Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 284

Tema: KAKO ORGANIZIRATI SVAKODNEVNICU UZ DJECU

  1. #51
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    mogla sam imati još jednog petnaestgodišnjaka i za 2,3 godine držati prst u uhu.
    Ovako ću do penzije imati malu djecu.
    o ovome MM i ja često razmišljamo. mala ima 11,5, mali 1,5. kad ona bude imala 20 on će tek doći do desetice i upadamo opet u pubertet pa ispočetka sve ovo što s njom tek počinjemo :/ a dok on iziđe iz puberteta ja ću valjda već štrikat i grijat stare kosti kraj kamina

  2. #52
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    mikka, mantraj "na dobrom sam putu, na dobrom sam putu"

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Uh, ja sam skepticna da je sa 2 ili 3 lakse...Sta ako ipak nije, nema povratka
    najlakše je s petero
    meni je super,ali stvarno sve stignem,muž mi pomogne i niko više.

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    mikka, mantraj "na dobrom sam putu, na dobrom sam putu"
    ili odmah počni raditi na trećem...pa će ti biti lakše

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    cekam da se javi litala

    mi smo zasad u kaosu--ja sam jos "u babinju", a vec sam solo s njih dvoje, mala stalno place jer ima grceve, stariji je zasad ljubomoran pa ju hoce istuci. mala se budi u 5 za kenjanje, pa nakon sto ju uspijem smiriti ovaj se budi, bez opcije daljnjeg uspavljivanja, tako da sam pomalo vec zombi. njemu jedva dam dorucak, mala za to vrijeme rida (cim ju negdje ostavim, gotovo). maramu imam ali ne mogu opet stalno biti u njoj, kuham se. i tako. dok izduram dan.. cinim se sama sebi kao nadcovjek.

    jedva cekam da
    -ona malo naraste
    -se on malo smiri
    -se ja priviknem na situaciju i organiziram neku rutinu.
    šalu na stranu, super mi je ovaj tvoj post, tako živopisan i iskren da točno osjećam kako ti je.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    U ocekivanju drugog djeteta...sto reci- Ovaj topic i vecina postova zaista daju nadu i pozitivu :D

    Bas vam hvala Da se bar ostvari!

    Ma zapravo uvijek kad razmisljam o tome kako ce biti kad beba dode(a stalno razmisljam o tome ) osmjeh mi ne silazi s lica.
    Bojim se cak da ja to vidim sve preruzicasto.

    Sve cemo to mi izmajstorijat putem. Nema nam druge

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    kak vi to sve stignete???

    netko s dvoje-troje djece je napisao da je sve skuhano, opeglano, očišćeno i da se sve može ?!?!!

    ja sam npr. jučer bila na poslu, onda sam se probila kroz grad do vrtića, gdje je bio roditeljski sastanak i radili smo s ritmikom tortu od kartona za nedeljnu predstavu..iz vrtića smo izašli u 6 popodne

    odmah smo odletili do Jaruna gdje smo imali dogovoreno druženje s klincima i frendovima..po povratku kući uspjele smo stati u dućanu da kupimo mlijeko..prvi put sam ušla u kuću u devet navečer

    mala je zaspala (otuširana, nahranjena itd.itd.) u deset

    ja sam onda još vješala veš, stavljala veš na pranje, malo krčila kaos po kući, raspakiravala torbe (vratili se bili s puta), pripremila stvari za sutra za obući...i već je bilo pola dvanaest

    a nisam jučer kuhala jer smo išli na picu i imam samo jedno dijete

    kad vi kuhate i spremate?

    pokupim malu iz vrtića, pojedemo dosta brzo (imamo sisteme zaleđenih šalši , bolonjeza, špinata i sl. za preko tjedna) i šibamo van...nema nas doma sve do devet

    ja NIŠTA ne stižem..pa se onda bediram da sam očito nesposobna..ili lijena..ili neorganizirana...ili nesposobna

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    s vremenom se naučiš npr.

    1. jednom rukom prati zube a drugom bristati lavandin ili spremati vrh mašine ra robu na kojoj stoji kozmetika
    2. dok se djete kupa oribati školjku
    3. dok se bolonjez podgrijava baciti sve stare novine, papiriće i tome slično u kantu
    4. (ko ima perilicu suđa) - umjesto u sudoper stavljati iskorištene predmete ravno u perilicu
    5. izać iz kraeveta i potegnit ga odmah (da bar izgleda uredno)
    6. stalno pjevat stavi sve na svoje mjesto nakon igre

    trebaš biti multipraktik

  9. #59
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    kak vi to sve stignete???

    netko s dvoje-troje djece je napisao da je sve skuhano, opeglano, očišćeno i da se sve može ?!?!!

    ja sam npr. jučer bila na poslu, onda sam se probila kroz grad do vrtića, gdje je bio roditeljski sastanak i radili smo s ritmikom tortu od kartona za nedeljnu predstavu..iz vrtića smo izašli u 6 popodne

    odmah smo odletili do Jaruna gdje smo imali dogovoreno druženje s klincima i frendovima..po povratku kući uspjele smo stati u dućanu da kupimo mlijeko..prvi put sam ušla u kuću u devet navečer

    mala je zaspala (otuširana, nahranjena itd.itd.) u deset

    ja sam onda još vješala veš, stavljala veš na pranje, malo krčila kaos po kući, raspakiravala torbe (vratili se bili s puta), pripremila stvari za sutra za obući...i već je bilo pola dvanaest

    a nisam jučer kuhala jer smo išli na picu i imam samo jedno dijete

    kad vi kuhate i spremate?

    pokupim malu iz vrtića, pojedemo dosta brzo (imamo sisteme zaleđenih šalši , bolonjeza, špinata i sl. za preko tjedna) i šibamo van...nema nas doma sve do devet

    ja NIŠTA ne stižem..pa se onda bediram da sam očito nesposobna..ili lijena..ili neorganizirana...ili nesposobna
    pa upravo ovako kao ti. vidiš da si sve stigla - i baviti se djecom, i skuhati nešto brzo, i raskrčiti kaos po kući - šta bi ti više od toga? ovakav dan kakav si ti opisala, kod mene se zove super dobro organizirani dan. a ima i onih kad veš moram po treći put oprati u mašini jer mi se nije dalo stavljati ga sušiti u 11 i pol navečer pa je dobio "opojan" miris

  10. #60
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ja donekle stignem jer nismo baš svi cijele dane po vani ...........uvijek netko mora biti s patrikom, a sad nastojimo da je i što više vani, tako da u posljednje vrijeme MM je za po vani dok sam ja doma i rintam (a moram bar povremeno), a ja sam za po doma kad se vrate............naravno da si priuštim i ponešto solo landranja dok su oni negdje, tako da s jednim djetetom za sada stvarno mi nije bed.

    Jest da sam sve kućne poslove prorijedila bar za duplo otkad sam zaposlena trudnica/majka trogodišnjaka, ali sve nekako klapa i mislim da nešto što neću stići danas, uz svesrdnu pomoć najbližih napravit ću sutra, preksutra i uopće se neću zbog toga bedirati (ko npr. nekad).

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    hi,hi...i ja sam jučer još jednom bacila na ispiranje jer je stajao cijeli dan u mašini

  12. #62
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    pa upravo ovako kao ti. vidiš da si sve stigla - i baviti se djecom, i skuhati nešto brzo, i raskrčiti kaos po kući - šta bi ti više od toga?
    Tako je. Nisi kuhala, ali ste jeli. Jedino ako ne jedete pizzu svaki dan?
    Ja ne započinjem stvari za koje znam da ih neću imati vremena ili volje taj dan završiti, one me samo dodatno zamaraju. Prioriteti su: djeca i njihove potrebe i kolk'o-tol'ko kvalitetan obrok. Ostale pokućne stvari danas više, sutra manje. Važno je isplanirati poslove koje na tjednoj bazi želiš/trebaš učiniti. Ako je to promijeniti posteljinu i opeglati veš, a valjda ćeš se u tjedan dana jednom odvažiti na taj korak?!
    Ako ne, uvijek vikendom možeš imati popravni.

  13. #63
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Da, ni meni nije jasno šta ti to sofke nisi stigla

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ne znam je li to bila reklama ili sam negdi pročitala ili tako nešto ali sam zapamtila izjavu; ne citiram nego onako po sjećanju

    postoje kuće u kojima je uvijek sve uredno i na svom mjestu. takve kuće se zovu muzeji...

    a ima i ona ... kuća je tu zbog tebe a ne ti zbog nje... isto mi je draga

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    pica je izniman događaj

    ali ako kuham kad se vratim doma do šest smo u stanu

    onda moram organizirati druženje ili ići nekamo van s malom jer smo u stanu i djeca više nisu na dvorištu ispred kuće jer

    -nema dvorišta ispred kuće budući je tamo parking
    -nema djece ispred kuće jer nema dvorišta jer je tamo parking

    pa kad se vratim i spremim nju na spavanje mogu obavljati samo 'tihe' radove po kući jer ona ima lagan san

    i ja sam postala brza, promijenim posteljinu i operem kupaonu za pola sata..ali i dalje bude nekakv konstantan nered

    pa se bediram da sam nesposobnija od drugih koji sve to stignu s više komada djece

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ovdje se ipak javlja dvije "vrste" mama - one koje su doma s djetetom/djecom i one koje rade. meni je ritam bio drugačiji dok sam bila na porodiljnom a drugačiji sada kada radim- znači 8 sati na poslu plus putovanje do posla prilično iscrpi. I tada je puno manje vremena za stvari tipa pospremanje koje niti volim niti mi je prioritet, ali bih htjela da je ipak malo urednije.Ovako mi se ponekad čini da živim u totalnom kaosu.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    da ilustriram

    prekjučer došli s puta, a ja se još danas ujutro spotičem o torbu koja poluprazna razjapljena leži na podu blagavaone

    pa me ljuti kako nisam sposobna barem spremiti stvari iz torbe u dan i pol..pa mi stan izgleda u većem kaosu nego što možda i realno je

    a nitko ni ne spominje pranje prozora i ostale egzotične pojave

  18. #68
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    a nitko ni ne spominje pranje prozora i ostale egzotične pojave
    Pa kad meni to nije big deal.
    Tu samo mlatneš jelenjom kožom ili Viledom (još bolje) i prozori su čisti. I to ne moraš sve odjednom, prilikom usisavanja dnevne sobe, mlatneš tamo, idući vikend kada se duže zadržavaš u sobama, mlatneš tamo.
    U međuvremenu mlatiš praznu slamu k'o i svi.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    pranje prozora... perem do pola odnosno dokle mogu dohvatiti vrijedne ručice dječice koja me posjećuju

    adio mare
    sofke trebala si gurnut tu torbu u ormar (manje bi se činilo da je nered)

  20. #70
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Tajna uredne kuće je da imaš mjesto gdje ćeš zagurati ono što ne stigneš pospremiti i zatvoriti vrata. A te će stvari svakako opet izmigoljiti napolje, a nikad mi neće biti jasno kako se samo same pokreću, garant dok mi spavamo

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Tajna uredne kuće je da imaš mjesto gdje ćeš zagurati ono što ne stigneš pospremiti i zatvoriti vrata. A te će stvari svakako opet izmigoljiti napolje, a nikad mi neće biti jasno kako se samo same pokreću, garant dok mi spavamo

    x od metra

  22. #72
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Tajna uredne kuće je da imaš mjesto gdje ćeš zagurati ono što ne stigneš pospremiti i zatvoriti vrata.


    A te će stvari svakako opet izmigoljiti napolje, a nikad mi neće biti jasno kako se samo same pokreću, garant dok mi spavamo


    super su mi ovakvi topici. bilo je vec slicnih.

    ja sve stignem. ali imam jedno za sad nezahtjevno dijete, na porodiljnom sam i mm mi pomaze. pa cu vas i dalje samo citat.

  23. #73
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja radnim danom ne kuham. Starija jede u vrtiću, mlađoj kuha čuvalica. Ako starija ne jede u vrtiću ili bude još gladna kad dođemo doma (oko 17, 17:30) dobije što je seki ostalo

    Mi veliki jedemo na poslu. Doma malo nadopunimo.

    Imam hrpetinu neispeglanog veša- kinderbet nečemu služiti mora.

    Idemo van oko 18, svaki dan i vani smo do skoro 20 h: tuširanje, večera, spavanac.
    Ja često zaspem s njim dvjema, nekad se izvučem pa još malo pogledam TV/popričam s MM...

    Peglam kome što treba - znači jednu košulju MM-u (jutros sam ga zatekla samog i zbunjenog nad daskom za peglanje ), njoj neku haljinicu za vrtić i to je to.

    Hrpa se samo slaže

    Kupaonu perem dok su one u kadi- usput se malo špricamo, pričamo, ribamo.

    Ništa više ne radim

  24. #74
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Tajna uredne kuće je da imaš mjesto gdje ćeš zagurati ono što ne stigneš pospremiti i zatvoriti vrata.
    kod nas se takva soba službeno zove rumpl soba. plaši me samo pomisao da ću ju, kada Yodi bude trebala soba, to sve morati raskrčiti.

  25. #75
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ma nemoj se bojati, gledaj na taj trenutak pozitivno i sa nestrpljenjem. Sigurno ćeš tamo naći neke drage i korisne, davno zaboravljene stvari

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    nemam sobu za stvari

    stan je u tako osjetljivoj mikroravnoteži da ako se nešto poremeti na jednom kraju sve se se razulari

    a ak torbu gurnem u ormar onda je samo mogu zatvorit ponovo za more..ovak nakon tjedan dana spoticanja bit ću primorana nešto učiniti

  27. #77
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    sofke
    ako te tješi- i mi se spotičemo na MM-ovu putnu torbu već dva dana otkad se vratio s puta
    I ona je kraj kinderbeta

  28. #78
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Citiraj sofke prvotno napisa
    da ilustriram

    prekjučer došli s puta, a ja se još danas ujutro spotičem o torbu koja poluprazna razjapljena leži na podu blagavaonepa me ljuti kako nisam sposobna barem spremiti stvari iz torbe u dan i pol..pa mi stan izgleda u većem kaosu nego što možda i realno je

    a nitko ni ne spominje pranje prozora i ostale egzotične pojave
    Mi smo još u ponedeljak došli sa puta i ne spotičem se o polupraznu razjapljenu torbu - odnela sam je u gostinjsku i podigla na dvosed . Iz nje je naravno izvučen samo prljav veš koji je opran i tresnut tu negde blizu torbve, valjda na trosed

    A pranje prozora i egzotične poslove obavljam u PMS-u kad klince uvalim tati 'da uživaju bez žena koje im džvanjkaju'

  29. #79
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Što je ovo- tjedan spoticanja?

  30. #80
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    pa bio je dugi vikend.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ajd, utješile ste me

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    ajd, utješile ste me

  33. #83
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja nekako većinu stvari stignem, osim -peglanja. To je jednostavno nepresušan posao, a žao mi je trošiti vikende na to, žao mi je trošiti ribicino vrijeme, a navečer pak moje vrijeme.
    Uhvatila sam malo ritam peglanja po malo svakog dana, ali..ide mi i tako na živce - peglanju nikad kraja :/
    Ali ne volim neispeglano, iako plahte i slično samo dobro upeglam, mislim, da ne bih još peglala po cijeloj duljini i širini.
    Najbolje će mi bit da se sjednem na hrpetinu veša i dobro pritiskam pozadinom (vidjela sam jednom na tv-u nekog tipa da tako "pegla")

  34. #84
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    meni zapravo najteže pada što svaki dan počinjem ispočetka i to iste dosadne stvari.....osjećam se kao sizif, stalno kotrljam neko kamenje uz brijeg...
    još da mi kuhanje stvarno nije hobi i meditacija s jedne strane, a korisno s druge, mislim da bih ispalila....

  35. #85
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    meni zapravo najteže pada što svaki dan počinjem ispočetka i to iste dosadne stvari.....osjećam se kao sizif, stalno kotrljam neko kamenje uz brijeg...
    isto kod mene! tek na vecer sve napravim, a drugi dan opet sve ispocetka.
    ja samo cekam dan kad cu moci uzivat u tom redu i cistoci 8)

    zato si cesto priustim uzivanje u neredu....ali kuhanje mi je nesto najgore!!!samo da to ne moram radit i sve 5....

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja se nekako trudim kuhati s koliko-toliko volje, ali moram priznati da je to jedna obaveza koju stvarno obavljam nerado i kad bih imala dovoljno love najradije bih nekome platila da mi svaki dan skuha rucak. (neovisno o tome imam li djecu ili ne)

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    I, zaboravila sam napisati, mi smo obitelj nepeglaca pa mi je to jedna velika obaveza manje. (s obzirom na to da nas je petero i da svaki dan moram prati robu :/ )

  38. #88
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa
    meni zapravo najteže pada što svaki dan počinjem ispočetka i to iste dosadne stvari.....osjećam se kao sizif, stalno kotrljam neko kamenje uz brijeg...
    još da mi kuhanje stvarno nije hobi i meditacija s jedne strane, a korisno s druge, mislim da bih ispalila....
    veeeliki potpis. isto tako. sva sreća da volim kuhanje jer sve ostalo mi je tlaka.

    a jel se prepoznajete u ovome:
    petak - 5 popodne, svi smo doma, mm ide s klincima kod sveki, ostati će do cca 8, a ja ću za to vrijeme SVE pospremiti kako bi imali super slobodan vikend. planovi - ogromni. računam u sebi - od 5 do 5 i pol operem kupaone, od 5 i pol do 6 pospremim kaos, od 6 do 6 i pol sve usisam, od 6 i pol do 7 operem sve podove, od 7 do 7 i pol složim svu robu (peglam samo košulje, ali se opet hrpa osušene i nesložene robe povećava - i svaki put sama sebi obećam, od sad ćemo svaku mašinu osušene robe odmah složiti i uvijek dođemo svako toliko opet na hrpu) i onda, od 7 i pol do 8, uživam u blistavome domu svome.
    onda oni odu, i ja odlučim onih pola sata mira s kraja priče pomaknuti na početak. i onda se tih pola sata pretvori u sat vremena. i onda, ako ne daj bože, sjednem za komp - eto ti još jedan razlog za pomicanje kompletne računice. i onda zvone vrata - evo ih nazad, a ja pišem post na forumu. i ode vrit subotnja špica na korzu, a ja i mm čistimo po kući.
    a ja sama sebe tješim kako mi je ionako glupo bilo potratiti tako rijetke trenutke kad sam sama doma - na glupo čišćenje. ali, problem je naravno u tome što se ne mogu do kraja opustiti u kaosu. i, na kraju, nit sam se odmorila, nit očistila, nit imam slobodnu subotu.

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    s vremenom se naučiš npr.

    1. jednom rukom prati zube a drugom bristati lavandin ili spremati vrh mašine ra robu na kojoj stoji kozmetika
    2. dok se djete kupa oribati školjku
    3. dok se bolonjez podgrijava baciti sve stare novine, papiriće i tome slično u kantu
    4. (ko ima perilicu suđa) - umjesto u sudoper stavljati iskorištene predmete ravno u perilicu
    5. izać iz kraeveta i potegnit ga odmah (da bar izgleda uredno)
    6. stalno pjevat stavi sve na svoje mjesto nakon igre

    trebaš biti multipraktik
    Ovo ti je dobro,pokušat ću se pridržavati toga. :D

  40. #90
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    onda oni odu, i ja odlučim onih pola sata mira s kraja priče pomaknuti na početak. i onda se tih pola sata pretvori u sat vremena. i onda, ako ne daj bože, sjednem za komp - eto ti još jedan razlog za pomicanje kompletne računice. i onda zvone vrata - evo ih nazad, a ja pišem post na forumu. i ode vrit subotnja špica na korzu, a ja i mm čistimo po kući.
    cvijeta ko da citam pricu o meni i MD! nas uvijek, ali uvijek zeznu ti forumi...

  41. #91
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    cvijeta ko da citam pricu o meni i MD! nas uvijek, ali uvijek zeznu ti forumi...
    javile se samo mi, s bijednih 200-tinjak postova. što je tek s onima koje imaju četveroznamenkastu brojku ispod avatara?

  42. #92

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Ženske znači svima nam je jednako.Ja sam dok zbog trudnoće nisam morala početi mirovati(još samo 2,5 tjedna i dok se malo ne oporavim od carskog) svaki dan čistila jednu prostoriju.Npr.pon.-od male soba,uto.-kupaona,sri.-dnevna soba,čet.-kuhinja,pet.-spavaća soba,sub.-stubište.Kad dođe lijepo vrijeme tu su još terasa(koja je jako velika) i dvorište.Hvala Bogu zbilja rijetko kad moram nešto peglati,jer mi je suprug ovu jesen kupio novi model sušilice koji ima program ne peglanja.Tako da samo izvadim i posložim robu u ormar.Kuhala sam danas za sutra.Kad rodim i dok ću biti doma mislim da ću sve to lijepo uspijeti izorganizirati tako da svi budu sretni i zadovoljni.Ali kad pomislim na iduću jesen kad će mi mala krenuti u školu,a malac prohodati,a ja na posao,e toga me malo strah.Mada znam da je to još daleko.

  43. #93

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    E da htjela sam vam još nešto reći.Imam poznanicu koja ne radi,ima dvoje djece(s kojima se ne bavi),ima ženskicu koja joj dođe jedan put na tjedan počistiti i speglati,a baka joj svaki dan kuha.I sad se ja pitam šta ona radi cijeli dan.Istina da mi povremeno zazvuči primamljivo da imam pomoć(ali ne dok sam doma),ali opet ne volim da mi netko drugi prčka po kući. :?

  44. #94
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    a jel se prepoznajete u ovome...
    Ja se prepoznajem jednom godišnje. Sve ostale pute odustanem od velikog plana čim se pojavi MM, jer odlučim da ću ipak s njima u šetnju.

  45. #95
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Sany* prvotno napisa
    E da htjela sam vam još nešto reći.Imam poznanicu koja ne radi,ima dvoje djece(s kojima se ne bavi),ima ženskicu koja joj dođe jedan put na tjedan počistiti i speglati,a baka joj svaki dan kuha.I sad se ja pitam šta ona radi cijeli dan.Istina da mi povremeno zazvuči primamljivo da imam pomoć(ali ne dok sam doma),ali opet ne volim da mi netko drugi prčka po kući. :?
    uf, meni stalno zvuči jaaako primamljivo ova opcija čišćenje-peglanje jednom tjedno. ako se ikad budemo izvukli iz nagomilanih minusa zbog mog porodiljnog - prva stvar koju ću napraviti. pa nek prčka po kući kolko hoće...

    vertex, imaš pravo - od danas mijenjam tu glupu, totalno neučinkovitu praksu. predajem bitku i idem u šetnju :D

  46. #96
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma zapravo je ovo sve ipak pitanje mjere, i to vlastite. Nije bitno da se moj stil života sviđa susjedima, ali je ipak bitno da se sviđa meni (i mojima). Meni osobno nered ipak smeta, kad pređe neku granicu. Oduzima mi energiju i snižava kvalitetu života. A činjenica je (uvjerila sam se) da se s relativno malo truda i vremena, ali redovito uloženog, stvari mogu lijepo držat pod kontrolom. Prvo što me koči je manjak samodiscipline (u ovoj sferi života, ali na tome radim i napredujem), a drugo što me koči je ljutnja na muža (inače ga ne ogovaram, ali eto iznimke i tom pravilu) koji neće i neće i neće da podijeli odgovornost za funkcioniranje kućanstva.

  47. #97
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    koji neće i neće i neće da podijeli odgovornost za funkcioniranje kućanstva.
    :/ ...moj dragi hoće čistit, ali sam se sjetit? mislit na to? ne, moram ja zapovjedat okolo... onda mi dosadi zapovijedanje pa je stan u svinjcu dugo, dugo... onda jedan utorak popodne puknem i oću da počistimo stan a on kaže: a jel možemo to u subotu?
    dal da se smijem il da placem (smijem se, izgleda...)

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    kory,

    mi pričamo o organiziranju života uz djecu
    prihvaćam da ti je D još dijete ali ne mislimo na takvu djecu (imamo ih svi doma

    šalim se uvijek si dobrodošla

  49. #99

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    sofke, rješenje za putne torbe je meni zapravo jednostavno, samo su mi trebale godine da to skužim: čim prođem kroz vrata počinjem mahnito raspakiravati. Ni u ludilu ne smijem sjesti jer bih odmah shvatila da sam zapravo umorna. Kako koju stvar dohvatim odmah je spremam na pravo mjesto očišćenu po potrebi. Ne razmišljam koliko vremena će mi trebati jer bih se zbedirala i sjela (vidi gore). Tako dok mi je adrenalin na visini uspijem većinu toga raskrčiti prije nego kolabiram

  50. #100
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Meni osobno nered ipak smeta, kad pređe neku granicu. Oduzima mi energiju i snižava kvalitetu života. A činjenica je (uvjerila sam se) da se s relativno malo truda i vremena, ali redovito uloženog, stvari mogu lijepo držat pod kontrolom.
    kod nas stvari dosta dobro funkcioniraju upravo zbog ovoga: em nam oboma smeta nered em se oboje drzimo "stavi pravu svar na pravo mjesto - odmah" em nas je jos uvijek samo 3 em sam ja iznikla iz velike obitelji u kojoj sam bila najstarije dijete s ulogom mame pa bi mi se prije dogadjalo ovo sto cvijeta prica a sad mi je sve smijesno. sve obaveze su mi 3 puta manje. a i mm pomaze. sad se vec sam sjeti iako smo se narazgovarali. zato kory razgovaraj.

    mene jedino peglanje zivcira. to sam sposobna skupljat cili tjedan i onda ostavit opet za iduci

    javile se samo mi, s bijednih 200-tinjak postova. što je tek s onima koje imaju četveroznamenkastu brojku ispod avatara?


    al vratit cu se na ovaj topic kad budem imala jos koje dite.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •