Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 226

Tema: Kako smo dobili i izgubili anđela-kritika Vinogradske

  1. #151
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    iskreno mi je zao zbog ovog ogromnog gubitka
    nemam rijeci utjehe, i molim dragog Boga da vam ublazi patnju

  2. #152
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    draga pepina, ne mogu niti zamisliti tvoju bol.
    moja iskrena sućut. i tebi i tm.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    24

    Početno

    Jako mi je žao

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Jako sam tužna sada i iskreno suosjećam s vama. Nadam se da će vam biti poslan novi anđelek koji će ostati uz vas, čuvat će ga braco.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Hvala vam svima na podršci i toplim željama...nadam se da će nekome koristiti ova naša priča

  6. #156
    enna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    115

    Početno


  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno


  8. #158
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Jako mi je žao

  9. #159
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,910

    Početno

    Iskrena sućut

  10. #160
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    jako mi je zao

  11. #161

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Jako, jako mi je žao. Moja iskrena sućut.

  12. #162
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Draga moja hrabra i jaka Pepina, iskrena sućut, žao mi je radi svega što ste prošli

  13. #163
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Strasno. Iskrena sucut!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    okolica kanfanara
    Postovi
    36

    Početno

    iskrena sucut

  15. #165
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Žao mi je, iskrena sućut!

  16. #166

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Hvala ti što si podjelila priču s nama, Bog neka ti da snage za dalje i pošalje vam malog anđela

  17. #167
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Draga Pepina, to je tako strašno.. Neka vam Bog da snage i utjehe. Od sveg srca vam želim da uskoro postanete roditelji i da vas sve zajedno dragi Bog čuva, kao i vaš anđelak na nebu.
    Uz tebe sam.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Hvala vam svima na rječima potpore.Ne dolazim ovdje često,jer nastojim ne razmišljati o svemu,koliko je god moguće.Jer moram nastaviti s životom.
    Nadam se još jednom da će netko,uz suosjećanje s tragedijom i izvući neku pouku o našim rodilištima.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Draga Pepina,
    jako mi je žao zbog svega što ste morali doživjeti, prestrašno. Nadam se da ćete ipak skupiti snage i krenuti po drugu bebu da se bol u srcu bar malo ublaži.
    U mojim si mislima

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    8

    Početno

    jako mi je zao...placem i pisem..mi smo nasu bebu izgubili u 39 tj trudnoce u petrovoj...a nas leon koji je isto rodjen u vinogratsko skoro je umro.moja dijagnoza VUR,to je anomalija mokracnih puteva,moguca nasljedna bolest.leon pusten doma kao zdrava beba,s 2 mj temperatura 39,brzo u bolnicu a ono dijagnoze cijelo cudo a izazvano VUR-om,intenzvna,borba za zivot,meningitis,urinosepsa,10% da prezivi.razni pregledi,zracenja...danas leon ima skoro godinu,jos uvijek je po bolnicama,razni pregledi,svako curenje nosa-bolnica...a moglo se je izbjeci da je napravljen UVZ posto su bili upuceni...znam kako ti je i znam da je tesko,al budi jaka i imaj snage zivot je pred tobom i imat ces jos djece,neces zaboraviti nikada ali zivot ce ti biti ispunjeniji kad ces imat zasto zivjet....pozdrav od nas i drzi se

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    U mislima ste mene i moje obitelji. Budite jaki i hrabri. Svako dobro.

  22. #172
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno


  23. #173

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Draga, strašno je to što ste izgubili svoje dijete , nema riječi koja vas može utiješiti...
    Molimo Boga da se tako nešto ne dogodi nikada i nikome...

  24. #174
    ivana2008 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    198

    Početno

    Zao mi je, placem skupa s vama. Nakon sto sam procitala post, a potaknuta njime poslala sam M da provjeri nase dijete jer je nesto predugo miran (inace jako lose spava).
    Drago mi je da je ovaj post ponovo podignut jer nas koji smo pomalo sebicni u svojim svakodnevnim problemima moze podsjetiti koliko smo zapravo sretni.

  25. #175
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    čuvajte se

  26. #176
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,705

    Početno

    cure, budite hrabre, imate koji moli za vas

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Pepina nemam riječi..

  28. #178
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    sramota.da ja još pljunem na vinogradsku usputsim što je sve kod njih loše za mene osobno,posebno mi se zamjerila neonatologija.naime,moj klinac je prijevremeno rođen i kao imao je apgar 10-10,no naravno u svim drugim bolnicama se obavezno unatoč apgaru radi UZV mozga nedonošene djece.tamo se uopće ne radi svima-to si ili krivo napisala ili su ti krivo rekli.no,uglavnom,kako sam poučena svojim lošim iskustvom tamo otišla odmah po izlasku iz bolnice kod sabola,dijagnosticirali su mu krvarenje u mozgu 2-3 stupanj sa proširenjem moždanih komora.drugo,nisu mu radili uzv bubrega a ja sam imala manjak plodne vode u trudnoće neutvrđenog uzroka.otišla sam sama na navedeni pregled jer sam čitala da deformacije bubrega i crijeva mogu biti uzrok tom stanju i gle! dijete nije imalo razvijen jedan bubreg i kasnije se utvrdio i blagi refluks.dalje mi se više ne da pisati,ali bilo je toga još.moj savjet je svima koje rode u vinogradskoj da naprave temeljiti pregled djeteta nakon izlaska iz rodilišta.ispričavam se što sam ti uzurpirala temu za svoje iskustvo,no mislim da je bitno upozoriti mame šta mogu očekivati tamo.moja iskrena sućut za bebeka i vas dvoje.znam da utjehe nema,ali nadam se da će nova beba zaliječiti ranjeno srce.

  29. #179
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    sramota.da ja još pljunem na vinogradsku usputsim što je sve kod njih loše za mene osobno,posebno mi se zamjerila neonatologija.naime,moj klinac je prijevremeno rođen i kao imao je apgar 10-10,no naravno u svim drugim bolnicama se obavezno unatoč apgaru radi UZV mozga nedonošene djece.tamo se uopće ne radi svima-to si ili krivo napisala ili su ti krivo rekli.no,uglavnom,kako sam poučena svojim lošim iskustvom tamo otišla odmah po izlasku iz bolnice kod sabola,dijagnosticirali su mu krvarenje u mozgu 2-3 stupanj sa proširenjem moždanih komora.drugo,nisu mu radili uzv bubrega a ja sam imala manjak plodne vode u trudnoće neutvrđenog uzroka.otišla sam sama na navedeni pregled jer sam čitala da deformacije bubrega i crijeva mogu biti uzrok tom stanju i gle! dijete nije imalo razvijen jedan bubreg i kasnije se utvrdio i blagi refluks.dalje mi se više ne da pisati,ali bilo je toga još.moj savjet je svima koje rode u vinogradskoj da naprave temeljiti pregled djeteta nakon izlaska iz rodilišta.ispričavam se što sam ti uzurpirala temu za svoje iskustvo,no mislim da je bitno upozoriti mame šta mogu očekivati tamo.moja iskrena sućut za bebeka i vas dvoje.znam da utjehe nema,ali nadam se da će nova beba zaliječiti ranjeno srce.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Budva
    Postovi
    10

    Početno

    Najiskrenije saucesce.
    Neka vam Bog podari drugo dijete i da sve bude u najboljem redu

  31. #181

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Budva
    Postovi
    10

    Početno

    Moj sin je rodjen u 37 nedjelji, imao je samo 2.330 kg, APGAR 9/9, hipotonican, srednje vitalan, kako su rekli, uradjen UZV glave( u redu) i UZV srca posto su culi sum, ustanovljena srcana mana VSD (nepotpuno zatvaranje pregrade izmedju komora), u inkubatoru proveo 12 dana i pustili su nas kuci, svo vrijeme njegovog boravka u bolnici i ja sam bila tamo, mogla ga vidjeti svakih 3 sata, u vrijeme kad se druga djeca donose na dojenje. Rekli su mi da je VSD najcesca srcana greska na rodjenju, da je cesca u muske djece, da se manji otvori obicno zatvore spontano do prve godine, srednji i veci se ili zatvore kasnije ili se radi operacija ali su prognoze uglavnom dobre, samo treba pratiti da dijete ne poplavi.
    Po otpustu dobili datum sledeceg pregleda kod djecijeg kardiologa za 18 dana, na njegovih punih mjesec dana starosti, tada je ustanovljeno da se otvor u potpunosti zatvorio, priroda je ucinila svoje. Otisli na jos jedan kontrolni pregled sa njegovih 7 mjeseci i tada nam je receno da nisu potrebne dalje kontrole i da je sve u redu.
    Mislim da si u pravu sto se tice UZV srca, trebali bi ga uvesti u rutinsku kontrolu novorodjene djece, jer sam pregled traje nekoliko minuta, ali je pitanje kadra problematicno, u Podgorici gdje sam se ja porodila imaju samo 2 djecja kardiologa.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Budva
    Postovi
    10

    Početno

    Moj sin je rodjen u 37 nedjelji, imao je samo 2.330 kg, APGAR 9/9, hipotonican, srednje vitalan, kako su rekli, uradjen UZV glave( u redu) i UZV srca posto su culi sum, ustanovljena srcana mana VSD (nepotpuno zatvaranje pregrade izmedju komora), u inkubatoru proveo 12 dana i pustili su nas kuci, svo vrijeme njegovog boravka u bolnici i ja sam bila tamo, mogla ga vidjeti svakih 3 sata, u vrijeme kad se druga djeca donose na dojenje. Rekli su mi da je VSD najcesca srcana greska na rodjenju, da je cesca u muske djece, da se manji otvori obicno zatvore spontano do prve godine, srednji i veci se ili zatvore kasnije ili se radi operacija ali su prognoze uglavnom dobre, samo treba pratiti da dijete ne poplavi.
    Po otpustu dobili datum sledeceg pregleda kod djecijeg kardiologa za 18 dana, na njegovih punih mjesec dana starosti, tada je ustanovljeno da se otvor u potpunosti zatvorio, priroda je ucinila svoje. Otisli na jos jedan kontrolni pregled sa njegovih 7 mjeseci i tada nam je receno da nisu potrebne dalje kontrole i da je sve u redu.
    Mislim da si u pravu sto se tice UZV srca, trebali bi ga uvesti u rutinsku kontrolu novorodjene djece, jer sam pregled traje nekoliko minuta, ali je pitanje kadra problematicno, u Podgorici gdje sam se ja porodila imaju samo 2 djecja kardiologa.

  33. #183
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Citiraj Dany80 prvotno napisa
    Najiskrenije saucesce.
    Neka vam Bog podari drugo dijete i da sve bude u najboljem redu
    potpisujem

  34. #184
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno


  35. #185
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno


  36. #186
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno


  37. #187
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja mislim da bi nam se Pepina uskoro mogla javiti

  38. #188
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Ja mislim da bi nam se Pepina uskoro mogla javiti
    Ajme kako bih se veselila :D

  39. #189
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Oooo...pa to bi bilo prekrasno!!! :D

  40. #190
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #191
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    O, bilo bi divno da ova tužna priča ima sretan nastavak.

    Pepina, dao vam Bog novog bebača, a ovaj mali uvijek je uz vas, i nadam se da ćete ga jednog dana, u vječnosti, upoznati.
    Bog je veći od smrti, loših neonatologa i krivog sustava.


  42. #192

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Hvala vam svima na potpori i suosjećanju.Drago mi je što ste neke od vas ovdje podijelile i svoja iskustva,vezana uz tu bolnicu,neonatologiju i ostale naše zdravstvene ustanove.Ja sam ovu priču i napisala prvenstveno zbog toga da buduće mame pročitaju što se zna dogoditi u našim bolnicama(konkretno Vinogradskoj).Nije mi cilj plašiti buduće majke,već samo ih upozoriti da stvari kod nas nisu onakve kakvima ih prikazuju i da moraju biti itekako oprezne i pažljive,koliko je god moguće,sa svojim bebicma.To je jedino što sam ja bila u stanju učiniti,jer mi je sve ostalo prebolno.Želim samo svima,da se više nikome ne dogodi ništa slično kao našem sinu.Znam da se loše stvari jednostavno uvijek događaju nekome,ali mogu barem poželjeti..

  43. #193

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj mamaShe prvotno napisa
    Bog je veći od smrti, loših neonatologa i krivog sustava.
    S ovim se u potpunosti slažem...kako ljudi kažu-čovjek snuje,Bog odlučuje.

  44. #194
    djeca su zakon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Draga Pepina, ja sam prvo dijete rodila kod njih.
    Porod se zakomplicirao, da ne duzim.... i bio je hitan carski rez.
    Dijete su ozivljavali, reanimirali maskom itd., apgar 2/7 i uspiio se inficirat, popio je vec zamucene (zelene) plodne vode.
    I nisu mu radili UZV mozga. Slucajno smo na prvoj kontroli upali kod super pedijatra koji nas je odmah uputio preventivno na sve te pretrage i na Goljak.
    Krvarenje na mozgu bilo je ogromno, i jos puno dijagnoza, ali s njihovim vjezbama sve se korigiralo.

    Eto, samo ukratko iz svog iskustva sa vinogradskom.

    A tebi zelim reci da je tvoj andjeo na sigurnom. I moli za tebe.
    I za buduce bracu i sestre na Zemlji.

    Hrabro i ne boj se. Bog je u svemu s vama i sigurno vas zeli blagosloviti.

  45. #195
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Najiskrenija sućut, mislimo na vas

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Hvala svima na sućuti,drago mi je još jednom što se ovdje javljaju i druge majke sa svojim ne baš lijepim iskustvima.Želja mi je jedino da što više žena pročita ovu temu da otiđu spremne u rodilišta.Ne u strahu,već spremne.

  47. #197
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Pepina prvotno napisa
    Citiraj mamaShe prvotno napisa
    Bog je veći od smrti, loših neonatologa i krivog sustava.
    S ovim se u potpunosti slažem...kako ljudi kažu-čovjek snuje,Bog odlučuje.
    ...i obilato nagrađuje sve svoje vjerne i strpljive ovčice...ne zaboravi to!

    ljubim vas i grlim pepina

  48. #198

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    210

    Početno

    Pozdrav svima!
    Hvala svima na potpori;suosjećajnim i mudrim rječima.Hvala i svim onima koje su ovdje podijelile svoja iskustva iz ovog i ostalih rodilišta.Ako će ikome na bilo koji način pomoći ova tema da spremnija ode u naše rodilište,bit će mi drago.Cilj mi nije bio posijati strah među budućim rodiljama,već ih samo,na neki način upozoriti da moraju itekako paziti koliko je god moguće na svoje bebice u rodilištima i možda,čak i obaviti neki dobar pedijetrijski pregled kad s njima izađu iz istih.

    Ja sam opet trudna,danas mi je 16+1.Za sad je sve u redu s bebicom;dobro napreduje.Uskoro ću otići na preglede kod kardiologa za bebicu.Eto,sunce je opet zasjalo za nas.Nadam se da će ovog puta biti sve ok,koliko god je to moguće.I da će ovo dijete preživjeti.Veselimo se;ali nismo u euforiji.Mislim da je to normalno.Nadamo se najboljemu.Napravit ćemo sve što god budemo mogli,kao i do sada,a u Božjim rukama je sve ostalo.

  49. #199
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    al ovaj put od sreće.

    čestitam vam draga moja od srca.
    bit će sve u redu. vjeruj! pusa

  50. #200
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    držite se.
    nemoj se previše uzrujavati sada! napravi sve što misliš da bi trebalo da budete mirni i da bi u miru i spokoju dočekali bebača.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •