Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: autorska prava

  1. #51

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Mozes li me molim te ostaviti na miru jer vidim da si se zakacila za mene kao pijan plota...................

    i jer ti u ovom slucaju se raspravljas sama sa sobom.


    ............Pitanje nije idiotsko ali jeste i mi se naljutimo kao i vi.
    Kao prvo, nije se ona samo zakačila za tvoje postupke nego mnoge cure misle isto uključujući i mene.

    Kao drugo, kako možeš napisati da ona raspravlja sama sa sobom, jeli to znači da si ti nedodirljiva u svom bezobrazluku i da možeš govoriti što ti padne na pamet i vrijeđati.

    Kao treče, izjava poput "pitanje nije idiotsko ali jeste" je stvarno oličenje tvojih mentalnih sposobnosti da izraziš svoje mišljene.

    I još nešto, Ivarica je napisala da se takvi opominju preko pp, a ja mislim da bi ih se trebalo opomenuti javno, jer ako se ostali opominju javno zašto se to ne čini i za članove Udruge.

  2. #52
    ivarica

    Početno

    ja nisam napisala da se takvi opominju preko PP vec da se korisnici opominju preko PP, nebitno koje udruge su takvi clanovi.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    PITANJE NIJE IDIOTSKO, ALI JESTE I MI SE NALJUTIMO PA DAMO TAKAV ODGOVOR JER SVI ZNAMO ZASTO JE TAKVO PITANJE POSTAVLJENO.

    Na to sam mislila ali ocigledno nisam dobro napisala recenicu.MNM ne znam gdje ti sebe u svemu tome vidis i lijepo te molim da se ne mjesas u svaki topik gdje postoji kakav problem jer ti ocigledno zelis izazvati jos vece probleme.Nije te bilo tjedan dana jer po tebi ocigledno nije bilo vrijednih rasprava a sad vidis ako je mozda doslo do neke frke pa bi ti jos vecu frku digla.

  4. #54

    Početno

    Opet si bila jako rječita, ali ništa nisi rekla.
    Umjesto da objasniš čemu to tvoje ponašanje, ti tražiš razloge mog posjeta forumu. Stvarno jadno Nataša
    Nadam se da češ ubuduće paziti na svoje ponašanje, inače evo mene opet ,

    Meni je jako žao vidjeti da cure odlaze iz Udruge, a i s foruma radi takvih prepotentnih "pametnjakovića" kao što si ti i tebi slični.
    Kao što sam več naglasila, ovaj topic je mogao imati sasvim drugi tijek da nije tvoje drskosti, nepristojnosti i nekulture i mislim da je to jedina činjenica na koju bi trebala obratiti pozornost, ako si to uopće sposobna.

    E pa dosta smo zachatali ovaj topic, jer pretpostavljam da bi moderator ovog podforuma mogao mene opomenut, a nedaj bože tebe.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    MNM stvarno si u pravu nemojmo vise zacatavati a evo ja obecavam da cu razmisliti o tvojim rijecima.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    PITANJE NIJE IDIOTSKO, ALI JESTE I MI SE NALJUTIMO PA DAMO TAKAV ODGOVOR JER SVI ZNAMO ZASTO JE TAKVO PITANJE POSTAVLJENO.

    Na to sam mislila ali ocigledno nisam dobro napisala recenicu.MNM ne znam gdje ti sebe u svemu tome vidis i lijepo te molim da se ne mjesas u svaki topik gdje postoji kakav problem jer ti ocigledno zelis izazvati jos vece probleme.Nije te bilo tjedan dana jer po tebi ocigledno nije bilo vrijednih rasprava a sad vidis ako je mozda doslo do neke frke pa bi ti jos vecu frku digla.
    a zasto je takvo pitanje postavljeno? (nadam se da necu dobiti neki odgovor koj vuce na paranoje po sistemu "balkanski spijun") jos bi samo molila nekog kom hrvatski ide bolje neg meni da mi prevede recenicu klesanu capsima

  7. #57

    Početno

    Ne mogu vjerovat da ću ja bit ta...ali kužim šta je Nataša htjela reć...

    Pitanje nije idiotsko. Tu je trebala doći točka...

    Ovo JESTE se odnosi na drugi dio rečenice - I MI SE NALJUTIMO PA DAMO TAKAV ODGOVOR JER SVI ZNAMO ZASTO JE TAKVO PITANJE POSTAVLJENO

    Kao 'ali da, i mi imamo osjećaje'...il tako nešto...Nataša, jesam u pravu? Pitam ozbiljno, ne kurim te ovaj put, jesam točno interpretirala.

    S tim da je samo pitanje na svom mjestu - ovisi od autora do autora da li će im smetati da se njihov rad koristi, a nije pitanje u kojoj formi - bilo prijevod, bilo adaptacija...bitno je da li ih se pitalo i ČEKALO na odgovor prije korištenja 'djela'...

  8. #58

    Početno

    I da...koliko sam skužila, pitanje si postavila jer iz razloga poznatih samo tebi, hoćeš potkopati sve što je Roda do sad napravila, pa ne biraš sredstva. Mislim da je to otprilike to.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    vise je bila konstruktivna kritika nego potkopavanje rode. po stoti put: ne pada mi na pamet potkopavati rad rode jer jedan dio tih cura krvavo radi i ima rezultate u citavoj prici oko podizanja kvalitete porodiljstva, majcinstva i svega vezanog uz to u hr. a drugi dio cura koji svojim neodgojem i nastupom nanose stetu samoj udruzi problem su udruge, ne moj

    da mi se potkopava roda zbog cega bih pisala i sto opsirnije opisivala sve aktivnosti koje su meni tu dostupne nego zbog zelje da curama dam vise informacija sto jos mogu napraviti za sebe tijekom trudnoce a do tih informacija je u hr nemoguce doci?

  10. #60
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ma koja konstruktivna kritika?! Jel ti mislis da smo mi ludi?

    Stray, zar nisi sama napisala na Mama mami forumu da si TI isla kontaktirat nase izvore u svezi sa nasim tekstovima?

    A i prije toga, na ovom topiku si napisala
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    u svakom slucaju nece mi biti mrsko priupitati izvore da li su vam dali odobrenje da koristite njihove tekstove
    Ako zaista jesi, kaj si to radila tek tako da ubijes vrijeme?

    Iz ciste radoznalosti?

    Sto si mislila konkretno napraviti sa odgovorima koje si dobila?

    Ne vjerujem da si toliko bez mozga da ti stvarno nije palo na pamet da ako vec takve informacije smatras toliko edukativnim kao i sami tekstovi na portalu, da prvo direktno kontaktiras ili autora specificnog teksta na rodi o kojem se interesiras ili nekog od urednika?

    Da li si kontaktirala urednika portala, ak se vec nisi udostojila to napraviti na pocetku, sa tvojim saznanjima i zamolila razjasnjenje (mada opet neznam od koje bi to tebi koristi bilo)?

    Ili si ipak samo isla pisat na drugim forumima da po tvojoj interpretaciji Roda krsi zakone i blatit joj ime?

    Oprosti sto sam mozda paranoicna ali ja zaista ne vidim nikakvog logickog objasnjenja bilo kojeg tvojeg postupka po ovom pitanju osim toga da si htjela razvlaciti rodu u negativnom svjetlu (a sto ona nikako ne zasluzuje i sigurno ne niti po ovom pitanju, o autorskim pravima).

    Mislim da nam svima dugujes ispriku.

  11. #61
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    stray, ako smognes snage za ispriku za tuzakanje (i ja mislim da bi bas mogla), onda svaka cast
    svi cemo popadat na g... razjapit usta i onda ih zacepit

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Ma koja konstruktivna kritika?! Jel ti mislis da smo mi ludi?

    Stray, zar nisi sama napisala na Mama mami forumu da si TI isla kontaktirat nase izvore u svezi sa nasim tekstovima?

    A i prije toga, na ovom topiku si napisala
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    u svakom slucaju nece mi biti mrsko priupitati izvore da li su vam dali odobrenje da koristite njihove tekstove
    Ako zaista jesi, kaj si to radila tek tako da ubijes vrijeme?

    Iz ciste radoznalosti?

    Sto si mislila konkretno napraviti sa odgovorima koje si dobila?

    Ne vjerujem da si toliko bez mozga da ti stvarno nije palo na pamet da ako vec takve informacije smatras toliko edukativnim kao i sami tekstovi na portalu, da prvo direktno kontaktiras ili autora specificnog teksta na rodi o kojem se interesiras ili nekog od urednika?

    Da li si kontaktirala urednika portala, ak se vec nisi udostojila to napraviti na pocetku, sa tvojim saznanjima i zamolila razjasnjenje (mada opet neznam od koje bi to tebi koristi bilo)?

    Ili si ipak samo isla pisat na drugim forumima da po tvojoj interpretaciji Roda krsi zakone i blatit joj ime?

    Oprosti sto sam mozda paranoicna ali ja zaista ne vidim nikakvog logickog objasnjenja bilo kojeg tvojeg postupka po ovom pitanju osim toga da si htjela razvlaciti rodu u negativnom svjetlu (a sto ona nikako ne zasluzuje i sigurno ne niti po ovom pitanju, o autorskim pravima).

    Mislim da nam svima dugujes ispriku.
    uopce ne osjecam potrebu da se zbog ovog sa pitanjem poslanim LLL nekom ispricavam. posto placam knjige koje oni pisu i objavljuju, imam potpunu slobodu pitat sto hocu. zbog trudnoce citam sve sto mogu saznati o trudnoci, na raznoraznim stranicama po netu, po knjigama koje kupim. LLL je jedna od stranica koje posjecujem

    ispricat se zbog cega? sto sam javno pitala zasto neovlasteno na rodinom portalu objavljujete tudje radove? neautorizirano? stvarno mi nije jasno tko tu radi gresku, ja koja pitam ili onaj ko to radi.

    ma lazem, jasno mi je......... i sve mi nekako vuce na "napad je najbolja obrana" pa treba mene okriviti za javno postavljanje takvih pitanja, da bi se skrenula paznja sa detalja da se stvarno javno i neovlasteno objavilo (da ne ponavljam)

    stvarno mi se vise ne da pisati o autorskim pravima, jasam rekla sto sam imala, vi ste rekli sto ste imali i fino smo se napricali o toj temi....

  13. #63
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Stray Cat, mislim da LLL baš nije taj koji bi pravio probleme oko autorskih prava.

    Slažem se s tobom da bi neki mogli biti malo diplomatskiji nastrojeni što se tiće načina odgovaranja na pitanja, međutim ima nas različitih.

    Ako su te i zabrinula autorska prava za tekstove, sjeti se da ima i bitnijeg u životu, a to je tvoje malo čedo ispod tvoga srca, opusti se i uživaj u svojoj trudnoći, a ekipa iz udruge se je već pobrinula oko svega što si već sama nabrojila pa će i oko autorskih prava.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    8

    Početno

    naravno da svatko slobodno može pitati LLL bilo šta, zašto ne i o autorskim pravima......mene samo zanima zašto nigdje nije napisan njihov odgovor???

    nadam se da će to biti napisano pa se tema može zaključiti. bar ovdje na forumu...a možda bi se mogla otvoriti nova rasprava, ali na sudu...jer - ako je sve u redu sa autorskim pravima netko je nanio s ovim (širenjem lažnih informacija) puno štete radu jedne udruge (Roda)

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Stray, možeš nekoga drugog uvjeravati u svoju dobronamjernost, a ne nas ovdje. Jasno nam je i predobro koje su ti namjere, jer netko tko je dobronamjeran ne piše takvim tonom kao ti i ne prijeti da će se raspitati kod nadležnih i slično, nego pošalje mail uredniku portala ili curama koje to rade, a ja vjerujem da bi oni rado odgovorili na tvoja dobronamjerna pitanja.

  16. #66

    Početno

    iako ste zabludjele od pocetnog pitanja autorskih prava, fascinantno je kojom lakocom same sebi cestitate u polukradjama i kradjama i pritom mijesate javno publiciranje i znanstvene radove.
    To da uzmete nekoliko tekstova i prepricate ih umjesto da ih prevedete, bilo bi krsenje etike, i svakako bi bilo utuzivo ukoliko se autori tekstova pronadju i prepoznaju svoje teze i recenice. Ako objavljujete tekstove bez dopustenja autora, svakako krsite zakon, pa cak i ovaj hrvatski, aljkav, a ulove li vas u tome, platit cete masnu odstetu.
    Da ilustriram- na jednom reklami, davnih sedamdesetih ili tako nesto, bila je stavljena glazba Rolling Stonesa. I pustala se ta reklama mjesecima, dok slucajno menadzer Stonesa nije bio u proputovanju kroz tadasnju Jugoslaviju. Tuzio je i placena je odsteta od nekoliko milijuna americkih dolara.
    Pa razmislite o tome. Bez da si same cestitate kako ste pametne i radisne i utvarate da ce se prepoznati to da je to za dobrobit majke s djecom i zato oprostiti. Shvati li netko sto radite, gotove ste.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  18. #68

    Početno

    sto je tu smijesno?

  19. #69
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Anonymous prvotno napisa
    Shvati li netko sto radite, gotove ste.
    ne znam sto je Zorani smijesno, ali je meni ova tvoja 'dobronamjerna' tj. prijeteca poruka smijesna.
    ovih dana forum nam je pun gostiju sa konstruktivnim kritikama...
    koji nemaju pametnijeg posla u ponoc, nego kopati po nasoj arhivi i u 2007oj godini izvlaciti topike iz 2003.

  20. #70
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Urednistvo portala je upoznato s nacinom na koji se radi. Autori se kontaktiraju i upoznaju s nasim namjerama, a tekstovi se preuzimaju uz dozvolu autora.

    I sad zakljucavam ovaj prastari topic.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •