Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 93 od 93

Tema: poziv hzzo-a radi priznavanja prava na rodiljnu naknadu???

  1. #51
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Odgajateljice nemaju faks,već dvije godine više škole,tzv. VSS,a to nije faks
    nemaš pojma o čemu pričaš

  2. #52
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    A ja ću samo reći DOSTA!

    Ovaj cijeli pdf nije namijenjen za prepucavanja, već podršku i savjete. Ako nemate ništa za napisati na temu ovog topica, molim da onda ne offtopičarite.

    Kad nađem neko sretnije rješenje za raspravu o zaposlenju koja se povela na ovom topicu, premjestit ću je, a off topice izbrisati.

  3. #53
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Odgajateljice nemaju faks,već dvije godine više škole,tzv. VSS,a to nije faks
    br.1. odgajatelji imaju fakultet ali dvogodišnji
    br.2. mi kao odgojitelji smo VŠS a ne VSS

  4. #54
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa
    Citiraj Tanči prvotno napisa
    Odgajateljice nemaju faks,već dvije godine više škole,tzv. VSS,a to nije faks
    br.1. odgajatelji imaju fakultet ali dvogodišnji
    br.2. mi kao odgojitelji smo VŠS a ne VSS
    Zaboravila sam staviti kvačicu na S,dakako da sam mislila na VŠS.

    Ja zaista ne znam kako se to danas zove,po Bologni,po ovome ili onome,ali 86. za vrijeme Šuvara je to bila viša škola,nikako faks i nitko to nije zvao faks,već viša.

    Mamma san ,oprosti

    neću više oftopičariti

  5. #55
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Jel ima netko da mu nakon tog razgovora nije odobrena rodiljna naknada?
    Ne kužim na koji način oni mogu dokazati da netko nije radio ako su uplaćivani doprinosi..? :?

  6. #56
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Ne kužim na koji način oni mogu dokazati da netko nije radio ako su uplaćivani doprinosi..? :?
    Nikako, vjerovatno im je cilj psihicki slomiti zene koje jesu fiktivno zaposlene pa da same priznaju :?
    Vjerovatno ce tako biti dok stvarno nekoj zeni ne odbiju pravo na porodiljni pa ih ona tuzi jer stvarno ne postoji nacin da se sazna sigurno.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Citiraj Smokvica. prvotno napisa
    Ne kužim na koji način oni mogu dokazati da netko nije radio ako su uplaćivani doprinosi..? :?
    Nikako, vjerovatno im je cilj psihicki slomiti zene koje jesu fiktivno zaposlene pa da same priznaju :?
    Vjerovatno ce tako biti dok stvarno nekoj zeni ne odbiju pravo na porodiljni pa ih ona tuzi jer stvarno ne postoji nacin da se sazna sigurno.
    Može se dokazati. Ako u firmi u kojoj žena "radi" nitko osim onog tko ju je zaposlio nije čuo za nju, nitko je nije vidio, nema traga o njenom postojanju u toj firmi ni poslova koje je obavila znači da je zaposlena fiktivno. Tužbu u tom slučaju ne može ni podići jer nema nikog tko bi svjedočio da je stvarno i radila.
    Kad/ako takvoj ženi odbiju pravo na porodiljni znat će se da se ne smije fiktivno prijavljivati pa će onda i takvih slučajeva biti manje.

  8. #58
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Može se dokazati. Ako u firmi u kojoj žena "radi" nitko osim onog tko ju je zaposlio nije čuo za nju, nitko je nije vidio, nema traga o njenom postojanju u toj firmi ni poslova koje je obavila znači da je zaposlena fiktivno. Tužbu u tom slučaju ne može ni podići jer nema nikog tko bi svjedočio da je stvarno i radila.
    A zar je zakonom zabranjeno da se zaposli netko da obavlja određene poslove samo po znanju i uputama svog poslodavca? Nitko je ni ne mora vidjeti, jer mjesto rada ne mora biti samo sjediste firme.

    Ne podrzavam fiktivno zaposljavanje, ali mislim da proganjanje trudnica od strane HZZO-a nije mjera kojom se rjesava taj problem.

    Osim toga, sjecam se da je jednu poznatu voditeljicu HTV zaposlio bas kada je zavrsila na cuvanju trudnoce u bolnici. Da bi dobila bolovanje i porodiljnu naknadu. Prije toga je godinama radila preko studenskih ugovora i honorarnih projekata. I sjecam se velikog naslova u jednom tjedniku, u stilu: Zahvalana sam svojoj TV kuci na razumijevanju za trudnicu (ili nesto u tom stilu).

  9. #59
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    To stoji mim, ali vecina fiktivno zaposlenih nije u nekim velikim firmama ili nesto slicno nego vecinom kao domacice u domacinstvima, o tome ja pricam.

  10. #60
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Tužbu u tom slučaju ne može ni podići jer nema nikog tko bi svjedočio da je stvarno i radila.

    Osim toga, zasto ne bi mogla podici tuzbu. Npr. HZZO odbije naknadu jer smatra da se trudnica fiktivno zaposlila kada je saznala da je trudna, pa da dobije pravo na naknadu. I sada, ona tuzi HZOO. Prilozi isplatne liste placa, dokaze o uplacenim porezima i doprinosima, izjavu poslodavca na kojim je poslovima radila, ugovor o radu...
    Znaci, sada je teret dokaza na suprotnoj strani da dokaze fiktivno zaposljavanje. Na koji nacin?

    Opet napominjem, protiv sam fiktivnog zaposljavanja, ali to se treba rjesavati drugim mjerama, po meni npr. kaznjavanjem poslodavca, a ne ukidanjem naknade.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    A zar je zakonom zabranjeno da se zaposli netko da obavlja određene poslove samo po znanju i uputama svog poslodavca? Nitko je ni ne mora vidjeti, jer mjesto rada ne mora biti samo sjediste firme.

    Osim toga, sjecam se da je jednu poznatu voditeljicu HTV zaposlio bas kada je zavrsila na cuvanju trudnoce u bolnici. Da bi dobila bolovanje i porodiljnu naknadu. Prije toga je godinama radila preko studenskih ugovora i honorarnih projekata. I sjecam se velikog naslova u jednom tjedniku, u stilu: Zahvalana sam svojoj TV kuci na razumijevanju za trudnicu (ili nesto u tom stilu).
    U vezi ovog prvog...kao da govoriš o tome da je trudnica u najmanju ruku tajni agent. Koliko je takvih koje odgovaraju onom o čemu pišeš? Osim toga, ako obavlja neki posao netko je negdje mora vidjeti, čuti, nešto mora napisati i potpisati.... U našoj je firmi 83 zaposlena. Neke od njih ne znam jer rade na terenu, u drugim gradovima, ali imaju službeni mail, službene kartice za gorivo, znaju ih stranke na terenu....

    U vezi ovog drugog: ta je žena niz godina radila na TV-u. Kad govorim protiv fiktivnog zapošljavanja govorim samo o ženama koje se u npr. 3. mjesecu trudnoće fiktivno zaposle bez da su odradile dana. Ja bih slobodno rekla da je to potkradanje države.

    Prilozi isplatne liste placa, dokaze o uplacenim porezima i doprinosima, izjavu poslodavca na kojim je poslovima radila, ugovor o radu...
    ...a onda oni sve to provjere i dokažu suprotno pa trudnica plati i sudske troškove.

    Nabroji mi bar 3 posla za koja se ne može dokazati da ih netko nije obavljao. Naravno, osim tajnog agenta.
    Da se počne sankcionirati takvo zapošljavanje svaki poslodavac bi dobro razmislio bi li na njega pristao.

  12. #62
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Nabroji mi bar 3 posla za koja se ne može dokazati da ih netko nije obavljao. Naravno, osim tajnog agenta.
    Trgovacki putnik - postoje firme koje daju ugovor o radu za takve poslove, nemaju svi sluzbene aute i kartice, zapravo osim isplatnih lista i ugovora nema dokaza da je osoba radila za tu firmu, a vjeruj mi hzzo nema svoje agente koji ce ici po trgovinama i ispitivati "poznajete li vi ovu zenu?"

    Domacica - svi koji su zaposleni u domacinstvu, ako clanovi obitelji potvrde da je osoba kod njih radila kako da oni dokazu suprotno?

    Eto to su dva primjera, da malo vise razmisljam sjetila bih se i 3.

  13. #63
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Znate kaj ja mislim kako oni to provjeravaju?Baš po isplatnim listama,odnosno po isplatama plaća,jer ni jedna fiktivno zaposlena trudnica koju ja znam nije imala isplaćenu plaću,već samo uplaćene najčešće minimalne doprinose i to je to.E,al ako trudnica ima isplaćene plaće i to još za nekoliko mjeseci,ne mogu joj ništa,jer jednostavno je tako nešto nemoguće dokazati,odnosno adekvatno provjeriti.Jedino,naravno,ak idu na foru,pa isprepadaju jadnu ženu i ona od silnog straha i zapravo,neznanja sama prizna.Inače,šta joj mogu,ne mogu ništa.Ponavljam,moja je susjeda isto išla na tu famoznu reviziju i mi smo svi tvrdili da je ona radila(nek dokažu da nije) papirologija je štimala i žena je dobila porodiljnu naknadu,jedino šta je čekala,a bilo joj je stvarno frka za lovu.
    Što se tiče tužbe,hm...to je privatna tužba koja i košta,a poznavajući naše pravosuđe ko zna kad bi to bilo riješeno.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Nabroji mi bar 3 posla za koja se ne može dokazati da ih netko nije obavljao. Naravno, osim tajnog agenta.
    Trgovacki putnik - postoje firme koje daju ugovor o radu za takve poslove, nemaju svi sluzbene aute i kartice, zapravo osim isplatnih lista i ugovora nema dokaza da je osoba radila za tu firmu, a vjeruj mi hzzo nema svoje agente koji ce ici po trgovinama i ispitivati "poznajete li vi ovu zenu?"

    Domacica - svi koji su zaposleni u domacinstvu, ako clanovi obitelji potvrde da je osoba kod njih radila kako da oni dokazu suprotno?

    Eto to su dva primjera, da malo vise razmisljam sjetila bih se i 3.
    1) Ovjereni datumirani putni nalozi, tjedni izvještaji, računi za gorivo, barem jedna osoba kod koje je dotična "zaposlenica" bila, kontaktirala je, ispis brojeva mobitela (svi trgovački putnici imaju službene mobitele).... Sve to se može dokazati. Ako toga nema-nije se radilo.

    2) Dotičnoj obitelji samo se naglasi da je lažno svjedočenje krivično djelo i doda se k tome i kazna koja se plaća za takvo što. Bi li ti nakon toga lagala za nekoga?
    Isto to vrijedi i za trudnice. Dakle, ako se dokaže laž na sudu to se plaća. Pod preduvjetom da trudnica nema novca....kaj onda? Raditi društveno koristan rad ili u zatvor? Mislim da se ne isplati.

    Kad se tom fiktivnom zapošljavanju odluči stati na kraj metode su krajnje jednostavne: kazna poslodavcu pa takvog zapošljavanja neće biti.

    Što se tiče tužbe,hm...to je privatna tužba koja i košta,a poznavajući naše pravosuđe ko zna kad bi to bilo riješeno.
    Točno tako. Treba li onda cijelu porodiljnu naknadu dati za nešto za što još možeš biti i kažnjena?

    Osim toga, zar nisam i tu, na Rodama, primijetila da se ne daju upute trudnicama kako se fiktivno zaposliti? Ako to nije kažnjivo zašto je onda takvo forumsko pravilo? Zato jer je to po svojoj vokaciji ustvari prevara koja je zakonski kažnjiva?

  15. #65
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    heeej ti si malo zagrezla, govorimo o hzzo-u a ne sudskom procesu.
    Za vecinu gore navedenog potreban je sudski nalog.

    Za drugi primjer takodjer, a ako mi je osoba draga (a da nije ne bih tako sto za nju napravila) i ako joj o mojoj lazi ovisi egzistencija da, lagala bih pa me vi mlotekajte do besvjesti :/

  16. #66
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ono sto sma htjela reci je da sam se u svom zivotu nagledala svakakvih slucajeva, od toga da netko na prevaru izvlaci socijalnu, muljaze na sve strane u nasem sustavu.
    Puno tih primjera nije zasluzilo takav vid pomoci nego eto, moze se pa hajde
    Zene koje se nadju u takvoj situaciji da zbog glupe birokracije ostanu bez svojih naknada ili zbog bezobraznih poslodavaca koji zaposljavaju na crno pa se ti zeno snadji nisu to zasluzile.

    Ja sam bila u situaciji kada sam bila trudna 5 mjeseci, dosla sam kod novog poslodavca jer mi je lova trebala, planirala sam raditi koliko mogu, dakle mozda 2-3 mjeseca.
    Kada me je htjela prijaviti ja sam iskreno priznala da sam trudna i da cu biti kod njih samo tri mjeseca bez obzira sto su sa svima potpisivali ugovore na po 3 mjeseca (kao i vecina poslodavaca danas) lijepo mi se zahvalila i u facu mi rekla da me onda nece prijaviti i ponudila mi ugovor o djelu, toliko o postenju poslodavaca :/

  17. #67
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    mim, ne trebamo raspravljati o tajnim agentima. Stvar je u tome da niti jedan zaposleni (dakle kolega s posla) ne treba i nije duzan znati vrstu posla i nacin obavljanja istog za svog kolegu. To je stvar samo ugovornog odnosa između poslodavca i posloprimca, drugih subjekata u radnom odnosu nema. Dakle, nisu uopce bitne poslovne kartice, da li osoba ima ili nema e-mail, da li je kolege ili poslovni partneri poznaju ili ne...Bitno je da li su uplacivani porezi i doprinosi u razdoblju koje zakon trazi, da li postoji valjani ugovor o radu.

    U vezi ovog drugog: ta je žena niz godina radila na TV-u. Kad govorim protiv fiktivnog zapošljavanja govorim samo o ženama koje se u npr. 3. mjesecu trudnoće fiktivno zaposle bez da su odradile dana. Ja bih slobodno rekla da je to potkradanje države.

    A cuj, da li je postenije da se niz godina radi na studentski ugovor i ne uplacuju porezi i doprinosi, pa da se onda zaposli, ili da se netko zaposli u 3mj trudnoce, iducih par mjeseci placa poreze i doprinose (a koju vrstu poslova radi, stvar je samo te osobe i poslodavca) i ode na porodiljni, opet je za raspravu. Po meni je kljucno da li je u drzavnu blagajnu uplaceno ono sta je trebalo biti. Ako je, onda vrsta radnog odnosa i opis poslova određenog radnom mjesta nema nikakvog utjecaja na primanje naknade.

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Cure zanima me revizija.
    Ženska mi je rekla da moj slučaj ide na reviziju zato kaj sam bila zaposlena samo 3,5mjeseca prije komplikacija i da ću se načekati za novce ako ih uopće dobijem :shock:
    Uredno sam radila i uplačeni su mi doprinosi,...e sad jel zna tko za koliko otprilike mogu očekivati reviziju i kaj če me sve tražiti?Ili oni sami dolaze u firmu?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    a ako mi je osoba draga (a da nije ne bih tako sto za nju napravila) i ako joj o mojoj lazi ovisi egzistencija da, lagala bih pa me vi mlotekajte do besvjesti :/
    Svaka ti čast.

    Po meni je kljucno da li je u drzavnu blagajnu uplaceno ono sta je trebalo biti.
    Da, uplaćeni doprinosi za par mjeseci fiktivnog rada, a isplaćeno 12 porodiljnih naknada. Ne misliš li da se zbog toga stvori poveliki manjak u istoj toj državnoj blagajni???

    Poticati fiktivno zapošljavanje i u isto vrijeme se boriti za delimitiranje porodiljnih naknada, kukati da su male.....Draga, to je licemjerje. Iz koje "vreće" bi ti isplaćivala sve te naknade? Iz one koju godinama pune one žene koje svoj porodiljni itetako zasluže???

    Ja sam za revizije. Ne treba mi porodiljna naknada, ne namjeravam to pravo više korisititi, ali prevare ne podnosim, a fiktivno zapošljavanje je upravo to: prevara države.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Toliko toga je u ovoj državi licemjerno, pa??? Upravo mi je smiješna nečija tvrdoglavost kada se zna da si ionako ništa neće promijeniti. I ja sam ljuta, jer mi je država da se pristojno izrazim "uzela" 100.000,00 kn i nikome ništa... Da mi je znati u kojoj vreći taj novac leži?! Da bar u onoj vreći iz koje se isplaćuju porodiljne naknade. Pomoglo bi ako ne meni, onda nekoj drugoj mami. Cure sretno i nedajte se!

  21. #71
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Licemjerni su oni koji sjede u toplim foteljama i nama smrtnicima kroje pravdu i govore nam s koliko kuna mjesecno jedna cetveroclana obitelj cisto lijepo moze prezivjeti (trenutno je ta cifra oko 1200 kn mjesecno).

    Licemjeran je cijeli nas sustav, cijela drzava....sit gladnom ne vjeruje i ti si super primjer kako je ta poslovica itekako istinita.

    Da se nadjes u takvoj situaciji gdje razmisljas kako ces prezivjeti sutra samo jednom u zivotu shvatila bi neke stvari.
    Ti osobno mozda ne bi lagala za neku svoju jako dragu osobu, ali da tebi dodje voda do grla ooo postala bi majstor, lagala bi da ne bi ni trepnula, ali nisi dosla u tu situaciju i zahvali dragome Bogu da nikada ne dodjes.
    Lako je prodavati moral iza monitora u toplome i punog zeluca, nemaju svi srece kao ti

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Da se nadjes u takvoj situaciji gdje razmisljas kako ces prezivjeti sutra samo jednom u zivotu shvatila bi neke stvari.
    Ti osobno mozda ne bi lagala za neku svoju jako dragu osobu, ali da tebi dodje voda do grla ooo postala bi majstor, lagala bi da ne bi ni trepnula, ali nisi dosla u tu situaciju i zahvali dragome Bogu da nikada ne dodjes.
    Lako je prodavati moral iza monitora u toplome i punog zeluca, nemaju svi srece kao ti
    Ja se izdržavam sama od svoje 18. godine, radila sam noćima i vikendom dok je moja generacija izlazila van, diplomirala sam na fakultetu na kojem sam visila pola dana na vježbama i sve to sam stizala zato jer se ne sramim raditi. Svoj porodiljni sam 100 puta zaradila-za razliku od tih fiktivno zaposlenih. I sjedim u toplom samo zato jer sam se za to također sama pobrinula: ne bogatom udajom, tatom tajkunom ili fiktivnim zapošljavanjem nego radom. Stvarnim radom. I danas berem plodove toga, ne varam državu za par tisuća kuna.

    Ne, nisi u pravu: ne bih lagala ni za koga i time poticala njegovu lijenost, prevaru i krađu.
    I, kad već spominješ "dragog Boga"...zar nije jedna od Božjih zapovijedi "Ne laži". Pa i ona druga: "Ne ukradi" ?? Ja nisam vjernica pa ih se čak ni ne moram držati. Ti očito jesi. Hm.... :/ Jesi li??

    Iskreno me zanima želi li osoblje foruma da se sazna kako se na njemu propagira, uz dojenje i AS, i fiktivno zapošljavanje.

    Tebi savjetujem da pokušaš birati riječi za osobe koje ne poznaš.

  23. #73
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Meni se ne moras pravdati kako si dosla do toga sto imas.
    Ja radim i uzdrzavam se od svoje 15. pa sto onda?

    Ja ne poticem na fiktivno zaposljavanje nikoga, gdje sam ja napisala "ma samo vi potpisujte fiktivne ugovore?"
    To sto ti moje rijeci izvlacis iz konteksta je tvoja stvar, ali ne stavljaj mi rijeci u usta koje ja nisam rekla.
    Tvoja interpretacija mojih rijeci je samo tvoja, ne znaci da ce itko drugi interpretirati na isti nacin.

    Sto se vjere tice, sama si rekla da nisi vjernica a eto opet si se nasla pozvanom da izvlacis dio Bozjih zapovjedi i interpretiras ih kako tebi odgovara hm, ne poznam te, to je tocno, a to je zato sto te i ne zelim poznavati.

    Ponavljam da ne poticem na fiktivno zaposljavanje, postavila si pitanja a ja sam na njih odgovorila i to je sve.
    Ako nisi htjela znati tudja misljenja nisi trebala pitati, to je tako jednostavno

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa

    Sto se vjere tice, sama si rekla da nisi vjernica a eto opet si se nasla pozvanom da izvlacis dio Bozjih zapovjedi i interpretiras ih kako tebi odgovara
    Jesi li igdje napisala da si protiv fiktivnog zapošljavanja? Ja jesam. Jesi li napisala da si za revizije?

    Boga si ti spomenula, ne ja. Ja sam se samo sjetila toga da bi se vjernici trebali držati Njegovih zapovijedi. I zakona, ali to je tebi očito manje važno. Lagat ćeš da bi ostvarila dobit sebi ili drugom. Moralno do bola .
    ne poznam te, to je tocno, a to je zato sto te i ne zelim poznavati.
    Kako pretenciozno!! Srce mi krvari
    I unatoč tome što me ne poznaš ti ZNAŠ da bih ja "majstorski lagala".
    Draga, nismo svi nepošteni. Ne sudi po sebi.

    A sad te pozdravljam. Zaposlene žene moraju kuhati ručak za sutra

  25. #75
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Joj, cure, dajte pliz prestanite! Preselite se na pp s ot pričama, jer će stvarno nekoga možda jednom zanimati ova tema, a naći će par korisnih postova i onda hrpu oftopičarenja.

    Mene konkretno zanima je li itko ikad čuo, saznao, vidio da je HZZO nekome odbio zahtjev za rodiljnom ili naknadom za komplikacije?!
    Po kojoj osnovi? Kako?

    Također, pričala sam s frendicama od kojih je jedna imala 3 mjeseca radnog staža ukupno, prije negoli je otišla na rodiljni dopust. Nitko je nikada nije ništa pitao, dobivala je naknadu i sve super.
    Mene sad ustvari zanima da li je moguće da je osoba autor ove teme, koja je pozvana u HZZo imala po nečem drugom specifičnu situaciju za koju mi ne znamo?

  26. #76
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Potpisujem Marsupilami u svemu napisanom.

  27. #77
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ahaaaaaaaa
    A ovo je topic pobrojavanja tko je za reviziju a tko ne?
    Pa sto nisi odmah rekla, da otvorimo anketu? :D

    A sto se dragog Boga tice, On zna da sam ja samo smrtnik koji nije savrsen

    Lijepi pozdrav i tebi, nadam se da je rucak ispao savrseno

  28. #78
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Mene sad ustvari zanima da li je moguće da je osoba autor ove teme, koja je pozvana u HZZo imala po nečem drugom specifičnu situaciju za koju mi ne znamo?
    Ispricavam se na OT-u i svecano obecajem da vise necu

    Sto se citiranog tice, koliko sam ja shvatila iz njenog posta, jedino sto je njih potaklo na poziv je to sto je isla s porodiljnog na porodiljni, bez prekida, a prije prvog porodiljnog je imala 3 mjeseca staza. :/

  29. #79
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Po meni je kljucno da li je u drzavnu blagajnu uplaceno ono sta je trebalo biti.
    Da, uplaćeni doprinosi za par mjeseci fiktivnog rada, a isplaćeno 12 porodiljnih naknada. Ne misliš li da se zbog toga stvori poveliki manjak u istoj toj državnoj blagajni??? .
    Koliko mjeseci po vazecim zakonskim propisma trebas biti zaposlen da bi ostvario pravo na naknadu? 3mj, 6mj??? Ne znam, ali ako tako stoji u zakonu, onda oni nisu licemjeri oni koji koriste to zakonsko pravo, nego oni koji im ga suprotno zakonu zele oduzeti. E sad, pravo (dobit ces vise nego sto si uplatio) i pravda (dobijes onoliko koliko si uplatio) nikad nisu bili isti. A sta je npr. sa obicnim zdravstvenim osiguranjem - od dana kada se zaposlis i dobijes zdravstvenu knjizicu imas pravo na 100% zdravstvenih usluga, isto kao i netko ko radi i placa doprinose vec 20g. I sta ako sada toj osobi koja se tek zaposlila zatreba neka operacija - da li ga HZZO ima pravo odbiti jer nije dosta uplatio u blagajnu?



    I mim, prije nego me nazoves licemjerom, barem procitaj sta sam prije napisala.

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Opet napominjem, protiv sam fiktivnog zaposljavanja, ali to se treba rjesavati drugim mjerama, po meni npr. kaznjavanjem poslodavca, a ne ukidanjem naknade.

    Citiraj mim prvotno napisa
    Ne treba mi porodiljna naknada, ne namjeravam to pravo više korisititi,
    Tvoje je pravo da ne koristis porodiljnu naknadu. I nitko ti ga ne smije uskratiti. Kao sto nitko ne smije uskratiti to pravo onima koje ga imaju pravo koristiti.

  30. #80
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Deaedi, odlicno napisano

  31. #81
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Tajci24 prvotno napisa
    Cure zanima me revizija.
    Ženska mi je rekla da moj slučaj ide na reviziju zato kaj sam bila zaposlena samo 3,5mjeseca prije komplikacija i da ću se načekati za novce ako ih uopće dobijem :shock:
    Uredno sam radila i uplačeni su mi doprinosi,...e sad jel zna tko za koliko otprilike mogu očekivati reviziju i kaj če me sve tražiti?Ili oni sami dolaze u firmu?

    Ovo je bilo zadnje postavljeno pitanje na temu ovog topica. Ako netko nešto o tome zna, neka slobodno napiše.

    S druge strane, na ovom FORUMU I PODFORUMU :

    Strogo je zabranjeno postavljanje pitanja i davanje savjeta kojim se izbjegavaju i/ili izigravaju pravni propisi. U takvim postovima će se editirati sporan sadržaj, odnosno izbrisati će se cijeli post ako je cijeli njegov sadržaj sporan.

    To znači da ne samo da je zabranjeno postavljanje pitanja i davanje savjeta kojim se izbjegavaju pravni propisi, već je ovdje i neupitan stav udruge o tom pitanju.

    Želite li učiniti nešto da se propisi promijene, prilagode, izmijene itd itd, slobodno nam se pridružite.

    Iz sveg navedenog vas ZADNJI PUT molim da se prestanete prepucavati i svađati, proizvati itd itd itd na temu koja ionako nije tema ovog topica.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Joj, cure, dajte pliz prestanite! Preselite se na pp s ot pričama, jer će stvarno nekoga možda jednom zanimati ova tema, a naći će par korisnih postova i onda hrpu oftopičarenja.

    Mene konkretno zanima je li itko ikad čuo, saznao, vidio da je HZZO nekome odbio zahtjev za rodiljnom ili naknadom za komplikacije?!
    Po kojoj osnovi? Kako?

    Također, pričala sam s frendicama od kojih je jedna imala 3 mjeseca radnog staža ukupno, prije negoli je otišla na rodiljni dopust. Nitko je nikada nije ništa pitao, dobivala je naknadu i sve super.
    Mene sad ustvari zanima da li je moguće da je osoba autor ove teme, koja je pozvana u HZZo imala po nečem drugom specifičnu situaciju za koju mi ne znamo?



    Uhati bas mi je zao da ste se tako zakacile. Zaista nema smisla svadati se vec je cilj informirati i pomoci. A svi imamo svoja misljenja i svoje razloge i u to ne treba ni ulaziti. Pa ni objasnjavati svoj zivot izmedu ostalog.
    Odgovorila bih na ovo pitanje jer je to nesto o cemu i sama stalno razmisljam :? i pocela sam misliti da sam nasla odgovor ako zaista nije istina da sve zovu.
    Naime bila sam zaposlena na neodredeno i knjigovoda je iz tko zna kog razloga na vec postojeci ugovor o radu na neodredeno , radi povecanja place napravio NOVI ugovor o radu na neodredeno. Oko toga su me isto ispitivali a prije poziva na reviziju su trazili poslodavca da posalje ugovor o radu pa mislim da je to mozda razlog. Stvarno ne kuzim kako je covjek mogao tako nesto napraviti ako mu je to posao ali sad je gotovo a ja sam ta na kojoj se to lomi. To djeluje cudno u svakom slucaju. Mozda je to razlog? Uglavnom jos nisu zvali poslodavca iako su rekli da hoce odmah i bojim se da ce to predugo trajati a nama je tolika frka za novce da mi je zeludac u grcu vec 3 tjedna. No necu o tome.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Ja sam čula za odbijanje naknade za komplikacije kod fiktivnog zapošljavanja!
    Stvar je u tome što mislim da pod fiktivno zapošlavanje oni smatraju kada se trudnica zaposli i ode na komplikacije.
    Nisam čula da je netko imao problema ako je radio skroz do porodiljnog.

  34. #84
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj predatorica prvotno napisa
    Naime bila sam zaposlena na neodredeno i knjigovoda je iz tko zna kog razloga na vec postojeci ugovor o radu na neodredeno , radi povecanja place napravio NOVI ugovor o radu na neodredeno. Oko toga su me isto ispitivali a prije poziva na reviziju su trazili poslodavca da posalje ugovor o radu pa mislim da je to mozda razlog. Stvarno ne kuzim kako je covjek mogao tako nesto napraviti ako mu je to posao ali sad je gotovo a ja sam ta na kojoj se to lomi. To djeluje cudno u svakom slucaju. Mozda je to razlog? Uglavnom jos nisu zvali poslodavca iako su rekli da hoce odmah i bojim se da ce to predugo trajati a nama je tolika frka za novce da mi je zeludac u grcu vec 3 tjedna. No necu o tome.
    Ne kužim u čemu je problem? Ja dobijem novi ugovor o radu sa svakim povećanjem plaće, jedan sam čak dobila dok sam bila na porodiljnom (jer kod nas idu svima novi ugovori skoro svake godine - nikakva prava se ne mijenjaju samo se mijenja ugovoreni iznos plaće, već i za povećanje od 200 kn brutto mi moramo potpisati novi ugovor)

  35. #85

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    93

    Početno

    Ne kužim u čemu je problem? Ja dobijem novi ugovor o radu sa svakim povećanjem plaće, jedan sam čak dobila dok sam bila na porodiljnom (jer kod nas idu svima novi ugovori skoro svake godine - nikakva prava se ne mijenjaju samo se mijenja ugovoreni iznos plaće, već i za povećanje od 200 kn brutto mi moramo potpisati novi ugovor)[/quote]



    E sad onda stvarno ni ja ne kuzim, osim ako me nisu nasumice odabrali.
    Taman sam mislila da sam nesto otkrila kad eto to nije neka greska kako ti Mirjana navodis.


    Ostaje jedino povecanje place iako poslodavac na to ima pravo. Svi mi kazu da mi nemaju pravo uskratiti naknadu jer je bilo sve u skladu sa zakonom. Ali, nisam nimalo mirna jer mi je jedna gospoda koja radi u hzzo-u rekla da ce me odbiti cim su me zvali i da nema sanse da dobijem naknadu i da njih ne zanima nista sto cu ja reci vec da je dovoljno to sto oni sumnjaju u moj radni odnos i da su sve slucajeve koje ona zna - odbili. A upoznata je dobro sa radom na tom podrucju. Zato sam i napisala da ce me odbiti. Jos mi je dodala da se to sumnja zbog gomile pridoslica iz BIH koje primaju naknadu u Hr a zive npr u Mostaru.

    Meni je isto nevjerojatno da ne mogu nista uciniti i da me stvarno odbiju.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    93

    Početno

    Mirjana,da li vama u firmi prije svakog novog ugovora na neodredeno rade raskid starog, vec postojeceg? Jer meni nisu pa ne znam da li su trebali, da li je u tome razlika?

  37. #87
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    nama u svakom novom ugovoru (svi ostaju na neodređeno) samo na kraju piše da od datuma tog i tog prestaje važiti prethodni ugovor o radu i počinje važiti novi (taj koji upravo potpisujem)

    jedino što se mijenja je stavak u kojem piše plaća.

    jedan takav ugovor sam potpisala neposredno prije prvog porodiljnog, a jedan mi je stigao dok sam bila na drugom porodiljnom i ne kužim u čemu bi bio problem zbog tih ugovora, to je poslodavčeva nagrada za moj savjesni rad i prije i tijekom same trudnoće

    zar po HZZO-u trudnice ne bi trebale dobiti povećanje plaće koje su zaslužile svojim radom? to bi onda bila diskriminacija trudnica koja je zabranjena

    gospođe na telefonima HZZO-a poprilično često pričaju gluposti koje nemaju veze s mozgom
    kad sam ja tražila produljenje porodiljnog onda je službenica na telefonu tražila sve i svašta od dokumentacije (novu potvrdu u datumu poroda i sl ) pa je MM tražio njenog šefa i s njim sve sredio
    ja sam neki dan imala "okršaj" sa službenicom na informacijama o DD (imam uvećani za dijete s teškoćama, a stigao mi je zahtjev da donesem i potvrdu o prihodima) koja me uvjeravala da sam sigurno krivo ispunila zahtjev jer da ona ZNA da su uvijek roditelji krivi jer krivo ispune zahtjev i da izvolim doći i to prepraviti jer je to 100% tako tek nakon što se nisam dala otkačiti je ipak pogledala moj spis i vidjela da su ipak oni zeznuli i da ne moram dolaziti

    Ne daj se i traži svoja prava, traži nek se očituje njihova pravna služba da gdje to u zakonu piše da se trudnicama ne smije povećati plaća

    ma baš sam

  38. #88
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Podižem temu. Upravo sam dobila "poziv za stranku-svjedoka". Iza piše:
    Molimo vas da u što kraćem vremenu dostavite ovoj službi sljedeće dokumente: -Porodiljnu naknadu ostvarenu u 2008.godini.

    Ništa mi nije jasno. Što je to? Uostalom zašto porodiljna naknada iz 2008. kad sam ja na porodiljnom od 2006. do 9 mj. 2009? kakav je to dokument? što uopće trebam?
    Zna li itko išta o ovme?

  39. #89
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    E da, poziv je od Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

  40. #90
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Saznala sam razlog. Isto kao i zašto nisam dobila dječji ovaj mjesec Fali im papir, prosjek plaće, odnosno porodiljnog

  41. #91
    storiatriste avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    284

    Početno

    Mene zanima jel još netko nedavno doživio poziv HZZO-a radi tzv. "fiktivnog" zaposlenja?

  42. #92
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Mene su zvali u tijeku obrade, ne naknadno, da im donesem izvadak o isplati plače iz banke ..ja sam im dala iz svoje banke, a ne od banke firme

  43. #93

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    62

    Početno

    Citiraj storiatriste prvotno napisa
    Mene zanima jel još netko nedavno doživio poziv HZZO-a radi tzv. "fiktivnog" zaposlenja?
    u pograničnim područjima su česte te provjere ali iz poznatih razloga prijave u 2 drzave ali su sad uvezani HZZO i zdravstvo BiH i mirovinsko pa su smanjene te malverzacije,pa valjda smanje provjere za zene koje su samo u RH

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •