Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 330 od 330

Tema: Koliko ste kila nabacile? :-) (7. dio)

  1. #301
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    39. tj + 16 kg (mislim da su zadnje dvije sama voda jer zadnjih tjedana grozno oticem). Najgore mi je sad kad sam na porodiljnom i kad sam doma - teze se krecem jer me sve zivo boli, a frizider mi je stalno nadohvat ruke - morat cu lanac staviti buduci da nemam problema s apetitom. Nazalost.:/
    Po onoj tablici sam u normali, no brine me to sto sam u trudnocu usla s cca 5 kg viska i zivo me zanima kojom cu brzinom gubiti kile.
    Trenutacno mi je najveca nocna mora da ne prenesem puno jer vec znam da ce mi hrana biti emocionalna potpora da izdrzim do kraja

  2. #302
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apathetic ma ne mora značiti da ćeš i sad
    ja jedem sve što mi se jede i kad mi se jede, a kako će to biti do kraja, pojma nemam...
    meni su natekli prsti na rukama i nogama, al samo prsti
    ovi na rukama me i bole kad ih savijam :/

  3. #303

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    ja sam smanjila voće i čokoladu, to bi mogla tamanit do besvjesti

    prepala sam se kad sam u 3 tjedna dobila 2,5 kg

    sad sam sveukupno +4,5 23+2

    ali najvažnije da je bebica dobro

  4. #304

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Trenutacno mi je najveca nocna mora da ne prenesem puno jer vec znam da ce mi hrana biti emocionalna potpora da izdrzim do kraja
    e to je i mene zeznulo u prvoj, 2 tjedna prenijela i hop 4 kg više

  5. #305

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    meni su natekli prsti na rukama i nogama, al samo prsti
    ovi na rukama me i bole kad ih savijam :/
    e tako i meni....ko mali ćevapi

  6. #306
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj Apathetic prvotno napisa
    Citiraj Ginger prvotno napisa
    meni su natekli prsti na rukama i nogama, al samo prsti
    ovi na rukama me i bole kad ih savijam :/
    e tako i meni....ko mali ćevapi
    I mene bole i to jaaaako, vec tjednima. Toliko da ne mogu ni spavati ni nista, a sake gotovo ni ne osjecam. Mislim da se s natecenoscu udruzio i sindrom karpalnog tunela. To me sve tolko boli da bih u ovom trenu objerucke prihvatila indukciju. I sad tipkam samo s malim prstima, jer u njima jos koliko-toliko imam osjet.

  7. #307
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Apathetic prvotno napisa
    Citiraj Ginger prvotno napisa
    meni su natekli prsti na rukama i nogama, al samo prsti
    ovi na rukama me i bole kad ih savijam :/
    e tako i meni....ko mali ćevapi
    tako im mm i tepa

    Sandee kužim te totalno, al izdrži još malo

  8. #308
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja sam danas 28 tjedan i imam ukupno 13 kg+.
    Danas idem i na kontrolu i ZNAM DA CE ME DOKTOR tako spotati da cu biti totalno jadna danima!

    Ono sto me najvise nervira je cinjenica da nemam pojma otkud te kile, jer se ne prezderavam!

    A moram spomenuti i cinjenicu da mi vaga svaki dan pokaze bar malo vise.SVAKI DAN?!?

    :?

  9. #309

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    eni nije jasno kak neko u trudnoći dobije npr. 8 kg :/ ...osim ak ne povraća 24h dnevno. Ja sam stvarno inače mršava i pazim na svaku kilu....ali u trudnoći ...to jednostavno ne staje

  10. #310
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    Ni meni stvarno nije jasno moja susjeda prije dva mjeseca rodila blizance a dobila samo 8 kg u cijeloj trudnoci :?

  11. #311
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Nemojte se toliko čuditi cure, svi smo mi jako, jako različiti i naši organizmi različito reagiraju na razne situacije

    Ja se sjećam da sam u osmom razredu prolazila velike emocionalne krize i strahovito sam puno jela, a svaki komadić hrane se zaljepio za mene. Ista stvar se događala mojoj prijateljici koja je jela još više od mene, no ona ima sasvim drugačiji metabolizam i sagorjela bi sve što bi pojela, a bilo ju je strašno gledati koliko je de
    Već onda sam shvatila da je bilo kakvo uspoređivanje s drugima po tom pitanju jednostavno frustrirajuće i beskorisno
    Tj. zanima me kako je drugima, ali samo onako, statistički, kao zanimljivost, a ne razlog za razbijanje glave kako i zašto ja ne mogu biti takva

  12. #312

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Evo ja još jednom iznosim svoj primer:
    Trudnoća sa K-normalno jela, sve redovno, čak sam u poslednja dva meseca često jela slanine, hleba i luka a posle toga pojedem pola kile sladoleda. U celoj T sam se ugojila 9 kg, a to mi je sve bilo u stomaku, nigde više. A ni stomak mi nije bio velik (na poslu do kraja niko nije ni znao da sam trudna!)
    Sad sam 20. nedelja i imam +7 kg, a sigurno će biti još toliko do kraja (nadam se da neće ići više od toga!)
    Ušla sam u T sa viškom kila, celulitom po nogama...
    Na početku T sam non stop nešto jela, zbog muke, a sad na svaka 3 sata me obuzme glad, kao da nisam 3 dana jela. I to uvek mora biti puna porcija... :/

  13. #313

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Eto. Isto telo, a sve toliko različito...

  14. #314
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    stigli mi od dotora, i naravno da je poludio.

    sad smo na +14 ustvari-a tjedan 28!


    ahhhhhhhhhhhhhh

  15. #315

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    124

    Početno

    Ja sam čvrsto odlučila da se više neću zamarati kilama. Ispočetka sam se vagala nekoliko puta dnevno, a sad ako stanem jednom tjedno na vagu, to je puno. Konačno sam si posložila neke stvari u glavi.
    Ispočetka ginekolog uopće nije obraćao pažnju na kile, zatim mi je održao predavanje u 23 tjednu kak je dobivenih 3 kg premalo za te tjedne, dal sam svjesna da moram dobiti minimalno 7 do 8 kg ak hoću da sve prođe ok...u 28 tj. sam bila na +5, nije ni gledao kile, niti me što pitao, sad sam u 33 tjednu na +8 i boli me briga. Bit će još sigurno 3 do 4 kg gore, možda i više i uopće se više ne zamaram s tim. Na početku sam si dala limit max 10 kg. Ma da
    Svi smo različiti i svako reagira drugačije. Jedna moja frendica je dobila 22 kg i u par mjeseci se vratila na staru kilažu i manje, bez dijete, vježbanja, dok je druga dobila 12 kg i nakon što su već godine prošle od poroda, ona je ostala s 8 viška. Tak da sam odlučila se više ne želim zamarati nebitnim stvarima. Takve stvari se rješavaju u hodu.

  16. #316

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Meni moja gin nikad ništa ne kaže za kile

  17. #317
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    mene moj tješi svaki put... 8)
    kao, nije tak strašno... ja ovu trudnoću stalno uspoređujem s prvom i prošli put mi više nije valjda znal kaj reći, pa mi je rekel da sam sad i 5 godina starija pa da valjda i to ima neke veze

    momentalno sam na +16 (bar je bilo tak pred neki dan) a trudna 34+3 tj. ali, i ja se pokušavam više ne zamarati s kilama... o tom potom... ima dana kad jedem ko da nikad nisam jela, a ima i onih kad mi se baš ne jede... i evo kila... ja sam isto dosta natečena, ali ne bi baš rekla da je sve voda... lice mi je otečeno jako, noga narasla za 1 broj, a o prstima da ne govorim... i ja imam ćevapčiće... i bole me šake, prsti, zapešća, zglobovi na rukama za poludit... ko da imam reumu na šakama :? noću se znam probuditi s takvim bolovima u zglobovima na rukama (na zapešću) da se zabrinem... pa kaj je i to od kila???

  18. #318
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,704

    Početno

    pa i meni se svi čude kako sam malo kila dobila (35 tj. i u plusu 7 kg) a nisam apsolutno dobila ništa osim trbuha koji doduše u zadnje vrijeme dosta i raste
    a jedem normalno, kao i prije plus mrvicu više (kako ono kažu - jednu jabuku i jedan jogurt više ) ali ja očito imam sreću da nemam neki ekstremni apetit a i non-stop sam u pokretu, nema ležanja i previše sjedenja

    ginić je prognozirao da bi mogla dogurati do +9 ili 10, ja prezadovoljna :D

  19. #319
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Citiraj Bipsić prvotno napisa
    noga narasla za 1 broj, a o prstima da ne govorim... i ja imam ćevapčiće... i bole me šake, prsti, zapešća, zglobovi na rukama za poludit... ko da imam reumu na šakama :? noću se znam probuditi s takvim bolovima u zglobovima na rukama (na zapešću) da se zabrinem... pa kaj je i to od kila???
    Mozda je sindrom karpalnog tunela? Tako je bar kod mene - uzrok: hormoni udruzeni s kilama i otecnoscu; terapija: porodjaj

  20. #320

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Ja sam bila jucer kod ginića i kaže mi da pripazim malo sa kilama.
    U 16 sam tjednu a, dobila sam 3,5 kile. Dobro inače sam uvijek bila
    lagano žgoljo. Sad sam krenula sa 54 kile. Ali znam curu koja je
    iste kilaže kao i ja i dobila je 20 kila u trudnoći. Nakon poroda je
    u par mjeseci skinula te kile i sad izgleda bolje nego prije trudnoće.
    Ja baš i ne bih voljela da se previše udebljam ali, se tješim da ako
    se i udebljam jako valjda ću to brzo skinuti. Bitno da bebač bude ok,
    a za mene lako bitna je volja.

  21. #321

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    Svečano prijavljujem, danas sam bila na vaganju i imam okruglih 100 kila. što znaći 12.5 kg sam u plusu a 32. tjedan!
    naravno da moram opet na dijetu!

  22. #322
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    ma-ma, ne uzbuđuj se previše. Bitno je da je s bebom sve ok. Kilice buš skinula ionako nakon poroda.

  23. #323
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Danas sam 25+0.
    U prva tri mjeseca dobila sam tri kila. A onda u mjesec dana još tri :shock: Dr. me poslao na OGTT i nađen mi je blagi poremećaj glikemije (6.1)... Izbacila sam sve slatko, masno, smanjila voće, uvela veći broj manjih obroka, ne pijem sokove, jedem dosta povrća, najmanje jednom tjedno ribu i samo nemasno meso (piletina ili junetina). Rezultat je vrlo lijep - u ovom mjesecu sam dobila samo jedno kilo! :D Dobro se osjećam i nadam se da ću i nadalje moći kontrolirati dobivanje na težini.

  24. #324

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Od zadnjeg pregleda (pre mesec dana) sam dobila 4,5 kg. Do sada ukupno 8 (ali ja mislim da je i više, jer sam na prvo merenje išla u trećem mesecu, kad sam se već bila ugojila)
    Sad sam 20+2.
    Ja bih volela kad bih ipak mogla malo da se iskontrolišem, jer mi je ovo previše kila, ali ne znam kako.
    A vitamine tek treba da počnem da pijem (pa kad mi oni tek raspojasaju apetit )
    Moja dr i dalje uopšte ne komentariše moje kg, a vidim da vas vaši uglavnom grde.

  25. #325
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    38. tjedan - okrugla desetka u plusu koja mi se tak sviđa da bum na njoj pokušala i ostati

  26. #326

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    evo 38 tj , ja +17. ali beba jako velika i puno plodne vode. ako bude ko pri prvom porodu 10 kg manje, neće ostati sad bač jako puno za skidati

  27. #327
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja sam 35. tjedan i na +15 kg sam. Ništa mi se ne vidi, sve je u stomaku, moja mala cura sve pokupila sebi

  28. #328

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    ja sam u 17 tijednu i dobila sam svega 2 kg

  29. #329
    kik@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    768

    Početno

    evo da se i ja malo izjadam 25tj+9kg doktor me spota jjakkooo

  30. #330
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno


Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •