Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: 5. rodjendan SOS telefona za dojenje!!

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno 5. rodjendan SOS telefona za dojenje!!

    U ponedjeljak 5. svibnja, Roda će obilježiti prvih pet godina postojanja SOS telefona za pomoć pri dojenju. Ovom prigodom Vas pozivamo da nam se pridružite na malom slavlju kojeg ćemo tim povodom upriličiti u Rodinom gnijezdu, u Čanićevoj 14 u Zagrebu, s početkom u 17 sati.

    Telefon radi 365 dana u godini i jedina je stalno dostupna točka kojoj se majke iz bilo kojeg dijela Hrvatske mogu obratiti za pomoć pri dojenju. U ovih pet godina, Rodine savjetnice su na telefonu odgovorile na preko deset tisuća poziva zabrinutih majki, ali i očeva i baka, dežurajući svakim radnim danom, vikendom i blagdanom, uz svoje svakodnevne poslove i obitelj. Ovo je prvenstveno proslava njihovog truda i entuzijazma.

    Dojenje jest prirodan proces, no to je i vještina koju valja svladati. Stoga nije neuobičajeno da majke imaju bezbroj pitanja na koja nije uvijek lako naći odgovor koji često najbolje može znati netko tko je i sam prošao kroz sličnu situaciju. Mnoge od njih su zbunjene oprečnim informacijama, u strahu, nesigurne oko dojenja ili napredovanja svoje djece. Na sreću, razgovorom se većina tih problema može uspješno riješiti, a ponekad su dovoljne samo riječi podrške.

    Od jeseni 2002. do danas, u edukaciji za Rodine savjetnice za pomoć pri dojenju sudjelovalo je 80 članica Udruge, do sada je položilo ispit i savjetovalo njih 26, a danas na telefonu radi 21 savjetnica.

    Telefon je započeo s radom 5. svibnja 2003. godine kao besplatni 0800 telefon, zahvaljujući financijskoj pomoći AED-a. Kasnije su donatori telefona bili Ministarstvo zdravstva, Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti te INA. Radu telefona pomogle su i mnogobrojne privatne donacije te javne akcije koje je RODA organizirala tijekom ovih pet godina.

    Telefonsku pomoć kod problema dojenja žene mogu dobiti na telefonima 01 61 77 500 i 091 22 77 220 svakog radog dana od 15 do 21 sat, a vikendima i blagdanom od 9 do 21 sat.

    Veselilo bi nas kada biste se odazvali ovom pozivu i zajedno s nama proslavili podršku dojenju.

    :D :D


    http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=113&Show=2636

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Od srca vam čestitam i želim da vas bude što više, tako da bi vam bilo što lakše.
    Rado bi vas posjetila i lično čestitala, a i pomogla ali sam nažalost u BiH.
    Žao mi je što se nesjećam imena savjetnice (vjerovatno radi situacije) koja je meni pomogla kada sam zvala.
    Uglavnom puno vam hvala i sve najbolje

  3. #3
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Čestitam svim dragim i vrijednim i snažnim i dobrim i dragim volonterkama na Rodinom SOS telefonu za dojenje i neka ispred vas bude još puno uspješnih godina !

  4. #4
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Čestitam :D i tako mi je žao što sene sjećam imena ( možda Maja ili nešto slično ) da je mogu svima hvaliti kako je ta žena prije svega bila mi velika podrška iako nisam uspjela

  5. #5
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Srce mi je veliko ko kuća od ponosa na vas! Bravo, bravo, bravo

  6. #6
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno


  7. #7
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno


  8. #8
    Erin avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    358

    Početno

    Čestitam!

  9. #9
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ČESTITAM!!!!!! :D

    ...I HVALA VAM

  10. #10
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno


  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    iskrene cestitke na toj nesebicnoj i nadasve korisnoj aktivnosti :D

    pozrav jedne od 10000 mama, hvala apricot na smirivanju tog jednog jesenjeg jutra, uvijek cu to pamtiti

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    ČESTITAM OD SRCA !!!

    i osobno zahvaljujem divnoj osobi koja me je vodila iscrpno i strpljivo kroz sve moje muke oko dojenja i dala odgovor na tisuću mojih pitanja i podpitanja!!!

  13. #13
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    i ja cestitam od srca! ne samo da ste angazirane na telefonu vec jos imate vremena odgovarat na pitanja i na forumu, cure svaka vam cast!

    uopce ne znam kojim bi rijecima iskazala pohvale za ovakav projekt i duboko postovanje za trud koji ulazete.

    jos jednom cestitam!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Čestitam i želim Vam još puno rođendana!

  15. #15
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Da nema Rode, da nema roda, da nema savjetnica... pisale smo i pisacemo na jos puno tema.

    Zelim vam jos puno, puno sretnih i uspjesnih godina, puno zadovoljnih mama i beba. Divno je to sto radite.


  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    125

    Početno

    čestitke od srca i hvala Vam na pomoći

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •