Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 188

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 12. dio

  1. #101
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    ispričavam se ako sam ičim uvrijedila kolegice iz društva ovisnica u koje sam i ja svojom krivnjom -jer sam ih sljedila- upala.
    Teddy, nije moje da se mješam u tvoj novčanik, di češ i kako trošiti novac, nisam mislila ništa loše jer da ti nisi to sve učinila polovica nas o pelenama i proizvođačima ne bi znala ništa
    Smisao mog posta bio je samo da mi bode oči što se toliko hvale strane pelene za koje većina nas neće moći skupiti novac, ili kao ja osobno ne želim dati novac, a da se domaći proizvođači zanemaruju.
    Eto, ja sam to primjetila i napisala, a ako sam tebe ili koga tebi sličnog uvrijedila, stvarno mi nije bila namjera, znaš da sam i sama počela manijakalno, ali sam iz praktičnihrazloga stala "na loptu" i vidim da se neke mame iz prikrajka boje upuštati u kupovinu da ne bi kao mi izgubile glavu. Nisam jednom nego o-la-la puta vidjela postove o borbi za novac koji će se potrošiti na još jednu paprenu pelenu, pa se samo realno pitam je li to nužno.
    Dobila sam neke pp poruke s upitima "zar se stvarno toliko mora potrošiti za te pelene?", a nije istina- jer napominjem još jednom da je jedan od razloga zašto ih mame izabiru za upotrebu i što njima možemo uštedjeti novac, a to većini ipak nije zanemariva stavka.
    (Dakle, ja vozim xy, a voljela bih xxb, ali xy zadovoljava sve moje potrebe pa ću ga rado preporučiti ostalima kojima je xxb nedostižan ili kao ja žele trošiti novac i na nešto drugo. Ti Teddy imaš xxb i uživaj, meni ne smeta.)
    Još jednom- žao mi je što je moj post netko protumačio drugačije nego sam ja mislila dok sam ga pisala.

  2. #102
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    coccinella je napisala:
    Renci... no hard feelings, ja nekako mislim da ti nisi svojim postom imala lošu namjeru, nego samo otvoriti oči početnicama da ne postanu ovisnice.

    Eto to sam htjela reči, samo sam ga zakomplicirala

  3. #103
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Teddy, molim te stani na loptu! Koliko sam ja skužila, Renata je, kako i ti napisala svoje mišljenje o PP, nije te prozivala (čak joj je i dio rečenice u navodnicima), a ti se odmah pravdaš.
    Sad mi je već zabavno kako i adminica i sve moderatorice koriste taj izraz "stani na loptu".

    U svom postu nisam nikog vrijeđala, a najmanje sam se pravdala, jer mi to ne pada na pamet. Samo ne želim da mi se drže lekcije o novcu i mislim da ovaj podforum nije mjesto za to.

  4. #104
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Inače se sa ovim ne bih složila:

    Citiraj renci prvotno napisa
    Smisao mog posta bio je samo da mi bode oči što se toliko hvale strane pelene za koje većina nas neće moći skupiti novac, ili kao ja osobno ne želim dati novac, a da se domaći proizvođači zanemaruju.
    jer baš u zadnjih nekoliko mjeseci se piše skoro isključivo o domaćim pelenama, a o stranima baš i ne.

  5. #105
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pošto me se preko pp-a optužuje da ružno govorim o domaćim pelenama , očito moram nešto pojasniti. Ja pelena domaće proizvodnje uopće nemam i nemam pojma kakve su, a iz tog razloga ih ni ne komentiram.

    Dotična osoba smatra da sam stavljanjem linkova o bambusu bambus povezala sa domaćim pelenama (:?), što uopće nije točno, ponavljam da o domaćim pelenama pojma nemam, a bambus je bambus, u kojoj god se peleni koristio.

    Ali eto, ja hvalim samo strane pelene, a uopće ih ne koristim, prema tome moje postove ionako možete zanemariti. I uz to još plašim potencijalne platnenopelenaše linkovima na strane pelene, a informaciju o bambusu sam trebala zadržati za sebe. Što ću ubuduće i napraviti, isto kao i informacije o stranim pelenama, jer treba hvaliti samo domaće, zar ne?

  6. #106
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Ne, hvali sve što valja da i mi znamo.
    Oprosti još jednom

  7. #107
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Stajem u obranu bambusa, procitah navedene stranice i da ne bi bilo zabune:
    environmental and health concerns because of the strong chemical solvents used to cook the bamboo plant in processing
    Ukratko kemikalije koje se koriste stetne su za okolis i zdravlje ljudi koji rade u prizvodnji a ne za bebinu guzicu. Naime ja radim sa tim kemikalijema i opasne su ako si ih netko ukapa u oci, inace i NaOH i CS2 su topivi u vodi i pranjem se uklanjaju sa pelene, pa ako se bojite operite pelenu vise puta. Ako se pak brinete za okolinu i zato izmedju ostalog ne koristite jednokratne, predlazem bespelenastvo jer se i u proizvodnji pamuka koriste kemikalije.

  8. #108
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Eh, bezepelenaštvo, moja tiha patnja. Smatrala sam da nisam dorasla tome, lakši izbor su mi bile pp.
    Ako mi se zalomi četvrto obečajem da ću probati!

  9. #109
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Pa sta je sad :shock: , kakvo optuzivanje na pp. Bilo bi lijepo kad bi svatko smio reci svoje misljenje bez napadanja. Ja imam i strane i domace a i one koje sam sama sivala. Volim vidjeti svakave strane i domace pelenice cak i kad znam da ih necu nikada kupiti, cisto da vidim kakvih sve cudesa boja i oblika ima. Zarazila sam frendicu koja ce skoro roditi sa platnenima i ona je odlucila kupiti samo domace pelene jer joj je to najjednostavnije. Najveci broj ce imati zapravo onih koje sam joj ja sasila, iako to nisu neka remek djela, rekla mi je da to njoj nije vazno jer da dijete ionako samo pisa i kaka u njih . To je bio najprakticnije misljenje jedne platnenopelenaske pocetnice koje sam cula. Eto da znate da misljenje o platnenima na kraju ovisi o karakteru mamice koja ih koristi

  10. #110
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    Teddy, molim te stani na loptu! Koliko sam ja skužila, Renata je, kako i ti napisala svoje mišljenje o PP, nije te prozivala (čak joj je i dio rečenice u navodnicima), a ti se odmah pravdaš.
    Sad mi je već zabavno kako i adminica i sve moderatorice koriste taj izraz "stani na loptu".

    U svom postu nisam nikog vrijeđala, a najmanje sam se pravdala, jer mi to ne pada na pamet. Samo ne želim da mi se drže lekcije o novcu i mislim da ovaj podforum nije mjesto za to.
    Ne znam za druge, ja to u skladu sa nadolazećim EP, kao pritajeni nogometni fan .

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Ja sam ovdje nova, tj. pratim vec duze vrijeme, ali ukljucila sam se tek u trudnoci....

    Ja navijam za to, da se smije hvaliti koga se zeli hvaliti, ali da se smije reci i ako nesto nije dobro s nekom pelenom, ili ak nekom bebacu ne pase iz nekog razloga!!

    Pa to je na kraju krajeva smisao foruma :? zar ne??

    Meni su vasi komentari jako pomogli!
    Vec sam prije godinu dana pocela razmisljati o pp, posto sam proslo ljeto vidjela kak su se mom kumcetu one kuglice gela iz pampersa zalijepile za guzu.... i to nakon 40 minuta u peleni!!!!!!
    No, posto nisam bas znala nista o pp, pocela sam se informirati po netu, a najvise ovdje!!! Uglavnom bez vasih iskustava, ja bih prolazila kroz muke totalne pocetnice!!!

    Zato vas sve molim da se ne prekida tradicija pp-foruma

  12. #112

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Pošto me se preko pp-a optužuje da ružno govorim o domaćim pelenama , očito moram nešto pojasniti. Ja pelena domaće proizvodnje uopće nemam i nemam pojma kakve su, a iz tog razloga ih ni ne komentiram.

    Dotična osoba smatra da sam stavljanjem linkova o bambusu bambus povezala sa domaćim pelenama (:?), što uopće nije točno, ponavljam da o domaćim pelenama pojma nemam, a bambus je bambus, u kojoj god se peleni koristio.

    Ali eto, ja hvalim samo strane pelene, a uopće ih ne koristim, prema tome moje postove ionako možete zanemariti. I uz to još plašim potencijalne platnenopelenaše linkovima na strane pelene, a informaciju o bambusu sam trebala zadržati za sebe. Što ću ubuduće i napraviti, isto kao i informacije o stranim pelenama, jer treba hvaliti samo domaće, zar ne?
    To mi je tako glupavo nekog napadati prek pp-a....

    A one stranice o bambusu su stvarno informativne!!! Ponavljam: pa za to sluzi forum.....

    A Teddy, sto znaci da ti ne koristis platnene :? :? :? to je sala, ili?
    Ja sam tebe svrstala u platnene guru-e...

  13. #113
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj @mazonka prvotno napisa
    A Teddy, sto znaci da ti ne koristis platnene :? :? :? to je sala, ili?
    Ja sam tebe svrstala u platnene guru-e...
    Nije šala. Ne koristim ih zato jer ih nemam na kome koristiti.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj @mazonka prvotno napisa
    A Teddy, sto znaci da ti ne koristis platnene :? :? :? to je sala, ili?
    Ja sam tebe svrstala u platnene guru-e...
    Nije šala. Ne koristim ih zato jer ih nemam na kome koristiti.
    Pa onda ce jos biti komentara na svaku pelenu, cim ti stigne neki posranac ili posranka, koji ce ti se pokakiti po cijeloj toj kolekciji....

  15. #115
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Aha, ali do onda moram biti tiho, vidiš da plašim nove platnenopelenaše, a zapravo pojma nemam o čemu pričam.

  16. #116
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Cocci i TB znaju da nikako nisam htjela postati ovisna i onda mi se dogodilo da kupim po jednu od nekoliko nahvaljenih (meni su Cocci i TB pomogle jer su me usmjerile na pelene koje su bile prihvatljive po mojim standardima: organski materijali, lako dostupne, normalne cijene), cisto da isprobam kad beba dodje pa se sad lijecim od ovisnosti koja je priprijetila da se zahukta.
    Medjutim, onaj prvi put kad sam oprala kolekciju (da budu bolje upijajuce na vrijeme), bilo mi je tako zalosno i strah da ih pranje ne unisti da sam se :shock: sama nad sobom i skuzila da trebam i ja stati na loptu i iskulirati ovisnost u nastajanju jer, kako cu reagirati kad ih beba pokaka sve redom.

    Da ovaj tren krecem ispocetka, casna rijec, kupila bih samo prefolds, snappyje i covere. I uzivala u vasim kolekcijama preko vasih albuma.

    Ali samo vi pisite.. ja volim cuti i saznati iz vaseg iskustva o svim pelenama kojih ima, smijuljim se vasim ludostima kad cekate otvaranje web-sucana u rano jutro i sl. ... uzivajte!

  17. #117
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    vidiš da plašim nove platnenopelenaše
    znas cime?
    kad ste davno o pelenama pricale skoro samo ti, cocci, hildegard i klmama, ja sam svako malo bjezala s tema (u teroru i strahu ) uvjerena da NIKAD necu pohvatati nazive, namjenu, nacin koristenja i sl.

  18. #118
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    vidiš da plašim nove platnenopelenaše
    znas cime?
    kad ste davno o pelenama pricale skoro samo ti, cocci, hildegard i klmama, ja sam svako malo bjezala s tema (u teroru i strahu ) uvjerena da NIKAD necu pohvatati nazive, namjenu, nacin koristenja i sl.
    Optužena sam da ih plašim ne nazivima, nego time što hvalim samo strane pelene.

    Ne znam, meni je logično da ne pričam o nečemu što ne poznajem (tj. domaće pelene), ali eto, opet sam u krivu.


    A kladim se da smo sve počele tako - što li je sad AIO, fitted, koje su razlike, upomooooooooć! Ja u svakom slučaju jesam.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Aha, ali do onda moram biti tiho, vidiš da plašim nove platnenopelenaše, a zapravo pojma nemam o čemu pričam.
    Pa cuj, ja moram priznati da sam se sokirala kada sam cula da su neke aukcije isle masu iznad sto dollara za jednu pelenu :shock:
    ali, to je mene cijena sokirala....

    a sada, ja imam neke frendice, koje su znale dati za neki komad vesa (citaj grudnjak) preko 1000kn, sto je meni isto sokantno, ili neka krema za lice, koja je oko 700kn (mala tubica, ne 10l ) sto ja osobno nebi platila. ali tko voli nek izvoli... dok mene ne ugrozava

    I na kraju moram priznati da mi se jako svidio cover od kiwie-pie-a, koji je od kasmira.... idea da na bebinu guzu ide kasmir mi se nekak jako dopada.... a ta divota kosta 55 dollara :pssst: naravno da nije malo.... ali opet, koliko puta smo u zivotu potrosili za neku glupost novce....

    osim toga niti u kini bebe ne nose sve iste "mao-tse-tungovske" pelene.... zamislite 200 mio. beba na hrpi, sve s istim zelenomaslinastim pelenama....

    pa zato, neka svaka mama na guzu svog djeteta stavi sto zeli i moze (dok je pp )

    A ja cu se i dalje diviti tim kolekcijama, koje su neke stvarno extra, extra a priustit cu si, sto dubina mog dzepa u tom trenutku uspije izbacit 8)

  20. #120
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Sad ja padam s neba................. koja je razlika između fitted i pocket :? :?

  21. #121
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    fitted - pelena koja treba zaštitne gaćice. Može biti od pamuka, bambusa....
    pocket - pelena koja ima džep u koji po svojoj želji ubacuješ uloške kao upijajući sloj. U pravilu ima vanjski nepropusni sloj, pa ne treba zaštitne. Međutim, može biti i fitted pelena sašivena kao pocket, ima džep za punjenje ulošcima, ali ne i vanjski nepropusni sloj, pa treba zaštitne gaćice.

  22. #122
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa

    Da ovaj tren krecem ispocetka, casna rijec, kupila bih samo prefolds, snappyje i covere. I uzivala u vasim kolekcijama preko vasih albuma.

    !
    pa jos uvijek stignes...i mozes onda uzivati u svojoj kolekciji u nasim albumima

  23. #123
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    teddy, samo ti nama i dalje piši o svakakvim fancy, šarenim ili organskim, skupim ili manje skupim pelenama (ako se ne varam dosta je cura kupilo sasvim povoljne a dobre Bella Bottoms baš zahvaljujući tome jer si o njima pisala).
    i hvala na informacijama o bambusu!


  24. #124
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    što da radim kad zareda par kišnih dana, grijanje ne radi a pelene se nikako ne suše

  25. #125
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa
    što da radim kad zareda par kišnih dana, grijanje ne radi a pelene se nikako ne suše
    Kupi dva-tri snapija i pređi (privremeno) na tetre. One se jako brzo suše.
    Mi imamo sušilicu, ali otkako je baka temeljno prepeglala jednu turu pelena i rasturila im gumice, sve smo češće u tetrama
    Izbacila je iz stroja jedno petnaest pelena :šmrc:

  26. #126
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    ...i mozes onda uzivati u svojoj kolekciji u nasim albumima


    ako se ne varam dosta je cura kupilo sasvim povoljne a dobre Bella Bottoms baš zahvaljujući tome jer si o njima pisala

  27. #127
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj ivana b prvotno napisa
    što da radim kad zareda par kišnih dana, grijanje ne radi a pelene se nikako ne suše
    Da, da i mi smo bili u ''krizi'' zadnjih dana.
    Mislim..... stvarno moram kupiti još koju.
    Kad se ovako zareda kiša

  28. #128

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj Mama Medo prvotno napisa
    teddy, samo ti nama i dalje piši o svakakvim fancy, šarenim ili organskim, skupim ili manje skupim pelenama (ako se ne varam dosta je cura kupilo sasvim povoljne a dobre Bella Bottoms baš zahvaljujući tome jer si o njima pisala).
    i hvala na informacijama o bambusu!

    evo, ja zahvaljujem na toj informaciji. za BB sam čula na ovom forumu i da sad idem ispočetka graditi kolekciju, belica bi bilo jedno 90% a ostale bi bile za šminku jako dobre pelene

  29. #129
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    vještičice, nije mi se osušio ni ostali veš pa mislim da ne bi tako lako ni tetre
    bella bottoms i ja imam (čak 9 kom) i super su (naročito one najobičnije frotirne i od velura), ali moja malena ima 5,5mj i sve one-sizeice su joj taman osim BB-a; njima još moram zavrnuti gornji dio jer je model dosta velik tj. dubok :/

  30. #130

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    joj, joj dogadanja

    ja priznajem da sam postala ovisnik, ali onaj pravi, ali cim vidim da su kartice pri kraju ne palim forum to je moja terapija.
    Apstinencija je najbolja kontracepcija
    onda opet dodem, uhvati me novo ludilo, pokupujem pa opet apstiniram....

    sto je pjesnik htio reci... svi idemo prema svojim mogucnostima i po svojim ukusima. neko voli domace netko voli strane, ja osobno volim sve sto je sareno pa bile one domace ili strane

    i TB molim te svaku info o novim pelenama, nakon par tjedana apstinencije uhvati me ovisnicka kriza

    i sto se tice tetra... ja nikako da ih dobro prikvacim, isla sam ih slagati po onim shemama na nekim stranicama koje sam nasla i nikako zakaciti snappy, stalno spada, onda je jedna nogavica sira a druga uza ludilo!

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Stigle su nam nove pocketice :D :D :D
    http://picasaweb.google.hr/triplemam...PlatnenePelene
    Sada će mo imati dovoljno da budemo 100% platneni

  32. #132
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Super su vam pelenice!
    A tek mali maneken
    Kako pozira

  33. #133
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Super su vam pelenice!
    A tek mali maneken
    Kako pozira
    Baš sam to htjela komentirati.
    Mali je pravi maneken

  34. #134
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Za Flafi pelene, jedan praktični savjet.
    Ja sam skužila neki dan da mi je tako bolje:
    Na modelu Lea uložak na drukere, da ne ispadne ''predugačak'' u odnosu na pelenu, ja prvo presavinem njega na L pa onda naknadno povučem pelenicu i zaljepim.
    Ako presavijam zajedno onda mi uložak ispada predug, a ustvari nije.

    Al sam zapela za Flafice 8) , kad su mi super.
    Ali ipak su mi ljubimice Swaddlebees.
    Nijove OCV su mi nešto predivno.
    Za te pelenice si razmišljam kad da mu stavim.
    Obično poslije kakanja i za posebne prilike

  35. #135
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Kad sve ovo čitam poželim još jednu malu guzu da je odma smjestim u platnene!

  36. #136
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    kahna i meni je swaddl. favorit u zadnje vrijeme

    kod flafice mi nije ulozak predugi jer kad mi se rastegne gumica onda bude taman...i super upijaju...brzo se suse jer nemaju usiveni ulozak nego 2 odvojena

  37. #137
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Ako za pocket ne treba cover, koja je onda razlika između njih i AIO?

  38. #138
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Meni stigle prve dvije kissaluvs!!! Tako su meke...

  39. #139
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    pocket punis, a aio vec ima punjenje u sebi

  40. #140
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    pocket punis, a aio vec ima punjenje u sebi
    jel ga možeš puniti tetrom?

  41. #141
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj roby prvotno napisa
    Citiraj Dia prvotno napisa
    pocket punis, a aio vec ima punjenje u sebi
    jel ga možeš puniti tetrom?
    mozes

  42. #142
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    E sad još jedno pitanje. Stavila D. kissaluvs fitedicu (nemam još cover- to ono kao proba). I to meni glomazno izgleda,pa se mislim da još stavim i cover ne bi stala više ni u jedne hlače. A i čini mi se nekako pretopal.... , znam , znam u najlonu od pelena je definitivno pretoplo.

  43. #143
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni su platnene bile super kad je bio mali pa bi mu popunile hlacice da ne spadaju, a s bodicima i kopcanjem je bio problem, al i to se brzo rijesilo time sto sam mu s 3 mjeseca oblacila bodi za 9

    a kasnije vise nisam kopcala bodi pa opet dobro.

    meni je sok bio kad sam prvi put stavila jednokratnu pelenu, nemas dijete za sto uhvatit

  44. #144
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Da ne otvaram novi topic, molim savjet. Dugo sam odolijevala ali ipak stidljivo krećem prema platnenima. MM i ja se odlučili, kupujemo, idem ja malo prošvrljati da vidim recenzije, kad ono :shock: , cijelu večer čitam o platnenim i tek sad mi ništa nije jasno. Ja mislila, imaš jednu felu tih platnenih i peri deri!
    Gledala sam malo naše hrvatske pelene pa Vas molim usporedbe roda - flafi - smib ili neke četvrte, bitno je da dostavljaju u moje krajeve i da se ne ostavlja broj kartice : (udobnost, kvaliteta, cijena...)
    Pliz hitno je (kad se ja odlučim na kupnju to mora biti u roku odmah)!

  45. #145
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Da ne otvaram novi topic, molim savjet. Dugo sam odolijevala ali ipak stidljivo krećem prema platnenima. MM i ja se odlučili, kupujemo, idem ja malo prošvrljati da vidim recenzije, kad ono :shock: , cijelu večer čitam o platnenim i tek sad mi ništa nije jasno. Ja mislila, imaš jednu felu tih platnenih i peri deri!
    Gledala sam malo naše hrvatske pelene pa Vas molim usporedbe roda - flafi - smib ili neke četvrte, bitno je da dostavljaju u moje krajeve i da se ne ostavlja broj kartice : (udobnost, kvaliteta, cijena...)
    Pliz hitno je (kad se ja odlučim na kupnju to mora biti u roku odmah)!
    Flafi nemam.
    Roda ima mali kalup, nama je knap, ali karlo je mršavko. MIB su malo komodnije. Ali i za jedne i za druge su potrebni dodatni ulošci jer su pre tanke.

    Doduše sad kad je ovako vruće te su mi i najdraže za po kući i terasi, ne stavim mu uložak ni cover nego ga pustim da trčkara sa pelenom, češće je mijenjam, a njemu nije pre vruće.

    Na Pahuljici i Bebuški se prodaju i strane pelene:Kisaluves, TootsBots, Fuzzi Bunz, HH,..

    Meni su pocketice drage. I to FB. Mame malih beba ih uglavnom ne vole, ali kad beba prohoda onda ih je dobro imati. (ako se ne groziš mikroflisa)

  46. #146
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Marta, hvala na odgovoru, pegledala sam Pahuljicu i Bebušku, tek sad mi ništa nije jasno! ali barem otprilike znam što pitati.
    Par brzopoteznih pitanja "for dummies" jer se baš ne snalazim u ovim topicima o platnenim (nisam još ušla u terminologiju )

    1. Koje su pamučne? Vučemo stalno bakterije u urinu pa mi je i zbog toga.
    2. Za koje treba uložak, za koje cover, a koje mogu bez ičega?
    3. Meni se sviđaju dezeni nekih pelena a onda vidim da na njih treba ići cover, može li opcija bez covera (čemu onda lijepi dezen )?
    4. Konkretno, tražim pelene za ljeto, za trčkaranje po stanu. Znam da bi najidealnije bilo kupiti od svakih po jedne pa isprobati ali prihvatljivija mi je opcija kupiti cijeli paket i možda proći jeftinije. Zapele su mi za oko Dora od Mib i pocket FB, hm, koje?

  47. #147
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Zapele su mi za oko Dora od Mib i pocket FB, hm, koje?
    Dore su pamučne, FB nisu...

  48. #148
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Marta, hvala na odgovoru, pegledala sam Pahuljicu i Bebušku, tek sad mi ništa nije jasno! ali barem otprilike znam što pitati.
    Par brzopoteznih pitanja "for dummies" jer se baš ne snalazim u ovim topicima o platnenim (nisam još ušla u terminologiju )

    1. Koje su pamučne? Vučemo stalno bakterije u urinu pa mi je i zbog toga.
    2. Za koje treba uložak, za koje cover, a koje mogu bez ičega?
    3. Meni se sviđaju dezeni nekih pelena a onda vidim da na njih treba ići cover, može li opcija bez covera (čemu onda lijepi dezen )?
    4. Konkretno, tražim pelene za ljeto, za trčkaranje po stanu. Znam da bi najidealnije bilo kupiti od svakih po jedne pa isprobati ali prihvatljivija mi je opcija kupiti cijeli paket i možda proći jeftinije. Zapele su mi za oko Dora od Mib i pocket FB, hm, koje?
    Pocketice (FB, HH) ti nisu pamučne, matrijal koji ide na kožu je mikroflis znači ne dolaze ti u obzir.

    Fiteddice su ti uglavnom pamučne. Možeš uzeti neki start paket naših pelena. Pogledaj još malo te Flafi, cure ih hvale.
    Za Kisaluvs, Rodu, MIB treba uložak. TB je od bambusa i ima dodatni jezik tako da ti ne treba uložak.
    Sve fittedice trebaju covere. Coveri ne trebaju za pocketice (osim fitted pocketica) i AIO.

    Naravno za po kući po vrućini možeš mu staviti pelenu bez covera pa češće mijenjati (i diviti se dezenu )
    Čemu lijepi dezeni kad se ne vidi ispod covera? To ti se zove ovisnost. Ja se još držim, ali ako kreneš surfati i imaš karticu u ruci, loše ti se piše. Ima tako slatkih pelena da ne možeš odoljeti!

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Čemu lijepi dezeni kad se ne vidi ispod covera? To ti se zove ovisnost. Ja se još držim, ali ako kreneš surfati i imaš karticu u ruci, loše ti se piše. Ima tako slatkih pelena da ne možeš odoljeti!
    Lijepi dezen služi da mami bude lakše kad skida drekače s pelene
    i da se susjedi dive kad se pelenice suše na balkonu.

  50. #150
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    Čemu lijepi dezeni kad se ne vidi ispod covera? To ti se zove ovisnost. Ja se još držim, ali ako kreneš surfati i imaš karticu u ruci, loše ti se piše. Ima tako slatkih pelena da ne možeš odoljeti!
    Lijepi dezen služi da mami bude lakše kad skida drekače s pelene
    i da se susjedi dive kad se pelenice suše na balkonu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •