Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Krevet na kat

  1. #1

    Početno Krevet na kat

    Proizvodjac izricito naglasava da dijete ispod 6 godina ne smije spavati na gornjem krevetu, no mene zanima ima li koji nadobudni roditelj koji je to dopustio svojem recimo 4-godisnjem djetetu?

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    moji prijatelji su stavili svoje blizance s dvije godine da spavaju na krevetu na kat....
    sad im je 4g i nikad ni jedno nije palo...
    cura je dole a delčkić gore...

  3. #3
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    dečkić

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moj sin od 6 godina bi jako rado spavao u krevetu na kat (naravno na gornjem). No ne znam kako da spriječim da se gore penje onaj od 3 godine?

  5. #5
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam nadobudni roditelj.
    i dijete ima manje od 4 godine.
    ne znam o kakvom se krevetu radi u konkretnom slucaju, ali nas ima ogradu cijelom duzinom kreveta- mozda se to odnosi na krevete bez ograde ( s takvog bi i ja pala kolko se vrtim po noci)

  6. #6
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Netko je pitao kako sprijeciti da trogodisnjak ne ode gore spavati: moj sestogodisnjak spava gore i trogodisnjak dolje. Cijeli gornji dio je ogradjen a ispod dijela s lojtrom smo stavili spuzvu u slucaju da pospanac bude nespretan pri spustanju s kreveta. Trogodisnjak ne ide gore spavati niti ga to ne zanima jer sam mu objasnila da JA ne idem gore ni u kojem slucaju i ako on hoce da ga grlim po noci, mora biti na donjem krevetu i to je njemu dovoljno dobar razlog zasto ne ici gore! Po danu se zna popesti se gore, i vidim da su dosta disciplinirani, izgleda da ipak osjete tu visinu pa ne divljaju gore.

  7. #7
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Ima i drugih primjera - MZ i ja smo nadobudni roditelji koji sami spavaju na katu, a djeca spavaju dolje (istina, ne ispod nas, vec u zasebnom krevetu pored,a ispod krevbeta se nalazi odjeca i sl.). Krevet je iz IKEE i prilagodjen nasim potrebama (otpiljen dio nogu i ljestava da bude nizi),a ima i ogradu cijelom duzinom i sirinom.

    U prijasnjem 1-sobnom stanu je to bila nuzda (Vedran je spavao pored kreveta, u kinderbetu). No i sad u vecem stanu nam je to zgodno - Vedran sad ima svoju sobu, a Zrinka spava u kinderbetu pored nas.

    Vedran je ispocetka cesto pokazivao zelju penjati se po ljestvama gore, no nismo mu to dozvoljavali (stavili smo prepreku na stepenice),a poslije ga je to proslo. Prije par tjedana se prvi put smio sam popeti gore i malo se zabavljati (uz nasu superviziju ), no nije mu to bilo neki big deal pa vise nije trazio ici gore.

  8. #8
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    ja sam također nadobudni roditelj. srna ima 3,5 god. i spava u krevetu na kat. radi se o flexinom krevetu i ispod se nalazi šator, a ne drugi krevet pa nije baš jako visoko. cijelom dužinom ima zaštitnu ogradu i čini mi se dosta sigurnim.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Ja sam sa 6 godina pala s kreveta na kat. Na noćnu lampu na ormariću. Neću ni reći kako sam izgledala. Nikad prije i nikad poslije nisam pala s kreveta. :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ja sam sito nadobudni roditelj, Dino spava na gornjem krevetu od svoje 4,5 godine. Taj krevet nije klasičan na kat nego je on na ormaru (pa je možda malo niži od klasičnih na kat kreveta, a drugi krevet je dolje u produžetku tog ormara. Oba kreveta imaju zaštitnu ogradu cijelom dužinom, a naše lojtre nisu obične nego su kose, ušerafljene u pod i više izgledaju kao stepenice. Baš su mi super jer se lako po njima penje.
    Mlađi sin se obožava penjeti na taj krevet i igrati se gore broda, to mu dozvolim kad sam s njim u sobi, inače je soba zaključana ili se dogovorimo da se ne penje i to obično pali. Naravno da provjerevam svako malo dogovor, ako su oni sami u sobi ili stariji sin pazi da se ovaj ne penje pa mi signalizira.

  11. #11
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Ja sam onda isto nadobudna mama, Ema spava u krevetu na kat od 4 godine. Isto nam je krevet gore a ormar dole, sa strane su stepenice u kojima su ladice, cijelom dužinom kreveta je zaštitna ograda.
    Mia se isto često seki penje na krevet i gore se zajedno igraju najčešće čitaju.

  12. #12
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nas je krevet isti ovakav kakav branka opisuje

  13. #13
    pipi

    Početno

    Može li mi netko molim vas reći gdje mogu kupiti ili pronaći na internetu te zaštitne ograde koje idu duž cijelog kreveta.

  14. #14
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nama je ogradu napravio majstor koji je radio i krevet tj- dao ju je raditi kod nekog 'svog'- to je nekakvo zeljezo 'presvuceno' nekim vragom ( onak, ko plastikom, ne znam kak da to objasnim) da nije tak hladno i u plavoj je boji.
    mozda da pitas u nekoj zeljezariji ak ti mogu to napravit 'po mjeri'?

    inace znam da ima kupiti nekih ograda koje pasu na sve krevete ( nekak se podvuku pod madrac il tak nesto)- jedna moja poznata ju je kupila u mercatoneu.
    ta ograda ne ide cijelom duzinom kreveta

  15. #15
    pipi

    Početno

    Hvala Ines

  16. #16
    Mamy

    Početno

    ja sebe ne znam kako da nazovem...
    ali Inis spava već 5 mjeseci u krevet na kat (obzirom na mali stan,i malu sobicu koju je dobio)...povišeni kat kreveta,koji nije ničim zagrađen,jer on sebi poreda neke igračkice okolo,ipod krevetića mini-igraonica,ili radionica , i male ''penjalice'' kako ih on zove. I što je najbitnije još nije pao s kreveta :D ,nadam se i da neće,jer je on sebi nekako sam postavio granicu, s tim svojim igračkicama.

  17. #17
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mi smo isto nadobudni.

    Petra spava gore, Robi dole.

    Robi se popne gore kad se igraju al spava dole.

    Imamo ograde skoro cijelom duzinom. Ima dvije rupe, svaka s jedne strane, gdje se mogu staviti ljestve.

  18. #18
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    evo i mene nadobudne
    Tono i Luka su počeli spavati u krevetima na kat u 8.mj ove godine...Luka je imao 10mj a Tino 4g
    i sve je ok...
    evo stavit ću sliku pa nek moderator poslije makne...
    ujedno je i ideja kako uštediti prostor a da je djeci lijepo i udobno...

    http://pic.piczo.com/img/i121704879_61856.jpg
    Tino spava gore, a Luka dole

    http://pic.piczo.com/img/i121651887_58223.jpg
    i moj Lukica kako spava unutra

  19. #19
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo jedne koja nije

    mi smo sebi napravili galerijicu na kojoj spavamo. u razlicitim kombinacijama, ali nikad ivar sam.
    ivaru cemo krevet na kat kupiti ove zime, dosad se nisam usudjivala ostaviti ga samog gore, bez nasih tijela kao stita

  20. #20

    Početno

    Skoro sam zaboravila na ovaj topic.

    Evo da prijavimo uspjesno spavanje (Marko gore, Magdalena dolje), vec skoro dva mjeseca. Prvih tjedan dana je bilo nemoguce nju skinuti s gornjeg kreveta ili ju onemoguciti u penjanju, no izgleda da se zasitila i sad sve super stima.

    Zasad nema padova.

  21. #21
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    zaboravila sam napisati da nasa galerija ima ogradu do stropa i mene je svejedno strah (za sebe) i stalno imam neki cudan osjecaj, kao da spavam na oblaku.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Na krevetu na kat, i to gornjem, spavala sam od svoje 5 do 20 godine (izmjenismo 3 komada u tih 15 godina).

    Uopće se nije radilo o potrebi (sestra je starija 10 godina i imala je svoju sobu), već o mojoj fiksaciji spavanjem "na katu". Prvi i jedini put sam pala s njega s hm...17 godina, fulavši ljestve nakon malo razularenijeg izlaska.

    Krevet na kat je zaaaaaaaakon i djeca ga uglavnom obožavaju.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Fran spava na katu i nema nikakvih opasnosti od pada, a Ozren se uspio sam popeti gore, ali sam mu objasnila da on to više ne smije i stvarno se više ne penje niti ne traži da ga gore stavimo.

  24. #24
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Prvi i jedini put sam pala s njega s hm...17 godina, fulavši ljestve nakon malo razularenijeg izlaska.

  25. #25
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja se još dvoumim...MM mi je uvalio strah od dječjih padova s kreveta na kat... a sobičak nam je premali i mališi za ormar i za krevet tak da bi nam to bilo idealno rješenje.

  26. #26
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moj M. već negdje od 3,5 godine spava na krevetiću na kat, Flexa. On je to sam želio - kad smo kupovali veliki krevet, morao je biti gusarski. Ima sigurnu ogradu svuda okolo, odlične lojtrice, nije jako visok. Kad stojiš pored kreveta ogradica ti je negdje kod grudi, tako da možeš normalno poljubiti i pomaziti dijete. Pored kreveta imamo jednu barsku stolicu za večernje čitanje. To je sistem dječjeg namještaja od borovine, bez ljepila, kad uđeš u sobu još i sad fino miriši. Ispod ima i ormariće za robicu. Uskoro ćemo mu kupiti i takav stolić. Ako bi došlo još jedno dijete, donji krevet se samo prišarafi na gornji - tada bi gornji bio viši nego sad, ali M. bi to i volio.

  27. #27
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    po ovim vasim definicijama nadobudnosti - ja sam onda - luda

    ida vec par mjeseci spava na gornjem krevetu. dosta visokom. bez ograde. bez ljestvi.

    noa se isto penje gore (planinari ) kad se igraju. ponekad, ako gledaju crtic navecer i zaspe gore. kasnije ga mi prebacimo na donji krevet.

    cesto nocu ida sidje s kreveta i dodje kod nas.

    za sad sve stima, nitko nije stradao.

    do prije dva tjedna uz donji je krevet bio jos jedan krevet od osobe (pa su ta dva donja bila ko bracni krevet). al sam ga maknula sa strane.

    nisam im nikad branila da se penju na gornji krevet (vec je cetiri godine tako namjestena soba, do prije nekih 6-7 mjeseci na njemu bi prespavao njihov polubrat kad bi dosao kod nas). dogovor je uvijek bio - tko se moze sam popest i spustit - nek se penje i spusta. nikad nitko nije pao. problem im bude kad dodju prijatelji pa moraju svi biti dolje jer gosti nisu bas alpinisti

  28. #28
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    u posedu smo kreveta na sprat od ivanine 3. godine. s tim sto smo je tada naucili da se penje, ali nije pokazivala zelju da spava gore.
    nadja se sa 15 meseci popela sama. dok smo sedeli u dnevnom boravku, samo se odjednom zacuo pobedonosni uzvik "POPEEEM" i zatekli smo je na spratu. otada se penje i silazi sama. jedno kratko vreme ivana je spavala gore, a nesto pre 3. rodjendana nadja je izrazila zelju da ona spava na spratu. krevet ima zastitnu letvu celom duzinom, a ona spava kao kamicak, tako da se nikad nismo bojali da ce pasti. krevet je obozavano mesto za igru, kako nase dece, tako i gostujuce...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    hm... eto mene u problemu... ja jedina od okoline nisam baš da k. spava na krevetu na kat u 5.mj očekujemo prinovu, soba je mala i takav krevet je neophodan. K. će u 3 mj. imati 3 g. i 10 mj. problem mi se čini što ona nema noćnu pelenu i piški u krevet barem jednom po noći. frka me da bu se digla i flisnula s kreveta kad hodočasti po mene da ju preskinem. vidim da su tu iskustva većinom pozitivna.... ima li još neko iskustva da mu se djete diže po noći a spava na katu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •