Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Michel Odent u Osijeku 08.05.08, radionica o porodu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno Michel Odent u Osijeku 08.05.08, radionica o porodu

    "Za svoj dan osječke primalje poklanjaju svim ženama, trudnicama i majkama radionicu M. Odenta u sklopu XXXII. Simpozija Hrvatske udruge primalja, Osijek, Hotel "Osijek".

    Radionica će se održati 8. svibnja 2008. od 14.30 do 17.30 i otvorena je za javnost.

    Za sve detalje kontaktirajte nas na info@udrugaprimalja.hr "

    preneseno s http://www.udrugaprimalja.hr/novosti...je.aspx?ID=107

    program simpozija primalja na
    http://www.udrugaprimalja.hr/baza/up...RIMALJE-A5.pdf

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    eeee, sta nije u zagrebu koji dan ranije

  3. #3
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    jel ide ko iz zg-a?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    idu, javi se MJ

  5. #5
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Joj, ja imam pitanje za dr. Odenta... zapravo - cijeli slučaj - svoj - o prenošenju, nezrelom cerviksu i tak, a ne mogu doć. Tj. mogla bih, al će me muž zatvorit i vezat za radijator - termin mi je 3.5.... i poludio bi da sama putujem u Osijek...iako teško da ću rodit još ohohohoho... zato bih molila dobru dušu da postavi moje pitanje dr. Odentu i da mi kratak sažetak. Ili mogu nazvat, pa da čujem dr. Odenta na zvučnik, ili nešto!

    Pliiiizzz!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    nezrelom cerviksu

    ovo cemu se svidjeti!
    (mogu zamisliti odgovor..."ako nije zreo, nek ga puste da sazrije")

    Napisi jasnije pitanje pa neka cure pitaju.

    A mozes i ti sama, ovdje ti mozda odgovori
    http://www.mothering.com/sections/ex...t-archive.html

    Sretno!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Ifigenija, sada si me potakla da idem tamo nesto citati, pa sam pronasla jedan "klasik" (boldani).


    pitanje:
    Can artificially rupturing the membranes contribute to fetal distress? I know that it can speed up labour, and that shorter labors can be less distressing, but my daughter's heartbeat dropped considerably not long after my doctor broke my water.

    odgovor
    We cannot be sure that, in your particular case, there was a cause and effect relationship between the artificial rupture of the membranes during labor and the changes in your daughter's heartbeat. However it is well understood that, after a rupture of the membranes and therefore after an acceleration of labor at a time chosen by the doctor (or the midwife!), the baby's head is suddenly subject to greater pressure during contractions and the cord is more likely to become compressed. The baby must protect herself by releasing in particular the hormone ?noradrenaline?, which tends to slow down the heartbeat. The best way to prevent the common temptation of breaking the bag of water is to avoid assessing the progress of labor with vaginal exams. This is easier when the laboring woman has complete privacy and does not feel guided. In this case an experienced birth attendant can more often than not follow the progress of labor thanks to the noise the mother-to-be is doing, the way she is breathing, and the complex postures her body can find spontaneously.

  8. #8
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    nezrelom cerviksu

    ovo cemu se svidjeti!
    (mogu zamisliti odgovor..."ako nije zreo, nek ga puste da sazrije")

    Napisi jasnije pitanje pa neka cure pitaju.

    A mozes i ti sama, ovdje ti mozda odgovori
    http://www.mothering.com/sections/ex...t-archive.html

    Sretno!
    Možda je nekome smiješno to s nezrelim cerviksom. Meni nakon bolničkog izazivanja poroda gelovima i crkavanja po hodnicima satima i danima od gladi i žeđi, i nakon toga carskog, sa svim divotama - nije smiješno.

    Pogotovo kad vidim da me možda čeka ista stvar. Velika je sreća imati normalnu trudnoću i porod, i možda se tuđa nevolja može učinit nerazumljivom iz te vizure.

    Ali da nije ljudske nesavršenosti ne bi bilo niti medicine, je li tako. I da, ima žena čiji cerviks ne može odradit funkciju otvaranja; kao i onih čiji se cerviks otvara prije vremena, pa gube bebe. Možda nije šik, ali događa se. Uostalom, kao što svaki organ na našem tijelu može imati svoje probleme (od notka i srca, do mozga i kože), tako može i maternica, a s njom i cerviks.

    Možda sam jedna od tih žena, i nije mi smiješno. I moja je mama jedna od tih žena i bolje da ne znaš njezine priče s poroda. I u mojoj je rodbini bilo sličnih slučajeva.

    Pustite ga da sazrije? Možda bi to rekao, ali ipak vjerujem da ne bi, jer ma koliko poštovao prirodu, sigurno o njoj, kao i o drugim okolnostima upletenim u porod zna dovoljno da kaže nešto više, ili bi stvar rekao barem manje ironično, s više konkretnih uputa što pratiti, i na što se ne obazirati.

  9. #9
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ali Ifi, zašto odmah i isključivo sumnjati u sebe? Ako tijelo nije spremno za porod, normalno da indukcija neće uspjeti, mogu te rastezati tamo danima i davati ti ne znam što. A vrhunac mi je onda kad medicinari kao jedino rješenje nađu grešku u ženskom tijelu i uopće ne dozvole mogućnost vlastite pogrešne procjene ili pogrešnih protokola.

    Odent općenito ima stav da ako ide, ide, ako ne ide, bolja varijanta za dijete je carski nego indukcija ili ubrzavanje poroda. A ovo ako ide, ide, nije ono što dobiješ kod nas u rodilištu - uključenu štopericu, jarko svjetlo, 5 žena u trudovima uz tebe, hrpu kemijskih spojeva koji nisu proizvod tvog tijela, svako malo nečiju ruku u tvojoj rodnici i mašinu koja radi ping, nego nešto sasvim drugo za što je on proučavanjem fiziologije porođaja zaključio da je potrebno za siguran porođaj - mir, tama, poznata neugrožavajuća okolina, jedna ženska osoba kraj tebe koja ti figurira kao majka, sloboda, toplina, voda, vrijeme.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Možda je nekome smiješno to s nezrelim cerviksom. Meni nakon bolničkog izazivanja poroda gelovima i crkavanja po hodnicima satima i danima od gladi i žeđi, i nakon toga carskog, sa svim divotama - nije smiješno.
    Oprosti sto sam te povrijedila svojim komentarom.
    Bio je umjesan.

    Ono sto ti sa sigurnoscu mogu reci je to da je on protivnik indukcije.
    Ako se misli da je ili dijete ili majka u opasnosti pa se zeli stoga inducirati porod, on misli da je najsigrunije i najbolje napraviti carski rez.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Bio je umjesan.
    Trebalo je pisat: Bio je neumjesan

  12. #12
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    I da, ima žena čiji cerviks ne može odradit funkciju otvaranja;
    aima i doktora koji faljivaju izračun termina
    npr. moja rodica je prošla pakoao indukcije+CR
    mada je ona znala da bi termin trebao biti tek za 5-7 dana, a prema njihovom okvirnom proračunu je bila 42.tjedan, nije mogla dr.-a uvjeriti u vrijeme začeća
    njezin proračun je bio točan (otvorena 1prst, bistra voda, uredna trudnoća)

  13. #13
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Još jedna misao - zašto bi se cerviks koji je uredno propustio spermu unutra, koji je zajedno s ostatkom tijela tijekom trudnoće omogućio da se dijete u potpunosti razvije, dakle koji izvrsno radi svoj posao, odjedanput razbolio pred kraj trudnoće? Meni se čini da se tu ipak radi o nečem drugom.

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    koliko se sjecam, bila si rekla da je i tvoja majka radjala dosta nakon termina, kao i ti. mozda je jednostavno rijec o tome da ti genetski duze nosis trudnocu, te da u vrijeme kad doktori smatraju da bi tvoj cerviks trebao biti spreman, on jos nije, ali da su mu dali vremena, 'sazrio' bi?

    eskimke radjaju u prosjeku nakon 43 tjedna trudnoce; afrikanke nakon samo 37. oboje je normalno. zasto bi za tebe bilo normalno 40 ili 42 tjedna samo zato sto je to uobicajeno u nasem podneblju?

    jesi li razmisljala cekati dokle god ide, tj. dokle god je dijete dobro, plodne vode ima, neovisno o datumima? ili imas neku granicu?

    primalja monika iz graza je vec vise puta cekala po mjesec dana nakon sluzbenog termina; djeca koja su rodjena nisu pokazivala nikakve znakove prenesenosti. naprosto, tada im je bilo vrijeme za porod, a ne ranije.

  15. #15
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Smirila sam se, razgovarala sa dokotorm kod kojeg ću roditi. Čekat će se koliko treba, i kolikogod se može. Uhvatila me šiza, sad sam okej - i ja mislim da moje tijelo zna kad je vrijeme za porod. Eh, ti brojevi i izračuni i statistike...

  16. #16
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    super

  17. #17
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Osječanke, tko dolazi od vas?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    bruno mi je bolestan pa ne mogu reći 100%, ali ako on bude ok dolazim

  19. #19
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Uf, ja bi ga najradje izljubila. ČP

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    koga bi ti ljubila?

  21. #21
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Jel mi štogod plaćamo ili samo 'ulijećemo' na predavanje?!
    Što još trebam znati?!

  22. #22
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja ću se upucati.....radim. Trebala sam promijeniti raspored, a sada mi je kasno. Pa ne mogu vjerovati

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Jel mi štogod plaćamo ili samo 'ulijećemo' na predavanje?!
    Što još trebam znati?!
    Predavanje je otvoreno za javnost i besplatno je (primalje ga poklanjaju za svoj Dan primalja, koji je bio 5.5)
    Mozda se samo javi na gornji mail da znaju otprilike koji broj im dolazi

    Onima koje imaju interes ili sklonosti za fiziolski porod (nemedikalizirani, prirodni), Odent je vise nego zanimljiv.

    A i onima koje ga kritiziraju, super prilika za propitivanje.

  24. #24
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Thnx, ma to me zanimalo, nisam bila sigurna mogu li uletjeti k'o padobranac. Poslala sam mail na jednu od adresa s Programa.

    Uh, sutra put pod kotače. Jedva čekam.

  25. #25
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Jel može netko pitati Odenta ovo što mene muči - koliko dugo može trajati trudnoća a da sve bude okej? I u kojim slučajevima ne dolazi do zrenja cerviksa, zna li se nešto o tome?

  26. #26
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Jel može netko pitati Odenta što on misli o urastanju posteljice u maternicu i može li se to nekako izbjeći. Meni je na prošlom porodu posteljica jače prirasla uz maternicu i nije se dala izvući van. Jedva je izašla, ali je komad ostao. Nakon kiretaže je ostao još jedan komad koji tada nisu primjetili pa sam ponovno kiretirana nakon nekoliko tjedana. Moglo bi se reći i da sam imala sreće jer su mi ju taj puta jedva uspjeli iščupati van. Raspitala sam se pa sam saznala da vjerovatno imam veće šanse nego ostali da mi se to ponovno dogodi. Kao nekakva sklonost prema tome. Zanima me što on misli o tome i kako se to može spriječiti. Za stavljanje bebe na siku odmah nakon poroda mi je sve jasno no mislim da se tu ipak radi o nekakvoj vrsti patologije pa me zanima jel se to na bilo koji način može izbjeći ili je sve u rukama majke prirode i liječničke intervencije? Ako da koje i kakve? Molim vas da ga to pitate jer me strašno zanima njegovo mišljenje, a nikako se ne mogu sutra sa posla izvući. Toliko mi je sada neopisivo krivo!!!!

    Hoće li netko snimati razgovor?
    Hoćete li bar detaljno prenijeti nama koji ne možemo biti prisutni?

  27. #27
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Jel može netko pitati Odenta ovo što mene muči - koliko dugo može trajati trudnoća a da sve bude okej? I u kojim slučajevima ne dolazi do zrenja cerviksa, zna li se nešto o tome?
    To i mene jako zanima. Vjerovatno je u većini slučajeva sve ok no sigurno postoje i primjeri kada se radi o možda nekakvom zastoju ili slično.

  28. #28
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    dorothea
    kako je tekao porod?

  29. #29
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Moj porod je bio induciran i znam što sada odprilike želiš reći, ali mislim da to toliko i nema veze sa samim porodom nego sa maternicom, odnosno sa vrstom maternice (znam da glupo zvuči, ali nemam sada bolji izraz i nadam se da me shvaćaš što mislim)

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    to su ti poslije poroda rekli da je posteljica urasla u maternicu pa da zato nije izlazila van?

  31. #31
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ako je posteljica bas urasla, onda je to zaista problem.
    moglo je da se vidi i na ranijim pregledima u trudnoci, mislim da se to stanje zove placenta acreta ili tako nesto, nije ni malo naivno.

    druga stvar je ako je porodjaj ubrzavan, ili je ubrzavano samo radanje posteljice, pa telo nije stiglo da odreaguje kako treba.

    nadam se da je ipak drugi slucaj, jer je sve na kraju dobro proslo

  32. #32
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ne. Poslije poroda mi je komad posteljice ostao unutra. Odmah sam kiretirana no doktor to nije dobro napravio jer je jače prirasla uz maternicu, a kada se kiretira odmah nakon poroda zbog veličine, oblika i mlohavosti maternice nema se dobar osjećaj kao kada se kiretira maternica u normalnoj veličini. Ne može se ni raditi UZV zbog velike količine krvi i ostaloga. Nakon 6 tjedana ponovno sam kiretirana i taj su komad jedva iščupali van nakon 45 minuta, a cijeli se proces odvijao uz konstantno praćenje na UZV. Kažu da se u nekim slučajevima posteljica nikako ne može odvojiti od maternice pa ju čak može i probiti i prirasti uz druge organe. U nekim se slučajevima mora liječiti i više puta kiretirati, a najviše ovisi o samoj maternici. Nekim ženama se zbog toga maternica mora i odstraniti. Eto to je onako totalno laički što ja znam, što sam se raspitala i dio onoga što su mi oni sami rekli.

  33. #33
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    ako je posteljica bas urasla, onda je to zaista problem.
    moglo je da se vidi i na ranijim pregledima u trudnoci, mislim da se to stanje zove placenta acreta ili tako nesto, nije ni malo naivno.
    E hvala ti na ovom podatku. Tražit ću od svog ginekologa da obrati pažnju na to ili ću otići privatno na dodatne pretrage. Navodno postoji više stadija urastanja. Ja sam imala dosta blag slučaj, a najgadniji je onaj u kojem posteljica probije maternicu.

  34. #34
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ifi, pitat ću ja, ali daj me molim te nazovi na mob da mi daš još malo štofa, poslat ću ti broj na pp.

  35. #35
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    A u međuvremenu, evo par njegovih tekstova:

    http://birthpsychology.com/primalhealth/primal10.html

    http://birthpsychology.com/primalhea...l20%20joy.html

    Our current understanding of the life-long effects of prenatal exposure to maternal stress hormones has many practical implications. The first duty of all those who meet pregnant women is to protect their emotional state. In the age of routine medicalized prenatal care the attitudes of health professionals can have powerful effects on the emotional states of pregnant women. Thus the main preoccupation, even the zeal of doctors, midwives and other specialized professionals should be to avoid the “nocebo effect” during prenatal visits.19 In practice, this means that they must create such interactions that a pregnant woman feels even happier after a prenatal visit than before… or at least less anxious. This will not be easy as long as the dominant style of prenatal care is to routinely offer all pregnant women a standardized battery of tests, thus turning every prenatal visit into an opportunity to realize all the risks associated with pregnancy and childbirth. There are reasons today to reconsider the contents of antenatal visits and to shift towards a selective attitude.
    http://www.wombecology.com/maternalemotional.html

  36. #36
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Vidimo se

  37. #37
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni je veoma zao sto ne mogu danas u Osijek, jer nam u principu nije daleko, a meni je potrebno takvo predavanje.
    MMu je istekao pasos

    dorotea24 svakako obratite (tvoj ginekolog i ti) paznju!

  38. #38
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    I? Jesl predavanje još traje ili se nikome još ne da napisati kakvi su dojmovi?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Dorotea, ja sve uvijek propuštam, tako da ti naalost ne mogu ništa reći. Kako si ti?

  40. #40
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja bujam A ti?

    Čekam, čekam bilo kakvu vijest. Ili ste se negdje dalje preselile? Bilo tko? :/

  41. #41
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Zar baš nitko ne može reći ni jednu riječ o predavanju? Pa bar kako vam je bilo. :/

  42. #42
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Bilo je super, najviše je govorio o fiziologiji poroda i o autentičnim primaljama, odnosno o njihovoj ulozi na porodu (naravno, da osiguraju da se ne ometa fiziologija poroda). Bit će intervju na portalu. U principu je pričao isto ono o čemu piše u svojim člancima i knjigama (http://www.birthpsychology.com/primalhealth/). Meni je najsnažnija rečenica s predavanja da smo napravili naše hormone ljubavi (u porodu) beskorisnima.

  43. #43

  44. #44
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Zar baš nitko ne može reći ni jednu riječ o predavanju? Pa bar kako vam je bilo. :/
    Bilo nam je lijepo .

  45. #45
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj saška prvotno napisa
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Zar baš nitko ne može reći ni jednu riječ o predavanju? Pa bar kako vam je bilo. :/
    Bilo nam je lijepo .
    Istina,istina...bilo je super....još da sam na vrijeme skontala da se mogu uzeti slušalice za prijevod
    Ali dobro...većinu sam shvatila! Čovjek je savršen predavač,oduševio me.

  46. #46
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala.

  47. #47
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Citiraj saška prvotno napisa
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Zar baš nitko ne može reći ni jednu riječ o predavanju? Pa bar kako vam je bilo. :/
    Bilo nam je lijepo .
    Istina,istina...bilo je super....još da sam na vrijeme skontala da se mogu uzeti slušalice za prijevod
    Ali dobro...većinu sam shvatila! Čovjek je savršen predavač,oduševio me.
    Pa traktorko jedna, što se nisi javila?! Nemoj samo reći da nisi skužila kada su RODE uletile

  48. #48
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Frida-mislim da je to bilo teško za ne vidjeti

    Jesi ti sjedila pored cure koja je stavila kameru da snima predavanje? Imaš kratku,plavu kosu?
    Iskreno,bilo mi blesavo doći i reći "ej bok ja sam traktorka " .

  49. #49
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Iskreno,bilo mi blesavo doći i reći "ej bok ja sam traktorka " .
    kad to prvi put napravis, odjednom postane normalno

  50. #50
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Iskreno,bilo mi blesavo doći i reći "ej bok ja sam traktorka " .
    kad to prvi put napravis, odjednom postane normalno
    vidiš,vidiš...morat ću tako početi razmišljati 8)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •