Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 140 od 140

Tema: paradentoza

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Svašta. Mijenjaj stomatologicu.

  2. #102
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno paradentoza

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo meso sad tako čudno, neki dan me toliko smetalo valjda od kokica, da sam otišla do zubarice, ona je očistila džepove i onda mi je rekla da neka prolazim koncem i interdentalnom četkicom - i ako krvari da je dobro.
    Zapravo da. Tako se zubno meso čisti no nemoj biti gruba. Nabavi interdendalnu najmanje veličine i roštaj s njom.
    Tepe i Curaprox na dugom štapiću su meni najbolje i uistinu dugo traju.
    Nekad si i ja nehotice raskrvarim, ali to brzo prođe i zubar mi je rekao da tako čiste zube nije vidio. Ja imam i inplantate pa stalno kefam oko njih jer me strah da se nekaj ne zezne i interdentalne su mi zakon za to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Tanči : 04.09.2023. at 05:28

  3. #103
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Svašta. Mijenjaj stomatologicu.
    Ma ne, dobro joj je žena rekla. Ne vrijedi to uvijek, ali za ove situacije (kad dođe do upale) vrijedi. Bolje očistiti do krvi nego ostaviti da se kiseli, jer u tom slučaju ne znaš kakav može biti ishod.

    I ja imam godinama problema s tim. Eto, zubi su izdržali do moje šezdesete, ali unatoč četkanju i redovnom hodočašću stomatologu, unatoč redovnom poliranju korijena (gadan zahvat kad ti odvali zubno meso i očisti kamenac iz svih džepova) svake druge godine - rezultati su upitni. Zubi sad propadaju ispod starih navlaka, izvadili su mi 3 kom ovog ljeta i spremam se kao i Tanči na implantate, ako bude išlo.

    Kolegica koja ima iste probleme nedavno mi je rekla da joj je odlična silikonska četkica, ali nisam to još probala. Svakako namjeravam, pa ću dojaviti rezultate. Uglavnom koristim Curaprox ultrasoft četkicu, ali povremeno i medium, koja mi raskrvari zubno meso, ali i bolje očisti dio naslaga. Nakon toga ispirem tinkturom istog proizvođača i desni se relativno brzo oporave, ali kako se ne drže baš čvrsto za zubne korijene, stvar se ponavlja. Zubni konac ne mogu koristiti na svim mjestima, ali i to mi zna raskrvariti zubno meso ako je upala u tijeku. Ako je predebeo, ponekad uzmem običan svileni konac, ali tu treba jaaaako paziti, jer tanki konac lakše podere zubno meso.

    Treba isprobavati sve što se nudi na tržištu, jer svakome odgovara nešto drugo.

  4. #104
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, dobro joj je žena rekla. Ne vrijedi to uvijek, ali za ove situacije (kad dođe do upale) vrijedi. Bolje očistiti do krvi nego ostaviti da se kiseli, jer u tom slučaju ne znaš kakav može biti ishod.
    Ja sam shvatila žutu da je to doživotni savjet (kao za inače), a ne samo dok traje upala.

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam shvatila žutu da je to doživotni savjet (kao za inače), a ne samo dok traje upala.
    Piše da joj je čistila džepove - to je generator upale i tipična slika paradontitisa. Kad te to snađe, savjet i jest doživotan.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Piše da joj je čistila džepove - to je generator upale i tipična slika paradontitisa. Kad te to snađe, savjet i jest doživotan.
    Znači dr. joj je napisala da je dobro ako raskrvari desni prilikom čišćenja koncem ili četkicom. I to je ok doživotan savjet da stalno desni budu raskrvarene?

    Ja sam toliko puta čula da treba izbjegavat agresivno četkanje zuba, upravo u ovakvim slučajevima.

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, bilo bi dobro da ima tko od struke da presudi. Ne radi se o agresivnom četkanju, nego u takvoj situaciji i najobičnije četkanje izazove krvarenje zbog kojeg se ne treba zabrinuti.

  8. #108
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je moja rekla kad sam imala upalu zubnog mesa da će prvih par dana krvariti. I redovno sam koristila interdentalnu i za par dana ni kapi krvi


    Ako se zaboravim neko vrijeme, opet mi se dogodi krv, na nekim zubima

  9. #109
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Huh, iščetkala sam jutros kutnjak, sad me tek boli.

  10. #110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Huh, iščetkala sam jutros kutnjak, sad me tek boli.
    Kakvu cetkicu imas?

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Neku običnu, uzela dvije u pakiranju. A isto je bilo i s onom supermekom. A krvarenje je išlo nakon interdentalne. Hrpa krvi svuda.

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Meni je jučer stigao novi oralni tuš - ovo: https://mediteranshop.com/products/p...ta-tus-za-zube

    Za sada sam zadovoljna, iako se nisam usudila isprobati najjači mlaz. Blagi i standardni su mi ok. Nije puno koštao, ali uz njega ne dolazi punjač nego samo usb kabel. Punjač imam od starog mobitela i sve ok.

  13. #113
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Pa i nije urnebesno skup ko oni neki. Ovih punjača ima svuda na pošti, kiosku.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Neku običnu, uzela dvije u pakiranju. A isto je bilo i s onom supermekom. A krvarenje je išlo nakon interdentalne. Hrpa krvi svuda.
    Je, interdentalnom četkicom si čovjek može zarezati zubno meso, pogotovo ako je mekano zbog upale. Ne pitaj kako znam....

    Ispiranje slanom vodom će pomoći (1 žličica na 2 dl) ali treba to raditi više puta dnevno. Možeš uzeti i neko sredstvo u ljekarni (Hexoral ili Curaprox) ili vodicu za ispiranje usta. Možeš uzeti i Citrofit.

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Upravo sam to i uzela. Msm ne shvaćam smisao interdentalnih ako već postoji konac jer ih doista nije jednostavno ugurati među zube i da sve je pod upalom samo ne znam od čega jer vodim higijenu. Nisam trebala kokičar uzeti vjrv je to pogoršalo sve skupa. Sad razmišljam o tušu, vjrv je blaži od interdentalnih. I još razmišljam o hijaluronskoj i aktivnom ugljenu. Na koncu ću imati dugački asortiman svega za zube i zube i dalje pod upalom. Jer to kad krene ne staje..

  16. #116
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ako ti je upala još aktivna, kupi vodu za ispiranje Parodontax extra (može se kupiti samo u ljekarnama).

    Koristi se 7 dana ujutro i navečer.

    Mene spašava.

    A od kada imam oralni tuš, moje zubno meso se preporodilo.

  17. #117
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Kaj da?
    Meni je prošlo kroz misli da kaj ne bi interdentalne i konac uzrokovale još pojačano povlačenje mesa. Koji imaš tuš pepi?

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i nije urnebesno skup ko oni neki. Ovih punjača ima svuda na pošti, kiosku.
    Došlo u roku 2 dana od narudžbe. Izgleda da ih imaju na lageru (jedino nisam dobila zeleni nego ružičasti, ana kutiji slika zelenog... Ma koga briga, tuš radi odlično. Stari je bio stariji od moje djece, imao kabel i otvorenu posudu s vodom, pa mi je to išlo na živce. Ažurirat ću dojmove nakon malo duljeg korištenja, ali puno je jači od starog.)

  19. #119
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni i interdentalne četkice i konac jako ozlijede meso i sve se upali i gore nego bez njih

  20. #120
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj da?
    Meni je prošlo kroz misli da kaj ne bi interdentalne i konac uzrokovale još pojačano povlačenje mesa. Koji imaš tuš pepi?
    WF-02 Waterpik Express bežični oralni tuš na baterije (zdravi-zubi.hr)

    Prednost je što ne zauzima puno prostora
    Stavili smo punjive baterije (koristimo ga i suprug i ja pa baterije punimo otprilike svaka tri tjedna) Baterije i punjač smo kupili u IKEI

  21. #121
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja između zubi ne mogu provući konac jer su tako stisnuti na vrhu. Ali kod zubnog mesa mi one manje interdentalne prođu bez problema

    I moja dr kaže da je interdentalna bolja nego konac, jer više čisti s mesa

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    3

    Početno

    Molila bih i ja broj za kapi ako žena još uvijek radi.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Music prvotno napisa Vidi poruku
    Kapi nemaju nikakvo ime, ta žena ih sama radi. U dvije su bočice zato što kad se pomiješaju nastane nekakva kemijska reakcija i dok ta reakcija traje treba ih koristiti za ispiranje. Prijateljica ima njen mobitel, ako želiš mogu ti ga poslat na pm pa je možeš pitat sve što te zanima.
    Music, zamolila bih i ja br od žene ako još uvijek radi kapi

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    3

    Početno

    Nakon čišćenja džepa, redovito korištenje kokosovog ulja pomaže pri sprječavanju paradentoze (jedna čajna žličica bio ulja stavi se u usta, dok se ulje topi, mućka se kroz usnu šupljinu i ispljune).
    Meni je paradentoza stalan problem, rascjep usne i nepca,l. Kokosovo ulje mi je čak i pomoglo pri bržem zarastanju ožiljka na nepcu nakon operacije. No prije korištenja, detaljno očistiti džepove koji su nastali zbog bakterija.

  25. #125
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Upravo mi pukao dio umnjaka. Ise... nikad kraja patnjama.

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo mi pukao dio umnjaka. Ise... nikad kraja patnjama.
    Umnjaci rijetko kome potraju dulje od tridesete... To će vjerojatno morati van. Nadam se da nema duboki korijen. Sretno.

  27. #127
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Imam sva četiri još, ovog su fest popravljali, ali msm da sad više nemreju nič. Sad sam na hitnoj stomatološkoj.

  28. #128
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Ono što sam primijetila je da problem sa zubnim mesom imam samo kod onih zuba koji imaju plombe. Dr usne šupljine je to nazvala keratizacijom zbog previše četkanja, ali vjerujte mi nikad nisam grubo četkala. Meni se čini da je to trauma usred postupaka. Idem sad po vitamin a koji je preporučen. Uzela sam nove interdentalne koje su tanje. Odmah se pojavilo krvarenje. Nekih dana imam osjećaj ko da me čitavo zubno meso svrbi. Moja zubarica me gleda kao da sam nadobudna ali imam samo 30 g ne želim paradentozu i da se ne mogu nasmijati bez da pokrijem usta.

    Još se premišljam za waterpik treba li mi uopće dok imam interdentalne i konac. Navodno jako dobro ispere džepove.

  29. #129
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    To meni nije jasno, istu priču sam i ja prolazila. Godinama mi krvare desni i svoju zubaricu tražim da mi da uputnicu za parodontologa a ona mene uvjerava da mi nije ništa, da mi malo joda za ispiranje i to je to, ali uputnicu ni za živu glavu. Otišla na kraju privatno.

    Kako im nije bed tako ofrlje raditi posao i da ljudi ostaju bez svojih zuba i onda ili imaju loše socijalne proteze ili daju cijelo bogatstvo za kvalitetnije a opet umjetno. Ne mogu shvatiti tak mentalni sklop.

  30. #130
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nemam ja dijagnozu za paradentozu već keratozu al dajte najte... pa zar ne kreće sve od toga? Obje me uvjeravaju da nije to to što mislim.

    Jainina, možda zato kaj se sreću s puno ljudi koji totalno nemaju higijenu zuba... al zar ne vrijedi pomoć nama koji imamo?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 02.03.2024. at 11:11

  31. #131
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ne znam, ako ti dođe netko sa 30 godina sa održavanim zubima i želi ih zadržati i dalje, ne razumijem odkuda im ideja da te sprječavaju da preveniraš ishod koji te čeka ako to ne kreneš sanirati pravovremeno. Kasnije je ionako trošak saniranja tih posljedica, isplativije je i jednostavnije prevenirati.

    Ja imam naslijeđenu sklonost stvaranju đepića (mami je isto krenulo oko 30ete) i dok sam se s njom natezala krenulo polako povlačenje zubnog mesa, nije dramatično ali je krenulo. Kada su mi usporedili ortopan, najradije sam htjela otići vikati na nju u ordinaciju.

    Cijelo vrijeme poštujem sve upute o održavanju a pune se bez obzira na to pa ih idem redovno čistiti da ne eskalira dalje, naravno na svoj trošak jer preko socijalnog ne mogu dobiti ništa dok ne nađem novoga stomatologa a koga god da pitam nema nikakvu preporuku. Bas frustrirajuće.

  32. #132
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Jedno blesavo pitanje al kak shvatiš da su džepići spremni za čišćenje - jel to to kad provučeš interdentalnu a ono krv?

  33. #133
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja ne skužim, odem na čišćenje cca 1 godišnje. Meni meso više manje stalno krvari, pogotovo ako jedem slatko, pokušavam šećer potpuno eliminirati iz prehrane, ne ide mi baš najbolje. Kada ne jedem slatkiše, skroz mi se smanji krvarenje.

  34. #134
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    ha da život se na koncu svede da si moraš uskratiti sva zadovoljstva kako bi živio duže uskraćen za - sva zadovoljstva

    ironija u svom punom opsegu, he

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    ha da život se na koncu svede da si moraš uskratiti sva zadovoljstva kako bi živio duže uskraćen za - sva zadovoljstva

    ironija u svom punom opsegu, he
    Ček uskraćivanje od slatkoga da bi zadržao zdravlje zuba/desni? Neš ti žrtve.
    Pa taman ti to treba i za regulaciju težine, uskraćivanje od slatkoga nazvati uskraćivanjem od životnih zadovoljstava mi je blago rečeno smiješno, ako pričamo u kontekstu zdravstvenih problema koji te muče.

    Neki ljudi zbog raznoraznih dijagnoza i bolesti si moraju uskratiti jako puno namirnica cijeli život da ne spominjem dijabetes, celijakliju, Chronovu, alergije, razno razne bolesti...

  36. #136
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Dobro ako ću na taj način razmišljati mogu biti sretna što imam vode. Mnogi to nemaju.
    Dobro, nemam problem sa slatkim. Imam s tim da sve moram po špagi otkad imam 30. Večernja rutina se povećava. Sad je pranje zuba, interdentalna, konac, vodica za ispiranje, kapi a, još mislim nabavit waterpik. Na koncu ću provoditi pola sata na zube. Da bih pojela sendvič i osjećala se loše jer je komadić ušao u zubno meso. Ali nemam opcija.

  37. #137
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Uf, i mene zubno meso muči sve više. Ako pojedem steak, sljedeća dva tjedna znam da imam upalu. Inače, s koncem se ozlijedim još i više, tako da ga sve manje koristim.

  38. #138
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Pozz.
    Je li netko bio na operaciji režnja?
    Dr.u Gunduličevoj savjetuje op.zbog dubokih đepova.

  39. #139
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nemam s tim iskustva, ali imam sa svim ostalim i moj savjet je da ne čekaš. Ako ti je dr tako rekao, rekao je s razlogom i poslušaj ga.
    Ja sam uvijek poslušala i nikad nisam zažalila.
    Imam dvije operacije iza sebe iz Gundulićeve.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #140
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Uzela sam oralni tuš iz milera za 27 eura i iznenađena sam kak jako pušta tu vodu. Malo je boljelo. Pošpricala sam pol kupaone, sebe u oko, i skoro se udavila u vodi... trebat će vremena dok se naviknem.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •