Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Koliko djece stane u jedan automobil?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jarun
    Postovi
    188

    Početno

    Jupiiii! :D :D :D

  2. #52
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Nadam se da mogu reci u ime svih rodinih autosjedalicara i drugih clanova (i neclanova) koji su pomogli da se ovo ostvari, jipijiiiiiiijeeeeee!

    Ovo je fakat ogromna stvar, posebno sto je bilo mnogo puta i od strane mnogih okarakterizirano kao nemoguce, posebno zbog zurbe u pripremi ovog zakona, a i o manjku svijesti o jacini negativnog utjecaja koju je ova odredba imala po sigurnost nasih najmladih u prometu.

    Al kak se ono veli, it's not over until the fat lady sings, i sva sreca da nismo slusali negativu vec smo ustrajali do zadnjeg trenutka. Uspjeti sigurno ne mozes ako odustanes, na srecu, Rode i Rodmani nisu odustajalice.

    Al iako je ovo ogroman korak, pred nama je jos jako, jako puno posla. Prije cetiri godine skoro nitko u Hrvatskoj nije koristio autosjedalice. Danas ih koristi, po naznakama koje imamo, izmedu 15-20% djece do cca 7 g. Odlican napredak al daleko jos od naseg cilja - da svako dijete bude pravilno, i uvijek i bez iznimke, vezano tijekom voznje.

    U drugim zemljama, gdje edukacija o vaznosti koristenja djecjih autosjedalica traje vec desetljecima, stopa koristenja autosjedalica krece se od 80 do 100%. Mi nemamo desetljeca za postizanje te stope, jer zivot svakog djeteta je vazan sad, u ovom trenutku.

    Al da bismo to postigli, trebamo se svi aktivirati. Rode i Rodmani vec cetiri godine daju sve od sebe kako bi promijenili nasu svijest, pruzili pomoc roditeljima i osigurali tisucama malisana sigurniju voznju. Samo kroz preglede autosjedalica, njih preko 70, i preko 1200 pregledanih sjedalica, njih sezdesetak, u svoje slobodno vrijeme, bez apsolutno ikakve naknade, izravno je pomoglo svakom pedesetom djetetu koje se vozi u autosjedalici, da se u njoj vozi sigurno. A kroz pripremu i distribuciju edukativnih materijala, zalaganje za promjene i sprovodenje zakona i neumorno i konstantno slanje poruke o vaznosti djecjeg zivota i nase odgovornosti kao roditelja da taj zivot zastitimo svaki put kad sjednemo u vozilo, njih mnogostruko vise.

    Ovo je fenomenalna brojka, a bila bi jos bolja da nas je vise. I ne samo nas, Roda i Rodmana, vec zdravstvenih djelatnika, policajaca, odgajatelja, prodavaca, nastavnika i obicnih najobicnijih roditelja (kao sto smo svi mi).

    Rodina grupa autosjedalicara je grupa kojoj nema ravne, osjecaj koji te ispunjava kroz preglede, predavanja, ucenje i istrazivanje, s osnovnim ciljem prenosenja znanja i pruzanja pomoci drugima neopisiv je. Al nema nas dosta (i nikad nas nece biti dosta) i sretni smo k'o prasci u blatu kad nam se pridruze novi.

    Al isto tako svi oni koji ne zele ili ne mogu postati dio nase ekipe mogu neizmjerno pomoci u ostvarivanju naseg glavnog cilja - spasavanja djecjih zivota na hrvatskim prometnicama - kroz svoje svakodnevno djelovanje, profesionalno ili osobno, kao policajci ili lijecnici, medicinske sestre ili nastavnici, kao roditelji, sestre, djedovi, prijatelji sirenjem znanja o vaznosti koristenja djecjih autosjedalica.

    Ja se osobno nadam da nam svi vi, na svoj nacn, mozete pomoci u nasoj nadi da nam nece trebat desetljeca (i stotine izgubljenih ili ostecenih nevinih zivota) da postignemo maksimalnu sigurnost za sve nase najmlade.

    Ovo je sasvim moja dijatriba, skroz na skroz osobna, al meni potrebna u svjetlu ovako velikog dogadaja i nadam se da cete mi oprostiti ako je mozda previse srcedrapateljna. A takva je jer se tocno tako osjecam, sretna i ispunjena znajuci da sve sto smo ulozili, nase vrijeme, trud, frustracije, a ponajvise osjecaje, da se sve to isplati i isplacuje, svakim danom, svakog trenutka.

  3. #53
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    za sve koji su pomogli da se ovo ostvari

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    O, Ančice...

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Al nema nas dosta (i nikad nas nece biti dosta) i sretni smo k'o prasci u blatu kad nam se pridruze novi.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Bravo cure i dečki!
    :D

  6. #56
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    bravo!

  7. #57
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ancice
    isto tako svi oni koji ne zele ili ne mogu postati dio nase ekipe mogu neizmjerno pomoci u ostvarivanju naseg glavnog cilja - spasavanja djecjih zivota na hrvatskim prometnicama - kroz svoje svakodnevno djelovanje, profesionalno ili osobno, kao policajci ili lijecnici, medicinske sestre ili nastavnici, kao roditelji, sestre, djedovi, prijatelji sirenjem znanja o vaznosti koristenja djecjih autosjedalica.
    Ovako mi treniramo.
    Dida i baka su kupili sjedalicu za svoj auto.
    Moje dijete plače ako nije vezano

  8. #58
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Moje dijete plače ako nije vezano
    I moje Složi nam cijelu frku ako nije u as i vezana prije kretanja.
    moje malo autosjedaličarsko.

  9. #59
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ČESTITAM :D :D :D

  10. #60
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Anci prvotno napisa
    Moje dijete plače ako nije vezano
    I moje Složi nam cijelu frku ako nije u as i vezana prije kretanja.
    moje malo autosjedaličarsko.

    Pametni mišići.

  11. #61
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Ancica

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    bravo! :D

  13. #63
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ancice, predobro sve receno

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Ancice

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    I moje plače ak nije zvezano u sjedalici.

    Evo anegdote, malac nije imao ni godinu (9-10 mj.). Krenem ja autom a on se dere i dere. Ja okrenem glavu a on pokaže rukom da nije svezan, a meni kroz glavu pa kak ga nisam zvezala. :shock: . Ali eto mala pametna glavica skužila.

    Bravo cure!!!!!
    Sad da još što više roditelja osvjestimo da ih obavezno koriste sjedalicu.

  16. #66
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    prvi i jedini put kad zxuju nisam svezala je bilo kad sam ju doslovce zgrabila i odvukla do auta (jer je bila nemoguca kod mojih), i ugurala u auto, ona se dere, baca nogama oko sebe, pokusava me udariti. ja sjela u auto, krenula, ona samo sto me ne cupa za kosu, suze frcaju na sve strane, i u jednom trenu (mi jos na parkingu) ona sjede i rece: zavezi me. ja se okrenem i to ucinim i onda ona nastavi dalje sa dramuletom. derala se i plakala do kuce. (tamo je slijedio nastavak kazne)... al bitno da smo se mi zavezali za vrijeme voznje

  17. #67
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    zvjerka, mc,

  18. #68
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

  19. #69
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Čestitke od poda do stropa :D cure rasturate - svaka čast

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •