Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 125

Tema: nasilje u obitelji

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    69

    Početno

    vidim da su se strasti opet zahuktale!
    ma, Tata, pomalo pretjerujes, moram ti reci! ka sta je i mama courage rekla, nitko te nije iznapadao. to je samo forum, ne kuzim zasto to sve shvacas toliko osobno?! i sam si rekao da te od njih nitko ne poznaje zapravo, sta se onda toliko brines oko tog kvotiranja - kada smo vec kod toga, ja jos nisam skuzila kako se to uopce radi, pa uvik, jadna, pisem sta je neko napisa... ako me netko moze uputiti, hvala!
    no, evo zakomila sam s mojon mrvom na krevetu oko 22.30, sad sam se probudila, stavila je u njen krevetic, moran nesto s neta ionako skinit za faks, pa cu ici spremat ispit, ali da se najprije vama javim. odvojili ste svoje vrime (neki i zivce) kada sam vas upitala za savjet, pa je red da vam javim najnovije, pozitivne promjene. drago mi je sta ih konacno i ima u ciloj zavrzlami! :D
    dakle, jucer mi je MM rekao da mu triba moja pomoc oko firme, rekla sam da nema problema (kao). to je podrazumijevalo da odredeno vrime provedemo sami, ali ja sam se tila osigurati (sta ja znam sta njemu moze susnit u glavu!) pa sam zamolila odredenu osobu iz firme da nam takoder pomogne i bude s nama. u tome je bila kvaka, ako je njemu to problem (a ocito da je), da kaze drugima kako se moraju malo vise ukljuciti, onda to ja mogu napraviti bez dreke i ko zna cega. danas sam to napravila i ispalo je odlicno i zahvalna sam njemu sta mi je konacno pustija da to napravim. ne samo to, nego i svi smo se bolje osjecali. korisno u najmanju ruku!
    nakon toga smo malena i ja proveli cilo popodne kod njega i njegovih. dok je ona spavala, uspili smo sisti i dogovoriti neke stvari (poslusala sam vas i prestala odgovarati na njegove sms-ove, vec se suocila s njim). kada smo poceli razgovarati o onom sta je bilo, reka mi je da je to samo glumija da me zaplasi ( to je najnovija verzija ). rekla sam mu jasno i glasno na to da znam razliku izmedu glume i zbilje, da to samo sebi maze oci, a da ja ne planiram biti pod konstantnim stresom cili zivot oce me ko zviznit ili ne i da ne planiram ponavljanje onog sta smo vec prozivili. u tom slucaju, rekla sam da odma mozemo svak svojim putem. skuzija je da mislim ozbiljno, te nas je danas popodne narucija za termin kod mog ujca. moram naglasiti i to da dok smo radili, me pitao da li sam mu donila broj di nas moze naruciti. to je pozitivno da je razmislja o tome i svjestan da moramo proci taj dio!
    veceras smo obiteljski isli s malenon na ljulje. ona se spasila sta vidi oboje zajedno. jucer mi je doslo plakati kada smo bili kod njegovih. on je isa rucati juhu, a ona je kategoricki mrzi. medutim, kada sam joj rekla da idemo "doma" (bidno dite mislim da vise niti ne zna di je to, ne znam ni ja, a kamoli ona), pocela je plakati i vikati "kod tate, papati juhu". danas mi kaze i njegova mama da moramo radi nje dati jos jednu sansu. da su i njoj dosle suze jucer. i ima pravo, malenoj toliko dugujemo da potrazimo pomoc i poradimo na odnosu. ali jos jedan kiks u obliku fizickog obracuna i gotovo je!!! zauvik!!! moram reci da je i smanjija satnicu obavljanja posla od naseg ekscesa. ne u smislu da ne radi vise, naravno da radi, bori se, ali napravi pauzu i danas ju je proveja s nama. ja nista vise nisam ni trazila. nije ni on robot, ne moze radit ka na traci, triba i njemu odmora. danas sam tek skuzila popodne koliko to fali, da budemo obitelj. da budemo zajedno i u miru. nadam se, stvarno se nadam da cemo uspiti. i da se scene od nekidan nece vise nikada, NIKADA ponoviti. jer ce u tom slucaju cili nas trud past u vodu. nadam se da je svjestan toga.
    drzim ga za ric da ce se potruditi, kako je i obeca. kako je tuzno bilo veceras kada smo morale ici ca. ali ako sad popustim i pridem priko ovoga, ponoviti ce se. moramo rijesiti ovaj problem u korijenu, odma i sada, bez odgode. bolje sada bez njega i uz strucnu pomoc, nego s njim dobivati batine ili ko zna sta. prizivit cemo svi troje!
    ne mogu vam opisati koliko sam trenutno sritna sta je prista na pomoc i sta cemo ici. bas sam sritna! znam da nema garancije, ali korak po korak. kako se kaze, kamen po kamen palaca, zrno po zrno pogaca. ako nam i ne pomogne, barem cu znati da sam probala sve sta sam mogla. i dite ce mi znati da je mama probala. bitno je za sada da je pokaza volju da rijesimo problem.
    eto, toliko od mene za ovi put. svima se zahvaljujem jos jednom na svemu, fala vam sta se bili uz mene. naravno da cu vam se opet javitis novostima. drzite fige da nam uspije! a ja idem uciti sad.

  2. #52
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj bertha prvotno napisa
    ...kada smo vec kod toga, ja jos nisam skuzila kako se to uopce radi, pa uvik, jadna, pisem sta je neko napisa... ako me netko moze uputiti, hvala!
    klikneš na quote u desnom uglu nečijeg posta i otvori ti se prozorčić za pisanje poruke s citiranim postom.
    u ovom slučaju sam izbrisala ostatak tvog posta i ostavila samo dio koji sam htjela citirati pazeći da ne izbrišem uglate zagrade na početku i kraju posta u kojima piše "quote".
    nadam se da sam pomogla.

    kod većeg problema mislim da ste na pravom putu i držim vam fige.

  3. #53
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    uvijek kad se netko izrazi rečenicom tipa
    Svi bi odmah razarali brakove, slali u zatvore, izolirali oca od djeteta.. i zbog jednog, po svemu sudeći, očigledno nehotično afektiranog hvatanja za vrat, dakle čak ni šamara ili više, a uz to sa deklariranim osjećajem krivice i pokajanja počinitelja, činili djeci nepopravljivu prazninu u odrastanju!
    mene to tolko natjera na bljuvanje da nemam snage više čitat.
    "nehotično afektirano hvatanje za vrat" :shock:
    još malo bit će i nehotičan afektiran pucanj u čelo
    prestrašno.
    bestijalne Berthine provokacije njemu
    ovo mi je još draže, krasota jedna od rečenice,...
    ti fakat, "Tata", ne možeš sad litanijama od pola stranice obrisat ovakve izjave :/
    Može čovjek bit nervozan jer mu je teško na poslu i jer mu je težak život, može bit pod stresom, može se imat ne imat strpljenja za njeno deranje i može je poslat u krasni, može ne bit dovoljno zrel da shvati da ni ženi s malom bebom koja ga gleda takvog ne cvjetaju ruže i nije ludo raspoložena, može je i varat ako hoće i ne dolazit doma...AL ONAJ TREN KAD JE UHVATI ZA VRAT DA SE ONA BOJI I ZOVE POMOĆ on treba u ZATVOR, a s njime i svi koji misle da to nije ništa strašno.
    Nema veće praznine u odrastanju od one kad ne vrištiš "tata, pusti mamu" to je grozna praznina, moram priznat, sigurno djeca cura koje su to doživile mogu reč da im jako fali.
    AJd, molim te, stisni opciju pregledaj prije slanja posta.

  4. #54
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ali korak po korak. kako se kaze, kamen po kamen palaca, zrno po zrno pogaca. ako nam i ne pomogne, barem cu znati da sam probala sve sta sam mogla. i dite ce mi znati da je mama probala. bitno je za sada da je pokaza volju da rijesimo problem.
    nadam se da ćete uspijeti

  5. #55
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    isto imam iskustvo - jedan udarac....

    i, bertha, znas sta - nakon sto sam otisla mjesec dana od njega a on je isao na terapiju pa i par puta kod bracnog savjetnika, dala sam mu jos jednu sansu ...


    nakon par mjeseci smo se bez daljenjeg fizickog obracunavanja - razisli...

    cak je ON MENE ostavio...

    fizicki udarac (cak i slucajan ili u naletu a kamoli davljenje) je eskalacija problema koji su jaaaako duboki...
    otvorio nam je oci da nam veza nije 'samo' losa nego katastrofalna...


    i sad sa finom distancom radimo na nasem odnosu... prijateljskom i suroditeljskom... za nista vise nema sanse...
    kad je fizicki obracun u pitanju - mislim da je mudro rjesavati probleme u odnosu (i sami sa sobom) fizicki odvojeno...
    cak i nakon zescih verbalnih obracuna...



    jos nesto- moja mama je prosla fizicko nasilje od tate - i NIKAD joj ne bi oprostila da je ostala i sekundu dulje u tom braku!!!

    koliko ja god imala fine osjecaje prema tati... i sjecanja...
    da je zivio s nama - moje djetinjstvo bi bilo horor ili bar tragedija...
    a ovako je bilo izuzetno lijepo i toplo!
    tatu sam imala u naj izdanju...
    a bome i mamu...

    meni je 'ostati zajedno zbog djece' jednostavno nevjerojatno za cuti u 21. stoljecu... iz koje bolesne bajke je ta fraza ispala... :?

    'rastati se da djeca imaju mir i ne svjedoce nasilju' mi se cini sasvim razumno i ljudski...
    pa se lako vi onda nalazite kao ljubavnici ako su neki 'smijesni' osjecaji jos uvijek u igri ili ako si zelite dati jos jednu sansu ili ako ne mozete samo tako prekinuti ili cak ni ako ni sami jos ne znate zasto se nalazite...

    no osigurati mir i toplinu u kuci je roditeljska/starateljska duznost a ne osigurati fizicki suzivot (kakav god on bio) dva najbliza sudionika u bioloskoj reprodukciji...
    lucky, u potpunosti se slažem sa tobom, ali sad se ja pitam što sa onim ženama koje su financijski ovisne i nemaju NIKOGA i sa par male dječice za skutama?? :?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    onda jadne trpe...jer ne može se samo tako otići u sigurnu kuću

    zašto?

    nema mjesta, prepunjeni kapaciteti, zvala frendica s nasilnikom u kući..ispalo doslovce da trebaš imati vezu kako bi se tamo smjestio (odnosno smjestila)

  7. #57
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    lucky, u potpunosti se slažem sa tobom, ali sad se ja pitam što sa onim ženama koje su financijski ovisne i nemaju NIKOGA i sa par male dječice za skutama?? :?
    Mogu zvati b.a.b.e., one imaju sklonista bas za te mame i djecu a rade i na osposobljavanju zena u sklonistu tako da se mogu i zaposlit.

  8. #58
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    sofke to je sigurno istina da su pune kuće ( )ali se iskreno nadam da ne biraju po vezi vec da pokusavaju procjenit kad je pomoc najhitnija... tj. da ce se uvijek mjesta naci za zenu kojoj je zivot ugrozen, npr. zenu na koju je muz pucao ili prijeti pucati vatrenim oruzjem, i slicno...
    ne zelim ni na koji nacin umanjit neciju patnju samo kazem... dok su kapaciteti premali oni se moraju fokusirat na najhitnije...

  9. #59
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj bertha prvotno napisa
    ma, Tata, pomalo pretjerujes, moram ti reci! ka sta je i mama courage rekla, nitko te nije iznapadao. to je samo forum, ne kuzim zasto to sve shvacas toliko osobno?!
    Ma stvarno Bertha, evo ni sam neznam zasto to sve shvacam toliko osobno:

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    tata, meni tvoj post smrdi na nasilnika koj sam za sebe ima opravdanje za ispade bijesa i nasilja
    Citiraj Trina prvotno napisa
    ]Tata!dosad nisam odgovorila na nijedan tvoj post a svaki sam pročitala.Nakon ovog što si napisao ti se čudiš što si razveden?Slažem se sa Stray Cat,zvučiš kao nasilnik koji pravda takve pothvate.

    Očito postoje podvojeni kriteriji kad nešto kaže žena, a kad muško! moje se secira u milion komada i traži dlaka loše ili nedorečene konstrukcije u jajetu pokušanog objektivnog mišljenja, a na direktno pljuvanje po Tatinoj životnoj sudbini i omalovažavanju karaktera, vjerojatno svi ostanu sa smješkom na licu, što mu je eto žena fino smjestila! Ma ne shvaćate vi mene da je nasilje nasilje i da žensko nasilje nad muškima, takvo kao nasilje, uopće ni ne doživljavate, jer ste vi jadan nejaki spol, pa sitni nemožete niti povrijedit ičime, a jezici su vam gori od mačeta i to vam je nasilje, naravno - OPRAVDANO, al uredno u prvim redovima istupate na muške napade iziritiranošću ženskim napadom!

    Nasilje je nasilje!

    Netko je iznio definiciju psihičkog nasilja i ja ga potpuno mogu vidjeti u prethodnici slučaja koji je donio ovoliku buru na forumu "uvrede, podcjenjivanje, izrugivanje, omalovažavanje, ucjene" sve je to bilo prisutno u Berthinom nastupu, neka me sama slobodno ispravi, ako nije. Nametanje izričito svoga stava i mišljenja omalovažavanjem njegovog, je direktno prezimanje kontrole nad njim, a očito bez njegove volje i suglasnosti!

    Citiraj bertha prvotno napisa
    slazem se da poimanje nasilja varira... a po teoretskoj definiciji nasilja i njegovim podjelama, rekla bi da smo svi pomalo nasilnici, svaka cast iznimkama. jer se svi naljutimo i vicemo, u afektu kazemo ruzne rici... to je isto nasilje i u tom aspektu sam kriva ja prva, priznam.
    Citiraj bertha prvotno napisa
    nije normalno ni da se netko dere, ali je to daleko lakse od fizickih udaraca.
    E to je KLJUČNA stvar u vašim shvaćanjima! apsolutno pogrešno uvriježeni stav vas žena, a potpuno ste u krivu! potpuno!!! i skrivate se iza tog alibija, pa ćete i dalje sami sebe abolicirati od svog grijeha i dalje udarati po nama "šamarima" svojih najpokvarenijih riječi, verbalnih ocrnjivanja, uvreda, omalovažavanja, a mi ćemo samo šutjeti i stoički trpjeti. Niste ni svjesni koliki je to pritisak na psihu. Apsolutno NE zagovaram vratiti istom mjerom, ni verbalnim na verbalno nasilje, ni fizičkim na fizičko, ni fizičkim na verbalno! Treba ostat pribran u svakoj situaciji čiste glave i maknut se s mjesta nasilja i takve osobe, smjesta, a stvari rješavat poslije čiste glave, ali odmah ću vas pitat, prvo, koliko je takvih koji će tako postupit, a drugo, tko će od vas žena priznat i utuvit u glavu i shvatit da je time nama muškima učinila doista NASILJE i ponijet odgovornost svoje krivnje??? Aj budite pošteni!


    Iskreno ću ti reći Bertha, jer si u međuvremenu dala jedan detalj više, hvatanjem za grkljan, on te ipak grubo išao povrijediti, vjerojatno mahnitom reakcijom i to svakako nije bilo samo upozorenje ili zaplašivanje kako se pokušava sad izvući ili ograditi, ali to opravdanje čini sada, jer želi umanjiti svoju grešku u tvojim očima i tebe razuvjeriti u svoje namjere. Iskreno vjerujem da mu namjere niti nisu bile tako oštre, da je to bio trenutak nagomilanog stresa i pritiska sa svih strana, i onda je vatru zakuhala tvoja žustra verbalna svađa, vjerojatno izderavanja na njega i omalovažavanja sveg dobrog što je učinio, trenutak kad ti se naprosto sve skupi i kad je u eksploziji vlastitih povrijeđenih emocija odreagirao tako mahnito.

    Sve one brojne SMS poruke poslije toga, kojima se želio dodvoriti i pozivi kojima je tebe htio vratiti u obiteljsku zajednicu, zapravo su te muške isprike, koje neki muškarci neznaju izreći onako jasno kako ih vi očekujete iz muškog ponosa, patrijarhalnog odgoja i sl., ali upravo spuštajući ponos na nivo "klečanja", tolikim pozivima, on je zapravo od tebe doista i iskreno time tražio oprost! Mudra i iskusna žena bi taj čin oprosta sigurno prepoznala kao takav u tom postupku svog muža, jer da je preponosan i ohol logično je da se sigurno ne bi, iz inata i sirovinskog prkosa, niti javio!

    Razgovor je vama sad izuzetno bitan i svakako potreban. Šok je prisutan i kod jednog i kod drugog i sada je naprosto dobrodošao, upravo kao i šok od opekotine na šporetu, u vidu upozorenja da tom šporetu ne prilazite više blizu, tako olako. Tako ni vas dvoje više nećete svađama i prepirkama prilazit olako mogućnosti "opekline", odnosno eskalacije sukoba. Ni ti nećeš više šetat po stanu i brundat i kvocat i stvarat mu grčeve i žučne napade u želucu, niti će on na njih više ikad odreagirat onako drastično. On nije sileđija koji će te iz čistog mira ošamarit, radi izbacivanja vlastite frustracije, kao što to čine nasilnici dolazeći nezadovoljni kućama i otresajući se na onom ko ne može fizički uzvratit, on se u tom trenutku samo obranio od tvog verbalnog pritiska, krajnje neprimjereno istina, ali načinom koji je jedini imao na raspolaganju "borbe" s tobom. Zlojedi jezik mu, kao ni ostalim muškarcima, nije očito oružje kojim barata, da bi ti se njime usprotstavio, a potrebu usprotstavljanja je, u tom trenu, sigurno imao!

    Nitko nije rekao i mislio da i ti nisi opterećena, ponoćnim učenjem, odgojem djeteta, poslom u firmi, ali on tebi nikada to nije nametnuo na nos, ni prigovorio ili omalovažio, kao ti u tom trenu njemu, i umješala se drastičnom promjenom u njegove planove, nego je upravo svojom aktivacijom u firmi žrtveno rasteretio tebe. I pusti sad taj ženski jal koji te obuzima i ljubomoru prema drugima koji se izvlače i budi ponosna na svog čovjeka da se tako odgovorno prihvatio posla, a sve će se to, siguran sam, jednog dana adekvatno vratiti, a ova tvoja izražena osuda njegovoj "naivnosti", će možda biti samo epizoda koje ćeš se posramiti.

    Dirati u njegov trud i zalaganje je u ovom trenu ravno opsovati mu najbliže! To je za njega svetinja kojoj se zdušno predao, i poštuj taj njegov trud. Poštuj svojeg muža i ne maltretiraj ga, sukobe i razmirice rješavajte odmah, argumentiranim razgovorom, a ne sitnim stalnom nezadovoljnim kvocanjima i predbacivanjima preko ramena u hodu, jer to izrazito iritira, i imat ćete skladan harmoničan život. A on ne nastaje preko noći, niti se dobija po defaultu, nego se s iznimno puno truda, ulaganja, razumijevanja i poštovanja, godinama izgrađuje.

  10. #60
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Ma stvarno Bertha, evo ni sam neznam zasto to sve shvacam toliko osobno:
    tata! tebe nitko nije optuzio da si nasilnik, već je rečeno da tvoje riječi zvuče tako. a ja se slažem, neke tvoje rečenice zbilja zvuče kao da opravdavaš i umanjuješ fizičko nasilje. s druge strane, ti Berthu zbilja jesi optuzio za nasilje. meni se ne svidja tvoj nastup na ovom topicu, smijem li to reći bez da me optužiš za nasilje nad tobom? jasno mi je da si ti jako povrijeden i istraumatiziran svojom prozivljenom situacijom i mislim da trebas nekako u glavi razdvojit svadjanje parova od psihickog nasilja zena nad muskarcima. preporucam strucnu pomoc jer vidim da ti forum ne pomaze mnogo.

  11. #61
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj MartinaK prvotno napisa
    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Jao Berha moja, šta je tu svega napisano i kako li se samo u tren digla prašina bezrezervne ženske podrške, i pljuvanja po čovjeku, a sasvim na neosnovanim temeljima i neobjektivno sagledanih svih činjenica koje su prethodile tomu!

    MOŽDA JEST NEOBJEKTIVNO, ALI NASILJE JE NASILJE I NEMA OPRAVDANJA


    izvrsno potpisujem! ali zašto onda abolicirate svako žensko nasilje nad nama muškima? doista nisam nasilan po prirodi, niti ga primjenjujem pa čak ni afektiram u svojoj naravi i ponašanju, ali znam šta znači žensko nasilje o kojem, vidim, šutite ko Pentagon o Roswellu i isto tako zatvarate vrata svijesti i istini!


    Svi bi odmah razarali brakove, slali u zatvore, izolirali oca od djeteta.. i zbog jednog, po svemu sudeći, očigledno nehotično afektiranog hvatanja za vrat, dakle čak ni šamara ili više, a uz to sa deklariranim osjećajem krivice i pokajanja počinitelja, činili djeci nepopravljivu prazninu u odrastanju!

    Ma kako možete biti takvi ljudi??? KAKO?

    NE ZNAM, MOŽDA GODINAMA ŽENE PATE JER SU IM MUŽEVI "PREOPTEREĆENI" A ONE NERAZUMNE.


    hvatate se sad bezrazložno na karikaturu mojeg izričaja, osovljenu upravo prema vašim stavovima na ono što afektirano činite nama muškima, a ne priznajete
    Citiraj mama courage prvotno napisa
    potpisujem zoranu, al u tvojim riječima bertha, upravo mi to nedostaje - s njegove strane priznanje da je pogriješio. zato sumnjam da će se promijeniti. jer danas si ti za kriva zato jer si ga ko fol udarila, sutra jer si mu skuhala loš ručak, a prekosutra jer dišeš pored njega. i molim te, ne daj se obeshrabriti s njegovim prijetnjama. te da će ovo ili ono uraditi, te uzeti ti dijete i sl. to su puste prijetnje. da sam na tvom mjestu uopće ne bih ulazila u tu raspravu i samo bih rekla: o tome će sud odlučit, nitko od nas nije pravnik, ne poznamo zakon, zato nemojmo se upuštati u razgovore o stvarima o kojima pojma nemamo. ako imaš želju spasiti naš brak, onda se to ne čini na taj način!
    Citiraj bertha prvotno napisa
    sam mu ja poslala dvi pozamasne poruke u kojima sam mu pokusala predociti sta je tocno njegovo ponasanje izazvalo kod mene i kod malene. nisam bas sigurna da mu je to sve silo kako triba, no medutim napisa je samo da priznaje svoju krivicu.

    MM sam zamolila da me do danas ostavi na miru, da se smirim i izlicin dite kako Bog zapovida, a i da ona malo dode sebi. dolazija nije i svaka cast na tome, ali me zivka 500 puta dnevno. na pozive se nisam javljala, samo porukama i to ako je nesto bilo nuzno za odgovorit, poput kako malena i to.
    Citiraj Marsupilami prvotno napisa
    Tata! hvala Bogu dragome da svi muskarci ne razmisljaju kao ti.
    MM je procitao cijelu pricu i slaze se sa curama ovdje.
    Nema tu buducnosti, ako je to napravio jednom napravit ce opet.
    HVALA dragom bogu da svi ne razmišljaju kao ti i TM i ne misle da će svak ko je grešku jednom napravio, napravit je opet!!! Koja neopisivo glupa tvrdnja - stojiš li zaista sa svim razumom odgovorno iza nje??? Možeš li je preporučiti svima pa i Berthi za njenog muža? Jer bertha onda nemoj ni slučajno ići na razgovor svom ujcu, niti ikom drugom, to ti je samo bespotrebni gubitak vremena, ON će to tako i tako učiniti OPET, jer učinio je već jednom!


    Citiraj anna-y prvotno napisa
    Pa ne može te netko davit, a poslije reći: bio sam preopterećen.
    Ovdje nedostaje onog korijenskog što je potrebno u svakoj vezi: poštovanja. Jer, netko tko je spreman udariti (ili daviti ili bilo što slično) i koji se usudi to učiniti, očigledno ne osjeća dovoljno poštovanja prema svojoj partnerici.

    Zato bi berthu prije svega na to upozorila.

    Razumijem ja njenog muža i (samo) djelomično se slažem s Tatom da korijeni njegovog stresa i nezadovoljstva leže u toj preopterećenosti, ali to nije način i to ne smije biti dozvoljeno.
    A tko je rekao da se smije nekog davit, jesam li ja to negdje ustvrdio??? Ili sam rekao da se ne smije maltretirati nikoga, a da se u afektiranom slučaju može dogodit ovakav eksces od pritiska tog maltretiranja i to je sukus svega što oduvijek tvrdim! Eksces nije opravdana niti ga opravdavam i iz vlastite naravi uopće zagovaram, ali ni uzročnika ekscesu nije smjelo biti! Samo to tvrdim!!! I dajte se viš osvjestite, kad već sudite, činit to objektivno i pošteno! Za sve postoje civilizirani razgovori bez potrebe za ikakvim nasiljem, pa i nasiljem verbalnog maltretiranja.

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Tata!dosad nisam odgovorila na nijedan tvoj post a svaki sam pročitala.

    wooow! a šta bi to trebalo sad značit? da ti odgovaraš jedino kad treba nekog ponizit i kritizirat, pa dosad nisi eto imala materijala? ma fuj

    Nakon ovog što si napisao ti se čudiš što si razveden?Slažem se sa Stray Cat,zvučiš kao nasilnik koji pravda takve pothvate.

    čudim se i tebi i straycat na tako pronicljivim objašnjenjima i inteligentnim stavovima i vjerujem da su svi suci i odvjetnici koji pokušavaju zastupat čovjeka prijavljenog kao nasilnika - zapravo pravi prikriveni NASILNICI, jer ga uopće zastupaju i žele rasvjetlat objektivnost optužbe i okolnosti. Ma bravo, drage moje, izvele ste me doista na pravi put iz mraka mojih zatucanih uvjerenja, prezadovoljan sam vašom promišljenošću i životnim stavom. Jadna li vaša djeca s takvim nasljeđenim uvjerenjima, ne bojte se, sigurno si pomenute odvjetnike neće uzimat za partnere, jer su to ipak okorijeli zločinci! Zamislite samo koliko nasilja zagovaraju time što istražuju objektivnost nasilnosti i okolnosti umjesto da svakog, uperenog prstom optužbe nasilja, odmah bace na električnu stolicu - STRAŠNO! Na lomaču s njima svima pa i s Tatom!!!! Živjele TRINA i STRAY CAT i MAMA COURAGE i MGRUBI, i slične što su raskrinkale još jednog nasilnika u pojavi TATE!

  12. #62
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Ma stvarno Bertha, evo ni sam neznam zasto to sve shvacam toliko osobno:
    tata! tebe nitko nije optuzio da si nasilnik, već je rečeno da tvoje riječi zvuče tako. a ja se slažem, neke tvoje rečenice zbilja zvuče kao da opravdavaš i umanjuješ fizičko nasilje. s druge strane, ti Berthu zbilja jesi optuzio za nasilje. meni se ne svidja tvoj nastup na ovom topicu, smijem li to reći bez da me optužiš za nasilje nad tobom? jasno mi je da si ti jako povrijeden i istraumatiziran svojom prozivljenom situacijom i mislim da trebas nekako u glavi razdvojit svadjanje parova od psihickog nasilja zena nad muskarcima. preporucam strucnu pomoc jer vidim da ti forum ne pomaze mnogo.
    Ajme koryanshea jesi li ti iščitala prva dva citata ispod ovog mojeg kojeg sama citiraš i dalje stojiš pri svojoj TVRDNJI??? I kakva ti je to opće izjava? Ja nisam nasilnik, ali moje riječi zvuče da jesam, ali u stvari nisam i niko me nije optužio? Ima li to smisla? Jer ako me stavovi odaju onda vjerojatno jesam, zar ne?!

    Ali gdje su kvragu ti "STAVOVI" zaboga? Šta izmišljate nešto što ne postoji, samo zato jer sam se jedini postavio kao muško, u položaj tog muškarca i objektivnosti situacije i pokušao obzirno prosuditi o težini oboje partnera u nastalom ekscesu, a ne samo o jednom od njih! Jesam li ga time onda zaista i opravdao u njegovom činu, kako nonstop tvrdite ili sam rekao OSUĐUJEM njegov čin, ali osuđujem i verbalni sukob njegove partnerice u koji ga je neopravdano uvukla? ili sam rekao da su i njene riječi upućene njemu isto nasilje o kojem mudro šutite? a ona vam sama kaže da je svjesna da je inicirala! i zar se onda ne treba i tu poraditi na saniranju nasilja i osvještavanju što ono sve čini i izgrađivanju i njenog poštovanja prema njemu! Najradije bi valjda i berthu sad ušutkali s takvim "priznanjima" i uvjerili je da nije ništa inicirala!

    Dobro jel netko ovdje uopće RAZUMIJE o čemu vam ja govorim cijelo vrijeme?!? Ako me generalno ne razumijete, uludo mi ovakve rasprave s vama!

    I oprosti nije se ovo odnosilo na tebe koryanshea direktno i nisam tebe ničime optužio sad izlaganjem, jednostavno si jako loše obrazložila svoje opravdanje onih koji su me netremice i nergumentirnih stavova optužili privatno aludirajući nedvojbeno na moj karakter, a iz čiste zlobe i vlastite ograničenosti!

  13. #63
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ti smatraš da je bertha sama kriva
    i da je "zaslužila" prijetnju gušenjem?

    krasno

    poštivanje se zaslužuje
    ne dobiva se na pladnju
    osoba koja primjenjuje fizičko ili emocionalno zlostavljanje neće od mene dobiti niti kap poštivanja 8) bez obzira na "tituli" (muž, baba, profesor, direktor..)

    nije svaki prigovor ili vikanje ili svađa emocionalno nasilje
    emocionalne ucjene, omalovažavanje, vrijeđanje u punoj snazi .. to je emocionalno nasilje

    možeš se maknuti ili uzvratiti na pristojan način
    ne fizičkim nasiljem

    uvijek možeš reči: ja sa tobom ne pričam! dok se ne smiriš

    i mirna Bosna

  14. #64
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Ajme koryanshea jesi li ti iščitala prva dva citata ispod ovog mojeg kojeg sama citiraš i dalje stojiš pri svojoj TVRDNJI???
    da, na temelju iskljucivo ta dva citata ovo tvrdim. u njima pise:
    TVOJ POST i ZVUCIS KAO. a ne TI SI nasilnik.
    a ti, umjesto da razmislis o tvojim rijecima i kako one zvuce, jer ocito NE ZELIS zvucati kao (ni biti) nasilnik koji se pravda, umjesto da potrazis bolji nacin da izrazis ono sto hoces reci, ne! mi zene (opcenito! zene!), nasilnice, muskomrzilice, nepravednice, vakonako, smo tebe optuzile da si nasilnik. e pa ja ne vidim da je to itko napravio.
    s druge strane
    Citiraj Tata! prvotno napisa
    "uvrede, podcjenjivanje, izrugivanje, omalovažavanje, ucjene" sve je to bilo prisutno u Berthinom nastupu
    ti nju ovdje direktno optuzujes za emocionalno zlostavljanje, sta ne vidim kako mozes znati jer nisi bio tamo. ja to nisam prepoznala u njenom opisu, ali isto tako ja ne mogu znati da toga NIJE bilo.

    optuzujes prisutne da te neopravdano napadaju a ne prihvacas informacije o tome ZASTO dobivas takve reakcije, i sta mozes promijenit u svom pristupu da te drugi bolje razumiju.

    ali osuđujem i verbalni sukob njegove partnerice u koji ga je neopravdano uvukla?
    neopravdano? zanemarivanje nje i djeteta zbog posla je neopravdan razlog da reagira? zabranjivanje zeni da poduzme nesto kako bi se situacija popravila, kako bi se njega rasteretilo jer puca po savovima i cijela obitelj pati?
    nasilje je neopravdano u svakoj svojoj definiciji, ali ja ovdje vidim situaciju koja je jako, jako trazila reakciju.

    Dobro jel netko ovdje uopće RAZUMIJE o čemu vam ja govorim cijelo vrijeme?!? Ako me generalno ne razumijete, uludo mi ovakve rasprave s vama!
    ja zbilja razumijem sto ti hoces reci, ali se ne mogu s tobom sloziti.

  15. #65
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ajde frajeru smiri se malo. I da,baš mi zvučiš jako flegmatično sa tim svojim kilometarskim postovima i svime što u njima piše.Smiri doživljaje.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    meni je posebno drazestan detalj da mi kao zene (citaj napadateljice na jadne muskarce) uopce nemamo pravo na svoj dozivljaj citave situacije, ON je tu da nam objasni kako to stvarno funkcionira

    kao sto i sam tata tvrdi, nasilje nije samo fizicko, postoji i verbalno, i ocituje se i u tome da se uopce ne postuje tudje misljenje

  17. #67
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    ti smatraš da je bertha sama kriva
    i da je "zaslužila" prijetnju gušenjem?

    krasno

    AJME BUDALE VIŠE!!! nemam bolji naziv za opisat gnušanje pred ovakvom izjavom nakon svega izrečenog i razjašnjenog!

    A DI SAM JA TO REKAO I ČIME USTVRDIO??? KAD SAM JA REKAO DA SI JE ONA SAMA KRIVA I DA JE ZASLUŽILA??? ŠTA LAPRDAŠ TAKVE GLUPOSTI I PODIŽEŠ TAKO SNAŽNU KONOTACIJU! JESAM TI REKAO MILION PUTA DA NASILJE NE ZASLUŽUJE NASILJE, ALI DA SE OBJEKTIVNO RADI VRLO VJEROJATNU O SUKOBU DVAJU NASILJA I DA OBA TREBA JEDNAKO SANIRATI!


    poštivanje se zaslužuje
    ne dobiva se na pladnju
    osoba koja primjenjuje fizičko ili emocionalno zlostavljanje neće od mene dobiti niti kap poštivanja 8) bez obzira na "tituli" (muž, baba, profesor, direktor..)

    I KAKVE TO SAD OPET IMA VEZE? PA POŠTOVANJE JE TREBALO IZGRADITI MEĐU NJIMA VEĆ ODAVNO! NISU ONI OD JUČER U VEZI I NIJE SE ZLOSTAVLJANJE DOGODILO NA POČETKU VEZE PA DA JE POŠTIVANJE U STARTU ZAKINUTO! ŠTA JE TEBI?
    A POŠTOVANJE PREMA PARTNERU JE UPRAVO PRVO NARUŠILA BERTHA, TO JE EVIDENTNO I PRIZNATO! AL NJEGOVO NEPOŠTOVANJE IMA TEŽINU FIZIČKOG NASRTAJA! TO JE, SLAŽEM SE, BITNO OSUDLJIVIJE, ALI NEPOŠTOVANJE JE OBOSTRANO!


    nije svaki prigovor ili vikanje ili svađa emocionalno nasilje

    TO SI TI REKLA!!!
    SVOJEVREMNO SAM I JA OBJASNIO DA NIJE NITI SVAKI FIZIČKI NASRTAJ NASILJE I OBILATO POTKRIJEPIO SVOJE MIŠLJENJE HRPOM PRIMJERA I SITUACIJA, PA SAM ISPAO KRETEN I NASILNIK! ŠTO ĆU PREMA TVOJOJ DANOJ IZJAVI, BEZ RAZMIŠLJANJA, PRIKRPITI DEFINITIVNO I TEBI! PA ŽENE DRAGE NAVALITE SAMO I SKINITE JOJ KOŽU S TIJELA


    emocionalne ucjene, omalovažavanje, vrijeđanje u punoj snazi .. to je emocionalno nasilje

    možeš se maknuti ili uzvratiti na pristojan način
    ne fizičkim nasiljem

    OK, TO SI SAD SAMO MENE CITIRALA!

    uvijek možeš reči: ja sa tobom ne pričam! dok se ne smiriš

    OK, I OVO ISTO!

    AL BITNO JE DA JE OKOMLJAVANJE NA POČETKU, TVOJ DOPRINOS SVEOPĆOJ PLJUVAČINI PO TATI! BEZ IMALO ZDRAVIH ARGUMENATA I S USPUTNIM UTVRĐIVANJEM DA OČITO, DEKLARIRANO PREMA VAŠIM KRITERIJIMA OSUĐIVANJA, DJELIŠ IZRAZITE NASILNIČKE SKLONOSTI S NJIM!



    i mirna Bosna

  18. #68
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    Jao Berha moja, šta je tu svega napisano i kako li se samo u tren digla prašina bezrezervne ženske podrške, i pljuvanja po čovjeku, a sasvim na neosnovanim temeljima i neobjektivno sagledanih svih činjenica koje su prethodile tomu!

    Svi bi odmah razarali brakove, slali u zatvore, izolirali oca od djeteta.. i zbog jednog, po svemu sudeći, očigledno nehotično afektiranog hvatanja za vrat, dakle čak ni šamara ili više, a uz to sa deklariranim osjećajem krivice i pokajanja počinitelja, činili djeci nepopravljivu prazninu u odrastanju!

    Ma kako možete biti takvi ljudi??? KAKO?

    !
    ovo je tvoj prvi post
    sa točnim objektivnim razvojem događaja i onog šta se zbilo znaš koliko i mi svi ostali

    ali ne, ti si objektivniji od nas (..nas žena jerbo imaš pišu?! )
    i osudio nas ostale da smo vaki i onakvi

    kakva si ti to osoba?

    laprdanje - jel to na tvom jeziku znači : kad žena traži argumentiranu raspravu?





    [/b]

  19. #69
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    meni je posebno drazestan detalj da mi kao zene (citaj napadateljice na jadne muskarce) uopce nemamo pravo na svoj dozivljaj citave situacije, ON je tu da nam objasni kako to stvarno funkcionira

    kao sto i sam tata tvrdi, nasilje nije samo fizicko, postoji i verbalno, i ocituje se i u tome da se uopce ne postuje tudje misljenje
    x

  20. #70
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Tata! prvotno napisa
    jer ste vi jadan nejaki spol, pa sitni nemožete niti povrijedit ičime, a jezici su vam gori od mačeta
    !
    ovo je 100% vrijeđanje sugovornika

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Ja ću samo poželjeti sreću berthi i NJM i bebici, da se sve riješi na dobro
    A ovo prepucavanje je otišlo daleko zvan okvira ove teme

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    u svakom slucaju i na svu srecu spika koji Tata! pise ne pali na sudu...
    nije palila prije dvadeset i kusur godina a ne pali ni danas....
    ne pali ni kod - pazi sad - mog bivseg kojem sam ispricala...


    sto se 'financijski ovisnih' zena tice - (jako volim tu kovanicu, inace... tak zbetonira onoga ko je njom obiljezen ili se takvim obiljezi sam u status quo da ti dodje da mu/joj kazes - 'uh, imas pravo suti i trpi' ili 'odi u ljeciliste za ovisnike o financijama ' - bilo da s radi o zrtvi mobbinga ili obiteljskog nasilja) - na svu srecu zakon je na strani zrtve nasilja, na strani osobe koja je dobila skrbnistvo, svi imamo dvije ruke i nesto soli u glavi a i ako stanes s dvije noge na zemlju dovoljno cvrsto vidjet ces da po njoj koraca MASA jako dobrih ljudi...

    nekad je potrebno tek toliko soli da nekog pitas: 'sto da radim?'
    ili 'pomozi mi'.

    bertha - samo hrabro naprijed!
    a vasa curica kad osjeti tvoju sve vecu sigurnost ce se i sama osjecati sigurna uz tebe pa makar se cijeli svijet rusio a ne, kako sada stvari stoje, samo privremeno mijenjao...
    njezin dom je gdje si ti...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Ja ću samo poželjeti sreću berthi i NJM i bebici, da se sve riješi na dobro
    A ovo prepucavanje je otišlo daleko zvan okvira ove teme
    X

  24. #74
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Tata! prvotno napisa
    jer ste vi jadan nejaki spol, pa sitni nemožete niti povrijedit ičime, a jezici su vam gori od mačeta
    !
    ovo je 100% vrijeđanje sugovornika
    točno. a ima negdje i onaj o zlobi. dva puta spomenuta. Tati! bi također preporučila posjetu stručnoj osobi, jer evidentno je koliko je pun gorčine prema ženama i još u razmišljanjima oko onoga što je dovelo do kraha njegovog braka. nije da ga ne razumijem, svakome je njegova bol najteža, i legitimno je da se osjeća prevarenim i izigranim, al mu zbog njega samog predlažem da se toga riješi. jer to nije život.

    a vidim da se i berthina situacija popravlja. bertha, vjerovala ili ne, ovo je veliki korak što je on tražio broj tvog ujaka (mada nemojte ići direktno njemu, bolje je). mnogi muškarci, kojima čak sud odredi zajedničku terapiju, ne poštuju te termine, tako da me ovo od njega posebice raduje, samo se treba držati datih obećanja i ne posustatajati. vjeruj mi da će ti samo dobro doći, još više će vas zbližiti (raznoraznim metodama). i onda kao što reče... korak po korak ponovo gradite uzajamno poštivanje i povjerenje. svakako treba pokušati zbog djeteta.

    sretno!

    ps. predlažem da se ovaj topic zamandali, jerbo ću početi mahati mojim excaliburom.

  25. #75
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Samo bih potpisala sve ove 'budale' i 'laprdare' i apelirala na modove da razmisle o kakvom zgodnom banicu radi 'vrijedjanja i omalovazavanja drugih korisnika'.

  26. #76
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    jer ja nisam osoba koja bi nesto primucala. kazem sve jasno i glasno, da se zna. i nisam takticar, ne biram ni misto ni vrime, sto mi je velika mana

    znam da postoji vise oblika nasilja, i znam da sam ponekad preagresivna, ali u smislu da kada me nesto naljuti (a naljutilo me to sta je u posljednje vrime potpuno poceja zanemarivat nasu malenu radi firme koju smo otvorili s nekoliko prijatelja, ja sam se povukla jer sam vidila da ne stizem, a chiara mi je no1, a on je poceja vuci za svih tamo, jer svi radu duple poslove, ka i on, kako bismo prizivili dok firma stasa, i dok drugi iz firme brinu o svojoj dici i provode kvalitetno vrime s njom, chiara svaki put slusa od njega "makni se, nemoj, tata radi"). tu sam prikipila! ali sta sam tila reci, da sam mu svasta izgovorila, ali isto tako je on moga izgovorit i meni i tu stati.
    Dakle prvenstveno sam iz ovoga generalno zaključio da je došlo do sukoba u kojem je Bertha "izgovorila svašta", da je sigurno prešla granice tolerancije i svakako poštovanja prema njemu, jer je to sve mogla riješiti posjedajući ga kraj sebe i u smirenom razgovoru, civilizirano, u četiri oka raščistiti stvar, i saznati njegovo mišljenje i sudove o svemu, bez tenzija, osuda, psovki, omalovažavanja i neznam kakvih sve pritisaka! Boli me što ne pokušavate uopće sagledati činjenicu da on radi krvnički na tom poslu, ne za sebe, nego za svoju obitelj, a u tome ga se još i osuđuje! Nešto slično da on njoj zamjeruje što je u brizi za dijete i poklonjenoj pažnji zaboravila na pažnju prema njemu! Da bi se nešto dobilo u životu, nešto drugo se treba žrtvovati! Ne možeš i ovce i novce! Mene je izrazito povrijedila takva slična životna situacija osude moje bivše, što sam ostajao prekovremeno na poslu, zaradit veću plaću prijeko potrebno, maltene kao da sam se provodio tamo, a ne radio ko crnac za njihovu dobrobit. Ona nije sudjelovala uopće sa plaćom u kućnom budgetu i sve je bilo na meni i još mi je prigovarala što nisam dolazio u 5 pričuvat dijete, jer ona ne može s frendicama na kavu, malo se rasteretit! Oduvijek sam bio osjetljiv na nepravdu, na podvojeni kriterij principa i neravnopravnost gledajući sebično samo sebe!

    mama courage, znam da ima masu posla oko firme. tim vise sta je djelatnost nase firme nesto sta u nasoj zemlji nije jos toliko poznato. ceka nas stoga paklen put. ali ideja je vise nego jako dobra. stvar je u tome sta je to veliki projekt, kog on sam vuce. i to me ljuti sta je on jedini sta ga vuce. ja sam provala ga vuci s njim, ali sam odustala jer onda smo oboje time zatrpani, a ne mogu ja staviti dite "na cekanje" dok se firma ne podigne. ostala ekipa u firmi je orijentirana na svoje zivote, na svoj posal, od kog zivu, na svoje obitelji, fakultete. i dolazi do toga da on bude preopterecen, jer radi svoj posal, vuce nasu firmu, nema vrimena za dite, za mene, za obitelj opcenito... s druge strane toj ekipi ne zeli reci da to nije u redu, meni ne dopusta da im to kazem (jer je on zahvalan i na onim mrvicama sta napravu), a na kraju balade, svi mi u firmi imamo ista prava. to jednostavno nije pravedno! i on ispada budala sta zrtvuje svoje vrime i za druge. i to je ono sta mene ljuti!
    taj dan, kada se dogodilo to sta je, sam mu rekla da ja zelim izaci iz firme jer se vec misecima grizem radi te nepravde. meni to ne triba da obolim na zivce. i to je bija povod svemu tome sta je dalje uslijedilo.
    ali nema tog ko meni moze reci na ovom svitu da je u redu, da, dok on crnci ka stoka, da odredena osoba iz firme, koja ima dovoljno slobodnog vremena trenutno da uskoci, mene zove da idemo napravit dir po gradu. mislim da bi bilo daleko efikasnije i za svih lipse da se skupimo bar nas troje, kada ostali vec radu sta radu, i napravimo nesto zajedno. podilimo poslove! ostali takoder imaju barem sat vrimena dnevno slobodno. ali takvo nam je drustvo, di svak gleda sebe i kog briga kako je njemu sta dnevno spava od svega toga samo 4 sata.
    i treba li doista onda za to ljagu i svu nagomilanu frustraciju bacit na svog čovjeka ili na njih?!? Gdje li je to osnovno potrebno POŠTOVANJE prema svom partneru na koje se toliko pozivate?


    no, odlucila sam isto to sto ste vi ionako napisale. sve je to upitno, mozda je to samo akumulacija cilog pritiska oko posla i svega, znam da nije lako, onda ja nemam stalni posal, od rodenja malene prakticki ne zivimo sami, nemamo svoj mir i kuzin da je tesko. meni jos na glavi visi godina dana faksa do diplome. ali sam sebi tako poslagala prioritete u zivotu da sve ceka kada je chiara tu. provala sam drugacije, ali ne ide. tako da jedino mogu funkcionirati tako da ucim po noci, jer ako pokusavam po danu, kada je ona budna, onda se samo izivciram a to ni dobro ni za me ni za nju.
    nije laka situacija uopće, obostrano je puna opterećena, prisutni su izljevi bijesa, živčanosti, a naelektriziranosti situacije su vrlo intenzivne pojave i na granici puknuća, stoga tim više treba među njima što prije zaživjeti obostrana obzirnost i puna suradnja, a ne predbacivanja!


    mislim da je i on jako dobro svjestan toga, jer me zove 500 puta dnevno, salje 300 000 poruka (nocas primjerice od 2 do 6 mi salje poruke u prosjeku svakih po sata, da kako on nas voli, da ce on dokazati da nas voli, da smo mu najbitniji, da ce nam napraviti dom, da smo mi zavridile ljubav i sl.), samo mislim da je tesko to javno naglas priznati.
    Očigledna je jasna vizija njegove osvještenosti onim što se desilo i njegovog otvorenog pokajanja! Što se opet netočno navodi da nikada nije učinio, a ja vidim primjer za primjerom, a znajući kako je to priznanje inače vrlo često teško izvući iz okolnostima odrastanja usvojenog tog ponosnog zatvorenog muškog mentaliteta! A ne razumijem kome to drugom treba dokazivati da vas voli i želi pokraj sebe, osim tebi i tvom djetetu?

    sta mi je bilo cudno jucer, kada je bija ode kod nas, i prica s mojon staron, ali cudno u pozitivnom smislu, sta mi je nudija svoje kreditne kartice i sve. on je inace osoba koja mora imati sve pod kontrolom. to je valjda to , na sta si, sp00klice, mislila. i vec godinama tako funkcioniramo da on ne zeli meni dati svoje kartice, pa onda ne dajem ni ja njemu punomoc na svoj racun. mislim da tako ne bi tribalo biti u braku, vec da se sve dili i da nema vise moje-tvoje. kod nas toga nikad nije dosad bilo. nadam se stoga da ti njegovi "koraci", nazovimo ih tako jer mi druga ric trenutno ne pada na pamet, ipak vucu prema promjenama, i to pozitivnima.
    znači puno tog mi govori da je on pokušao na sve moguće načine iskupiti svoj grijeh i spreman je između ostalog i na psihološki razgovor, dakle sasvim pomirljiva situacija s njegove strane, što ukazuje na zdravo preuzimanje odgovornosti za svoj čin i kajanje. Ali i osvještenost da partnerici treba vratit izgubljeno povjerenje i to će bez dvojenja učinit razgovorom sa psihijatrom, njenim ujakom, dakle objelodanit krivicu i njenoj rodbini.

    I ne mogu se oteti dojmu da ste prejudicirali situaciju sa prizivanjem zatvorskih rešetaka, naznaka dugogodišnjeg i nepopravljivog nasilništva, pozivanjem zaštite Obiteljske kuće, BABA, prizivanjem primjera Ane Magaš i sl.!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    dakle pokusati cu biti kratka,,,,citam i ne vjerujem.

    ja sam 7 god mislila da ce nakon prvog hvatanja za vrat i samara to biti i zadnje a odlucila sam shvatiti prekasno-nakon 7 god sam zavrsila u bolnici i jedva izvukla glavu....godinau dana psihoterapije.......nekako sam se vratila u normalni zivit....jednom kad zada udarac to nikad-ali NIKAD nije zadnji puta i kraj.....popricajte sa strucnim ljudima.......nadalje neprijavljivanje je odobravanje...a dijete---strasnu stvar je vidjelo...zato je tu bila i temperatura i promjena u ponasanju-stvar koja ju je nasmijavala tjera ju u plac...dijete je stvorilo skroz krivu sliku a poslijedice--tek cete vidjeti...posto sam s djecjim psiholozima cesto.....ovo je losa situacija za dijete.
    strah nije opravdanje da dijete zivi u takvoj okolini. ne zelim da me se shvati kao napadaka na tebe kao zrtvu, vec ti zelim reci da sem sto slijedeci put mozes zavrsiti kao ja , da tvoje dijete moze imati velikih problema u zivotu.......ja sam za momentalno prijavljivanje policiji. i ne bi dijete priblizavala nasilniku i ne bi time krsila nikakav zakomn jer stitim dijete. osoba koja moze igubiti kontrolu nad sobom i to uraditi zeni i majci a dijete da to vidi i slusa je opasna, i isto tako slijedeci put kada se pogubi i zamahne necim prema tebi moze udariti dijete....to su strasne stvari i malo zrtava to shvati i poduzme na vrijeme mjere da se zastite ...to ucine kada im je zivot skoro oduzet ili to ucini netko drugi...ipak sam oduljila no ne slazem se s neprijavljivanjem i zatvaranjem ociju ponajvise sto isti se ponasa kao da nije se desilo-znak da je opasan..........suosijecam cijeli bicem ali sam prestravljena da si presla preko toga...ja sam se spasila-imam samo slabiji sluh na jednom uhu, oziljke na bradi, na ledjima, zglob jedne ruke zauvijek bolan i nemirne snove i danas-mislis li da je to SAMO!!!???? da sam sretna jer sam ziva ??!!! ne draga i to je previse,jer ssam trebala zaustaviti na vrijeme...a ne bi si oprostila da je takvo sto moj sin vidio i zbog toga da moram s njime na terapije jer sam mu srusila svijet u minuti

    sretno s zivotom tvog djeteta i tebe

  28. #78
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj "Tata prvotno napisa
    Dobro jel netko ovdje uopće RAZUMIJE o čemu vam ja govorim cijelo vrijeme?!? Ako me generalno ne razumijete, uludo mi ovakve rasprave s vama!
    malo OT, ali evo još jedan dokaz da su žene sa Venere, a muškarci s Marsa Tata, ovo nije ništa osobno, samo da ubacim malo humora!

  29. #79
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mislim da je tata počeo provoditi verbalno nasilje o kojem toliko priča 8)

  30. #80
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Samo bih potpisala sve ove 'budale' i 'laprdare' i apelirala na modove da razmisle o kakvom zgodnom banicu radi 'vrijedjanja i omalovazavanja drugih korisnika'.
    odlično,
    čudi me da nisi stala u zaštitu, jedne muške duše, direktnom uvredom prozvanog NASILNIKOM, samo zato što se usudio pokušati dati svoje mišljenje i uputiti na sagledavanje cjelovitosti situacije. Ne nikako odobriti nasilništvo, ne ga niti ničime zagovarati ili opravdati, nego samo analizirati odgovornost obje strane. Jel to možda spolna solidarnost na djelu?

  31. #81
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj jassi prvotno napisa
    dakle pokusati cu biti kratka,,,,citam i ne vjerujem.

    ja sam 7 god mislila da ce nakon prvog hvatanja za vrat i samara to biti i zadnje a odlucila sam shvatiti prekasno-nakon 7 god sam zavrsila u bolnici i jedva izvukla glavu....godinau dana psihoterapije.......nekako sam se vratila u normalni zivit....jednom kad zada udarac to nikad-ali NIKAD nije zadnji puta i kraj.....
    Jassi ja razumijem da je to tvoj osobni slučaj, i da je osobno neizmjerno bolan i da stvara osjećaj pravila, ali zašto na njemu temeljiti generalni sud prema svima??? Misliš li da je to doista točno?

    Jer nametnut ću vam onda osobno pitanje iz moga primjera... ja sam 5-6 puta doživio najgrublje iživljavanje šamarima i udarcima ženske šake gdje god se mahnito stiglo, leđa, ruke, ramena, najviše glava... jači sam bio od nje i mogao joj uzvratiti, ali nisam ni ustuknuo... šokirala me pojava tolikog šizofreničnog bijesa i ustuknuo počevši sagledavati i opravdavati taj čin preispitivanjem sebe jesam li ja dosita mogao ičime verbalno toliko isprovocirati takvu salvu bijesa? Bila su u pitanju samo istraživanja kojima sam tražio obrazloženje za održavanje njenog kontakta s bivšim dok još nisam znao da su u vezi, ali sam to namjeravao upravo razgovorom dokučiti. Otrpio sam bjesne batine misleći da je to njena reakcija na moje "ljubomorne" ispade pa sam ih počeo zatomljavati.

    Na moje priznanje o tome, u CZSS nisu ni trepnuli na to! Toliko da nisu ni jednog trena dvojili dati joj dijete s punim povjerenjem na skrb! Sudeći po tome, i njihovoj stručnosti u procjenjivanju karaktera nasilništva, je li zaista onda već prvi afektirani čin, doista oličenje kroničnog NASILNIKA vrijednog smještanju iza rešetaka, kako redom tvrdite svi vi ili je to obilježje kao takvo nasilničko ipak rezervirano samo za muškarce, ali ne i za žene? Meni stručni psiholozi i socijalni radnici nisu ni približno tako okarakterizirali BŽ na osnovu višestruko ponovljenog njenog ponašanja, pa sam sad izuzetno zbunjen vašim stručnim osvrtom i sagom odlušanih kritika!

  32. #82
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    ali ne, ti si objektivniji od nas (..nas žena jerbo imaš pišu?! ) i osudio nas ostale da smo vaki i onakvi
    SPOLNA DISKRIMINACJA NA DJELU, ŠOVINIZAM VISOKIH RAZMJERA


    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    kakva si ti to osoba?

    laprdanje - jel to na tvom jeziku znači : kad žena traži argumentiranu raspravu?
    ma pliz, reci samo da nisi na sebe mislila pod time!

  33. #83
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Tata! ocekujem od tebe da se smiris, udahnes par puta i stanes na loptu.

    Vrijedjanja u koja si se upustio NISU dozvoljena na nasem forumu. Ukoliko sam ne uspijes stati na loptu i smiriti se, bojim se da cu te morati udaljiti s foruma. Stoga se pls sam ohladi. Vrijedjanje bilo koga NIJE dozvoljeno.

  34. #84
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Tata! zbilja se skuliraj, procitaj svoje postove dvaput, tudje postove dvaput... svi mi u postovima prvo vidimo ono sto ocekujemo vidit, a drugi ili treci put tek procitamo ono sto u njima zaista pise, pogotovo kad su ovako snazni osjecaji u pitanju. i zbilja si nadji terapiju jer vidim duboke rane na tebi.

    Bertha sretno sa svime! Ali nemoj se iznenadit sto ces i ti morat ucit kako promijenit svoje ponasanje, ovladati svojim temperamentom kako bi sto bolje komunicirali.
    nadam se da zbilja ne mora uvijek biti kao kod jassi

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mene bi bas zanimalo je li ikada iti jedan muskarac prijavio zenu zbog verbalnog delikta, emocionalnih ucjena, uvreda kojekakve vrste i ostalog? Ili je nasim balkancima lakse uvatit za vrat i opalit jednu preko face nego priznati da su uvrijedjeni i povrijedjeni od strane zena?
    Mislim da bi se o toj problematici dalo razglabati nadugo i nasiroko. Stvarno sam protivnik svake vrste nasilja, ali naslucujem sto je to sto Tata zeli reci.
    Ne vjerujem nikako da covjek opravdava nasilje u smislu u kojem je vecina vas to shvatila i iscitala iz njegovih postova.

  36. #86
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Tata! ocekujem od tebe da se smiris, udahnes par puta i stanes na loptu.

    Vrijedjanja u koja si se upustio NISU dozvoljena na nasem forumu. Ukoliko sam ne uspijes stati na loptu i smiriti se, bojim se da cu te morati udaljiti s foruma. Stoga se pls sam ohladi. Vrijedjanje bilo koga NIJE dozvoljeno.
    udah... udah... udah... jel dobro sad?!

    Aj anchi reci mi čime sam uvrijedio? pa mama courage je ustanovila sama da seciranje svake riječi, nisu uvrede, nego samo kvotanje! šta sam ja to i kome nažao učinio? argumentirajte mi zlodjela i ja ću razmislit o njima!!!

    Nemoj sudit o tome povođenjem, masa je rekla Tata! je uvrijedio, a da se objektivno ni ne sagleda šta je Tata! rekao... nego mi molim te argumentiraj jasno i glasno!

    Jel uvreda to što se javljam 5x piše nego drugi, jer moram opravdavati optužbe na svoje stavove, a samo zato, jer svi ishitreno prelete preko tatinih misli, i osudili ga kao deklariranog NASILNIKA, pa ih Tata mora demantirati ponovnim detaljiziranjem misli od slova do slova, a opet samo zato jer:
    svi mi u postovima prvo vidimo ono sto ocekujemo vidit, a drugi ili treci put tek procitamo ono sto u njima zaista pise
    kao što reče kory iako i tu vidim da je aludirala očito samo na mene, a ne i na masu svih ostalih!

    jesi li opomenu uputila TRINI ili STRAY_CAT koji su me apriori bez dubljih argumenata nazvali NASILNIKOM i time zasluženo rastavljenim??? Jel to bio kompliment možda?

    A bože šta meni trebalo ući u ovo polemiziranje bez i jednog uključenog muškarca kao protuteži, ovoj ženskoj vladavini uma i stavova. Baš se sam sebi činim ko Don Qihot više u svojim nastojanjima senzibiliziranja za postojanje muškaraca na ovoj planeti i drugačijoj sferi razmišljanja!

    Svi su svjesni da postoje literarna djela, opisanih psiholoških razlika u odnosima, percepcije viđenja nekih stvari i pridavanja važnosti, uglova gledanja i sl., poput Muškarci su s Marsa, žene s Venere, al malo tko tu percepciju priziva opće i priznaje u objektivnim raspravama!

    Al možda sam ipak ja u krivu! pa ću parafrazirat staru onemoćalu "kraljevstvo za muškarca dajem, kraljevstvo za muškarca dajem!"

  37. #87
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Stvarno sam protivnik svake vrste nasilja, ali naslucujem sto je to sto Tata zeli reci.
    Ne vjerujem nikako da covjek opravdava nasilje u smislu u kojem je vecina vas to shvatila i iscitala iz njegovih postova.


  38. #88
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da se razumijemo, vjerujem da i ja naslucujem sto si htio reci, ali to ocigledno nisi uspio (jer te vecina krivo shvatila - i sam to kazes) a i NACIN na koji si to rekao je bio takav da te nije bilo ugodno citati.

    Sto si krsio?... Izrazi budale, laprdanje, itd.. to je vrijedjanje korisnika foruma. Malo si se previse zanio u svom "pojasnjavanju".

  39. #89
    Banned
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    597

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Da se razumijemo, vjerujem da i ja naslucujem sto si htio reci, ali to ocigledno nisi uspio (jer te vecina krivo shvatila - i sam to kazes) a i NACIN na koji si to rekao je bio takav da te nije bilo ugodno citati.

    Sto si krsio?... Izrazi budale, laprdanje, itd.. to je vrijedjanje korisnika foruma. Malo si se previse zanio u svom "pojasnjavanju".
    Mea Culpa, Mea maxima culpa!

    Dočim moje prozivanje NASILNIKOM od spomenutih "dama", naravno, iz ženske solidarnosti nije ni dotaknuto, vidim, a kamoli okarakterizirano nepoćudim ili ne daj bože vrijeđanjem!

    Kao što sam rekao iznimno me u životu smeta podvojenost pravila i postojanje različitih kriterija za različite skupine ljudi, pa po ustaljenoj hrvatskoj gesti - "nismo svi jednaki pred zakonom" i primjene zakona u hrvatskom društvu po osnovi političke ili ekonomske moći, tako se vidim na Forumu RODE to obilato čini po spolnoj pripadnosti!

    Ok Anchi, ako me većina nije shvatila, opterećena svojim subjektivnim mišljenjima i predrasudama, mislim da je svakako onda u redu ubit svako nastojanje osvještenja o postojanju drugog stava i mišljenja i slažem se onda da je svakako Kopernika opravdano i bez razmišljanja trebalo na lomaču u nerazumjevanju okoline njegovog stava... pa što bi Fani rekla - IT'S OK folks!

    lepe vas pozdravljam i iz ovih stopa odlazim na zasluženi vikend, odmarat oči, uši i moždane vijuge, sa svojim najdražim, malim harambašom, najdosljednijim poklonikom svih tatinih promišljanja i ideja! Pogotovo onih kojima su lopta, park, izlet i sladoled glavna okosnica.. booook!

  40. #90
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    za pocetak samo da se slozim s tatom da nije samo on bio nekorektan u ovoj raspravi, to sto je on puno rjecitiji ne znaci da druge treba zanemariti

    tata! procitala sam topic jos jednom (sad sam procitala i tvoj prvi post na ovom topicu, kojeg mi je prvi put bilo muka citat nakon onog "pa cak ni samar"), i jos jednom kazem - izlijeci se od te zenomrznje, tebi ne pomaze, a i to je nesto sto ces inace kroz godine nesvjesno prenosit na svog sina, a to njemu ne moze biti od koristi nikakve.
    kazes da si trpio zlostavljanje od svoje bivse zene i nisi nista poduzimao, ja iz tvojih prica vidim da si prema njoj odlucio bit maksimalno strpljiv (pristao si biti zrtva, zasto?!) a sad ovdje projiciras svoj bjes... ti si iza berthine price toliko toga iscenirao ko da si vec godinama duh na ramenu njenog muza koji prati sve sto se dogadja, pa znas kako se u kojem trenutku osjecao, sto mu je ona rekla, da ga je bestijalno napala... procitaj svoje ranije postove i primijeti koliko si toga dodao u pricu i onda na tome gradio argumente o bespomocnosti i nepostivanju i cemu sve ne. i onda si sebe proglasio objektivnim, za razliku od svih drugih u raspravi.
    da ima nekog smisla sve to sto pises - ima. ali uopce ne treba traziti izmedju redaka da bi se nasle neke besmislice koje su ovdje mnoge izbacile iz takta, otud veliko nerazumjevanje na topicu. mislim da nitko nema nesto protiv tebe osobno ali covjece provjeri sta si napisao i kako to ustvari izgleda.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    91

    Početno

    koryanshea, ne zazivaj Tatu! baš sad kad je išao brojat do 10
    ali svaku tvoju riječ potpisujem

    Bertha, drago mi je čuti kako se situacija razvija. Samo naprijed i hrabro i nadasve strpljivo. Javi kako je bilo kod ujaka (iako i ja mislim da je bolje da nije kod ničijeg ujaka da se ne bi poslije obijalo o glavu o profesionalnosti i subjektivnosti)

    Možda se sve fino razvije kad umanjite stres. Neka vam priušti dnevno vrijeme kada ste zajedno (npr. 2 sata pauze) a ostalo vrijeme neka se znoji oko firme, to je za vaše zajedničko dobro. Ako to znači da ti sljedeće 2 godine držiš 3 kantuna kuće i dijete onda se ti moraš rasteretiti rada oko firme. Ali u tom slučaju rasteretiti znači i ne miješati se. Neka on te probleme rješava kako zna i umije. Ti mu budi dobronamjerni savjetnik i rame za plakanje. Stavi ga na pijedestal hranitelja obitelji, možda ćete se od toga i ti i on osjećati bolje. Ali onda si ti lavica vašeg doma i obitelji, neka ti i on prizna taj pijedestal. Za faks se svakako pobrini, organizirajte pomoć sa strane da stigneš sve.

    Puno sam koristila imperativa, ali nisam stručnjak. To je neki moj prijedlog projekta "sljedeće 2 godine". I naravno cilj mora biti poznat. Iza 2 godine imat će on više vremena za obitelj, ili imat ćete više novaca ili sl.

    Posezanje za fizičkim napadom morate dublje analizirati. Je li to kažnjavanje koje on shvaća prihvatljivim i prirodnim inače? Veća je vjerojatnost da će reći da nije, ali to je posao za stručnu procjenu.

    Sretno, držim vam fige. Svim troma
    I jel Malena sad jede juhu?

  42. #92
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    mislim da nitko nema nesto protiv tebe osobno ali covjece provjeri sta si napisao i kako to ustvari izgleda.
    fascinantno mi je da se to mora uopće objašnjavati. indikativno da se to mora objašnjavati muškarcu.

    eh, dziz, na što bi ličio onaj topic o feminizmu da nam je svaka druga rečenica bila disklejmer ovakve vrste

  43. #93
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    ja se ne bi stela mesati, samo ne mogu odoljeti da ne kazem - krepavam od tatinog shakespearianskog izricaja! tesko mi je uzet ga "first degree" zbog tog njegovog zacudnog stila...
    sori na upadici..

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    puhovi sad ćeš i ti dobit psihoanalizu by tata

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    69

    Početno

    Ljudi, Boze, glava mi puca od vasih prepucavanja! :?
    prvobitna zamisao ove teme nije bilo to, da se svadate.
    Tata, mislim zaista da bi i tebi dobro dosla terapija, jer ni ti nisi nacisto sa cijelom svojom situacijom.
    sto se tice mene i mog "izazivanja", da li isto cure u minicima "izazivaju" da budu silovane? ili mozda zene "izazivaju" jer postoju? hm... o tome cemo razmisliti jos... ma daj molim te, Tata, skuliraj se... ka sta rekoh, ovo je samo forum, misto di bi se tribale pustiti misli, dati savjeti, ali koja korist od prepirki?!

    Tata napisa
    :""uvrede, podcjenjivanje, izrugivanje, omalovažavanje, ucjene" sve je to bilo prisutno u Berthinom nastupu, neka me sama slobodno ispravi, ako nije."
    Upravo te ispravljam! sada si i meni poceja dizat zicu, znas! ti govoris ka da si bija tamo ti, a ne MM... pa cekaj malo, ko ti daje uopce pravo da ti meni govoris sta bilo tamo i sta je moj bidni MM pritrpija, jer sam cilu zlicu uvreda sasula na njegov racun... ma daj, molim te! uostalom, neka nesto bude jasno, otvorila sam ovu temu da cujem vase savjete, a ne da mi neko govori sta i kako je tamo bilo... a tebi stvarno triba strucna pomoc... jer to sta ti pises, citaj izmedu redaka, odnosi se na tvoju situaciju ocito... zato te molim da nas ostale ovdje ne misas u nju!

    Tata napisa: "Nametanje izričito svoga stava i mišljenja omalovažavanjem njegovog," - i to si cuja da sam napravila? odlicno! a sta ce nam onda forum kada ti tako dobro cujes. necemo nista pisati, samo cemo pricati, pa ces ti sve cuti, jer ocito cujes kilometrima...

    Tata: "Treba ostat pribran u svakoj situaciji čiste glave i maknut se s mjesta nasilja i takve osobe, smjesta, a stvari rješavat poslije čiste glave," - slazem se s tobom u potpunosti!
    i jos jedan sitan detalj, nakon vatanja za vrat sam se povukla u sobu (di je malena spavala), a on je dosa za mnom i da ne vice i ne probudi nju, izasla sam van jer je on trazija da izaden... toliko o tome sta sam ja inicirala...

    jos nesto, napisa si da je on svojom aktivacijom u firmi mene rasteretio... sta to triba znaciti sad? pa nije to moja firma, pa da se ja moram za nju briniti. to je NASA firma, znaci svak radi ono sta je njegova domena. i ako jedan ne stigne, uskace drugi. tako bi to tribalo biti. on je sam sebi nabija toliko toga na glavu. a kada trazi pomoc, trazi da se napravi tocno po njegovim kriterijima, kada se nesto napravi, nije dovoljno dobro, pa sta oces onda?! radi sam i ne kvocaj drugima kako ti je tesko!
    ne kvocam ni ja, nego trazim rjesenje. a kada i kvocam, onda kvocam radi neceg sta je daleko bitnije, a to je obitelj. za dva sata sa obitelji nece nitko propast. ma budale mene, sta ja tebi uopce objasnjavam, ka da je i bitno sta ces i kako ces ti uopce tu skuzit... tvoj problem, a ja cu se s mojim uvatit u kostac!


    Tata napisao:"AJME BUDALE VIŠE!!! nemam bolji naziv za opisat gnušanje pred ovakvom izjavom nakon svega izrečenog i razjašnjenog!"

    ovo ti je, Tata, vrhunac! malo kontroliraj emocije, barem na forumu. ako se netko ne slaze s tobom i tvojim izjavama, ne tribas mu odmah davati epitete. to je malo too much. ako nisi u stanju raspravljat normalno, odnosno napisat nesto, onda ne pisi nista. i ne doliji ulje na vatru bez veze!
    ovdje nitko nije "muskomrzac", to je samo tvoja kriva percepcija u glavi. inace nitko ne bi ni ima sina, a kamoli muza doma.
    ovaj put cu samo citirati MM-a, koji cesto kaze "sta govoris drugima ili o drugima, sam si to"... viruj mi, ima nesto u tome! jer mozda da nisi nesto sta govoris za drugog da je, ne bi ti ni padalo na pamet nazvati nekog necim ili nekim. zato, moj savjet tebi, pripazi malo!

    mama courage: "bertha, vjerovala ili ne, ovo je veliki korak što je on tražio broj tvog ujaka (mada nemojte ići direktno njemu, bolje je). mnogi muškarci, kojima čak sud odredi zajedničku terapiju, ne poštuju te termine, tako da me ovo od njega posebice raduje, samo se treba držati datih obećanja i ne posustatajati. vjeruj mi da će ti samo dobro doći, još više će vas zbližiti (raznoraznim metodama). i onda kao što reče... korak po korak ponovo gradite uzajamno poštivanje i povjerenje. svakako treba pokušati zbog djeteta."

    znam da je veliki korak i korak ka rijesavanju problema, zbog toga i jesam toliko sritna. i znam da pripadnici muskog spola ne idu rado na te seanse, nazovimo ih tako. nadam se da ce uroditi plodom. malena je tu i njoj dugujemo da se sredimo.

    jassi napisala: "jednom kad zada udarac to nikad-ali NIKAD nije zadnji puta i kraj.....popricajte sa strucnim ljudima.......nadalje neprijavljivanje je odobravanje...a dijete---strasnu stvar je vidjelo...zato je tu bila i temperatura i promjena u ponasanju-stvar koja ju je nasmijavala tjera ju u plac...dijete je stvorilo skroz krivu sliku a poslijedice--tek cete vidjeti...posto sam s djecjim psiholozima cesto.....ovo je losa situacija za dijete."

    ja ne znam stvarno vise, da li pojedinci citaju sta ja napisem. pa ljudi, rekla sam da je bilo guranja prije, ali ovo je prvi put da je bas doslo do fizickog nasilja. takoder sam naglasila da je dite spavalo dok se to dogadalo i da nista nije ni vidila. takoder, promjena u ponasanju, temeperatura i ostalo - posljedica ili ne tog sta je osjetila, nikada necemo znati. cinjenica je da je iz dana u dan sve vezanija za oca. jucer nije tila u ulaz uci dok on nije sparka auto. cvenkapica me zeza za juhu i da, kapka (tako chiara zove crvenkapicu), jos uvik pali ta metoda - ko bi reka! hahaha sada je situacija ok, sta se tice mog straha i njenih promina u ponasanju... nek se sve skulira, dovede na svoje, otici cemo po strucnu pomoc, a onda je dalje sve na nama da ditetu osiguramo stabilan dom bez nasilja. (koji put ce utec koja sporka ric, ali to je zivot!)
    kako kaze crvenkapica, brojimo do 10!

    zao mi je, jassi, zbog svega sta si prosla, ali iznimke potvrduju pravilo. da li je moj slucaj iznimka ili ne, viditi cemo uskoro.

    koryanshea napisala: "Bertha sretno sa svime! Ali nemoj se iznenadit sto ces i ti morat ucit kako promijenit svoje ponasanje, ovladati svojim temperamentom kako bi sto bolje komunicirali."

    znam to i spremna sam. iman u glavi uvik da sve radim za svoje dite. a i za mene i MM je bolje da se naucimo kontrolirati u svakom pogledu. prvo sam mislila da on ide sam, ali je reka da nece ako ja ne budem isla. a pa zasto ne, ne moze skoditi. a uostalom, kada promislim, niti nema smisla da on ide sam, kada je zajednica u pitanju. mislim, nasa.

    crvenkapica napisala: "Bertha, drago mi je čuti kako se situacija razvija. Samo naprijed i hrabro i nadasve strpljivo. Javi kako je bilo kod ujaka (iako i ja mislim da je bolje da nije kod ničijeg ujaka da se ne bi poslije obijalo o glavu o profesionalnosti i subjektivnosti)"

    ja sam rekla isto to, da odemo kod neutralne osobe, ali on inzistira na tome da odemo kod njega. ja nemam nista protiv, meni svejedno. vidit cemo sta ce on reci. bitno da se nesto pokrece prema rjesenju.

    u svakom slucaju, hvala vam svima na svemu. i, Tata, smiri se!

  46. #96
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Isuse, što napraviste od Berthinog posta

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    69

    Početno

    a Boze sacuvaj, iridana2666!

  48. #98
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    Ajme, bertha, tek sad čitam sve ovo :shock:

    Drž' nam se

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno samo moje mišljenje

    Nitko od nas ne može ti pomoći. Niti jedan naš savjet tebi neće značiti ništa. Samo raspirujemo buru tvojih emocija, šta ti sada ne treba. I možda češ zbog emocija ishitreno reagirati. Ali to nije svrha. Ono što ću ti ja reči jest da ču ja, i vjerujem sve mi, biti ovdje šta god ti odlučila. I podržati svaku tvoju odluku (ako ne krši zakone RH ). Večina je od nas sve to prošla, da mi te možemo razumjeti. To je svrha i tvog posta, ja bih rekla.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    30

    Početno Ajme

    Tek sam sada skužila da su dvje strane !!! Ma i bolje da nisam čitala. Pola od vas se pogubilo putem, a moj dragi Tata zaboravlja da treba određen napor da se prati krležijansko izlaganje, koje je meni osobno drago, ali ako oko mene leta malo djete lako se izgubi nit. Imajmo to u vidu. Ipak, moj je stav nepromjenjen. Niti ću suditi, niti kritizirati. Ali potruditi ču se razumijeti i podržati te.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •