Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 544

Tema: Šivanje pelena, 15. dio

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Jedno pitanje???
    Šijem pelene po Vještičicinom upustvu i stvarno su super :D . Drže cijelu noć i nikada nisu promočile. U uložak stavljam 6-8 slojeva flanel, frotir, restlovi itd.
    Kada stavim u sušilicu sav se veš osuši ali one ostanu vlažne. Da li trebam stavljati manje slojeva i koliko se vama suše takve pelene.

  2. #2
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja stavim na program za skroz suho. Sušilica ima senzor i većinom se osuše skroz. Ako i ostanu malo vlažne, osušim do kraja na radijatoru (da, da i dalje grijemo stan... ne da se pokriti...)
    Ima još jedan štos. Nikad ne stavljam punu mašinu pelena da se suše, uvijek pola

  3. #3
    Marijasara avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Uskoplje, BiH
    Postovi
    28

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Jedno pitanje???
    Šijem pelene po Vještičicinom upustvu i stvarno su super :D . Drže cijelu noć i nikada nisu promočile. U uložak stavljam 6-8 slojeva flanel, frotir, restlovi itd.
    Kada stavim u sušilicu sav se veš osuši ali one ostanu vlažne. Da li trebam stavljati manje slojeva i koliko se vama suše takve pelene.
    I ja bih pitanje!
    A šivaš li od frotira i vanjski dio kao kod Vještičice ili nešto drugo stavljaš? Ja sam ih radila i vanjski dio od flanela tako da znaju poplaviti krevetić po noći.

  4. #4
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj triplemama prvotno napisa
    Jedno pitanje???
    Šijem pelene po Vještičicinom upustvu i stvarno su super :D . Drže cijelu noć i nikada nisu promočile. U uložak stavljam 6-8 slojeva flanel, frotir, restlovi itd.
    Kada stavim u sušilicu sav se veš osuši ali one ostanu vlažne. Da li trebam stavljati manje slojeva i koliko se vama suše takve pelene.
    To je za očekivati jer imaju puno slojeva. Ja ih dosušim na zraku preko noći da budem sigurna da su skroz suhe prije nego ih slažem u ladicu.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj Marijasara prvotno napisa
    I ja bih pitanje!
    A šivaš li od frotira i vanjski dio kao kod Vještičice ili nešto drugo stavljaš? Ja sam ih radila i vanjski dio od flanela tako da znaju poplaviti krevetić po noći.
    Ja nijednu nemam od frotira s vana. Sve su od flanela ili posteljnog platna. Pelena mi nikada nije promočila iako ujutro bude sva puna. Možda je do covera.

  6. #6
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Marijasara prvotno napisa
    I ja bih pitanje!
    A šivaš li od frotira i vanjski dio kao kod Vještičice ili nešto drugo stavljaš? Ja sam ih radila i vanjski dio od flanela tako da znaju poplaviti krevetić po noći.
    Možda sama pelena ima nedovoljno slojeva :?
    Jer džaba ti soaker od 8 slojeva ako i sama pelena (pogotovo noćna!) nema bar još dva sloja pored sloja do guze i spoljnjeg.

  7. #7
    shogi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    285

    Početno

    nama se skoro svaku noć događalo curenje :shock:
    N, doduše, ima skoro dvije godine, još i cica, pa se tako nakupi dosta tekućine
    više po noći ne nosimo pelene od flanela, nego obje strane moraju biti frotir i to sa što debljim ušima, s ušivenim ulošcima od 2-3 frotira + tetra unutra...i još se dogodi da procuri
    oko nogica nikad ne curi...samo sastrane

    nemammo više furmule...moramo krenuti na WC 8)

  8. #8
    Marijasara avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Uskoplje, BiH
    Postovi
    28

    Početno

    Definitivno!!!
    Dobra strana (pored svih ostalih, naravno) platnenih je i ova psihološka:da dijete uočava da je mokro. Moja mala je tako počela (nudimo joj) ići na tutu sa 7 mjeseci i već (kuc-kuc) 2 mjeseca (sad joj je 9) nije kakila u pelene. Pa i pored curenja, mmi smo sretni i zadovoljni.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    lilamili

  11. #11
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    lilamili
    divna je

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno


  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    lilamili bravoooooo

  14. #14
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Super lilamili!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    to je također reciklirana majca, moram priznat da sam škrta i još se nisam udostojila koristiti nove materijale, čekam da upristojim krojeve i da to probam na bebi

  16. #16
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Lilami koji je to kroj izgleda bas slatko?
    Ja cu pomalo skidati pelene kad zatopli, citala sam na bezpelenasima za neke open-crotch hlacice iliti kineske hlacice sa otvorenim medjunozjem. Zvuci mi zgodno, dijete cucne, one se same razmaknu i popiski se, a opet mu toplo. Znam da nije za ovaj topic o sivanju pelena al me zanima jel netko mozda ima kroj za takve hlacice? Ja sam samo ovo nasla
    http://cuddlebugg.com/misc/pants/pottypants.html
    Ili ako znate da se o tome negdje raspravljalo ili da otvorim novi topik, a gdje onda da ga otvorim?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    kroj sam napravila sama u kombinaciji svih do sada nađenih, jednog dana kad popravim skener i usavršim kroj do kraja možda ga i pokušam stavit na internet

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Nova pelenica po zzoru na novu BumGenius sa sakrivenim dzepom za kasne nocne izlaske, da se malo dotjeramo... 8) Usi se razvlace tako da bolje pristaje.

    zadovoljni model

    http://public.fotki.com/naidah/hena/dscf2742.html


    anchie76 editirala dio posta

  19. #19
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Super pelena!

  20. #20
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Lilami koji je to kroj izgleda bas slatko?
    Ja cu pomalo skidati pelene kad zatopli, citala sam na bezpelenasima za neke open-crotch hlacice iliti kineske hlacice sa otvorenim medjunozjem. Zvuci mi zgodno, dijete cucne, one se same razmaknu i popiski se, a opet mu toplo. Znam da nije za ovaj topic o sivanju pelena al me zanima jel netko mozda ima kroj za takve hlacice? Ja sam samo ovo nasla
    http://cuddlebugg.com/misc/pants/pottypants.html
    Ili ako znate da se o tome negdje raspravljalo ili da otvorim novi topik, a gdje onda da ga otvorim?
    Pa to ti je kroj!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    mamina mica :D
    sviđa mi se kroj morat ću ga isprobat

  22. #22
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj mina30 prvotno napisa
    Lilami koji je to kroj izgleda bas slatko?
    Ja cu pomalo skidati pelene kad zatopli, citala sam na bezpelenasima za neke open-crotch hlacice iliti kineske hlacice sa otvorenim medjunozjem. Zvuci mi zgodno, dijete cucne, one se same razmaknu i popiski se, a opet mu toplo. Znam da nije za ovaj topic o sivanju pelena al me zanima jel netko mozda ima kroj za takve hlacice? Ja sam samo ovo nasla
    http://cuddlebugg.com/misc/pants/pottypants.html
    Ili ako znate da se o tome negdje raspravljalo ili da otvorim novi topik, a gdje onda da ga otvorim?
    Pa to ti je kroj!
    Ma znam da je to kroj, ali bas nisam dobro skuzila uputstva za sivanje, a i na stranici s koje sam ga skinula neka cure je rekla da je po tome sivala i da nije bas dobro ispalo. A nista napravit cu jedan probni

  23. #23
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    evo i moje prve tri pelenice :D (treća je malo neuredna jer me mašina zeza )

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    super i dobrodosla u klub sivanja

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    :D dobrodošla
    super su pelenice

  26. #26
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    hvala

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Hocu da nabavim Omniteh-ovu presu za plasticne drukere da se malo modernizujemo. Ima li ko iskustva sta mi treba jos osim prese, koji profil drukera da uzmem i koliko su kvalitetni njihovi drukeri. E jos posto bi uzimala i drukere iz Amerike mogu li koristiti ovu presu za njih?
    Puno pitanja.... :?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    evo da se i ja prijavim

    citam vas vec neko vreme, studiram krojeve, materijale i vase savete i iskustva... et voila: moja prva HM pelena
    sad je na redu test faza, i ispravljanje gresaka i propusta, pa ako se pokaze kako valja i n. bude zadovoljan, krecemo u masovnu proizvodnju :D

  29. #29
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Prava "muska" Odlicno, samo naprijed!

  30. #30
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Dobrodošlica i novim mamama šivalicama
    Pelene su vam super!

    mamina mica presa je - presa. Svejedno je koje drikere koristiš sve dok imaš dijelove koji se mijenjaju u zavisnosti od drikera koje koristiš
    Kad izvana poručuješ drikere uvijek u ponudi imaju i one metalne dijelove koji izgledaju kao mali valjčići. Oni služe da u njih "sjednu" drikeri koje kasnije pritisneš na presu. Samo je bitno da oni pašu u samu presu. To ustanoviš tako što kupiš te valjčiće i onda ideš kupovati presu i na licu mjesta utvrdiš jel' pašu u nju. A trebalo bi da pašu, jer mislim da su standardizovani, kao npr. vijci, matice i slične "mehaničke" trice.
    Na netu za platnene pelene preporučuju plastične drikere veličine 20, a metalne 16 i naviše. Ne znam koliko je to u milimetrima.

    Ja šijem nove pelene, ali nemam drikera (i ko za inat nema ih ni u jednom dućanu za kupiti :mad: )Tako da do pola sašivene čekaju ujku da donese drikere iz BGD

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Da te opet zagnjavim vjestice,
    imas li ti presu za plasticne ili metalne? Ja bih to uzela iz ZG preko rodbine pa ne bi mogla probati da li pasu. Oni u Zg nude drikere od 10, 14,16,18 mm. Sta mislis koji idu na pelene. Mozda imas kupovnu pa mi molimte izmjeri, da ne kupim bezveze.

  32. #32
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Nemam presu, samo sam, potaknuta tvojim pitanjem , malo razgledala na netu. Plastične drikere imam na dvije pelene, na rodinoj pusi i cuddlebuns. RP je na pranju, a drikeri na CB su promjera vanjski dio (u boji) 12mm, unutrašnji dio (ženski) 10mm. Nemam pojma koja je to veličina u američkim mjerama :? Jesi li sigurna da ovi u ZG obilježavaju drikere po veličini ili po mjerama u mm? Jer ja imam Prym-ove metalne drikere koji nose oznaku 11 a nemaju 11 mm u promjeru... :/
    I ja sam vještičica ima na forumu i vjestica, al' ona još ne šije platnene pelene

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Sorry zbog imena vještičice.
    Kad sam pricala sa gosp. koja prodaje prese rekla je da je to mjera u mm. A za americke ne znam da pretvaram. Mozda da mi posalju drikere pa da izmjerim...Potrajace znam...Negdje sam procitala, na forumu, da drikeri iz ZG i nisu kvalitetni pa se zato dvoumim koje da uzmem. Kad bi mi se javio neko ko ima presu....

  34. #34
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    No frks, ovo za ime je samo šala
    A za drikere ti ne umijem dalje pomoći, sori

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    supač miljica
    ovo za prešu i drukere i mene zanima al kolko sam ja shvatila jedna je cura/žena na forumu napisala da je kupila tu prešu u Omnitehu i da joj nisu pasali nastavci naručeni iz Amerike, a da su ovi iz Omniteha završili u smeću pa sad ne znam više :/
    ne znam koliko uopće loši mogu bit drukeri, svakako ak nađeš odgovor na svoja pitanja obznani i nama za svaki slučaj

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    evo jedne taze ispod masine

    http://public.fotki.com/naidah/fitte.../dscf2793.html

    za drikere se jos nisam odlucila, najvise bih voljela kad bi se nasla dobra dusa i sve mi to donese iz Amerike

    a moze se i bez drikera...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    mamina mica pelena je strašna :shock:
    definitivno se može bez drukera, čičci su meni zakon, imam zaštitne sa drukerima i moram priznat da iako ih još nisam isprobala na bebi izgleda mi praktičnije kopčanje čičcima
    al šalu na stranu i ja bi rado prešu i drukere, čisto da bude zanimljivije
    ja ludujem po Etsy-ju i gledam šta sve tamo ima za kupit , aishwarya , evo baš sam maloj sašila torbicu po uzoru na jednu koju sam tamo vidjela

  38. #38
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    mamina mica super izgleda!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    154

    Početno

    Hvala, hvala :D

    Mislila sam sarati po njoj, tipa brkova, nosa i sl. ali malena mi nije dala... Iduci put.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Mamina mica

  41. #41
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    ja ludujem po Etsy-ju i gledam šta sve tamo ima za kupit , aishwarya

    A sto reći, nit ja nisam bolja..stigli mi neki preslatki materijali, a ja nemam flanela. Emporio mi najbliži, a tamo tvrde da je flanel zimski materijal pa ga stoga nema smisla držat ljeti :/
    I tako proizvodnja stoji.
    Mamina mico pelena je ludnica! Super mi je kako svaka šivalica ima svoj stil.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma Etsy je zakon, dobila sam sto ideja za šivanje svega i svačega i što da kažem - mašina radi i radi ( kad god imam vremena ) - ak me istjeraju iz kuće zna se tko je kriv
    da i meni je super što svatko ima svoj stil pelenica, zato ih ja do daljnjeg ne šijem jer želim vidjet koji kroj će najbolje pasati mojoj bebici
    a materijal se gomila 8)

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    12

    Početno mlada mama :(

    MOLIM VAS POMOC!!!
    Dal mi neko može objasnit od pocetka izradu pelena kod kuce?
    Znaci od materijala koje koristite,kako se rade ulošci za pelene ..krojevi,drukeri ili cicak...
    bas sam tele za pelene,a htjela bi svojoj bebi napravit barem jednu kad dođe na svijet..inace imam dara za sivanje,ali u ovim svim podacima sam se izgubila totalno ((
    Da mi neko pošalje slikicu gotove pelene i kak ste ju od pocetka radile...
    Najzahvalnija na svijetu cu vam bit

  44. #44
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Jesi li pogledala upute kod vještičice, korak po korak? Meni je to najviše pomoglo.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    12

    Početno

    nisam ....
    gdje to mogu pogledat ?

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    12

    Početno

    mislis na krojeve za sivanje na drugom dijelu?
    to sam vidla i skinula par stvari samo bas ne kuzim kak dalje ...bas bi m itrebo to neko pokazat..ak nista otici cu nekom ko se razumije u krojeve pa da mi objasni...brzo pamtim osim ak me nije lupila trudnicka tupavost )

  47. #47
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Pelenuške my way, imaš link u potpisu.
    Ako te još što bude zanimalo, tu sam

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Evo na ovo je mislila. Slavne Vještičicine upute za šivenje
    Hvala Vještičici po njima sam i ja sašila prvu pelenu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Valjda se Vještičica neljuti što joj ovoliko publiciramo album ali meni je stvarno pomoga. Ne bih mogla maknuti bez njega

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    12

    Početno

    hvala curke...da je bar neko objašnjenje kraj svake slikice...
    kroj sam skinula sa neta....
    ali neke stvari i dalje ne kuzim....
    stvarno sam smotana

Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •