Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 171

Tema: Prevlačenje kožice?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Prevlačenje kožice?

    Znam da je bilo več 100 tema te vrste, ali nisam konkretno našla što me zanima. Nismo dečku prevlačili kožicu do negdje 7 mjeseca, onda smo na savjet pedijatra počeli lagano. Ono milimetar po milimetar koliko je išlo, odnosno uvijek malo manje (znači moglo se prevuči više od toga). Ustvari nisam uopče pobornik prevlačenja kožice. Sve je bilo super dok na kontroli s oko 8 i pol mjeseci pedijatar nije prevukao kožicu do kraja (nisam se uspjela ni snači, inače bi ga maznula torbicom po glavi)
    Malca to uopče nije zaboljelo, ali je mrvicu krvarilo. E sad nakon toga mu se kožica ako se ne dira "zaljepi". Da li to sad ostaviti zaljepljeno, ili to treba "mic po mic" prevlačiti. Jer kad se dođe do određene točke, to mrvicu prokrvari i dalje opet super. Ne znam kako postupiti?
    Ljuta sam na pedijatra, jer da nije bilo tog nasilja, sve bi išlo svojim prirodnim tokom, ovako sad ne znam što dalje.

  2. #2
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga, M je taj problem imao do prije mjesec dana. Naš prvi pedijatar čak ga je u jednom trenutku htio poslati na operaciju, ali kako je nešto malo provirilo, nije inzistirao, ali je tražio to navlačenje.
    Međutim, kako je M postajao stariji, više se nije dao.
    I naša sadašnja pedijatrica prije mjesec dana dala mi je izvrstan savjet: namazati mu nakon kupanja kožicu (vrh) Chloramfenicolom (mast za oči) (M je velik pa je prethodno sam lagano nategne, što ćeš ti svome učiniti).
    Iz četvrtog puta kožica se SKROZ povukla (nisam mogla vjerovati svojim očima), bez sile i boli. :D

    Pedijatrica je bila vrlo kritična prema praksi nasilnog rastezanja (i raskrvarenja kožice) i rekla je da se time učini samo još gore.

    Sretno vam, probajte što laganije.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Hvala na savjetu, evo sad npr. znam ako kožicu malo prevučem da će se malo raskrvariti, a ako ju ne prevučem onda će se opet zalijepiti. Pretpostavljam da ju sad ipak treba svaku večer prevuči? :?
    Njega to, hvala Bogu, za sad ne boli, ako se malo raskrvari, uopče ne reagira, kao da se ništa nije dogodilo.
    Jednostavno ne znam kako postupiti, mislim ako se sad ponovno zalijepi, u jednom trenutku će se vjerojatno trebati "nasilno odljepiti". Nisam pametna, a pedijatra ne mogu pitati, trenutno ga nemamo. Stari je otišao, novi nije došao.

  4. #4
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ja se sva naježim na to nasilno prevlačenje i krvarenje :shock:

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Honey, i ja se naježim, u tome je i problem. Ali šteta je več učinjena od strane pedijatra, i sad je pitanje da li je veča šteta ostaviti da se zalijepi ili provuči? To mene muči, jer se brinem da sad kad je več narušen prirodan tok razvoja (kakvom sam se ja nadala), da mu još više ne naštetim čekanjem i neprevlačenjem. Jednostavno ne znam da li postoji šansa kad je jednom nasilno prevučeno i ponovno se zalijepilo da se spontano samo odlijepi.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    zagreb-savica
    Postovi
    72

    Početno

    Kloramfenikol se vise ne koristi (uzrokovao je neka ostecenja, pa je povucen). Mi smo imali puno problema s prevlacenjem i upalama, na kraju smo to rijesili kirurski. Po meni, treba prevuci koliko ide, a da pri tome ne dodje do krvarenja jer se onda stvaraju priraslice i zaljepljuje se kozica. Najbolje djete staviti u kadu, nakon nekog vremena pokusati prevuci, mozes koristiti beby ulje. Svaki put ce biti sve bolje. Ako zelis koristiti antibiotik, onda je to garamycin!

  7. #7
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    mi karlu nismo povlačili kožicu sve do prije par mjeseci (sad ima 21mj)
    i tada mu je pedijatrica tako povukla da je plakao, nije mu išla krv, na sreću.
    Ja mu nategnem kad mi da i koliko ide, ne želim da ga boli i da mi plače zbog toga.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo i mi smo tako odlučili, prevlačimo mu koliko ide (tako smo i do sada radili). Problem je nastao kad je pedijatar raskrvario, pa je mene bilo strah prevlačiti dok se to ne oporavi, pa se zalijepilo. Nadam se da će biti ok.

  9. #9
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Mi nismo nikad prevlačili kožicu.
    Niti nam je pedijatrica rekla da trebamo.

  10. #10
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    moj sin prevlači kožicu bez problema!
    ako smijem savjetovati,poanta je u ponavljanju,znači svaki dan poslje kupanja,neđu prste malo kreme(pavlovićeva,ili bilo koja druga masnija),i polako!ali svaki dan nema preskakanja!
    nama je trebalo od ničeg do ovoga sada 2 tjedna,sad to radimo svaki drugi dan!
    iz iskustva samo treba rutina,da to postane navika,kao što perete ruke svaki dan tako i ovo-svaki dan!
    a jesam se raspisala!

  11. #11
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Kloramfenicol se itekako koristi, koliko ja znam, nije povučen iz ljekarna. Možda se pokazao štetnim u nekim vrstama upotrebe (npr. u liječenju očiju?) ali to ne znači da je potpuno izbačen.
    Kod M-a se kožica malo upalila i to ga je ometalo u "navlačenju" (glupog li izraza, al ne znam bolji ). Kloramfenicol je riješio upalu.
    Anemona, ako ti se kožica raskrvari, i to u više navrata, postoji opasnost da djetetu ostane ožiljak koji je veći problem (znaš da je na ožiljcima koža u gorem stanju i manje rastezljiva).
    Po mome mišljenju kod tvoga se bebacha prebrzo išlo u tako drastičan postupak. :/

  12. #12
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Na kraju, jel to prevlačenje kožice potrebno kod svih beba od malih nogu ili samo kad se pojavi problem?

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    M.a.r.t.a je napisala:
    Na kraju, jel to prevlačenje kožice potrebno kod svih beba od malih nogu ili samo kad se pojavi problem?
    Meni se čini da je nepotrebno, a da se problem javlja tek nakon intervencije kao što je npr. intervenirao naš pedijatar.
    Gledam na našem primjeru sve je bilo super, istina mi smo znali "prevuči" ne bih to ni tako nazvala, nego nakon kupanja pomaknuti kožicu par milimetara i obrisati taj dio, jasno se je vidjelo da bi kožica bez problema išla i dalje. E tek kad je pedijatar nasilno povukao preko mjere, onda se kožica zaljepila, i sad izgleda da ju treba opet lagano povlačiti da ne ostane tako. Ili se varam, nemam pojma!?

  14. #14
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Mi isto uopće ništa nismo dirali. I onda je kožicu prevukla pedijatrica , ja se nisam ni snašla . Od tad je opet ne diramo (nekih tri mjeseca). Nije nam rekla da je sad moramo prevlačiti.

    Sad si me zabrinula da će mu se zalijepit...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    zagreb-savica
    Postovi
    72

    Početno

    Kloramfenikol se vise ne koristi kod male djece u rijesavanju balanitisa, to sam sigurna. Jos uvijek se korisiti kod lijecenja upala ociju, i na tom podrucju je ucinkovit. Kod male djece u rijesavanju balanitisa se koristi garamicin.

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    kad je sven imao svega 13 dana zavrsili smo na hitnoj u klaicevoj jer je neprestano plakao. radili su mu kompletan pregled a izmedu ostalog pedica mu je navukla kozicu i rekla mi da i ja tako moram svaki dan. istp mi je rekla pedica u vinogradskoj kad je imao 4 mj. ja mu svaku vecer prije kupanja povucem i ocistim s vodom. ne buni se,krvi nikad nije bilo i mislim da ispravno postupam.

  17. #17
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam sinoć uočila da mu se kožica slijepila :?
    nisam mu baš nešto često povlačila kožicu, tu i tamo. imali smo lagani napredak, ne nešto previše ali išlo je nabolje. sad nisam par dana dirala i jučer nakon kupanju krenem i skužim da se totalno sljepilo, meni se čini gore nego kad se tek rodio i sad mi prvi puta ne da dirati, jer ga očito boli.
    nemam pojma što da dalje radim :/

  18. #18
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kolko sam ja skuzila, bolje je prije kupanja nego poslje jer poslje od tople vode blago naotekne i teze je prevuc kozicu. Nisam to ni ja odma skuzila, objasnio mi je to MM, a valjda on zna... I stvarno, prije kupanja ide bez problema.
    Probaj sad svaki dan pomalo, svaki put mrvicu vise pa vidi dal ces uspjet, ako ne, otidi pedici.

  19. #19
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    danas sam prvi put išla vidit koliko to ide mom sinu. otvorila sam neka 3 mm i nisam tila više. mislim da ću odustati od tog nauma s obzirom na vaše priče.

  20. #20
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    L se malo da prevući kožica, par milimetara (ma nije to ni prevlačenje).
    Uglavnom naša pedica kaže da je to ok za njegovu dob i treba svaki dan nategnuti koliko ide, lagano očistiti, nikakvo forsiranje,
    malo po malo bi to trebalo ići sve više.
    bumo vidli, ne?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi imamo sreću pa se Andriji kožica da prevući skroz do kraja, bez ikakvih problema. Ja to ni ne radim, kod sistematskih pregleda pogleda pedica, kaže da je ok, i da ništa sama ne povlačim.

  22. #22
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    mom se nikad nije mogla prevući do kraja
    malo mu jesmo mi natezeali/zatezali neznam kako da se izrazim dokje bio manji ali samo koliko je moglo ništa na silu
    kako je rastao počeo je sam navlačiti i još uvijek se nemože baš skroz
    prevući ali pošto nema nikakvih problema i može se oprati(ono ne skupi se prljaštvina ispod) ni ne vodim ga nigdje jer jedino riješenje dr-a je
    bilo nasilno prevlačenje

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Podižem ovo jer imam problem koji se čini sličan Anemoninom.

    Na prvom sistematskom je pedijatrica poteglnula kožicu mom sinu. Nisam se ni snašla a već se vidjelo pola glavića. Nisam se zabrinjavala onda jer nije bilo crvenila, a on se nije bunio. Rekla je da potežemo kožicu svaki dan. Mi smo to pokušavali, ali nije išlo, štoviše, s unutarnje strane stvaralo se dodatno tkivo koje nije dalo navlačenje.
    To smo joj rekli na sistematskom s dva mjesca, samo je nešto mrmljala da onda nema veze.
    Sad nema šanse da navučemo (skoro smo 3 mjesca stari). Prije tri dana sam mu potegnula kožicu i došla do toga da mogu tek vidjeti glavić, znači, nategnula sam kožicu da se napravi rupica od 2 milimetra, ali nekako nahero, ma grozno. Drugo jutro pišo crveni. Mazali smo Bepantenom i malo se smirilo. Uopće ne znam što da radim. U pedijatricu nakon tog postupka nemam povjerenja, čak sam i ljuta jer mi se čini da je sve ona zakuhala. A ono dodatno tkivo u pišonji me plaši.
    Ima li netko slično iskustvo s tako malom bebicom?

  24. #24
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nemam baš neki savjet, ali kad čujem za takve pedijatre poludim. Da li smijem pitati gdje idete kod pedijatra, s obzirom da smo blizu?

  25. #25
    Ana29 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    395

    Početno

    Meni pedijatar rekao, da se kožica mora prevući do 3 godine, svaki dan mic po mic.

  26. #26
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Anemona, evo, nama se jutros dogodilo isto što i tebi. Nisam se ni snašla, a baba mu je -cap!- sve raskrvarila! Ja sam ga na to zgrabila i nisam joj ga više dala, iako je ona htjela vidjeti treba li još. Rekla sam da ne dolazi u obzir, da ga to boli i ne može. A ona meni da jesam normalna, da će dobiti infekcije, završiti na kirurgiji i što-ja-znam. Bila sam totalno (Ovoliko ovih "mrštića" nisam ukupno stavila u svoje postove.)

    Baš sam van sebe, sad mu je sve crveno i još uvijek raskrvareno. Kako je vama? Što ste dalje poduzimali (ili niste)? Jesi li se negdje raspitivala o tom prevlačenju? Po onom tekstu na portalu, to izgleda uopće ne treba. Ufff, stalno mislim da sam trebala bolje paziti

  27. #27
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Ana29 prvotno napisa
    Meni pedijatar rekao, da se kožica mora prevući do 3 godine, svaki dan mic po mic.
    U tekstu s portala je dosta dobro objašnjeno zašto ne mora ni iza pete godine. Nekad se pitam iz kojeg su stoljeća naši doktori

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    umag
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Anemona, evo, nama se jutros dogodilo isto što i tebi. Nisam se ni snašla, a baba mu je -cap!- sve raskrvarila! Ja sam ga na to zgrabila i nisam joj ga više dala, iako je ona htjela vidjeti treba li još. Rekla sam da ne dolazi u obzir, da ga to boli i ne može. A ona meni da jesam normalna, da će dobiti infekcije, završiti na kirurgiji i što-ja-znam. Bila sam totalno (Ovoliko ovih "mrštića" nisam ukupno stavila u svoje postove.)

    Baš sam van sebe, sad mu je sve crveno i još uvijek raskrvareno. Kako je vama? Što ste dalje poduzimali (ili niste)? Jesi li se negdje raspitivala o tom prevlačenju? Po onom tekstu na portalu, to izgleda uopće ne treba. Ufff, stalno mislim da sam trebala bolje paziti
    koja ti je to baba napravila? misliš djetetova baka ili pedijatrica?

  29. #29
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj Ana29 prvotno napisa
    Meni pedijatar rekao, da se kožica mora prevući do 3 godine, svaki dan mic po mic.
    U tekstu s portala je dosta dobro objašnjeno zašto ne mora ni iza pete godine. Nekad se pitam iz kojeg su stoljeća naši doktori
    Hvala što si spomenula tekst sa portala, nisam znala da postoji, a zabrinula sam se jer sinu ne prevlačim kožicu dok svi drugi to rade

  30. #30
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tekst na Portalu je super, razbija mnoge predrasude.

    nakon svega što ste napisale, mislim da ću kod pedijatrice ulaziti s transparentom: Ne dirajte mu kožicu!

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

  32. #32
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    meni su svi stvarali pritisak oko te kozice a mm je bio uzasno zabrinut jer je on kao mali imao upalu i veli da ga nista u zivotu nije boljelo kao to. ali mene je nekako bilo starh ici mu to na silu vuci. i nisam dirala.
    unatrag jedno mjesec dana stalno ga je zanimalo sto je njemu to unutra i stalno je dirao i potezao kozicu dok bi bio na wc-u. i tako me neki dan zove da dodjem vidjet sta on ima, i ja dolazi a on si fino sam prevukao kozicu 8)

  33. #33
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam se skoro posvadila s pedicom kad mu je htjela prevuci na silu. ona je bila rekla "dajte da mu vidim pisu" a ja sam, potkovana znanjem o fizioloskoj fimozi s weba i iskustvima drugih mama s foruma, dezurala kao kobac. kad sam skuzila da joj je namjera prevuci uhvatila sam ju za ruku, maltene sam ju morala odvlaciti od njega (inace bi mu prevukla!) i rekla da nisam pobornik nasilnih metoda. ona me je posprdno pogledala u stilu "sta ja znam" i rekla da on ima fimozu, i da ce morati na operaciju (jos nije imao godinu dana!), na sto sam joj odgovorila da cu o tome razmisljati kasnije. poludila sam, ali ostala kul. mislim da odonda nismo uopce bili kod pedice, a sad gledam da mu premjestim karton negdje drugdje.

    Citiraj apricot prvotno napisa
    nakon svega što ste napisale, mislim da ću kod pedijatrice ulaziti s transparentom: Ne dirajte mu kožicu!

  34. #34
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj mama30 prvotno napisa
    koja ti je to baba napravila? misliš djetetova baka ili pedijatrica?
    Ma, pedijatrica, naravno Samo sam bila previše ljuta da bih je oslovila titulom u značenju "koji/a liječi djecu"

    Ono zbog čega sam još uvijek bijesna k'o pas je da je ona tijekom pregleda za cijepljenje (dakle, mjerenje težine i visine, slušanje pluća, gledanje grla) odjednom to učinila, bez da me je išta pitala, upozorila, svrnula pažnju. Samo tako, kao da ja nisam uopće prisutna. Stvarno sam ostala :shock: Kako smiju napraviti bilo što djeci bez upozoravanja roditelja :?

    Stvarno bih voljela čuti ima li tko saznanja što učiniti kad je šteta već napravljena? I je li to stvarno šteta, ili će se sve samo od sebe smiriti (krvarenje, crvenilo)?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    hvala za link, bas se pripremamo za redovnu kontrolu kod pedijatra i smisljam kako da joj na "fin" nacin kazem da se kloni pise mog n.

  36. #36
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    tekst na Portalu je super, razbija mnoge predrasude.

    nakon svega što ste napisale, mislim da ću kod pedijatrice ulaziti s transparentom: Ne dirajte mu kožicu!
    potpisujem, odlican tekst.
    ako imate prilike, pitajte nekog iz generacije nasih oceva, mnogi se secaju kada su prevukli kozicu.
    sigurno nisu imali godinu i po.

  37. #37
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    bas sam se pitala treba li to raditi ili ne... nas bebe stize za ca. mjesec dana, pa me sad ove price plase... idem procitati tekst.
    inace, sjecam se da je mom bratu mama prevlacila, pa je opet morao na rezanje s neke 3 godine. i MM je imao zahvat, vec tamo negdje oko skolske dobi, ali ne znam jel njemu mama prevlacila ili ne... jeez, zasto je taj piso tako kompliciran?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    100

    Početno

    kao i u svemu postoje neki piše kod kojih prevlačenje ide bez pola muke, a neki koji završavaju na kirurgiji. mi pomalo čistimo pišu nakon kupanja (na rupici smo od svega 2-3mm), ne forsiram previše (lagano gubim svjest kad vidim kako to izgleda!?? :shock: ), ali zato miš moj sam navlači piška da mislim da će ga uistinu otkinuti! mislim da je to ustvari jedini prirodni način da se prevuče kožica!
    a na pedicu ću sad i ja paziti!!!

  39. #39
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nije piso kompliciran nego je netko svojedobno zabrijao, pa se prenosilo do danas, s posljedicama.

    ako vec dode do stvarne fimoze, radije nek ide operirati sa 12-13 godina kad ce znati o cemu se radi nego da se jadno malo dijete muci kad nis ne kuzi.

  40. #40
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    pa to i ja kontam, a uostalom, prema ovom clanku, koji je btw jako zanimljiv, stvarna fimoza je jako rijetka. ja mislim da cemo pedijatra odmah ispitati kako stoji sto se toga tice i porazgovarati s njim, tj. konfrontirati ga recimo sa stajalistem iz clanka...

  41. #41
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    A jel' može itko meni odgovoriti

  42. #42
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, ne znam. mislim da postoje jos 2 topika s istom problematikom, mozda je tamo netko napisao.

    ono sto se mutno sjecam je da se ponekad nakon nasilnog prevlacenja pocne stvarati dodatno tkivo i da je teze prevuci, te da je to nasilno potezanje cesce uzrok kasnijom potrebom za operacijom nego sto bi bilo da se pustilo da stvar ide svojim tokom. nazalost. ali nisam sigurna da sam tocno zapamtila, zato radije pogledaj po tim starim topicima.

    vibram da mali pisulinac bude ok

  43. #43
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    argenta, mislim da treba da pazite da se ne slepi, i da ne sraste krivo. ja bih proveravala svako vece, samo bih pazila da dete ne boli.
    ne mora da bude lose.

    za babu!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Zbog ovakvih stvari, ja svoje dijete ne vodim pedijatru ni na kakve pregleda, osim kad je bolestan. Sad ima 17 mjeseci, a 8 mjeseci nije vidio liječnika. Spremamo se na cijepljenje, ali s vrata ću vikati da mu ne dira pišu.

  45. #45
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Lovorka prvotno napisa
    Zbog ovakvih stvari, ja svoje dijete ne vodim pedijatru ni na kakve pregleda, osim kad je bolestan. Sad ima 17 mjeseci, a 8 mjeseci nije vidio liječnika. Spremamo se na cijepljenje, ali s vrata ću vikati da mu ne dira pišu.
    Pa ni ja ih baš ne posjećujem, djeca su mi iznimno zdrava (da kucnem).
    Ali već smo bili u zakašnjenju sa cijepljenjem, pa smo morali. Ni na kraj pameti mi nije bilo da će tako nešto napraviti! Jesam naivna :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    4

    Početno

    Katastrofa su naši lječnici. Mom maleckom je pedica probala prevući nije odmah išlo, pa je pokušala prevući. Stvarno se nisam snašla, ali je zato malac počeo plakati, pa sam rekla da neka stane. Malo joj je bilo krivo, ali rekla je kako hoću, ali da ja to trebam svaki dan. Kupam ga svaki drugi dan, pa onda pomalo, ali čim vidim grč na njegovo licu stanem. I kada smo pročital na rodi o prepuciju, zadovoljna sam sa svojim postupcima. Slijedeći puta kod doktora neću dati da ga dira, u biti samo da pogleda, ali neću dati da pokušava do kraja prevući.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    16

    Početno

    Sa koliko djetetovih mjeseci su vam pedijatri pokušali prevuć kožicu? Mi smo sad 5mj i dal se već sad trebam skoncentrirat da na pregledu spriječim to maltretiranje?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    16

    Početno

    Sa koliko djetetovih mjeseci su vam pedijatri pokušali prevuć kožicu? Mi smo sad 5mj i dal se već sad trebam skoncentrirat da na pregledu spriječim to maltretiranje?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Mojem je prevukla na 1. sistematskom!!!

  50. #50
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    isuse, jadna djeca.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •