Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 284

Tema: KAKO ORGANIZIRATI SVAKODNEVNICU UZ DJECU

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    fala ti na savjetu za torbe, ma otvorim ja njih odmah da pobacam prljavi veš na pranje, ali ostalo se kiseli još danima

    ali, da se pohvalim, jednu torbu sam raspremila,jeeee
    još jedna ću polako na pakirati za more

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    heh, koja rečenica

    to zapravo znači da mi toliko vremena treba da se raspakiram s prethodnog puta da već idem na slijedeći a da praktički ne moram vaditi stvari iz torbi

  3. #103
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    javile se samo mi, s bijednih 200-tinjak postova. što je tek s onima koje imaju četveroznamenkastu brojku ispod avatara?
    surfamo na poslu, manje od doma.

    ovdje se ipak javlja dvije "vrste" mama - one koje su doma s djetetom/djecom i one koje rade. meni je ritam bio drugačiji dok sam bila na porodiljnom a drugačiji sada kada radim- znači 8 sati na poslu plus putovanje do posla prilično iscrpi. I tada je puno manje vremena za stvari tipa pospremanje koje niti volim niti mi je prioritet, ali bih htjela da je ipak malo urednije.
    Ovo je itekako tocno, te dvije situacije su mi neusporedive. Dok sam bila na porodiljnom, koja je to uzivancija bila. A sada, uza sve obaveze jos 10h/dan ode na posao, a doma sve isto ceka.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    e ja ne gledam koliko je hitno nešto raspremiti nego uzimam redom dok ne ispraznim jednu torbu. Inače stvari koje nisu bitne ne bi nikad došle na red. Iznimka je samo hrana. Ali zato kad dovršim jednu torbu uredno je obrišem vlažnom maramicom, spremim u ormar i osjećam se

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    nije zanemarivo u cijeloj priči da nemam, ne sobu viška u koju bi išla krama, nego niti kvadratni centimetar koji nije iskorišten

  6. #106
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    nije zanemarivo u cijeloj priči da nemam, ne sobu viška u koju bi išla krama, nego niti kvadratni centimetar koji nije iskorišten
    To je u stvari super! Onda nemas ni sansu da nagomilas krame i krame...Ja imam tavan i garazu, ajme sta sve tamo ima...

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    oš se mijenjat

  8. #108
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    dižem se u 6 i kuham prije posla
    radim od 8 do 16, nije mi daleko pa sam najkasnije u pola 5 doma
    dojim, pa onda ja jedem
    idemo van (parkić, šoping , što već)
    u pola 7 smo doma i kupamo se
    u 7 Carica spava, najkasnije 8

    Onda stavljam suđe u perilicu, ručno operem lonce i štednjak (inox) plus pločice i elemente, za to vrijeme našpricam detrdžentom kupaonski lavabo, kadu i wc školjku. MM posauga pod u stanu (izuzev spavaće sobe gdje dijete spava), ja isperem kupaonu i priredim vodu za brisanje podova.
    Kad obrišem pod (svaki dan) peglam. Sve peglam.
    Oko 22 sata sam gotova sa svime. Dok radim i telefoniram, pa nemam neki osjećaj da se umaram
    Kad je sve gotovo radim lijepe stvari Čitam na primjer

  9. #109
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Onda ja dodajem podatak da moji dečki legnu u 22h

  10. #110
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    dižem se u 6 i kuham prije posla
    radim od 8 do 16, nije mi daleko pa sam najkasnije u pola 5 doma
    dojim, pa onda ja jedem
    idemo van (parkić, šoping , što već)
    u pola 7 smo doma i kupamo se
    u 7 Carica spava, najkasnije 8

    Onda stavljam suđe u perilicu, ručno operem lonce i štednjak (inox) plus pločice i elemente, za to vrijeme našpricam detrdžentom kupaonski lavabo, kadu i wc školjku. MM posauga pod u stanu (izuzev spavaće sobe gdje dijete spava), ja isperem kupaonu i priredim vodu za brisanje podova.
    Kad obrišem pod (svaki dan) peglam. Sve peglam.
    Oko 22 sata sam gotova sa svime. Dok radim i telefoniram, pa nemam neki osjećaj da se umaram
    Kad je sve gotovo radim lijepe stvari Čitam na primjer


    i ja ću ovako kao ti. od ponedjeljka.

  11. #111
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    u 7 Carica spava, najkasnije 8
    Kod nas je to vrhunac dana! Moja cura ide spavati oko 23.

  12. #112
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    u 7 Carica spava, najkasnije 8
    Kod nas je to vrhunac dana! Moja cura ide spavati oko 23.
    ...........inače, jučer u ponoć jer su ga svekiji pustili da spava od pol 8 do pol 9 navečer a ujutro se dižemo na posao, a on u vrtić..........pa sad ti budi organiziran.............ne, sad ti budi normalan!

  13. #113
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ja se divim roditeljima čija djeca kasno idu spavati.
    Kako izdržite? Ja ništa ne radim kad je ona budna i skroz sam joj posvećena. Kuham doručak i ručak, dan za dan, ne jede prenoćeno. Tad je tata s njom i igraju se, jer ne mogu kuhati drukčije.
    Sve smije i ništa se ne mora, ali spavat će "na vrijeme". To je dobro za nju, jer u pola sedam je ko mala muha, trči i sva je uskomešana od umora. Već i ona sama u pola 7 kaže: pava

  14. #114
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Cure, melem ste

    Mama_još_malo, jedino ti me svaki put ubiješ s tom (super)organiziranošću

    Al ja mislim da je dosta toga u glavi, načinu funkcioniranja, osobnosti, što-li već - ti si se rodila organizirana i skulirana, a ja neorganizirana i tankih živaca, uf!
    Ružno za reć ali zavidim ti na tvojoj sposobnosti! To je SUPER !!!

    Vi druge s manje ili više "stizanja" me stvarno tješite. Hvala cure na tome!

  15. #115
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    djevica sam po horoskopu

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    mama jos malo, meni se 16:30-18:30 nekak čini prekratko za ručak, dojenje i izlazak - nama samo izlazak traje 2-3 sata... a ovo sve što si nabrojala da radiš kad djeca zaspu radim i ja, ali jednom tjedno ili mjesečno

    i da, nijedna od mojih ne pokazuje znakove pospanosti u 19 h

    ne znam, meni je lakše ići spavati s njima a što treba obaviti po kući radimo skupa koliko ide, ostalo napravim ujutro

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    dijete, ne djeca

  18. #118
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Ja si isto do prije otrprilike godinu dana nisam mogla zamisliti da će moje dijete ići kasno spavati ili još gore da će sam određivati kad će ići spavati, ali on stvarno jadan ne može zaspati ranije jer stavili ga u krevet ili ne, uspavljivali ili ne (aj ti uspavaj trogodišnjaka ) nema šanse - zaspi kad zaspi, kad je umoran i kad mu se spava - i tako već godinu dana.
    I on sam za sebe kaže da je umoran i da ide spavati, a to nikad ne bude prije 11 navečer :/

  19. #119
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    mama jos malo, meni se 16:30-18:30 nekak čini prekratko za ručak, dojenje i izlazak
    ajde ailish, ne cjepidlači. priznaj da si, kao ja, zavidna i gotovo.

  20. #120
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    L ide na spavanac oko 22-23 nekada se oduži do 24
    Takav mu je ritam i ne mislim mu to mjenjati jer i ja od uvijek idem kasno spavati (nikada prije ponoći).
    Budi se oko 9-10 i do navečer ima 2 spavanja od po 1,5-2 sata tako da niti ne može spavati ranije jer se od drugog spavanja budi oko 18,19 sati.
    A sve i da ga stavim spavat oko 20 (probala sam) probudi se ili oko 22, 23 ili u 2-3 po noći.
    A preko dana radim sve dok spava ili dok se igra na podu.
    I kao što sam ranije napisala kad mi se da sve stignem, a kad mi se ne da ne stignem ništa.
    To govorim za sitne iliti one svakodnevne poslove (Kuhanje, suđe, pranje veša, peglanje, brzinsko vračanje stvari na svoje mjesto itd..), a veće pospremanje cijele kuće obavljam ili petkom poslijepodne kada je MM s malim ili u subotu tokom dana.
    Nered mi se na nakuplja jer oduvijek sve odmah stavljam na svoje mjesto


    Evo danas npr. ne radim ništa jer mi je dan samo za Luku i za forum dok on pajki

  21. #121
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    djevica sam po horoskopu
    I ja :?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    pa gle cvijeta, ima dana kad bi ih poželjela strpat u 19 h na spavanac
    ali ne baš svaki dan, stvarno mi je to malo prekratko za biti s djecom
    i još da peglam nakon toga, no way

  23. #123
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    pa gle cvijeta, ima dana kad bi ih poželjela strpat u 19 h na spavanac
    ali ne baš svaki dan, stvarno mi je to malo prekratko za biti s djecom
    i još da peglam nakon toga, no way
    ma šalim se ja, kod mene isto kao kod tebe. ja bi prva poludila da mi djeca imaju takav ritam spavanja, pa da već u 6 i pol svaki dan moram biti doma. pogotovo sad kad su došli topli dani, tek u 8 navečer možeš uvatiti malo zraka i prošetati uz more.

  24. #124
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Recimo, ovako kako radi mama_još_malo ja ne bih sebi nikad poželjela .
    To je za mene definitivno previše bavljenja kućanskim poslovima. Meni samo treba malo doraditi vlastiti stil.

  25. #125
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    potpisujem vertex

  26. #126
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    ja kad ovo citam totalno se ''iskompleksiram''... imam osjecaj da sam neorganizirana ljencina

    kod nas je stan non stop u neredu...imam osjecaj da non stop nesta radim a ne micem se s mjesta

    kuham tek veceru, jer mi se ne da jest samoj pa cekam da MM dodje s posla, vrtim se u zacaranom krugu prljavog i cistog vesa...

    mali je sad 4 mj i stalno je budan, pa mi je onda zao da bude sam a ja da cistim i spremam. onda imam osjecaj ko da cu propustit nesta s njim zbog ciscenja i kuhanja....ne znam se dobro organiizirati!!! pa sam ljuta sama na sebe.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Sany* prvotno napisa
    Ženske znači svima nam je jednako.Ja sam dok zbog trudnoće nisam morala početi mirovati(još samo 2,5 tjedna i dok se malo ne oporavim od carskog) svaki dan čistila jednu prostoriju.Npr.pon.-od male soba,uto.-kupaona,sri.-dnevna soba,čet.-kuhinja,pet.-spavaća soba,sub.-stubište.Kad dođe lijepo vrijeme tu su još terasa(koja je jako velika) i dvorište.Hvala Bogu zbilja rijetko kad moram nešto peglati,jer mi je suprug ovu jesen kupio novi model sušilice koji ima program ne peglanja.Tako da samo izvadim i posložim robu u ormar.Kuhala sam danas za sutra.Kad rodim i dok ću biti doma mislim da ću sve to lijepo uspijeti izorganizirati tako da svi budu sretni i zadovoljni.Ali kad pomislim na iduću jesen kad će mi mala krenuti u školu,a malac prohodati,a ja na posao,e toga me malo strah.Mada znam da je to još daleko.
    kako se zove sušilica i gdje da je kupim ?

  28. #128
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moje "po novom" idu spavati u 22h.
    Ali stvarno bih malo bila s jima da ih strpam u 20 h u krevet. Sinoć smo u 20 h još bili u parku :/

    A veša...
    Danas sam htjela peglati- ali mi moja djevojka nije dala. Bilo joj je valjda super što smo same (seka spavala) i žicala me da skupa gledamo Damu i skitnicu. Uz sladoled

  29. #129
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    dižem se u 6 i kuham prije posla
    radim od 8 do 16, nije mi daleko pa sam najkasnije u pola 5 doma
    dojim, pa onda ja jedem
    idemo van (parkić, šoping , što već)
    u pola 7 smo doma i kupamo se
    u 7 Carica spava, najkasnije 8

    Onda stavljam suđe u perilicu, ručno operem lonce i štednjak (inox) plus pločice i elemente, za to vrijeme našpricam detrdžentom kupaonski lavabo, kadu i wc školjku. MM posauga pod u stanu (izuzev spavaće sobe gdje dijete spava), ja isperem kupaonu i priredim vodu za brisanje podova.
    Kad obrišem pod (svaki dan) peglam. Sve peglam.
    Oko 22 sata sam gotova sa svime. Dok radim i telefoniram, pa nemam neki osjećaj da se umaram
    Kad je sve gotovo radim lijepe stvari Čitam na primjer
    a uz sve to još i izgledaš fenomenalno
    moram priznati da nikad ne bih pomislila da ti ovako izgleda dan

    prava si mi stepfordska supruga

  30. #130
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    A kako vi koje ne peglate?

    Ja se trudim reducurati robu za peglanje, ali svoje i MM-ove stvari moram peglat, njene haljine također. Vidi se da je zgužvano. :/

  31. #131
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Recimo, ovako kako radi mama_još_malo ja ne bih sebi nikad poželjela .
    To je za mene definitivno previše bavljenja kućanskim poslovima. Meni samo treba malo doraditi vlastiti stil.
    Dijelimo stil

    I mi izlazimo tek u 18:30. Prije toga mi je dovoljno vremena za presvlacenje u 'civilku', rucak, kratki predah i kavu, a prije te ure bi nas i sunce sprzilo cim promolimo nos.

    Da ne spominjem da bih dijete vidjala dva sata dnevno - prakticki rjedje i manje od pegle i sredstava za ciscenje.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Vidi se da je zgužvano. :/
    pa kaj onda

    ovako: sve uredno objesim, za dječju robu i pamučne majice je to OK (svoje majice objesim preko debele prečke da ne ostane crta)

    MM-u i sebi kupujem "Bugelfrei" košulje/bluze ako nađem, hlače od benetton štofova koje se peru i crta ostaje kao da su zapeglane

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    i da košulje i bluze sušim na vješalicama

  34. #134
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    A kako vi koje ne peglate?

    Ja se trudim reducurati robu za peglanje, ali svoje i MM-ove stvari moram peglat, njene haljine također. Vidi se da je zgužvano. :/
    Ja sam izbacila masu stvari za peglanje, ali neke stvarno ne mogu. Pa popeglam ujutro ako treba ono sto cemo nositi (5 min max), a ponekad, jednom u desetak dana, izvadim sve u dnevni, konja i brdo, stavim si Dalziela, dupli Uvod u anatomiju, niz CSIeva etc. i peglam dok gledam.

    CSIevi me izlude jer svako malo vracam par sekundi da mi ne pobjegne trag.

  35. #135
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja, kad uspijem ostati budna kad one zaspu, isto imam maraton Uvoda u anatomiju i peglam.

    Ailish, dovela si nepeglanje do savršenstva. Thx

    A sad, nadam se da mi nitko neće zvati Centar za soc. skrb , moje je 4-god dijete opralo cijeli balkon mokrom krpom :shock: dok sam ja vješala veš. Mala je prčkala oko kvačica, a starija prala.
    Ja to skoro nikad, nikad ne radim. Dijete me spasilo.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    mama_još_malo, svaka ti dala, jel to tako svaki dan?

    meni to djeluje nekak previše strogo, mi volimo malo razbarušeniji stil pa makar bilo i neurednije

    al disciplina je ok, da je meni usađeno više discipline i odgovornosti dok sam bila mala di bi mi kraj bio

    iako kukam da zna bit neuredno, ipak ne bi imala snage svaki dan prati podove, kupaonu i pločice u kuhinji..i još kuhat u 6 ujutro

    al eto, zato ljudi valjda i imaju uredne stanove...bolje da se ja pomirim sa svojom situacijom

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    kako se zove sušilica i gdje da je kupim ? [/quote] SUŠILICA JE MARKE SIEMENS S 46-51,PLATILI SMO JE OKO 8000,00 KN U DUČANU BIJELE TEHNIKE NA PARKIRALIŠTU BOČARSKOG DOMA S DRUGE STRANE.BUBANJ JE JAKO VELIKI,IMA NASTAVAK ZA VUNU I TENISICE.

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    dižem se u 6 i kuham prije posla
    radim od 8 do 16, nije mi daleko pa sam najkasnije u pola 5 doma
    dojim, pa onda ja jedem
    idemo van (parkić, šoping , što već)
    u pola 7 smo doma i kupamo se
    u 7 Carica spava, najkasnije 8

    Onda stavljam suđe u perilicu, ručno operem lonce i štednjak (inox) plus pločice i elemente, za to vrijeme našpricam detrdžentom kupaonski lavabo, kadu i wc školjku. MM posauga pod u stanu (izuzev spavaće sobe gdje dijete spava), ja isperem kupaonu i priredim vodu za brisanje podova.
    Kad obrišem pod (svaki dan) peglam. Sve peglam.
    Oko 22 sata sam gotova sa svime. Dok radim i telefoniram, pa nemam neki osjećaj da se umaram
    Kad je sve gotovo radim lijepe stvari Čitam na primjer
    A KAD IDEŠ SPAVATI I JEL TI TO SNA DOSTA DA MOŽEŠ NORMALNO FUNKCIONIRATI?

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    IMA LI KOJA ŠESTOGODIŠNJE DIJETE I KOJE PROCEDURE IMATE PRIJE SPAVANJA,TE U KOLIKO SATI IDE SPAVATI?

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    dižem se u 6 i kuham prije posla
    radim od 8 do 16, nije mi daleko pa sam najkasnije u pola 5 doma
    dojim, pa onda ja jedem
    idemo van (parkić, šoping , što već)
    u pola 7 smo doma i kupamo se
    u 7 Carica spava, najkasnije 8

    Onda stavljam suđe u perilicu, ručno operem lonce i štednjak (inox) plus pločice i elemente, za to vrijeme našpricam detrdžentom kupaonski lavabo, kadu i wc školjku. MM posauga pod u stanu (izuzev spavaće sobe gdje dijete spava), ja isperem kupaonu i priredim vodu za brisanje podova.
    Kad obrišem pod (svaki dan) peglam. Sve peglam.
    Oko 22 sata sam gotova sa svime. Dok radim i telefoniram, pa nemam neki osjećaj da se umaram
    Kad je sve gotovo radim lijepe stvari Čitam na primjer
    ockej službeno se idem samoubit na posebno okrutan i grozomoran način

    svaka čast na volji trudu i organiziranosti

  41. #141
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa dobro, sad će ispast da je kod mene neuredno, ali stvarno nije
    Svaki dan usput onako malo pospremimo, ali ne tako detaljno kao mama još malo... Ja se to ni ne sjetim

    Kad one zaspu i ja uspijem ostati budna i vidim MM-a gdje priprema kokice i DVD, nema te sile koja će me natjerati da čistim

    Ali ja sam takva oduvijek bila. Nisam nikad "patila" od spremanja

  42. #142

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Sany* prvotno napisa
    kako se zove sušilica i gdje da je kupim ?
    SUŠILICA JE MARKE SIEMENS S 46-51,PLATILI SMO JE OKO 8000,00 KN U DUČANU BIJELE TEHNIKE NA PARKIRALIŠTU BOČARSKOG DOMA S DRUGE STRANE.BUBANJ JE JAKO VELIKI,IMA NASTAVAK ZA VUNU I TENISICE.[/quote]

    hvala na odgovoru,ja ti imam petogodišnje dite i ona ide spavati oko 21-21.30,isto kao i troje starije djece školarci.

  43. #143
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sany, ugasi si velika slova.
    Ovo znači da vičeš


  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa

    javile se samo mi, s bijednih 200-tinjak postova. što je tek s onima koje imaju četveroznamenkastu brojku ispod avatara?
    molim lijepo ima onih sa 5 znamenki

  45. #145
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj štrigica prvotno napisa
    kory,

    mi pričamo o organiziranju života uz djecu
    ma znam
    al važan dio organizacije je preodgoj te velike djece pa sudjelujem bar u tom dijelu rasprave da mi bude lakse poslije

  46. #146
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    evo...npr današnji dan:

    - preletila usisavačem po kući
    - napravila ručak (samo ću spomenuti da sam pravila bob kojem sam sa svake bobe skidala opnu, vidjela sam da to Ana tako radi, pa si mislim: mogla bih probati. na pola posla sam počela pjevati 'što je meni ovo trebalo...', no dobro..što se počne, treba se i završiti. al barem je ručak bio fin )
    - napravila Yodi doručak i ručak
    - pospremila stvari u kući i terasi na mjesto
    - oprala dvije mašine veša
    - bila s Yodom u šetnji
    - igrala se sa Yodom
    - ispekla palačinke
    - upravo kuham pekmez od jagoda
    - stan je ponovo u kaosu

    i sada kada ovo pogledam, vidim da si ja sama nabijem puno posla, vjerojatno bi mi bilo lakše da malo stanem na kočnicu. ali kada jedno krene za drugim i onda nema kraja.

    ma zapravo, ovo je i manji dio, puno toga navedenoga mene veseli dok radim. nego, kuća je velika i ja dok dođem s jednog kraja na drugi, mogu komotno početi ispočetka. pranje prozora mi je postalo čista egzotika. razmišljala sam da uzmem nekoga za pomoć 1 mjesečno za malo veće pospremanje, kadli je sorci na 4 kuta doma, stavila temu: http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...595555#1595555
    malo su skuplji, ali mi se čini jednostavnije nego tražiti neku ženu...

    a jesam li spomenula vrt?
    e bolje da nisam... moderatori bi me bannali zbog predugog posta.

  47. #147
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    tek sam sad povezala - mama još malo, pa ti si ista ona s retro lentom, na topicu o super mamama, sjećate se onog - marama, platnene itd. itd :shock:
    a eto, lutonjica kaže da fenomenalno i izgledaš.
    a po tvojim postovima nekako ne djeluješ ni kao da si u bedu, a ni živčana. jel barem na muža pop...iš tu i tamo?
    ajd molim te priznaj barem nešto.

  48. #148
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zato i rekoh da ne mogu zamisliti da joj dan tako izgleda : jer i uživo djeluje potpuno smireno, sretno, zadovoljno i opušteno. baš odiše time

    očito smo sasvim drukčiji tipovi, ja bih bila najživčanija i najnamrgođenija žena na svijetu da se budim u 6 za kuhanje ručka :/

  49. #149
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Zar nitko nema neku pomoć?
    Evo, ja priznajem da mi skoro svaki tjedan petkom dođe spremačica i ne znam kako bih bez nje... I ovako imam previše posla oko djece, svakodnevnog kuhanja i pospremanja, a naročito sa pranjem i peglanjem.
    Za spremačicu odvajam otprilike desetinu svoje plaće mjesečno i to mi je najpametnije uložen novac.
    Ne želim se uopće sjetiti više mojih "generalki" subotom...
    Sada kada dođem petkom kući, sve blista!

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja sam kraljica neorganizovanosti!!! Baš ništa ne stižem i iskreno zavidim vama koje bar nešto uradite. Da bih to dočarala, moj dan izgleda otprilike ovako:
    -budimo se dete i ja zajedno (ako se i probudim ranije sisa je u njenim ustima pa nema dizanja)
    -jutanju toaletu obavimo zajedno
    -spremam joj doručak-ona plače da je uzmem, biram najbržu varijantu, ona i dalje kenjka
    -dok ona jede doručkujem na brzinu
    -šetnja
    -utrčavam u kuću, stavljam ručak samo za nju (cca 10 minuta), igramo se dok se ručak kuva
    -ona ruča
    -uspavljujem je pola sata i još 1.5h ležim pored nje dok spava
    -dolazi MM sa posla i ja prvi put ljudski odlazim u wc i jedemo na smenu
    -dok je MM sprema za šetnju ja rasklanjam od jutarnjeg i popodnevnog jela (hvala bogu na psu koji poliže sve što mala baci na pod)
    -šetnja
    -kupam se ja, pa nju kupam, uspavljivanje ......
    -u ponoć se budim komirana i sedam za kmp

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •