Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: kapi za nos EFEDRIN 0,25%

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno kapi za nos EFEDRIN 0,25%

    Beba ima zacepljeni nosic i pedijatrica nam je preporucila (naravno nakon 5dana kapanja fizioloske) da pokusamo sa Efedrinom 0,25% 3 puta po jednu kap ...
    preporuka za kapi je bila stoga da ne bi upalica iz nosa slucajno presla na uho i da ne riskiramo upalu uha....

    kad sam isla u apoteku kupiti kapi, dobila sam informaciju da se ne preporucaju djeci mladoj od 6mjeseci te da povisuju tlak i nisu preporucljiva za bebe osim ako doktor ne stoji u potpunosti iza toga...

    mozda netko ima neki "narodni" recept?

    HELP!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ja to ne bih nikako kapala maloj bebi. Moze se ozbiljno ostetit sluznica. Kapni joj malo svog mlijeka u nosnicu.
    Probaj odstopati s fizioloskom i nosnim aspiratorom.

  3. #3
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ja sam isto izbjegavala te kapi, radije sam kapala obilno sa fizioloskom ili Sterimarom. Te kapi jako isusuju sluznici i ne smiju se koristiti duze od par dana, mislim da ih stvarno treba uzeti u nekoj krajnjoj situaciji.
    Mozes kapati svojim mlijekom, ja sam jos kapala cajem od sljezovog korijena,

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    na nasu veeeeeeeeliku zalost mi smo bez mlijeka i nismo u mogucnosti iskoristiti blagodati prirode ;(

    pokusat cemo jos do ponedjeljka sa fizioloskom paa opet zvati pedijatricu

  5. #5
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    točnije 3 dana možeš kapati, ali za dijete starije od 6 mjeseci. Mi smo kapali, ali je bila starija od 6 mjeseci, do 6 mjeseci samo fiziološka. Ne znam, ako ti je pedica preporučila onda valjda može. Nos ti je vrag ako se ne liječi, može preći ne samo na uho nego i na grlo. Ja bi se vratila pedici i rekla joj da ti je tako i tako rekla magistra, pa se bojiš, i ima li što drugo što može zamijeniti te kapi.

  6. #6
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    moj stav o ljekovima je: koristit ih samo ako je stvarno ali stvarno nuzno i to prema preoruci lijecnika obavezno kako je propisano.

    na ovom topicu smo se raspravljali oko kapi za nos pa pogledaj sto sve pise mozda ti pomogne.

    nama se nakon onog topica dogodilo da je zabac imao smrkav nosic par dana i da se to pocelo pretvarat u upalu uha, vec je pocela i dr. nam je dao te kapi i rekao da stavljamo, mi smo mu stavili 3 puta jer/kad smo smatrali da je stvarno ali stvarno nuzno jer nije mogao zaspat niti dojit normalno i zato jer je upala uha vec krenula.

    vagali smo: tih par kapi ili antibiotik ako dodje do upale i odlucili ipak na kapi.

    dr. je jos rekao da cesce dojimo i za 2-3 dana sve se smirilo, prosli smo bez upale uha i bez antibiotika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •