Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 171

Tema: Prevlačenje kožice?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    naša je pedijatrica na svakom sistematskom pregledavala pišu i kožicu pomakla koliko ide
    nikako do kraja
    i uvijek bi rekla: to će biti u redu, samo i dalje čistite ovo što se može prevući

    čak je još i sad malo spojena s glavićem na jednom mjestu, možda milimetar; uredno prevučemo, očistimo i to je to

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    mome je sinu od godine i pol nefrologinja sa šalate na silu navukla kožicu pa je malo krvario...rekla je da se mora to, da su valjda oni najkompetentniji za to?

  3. #53
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ranije se smatralo da treba tako, novija istrazivanja pokazuju da se upravo tim nasilnim povlacenjem stvaraju problemi: nastaju sitne ranice, krastice, sve zaraste i onda bude jos kruce i uze nego ranije.
    cinjenica je da je najbolje sto manje se petljati i sto manje prckati po osjetljivim dijelovima tijela.

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    felix, možda ti znaš nešto o tome,postavila sam pitanje na topiku obrezivanje, pa da postavim i ovdje - a što kad dijete ima 7 godina i kožica mu se još uvijek skroz ne prevlači? on nikakvih problema nema, pedijatrica je za to da pustimo, a doktorica školske medicine kaže da se to mora prije škole riješiti. :?

  5. #55
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Evo da se i mi javimo... Za sada je sve ok. Par puta sam malo prevukla, koliko je išlo, tako da ono što je pedica povukla nije skroz zaraslo, ali više ne krvari. U biti, samo održavam status quo, vidim da on to sam sređuje kad nema pelene

  6. #56
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cvijeta, ja mislim da se kod nekih djecaka stvar sredi u pubertetu. uglavnom, do 18. ili 20. godine je ok, koliko sam citala.

  7. #57
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ne bih ti znala reci za tako veliko dijete. kako god odlucila, potakni ga da sam (recimo kod kupanja) navlaci koliko moze. on ce najbolje ocijeniti dokle ide bez boli.

  8. #58
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    hvala na odgovorima - i ja sam za to da pustimo. on sam navlači, problema nema, pedijatrica ne radi paniku, a uostalom radi se o samo jednom malom dijeliću koji je još priljepljen.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    evo i nas sa vestima sa poslednjeg kontrolnog pregleda... nasa je pedijatrica bila na go, pa ju je menjala neka mladja koja ima potpuno drugaciji stav... ja taman krenula da govorim: znate, mm i ja smo odlucili da ne prevlacimo..., kad je ona sama rekla da naravno to ne radimo, jer je on jos uvek mali i da je sve to normalno
    eto, ipak ima nekog pomaka u lekarskoj praksi, bar kod mladjih lekara... ipak, bicemo na oprezu i na narednim pregledima, za svaki slucaj...
    inace, n. je poslednjih dana bas zainteresovan za svog pisonju, i malo malo pa razvlaci kozicu sto ga veoma zabavlja... pa se nadam da ce vremenom sam prevuci bez nekih trauma i povreda...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Mi danas bili na prvoj kontroli,dr.rekla ništa prevlačiti,samo malo maknuti kožicu da se očisti bjela sirasta masa.

  11. #61
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Kad čitam vaša iskustva još više se grozim doktora....
    Pa možda bi bilo najbolje da čim uđete kažete: "Svaka čast vašem znanju i pomoći, ali s obzirom da ja odlučujem o svom djetetu na svoju ruku mu možete pregledati grlo i poslušati ga, za sve ostalo i daljnje preglede vas molim da se samnom usaglasite, jer ne želim nikakve nasilne metode nad mojim djetetom"

    Naravno, na ovo možete očekivati da letite iz ordinacije! (a nažalost ovaj smajlić :shock: bi trebao biti...)

    Na koji način čistite pišu? Pri kupanju se obriše i to? Negdje davno sam čula onim štapićima za uši? Kako vi to rješavate?

  12. #62
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nicim, obrises i to je to.
    zlatno pravilo kod njege djece - sto manje petljati i komplicirati, to bolje

  13. #63
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Na kraju, jel to prevlačenje kožice potrebno kod svih beba od malih nogu ili samo kad se pojavi problem?
    ma, nije uopce potrebno!

  14. #64
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    danas sam prvi put išla vidit koliko to ide mom sinu. otvorila sam neka 3 mm i nisam tila više. mislim da ću odustati od tog nauma s obzirom na vaše priče.
    u pravu si, ne diraj mu to uopce! ali ga zato skini tako da ima pristup pisici i sam ce si to postepeno srediti!

  15. #65
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Dali prvotno napisa
    Sa koliko djetetovih mjeseci su vam pedijatri pokušali prevuć kožicu? Mi smo sad 5mj i dal se već sad trebam skoncentrirat da na pregledu spriječim to maltretiranje?
    cim krene gledati pisicu - prije nego joj ruka krene - reci - molim vas, ne dirajte kozicu! i tako svaki put, nemoj racunati na to da ce zapamtiti.

  16. #66
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ako dijete ima mogucnost vise sati dnevno doticati svoj penis s cime pocinje kod bezpelenasa vec sa tri mjeseca starosti, on ce navlaciti kozicu od tijela prema van kao da skida carapu. To sam promatrala kod mog malca bezpelenasa koji ima sada preko 5 godina. Na taj nacin kozica postaje ful rastezljiva. Beba radi to instiktivno u pravom smjeru od tijela, a ne prema vlastitom tijelu. To je vrlo znacajno u razumjevanju problema...

  17. #67
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Ako dijete ima mogucnost vise sati dnevno doticati svoj penis s cime pocinje kod bezpelenasa vec sa tri mjeseca starosti, on ce navlaciti kozicu od tijela prema van kao da skida carapu. To sam promatrala kod mog malca bezpelenasa koji ima sada preko 5 godina. Na taj nacin kozica postaje ful rastezljiva. Beba radi to instiktivno u pravom smjeru od tijela, a ne prema vlastitom tijelu. To je vrlo znacajno u razumjevanju problema...
    da, i to rede krajnje nemilosrdno, nekad se cini da ce si sve zajedno iscupati osim toga sam primijetila kod mog malenog da si gura prstic kroz otvor kozice, tj. izmedu kozice i glavica.

  18. #68
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Mom starijem je svojedobno doktorica nasilno prevukla kožicu i pisala sam već o tome pa neću ponavljati. No, sad se spremam to spriječiti s malim Ianom.

    Patrik si sam navlači pimpija ko praćkicu, veli MM da si ne bi radio nešto što ga boli pa nek ne brinem.
    Sad kad je veći ne da ni blizu tak da ja njemu ne mogu ni da hoću ti prevlačiti. A neću 8)

  19. #69
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Tiwi prvotno napisa
    Mom starijem je svojedobno doktorica nasilno prevukla kožicu i pisala sam već o tome pa neću ponavljati. No, sad se spremam to spriječiti s malim Ianom.
    Može link?

  20. #70
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Ako dijete ima mogucnost vise sati dnevno doticati svoj penis s cime pocinje kod bezpelenasa vec sa tri mjeseca starosti, on ce navlaciti kozicu od tijela prema van kao da skida carapu. To sam promatrala kod mog malca bezpelenasa koji ima sada preko 5 godina. Na taj nacin kozica postaje ful rastezljiva. Beba radi to instiktivno u pravom smjeru od tijela, a ne prema vlastitom tijelu. To je vrlo znacajno u razumjevanju problema...
    da, i to rede krajnje nemilosrdno, nekad se cini da ce si sve zajedno iscupati osim toga sam primijetila kod mog malenog da si gura prstic kroz otvor kozice, tj. izmedu kozice i glavica.
    A ne moze prevuci kozicu, ali kako mu nikad to nije stvaraloo nikakve probleme s mokrenjem niti upalama, odlucili smo jos cekati.

    L ga toliko nategnio tu kozicu da je ima za trojicu. I llijepo si ga namota oko prsta pa jos malo nategne... :/ On moze prevuci, ali mu je jos malo spojeno.

    V ga je neko vrijeme razvlacio, sad mu vec neko vrijeme nije zanimljiv. On ne moze prevuci.

  21. #71
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    moj malecki je imao sasvim maleni otvor na kozici do nedavno, a sada si ju je u mjesec d

  22. #72
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ...ana toliko tastegao da ju moze potpuno prevuci, ali se vidi da jos nije do krajaja izdiferencirana kozica i glavic, dakle jedan dio je jos srastao kao i kod tvog srednjeg, marta.

  23. #73
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    omg, "tastegao"
    kaj mi je danas

  24. #74
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    A ne moze prevuci kozicu, ali kako mu nikad to nije stvaraloo nikakve probleme s mokrenjem niti upalama, odlucili smo jos cekati.

    L ga toliko nategnio tu kozicu da je ima za trojicu. I llijepo si ga namota oko prsta pa jos malo nategne... :/ On moze prevuci, ali mu je jos malo spojeno.

    V ga je neko vrijeme razvlacio, sad mu vec neko vrijeme nije zanimljiv. On ne moze prevuci.
    uh, hvala ti na ovim info, prve konkretne za nekog starijeg. a kaj vele pedijatri, zgrazaju se, ha?

    moj malac ima samo malu rupicu kroz koju piski. sve ostalo je slijepljeno, iako se on nateze li ga nateze. i gura prste. ali nis, ja kad potegnem neide niti milimetar.

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mikka, koji pedijatri?
    A nije bio kod doktora jedno 4 godine. Mislim da bi ga oteli i isjeckali to na licu mjesta da ga odvedemo. Ali necemo jos. Razgovarali smo s njim koje su opcije, rekli mu da nateze u svim pravcima, pa cemo vidjeti. On je bio najduze u pelenama i to jednokratnim, i to sad uzima svoj danak.

    puhice, super mi je taj info da ga je malac rastegao za mjesec dana.

    mam cu to Andri ispricati.

  26. #76
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Sad bih, u duhu odsutne Lune Rocco, najradije otvorila topic - "Postrojimo se, sedmogodisnjaci koji ne mogu prevuci kozicu!"

    Uglavnom, i moj sin je u toj grupi, i nikad nije bilo nikakvih problema.
    (Kako maleckom, dogodilo mu se isto sto i tiwicu, ali nije bilo posljedica, a poslije mu vise nitko nije nista dirao. Osim sto se sam neko vrijeme intenzivno dirao, ali zadnjih par godina ni to vise nije tako interesantno.)

  27. #77
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Noviju se prevlaci do 3/4 glavica (ima 3 godine), i vec duze vreme nema nekog napretka.
    On vec sve zna o kozici i da treba sam da vezba (inace ne bi spontano, iako je bez pelena vec godinu i po).
    Ja sam primecivala one bele naslage ispod kozice svaki put pre nego sto bi doslo do napretka u prevlacenju, te izlucevine zaista pomazu.
    Sad se npr. ne nazire nista belo ispod ostatka kozice.

  28. #78
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Sad bih, u duhu odsutne Lune Rocco, najradije otvorila topic - "Postrojimo se, sedmogodisnjaci koji ne mogu prevuci kozicu!"

    Uglavnom, i moj sin je u toj grupi, i nikad nije bilo nikakvih problema.
    (Kako maleckom, dogodilo mu se isto sto i tiwicu, ali nije bilo posljedica, a poslije mu vise nitko nije nista dirao. Osim sto se sam neko vrijeme intenzivno dirao, ali zadnjih par godina ni to vise nije tako interesantno.)
    ovako i moj. ne kužim zašto ova školska doktorica - na sistematskom za upis inzistira da se to mora riješiti prije škole?

  29. #79
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Žemske - ne znam kako vaši muževi s kožicama, ali MM eto i sada jedva prevlaći.
    Ustvari jedino tijekom odnosa mu se prevuće i poslije ju uz bolove jedva vrati, a sam ju uopće ne može prevući.

    Sad jedino ne znam dali je to isto ili on možda ima kakav drugi problem :?

    U svakom slučaju nebi to htjela L priuštiti.

    Da razjasnim - s 3 mj. mu je ped. nasilno prevukao (bio je tak brz da uopće nisam skužila - tek kad je bilo gotovo ), zaraslo je i od tada mu kod kupanja povućem koliko ide i to je to.
    Sad sa 7,5 mj. vidim napredak.
    Uglavnom s 5,5 mj mu je opet htio prevući ali sam zamolila da ne - samo je rekao - OK onda će vjerovatno na operaciju kasnije, ali kako vi hoćete

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Evo nas opet s novostima. Nama je pedica na prvom sistematskom prevukla kožicu skroz i rekla da to radimo i doma. Mi to nismo radili od straha da ga ne bi boljelo. Na dugom sistematskom nije išlo pa je rekla - nema veze. Onda smo mi u međuvremenu (jer smo slušali horor priče o odljepljivanju) pokušavali nešto natezati, ali ne baš uspješno. Sad na trećem sistematskom pedica opet uhvatila pišonju, nategnula kožicu do kraja preko glavića i rekla - bravo roditelji, krasno ste to sredili, pitanje kožice riješeno. A mi :shock: jer doma nam to nije nikad uspjelo.
    Odonda za svako kupanje u kadi prevučemo do kraja. I bogme namjeravamo raditi to i dalje.
    Mi jesmo doduše prije natezali i prema dolje i u svim smjerovima i primjetila sam da si bebač sam nategne prema dolje (kako je rekla samaritanka). Možda je to pripomoglo.

  31. #81
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    L ga toliko nategnio tu kozicu da je ima za trojicu. I llijepo si ga namota oko prsta pa jos malo nategne...
    to garant izgleda vrlo okrutno, a ne bi dijete diralo da mu smeta, znaju oni sami instiktivno

    ja mislim da necemo dirati ni navlaciti i definitivno cu bas razgovarati s pedijatrom o tome, da vidim kakav stav ima...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    100

    Početno

    prijavljujem da mi samo što nismo prevukli!! :D
    možda i bi da se mama ne boji, ali I je to sam fantastično riješio! svojim nevjerojatno strašnim navlačenjem kožice u svim smjerovima došli mso tu gdje smo sada! a prije 2 mjeseca je imao jedva rupicu od 2 mm!

  33. #83
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    je, je, tak vam to ide! kahna, nek ti muz pita svoju mamu da l' mu je kao malom dozvoljavala da si dira spolovilo, vrlo lako moguce da nije i da mu je govorila da je to fuj itd, pa ako je, mozda je to objasnjenje... ili moze biti neka upala u odraslijoj dobi koja je uzrokovala da prepucij izgubi elasticnost.

  34. #84
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    je, je, tak vam to ide! kahna, nek ti muz pita svoju mamu da l' mu je kao malom dozvoljavala da si dira spolovilo, vrlo lako moguce da nije i da mu je govorila da je to fuj itd, pa ako je, mozda je to objasnjenje... ili moze biti neka upala u odraslijoj dobi koja je uzrokovala da prepucij izgubi elasticnost.
    Hm, prije bi rekla ovo prvo :/
    U svakom slučaju nije baš zanimljivo

  35. #85
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ne kuzim, kaj nije zanimljivo?

  36. #86
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    ne kuzim, kaj nije zanimljivo?
    Ma ne ide mi izražavanje danas
    Pakiram se na more i letim po forumu

    Htjedoh reći da nije zanimljivo to kak MM ima problema, a bez veze.
    Vjerovatno iz tog razloga što si navela - da mu mama mije dala dirati pimpača.

  37. #87
    pam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Mojem je prevukla na 1. sistematskom!!!
    ja sam svojem M. pocela sa mj.dana prevlaciti-kao sto nam je rekla patronažna.. sada mu ( ima 1.5mj) prevlacim kod svakog prematanja kada ga cistim s vatom i vodicom , i tako da mu samo malo prevucem da se vidi rupica gdje piski...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Kad se M.rodio ja nisam dirala prvih mj dana pisu. pedica je s mjesec dana rekla da je rastezljiv i da lagano prevlacim. kak je mene toga bilo strah cistila sam mu pisu svakih par dana i samo malo povukla kozicu. Onda smo s mjesec i pol zavrsili u bolnici zbog urino infekcije i esherihije. tamo su rekli da moramo sto jace prevuc, kolko ide i sve temeljito cistit. Obzirom da sam se ja bojala da kozica ne pukne, MM je to preuzeo na sebe i evo s 3 mjeseca mu prevuce kozicu skoro do kraja. i to uvijek radi nakon kupnja uz pomoc bebi ulja.

  39. #89
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    suncemojemalo, evo linka na slicnu temu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...35597&start=50
    ima nesto o tome kako prevlacenje i ciscenje bas mogu uzrokovati infekciju.
    sretno!

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Hvala ti.Procitala sam. I sad si ti misli. :? Mislim da cemo pisonju do daljnjeg pustit na miru.Za svaki slucaj.

  41. #91
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    evo malo podizem topic jel sam se malo zabrinula,evo jucer mi bila kuma s malcem od 4,5 mj i prica kako je bila kod pedice i kak mu je gledala pisu i navukla kozicu preko bez problema, a ja svom V(6,5mj) ne mogu prevuci uopce niti sam nesto to puno navlacila,vidi se samo mala rupica di piski i sad kad sam vidjela kako oni to prevuku malo se zbunila kako kod nas to samo mala rupica. pedica uopce nije gledala pisu niti mi davala savjete oko toga,jel trebamo mi to sad natezati il da idem kod pedice da pogleda?

  42. #92
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    rency tvoj je stvarno još mali i apsolutno se ne trebaš zabrinjavati.

    mene zanima ima li još netko poput nas, skoro tri godine a pišulinac isti kao prvog dana kad se rodio, ne može se ni jedan jedini milimetar prevuć :/

  43. #93
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    pa i ja sam skuzila nakon sto sam procitala par tekstova,al eto mama je mama i uvijek je u nekoj brizi,thx

  44. #94
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    rency tvoj je stvarno još mali i apsolutno se ne trebaš zabrinjavati.

    mene zanima ima li još netko poput nas, skoro tri godine a pišulinac isti kao prvog dana kad se rodio, ne može se ni jedan jedini milimetar prevuć :/
    Evo moj maleni ima 2 godine i 3 mjeseca, do prije par mjeseci kožica nije išla nikud, odnosno samo bi se na vrhu malo "zarolala" kao cvjetić, od glavića još nismo vidli niti g.
    Zadnjih par mjeseci maleni neda da nešto petljam oko penisa, ali ga zato sam rasteže u svim smjerovima. Ja i dalje vjerujem da će tu doči prirodno do pomaka. Mikkin mali mi je tu idol.

  45. #95
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ma i moj ga rasteže od kad ga je skužio, a imao je par mjeseci. ljeti je skoro stalno gol i razvlači ga uzduž i poprijeko, ali jednostavno nema pomaka.

  46. #96
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    ma i moj ga rasteže od kad ga je skužio, a imao je par mjeseci. ljeti je skoro stalno gol i razvlači ga uzduž i poprijeko, ali jednostavno nema pomaka.
    Ne znam što da kažem. :/ Ja se još uvijek nadam spontanom prevlačenju.

  47. #97
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Luka 22 mj., sa 3 mj. ped prevukao na silu, s vremenom se naravno "zaljepilo" natrag.

    trenutno je na nekih cca 2-3 mm promjera,
    ja ne diram, on je intenzivno navlačio preko ljeta kad je bio gol,
    sad ništa.
    Ne zabrinjavam se, uopće.
    Jedino, jedno vrijeme mu se dalo prevuči dosta, ali ne dugo.

    Niti on sam ne da i ne voli da išta prčkam oko pimpača.

    MM isto ima nekih "poteškoća" s prevlačenjem, tako da mi je to dodatni poticaj da ostavim na miru.
    Pa kako bude, bude.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    nama je moj stric koji je pedijatar rekao da od 3 mj. negdje počnemo polako ga prvlačiti malo po malo koliko ide a da higijenu održavamo tako da se kod tog povlačenjasvaki put ispere sa malo fiziološke otopine i stvarno smo zadovoljni savjetom! :D

  49. #99
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj zarrin prvotno napisa
    nama je moj stric koji je pedijatar rekao da od 3 mj. negdje počnemo polako ga prvlačiti malo po malo koliko ide a da higijenu održavamo tako da se kod tog povlačenjasvaki put ispere sa malo fiziološke otopine i stvarno smo zadovoljni savjetom! :D
    Na koji je način pomogao?

  50. #100
    tanja87

    Početno

    bok svima...nova sam na ovom forumu, tražim neke savjete što se tiće prevlačenje kožice kod dječaka...
    sin mi je sada navršio 2 god. kožicu smo mu samo malo prevukli ali ne do kraja...kad mogu pokušam mu još malo prevuć ali nejde...strah me nešto rdit na silu...
    doktorica do sad nije ništa poduzela ali trebala bi otić ovaj tjedan da me pošalje kod urologa da on vidi...
    moj strah i moja dilema stoji u tome da se bojim kako će mali reagirat.
    nedavno je ostavio pelenu i strah me da ako idemo kod urologa i ako mu on to na silu prevuće...da mu stvaram neke traume ako to nije potrebno a jos veći strah je da moramo ić rezat..
    sta vi mislite i dali ko iso sa dvije godine kod doktora na silu prevlacit i kako je djete reagiralo na to??
    hvala unaprjed na odgovoru!!!
    pozdrav.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •