaju 7 dana od otvaranja a poslje su obicna voda

    za ovo izjavit stvarno treba velika mašta...

    fiziološka zapakirana u boci je sterilna do trenutka otvaranja.
    ukoliko služi za ispiranje nosa, i u nju se ne ulazi špricom, već se izlijeva ili na čistu iglu izvlači, može se koristiti dok god je bistra (a biti će bistra slijedeće 153 godine).
    ukoliko se zagadi (rabljenom špricom, vatom, maramicom...), ne ju koristiti...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    pošto nije otvorena i u nju je zabodena igla koja nikad nije izvađena (u iglu nabadam špricu moja) stoji ima već 2 godine. i ne mislim je bacit
    Joj, dobra si! Ja je ne bi gledala 2 godine.

  27. #27
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ja sam kupila onu plastićnu "iglu" s čepom...u nju zabodem špricu i izvučem.....na to me nagnalo nakn 7,5g uporabe fiziološke špricom....kad sam rodila drugu bebu i našla u boci komadiće one crvenkaste gume koja se otkinula valjda prilikom apliciranja iglom....a zapiknuta igla bez čepa,pa kroz nju ulazi zrak u bocu....ja sam svoju malu bocu koristila 3 mjeseca.
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 28.01.2015. at 10:47

  28. #28
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja isto jednu imam već par godina. rijetko je koristim, ali ne kupujem novu

  29. #29
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto jednu imam već par godina. rijetko je koristim, ali ne kupujem novu
    Moja stoji oko god dana i po potrebi iz nje punim male. Rijetko koristim i ne kupujem novu.

  30. #30
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    do isteka roka trajnosti

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2023
    Postovi
    1

    Početno Trajanje fiziološke otopine

    Koliko dugo traje fiziološka otopina

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •