Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 544

Tema: Šivanje pelena, 15. dio

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    12

    Početno

    a bože jesam glupa...sad sam skuzila da je sve objasnjeno ispod slike )
    sorry

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    12

    Početno pitanje

    E ovak..
    još me zanima dal je ta napravljena pelena one size?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Zao mi je da ovako upadam ali da se pohvalimo da je Hena dobila drustvo u albumu pelenica...
    slatkog tarzana

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    mamina mica jel ova s majmunčićima, baš je guuuba
    ivana 1804 da bi pelena bila one size trebala bi imat drukere raspoređene tak da se može smanjit ak me kužiš, i da ti pomognem ja sam mjesec dana proučavala pelene po internetu i forumu jer sam zapravo imala namjeru kupit gotove ( sve dok nisam naletila na mame šivalice ovdje prisutne ), onda kad sam odlučila da ću probat sama šivat još sam jedno dva tjedna proučavala krojeve, upute i slično po internetu ( i meni je vještičica uveelike pomogla ), onda je po malo krenulo, uglavnom kao i sve treba neko vrijeme da sva sila informacija sjedne, sad mi je drago da nisam sašila veliku količinu pelena odjednom jer što više vrijeme prolazi ( a ja se i dalje informiram ) sve više pronalazim bolja rješenja i propuste kod sašivenih pelena , tak da ti ja toplo preporučam da ne žuriš nigdje već uživaj u svim tim krasnim uradcima dok ne skužiš sve finte

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno


    tek sad sam vidla
    mali je stvarno ko pravi flinstones

  6. #56
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Prisutna 8)
    Sašivene pelene u albumu su sve single size, tj. jedne veličine, otprilike M-L.
    Nisam nikad šila OS pelene. Nisam imala dovoljno drikera, a i kako bi mogla iznova šiti kad ih šmizla ne bi prerastala

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Hajde sad šivalice i nešivalice,

    imam pelenu radjenu po šnitu very baby, imate slikicu gotove pelene i modela http://public.fotki.com/naidah/moje-.../dscf2789.html

    meni se nesto bas i ne svidja, i velicina je M a na modelu vidite da je skoro knap u struku. Ona inace odlicno pasuje i ima i naprijed i pozadi gumu, kao i izmedju nogu. Nemojte gledati šavove jer nemam pravu opremu...

    Molim vas dajte mi svoje mišljenje šta da mjenjam

    I evo slike malog tarzana koji je usao u Heninu raju

    http://public.fotki.com/naidah/hena/tarzan.html

  8. #58
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    produži uši

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    :D baš je slatko, e da možda bi bilo bolje čičke na ušima il stavit što bliže rubu il da prelazi malo van ko kak radi aishwarya

  10. #60
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Našla velur kod svojih dragih teta u dućanuuuu! :D :D :D
    Biće još pelenicaaaa!
    BTW, ako se neko pita što će nam još (osim za maminu zabavu ) krivac je - baka. Sveki je u slinoj želji da pomogne prepeglala platnene Iz stroja je ispalo ravno 15 pelena! Sreća u nesreći je da su sve pocket i sve skroz nove pelene bile ili prljave ili već složene. Tako da nam treba još pelena

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ako je bio pamuk, zasto se ne bi smjele peglati? Sta je bilo tacno?
    Da se nikome ne ponovi...

  12. #62
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Otišla guma :šmrc: kad uzmeš pelenu u ruke izgleda kao da nikad i nije imala gumu oko nogu ili za leđima
    Teoretski, mogu se peglati, ali ne i guma.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ma zamjeni samo gumu, nasij novu. Ja sam upravo mijenjala cicak
    Nakon puno pranja prestao je da hvata. Najgore je da sam ga sasila na nekoliko pelena i sve odreda sam morala mijenjati. Znam tacno radnju koja je i vise me nece vidjeti tamo.... Inace sam jako nezadovoljna kvalitetom cicka da sad kupujem po metar i probavam...
    Najbolji mi je bio sto sam kupila u tapetarskoj radnji i jako je sirok skoro 11cm i rezem ga kako hocu... ali ima samo roza boja.

  14. #64
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Komplikovano zamijeniti gumu, sve su štepane uokolo. Prije sašijem ganjc novu pelenu nego zamijenim jedne gume na staroj :/ Sreća je da je barem 7-8 komada već skoro prerasla, pa sam ih lako prebolila Jedino mi žao rodine puse :šmrc:
    Kod nas nema takva specijalizovana radnja, pa čičak kupujem kod svojih teta u radnji na kilo -> 1m=1KM , ima raznih boja. Neki hvataju super, neki otpuste s vremenom, neki se "skuvaju" u pranju pa već nakon par pranja ne drže. Već sam se izvještila da prepoznam dugovječnu sortu Bilo bi mi super da ima tako široki da ne moram svaki put sastavljati po dva čička za pelenu :/

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ako hoces da ti kupim pa posaljem postom, ima samo roza boja ako nije doslo nesto novo, metar je bio 5KM ako se nesto nije promjenilo. Ovaj super drzi, cak i previse..

  16. #66
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ma jok, ne treba, ali hvala do neba na ponudi
    Danas sam kupila tamnoplavi, roza, bordo, narandžasti i bijeli
    Sad još da šmizi zaspi u predvišenom roku... :trljam_ruke_i_smješkam_se:

  17. #67
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj ivana1804 prvotno napisa
    a bože jesam glupa...sad sam skuzila da je sve objasnjeno ispod slike )
    sorry
    Zbog ovoga sam stavila Uputstva su ispod svake slike! u opis albuma

  18. #68
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Jedino mi žao rodine puse :šmrc:
    Samo od jednog peglanja?!
    Katastrofa, ja uvijek prepeglam pelene, ako nisu iz sušilice.

  19. #69
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Baka je to temeljno prepeglala, na najjačoj temperaturi, i sve lijepo izravnala
    Valjda je mislila da to tako treba...
    Poslije smo se ja i MM od muke smijali i "čudili se" kako im nije i "crtu" izvukla kao na pantalonama

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    a ja se bas pitala da li platnene smeju da se peglaju :?

    zao mi jer flanel posle pranja izgleda tako zguzvano kao da su ga kravice zvakale... a i nekako je grublji znaci smem, ali ne preko lastisa? i ne bas na najjace?
    i koji bese ono savet za pranje, a da bi bile mekse? zaboravila sam, a sad ne mogu da nadjem

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ja stavim u pretinac za omeksivac malo alkoholnog sirceta i uopste se ne osjete na sirce vec pravo lijepo mirisu

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa

    tek sad sam vidla
    mali je stvarno ko pravi flinstones
    To je moj flinston dobili pelenicu na poklon

    HVALA MMica

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Vještičice je li to došao pamučni velur u onu talijansku metražu "na kilu" da idem tražiti i kod nas?

  24. #74
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Vještičice je li to došao pamučni velur u onu talijansku metražu "na kilu" da idem tražiti i kod nas?
    Jok, tete izvukle odnekud iz dubina skladišta jednu malu trubu, only for me
    Znaju da ja jedina to kupujem, mnogo vole šmizi i poslije malo čuđenja oduševljene su što joj šijem pelene. A velur im stoji Bog-zna-od-kad u skladištu. Tako da sam ja pazarila preostala cca 2m. Kad će ponovo doći (i da li će uopšte) niko ne zna. Kod njih stižu restlovi iz Italije, i nikad ne znaju tačno šta će doći od materijala. Pregledaj dobro kod tvojih teta, možda ima, ali one ne znaju da je to velur.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ja se zaljubila u velur, al kod nas ga još nisam ni našla, dobro obzirom da ne smijem i ne mogu šetkat i nisam gledala u puno dućana al pretpostavljam da ni nema ko i većine svega što mi treba
    nego jel netko u zadnje vrijeme naručivao iz Very baby? imam dojam da su poskupili poštarinu čisto sam išla gledat koliko bi me došli neki materijali i šokirala sam se kad sam skužila da im je poštarina duplo skuplja od materijala :/ nažalost to je previše za mene

  26. #76
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    nego jel netko u zadnje vrijeme naručivao iz Very baby? imam dojam da su poskupili poštarinu čisto sam išla gledat koliko bi me došli neki materijali i šokirala sam se kad sam skužila da im je poštarina duplo skuplja od materijala :/ nažalost to je previše za mene
    Ja mislim da su uvijek bili skupi. Jel bi se isplatilo podijelit narudžbu, i meni ponešto treba...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    mislim da razlika nije bitna
    evo ja gledala, kad sam prošli put naručivala naručila sam 2 y velura i 1 y pula i platila sam 200 kn sa poštarinom, sad isto to sa poštarinom dođe 250 kn :/ , a baš su dobili neke novitete ( vuneni jersej, mikrofibru ), sve u svemu ak 1yd velura dođe otprilike 7 USD poštarina za to je oko 14 USD :? dakle 1yd velura bi bio sve zajedno oko 100 kn što je poprilično ( tolko je i bamboo velur tak da :/ ) niš se bitno ne mjenja sa količinom a ja se moram priznat bojim carine
    a ja još uvijek ne vjerujem da negdje kod nas nema velura ( našla sam pamučni al 100 % pamuk ( i dođe 70 kn ) i nije rastezljiv i mekan ko onaj iz verybaby koji je 70 %pamuk

  28. #78
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    našla sam pamučni al 100 % pamuk ( i dođe 70 kn ) i nije rastezljiv i mekan ko onaj iz verybaby koji je 70 %pamuk
    Gdje?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    u Pamigu, al imaju samo bijelu i neke tamne ( crna, smeđa ), ja sam iskoristila za maramice jer je materijal sličan ko tanji frotir ( al opet ponavljam ne tako mekan ) pa će dobro poslužit za brisuckanje

  30. #80
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Pogledala sam VB, ne sjećam se više kako je bilo prije, ali sada imaju samo opciju slanja Priority Mail, što je puno brže ali i puno skuplje.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    [quote="vještičica"]
    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Jok, tete izvukle odnekud iz dubina skladišta jednu malu trubu, only for me
    Znaju da ja jedina to kupujem, mnogo vole šmizi i poslije malo čuđenja oduševljene su što joj šijem pelene. A velur im stoji Bog-zna-od-kad u skladištu. Tako da sam ja pazarila preostala cca 2m. Kad će ponovo doći (i da li će uopšte) niko ne zna. Kod njih stižu restlovi iz Italije, i nikad ne znaju tačno šta će doći od materijala. Pregledaj dobro kod tvojih teta, možda ima, ali one ne znaju da je to velur.
    Ma vjerovatno da neznaju, a kada kažem za šta će mi :shock: Idem u ponedeljak malo bolje pogledati.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    sve mi se čini da je u BiH bolji izbor tkanina nego kod nas
    eh, ja se doista trudim ne otkriti tetama prodavačicama za što mi treba neki materijal jer mi se ne da gledat takve :shock: face ( bilo da mi spomenuto treba za pelene il nešto drugo ) nekako imam dojam da me ne shvaćaju ozbiljno

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    sve mi se čini da je u BiH bolji izbor tkanina nego kod nas
    eh, ja se doista trudim ne otkriti tetama prodavačicama za što mi treba neki materijal jer mi se ne da gledat takve :shock: face ( bilo da mi spomenuto treba za pelene il nešto drugo ) nekako imam dojam da me ne shvaćaju ozbiljno
    i ovde je ista situacija... prodavacice su ili totalno zbunjene ili me gledju kao neko cudo prirode, narocito ako je jos i n. samnom u marami, onda nam nema spasa

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Mene prodavacice u svakoj radnji znaju i vise me cudno ne gledaju vise su se navikle i iznose pred mene sve sto imaju Jer svaki put im pokupujem i obraduju mi se.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    meni se baš i ne raduju , je da potrošim svaki put al ih zato zagnjavim za po pol metra od svakog materijala ( a nekad i manje ak mi treba) tako da se narežu

  36. #86
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ooooo, meni se itekako obraduju
    Redovno svaki put ostavim kod njih barem 50KM.
    Prekjuče sam kupovala platno za nadzavjese, skupa sa platnom za pelene, čičkom i nekim koncima - ni manje ni više nego ravno 100KM
    I ne obradovale mi se svaki put

  37. #87
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    nego jel netko u zadnje vrijeme naručivao iz Very baby? imam dojam da su poskupili poštarinu čisto sam išla gledat koliko bi me došli neki materijali i šokirala sam se kad sam skužila da im je poštarina duplo skuplja od materijala :/ nažalost to je previše za mene
    Good news, pitala sam zašto je poštarina tako slupa i odgovorili mi da im je sustav pošandrcao i izgubila se opcija First Class. Za koji dan su obećali to srediti.
    Bit će još materijala za nas!!!

  38. #88
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Nova pelena 1 i nova pelena 2. Isti kroj, novi materijali

  39. #89

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Onaj je famozan zeleni materijal Sigurno si kupila preko net-a... Molim te kada malenoj obuces pelenu kako joj paše. Mozes li je slikati sa novom zelenom baš da vidim kako joj stoji jer ja imam slican kroj ali mi se ne svidja, kao da joj je mala u struku...

  40. #90
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj mamina mica prvotno napisa
    Onaj je famozan zeleni materijal Sigurno si kupila preko net-a...

    U Dubravi, u Bonoteksu...

  41. #91
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Odlični noviteti

    sviđa mi se ovo kako radite čičak, moram probati, jel to opšivate cik cakom?
    zbog funkcilonalnosti ili izgleda?

    aishwarya, tvoje su isto po ottobre kroju?

    ja sam uspjela napraviti pelene koje je Eli prerasla u mjesec dana, genijalka
    ne znam jel su se skupile ili ih je stvarno prerasla, uglavnom opet smo na knap sa pelenuškama i mama mora hitno za mašinu...

  42. #92
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Evo još jedna pelena .
    poslikala sam je tako da se vidi da nije preuska u struku. Model spava.
    Super ti je najnovija pelena, mamina mico. I vidim da imaš kvalitetniji čičak od mene.
    makka, rađeno je po ottobre kroju, ali sam ga toliko mijenjala da više ne znam koliko uopće sliči originalu.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ma ja. I meni tako ispadne kad je zakopcam odnosno zacickam. Ispada da nam uopste ne treba zenski cicak u sredini samo sa strane - kod ovakvog tipa pelene.
    Inace mi smo spavali u PUR-u veceras sa dvije tetra pelene unutra, i bile su pune ujutro... pelena nije promocila ali se mamina vrijednica tako uneredila da je izaslo sa strane... Ne sjecam se kad je zadnji put bilo toliko "zlata". Bogata sam...

  44. #94
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Super su vam pelenice
    mamina mico, šta je do guze u pocket pelenama?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Do guze je debeli pamuk, tkano kao zersej sa jedne strane a vatasto sa druge. Oni to prodaju kao materijal za bebi deke. Super je materijal i sve sam im odnjela.. Poslije nekoliko pranja se malo sceba pa izgleda kao pokvasena vata ali je i dalje super i jako dobro upija. Imam takav i tamnoplavi.

  46. #96
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala
    Izgledalo mi mucasto, pa da pitam šta je

  47. #97

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    mamina mica i aishwarya,

    i mi imamo par noviteta

    i mene zanima ovo sto pita makka o sivanju cicka, pa molim iskusnije sivalice da daju odgovor

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ne znam zašto ne dobivam mail da ima novih odgovora na ovoj temi :? , inače bi vas već odavno sve ishvalila, imam dojam da ste sve bolji i bolji :D ( ako je to ikako više moguće ), sve su pelenice preeeslatke, ma morat ću se zaletit u Bonoteks, koliko je tamo taj materijal ? ( to je flanel jel tak aishwarya ), sve u svemu baš sam lijepo napasla oči

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    miljice, sto se tice cicka, ja prvo odrezem duzinu koju zelim, onda sastavim muski i zenski pa ih zajedno zaoblim i stavim od pola na masinu i prosijem gusti cik cak i tako u krug opet do pola, onda ga takvog stavim na usi pelene i nastavim sivati tamo gdje sam stala opet cik cakom i u krug. Nije tesko ali je bolje da je cicak malo deblji jer ga je lakse uhvatiti. To je dobro raditi na pelenama koje se kopcaju cicak na cicak a ne da su usi puno razdvojene jer onda nema smisla. Ja sad svaki cicak sijem gustim cik cakom jer mi je tako najljepse izgeda.

  50. #100
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    gusti cik-cak bod koristim iz praktičnih i estetskih razloga
    praktični: ivica čička se ne uvrće i ne cufla kao kad se zašije ravnim bodom
    estetski: pa ljepše je tako
    a nepraktična strana cijele ujdurme - Ruža se nekad joguni, pa preskače :mad: i ode mnooogo konca

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •