Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: boravak uz dojeno dijete

  1. #1
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno boravak uz dojeno dijete

    u Pravilniku 120/06 čl 47 je definirano da majka djeteta koja doji dijete ali samo do njegovih 6 mjeseci smije biti uz dijete kada je ono u bolnici.
    Mislim da bi se trebalo mijenjati taj čl Pravilnika u smislu da dok god majka doji dijete :D

  2. #2
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno Re: boravak uz dojeno dijete

    Citiraj nadica_b prvotno napisa
    u Pravilniku 120/06 čl 47 je definirano da majka djeteta koja doji dijete ali samo do njegovih 6 mjeseci smije biti uz dijete kada je ono u bolnici.
    Mislim da bi se trebalo mijenjati taj čl Pravilnika u smislu da dok god majka doji dijete :D
    u potpunosti se slažem. prijateljica mi je imala dojeno dijete od godinu dana u bolnici.
    totalni šok za dijete. naviklo je po noći doći do mame i uzeti ciku, a mame nigdje. i šta će dijete misliti nego da ga je mama ostavila.

    da ne spominjem da ona nije 7 dana sklopila oči, koliko god bila iscrpljena od cjelodnevnog boravka kod bebe ipak po noći nije mogla zaspati imajući sliku svoje zavezane curice sa kanilom u ruci kako zove mamu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Pa to je grozno. Kod nas je do godinu dojila ili ne, a ako želiš može i dalje ali moraš plaćati. To je samo kod nas u Tuzli, a čula sam groznih priča o tome širom BiH.
    Npr. majka se porodila u Bihaću, a živi u Cazinu prilično daleko. Malu ostavili u bolnici, a majku poslije dva dana poslali kući i rekli da dolazi svaka 3 sata da je doji . Pa imaju li ti ljudi srca ?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Pa bilo bi normalno da svaki raoditelj može biti uz svoje dijete, sisalo ono ili ne.

  5. #5
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Slažem se bibai, ali naše bolnice sigurno nemaju uvjete da u sobi sa jedva naguranih 5 kreveta sa bolesnom djecom stane i 5 (10) roditelja.
    Bilo bi dobro da postoji mogućnost izbora makar uz nadoplatu. (Šta u šibenskoj bolnici još stoljećima neće biti izvedivo)

    A dojeno dijete stvarno treba majku preko noći.

    razlika je u navici spavanja dojene i nedojene djece. K. se budi 3-4 puta po noći i čim osjeti ciku nastavi mirno spavati. Ako sam slučajno na wc-u tako se razbudi i jako ga je teško smiriti. Njegovi nedojeni prijatelji spavaju mirno 12 sati u komadu.

    Smirilo bi se dijete samo po noći u bolnici kad bi se isplakalo. a jeli to doista potrebno?

  6. #6
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    A dojeno dijete stvarno treba majku preko noći.

    razlika je u navici spavanja dojene i nedojene djece. K. se budi 3-4 puta po noći i čim osjeti ciku nastavi mirno spavati. Ako sam slučajno na wc-u tako se razbudi i jako ga je teško smiriti. Njegovi nedojeni prijatelji spavaju mirno 12 sati u komadu.

    Smirilo bi se dijete samo po noći u bolnici kad bi se isplakalo. a jeli to doista potrebno?
    Posudim ti Katu na par noci pa procjeni da li je bas tolika razlika

    Svakom dijetetu je potreban roditelj da bude uz njega.

  7. #7
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Sto ljudi sto ćudi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •