Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 544

Tema: Šivanje pelena, 15. dio

  1. #101
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Evo i mene sa novom gomilicom za nasu novu prijateljicu Simonidu...
    http://public.fotki.com/simsir/nasep...onidanove.html

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Kole pelenice su :D
    Htjela bi te pitati za ove zaštitne od fleecea jeli se i one moraju lanolizirati ili je to neki posebni fleece?

  3. #103
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Hvala triplemama , a fleece nisam lanolizirala nema potrebe a inace je najdeblji koji sam mogla naci zato je boja bezveze... imala sam pokusaja sa tanjim ali to ne radi a stavila sam i dva sloja za svaki slucaj... guza je ogromna u tome... a mi smo takve koristili za noc ili pocket fleece.

  4. #104
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Kole!

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    kole netko će bit jako sretan :D
    a evo i napokon još jedne pelenice ( znam da sam rekla da više neću al nisam mogla odoljet )
    http://public.fotki.com/lilamili/pla...ce/508025.html
    aishwarya ono za very baby je zaista prekrasna vijest, ja sam se već ubedirala

  6. #106
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    aishwarya ono za very baby je zaista prekrasna vijest, ja sam se već ubedirala

    Javi jesu li popravili, ak budeš kupovala.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    lilamili super je :D :D prava Muttica
    Postala si prava šivalica

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    a baš uživam u tome
    Javi jesu li popravili, ak budeš kupovala.
    naravno da ću kupovat čim to udese [/quote]

  9. #109
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Oprosti lilamili, zaboravih pogledati pelenicu - i super je!

  10. #110
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    lilamili divna je

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    hvala , ma ja nikako da dočekam da stavim te pelenice na bebu ( vrijeme nekako tako sporo prolazi u posljednje vrijeme )

  12. #112
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    evo jos nesto novih najzad potrosen plavi flanel pa .....
    http://public.fotki.com/simsir/nasepelene/roze.html

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    kole vidim da se i ti zabavljaš :D
    nego proganjaju me s Etsya jer sam za jedan materijal dala neutralan feedback

  14. #114
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    kole vidim da se i ti zabavljaš :D
    nego proganjaju me s Etsya jer sam za jedan materijal dala neutralan feedback
    Tko? I zašto?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma ja priznam da sam picajzla 8) , a eto nisam ni znala ustvari za šta služi taj feedback al sam za dva različita prodavača i materijala dala neutralan feedback iz razloga što sam očekivala malo neprozirnije materijale a i bili su poprilično žuti ( dobro to je otišlo s pranjem ), uglavnom na kraju je ispalo da sam ja jedina od valjda 200-tinjak kupaca koji nisu dali ocijenu plus već neutralnu i to bez ikakvog obrazloženja i sad mi stalno šalju mailove da zašto sam dala takvu ocijenu, a meni neugodno i da je povučem ( a ja ne znam kak ) , moram priznat da se ti amerikanosi stvarno brinu oko svakog kupca ( možda i malo previše )

  16. #116
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    ma ja priznam da sam picajzla 8) , a eto nisam ni znala ustvari za šta služi taj feedback al sam za dva različita prodavača i materijala dala neutralan feedback iz razloga što sam očekivala malo neprozirnije materijale a i bili su poprilično žuti ( dobro to je otišlo s pranjem ), uglavnom na kraju je ispalo da sam ja jedina od valjda 200-tinjak kupaca koji nisu dali ocijenu plus već neutralnu i to bez ikakvog obrazloženja i sad mi stalno šalju mailove da zašto sam dala takvu ocijenu, a meni neugodno i da je povučem ( a ja ne znam kak ) , moram priznat da se ti amerikanosi stvarno brinu oko svakog kupca ( možda i malo previše )
    Pa reci im zašto, a ako želiš povući ocjenu pitaj kako. Ako su materijali žuti od stajanja to je svakako konkretan razlog, po mojem mišljenju.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    tako sam i napravila, jedan mi je poslao poruku da sam onda mogla njima poslati mail o tome prije nego sam stavila ocijenu pa da bi mogla vratit materijal, a od drugog još čekam odgovor, iskreno nije me briga dala sam ocijenu koju sam smatrala da zaslužuju al sam se baš iznenadila kako ih je to šokiralo ( a vjerojatno im smeta zato što to svi vide )

  18. #118

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ma uvijek imas pravo da das svoje misljenje bez obzira kako se to drugima svidjalo. Kako bi bilo da svi mislimo na isti nacin?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma znam, a šta bi tek bilo da sam dala negativnu ocijenu tko zna možda bi mi došli doma

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    eto i mojih zadnjih pelenica prije neg dođe beba :D
    http://public.fotki.com/lilamili/pla.../p6070004.html
    kad se vratim iz bolnice hoću vidjet da se nešto i radilo

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Gdje nađe ovako sladak materijal za zaštitne

    SRETNO da nam beba dođe zdrava i vesela kad je čekaju ovako divne pelenice :D :D i vrijedna mamica

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Sretno i da nam se bebica nanosa pelena

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    a nanosat će ih se sigurno
    materijal bebe na oblacima je s Etsyja ( već dugo ga čuvam ), zaista je prekrasan

  24. #124
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    lilamili, pelenica je premedena!!!

    Nego, upravo se spremam na šivanje svoje prve pelene i imam nekoliko pitanja:
    Koliko slojeva stavljate kada šijete pocket pelenu?
    Što vam se pokazalo kao najbolje platno za uložak?
    Vidjela sam da neke imaju pelene koje su između nogica ravne, a neke koje su tu su malo sužene (poput gaćica, ako kužite što mislim). Kako je bolje?

  25. #125
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Lilamili, super su, osobito zaštitne.
    Sretno

  26. #126

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    361

    Početno

    Cure, gledam ja te vaše radove i jaaako sam ljubomorna . Recite ima li koja da je, motivirana pelenama, naučila šivati? Ali ono, da prije nije imala pojma. Ili ste sve iskusne šivalice od ranije? (Ima li nade za nas neznalice?)

  27. #127
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Cure, gledam ja te vaše radove i jaaako sam ljubomorna . Recite ima li koja da je, motivirana pelenama, naučila šivati? Ali ono, da prije nije imala pojma. Ili ste sve iskusne šivalice od ranije? (Ima li nade za nas neznalice?)
    Ja nisam imala pojma... Nisam prije niti porubila hlače, ali imam veliku volju

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ja sam za to da nista nije kasno za poceti bilo kada, samo ako se ima volje. MM-ov pradedo je studirao medicinu u 70-oj godini 8) da je zavrsio bio bi mu to treci fakultet. Samo polako i sretno.
    Ja sam uz mamu sivala a onda kad sam se udala nikako a sad radim ko masina

  29. #129
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja šijem odmalena

    lilamili pelene su Kad je "dan D"?

  30. #130
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Fana prvotno napisa
    Cure, gledam ja te vaše radove i jaaako sam ljubomorna . Recite ima li koja da je, motivirana pelenama, naučila šivati? Ali ono, da prije nije imala pojma. Ili ste sve iskusne šivalice od ranije? (Ima li nade za nas neznalice?)
    evo me

    prvo sam se borila sa mašinom, slala ju na servis jer sam bila uvjerena da mašine ne valja, a ne šivalica

    no krenulo je polako

    šivala sam robicu za lutke kad sam bila mala ali na mašini sam počela raditi tek s pelenama

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ja nisam primila ni iglu u ruku nikad, sve dok nisam eto ostala trudna, prisiljena na mirovanje i surfanje po internetu, najprije sam se oduševila pelenama i imala ih namjeru kupit i onda naletjela na mamice šivalice i odlučila kupit mašinu i tako je krenulo, ali ja proučavam i isprobavam krojeve već četiri pet mjeseci pomalo, ništa nije teško ak ti je to gušt

  32. #132
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa
    Koliko slojeva stavljate kada šijete pocket pelenu?
    Što vam se pokazalo kao najbolje platno za uložak?
    Vidjela sam da neke imaju pelene koje su između nogica ravne, a neke koje su tu su malo sužene (poput gaćica, ako kužite što mislim). Kako je bolje?
    Za pocket stavim dva ili tri sloja ukoliko je materijal tanak poput nekih zerseja, a najcesce sam u pocket stavljala tetru ili mali frotir.
    A za model moras sama izvaliti sta tvom bebacu bolje pase

  33. #133
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ima svašta novo kod nas

  34. #134
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Baš kad sam se nabrijala za šivanje pelena dođe Vještičica i ubije me u pojam

    Jednu sam iskrojila i ručno sašila da vidim kako to uopće izgleda, čini mi se da će biti dobra.
    Kupila sam neki debeli flanel za izvana, do guze će isto biti flanel a u pelenu sam (što mislite o tome) planirala staviti inlet - od pamuka je, nije tvrd kad se opere, a djeluje mi dosta gusto i ne tako lako promočivo.

    P.S. Vještice, ona vunonamatalica što je tata napravio, jel to zamjena za ono ukočeno držanje ruku pa ti netko na njih namata vunu? Ako je, pamtim djetinjstvo između ostalog i po tome jer mi je mama puno štrikala, a ako taj posao kod vas radi radi TM potpuno shvaćam njegov polet da napravi zamjensko pomagalo!

  35. #135
    makka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    785

    Početno

    vještičica

    za sve, pelene, igračkice i posebni za Toshibu

    jesi ti to friško nabavila endlericu ili imaš otprije?

    odlične su CB like

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Super pelenice

    Svaka cast na endlerici, ja vidjela kolika je to skalamerija, mislim na industrijsku i odmah odustala. Voljela bih ipak imati neku kucnu za malu upotrebu, ali ne znam koju? Ako ima neko iskustva, savjet bi dobrodosao.

  37. #137
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    @ LIMA
    Baš kad sam se nabrijala za šivanje pelena dođe Vještičica i ubije me u pojam
    hvala trudim se, trudim
    elem, vunomotalica služi da se na nju pori vuna od odjevnog predmeta koji upravo postaje bivši odjevni predmet i počinje da biva vunica
    Tako smotana vuna (kod nas se to zove "kančelo") se može lakše oprati da se ispravi. E, a onda, ako ne umiješ drugačije, loviš nekoga da je drži na rukama a ti motaš klupče. Mi iz advanced grupe motamo solo, sa koljena 8)
    BTW mislim da ti inlet neće opravdati očekivanja vezano za (ne)promočivost.

    @makka

    Endlerica je mamina. Onomad smo se dugo i uspješno družile. A onda mi se u više navrata pokvarila :mad:.
    Pa sam naravno, u više navrata plaćala popravak .
    Stoga se naše druženje na neko vrijeme prekinulo...
    Sad smo se "pomirile".
    Pelene su rezultat ponovno uspostavljene saradnje

    @ mamina mica
    ova je endlerica+iberdek, Singer, 5 konaca, koštala onomad oko 2000KM evo slička

  38. #138

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Evo i malo noviteta, cisto da vam ne bude dosadno

    http://public.fotki.com/naidah/bumgenius-like-fitted/

    i kako smo se nosali na djecijem festivalu 8)

    http://public.fotki.com/naidah/mei-tai/dscf2799.html
    http://public.fotki.com/naidah/mei-tai/dscf2800.html

    vjesticice: gdje ste je nabavili i ima li malo "laksih" varijanti? Kad bi jos sila sama ta bi bila najbolja

  39. #139
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj mamina mica prvotno napisa
    vjesticice: gdje ste je nabavili i ima li malo "laksih" varijanti?
    Donio čika-gastarbajter iz Njemačke
    Takva, bojim se, nema za manje para :/
    Kod nas je bilo kupiti Bagatove samo endlerica, bez iberdeka, za nekih 400KM. Ali su mi izgledale kao da će se raspasti pri prvom pokušaju šivenja.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Šta je iberdek?

  41. #141
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj mamina mica prvotno napisa
    Šta je iberdek?
    ovo

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    eto vratim se ja iz bolnice nakon četiri dana odmora i imam šta vidjet - mamina mica, vještičice ja sam fest oduševljena sa novim pelenicama :D a igračkice od vještičice neću ni komentirat - što bi dala da i ja to mogu, curke nema vam premca

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    mamina mica; vještičica ne da su lijepe nego predivne, svaka čast

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    lilamili nije valjda sta ozbiljno? Kako je bebica?

    Hvala na pohvalama.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma moram na carski radi septuma rodnice i duple maternice, bojali su se da mi ne pukne maternica pa su me misli ovaj tjed. na carski al sva sreća sve je super i ipak će pričekat punih 38. tjed. tak da se moram javit za tjed. dana opet :D , bar sam se malo odmorila a i moji su me se zaželjeli, i ljudi moji ja već zaboravila kako su novorođenčad male bebuške i sad mi se moje pelene ( one najmanje ) koje sam misla da će brzo prerast čine veelikima ( još bolje )
    moram se pohvalit da mi je stigo bamboo velur s Etsya od Celtic Clothesa ( doduše čekala sam više od tri tjedna da stihne i poučena iskustvom airshwarye bila u uvjerenju da sam bacila noce i da neću vidjet taj materijal ) i to za dosta povoljnu cijenu i jako sam zadovoljna ( stvarno je mekano )

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    čitala sam reklamu u novinama NIvea za intimnu njegu žene i ostala paf kad sam pročitala da se ne preporuča nositi flanel jer da on pospješuje razmnožavanje mikroba, to mi je prva informacija i više ne znam šta da mislim - ako se ne preporuča ženama da nose gaćice od flanela šta je onda sa pelenama :?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Ma ne vjeruj svemu što pišu, ipak je flanel pamuk. Ne vjerujem da moze biti gori od bilo koje sintetike. A ne znam ni da se gaće prave od flanela, to prvi put cujem.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    pa svakako još nisam čula da bebači imaju nekakvih infekcija zbog platnenih pelena, baš sam se iznenadila na takvu informaciju pogotovo zato što se 99 posto pelena radi upravo od flanela,
    nego eto pustili me doma na povjerenje a ja već gledam šta bi prvo počela šivat , nego kažem ja mm-u da kupi mali paket pelena ( ove moje šivane mi se stvarno čine velike naspram malih guzičica koje sam vidla u rodilištu ) a on meni - a šta nisu zdravije ove platnene, drago mi je da ih je prihvatio prije nego što smo ih i počeli koristit

  49. #149
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Flanel može biti (a često i jeste) većim dijelom sintetički. Kad je skroz pamučni naglase da je u pitanju "cotton flanell"

  50. #150

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Flanel može biti (a često i jeste) većim dijelom sintetički. Kad je skroz pamučni naglase da je u pitanju "cotton flanell"
    pravo zboris... jednom mi je sveki poklonila pidzamu od ovog sintetickog flanela, to je uzas zivi za nositi na kozi... dok mi je ovaj 100% pamucni super... bas sam nesto guglala i nadjoh da se bas dosta donjeg vesa i zenskog i muskog a i decijeg radi upravo od njega

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •