Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 272

Tema: Vinjeta za Sloveniju

  1. #51
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Još i sad kuham kad se sjetim kako sam stajala u kolonoma na auto-cesti prema Jesenicama i u povratku!!!!
    20 km auto-ceste, pa onda prekidi jer se ista gradi, kilometarske kolone, a naplaćivanje!!!!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Sanja, ovo je samo moja pretpostavka iz gore pročitanog. To nije provjereno.
    Mislim da ti je pretpostavka skroz na mjestu.
    nazalost

    evo procitala sam i kod austrijskog auto-kluba isto da se placaju i brze ceste

  3. #53
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Sada bih trebala negdje potražiti, ali kod nas je zakon da uvijek mora postojati alternativni pravac na kojem nema naplate. nekako mi zvuči da je to i razlog zašto stanovici naših otoka plaćaju manju cijenu trajekta.

    Ovo sa Slovenijom je stvarno katastrofa. Ok, npr smjer iz Zgba prema npr trstu je manje više autocesta, dok cestu prema Mariborom ne možeš nazvati nikako drugačije nego lokalnom jer prolazi kroz naseljena mjesta i svako malo je ograničenje brzine na 50 km7h. i onda hop - par km autoceste i te neke obilaznice oko Maribora (komad nje ljudi u slengu zovu bob staza- vjerojatno znate o kojem se komadu radi) i naplata.

    MM me nije uspio spiječiti moj shopping turizam u Graz, ali bome slovenci će očito uspjeti.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    ja sam ionako ljuta svaki put kad prolazimo kroz sloveniju zbog one njihove jadne ceste. a sad cu im jos morati placati 35€ za 5 minuta autoputa.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj NinoiBeba prvotno napisa
    Ok, npr smjer iz Zgba prema npr trstu je manje više autocesta, dok cestu prema Mariborom ne možeš nazvati nikako drugačije nego lokalnom jer prolazi kroz naseljena mjesta i svako malo je ograničenje brzine na 50 km7h. i onda hop - par km autoceste i te neke obilaznice oko Maribora (komad nje ljudi u slengu zovu bob staza- vjerojatno znate o kojem se komadu radi) i naplata.
    Za ići u spomenutom smijeru, vrlo lijepo možemo koristiti i našu autocestu prema Rijeci, a od Rijeke prema Italiji ima direktna cesta koja ne uključuje slovenski autoput. I dođe se u gotovo isto vrijeme, a možda čak i brže.

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ok, ali tamo ionako idem rijetko - nekako mi se čini da nas iz Zagreba jako "muči" taj Maribor - fakat dosta ljudi ide u Graz

  7. #57
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Dobro, na kojem TVu su rekli za te obilaske ogo gradova
    Ako me sjecanje ne vara, bila je to NovaTV. Dosta su podrobno o tome izvjestavali, pokazali kako ce vinjete izgledati, i sl.

    I da, nece se vinjeta moci 'saltati' s jednog na drugi auto, rekli su da ce postati nevazeca prilikom prvog odlijepljivanja.

    Ja sam jutros 'snimila' najbrzu 'seosku' cestu kojom obilazim Koper.

    Ali i inace smo cesto u Sloveniji, ja ju kao krajolik obozavam, no pricajuci sa Talijanima koji su isto cesto tamo, znam da ce Slovenci sami izgubiti dosta, mnogi su se odlucili bojkotirati vinjetu.

    Najveca nepravda je, IMHO, u tome sto nisu omogucili jeftinu varijantu vinjete (10 dana, 14 dana, mjesec dana).
    Jednom turistu koji dolazi, primjer, iz Poljske, iz smjera Trsta za npr. Istru, 35 € je puno za 5 km brze ceste - to mu je (u podsezoni) jedno nocenje.

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    od Rijeke prema Italiji ima direktna cesta koja ne uključuje slovenski autoput. I dođe se u gotovo isto vrijeme, a možda čak i brže.
    Fritulica1, zar ne izlazi ta cesta negje kod skretanja autocesta Koper-Ljubljana? Ne idem tom rutom pa ne znam, ali za ovo konkretno skretanje znam da je od njega jos barem 4 km brze ceste - skroz do talijanske granice. A kako nam se pise, i brze ceste ukljucivat ce vinjetu.
    Ako ima neka druga ruta na koju si mislila, unaprijed se izvinjavam na upadanju.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Fritulica1, zar ne izlazi ta cesta negje kod skretanja autocesta Koper-Ljubljana? Ne idem tom rutom pa ne znam, ali za ovo konkretno skretanje znam da je od njega jos barem 4 km brze ceste - skroz do talijanske granice. A kako nam se pise, i brze ceste ukljucivat ce vinjetu.
    Ne, ta cesta direktno spaja Rijeku i Trst, zaobilazi Kopar. Ako ti iz Italije ideš u Istru, onda ova cesta nije adekvatna.

  9. #59
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Fritulica1, zar ne izlazi ta cesta negje kod skretanja autocesta Koper-Ljubljana? Ne idem tom rutom pa ne znam, ali za ovo konkretno skretanje znam da je od njega jos barem 4 km brze ceste - skroz do talijanske granice. A kako nam se pise, i brze ceste ukljucivat ce vinjetu.
    Ne, ta cesta direktno spaja Rijeku i Trst, zaobilazi Kopar. Ako ti iz Italije ideš u Istru, onda ova cesta nije adekvatna.
    Znam da zaobilazi Kopar, ali na koju talijansku granicu izlazi?
    Nekako mislim da mislimo na istu cestu, ali ne znam gdje se spaja ova na koju ti mislis...

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    A jooj s tim imenima granica nikad nisam na čisto...Mislim da se zove Pese, a ova granica prema Rijeci je Pasjak.
    To je granica odmah poslije Basovizze.

  11. #61
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    A jooj s tim imenima granica nikad nisam na čisto...Mislim da se zove Pese, a ova granica prema Rijeci je Pasjak.
    To je granica odmah poslije Basovizze.
    Ah, sad znam na koju mislis.
    Imas pravo, ta ne dotice brzu cestu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    MM kaze da od srpnja putujemo preko madjarske.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    vjeruj mi da se i ja to razmisljam

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    kaze da vec zna i tocno kojim putem cemo ici. pitam ga pa javim.

  15. #65
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    stvarno bi bilo korisno da napravimo most preko slovenije. zakaj ne, bio bi manji i jeftiniji od peljesackog :/

  16. #66
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    evo, odbacili su prijedlog svoje oporbe za uvođenjem kraćih vinjeta jer ne žele izgubiti prihod od turista koji idu na Jadran

    http://www.net.hr/vijesti/europa/pag...9/0756006.html

    ja mislim da neka low-budget kompanija treba uvesti letove za graz

  17. #67
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Brze ceste se naplacuju i u Austriji, recimo S45 za Bruck/Mur pa Semmering ili Burgenland schenllstrasse pa recimo ulaz u Klagenfurt iz smjera Judenburga ...

    Kod slovenaca je problem što nisu, kao austrijanci, uveli neku 10-dnevnu vinjetu, već su se poveli za gramzivim švicarcima koji imaju isto tako samo godišnju i polugodišnju vinjetu.

    Nisam slušao na koje će se to brze ceste odnositi slovenska vinjeta, no znam da su u tom rangu recimo ceste Vipava-Ajdovščina-N. Gorica ili dijelovi ceste kod Lendave ili Murske Sobote. Obilaznica Ljubljane je definitivno autoput po rangu, dok za onaj prolaz kroz Maribor nisma siguran. Njega je teško zaobići, ali može se - produži se ravno (umjesto skretanja desno za smjer Austrija), na prvom skretanju se ide desno (smjer centar), prođe se pored Europarka i ide ravno dokle god se može, zatim skrene desno pa posliej lijevo ispred željezničke stanice - dalje se vozi samo ravno, to je stara cesta za Šentilj. Po mojoj procjeni ova "obilaznica" produžuje vožnju za 10-20 minuta, ovisno o gužvi u gradu, dok stara cesta za Šentilj to produžava za još 15-tak minuta.

    Mi ćemo kupiti godišnju vinjetu jer smo dosta često u Sloveniji tako da nam se to isplati (razmišljali smo već i prije o kupovini onih ABC kartica ...).

  18. #68
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja sam čula da se do Graza može preko Ptuja. Moram to malo pručiti, ili ti tatek možda znaš. Pitati ću još detalje, jer mi se zbog 3 shoppinga u Grazu i možda jednog skijanja neda kupovati vinjeta.

  19. #69
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Ja sam čula da se do Graza može preko Ptuja. Moram to malo pručiti, ili ti tatek možda znaš. Pitati ću još detalje, jer mi se zbog 3 shoppinga u Grazu i možda jednog skijanja neda kupovati vinjeta.
    Možeš ti iz Zagreba do Graza na više načina - kod Ptuja skreneš za Lenart pa za Mureck i onda si za 20 minuta na autoputu kod Leibnitza, zgodna vožnja. Ili preko Varaždina, Štrigova, Ljutomer, M. Sobota, Radkesburg (ovo je više za prema Beču), pored Riegesburga za Ilz - tim putem sam prešao bar 20 puta, lijepa cesta.
    Ima i mađarska varijanta za Beč: varaždin-Mursko Središće-lendava-Redics-Koermend-Szombathely-koeszeg-Oberpullendorf-Beč, stigne se za cca 5 sati ležerne vožnje ako nema gužve na granici (nekad su mađari bili vrlo rigorozni sa kontrolama, ne znam kak je sad).

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    svidjela mi se ova varijanta. Moram točno proučiti detalje jer se bojim da jće onaj komad oko Maribora biti pod vinjetom (asada nije naplata)

  21. #71
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    kaze da vec zna i tocno kojim putem cemo ici. pitam ga pa javim.
    To je taj iz mog posta: koeszeg-Szomathely-Koermend-Redics, siguran sam. Cesta je dobra, ravna, ugodna za vožnju, nema puno prometa, jedino ponekad policija mjeri brzinu u selima (nema ih puno, ali su dugačka) pa naplati kaznu (platio jednu prije 3 godine, nešto tipa 200 kn).
    Koeszeg je simpatično mjesto za šetnju, a ni Szombathely nije loš - Koermend je bezveze.

  22. #72
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mene više smeta naša cestarina - u subotu smo išli u Maribor i cestarinu u Hrvatskoj platili nekih 80 kn u oba smjera! :shock: U Sloveniji nismo ništa platili.

  23. #73
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Mene više smeta naša cestarina - u subotu smo išli u Maribor i cestarinu u Hrvatskoj platili nekih 80 kn u oba smjera! :shock: U Sloveniji nismo ništa platili.
    Sljedeći put. izađi U Krapini. Do tamo je , mislim, 17 kn, i od Krapine se vozi starom cestom.

  24. #74
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Mene više smeta naša cestarina - u subotu smo išli u Maribor i cestarinu u Hrvatskoj platili nekih 80 kn u oba smjera! :shock: U Sloveniji nismo ništa platili.
    Sljedeći put. izađi U Krapini. Do tamo je , mislim, 17 kn, i od Krapine se vozi starom cestom.
    Tako je.
    Cestarine su nameti za putnike na "duge pruge" odnosno one koji prelaze granice. I kod nas i u SLO je uvijek jeftino (ili besplatno) voziti se u okolici nekog grada ili barem unutar drzave, a skupo prijeći granicu.

    (drugi primjer: cestarina Bregana - 5 kn plati onaj tko ide preko granice, svi drugi se voze besplatno do odvojka za Breganu i onda idu na mali prijelaz pa se odmah nakon varte na autoput)

  25. #75
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    stvarno bi bilo korisno da napravimo most preko slovenije. zakaj ne, bio bi manji i jeftiniji od peljesackog :/

  26. #76
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Mene više smeta naša cestarina - u subotu smo išli u Maribor i cestarinu u Hrvatskoj platili nekih 80 kn u oba smjera! :shock: U Sloveniji nismo ništa platili.
    Sljedeći put. izađi U Krapini. Do tamo je , mislim, 17 kn, i od Krapine se vozi starom cestom.
    Ja bih, ali kad MM bira.

  27. #77
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ma daj - pa suvozač je najvažniji. Za te novce odite na pivu ili nekoliko kava.

  28. #78
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    ma daj - pa suvozač je najvažniji. Za te novce odite na pivu ili nekoliko kava.
    Za Teddy to pretvori ili u cole ili u platnene pelene.

  29. #79
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Za one koji zele bojkotirati vinjetu iz smjera Istra-Koper-Trst:

    - u smjeru Trsta: u Kopru skrenete za Bertocchi (samo pratite zute table), pa preko Skofija (znaci u biti stara cesta) do granice.

    - za natrag: kad predjete bivsu talijansko-slovensku granicu morate skrenuti na OMV (inace vam se odmah nadovezuje brza cesta), pa produziti za Skofije, starom cestom dalje, skrenuti na Bertocchi, onda jedan dio ide kao prema Sv. Antunu medjutim izadjete van blizu Mercatora/OMV-a.

    Najjednostavnije je ako u svim smjerovima pratite samo zute tabele, da ne zalutate ponovo na brzu cestu.

  30. #80
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    ma daj - pa suvozač je najvažniji. Za te novce odite na pivu ili nekoliko kava.
    Za Teddy to pretvori ili u cole ili u platnene pelene.
    Bingo.

  31. #81
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    tatek, ti si bolji poznavatelj slovenskih cesta. Daj molim te, pogledaj donji link. Znači li to da ćemo od ljeta plaćati i ovaj komad ceste od granice do Maribora, tako da ako hoću izbjeći vinjetu, moram do Ptuja ići preko Varaždina?

    http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20vinjete.pdf

  32. #82
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    tatek, ti si bolji poznavatelj slovenskih cesta. Daj molim te, pogledaj donji link. Znači li to da ćemo od ljeta plaćati i ovaj komad ceste od granice do Maribora, tako da ako hoću izbjeći vinjetu, moram do Ptuja ići preko Varaždina?

    http://www.cestnina.si/doc/karta%20-%20vinjete.pdf
    Ako misliš na onaj dio ceste od Gruškovja do autoputa LJ-MB, da, to će se plaćati, ali tek kad se napravi (za x godina). A uz tu brzu cestu imat ćeš i običnu, sadašnju, koja se neće plaćati.
    Dakle, odmah nakon granice ćeš trebati sići dolje na običnu cestu i njome nastaviti do Ptuja pa za Lenart ili pak od Ptuja otići običnom cestom do Maribora, zaobići obilaznicu (vidi jedan od mojih prethodnih postova kako) i zatim starom cestom do Šentilja.
    A onda opet platiš austrijsku vinjetu ili se voziš sporom cestom kroz sela do Graza ... dakle, ili brzina pa ju platiš ili sporo pa prođeš jeftinije ... pa ti vidi.

  33. #83
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Dolje piše da će se u ljeto 2008 izgraditi taj dio od Gruškovja. Znači ostati će stara cesta?

    gle, mi u Austriji plaćamo vinjetu, - košta 7 a ne 35 EU. Drugo po tom putu do Maribora voziš kao puž (vozim ja a ne MM, kako nebi prekoračili brzinu) i zato mi je glupo zbog 3 shoppinga godišnje plaćati vinjetu. Mi ne putujemo stalno. OK, ako će djeca zavoliti skijanje (F. već voli) i mi imati love za skijanje onda ćemo biti ćešće po Sloveniji i platiti vinjetu. Za ovo malo, to mi je preskupo.

    Hvala na uputama. Bilo mi je bitno moram li do Varaždina, ili možemo ovako.

    Jednom sam se vozila po staroj cesti do Graza - i nikad više. zavrtilo mi se u glavi od kružnih tokova.

  34. #84
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    [quote="tatek"]
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    A onda opet platiš austrijsku vinjetu ili se voziš sporom cestom kroz sela do Graza ... dakle, ili brzina pa ju platiš ili sporo pa prođeš jeftinije ... pa ti vidi.
    pa onda bolje fino polako po starim cestama, a za tih 40 i kusur eura prenoćiš u Austriji i imaš lijepi dvodnevni izletić

  35. #85
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    [quote="paci"]
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    A onda opet platiš austrijsku vinjetu ili se voziš sporom cestom kroz sela do Graza ... dakle, ili brzina pa ju platiš ili sporo pa prođeš jeftinije ... pa ti vidi.
    pa onda bolje fino polako po starim cestama, a za tih 40 i kusur eura prenoćiš u Austriji i imaš lijepi dvodnevni izletić
    hm, hm, bogami za cijelu familiju je tesko naci nesto ispod cca 75 EUR.

  36. #86
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Hm, ja sam se izgubila u svim ovim pravcima kaj ste nabrojali...
    Pa da pitam konkretno:
    Da li se od Zg pa do europarka u Mariboru mora platiti ta famozna slovenska vinjeta?

  37. #87
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa
    Hm, ja sam se izgubila u svim ovim pravcima kaj ste nabrojali...
    Pa da pitam konkretno:
    Da li se od Zg pa do europarka u Mariboru mora platiti ta famozna slovenska vinjeta?
    Ne, niti sada niti kad se sagradi autoput Gruškovje-Maribor.

  38. #88
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    ja sam ionako ljuta svaki put kad prolazimo kroz sloveniju zbog one njihove jadne ceste. a sad cu im jos morati placati 35€ za 5 minuta autoputa.
    Upravo tako . Ne znam sta naplacuju 35 eura . Koriste priliku da oderu ne samo one koji idu ka hrvatskoj nego ima Bosanaca iz dijaspore koji preko ljeta idu za Bosnu i tuda moraju proci .
    Da bar imaju ceste pa hajde . Bukvalno ti naplacuju PROLAZ , a to sto cekas satima na njihovim mucenim cestama bas ih briga . Moze im se pa zasto ne bi .

  39. #89
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Ma ne brinite, kada im se zakrce lokalne ceste i centar Maribora postane mali "autoput" razmislit ce jos jednom.
    Problem je sto ce u svemu tome nastradati jadni ljudi koji su do sada zivjeli u mirnim mjestascima na tim lokalnim cestama :/

    I netko je spomenuo gore autoput do Krapine?
    Cestarina do tamo je 20kn, mi bili prosli tjedan

  40. #90
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    rekli su na dnevniku neki dan da se vinjete odnose na sve ceste u sloveniji, a ne samo na autoput. mislim da će jedini alternativni pravac biti preko mađarske.

  41. #91
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    rekli su na dnevniku neki dan da se vinjete odnose na sve ceste u sloveniji, a ne samo na autoput. mislim da će jedini alternativni pravac biti preko mađarske.
    gle, ja sam gore stavila link sa slikom na kojem su označene ceste koje će se plaćati. To je sa službene stranice slovenskih autocesta (DARS).

    I naplata ne može nikada biti za sve ceste (to je u cijeni benzina), a ne vinjete

  42. #92
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    rekli su na dnevniku neki dan da se vinjete odnose na sve ceste u sloveniji, a ne samo na autoput. mislim da će jedini alternativni pravac biti preko mađarske.
    Nije točno, gledao sam taj prilog.
    Cestarine će se naplaćivati za autoputeve i brze ceste (njem. Schnellstrassen) - takvih ima trenutno tri u Sloveniji, ona cesta kroz Maribor u profilu autoputa, brza cesta Vipava-Ajdovščina-N. Gorica te dijelovi budućeg autoputa prema Mađarskoj oko M. Sobote i Lendave.

    Naplaćivanje autoputeva je OK, to radi većina zemalja na jugu (za razliku od recimo Njemačke, Nizozemske , skadinavskih zemalja, kod njih je korištenje autoputeva besplatno), no jako nije OK to što nema mogućnosti da se kupi vinjeta za kraće vremensko razdoblje tipa 7 do 10 dana. Tu su slovenci ugledali na pohlepne Švicarce i to je greška. Pretpostavljam da će to zaista opteretiti neke lokalne pravce (tipa baš ta relacija HR-Graz) pa valjda promijene odluku nakon nekog vremena.

  43. #93
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    tatek evo u hotelu s 4* kraj kolodvora u grazu dvokrevetna soba trenutno je 59 eur. djeca do 6 g imaju đabe smještaj, a naše cure još uvijek spadaju u tu kategoriju (u principu uvijek uzimamo dvokrevetne sobe i kažemo da imamo malu djecu, pa nam daju nešto veće sobe ili dodatni krevet i sl.). jedino što je sad sve u austriji zauzeto i digli su cijene, koliko mi se čini :/ sorry na OT, neću više.

  44. #94
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    tatek evo u hotelu s 4* kraj kolodvora u grazu dvokrevetna soba trenutno je 59 eur. djeca do 6 g imaju đabe smještaj, a naše cure još uvijek spadaju u tu kategoriju (u principu uvijek uzimamo dvokrevetne sobe i kažemo da imamo malu djecu, pa nam daju nešto veće sobe ili dodatni krevet i sl.). jedino što je sad sve u austriji zauzeto i digli su cijene, koliko mi se čini :/ sorry na OT, neću više.
    Svaka čast na takvoj cijeni, kad sam ju ja pokušavao dobiti bilo je skuplje par desetaka EUR.

  45. #95
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Lulu prvotno napisa
    rekli su na dnevniku neki dan da se vinjete odnose na sve ceste u sloveniji, a ne samo na autoput. mislim da će jedini alternativni pravac biti preko mađarske.
    Nije točno, gledao sam taj prilog.
    širim dezinformacije. izgleda da nisam dovoljno dobro slušala.
    btw, ja bih bila sretna kad bi vinjeta za 6 mjeseci laufanja po HR koštala toliko.

  46. #96
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Lulu prvotno napisa
    rekli su na dnevniku neki dan da se vinjete odnose na sve ceste u sloveniji, a ne samo na autoput. mislim da će jedini alternativni pravac biti preko mađarske.
    Nije točno, gledao sam taj prilog.
    širim dezinformacije. izgleda da nisam dovoljno dobro slušala.
    btw, ja bih bila sretna kad bi vinjeta za 6 mjeseci laufanja po HR koštala toliko.
    Ja sam imao sreću da su klinci baš taj čas bili relativno mirni, inače ne bih ni ja niš skužio (ili bih skužio tko zna što, recimo da vinjeta za autoputeve u Tunguziji košta 10 000 rubalja ).
    Jedna od stvari koja me uvijek može izbaciti iz takta je kad su klinci koliko-toliko mirni za vrijeme glavnine dnevnika (kojeg obično samo slušam na pola uha ili ni toliko) i onda dođe vremenska prognoza, jedini dio koji gledam koncentrirano i koji me odistinski zanima i onda krene graja, vika i cika. Zamolim ih da se stišaju te 2 minute, međutim galama se nastavi taman do početka prve reklame nakon prognoze.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    cisto za info
    danas sam procitala na njihovom sajtu da ce kazne iznositi od 300 do 800€ koga zateknu bez vinjete

  48. #98
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Mi vjerojatno već za par dana kupujemo tu %$&?* vinjetu (polugodišnju) i vozamo se do besvijesti. Po mojem izračunu, možda ćemo sad čak manje plaćati nego do sada (kad zbrojim ukupne troškove na razini pola godine),a nećemo više ni morati zastajkivati svako malo radi plaćanja (do Ljubljane je bilo dvaput, do Trsta 4 puta, do Alpa triput, do Graza jednom).

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    tatek koliko je vremenski duzi taj stari put prema ptuju(nismo nikad isli onuda)

    meni da bi se isplatila ta vinjeta uzeti bi trebala barem 20 puta u pola godine proci tuda sto je kod nas neizvodivo,evo ove godine smo isli samo jednom i ici cemo max jos samo 2 puta

  50. #100
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj s_a_n_d_r_a prvotno napisa
    tatek koliko je vremenski duzi taj stari put prema ptuju(nismo nikad isli onuda)

    meni da bi se isplatila ta vinjeta uzeti bi trebala barem 20 puta u pola godine proci tuda sto je kod nas neizvodivo,evo ove godine smo isli samo jednom i ici cemo max jos samo 2 puta
    meni su rekli čak da i nije dulje, odnosno da je cesta bolja, ima manje ograničenja brzine, i manje prometa.

    Mi idemo u kolovozu u Graz, pa ćemo isprobati.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •