Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 190

Tema: HITNA pomoć za moju kćer - 10 god

  1. #101
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    ah - pokupih ovaj tekst sa stranice moje župe ...naime ja sam katolik -pa ako to moj župnik stavja na župni listić onda ne vidim problem ...ik je opet kratki spoj

  2. #102
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    jel ti razlikuješ histeriju ZDRAVOG djeteta od stvarne potrebe ?
    Naravno da razlikujem, ja sam majka cetvero djece od kojeg jedno ima poremecaje iz autisticnog centra, dakle govorim iz iskustva.
    I nemojmo brkati potrebu i izrazavanje osjecaja.

    Naravno da dijete u nekom trenutku netreba neku stvar za koju je zapelo, ali ju silno zeli - to je razlika.

    Zamisli sebe u toj situaciji, da ovisis o volji drugoga, drugi odlucuje u tvoje ime i nesto silno zelis.
    Ti si sama to ne mozes priustiti a ta osoba kaze - ne moze, kako ces se osjecati?

    Mi odrasli svoju ljutnju znamo zatomiti, necemo se valjati po podu, a kako ce se dijeca suzdrzati? Oni to neznaju

  3. #103
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Mi odrasli svoju ljutnju znamo zatomiti, necemo se valjati po podu, a kako ce se dijeca suzdrzati? Oni to neznaju
    Dijete ZNA što radi - jer nije bolesno pa da nemože shvatiti - a ako dopustiš sve jer ga smatraš malim - imaš dijete kojemu MORAŠ uvijek dati ono što ono hoće ... Govorim o zdravom djetetu.

    A kod autističnog djeteta - dva iskustva - nemože se uvijek dobirti ono što se hoće i to je komunikacija jer dijete zna iako je autistično da je DA- DA , a NE- NE .... bar moji znaju i upravo te granice su im pomogle da se osjećaju sigurnijima ,a agresiju i autoagresiju smo sveli na minimalac .... jer se svaki ispad bijesa usmjerava ciljano i ciljano smiruje.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    KAKO UPROPASTITI VLASTITO DIJETE

    1.
    ...itd., muka mi je to i citirati.

    Ovoliko cinizma i sarkazma već nisam dugo pročitala...baš u pravo vrijeme, kad pijani svećenici prolazeći kroz crveno svjetlo gaze majke i djecu na pješačkim prijelazima .

    Andrij, uz najbolju volju-ne razumijem što će ti ova glupost koju si citirala. To ima veze s naslovom teme ili...????

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Jadna moja djeca jer nece ici na vjeronauk.

  6. #106
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Jadna moja djeca jer nece ici na vjeronauk.
    nemajko

  7. #107
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj andrij prvotno napisa
    KAKO UPROPASTITI VLASTITO DIJETE

    1.
    ...itd., muka mi je to i citirati.

    Ovoliko cinizma i sarkazma već nisam dugo pročitala...baš u pravo vrijeme, kad pijani svećenici prolazeći kroz crveno svjetlo gaze majke i djecu na pješačkim prijelazima .

    Andrij, uz najbolju volju-ne razumijem što će ti ova glupost koju si citirala. To ima veze s naslovom teme ili...????


    Mim .... mislim da jedan svećenik ne čini Crkvu - a taj o kojem pričaš

    http://www.katolici.org/dogadjanja.p..._vidi&id=13454

    i nemoj se srditi jer ja osobno ne želim primat pljuske od cura na forumu samo zatioo jer sam vjernik i to namjeravam ostati ...

    Što se tiče tih cinizama - mnogi od njih ti se nalaze na stranici pravobraniteljice za djecu

    Pusa!

  8. #108
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    I cure .... ja se u vaš izbor ne pačam - pa nemojte ni vi u moj - jel može?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa pitam se tko je tu od koga primio pljusku. Jesmo mi iskopirali tekst u kojem pise da ces ti upropastiti djecu jer ih saljes na vjeronauk?

  10. #110
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Pa šta sam trebala - pobrisat taj dio - zašto ?

    Jednostavno ga ignioriraš umjesto da se osjećaš - pljusnuto

  11. #111
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    i ajde mi das pojasni - zbog čega se osjećaš pljusnuti ...jer si vjernik pa te to vrijeđa ili si nevjernik pa te to vrijeđa?

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Mi odrasli svoju ljutnju znamo zatomiti, necemo se valjati po podu, a kako ce se dijeca suzdrzati? Oni to neznaju
    Dijete ZNA što radi - jer nije bolesno pa da nemože shvatiti - a ako dopustiš sve jer ga smatraš malim - imaš dijete kojemu MORAŠ uvijek dati ono što ono hoće ... Govorim o zdravom djetetu.

    A kod autističnog djeteta - dva iskustva - nemože se uvijek dobirti ono što se hoće i to je komunikacija jer dijete zna iako je autistično da je DA- DA , a NE- NE .... bar moji znaju i upravo te granice su im pomogle da se osjećaju sigurnijima ,a agresiju i autoagresiju smo sveli na minimalac .... jer se svaki ispad bijesa usmjerava ciljano i ciljano smiruje.
    kao sljedeci korak za borbu protiv autisticnog djeteta mozes jos jedino strpati takvo dijete u neku instituciju da ti ne smeta svojim autizmom

    autoagresija je povezana sa bolovima izazvanim poroznim crijevima, candidom i intolerancijom na razlicitu hranu. suzbija se suplementima i odgovarajucom prehranom. dresiranjem djeteta sa takvim problemom bi jedino mogla usporediti sa idejom da neko dijete sa slomljenom nogom tjera da trci

  13. #113
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Tebe nitko ne napada zato sto si vjernik, dapace, hvala Bogu
    Problem je u sveceniku koji je to okacio na site jer doslovno tvrdi da ako djetetu das slobodu izbora - unistavas mu zivot, sramota za jednog svecenika da jedan vic koristi u svrhu poducavanja svojih vjernika :/

    Malo sam iscitavala tvoje odgovore i imam osjecaj da se ne razumijemo.
    Moj sin od 2,5 godine takodjer zna sto je NE i kada ja kazem NE on se zaustavi.
    Ono o cemu se ovdje prica nije neposluh, nego stanje djeteta koje svoju frustraciju nezna usmjeriti, ti njega mozes ignorirati ali ono ce s vremenom samo nauciti da tu svoju frustraciju zadrzava u sebi, a to je ono sto nikako ne bi smjeli ciniti.

    Takodjer imam osjecaj da ne govorimo o istom uzrastu, naravno da dijete od 2 godine i 4 nije za usporedbu u nekim stvarima (zdrava djeca), ali kod autisticne djece je stvar u tome da svako dijete trazi drugaciji pristup.
    Poremecaja u autisticnom spektru ima jako puno i nikada nijedno dijete nema potpuno iste poremecaje kao drugo bez obzira na zajednicku dijagnozu.

    Zadaca nas roditelja je da ih usmjerimo i pripremimo na zivot.
    Testiranje granica je njima urodjeno i svako dijete ce pokusati nagaziti na crtu.
    Nasa reakcija ce odrediti njegovo daljnje ponasanje, jednom ne - uvijek ne, prekrsimo li to nadrapali smo.
    Opet, kod autisticne djece potrebno je puno vise ponavljanja i "uvjeravanja".
    Kada dijete pocne histerizirati ono vas ne cuje, iskopca se doslovno i treba puno truda da doprete do njega.
    Pustite li ga da padne u totalnu histeriju samo produbljuje problem, mozda se cini kratkorocno dobro rjesenje, dijete divlja - isplace se - miran ko bubica, a zapravo nismo za njega nista dobro ucinili.
    Usmjeriti tu negativnu energiju na nesto drugo je jako bitno, cak i kada je najgore i kada bi najradije vristali i tugli svojom glavom o zid morate dati djetetu do znaja da ga volite, cak i kada ima ispade.
    Ne prigrlivsi ga tada, kada mu je najteze, samo moze dobiti poruku da ga kada nije dobro - ne volite

    I opet sam se raspisala a rekla sam da necu
    me culpa, mea culpa, mea maxima culpa

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    postale ste nemoguće i dosadne!

  15. #115
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj maremama prvotno napisa
    postale ste nemoguće i dosadne!
    pa tko te tjera da citas?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Marsupilami je objasnila ono sto sam htjela reci. I, nevezano za to osjecam li se ja pljusnuto ili ne, itekako mi smetaju takvi i slicni pokusaji pljuskanja. Pogotovo jer dolaze od koga dolaze, a kao takvi bi trebali biti uzor drugima. Sramota za crkvu, ali to i nije nista novo. Ne znam uopce cemu se cudim.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Nešto mi komp neće, valjda je i njemu dosadilo.
    DiLala se ne javlja, jeste primjetile???
    Zar je vjera tema ili kako pomoći........ ?

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Nešto mi komp neće, valjda je i njemu dosadilo.
    DiLala se ne javlja, jeste primjetile???
    Zar je vjera tema ili kako pomoći........ ?
    potpisujem!
    čitam da vidim da li je netko savjetovao što god pametno, ali vidim da ima još osoba koje dijele moje mišljenje!

  19. #119
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    autoagresija je povezana sa bolovima izazvanim poroznim crijevima, candidom i intolerancijom na razlicitu hranu. suzbija se suplementima i odgovarajucom prehranom. dresiranjem djeteta sa takvim problemom bi jedino mogla usporediti sa idejom da neko dijete sa slomljenom nogom tjera da trci

    Moje dijete jedno ima 12 , a drugo 10 .... poprilično iskuustvo je iza mene i to ne ono naučeno iz knjiga .

    Autoagresija moje djevojčice je bila drugačija nego kod dječaka - iz jednostavnog razloga jer su individualci koji imaju svoje potrebe ,i uslijed nemogućnosti adekvatnog komuniciranja - dobili bi pošizitis

    Koji put je to bilo nešto drugo što su htjeli- a nisu snmjeli dobiti ... Jer ja njih ne tretiram kao nesposobnjakoviće već kao ljude koji imaju drugačiji način komuniciranja sa nama "normalnima".

    Dakle - dresura kako ti kažeš - je na kraju proizvela jedan lijep odnos između nas troje gdje ja znam što oni zapravo ŽELE "kazati" -a oni više nisu autoagresivni jer znaju da postoji netko tko će razumjeti njihovu potrebu.

    I ne samo to .... oni su naučili i pokazati bez agresivnost što žele ako sa druge strane stoji osoba koja ih ŽEKLI čuti jer su i hiperosjetljivi na tuđe osjećaje


  20. #120
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Tebe nitko ne napada zato sto si vjernik, dapace, hvala Bogu
    Problem je u sveceniku koji je to okacio na site jer doslovno tvrdi da ako djetetu das slobodu izbora - unistavas mu zivot, sramota za jednog svecenika da jedan vic koristi u svrhu poducavanja svojih vjernika :/
    Svećenik je tekst skopirao sa jednog od "civilnih " portala i prenio ...

    Dati djetetu slobodu - da ali nikad mu nemožeš dati potpunu slobodu jer ni sva djeca ( ZDRAVA ) nisu jednako sposobna donositi određene zaključke ...a kad malo bolje razmisliš vidit ćeš da ni mi odrasli nemamo slobodu - bar ne na zemlji ...jer smo sputani raznoraznim propisima i zakonima ove države i ovoga svijeta..

    Svaka obitelj ima svoja pravila i ako je sve OK onda je međusobno poštivanje i uvažavanje sasvim normalno u obitelji ...međutim, čim jedna karika popusti , u obitelji nastaje nered.

    I zato - onaj tekst - je sve ono što roditelji nebi trebali raditi ... Možemo sad točku po točku -al nema smisla.

    Poanta svega je da ako ispustimo dijete danas - bilo bolesno ili zdravo - sutra moguće imamo problem u obitelji ali i u društvu.

    A djeca nisu zločesta već smo mi odrasli , iskvarili se usput i sa svakakvim glupostima opterećujemo klince .

    Tako i to zdravo dijete koje se baci u trgovini da bi mu mater kupila ono što ono želi - a baca se jer zna da je majki neugodno pa će dat sve što želi da se ne sramoti - nije odgovorno za takvo ponašanje ,već mama i ili onaj koji mu prvi put kad je na takav način počelo nešto zahthevati nije rekao NE - jer NE znači NE.


    Etvo sam se i ja raspisala


  21. #121
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Nešto mi komp neće, valjda je i njemu dosadilo.
    DiLala se ne javlja, jeste primjetile???
    Zar je vjera tema ili kako pomoći........ ?

    Nekima je vjera sastavni dio života ... pa onda neznam - kaj se uzbuđuješ ako je i vjera upala jer je i DiLala je vjernica .

  22. #122
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Marsupilami je objasnila ono sto sam htjela reci. I, nevezano za to osjecam li se ja pljusnuto ili ne, itekako mi smetaju takvi i slicni pokusaji pljuskanja. Pogotovo jer dolaze od koga dolaze, a kao takvi bi trebali biti uzor drugima. Sramota za crkvu, ali to i nije nista novo. Ne znam uopce cemu se cudim.

    ajde molim te pokušaj mi pojasniti - jer sam ti ja jedna zatupana vjernica koja živi ko konzerva .... Koji te to dio onoga teksta pljusnio?

  23. #123
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Koji te to dio onoga teksta pljusnio?
    koliko sam shvatila - onaj koji kaze se dijete upropastava tako da ga se ne posalje na vjeronauk. :/
    javljam se zato sto je to i mene zasmetalo.

    javljam se i da zamolim moderatorice da vec nekako ovo splittaju jer vec duze vrijeme nema veze sa dilalom...

  24. #124
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Tako i to zdravo dijete koje se baci u trgovini da bi mu mater kupila ono što ono želi - a baca se jer zna da je majki neugodno pa će dat sve što želi da se ne sramoti - nije odgovorno za takvo ponašanje ,već mama i ili onaj koji mu prvi put kad je na takav način počelo nešto zahthevati nije rekao NE - jer NE znači NE.
    Slazem se djelomiscno s tobom, NE znaci uvijek NE, ali djeci nije dovoljno reci "NE, zato sto ja tako kazem".
    Djeci materijalno nista ne znaci, ono ne pozna razliku izmedju skupo i jeftino, dobro i lose.
    Mi smo ti koji ih to moramo nauciti, dakle kada se dijete pocne bacati po podu jer to nesto zeli nije dovoljno reci NE i ocekivati da se dijete smiri.
    Ono trazi razlog za to NE, to sto mi znamo razlog ne znaci da i oni znaju.
    Tu je bitna razlika izmedju ostaviti djete da samo se nosi sa svojim tantrumom i onoga da pokusas s njime razgovarati.
    Da je tesko razgovarati s djetetom koje ima ispad je, ali nitko nije rekao da je odgoj djeteta laka stvar


    Ovo sto smo mi burno reagirali na onih 10 tocaka "kako upropastiti svoje djete" je zato sto je bas ta 3. tocka uvredljiva za roditelje cija djeca neidu na vjeronauk.
    Da je pisalo u naslovu "10 savjeta KATOLICIMA kako upropastiti svoje djete" ne bi nitko nista rekao, mozda bi se katolicki vjernici imali pravo pobuniti.
    Ovako ispada da se poruka odnosti na SVU djecu i SVE roditelje, otuda burna reakcija, probaj razumjeti i nas jer na ovom forumu ima jako puno vjeroispovjesti i medjusobna tolerancija i postivanje je jako bitna stvar kako bi nase druzenje bilo ugodno

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Budući da sam reagirala na tih slavnih 10 točaka osjećam potrebu objasniti što me zasmetalo.
    Od strane svećenstva (koji nikada nisu niti će ikada biti roditelji), nisu psiholozi, nisu pedijatri, nisu apsolutno ni po kojem parametru stručni da dijele savjete iste ne priznam-naročito kad su ovako cinično napisani.

    Da su barem moralni moglo bi se računati na upravo tu, moralnu, stranu roditeljstva. Ali kad u svojim redovima "njeguju" pedofile i alkoholičare koji itekako nanose veliku štetu onima o kojima, NAVODNO, brinu (jer ove točke bi, kao, trebale biti briga za djecu ) onda mi predstavnik takve Crkve nema što govoriti o roditeljstvu jer sam, kao i svi mi tu, moralnija i poštenija kao ateista od Čučeka i kompanije, a još više od onih koji takve ne stigmatiziraju do kraja života. Ne zaboravimo da je pedofil nedavno služio misu u Katedrali. Ovaj pijanac će biti u samostanu dok se prašina ne slegne, s 5 obroka dnevno, mažen i pažen, a nakon toga valjda i njega možemo očekivati na oltaru neke druge crkve.

    Uz sve to skupa, Andrij , strašno me smeta kad se vjera (u većini slučajeva na ovom forumu riječ je o katoličkoj vjeri) nameće i proteže kroz gotovo svaku temu. Meni je to agresivno i užasno me smeta. Zanimljivo, ni jedan takav post nisam pročitala od strane neke mame npr. muslimanske vjeroispovjesti, a konkretno-zanimalo bi me kulturološki kako druge vjere poimaju odgoj djece. No, agresiju i beskrajno nametanje vjerskih dogmi doživjela sam upravo od strane vjernica vjere u kojoj sam i sama rođena što mi još dodatno stvara odbojnost prema istoj.

    A tema je bila.... ??? Ja znam. Andrij bi se trebala podsjetiti :/

  26. #126
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj andrij prvotno napisa
    Koji te to dio onoga teksta pljusnio?
    koliko sam shvatila - onaj koji kaze se dijete upropastava tako da ga se ne posalje na vjeronauk. :/
    javljam se zato sto je to i mene zasmetalo.

    javljam se i da zamolim moderatorice da vec nekako ovo splittaju jer vec duze vrijeme nema veze sa dilalom...
    Ima veze sa odgojem !

    Sve Crkve - dakle ne samo katolička - imaju vjeronauk ... tko nema vjeronauk ima Etiku.

  27. #127
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Budući da sam reagirala na tih slavnih 10 točaka osjećam potrebu objasniti što me zasmetalo.
    Od strane svećenstva (koji nikada nisu niti će ikada biti roditelji), nisu psiholozi, nisu pedijatri, nisu apsolutno ni po kojem parametru stručni da dijele savjete iste ne priznam-naročito kad su ovako cinično napisani.

    A tema je bila.... ??? Ja znam. Andrij bi se trebala podsjetiti :/

    Tema je definitivno povezana ... jer sdam već napisala da je i DiLala vjernik., a što se tiče točke tri - opet ću napisati da sve vjere imaju vjeronauk ... ateisti imaju etiku ...jedino je to moglo zasmetati - a neznam zašto A što ćemo ako meni zasmeta to što mi se uskraćuje da se izjasnium kako vjernik jer to vrijeđa nevjernike?
    Nije li ljudski prihvatiti drugačijeg od sebe ?

    Meni ateisti ne smetaju ,pa ni ono što pišu tako da nemam namjeru nekom soliti pamet zašto je ili nije vjernik.
    Svatko ima svoje razloge - i u Crkvu idem zbog sebe i zbog svoje vjere- a ne zbog drugih ili patra ...
    Naime , na kraju neće umrijeti nitko umjesto mene - pa mi baš i neće pomoć to upiranje na tuđi grijeh i tuđe propustima da bih opravdala svoje .


    Isto tako moram reagirati na ovaj upis o roditeljstvu ...pazi sad bi svaka žena ili muškarac koji nemaju dijete mogli ovo protumačiti - da ni oni nemaju pojma kako se ponašati sa djetetom ili sa nekom obitelji , a to nije točno - jer mnogi imaju djecu i obitelji i ni mrvu ljubavi za čovjeka !

    Vidiš kako se lako može pogrešno shvatiti neki upis.

  28. #128
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    [quote="Marsupilami"]
    Citiraj andrij prvotno napisa

    Da je pisalo u naslovu "10 savjeta KATOLICIMA kako upropastiti svoje djete" ne bi nitko nista rekao, mozda bi se katolicki vjernici imali pravo pobuniti.
    Ovako ispada da se poruka odnosti na SVU djecu i SVE roditelje, otuda burna reakcija, probaj razumjeti i nas jer na ovom forumu ima jako puno vjeroispovjesti i medjusobna tolerancija i postivanje je jako bitna stvar kako bi nase druzenje bilo ugodno
    Joj ... odlutaš mi jer ja govorim o djetetu koje zna što radi - a ti o djetetu koje još nije sposobno da shvati

    Sve vjere imaju vjeronauk ...igrom slučaja ja sam katolik i to je sve.Da je pisalo jer dijete ne šalješ na etiku - ja se nebih naljutila jer svih ostalih 9 točaka su OK - a to znači da onda nije problem u meni i točki 3 ...

  29. #129
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    a to znači da onda nije problem u meni i točki 3 ...
    nije problem u tebi ali je u točki 3 jer ne piše "nemojte poslati dijete na vjeronauk ili etiku", nego "nemojte poslati dijete na vjeronauk.", mislim da je to velika razlika.
    eto

  30. #130

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj andrij prvotno napisa
    Koji te to dio onoga teksta pljusnio?
    koliko sam shvatila - onaj koji kaze se dijete upropastava tako da ga se ne posalje na vjeronauk. :/
    javljam se zato sto je to i mene zasmetalo.

    javljam se i da zamolim moderatorice da vec nekako ovo splittaju jer vec duze vrijeme nema veze sa dilalom...
    Ima veze sa odgojem !

    Sve Crkve - dakle ne samo katolička - imaju vjeronauk ... tko nema vjeronauk ima Etiku.
    Ali nema veze s ovom temom. Postoji pdf. odgoj u duhu vjere za sva takva i slična pitanja.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Meni nije zasmetala točka 3. nego apsolutno sve točke, a naročito ton kojim je to napisano.
    A što ćemo ako meni zasmeta to što mi se uskraćuje da se izjasnium kako vjernik jer to vrijeđa nevjernike?
    Nije li ljudski prihvatiti drugačijeg od sebe ?
    Jesam li samo ja to primijetila ili i ostali-svejedno je, ali ako se u bilo kojoj temi dotaknemo vjere nikada ateisti ne napadaju vjernike, ne nameću svoje "nevjerovanje". Uvijek je vjera ta koja se nameće, a sve pod izgovorom: "Ja sam vjernik, imam na to pravo". Problem nije vjera nego vjerski postulati koji se nameću kao jedini ispravni kao što je, uostalom, i u ovom slučaju nametnuto.
    pazi sad bi svaka žena ili muškarac koji nemaju dijete mogli ovo protumačiti - da ni oni nemaju pojma kako se ponašati sa djetetom ili sa nekom obitelji , a to nije točno - jer mnogi imaju djecu i obitelji i ni mrvu ljubavi za čovjeka !
    Ne, to nisam rekla. Pozvala sam se na postojanje morala u čovjeku pa itekako dajem za pravo ljudima bez djece, a moralnim i ispravnim osobama, da sude o odgoju, ako su stručni da daju smjernice roditeljima.... No "djelatnike" katoličke Crkve takvima ne doživljavam te im zato ne dajem pravo da se petljaju u odgoj djece jer nisu ni stručni ni moralni. Jednako tako kao što ti odgajaš djecu prema vjerskim postulatima ja svoje odgajam prema nekim drugim.

    Što se DiLalinog problema tiče-nisam nigdje pročitala da joj je bilo koji pripadnik Crkve pomogao niti ponudio pomoć. Vjera je jedno, a natpisi koje "servira" Crkva drugo. To što je DiLala vjernica ne znači da će joj pomoći i jedna od ovih tvojih famoznih 10 točaka od kojih ti mogu iskreno reći da mi se povraća.

    Sačuvaj Bože da se udovolji potrebama i željama djeteta!!! Koliko shvaćam Rode su upravo drugačije orjentirane. Počinje li taj tvoj odgoj po točkama od dojenja? Npr. ne dati djetetu cicu kad je gladno jer bi poslije moglo biti izopačeno i od roditelja bi moglo tražiti previše?????

    A djeca nisu zločesta već smo mi odrasli , iskvarili se usput i sa svakakvim glupostima opterećujemo klince .
    Ovo, nadam se, govoriš samo u svoje ime. Jer, ako govoriš i u moje, moram ti reći da me i to smeta. Naime, ne smatram se zločestom, a ni iskvarenom.

    I, nevezano za to osjecam li se ja pljusnuto ili ne, itekako mi smetaju takvi i slicni pokusaji pljuskanja. Pogotovo jer dolaze od koga dolaze, a kao takvi bi trebali biti uzor drugima. Sramota za crkvu, ali to i nije nista novo.
    Zorana, potpis. Na ovo nemam što dodati.

  32. #132
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj andrij prvotno napisa
    a to znači da onda nije problem u meni i točki 3 ...
    nije problem u tebi ali je u točki 3 jer ne piše "nemojte poslati dijete na vjeronauk ili etiku", nego "nemojte poslati dijete na vjeronauk.", mislim da je to velika razlika.
    eto
    Vjeronauk imaju sve vjere ...

  33. #133
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj yaya prvotno napisa

    Ali nema veze s ovom temom. Postoji pdf. odgoj u duhu vjere za sva takva i slična pitanja.
    Ima veze sa ovom temom ... odi pa pričitaj temu od samog početka .

  34. #134
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    mim


    Čuj...ako se pronađeš u baš svakom mom upisu ... onda ti ponovno moram napisati da to nije moj problem već tvoj.

    A niti ti niti bilo tko drugi mi nemože kazati što smijem napisati,a što ne i nisam znala da je na forumu rode zavranjeno napisati bilo što štioo ima veze sa vjrom?To je onda diskriminacija - jer ste graknule na mene zbog vjeronauka ili zbog crkve kojoj pripadam.

    Što se tiče onog upisa o dojenju - bezobrazna si i vrijeđaš - niti me poznaješ niti imaš pojma o meni kao osobi.

    Što se mene tiče raspravu bih privela kraju a svoje frustracije molim idiete liječiti na nekom drugom.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    jer ste graknule na mene zbog vjeronauka ili zbog crkve kojoj pripadam.
    Ne, graknule smo jer nam se svima kao jedino ispravno nameće slanje djece na vjeronauk.

    Što se tiče onog upisa o dojenju - bezobrazna si i vrijeđaš - niti me poznaješ niti imaš pojma o meni kao osobi.
    Citiraj molim te čime sam te to uvrijedila i koje su moje bezobrazne riječi. I to kažeš ti koja nas sve nazivaš zločestima i izopačenima, a ne poznaš nas? Hm, zanimljivo... :/

    i nisam znala da je na forumu rode zavranjeno napisati bilo što štioo ima veze sa vjrom
    Ne, nažalost, dopušteno je spamati skoro svaku temu vjerskim dogmama.

  36. #136
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ovako... Ocekujem od vas da se drzite teme iz naslova! Ukoliko nemate konstruktivan savjet ili informaciju za tu mamu, molim da se u tom slucaju ne javljate.

    Ovo nije tema na kojoj se raspravlja o vjeronauku ili necem trecem.

    Zena je trazila pomoc, ako imate informaciju - dajte joj. Nemojte offtopicariti.

    ----------------------------------------------------

    Draga mama iako ti se cini da nece biti pomaka od posjete nekom strucnjaku, ja ti toplo preporucam da ipak probas. Nemojte ici na "dijagnostiku", ti trebas ici na terapiju - ili cijela obitelj, ili ti i curica, ili samo ti za pocetak - da te strucnjaci nauce kako da hendlas trenutnu situaciju.

    Ja sam imala dosta kontakata s centrom "modus" (netko je vec ranije stavio link), i imam samo rijeci pohvale za njih.

    Tvojoj curici treba pomoc, ti neznas kako da joj to pruzis - dopusti onima koji znaju da te nauce kako da joj pomognes

  37. #137
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Hvala admistratorice

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    kokoške! baš ste prave kokoši!
    tako i one kokodaču bez ikakve veze!

  39. #139
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj maremama prvotno napisa
    kokoške! baš ste prave kokoši!
    tako i one kokodaču bez ikakve veze!
    I ti stvarno mislis da ces vrijedjanjem i spustanjem na isti nivo koji btw. osudjujes nesto postici?
    Komunikacija ti je bas na nivou, svaka cast

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    ja ne osuđujem nikoga u tome i jest stvar!
    samo konstatiram kako vi sve kokodačete i ne dajete nikakav savjet ženi!
    a što se tiće vrijeđanja, moja namjera nije takva - a ako si se ti osjetila uvrijeđenom - baš me zanima zašto je tako?! a tebe?
    i između ostaloga žalosno je da se svi tako ponašamo!
    meni je žao žene i njenog djeteta! a ne vas koje rješavate svoje frustracije na forumu!
    pozdrav !

  41. #141
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Mislim stvarno, ti bi se igrala moderatora, a ja mislila da je nesto drugo posrijedi

    Ne nisam se nasla uvrijedjena, da sam se nasla uvrijedjena to bih ti i rekla, ja samo komentiram - kao i ti.

    Takodjer ne vidim da si ti sa par tvojih zadnjih postova na ovoj temi ista konstruktivno i vezano uz temu rekla, dakle sama si sebi epitet kokosi priljepila.

    Kao sto sam ti vise gore vec rekla na tvoj "konstruktivan" post da smo dosadne i naporne, tko tebe tjera da citas ovu temu? Tko te tjera da komentiras?
    Toliko tema na ovom forumu a ti zakacila bas na ovu i djelis epitete "dosadne", "naporne", "kokosi".
    I ti nikoga ne osudjujes?

    Ajde si fino procitaj moj potpis pa se preispitaj.

    Mir s tobom

  42. #142
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Pardon, nisi rekla dosadne i naporne nego nemoguce i dosadne.


    Citiraj maremama prvotno napisa
    postale ste nemoguće i dosadne!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj andrij prvotno napisa
    Opet ti moram ponovit da ZDRAVA djeca rade svašta roditeljima ... jel ti razlikuješ histeriju ZDRAVOG djeteta od stvarne potrebe ?

    I ne kužim di je nastao kratki spoj - a poslije ovog upisa me više nije ni briga ?

    Što se tiče teksta KAKO UPROPASTITI VLASTITO DIJETE - a šta je sa ostalim točkama
    kao prvo, djeca nisu mali monstrumi koja samo cekaju priliku zagaditi zivot svojim roditeljima

    djeca su mali ljudi, sa svojim iskustvom, sa svojim znanjem i sa svojim dozivljavanjem svijete oko sebe

    oni takodjer imaju svoje osjecaje i pravoda odredjenu situaciju prozivljavaju onako kako je prozivljavaju

    histeriziranje :? je zapravo djeciji nacin pokazivanja emocija. jednostavno im je nesto preintenzivno, situacija je takva da ih baci u zivi ocaj i onda placu

    ako to jos nisi skuzila bolje se jako zapitaj da li uopce poznajes djecu, pogotovo vlastitu djecu

    super nanny pristup je zlostavljanje djece

    nije u svim zemljama obavezan izbor vjeronauk ili etika, postoje moderna drustva di se djecu uci i nekim drugim vrijednostima.

    a koliko je ko upropastio vlastito dijete mogu prosuditi jedino djeca a u djeca trenirana ko psi na dresuri tesko ce ikada smoci energije da spoznaju sami zebe. autoritarni roditelji stvaraju 80% zatvorske populacije jer takva djeca nemaju uopce razvijen osjecaj za donosenje odluke, oni su se morali pokoravati komadama roditelja i kad nestane te torture i kontrole oni se pogube

    u vezama su kasnije nasilni i autoritarni na isti nacin kao sto su roditleji bili sa njima, najcesce se tako ponasaju i prema vlastitoj djeci

    pa sad u tu kombinaciju ubacite dijete sa posebnim potrebama, recimo autizmom. nema sanse da takvo dijete ikad profunkcionira samostalno jer je ubijeno u pojam a autizam sam po sebi nosi staticnost i inerciju

    (nemrem vjerovati da je dan danas ljudima bitnije sto susjedi misle o pristojnom ponasanju djeteta umjesto da im je vlastito dijete na prvom mjestu i jos uz sve krive za svoje neznanje druge)

  44. #144
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa

    ako to jos nisi skuzila bolje se jako zapitaj da li uopce poznajes djecu, pogotovo vlastitu djecu

    super nanny pristup je zlostavljanje djece
    Draga gospođo ... Vaša teorija o mom životu i mojoj djeci ne pije vodu - naime ... postoje razne metode i pristupi i to iz vrlo jednostavnog razloga - niti jedno autistično dijete nije isto.

    Osim toga ja nisam tema - pa odite pljuckat neku drugu mamu ...meni se neda liječiti vašu frustraciju jer ono što liječnici meni savjetuju ja radim.Dakle 8)
    I naravno uz to ide i duhovna dimenzija zahvaljujući kojoj nisam opterećena sa bolešću svoje djece ... a ni sa slučajnim prolaznicima :shock:


    Histerična djeca postoje jer su roditelji dozvolili da im djeca postanu histerična - baš kao što postoje i histerične žene kojima uvijek netko ili nešto smeta!.

    Ne uvlačiti u ovo bolesnu djecu i neželim ovo više ponavljati jer nekima očito samo treba razlog da napadnu.

    I molim lijepo da u daljnjim upisima isključite mene i moju djecu jer meni ne trebaju Vaši savjeti kako da odgojim svoje autiste.

    Ukoliko Vas zanima što smo i kako postigli upornima radom ... imate moj e-mail .Inače ovako napamet lupetat je u najmanju ruku neozbiljno ...

    Srdačan pozdrav.

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    156

    Početno

    marsupilami ne želim se spuštati na tvoj nivo!
    pametniji popušta - tako se kaže i ja u to vjerujem!
    ja se ne bih igrala ničega ovdje na forumu, dok se ti igraš Boga i glumiš
    veliku pametnjakovićku i drugima soliš pamet kako da žive!
    i da tvoj potpis je jako lijep i poučan, ali draga moja prvo ga ti dobro pročitaj!
    i još nešto - mnoge ženskice su pobjegle sa ovog foruma baš zbog osoba kao ti - meni bi to nešto značilo!
    nisam se zakaćila za ovu temu, već kada je Dalila napisala svoj problem ja sam ga vidjela, pročitala i šutila jer nisam znala što bih joj savjetovala a to bi preporučila i tebi!
    mnoge žene su joj dale savjete i tu je sve trebalo i ostati!
    a ti pametuješ!
    meni je žao ako te boli istina ali ona je takva, nekad lijepa nekad bolna, a ako je bolna znači da sam u pravu!
    zato stara ostani hladne glave - jer ja kažem samo da ženi treba pomoći, a ne je tu osuđivati, slati je u crkvu i te fore!
    doviđenja!

  46. #146
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno



    pošto grincajg?




    moderatoriiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!

  47. #147
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    draga maremama, ako nisi primjetila ja sudjelujem na ovom topicu od samog pocetka.
    Davala sam i savjete i tu sam jos uvijek jer sve cekam da ce se DiLala javiti sa kojom dobrom vijesti.
    To sto ti smatras da je los savjet slati zenu u crkvu je tvoj osoban stav i nije u redu osudjivati druge koji se ne slazu s tobom (iako to nije bio moj savjet).

    Ja ne izigravam Boga niti mi je to namjera, ne znam samo gdje si to iscitala i s cime sam ja tebe potakla na misljenje da "zbog takvih kao sto sam ja ljudi odlaze s ovog foruma"? :?

    A ovo
    Dalila napisala svoj problem ja sam ga vidjela, pročitala i šutila jer nisam znala što bih joj savjetovala a to bi preporučila i tebi!
    Zasto da sutim? Zato sto sam za razliku od tebe ja znala sto bih savjetovala?
    I onda ja govorim drugima kako da zive?

    Stvarno ne vidim u cemu je tvoj problem, eto sada iskreno priznam da ne znam sto bih tebi vise rekla jer ja s tobom problem nemam, ti ocigledno imas problem sa svima na ovom topicu i dajes si za pravo da vrijedjas.

    Mzda ti i ne bi skodilo da se spustis na moj nivo :/ (ovo nije savjet, samo naglas razmisljam).

    I slazem se da bi adminica trebala urgirati ovdje jer koliko ja znam po pravilima foruma zabranjeno je vrijedjati forumasice.

    Ugodan dan ti zelim

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    mislim da je ovo stvarno otišlo van svih granica ovog topica... rastezali ih koliko god...


    ko što reče sorcie: moderatoriiiiiiii

  49. #149
    andrij avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    315

    Početno

    Citiraj maremama prvotno napisa
    a ne je tu osuđivati, slati je u crkvu i te fore!
    doviđenja!

    Ukoliko se žena ( DiLala ) izjasnila da je vjernik i pripadnik Katoličke Crkve onda nitko nema pravo osuđivati i napadati onoga koji joj i u tom smjeru daje savjet .


    Mislim da je tema spremna za zaključavanje .

  50. #150
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Evo me opet - je - tema je fakat za zaključivanje. Nemojte se svađati bez veze. Mislim da je svaka od vas dobra mama i čini najbolje za dijete i to isto mislim za sebe (neke se zgražaju). Pomogle ste mi sve - svaka na svoj način i meni nek oproste mame koje sam ja vrjeđala jer su me iživcirale- sve je to OK - to što sam bila pisala je grozno - ali pisala sam u trenutku kad sam pucala a onda čovjek ne vidi dobro - vidi samo ono loše a i to loše preuvelićava - to je tak.
    Moram priznati da sam se promijenila - imam više razumijevanja i spremna sam gledati pozitivnije - a Bog - zaista najbolje pomaže i ne govorim ni o jednoj crkvi - jer nijedna crkva ne može prisvojiti Boga i reći - Naš je, nit može reći - e ti ga nemaš jer ne ideš tu i tu. ponekad je ON tamo gdje se najmanje čovjek nada i ponekad najviše vjeruje u Njega onaj tko kaže da mu ne vjeruje i da ne postoji.
    Hvala vam na svemu, budite i dalje dobre mame i trudite se svaki dan - i kad vam kažu da niste dobre mame i to vas štrecne - to je dobro, lošu mamu ne bude štrecnulo. Svaka od nas ima doma velike poklone od Njega i hvala Mu za to. Pusa svima. Vidimo se na nekoj drugoj temi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •