Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011
Pokazuje rezultate 501 do 544 od 544

Tema: Šivanje pelena, 15. dio

  1. #501
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    sve su pelene vidljive ovdje
    ostalo je sklonjeno
    sa srećom šivanje i hvala na komplimentima

  2. #502

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    sve su pelene vidljive ovdje
    ostalo je sklonjeno
    sa srećom šivanje i hvala na komplimentima
    pokušavam ostaviti comment na albumu ali ne ide - pa evo ovako:
    Mica je sretna beba/djevojčica - pelenice su zakon! bojim se da ja nikad ne bi skinula pelene da imam ovakve super cool pelene - i naravno super kreativnu mamu BRAVO! sve su mi super!

  3. #503

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Nije me dugo bilo, ali eto. Prvi put postam link na slikice, pa ak sam neš krivo napravila molim da me administratori isprave i upute. Dakle - ovo su pelenice za moju srećicu. Zasada sam samo ove napravila, ali ubrzavam se pa će ih biti valjda još.
    http://public.fotki.com/Iskra-Tisa/pelenice/

  4. #504
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    Baš su ti slatke pelenice! bravo!

  5. #505

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    wow! slatkice-pelenice! hoću ja takve gaće

    bravo vrijedne ruke Tisa-Iskra!

  6. #506

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Hvala curke

  7. #507

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar/Preko
    Postovi
    88

    Početno

    Tisa-Iskra prslatke su pelenice!!
    Po kojem kroju si radila, ja isto počinjem uskoro sa šivanjem, mislim da nisam našla takav kroj, baš mi se sviđaju.

  8. #508

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Po onom jednom što je stavila Vještičica u temi o krojevima - u dijelu sa pdf. fileovima... ček ček Ottobre fitted .

  9. #509

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar/Preko
    Postovi
    88

    Početno

    Hvala, potražit ću.
    Toliko sam toga pročitala i pogledala da sad znam još manje nego na početku :D

  10. #510

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    evo mojih ima svakavih i sfusanih i ne...jos fale cicki (cekam da ih dobijem) ali vise manje to je to za sad...

    bas sam happy kad neku sasijem pa makar i sfusanu

    http://public.fotki.com/CReborn/moje-pelene/

  11. #511
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Rešila sam se da sašijem nekoliko platnenih pelenica, da vidim da li će joj po ovim vrućinama biti prijatnije u njima. Ako nam budu odgovarale mislim da ćemo reći bay bay Pampersu. Odabrala sam jedan od krojeva koje je Vesticica linkala, ali imam par pitanja:
    1. Mislila sam da ono središnje upijajuće jastuče napravim od tetra pelena. U kroju koji sam odabrala piše da ono treba da se sastoji iz 12 komada gaze, 3 komada flanela i 2 komada wadding. Ne piše kojim redom treba ovo slagati. Da li da stavim npr 4 gaze, pa flanel, pa opet 4 gaze, pa flanel ili da stavim svih 12 gaza, pa sva 3 flanela? Takođe šta vi koristite kao taj wadding?
    2. Da li je zaista neophodno nošenje zaštitnih gaćica?
    Izvinjavam se ako se o ovome već pisalo, nemam vremena da detaljno pregledam ceo podforum.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Angelina - pelene su ti baš slatke.

  13. #513

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Tisa-Iskra prvotno napisa Vidi poruku
    Angelina - pelene su ti baš slatke.
    hvala draga...jos sam napravial i stavila cicke...sad ih imam 13 i tu stajem dok se ne uvjerium da mi je to ok...
    btw. ako nekome treba cicak od 5cm imam ga cijelo cudo (kupljeno krivo u velikoj kolicini) pa ga prodajem

  14. #514
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    IvanaR, vjerujem da su pelene već sašivene, ali zbog drugih ću napisati da unutarnji sloj može biti debeo koliko ti želiš, a ne zaboravi da se pelene s manje slojeva brže suše, a i teže se dogodi da ostane praška u samoj peleni. Dobru moć upijanja možeš postići i dodatnim uloškom koji je odvojen od pelene, zaseban, ili samom tetra pelenom koju presaviješ nekoliko puta i staviš u pelenu, a super se brzo osuši i jako dobro upija.
    Zaštitne gačice su obavezne ako ćeš preko pelene dijete obući u još neku odjeću, body, hlačice.. jer će inače mokrača za čas namoćiti dijete pa ćeš ga morati kompletno presvlačiti. Ljeti mogu biti samo u peleni, to je idealno jer odmah znaš kada je beba pišala i možeš je presvuči.

  15. #515

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    14

    Početno

    Evo i mene na vašoj temi.
    Najprije sam proučavala teme tu i na drugim forumima, poskidala nekoliko krojeva i evo, danas sašila svoju prvu fitted pelenicu po kroju sa stranice ottobre.
    Moram priznati da je lakše nego što sam mislila.
    Naravno, poslije ovog prototipa imam nekoliko ispravki.
    Čini mi se da lastika koja ide sa strane nije dovoljno stisnula ovaj dio koji ide oko nogice, kao da mi to sve skupa pleše iako sam stavila 25 cm lastike koliko piše u kroju.
    Cijela pelena mi izgleda preedugačka, čičak sam na jednom mjestu sašila preblizu ruba....
    ali sve su to stvari koje se daju ispraviti.
    Nadam se da ćemo se još družiti, bacite koji savjet ako imate za mene
    Posljednje uređivanje od Olive : 18.08.2010. at 13:37

  16. #516
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Cure, šivalice, trebam preporuku - gdje kupujete/naručujete čičak traku za platnene?
    hvala

  17. #517
    majka3

    Početno

    Upadam ali uspjela sam nabaviti šivaću mašinu Singer 518 ali nemam uputstva. Može li netko pomoći?

  18. #518

  19. #519
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znate li gdej se mogu kupiti konci za sivanje pletenine? Znaci oni neki prozracni, poliesterski, za endlericu.

  20. #520
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zaboravila sam napisati da ne mislim na obicnu pamucnu pleteninu, nego na vunenu ili tkanine za kupaće i slicno.

  21. #521
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    vani, u nas nema
    zove se "Wooly Nylon"

  22. #522
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Fala, nadala sam se da ces se ti javiti.

  23. #523
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    cure upravo sam prolistala cijeli ovaj petnajsti dio o šivanju pelena
    i nigdje nebrem pronaci od kud naručujete bambus za pelene?
    Ako ga naručujete? Čini mi se tak super mekani pa sam mislila da vidim i ja
    kolko to košta i di ima?
    Imate kakvi savjet di bi mogla naručiti?

  24. #524
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    našla!

  25. #525
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ako nekome treba pul, erika rasprodaje zalihe:
    http://shop.ebay.com/cyaclothdiapers...id=p4340.l2562

  26. #526

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    ne znam jesam li na dobrom topicu, ali htjela bih sašiti vuneni longies (tj. ne ja nego baka ). Zna li netko koji tip vune tj što trebam kupiti za to? Dakle, ne bi bilo pletenje na igle nego krojenje... hmmmm... kužite pitanje?

  27. #527
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    vuneni žersej/pleteninu

  28. #528

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    hmmm... a što toga ima za kupiti kod nas?

  29. #529
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kod nas ima (BiH), ali ipak preporučujem second hand radnje i jako jeftine kašmirsko/vuneno/angoraste kombinacije velikih muških vesti/rolovki
    od jedne se lako da izvući dvoje hlačice - jedne od rukava, jedne od prednjice i leđa, a sve za malo novaca
    uz to ti je poznat sastav, koji uvijek stoji na etiketi, za razliku od prodavnica metraže, gdje je postojanje deklaracije tkanine endemično poput čovječije ribice

  30. #530

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    hvala, draga

    edit: sjetila sam se još nečega. Dal' konac može biti običan ili onaj nekakav wooly nylon (ili kako se već zove :ne zna: )?
    Posljednje uređivanje od elly07 : 08.09.2011. at 20:51

  31. #531
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moze i obican. Nema nikakvih problema ni poteškoća, osim sto je s woolijem šav nekako mekši.

  32. #532
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    ko što reče drugarica Marta - može i običan konac, ali wooly nylon je mekši i drži formu šava bolje nego običan konac
    naravno, pričamo o šivenju endlericom/overlok mašinom
    šivenje običnom šivaćom mašinom ne preporučujem

  33. #533

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    ženske moje drage, hvala... javim se ako uspijem bilo što iskemijati s bakom iako, moram priznati, imam strahove.
    Ona lakša i skuplja varijanta: ima li igdje u Hrvatskoj ili okolici za kupiti vunenih longiesa? Ono što sam gledala na Etsy je skupoooooo

  34. #534

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Promjenila bih čičak na nekim pelenama.Kupila neki koji se samo zalijepi ko naljepnica,već ima sloj ljepila.U trgovini,na deklaraciji piše da drži pranje na 60.Dali je netko takav čičak koristio?Mislim da je sigurnije da prođem i sa mašinom.što mislite?

  35. #535

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    probaj na jednoj pa nam javi

    ono što sam sigurna je da se nakon toga sigurno više ne može mijenjati čičak

    meni je to zakapčanje platnenih pelena njihov najdosadniji dio - sve što sam našila je prekratko trajalo, a snappi mi nije ništa hvatao, čak ni tetre, čak ni na lutki

  36. #536
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj Bonavia prvotno napisa Vidi poruku
    Promjenila bih čičak na nekim pelenama.Kupila neki koji se samo zalijepi ko naljepnica,već ima sloj ljepila.U trgovini,na deklaraciji piše da drži pranje na 60.Dali je netko takav čičak koristio?Mislim da je sigurnije da prođem i sa mašinom.što mislite?
    Ja sam pokusala sa tim cickom, i ne bih vise. Kao prvo dok sam ih sivala na iglu mi se nakupilo to ljepilo s njega i onda mi je pocela zapinjati i sav se konac zapetljao. Mozda sam na dvije pelene uspjela ih zasiti, i poslije kada se istrosio i kada sam ga htjela mjenjati jedva sam ga skinula, sve je bilo ljepljivo ispod.
    Neznam kako bi bilo i koliko bi drzao bez sivanja..

  37. #537
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    iskusne sivalice imate kakvu preporuku za gumice? sve su vremenom oslabile, pa sam mislila molit nekog da mi samo s unutarnje strane pocketica prisije novu. koliko bi to otprilike cm bilo i na sto da pazim kad kupujem?

  38. #538

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    iskusne sivalice imate kakvu preporuku za gumice? sve su vremenom oslabile, pa sam mislila molit nekog da mi samo s unutarnje strane pocketica prisije novu. koliko bi to otprilike cm bilo i na sto da pazim kad kupujem?
    sve gumice s vremenom oslabe, tako je to

    ako je za pocketice, one nisu punjene, pa je po meni gumica debljine 6 mm najbolja jer će biti najudobnije. možeš uzeti i debljine 8 mm, ali to po meni bude onda nekako previše čvrsto, što ja ne volim na platnenima

    metar tih gumica ti je oko 2kn, tako da slobodno uzmi dva, tri metra

    nije problem ušiti novu lastiku, najteži dio je skinuti staru, e to je gnjavaža

  39. #539
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Hvala
    S obzirom da su ove skroz otisle, ja ih ne bi ni skidala, a nisu nigdje do koze, pa mislim da ne bi smetale.
    Ja bi to molila nekog tko nema veze s platnenima, ali ima s masinom, jel trebam znati neke tocne mjere- tipa ovoliko cm gumice na ovoliko cm pelene ili ce se snaci?

  40. #540

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    tko zna osnove šivanja neće imati problema s time, samo će prema postojećoj gumici nadodati nove

    možete možda napraviti na jednoj pa s isprobavanjem vidjeti je li dobro, te treba li možda koji cm dodati i gdje

    ali ja mislim da neće pogriješiti ako tako mekanu gumicu doda2 cm sa svake strane, no nije odviše bitno

  41. #541
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    cure jeste li koristile kroj verybaby pelena, i kako ste zadovoljne? imaju 2 vrste, pa ne znam koji da uzmem.

  42. #542
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Malo sam pregledavala što ima novog...
    bacam se na šivanje, jer smo stare zalihe uglavnom podijelili. Pa pomalo kupujem flanel i skupljam stare krpice za reciklažu.

    Gledala sam po topicu, ali nisam skužila da li se negdje u Zg može kupiti bambus?

    I gdje se može kupit čičak traka širine 3 cm, gledala sam po novom Zg na par mjesta i imaju ili 2 sm ili nemju uopće čička.

  43. #543
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Zar više nitko ne šiva pelenice?

    Imam za pokloniti nešto izrezanih komada za pelene vel. 86. Treba li kome?

  44. #544
    Ines_ avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    4

    Početno

    Ima nas još koji šivamo pelene, ali ja sam još daleko od broja 86
    Mene zanima jel se što promijenilo sa drukerima, dali ih se može kupiti negdje u Zagrebu?

Stranica 11 od 11 PrviPrvi ... 91011

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •