Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Svrbež i vrlo neugodan miris nakon epiziotomije

  1. #1
    sooike

    Početno Svrbež i vrlo neugodan miris nakon epiziotomije

    Pozdrav svima,
    ja sam nova mama na ovom forumu. Rodila sam vaginalno 21.3., dakle prije nepunih mjesec dana i radili su mi epiziotomiju, iako ne znam koliko savova imam, znam samo da su u 3 sloja. U pocetku, kad sam dosla kuci, jako me boljelo, a od prije nekih 10-ak dana sam pocela osjecati svrbež, i to u cijelom vaginalnom podrucju, ne samo na podrucju reza, a osjecaj je slican kao kad imate gljivice pa vas grozno svrbi. Osim toga, imam i vrlo neugodan miris dolje, do te mjere da se pitam kako da ljudi oko mene ne bjeze od mene.
    Imate li kakvu ideju sto mi se dogadja?
    Na pregled idem tek 2.5., ginekologica je prije puna.
    Unaprijed hvala!

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nemam ti nazalost nista pametno za reci, ali iz tvog opisa mislim da bi svakako trebala posjetiti ginekologa prije 02.5. Taj datum je zaista predaleko...

  3. #3
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Potpisujem. Zovi i zamoli da te prime što prije, da je hitno.

  4. #4
    lidac2004

    Početno

    definitivo ginekologu....

  5. #5
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nadam se da si otišla ginekologu, ali ako nisi danas u petak uspjela nikamo otići, opiši malo kako izgledaju lohije. Ti si rodila na isti datum kao i moja seka i ona mi je rekla baš prije nekih desetak dana da je svrbi i da joj vjerovatno izlaze konci. Ako trebaš čekati do slijedećeg tjedna pokušaj si olakšati sa sjedećom kupkom od kamilice ili oblozima od arnike.

    Žene vrlo individualno doživljavaju miris lohija. Da nije ugodan to je točno.

    Kakve uloške upotrebljavaš? Loši ulošci ti mogu također raditi probleme. Recimo nikako olvejzice i neku plastiku nego je bolje koristiti vatirane, bar u onom dijelu koji prijanja uz tkivo.

  6. #6
    sooike

    Početno

    Hvala ti, Samaritanko, dala si mi nadu za preživljavanje preko vikenda! Moja lochia je sad vec gotovo nestala, a ono sto jos malo izlazi je smedje boje. A sad kad bolje razmislim, danas, kad zbilja malo krvarim, i onaj grozni miris je manje grozan. Mozda je to zaista miris lochie. Citala sam, naime, u "What to expect when you're expecting" da lochia treba imati miris kao i menstrualna krv, a u mom slucaju je to bilo puno puno intenzivnije, pa sam bila prilicno zabrinuta. Radila sam brojne slane kupke u kamilici, s uljem cajevca i lavande, i to bi mi uvijek pomoglo, iako ne i za miris, vec samo za svrbez. Jedna prijateljica mi je rekla da je svrbez uvijek znak zarastanja... Samo ne znam zasto mi je po noci osjecaj svrbeza puno jaci nego danju...

  7. #7
    sooike

    Početno

    A, da, zaboravila sam odgovoriti na pitanje o uloscima. Upotrebljavam samo one prirodne, bez plastike, s vatom, oblozene gazom. Mozda je zaista stvar u tome da, kako Samaritanka kaze, drugacije reagiram na miris vlastite lochie. Hvala svima na pomoci, zenska solidarnost je zaista predivna stvar!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    Moram kazati da sam i ja imala neugodan miris iscjetka i nisam isla ginicu al je prosao i svrbilo me malo ...ali na kraju sve je ok i papa mi je bo.ali sam se bome zabrinula kad je bilo tako neugodan miris...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    vg
    Postovi
    63

    Početno

    Za sto lakse podnosenje ove faze kada cekas da se sve smiri i prodje, osim kamilice preporucujem ti i caj od hrastove kore - manje ce te zatezati, a time i manje svrbiti. Caj imas u svakoj ljekarni



    Lea, 16.11.2004.

  10. #10
    sooike

    Početno

    Samo da zavrsim ovu pricu, buduci da sam je i zapocela, a mozda nekome bude i korisno.
    Elem, nazvala sam svoju ginekologicu, opisala joj simptome, a ona mi je rekla da imam infekciju nastalu zbog bakterija u lochiji, koja je puna raspadajuceg tkiva, i da je to vrlo cesta pojava. Rekla mi je da kupim vaginalete i antibakterijsko sredstvo za intimnu njegu. To sam i ucinila i vec nakon dva dana je bilo bolje. Uzimala sam vaginalete 7 dana. Sad je sve posve OK. (vaginalete se zovu Mecloderm, ali kako ja zivim u Italiji, to ime vam nece biti od prevelike koristi. Uglavnom, na bazi su necega sto se zove "meclociclina". Sredstvo za intimnu njegu je specijalno za razdovlje postpartuma i menstruacije, Ph je 3,3.)

  11. #11
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Drago mi je da se sve dobro završilo. Kad trebaš doći na pregled? U Njemačkoj je 8 tjedana od poroda.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •