Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 284

Tema: KAKO ORGANIZIRATI SVAKODNEVNICU UZ DJECU

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno KAKO ORGANIZIRATI SVAKODNEVNICU UZ DJECU

    Za 3 tjedna moram roditi 2 dijete.Starija djevojčica mi ima 6 godina.Zanima me kako ste organizirale svoje dane kako bi sve stigle.A pod time mislim na čišćenje kuće,bavljenje jednim i drugim djete tom,mužem,obitelji,ali i pronalaskom vremena samo za sebe.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    uz pomoć trikova i čarobnog štapića imaš ih kupiti kod blizanaca iz harry pottera
    dežurni cinikus

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    čišćenje - u samom početku teta čistačica. sad stignem i sama. kad stignem.
    kuhanje - svedeno na minimum, na extra brza i jednostavna jela. vrlo često i naručivanje iz restorana.
    bavljenje djecom - balansiranje. starija dio tjedna u vrtiću.
    obitelj sam super spojila s kuhanjem vikendom - obavezno bar jedan dan za vikend idemo nekome na cjelodnevni boravak i ručak
    vrijeme za sebe i MM-a - ako uspijem ostati budna nakon što cure zaspu navečer. a to uspijem otprilike 2 puta tjedno :/

  4. #4
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Čišćenje-prepustila mužu (tak i tako ti to ne smiješ )
    Dijete-u vrtiću.
    Ručak -prepustila svekrvi (a muž to samo pokupio što skuha)
    Peglanje-svekrva (tko joj kriv-sama se nudi)
    A sad sve stignem sama (uz velikodušnu pripomoć moga odabranika srca).

  5. #5
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja nisam nikad imala ženu koja mi čisti,kuham svaki dan,nitko mi ne čuva djecu,kuća mi je čista i uredna a djeca zadovoljna.Ovako kad to sve napišeš u jednoj rečenici zvuči ko teški SF ali uopće nije.Sve je stvar organizacije.Ne kažem da se ne dogodi da bi neko od djece baš u taj tren nešto a ja ne mogu ali neće im kruna pasti s glave.Zimi mi kćer ide u vrtić,sad više ne jer smo radije skupa,otkad je došlo lijepo vrijeme uglavnom smo vani.Vrijeme za sebe smatram ovim forumom kad svako malo sjednem po 3 minute i preletim nabrzinu po postovima i temama,onda se dignem i nastavljam dalje gdje sam stala .Evo danas npr smo se digli oko 7,dala sam svima trome doručak,pošla sam sa dvoje mlađih u spizu,stariji je ostao pisati domaći,mi smo usput pošli malo na kavu,kad smo se vratili on je i dalje pisao,ja sam počela kuhati,u to vrijeme su se njih troje igrali (ja ne čupam sebi kosu ako mi djeca nisu ko po špagi,igraju se čega hoče,koji put se potuku,pa se ljube,oni sve sami a ja ih pratim sa strane i pravim se da me nema ).Onda smo ručali svi četvero pa je sin otišao u školu a najmanji zaspao.U to vrijeme cura je pošla malo u prizemlje do bake i sestrične,ja oprala suđe,složila robu,sredila po kući što imam,mali se probudio za dvi ure,sad je pojeo i idemo na plažu-jučer smo otvorili sezonu kupanja :D Kad se vratimo muž će doći s posla,sin iz škole i djecu predajem gospodinu Ćaći.Idu leći navečer do 9 ipo recimo i ja se rušim

    Jel dovoljno detaljno?Sve se može,ne brini.

  6. #6
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno Re: KAKO ORGANIZIRATI SVAKODNEVNICU UZ DJECU

    Citiraj Sany* prvotno napisa
    Za 3 tjedna moram roditi 2 dijete.
    Ovo mi je fenomenalna konstrukcija I ja ću početkom oktobra "morati" roditi drugo dijete. Nemam iskustva sa dvoje, al zamišljam nešto slično kao sa prvim, prva 3-4 mjeseca haotična dok svi ne pohvatamo konce, onda veselo naprijed.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kod nas isto funkcionira manje-vise ok. Tipican dan izgleda tako da se probudimo, obucemo se i donesemo hranu i kave na stol. Onda se jede, muz odvede Zorku u vrtic, ja ostanem sama s mladjim curama. Malo se igramo, malo pospremim nesto, eventualno pripremim rucak za kasnije. Oko podne idemo po Zorku. Nakon toga najcesce ostanemo u parku s prijateljima, vracamo se na rucak i onda opet izlazimo. Doma smo oko sedam. Cure tada skidaju prljavu robu, operu se. U medjuvremenu muz dodje doma ili se nadjemo prije vracanja doma u parku, svratimo na sladoled i sl. Nakon vecere se obicno ide odmah u krevet jer svi budu totalno premoreni. Posto djeca zaspu (oko osam, pola devet), nama jos ostane dva-tri sata za uzivanje, eventualno pospremanje sitnica, pranje vesa ako nisam stigla tijekom dana itd.
    Nikakvu pomoc nemamo i organizacijski mi stvarno nije neki problem sve postizati. Ima dana kad mi se nista neda i naradije bih se uvukla u misju rupu , ali to nema veze s djecom...takve faze se desavaju valjda svakome. Jedino mi je vazno ne padati previse pod utjecaj losih raspolozenja jer sam skuzila da, kad mi jutro krene bezveze, tesko mi se vratiti na pravi put. (npr. ako nesto ne obavim na vrijeme jer mi se neda, ili ako se npr. ne igram s Jasenom tijekom jutra onda mi je citavi dan za petama, stalno nesto trazi, nervozna je itd.)

    Prvi mjesec-dva nakon poroda ja sam obicno bila "u balunu" i muz se brinuo za vecinu stvari koje je trebalo obaviti. Kasnije sam se pomalo ukljucila u svakodnevicu i dok trepnes okom sve postane rutina.

  8. #8
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ovako kako cure pišu za dvoje, ja sam se "organizirala" s jednim - vikend ručak se prikrpamo nekome, moja mama pegla, svekrva kuha i peče kolače, dede zabavljaju dijete.............

    .............nema mi druge, kad dođe drugo, morat ću nabavit još koju baku i svekrvu

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Cure dobre ste.Prvih dana će mi mama biti doma sa mnom,a i svekrva je u prizemlju pa će skuhati i otpeljati stariju curku u vrtić,a muž će ju dopeljati.Ali iskreno,jedva čekam da se oporavim i da radim sve sama,pa da tu i tamo kad zatreba tražim pomoć.Jer već 6 mjeseci mirujem i jedva čekam da se pokrenem u svakom pogledu.Od čišćenja,kuhanja,šetnji,a bome i vježbanja jer me od ovog ležanja već sve boli.

  10. #10
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    Dižem vam kapu. Ja jedva preživim dan sa jednim. :?

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    postoji jedna čudna stvar - sa dvoje je puno lakše nego s jednim.
    stvarno
    sa zarom nisam stizala ništa, nisam kuhala, nisam spremala, nisam spavala, nisam jela, nisam mogla na wc niti u kadu dok MM ne dođe doma, kaos u pravom smislu riječi
    a sa zarom i margitom stignem i uspijem napraviti (skoro) sve.

    primijetila sam da je to čest slučaj

  12. #12
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    nisam stizala ništa, nisam kuhala, nisam spremala, nisam spavala, nisam jela, nisam mogla na wc niti u kadu dok MM ne dođe doma, kaos u pravom smislu riječi
    Ooo kako mi je ovo poznato,
    meni je bilo jako teško u početku, ali sad je već neko vrijeme super. Otkako su se njih dva zavoljela i meni je
    Stižem skoro sve i nemam ničiju pomoć, nikad pa čak ni za nedjeljni ručak. To me uvijek iznova rastuži ali tako mi grah pao :/

    Jedino bih voljela da imam malo više vremena za sebe, tu sam zakinuta do daljnjeg. Nemam vremena otići do frizera, na depilaciju...

  13. #13
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja sa jednim, ako mi se da - stignem sve
    a ako mi se ne da - ne stignem ništa

    Ali po šogorici vidim da se može i sa dvoje i da je isto kao i kod mene s jednim.
    Ona ima dana kada si napravi i stigne sve (kad je dobre volje)
    a ima dana kada mi navečer zna reći da ju ''boli mozak'' od svega i jedva čeka da legne.

  14. #14
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    postoji jedna čudna stvar - sa dvoje je puno lakše nego s jednim.
    Istina.I s troje je lakše nego s jednim

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Ja sa jednim, ako mi se da - stignem sve
    a ako mi se ne da - ne stignem ništa
    ovako je i kod mene. s dvoje.
    i još samo da nadodam, tebi će biti otprilike kao i meni razlika u godinama djece. i sigurno će ti biti lakše nego s malom razlikom, iako se, naravno, i to da organizirati. meni prvih dva mjeseca juraj nije išao u vrtić, da budemo svi skupa, a poslije je krenuo jer mu je dosadilo biti s nama doma. iako sam ga svako jutro žicala da ostane s nama, samo ponekad mi je uspjelo. nije on meni ništa posebno pomagao, ali dovoljno je bilo da ju zabavlja dok pola sata skuham ručak ili dok se odem istuširati. za razliku od frendice koja ima dvije bebe, i ne smije ih niti sekundu ostaviti same da manju starijine bi počupao, puno pomaže samo to što uopće nije pokazivao ni trunkicu ljubomore i što je strašno pažljiv, čak bi se moglo reći i paničar kad je ona u pitanju. jedino - i on je dijete i, naravno da mu zna ići na živce. sve češće i češće, sad kad je veća i kad u sve mora zabiti svoj nos. a najviše u ono s čim se on igra.
    sjećam se njegove rečenice - daj, šta štediš te cice, daj bebi, vidiš da je dosadna . ili, kad se počela dizati uz namještaj - ajde mara molim te uči hodati dok sam ja u vrtiću, ne mogu to ni gledati.

  16. #16
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    daj, šta štediš te cice, daj bebi, vidiš da je dosadna
    genijalno!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    postoji jedna čudna stvar - sa dvoje je puno lakše nego s jednim.
    Istina.I s troje je lakše nego s jednim
    ovo je zato što smo s prvim neiskusne i mislimo da sve treba bit po PS -u i glumimo mame iz knjige...
    sa svakim sljedećim smo pametnije

  18. #18
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    postoji jedna čudna stvar - sa dvoje je puno lakše nego s jednim.
    od danas mi je ovo mantra

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Slazem se s curama koje kazu da je s vise djece lakse. Meni osobno je bio najtezi period nakon rodjenja druge kceri. Ali ne organizacijski nego psihicki. Sad nakon treceg djeteta nisam imala takvu krizu :/ , a sto se poslova tice nije tako problematicno. Dvije starije cure se zaigraju. Najmladju ili drzim u ruci ili stavim u maramu pa obavim nesto ako je bas hitno. Inace se prilagodim situaciji, obavljam nuzno kad ona zaspe ili je nekad spustim u kolica pa se ona malo zaigra dok ja npr. stavim ves na susenje, ogulim krompir itd.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    postoji jedna čudna stvar - sa dvoje je puno lakše nego s jednim.
    stvarno
    .............
    primijetila sam da je to čest slučaj
    Ovo potpisujem.

  21. #21
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    daj, šta štediš te cice, daj bebi, vidiš da je dosadna
    genijalno!
    a čuj, donedavno su ti moje cice svima u familiji bile univerzalno rješenje za sve probleme.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Strigica, nije samo stvar u tome. Mene je nakon rodjenja prve kceri unistavala vlastita nesigurnost. Niti sam znala sta i kako trebam, a iz okoline je pljustala gomila savjeta za koje sam ja osjecala da su pogresni, ali nisam znala sta i kako drugacije. Pa bi se jos vise pogubila u tome svemu, pokusavala uraditi ispravno, a svi su valjda znali bolje...S drugim djetetom vise nitko nista nije "pametovao".

  23. #23
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    daj, šta štediš te cice, daj bebi, vidiš da je dosadna
    genijalno!
    a čuj, donedavno su ti moje cice svima u familiji bile univerzalno rješenje za sve probleme.
    neku vecer je moj sin, mrtav umoran i ljut na cijeli svijet, ispod oka gledao tonku kako cica, i izjavio: ja bih sad trebao raditi to sto ona radi!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    postoji jedna čudna stvar - sa dvoje je puno lakše nego s jednim.
    Istina.I s troje je lakše nego s jednim
    zato i planiram treće

    štrigica, kod mene ono što si napisala nije bio slučaj.
    a nije bila niti nesigurnost u igri.
    nego jedna sveopća i apsolutna neorganiziranost koja je ipak donekle funkcionirala pa ju nisam morala mijenjati.
    ali kad je zara, narasla njene potrebe su se povećale, a došla nam je i margita - i kaos više nije funkcionirao. pa sam se konačno morala organizirati.

  26. #26
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Strigica, nije samo stvar u tome. Mene je nakon rodjenja prve kceri unistavala vlastita nesigurnost. Niti sam znala sta i kako trebam, a iz okoline je pljustala gomila savjeta za koje sam ja osjecala da su pogresni, ali nisam znala sta i kako drugacije. Pa bi se jos vise pogubila u tome svemu, pokusavala uraditi ispravno, a svi su valjda znali bolje...S drugim djetetom vise nitko nista nije "pametovao".
    osim sto potpisujem lutonjicu, potpisujem i zoranu.
    i dodajem da je meni dodatni problem s prvim djetetom bio taj da sam u to doba jos bila izuzetno traljava, spora i neiskusna u svim kucanskim poslovima.
    kad se tonka rodila, vec sam bila puno uvjezbanija (iako mislim da sam jos uvijek sporija od mnogih u vecini poslova).

  27. #27
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ja isto mislim da je s 3 lakše nego s dva. Mojih dvoje se stalno svađaju i to mi je najteži dio svakodnevnice

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    imaš pravo.. i to isto Zorana
    aaaaah, svaki početak je težak...

    kasnije kad se sjetiš da si bio savršeno nesposoban za obavljanje osnovnih higijenskih radnji kao što je pranje zubi koje bi kod mene došlo na red u podne ajme majko...
    s vrimenom to krene lakše...

  29. #29
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    dodajem da je meni dodatni problem s prvim djetetom bio taj da sam u to doba jos bila izuzetno traljava, spora i neiskusna u svim kucanskim poslovima.
    e da, i to isto

  30. #30
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    ja isto mislim da je s 3 lakše nego s dva. Mojih dvoje se stalno svađaju i to mi je najteži dio svakodnevnice
    kad imas 3, onda se dvoje uroti protiv treceg, tad tek nastane cirkus

    salim se, naravno da ne mora biti tako (ali je tako bilo kad smo brat, sestra i ja bili klinci, i to je moju mamu dovodilo do ludila).

    meni su do nedavno svadje T&T bile uzasan problem - em sto me to rastuzivalo, em je u praksi bilo tesko ista napraviti kraj njih jer sam se bojala i na tren ih ostaviti same. To je pocelo negdje poslije tonkinog prvog rodjendana (kad se ona pocela sve vise petljati u toncekove poslove), kulminiralo kad je imala dvije, i sad se konacno situacija smiruje. Medju njima je sad sve cesce idila, samo me nema puno na forumu pa se ne stignem hvaliti
    a idem i kucnuti u stol da ih ne ureknem.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    [quote="a zakaj"] [ To je pocelo negdje poslije tonkinog prvog rodjendana (kad se ona pocela sve vise petljati u toncekove poslove), kulminiralo kad je imala dvije, i sad se konacno situacija smiruje. quote]

    kod mene još ima boks mečeva ... na dane bih ispalila...
    kad dođe treće bit će bolje :? ...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Eh, sad ću se odlučit na drugo da si malo olakšam svakodnevicu!

  33. #33
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja sam bila matora prvorotka koja je o kući znala svašta ali oko dece ništa. Matora neznalica pa još sa blizancima.

    Mamu sam rezervisala već nakon drugog UZ-a. Kad sam se napokon porodila i došla kući probala sam da ubedim sebe da mi mama puno pomaže (''Pa ne mogu ti pomoći ništa kad ih dojiš'', ''Joooj, ne umem ti ja to na kašičicu. A da im ipak daš na bočicu?'', ''Moram da peglam polako i pažljivo da se ne zavrću rubovi na pelenama, to će ih nažuljati i napravićemo problem. Za ručak ćemo izmisliti nešto!'', ''Ne bih ti ja smela sad da kupam ovako malo bebče pa da mi milione daš''...''). A onda sam nakon 20-tak dana lepo vratila mamu tati a ja napokon pomerila dasku za peglanje i sklonila veš u drugu sobu, pristavila pošteni ručak, usisala i deci izjavila:''Društvo, šta da radim, mora se spavati i jesti istrovremeno inače će vam mama skrenuti od dojenja i nespavanja''.

    Moram da napomenem da je mm samo tranzitni tata koji proleti kroz stan 3-4 puta dnevno, poljubi koga dohvati, jede razgovarajući telefonom i tek u poslednje vreme zna da ih pokupi i odvede mi ih negde na sat vremena da ja završim nešto po kući ili odspavam.

    Kuća mi se nekad blista (obično subotom uveče) ali je uglavnom u kreativnom haosu koji čine igračke u boravku, suđe u sudoperi, veš u gostinskoj ili na žici, u kupatilu se cakli samo šolja jer podmladak ne koristi tutu. Peglam samo mm-ovo i dečije ali i tu uglavnom biram nepeglajuće stvari, barem za po kući. Ono što MORAM jeste da isključim prašinu najviše moguće i da deci menjam posteljine 3 puta sedmično jer je jedan alergičan na grinje i kućnu prašinu tako da neretko usisavam tako što četkom pomeram igračke da bih došla do poda.

    Subota nam je inače rezervisana za 'generalku' koju uglavnom obavim dok oni spavaju u podne. Pre podne iskoristimo za odlazak na pijacu a onda se oni igraju dok ja pristavim par ručkova (kuvam za celu sedmicu pa zamrzavam) da se kuvaju dok njih uspavam. Dok oni spavaju bacam se na kupatilo i malo generalnije potiranje podova, razvrtstavam veš, peglam, sređujem igračke, završavam ručkove...Popodne nam je kao i svako drugo - igra, šetnja, posete. I večeri su nam iste svakog dana - raskrčim igračke, pustim mašinu, operem suđe, sredim sebe i krevet (sama ili u društvu )

    A posvećivanje deci me je najviše iscrpilo. Dvojica su sisala, dvojica podrigivala, dvojica se kupala, dvojica prohodavala, dvojica tantrumisala...Ali sam im dala celu sebe, hebeš kuću-apoteku

  34. #34
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Magdalena prvotno napisa
    Eh, sad ću se odlučit na drugo da si malo olakšam svakodnevicu!
    Eh, da sam ja znala ovo o čemu vi pričate, i ja bih kao Magdalena: kad je zagustilo odmah pošla po drugo.
    Nego ovako, kod mene moja neorganiziranost polučila kontraefekt: minula me svaka želja za djecom.
    Kako sam se ipak povratila nakon 11 godina, sada bih mogla dvostruko "žalit'": mogla sam imati još jednog petnaestgodišnjaka i za 2,3 godine držati prst u uhu.
    Ovako ću do penzije imati malu djecu.

  35. #35
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    u svakom slučaju, sad kad sam počela raditi i kućni budžet će se popraviti, ozbiljno se bavim mišlju angažiranja neke gospođe za pomoć oko čišćenja. i već sad guštam kad zamislim- subota, mi negdje u šetnji (skoro svako subotnje jutro ja i mm provedemo čiščeći stan ) i dođemo doma, a sve blista. uuu, kako dobro...

  36. #36
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Jasam često sama s njih dvije i stvarno mi se ne dogodi da gladujem, trpim za ići na wc ili da se ne otuširam.

    Jučer sam se otuširala, a one su se igrale kraj mene, zabavljaju jedna drugu.
    Večeramo skupa- što one, to i ja.

    Bile u parku, sjedile u slastičarni (ja u miru pila limunadu, a one se igrale kraj mene- što s jednim djetetom nikad nisam mogla )

    Nekad čistimo same, nekad teta.

    Imaju male metlice i krpe pa to radimo skupa. One uživaju. A i ja.

  37. #37
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    postoji jedna čudna stvar - sa dvoje je puno lakše nego s jednim.
    stvarno
    sa zarom nisam stizala ništa, nisam kuhala, nisam spremala, nisam spavala, nisam jela, nisam mogla na wc niti u kadu dok MM ne dođe doma, kaos u pravom smislu riječi
    a sa zarom i margitom stignem i uspijem napraviti (skoro) sve.

    primijetila sam da je to čest slučaj
    Baš me pogađaš u zadnje vrijeme. Ja isto sa Eminom nisam stizala ništa, i mislila sam da nikad u životu neću više stići ništa. Ulijevaš mi hektolitre nade

  38. #38
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I nama je drugo dijete donijelo baš dobru ravnotežu u obitelji. Nekako se sve bolje rasporedilo. Meni je puno toga lakše, ne jer imam manje posla (imam ga svakako više) nego jer nam je jednostavno ljepše.
    A. i D. se sve više igraju zajedno (tu me A. zapravo očarao, jer on nije nikad birao društvo mlađih i nije se nikad igrao "skrbnika").
    I mene rastužuje kad se svađaju, pogotovo kad je A. grub prema bratu (u teoriji mi je jasno da toga mora biti, u praksi me ništa ne pogađa kao to). Nikad nisam sigurna koja je prava mjera interveniranja u njihove odnose. (a zakaj, otkad je bio onaj tvoj topic "Solomonsko rješenje" razmišljam kako sam tamo napisala nešto skroz nepotpuno i ispalo je kako to sve rješavamo s lakoćom, a to se odnosi samo na jedan tip situacija. Ima ih još mali milijun u kojima stvarno ne znam šta trebam napraviti i trebam li išta.)
    Mislim da je puno toga ipak različito od obitelji do obitelji. Nama su se problemi pojavili isto negdje kad je D. imao jednu ili jednu i po godinu, i to zato što je počeo odbijati A.-ovu pažnju i brigu (jer je htio isključivo mene), a A. mu je to jako zamijerao. Počeo je uzvraćati grubostima, i to ne baš bezazlenim, i to mi je bio loš period. Ali smo ga prošli, i mislim da je naš roditeljski upliv bio tu od velike važnosti.
    Inače, imamo tetu čistilicu (tri sata tjedno) i svaki dan smo u šetnji (pa nas manje zabrinjava sve što nije obavljeno kući). Uz njih dvoje mogu i skuhati i nešto raditi, što mi je uz samo starijeg bilo vrlo teško. Oni se ili igraju zajedno, ili mi jedan od njih pomaže/pravi društvo, a drugi radi nešto svoje. Treba nam još samo malo discipline (za velike u obitelji) pa da nam kućanstvo funkcionira na zadovoljavajući način. Malo smo, jel'te, neuredni. Trebali bi mantrat "Stavi pravu stvar na pravo mjesto/učini to često" . Ali to i nije do toga što imamo djecu (ok, donekle je, jer je puno više stvari u opticaju) nego do nas.
    AdioMare, odbijam vjerovati da si ti ikad bila neorganizirana. Držim da si ti od onih kojima, kad kukaju kako im je sve u neredu, dom zapravo izgleda kao meni kad ga maksimalno sredim.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Jedino bih voljela da imam malo više vremena za sebe, tu sam zakinuta do daljnjeg. Nemam vremena otići do frizera, na depilaciju... [/quote] E tu ti ja imam sreće.Susjeda mi je kozmetičarka pa me dođe doma izdepilirati,a prijateljica frizerka koja mi isto dođe doma.

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Ja sa jednim, ako mi se da - stignem sve
    a ako mi se ne da - ne stignem ništa
    ovako je i kod mene. s dvoje.
    i još samo da nadodam, tebi će biti otprilike kao i meni razlika u godinama djece. i sigurno će ti biti lakše nego s malom razlikom, iako se, naravno, i to da organizirati. meni prvih dva mjeseca juraj nije išao u vrtić, da budemo svi skupa, a poslije je krenuo jer mu je dosadilo biti s nama doma. iako sam ga svako jutro žicala da ostane s nama, samo ponekad mi je uspjelo. nije on meni ništa posebno pomagao, ali dovoljno je bilo da ju zabavlja dok pola sata skuham ručak ili dok se odem istuširati. za razliku od frendice koja ima dvije bebe, i ne smije ih niti sekundu ostaviti same da manju starijine bi počupao, puno pomaže samo to što uopće nije pokazivao ni trunkicu ljubomore i što je strašno pažljiv, čak bi se moglo reći i paničar kad je ona u pitanju. jedino - i on je dijete i, naravno da mu zna ići na živce. sve češće i češće, sad kad je veća i kad u sve mora zabiti svoj nos. a najviše u ono s čim se on igra.
    sjećam se njegove rečenice - daj, šta štediš te cice, daj bebi, vidiš da je dosadna . ili, kad se počela dizati uz namještaj - ajde mara molim te uči hodati dok sam ja u vrtiću, ne mogu to ni gledati.
    I ja se nadam da će tako biti.Trebam roditi za najviše tri tjedna.Taman će mi mala ići još koji dan u vrtić prije ljetnih praznika i taman da se ja oporavim od carskog,jer zbog placente previe moram na carski.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    60

    Početno

    Lijepo je čuti da je i s troje lako,jer bih i ja rado troje djece.Znači samo se moram naučiti dobro organizirati i (što i druge kažu) biti malo brža. :D

  42. #42
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Uh, ja sam skepticna da je sa 2 ili 3 lakse...Sta ako ipak nije, nema povratka

  43. #43
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    Držim da si ti od onih kojima, kad kukaju kako im je sve u neredu, dom zapravo izgleda kao meni kad ga maksimalno sredim.
    Zapravo nisam mislila isključivo na kuću, na sve skupa.
    Ja sam bila premlada i pogubila sam se u prioritetima, sjećam se da sam dugo razmišljala: tko sam ja, od kuda dolazim i ima li na ovom svijetu još malo vremena za mene, pa tko je dijete, od kuda dolazi i što mu to sve pada na pamet?
    Što je kuća, zar je moguće da i ona nešto traži i ima li tome kraja?!

    Najteže je bilo što se to isto pitao i moj mlađahni muž.
    Onda sam napravila najgoru moguću stvar: povezala sam svoju kaotičnu situaciju s dolaskom moga sina. I iako je ljubav i briga bila neupitna, cijelo njegovo najranije djetinjstvo čekala sam trenutak kada ce se on dovoljno osamostaliti da se ja mogu bar malo vratiti na staro.
    Kada sam okrenula gumb koji je štekao u glavi i shvatila da se ja ne trebam vraćati na staro, nego iskobeljati iz gabule u koju sam odmah u startu upala, sve je konačno bilo u redu.
    Nažalost, nisam imala nikoga u blizini s kim sam mogla razgovarati o tome i shvatiti, da je potpuno normalna stvar da ti dolazak djeteta pretumba svijet. I da on nikada više nije i ne treba biti isti.

    Što se tiče kuće... ja sam dok se mala nije rodila svaku subotu ulupala u čišćenje stana. Mrvicu kasno sam shvatila da to nije ono što ja vikendom želim raditi, pa sam rasporedila ponešto kroz tjedan i puno sam zadovoljnija.
    I nisam tako pedantna kako se pravim , ostalo mi to još kako sam živjela sa svekrvom

  44. #44
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    I iako je ljubav i briga bila neupitna, cijelo njegovo najranije djetinjstvo čekala sam trenutak kada ce se on dovoljno osamostaliti da se ja mogu bar malo vratiti na staro.
    Kada sam okrenula gumb koji je štekao u glavi i shvatila da se ja ne trebam vraćati na staro, nego iskobeljati iz gabule u koju sam odmah u startu upala, sve je konačno bilo u redu.
    Nažalost, nisam imala nikoga u blizini s kim sam mogla razgovarati o tome i shvatiti, da je potpuno normalna stvar da ti dolazak djeteta pretumba svijet. I da on nikada više nije i ne treba biti isti.
    Mene je dugo ovo držalo - da se što prije trebam vratiti u staru kolotečinu jer mi je OVO dijete uzdrmalo čitav svijet..........srećom nije dugo trajalo - već nakon godinu dana ( ) shvatila sam da se nikada neće vratiti i da ja to sve manje želim.

    Zato mislim da sam s drugim već u startu u prednosti jer ipak imam realnija očekivanja i bar izdaleka mogu pretpostavljati što me čeka i kako bi to moglo izgledati.

  45. #45
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Nažalost, nisam imala nikoga u blizini s kim sam mogla razgovarati o tome i shvatiti, da je potpuno normalna stvar da ti dolazak djeteta pretumba svijet. I da on nikada više nije i ne treba biti isti.
    AdioMare

  46. #46
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cekam da se javi litala

    mi smo zasad u kaosu--ja sam jos "u babinju", a vec sam solo s njih dvoje, mala stalno place jer ima grceve, stariji je zasad ljubomoran pa ju hoce istuci. mala se budi u 5 za kenjanje, pa nakon sto ju uspijem smiriti ovaj se budi, bez opcije daljnjeg uspavljivanja, tako da sam pomalo vec zombi. njemu jedva dam dorucak, mala za to vrijeme rida (cim ju negdje ostavim, gotovo). maramu imam ali ne mogu opet stalno biti u njoj, kuham se. i tako. dok izduram dan.. cinim se sama sebi kao nadcovjek.

    jedva cekam da
    -ona malo naraste
    -se on malo smiri
    -se ja priviknem na situaciju i organiziram neku rutinu.

  47. #47
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja mislim da je sa jednim djetetom najteže iz sto razloga.Npr najčešće se dogodi da beba dođe odmah nakon vjenčanja,znači nismo se još prilagodile niti zajedničkom životu,novoj sredini,svekrvi ,stanovi su u fazi uređenja,osjećaji ni vamo ni tamo,sve nešto navrat nanos.(ne kažem da je svima tako ali većini,a i meni je bilo).Onda dođe beba a o bebama pojma nemaš.Možeš pročitati knjiga koliko hoćeš,tema na forumu i u teoriji je sve jasno lai kad dođe BEBA više ništa ne znaš.Jednostavno se moraš učiti.Pa kad splasne onaj prvotni šok oko svega toga i kad se više manje uhodaš oko pupka,pelena,kakice i dojenja,onda trebaš naučiti uskladiti kućanske poslove i bebu.Onda beba postane malo dijete koje se ne zna samo igrati jer od straha i panike nisi se usudila ostaviti ga samoga ni tren i dijete traži društvo.Naravno da ne možeš sve u isto vrijeme.Kod prvog djeteta sve je novo i prvo-prvi zubi,prve temperature,prvo hodanje,prvo ovo,ono i normalno da te od svega panika hvata.I nakon prvog dođe drugo a sve ti je poznato,sve organizirano,nema straha,nema novina...sve se zna.
    A s trećim da i ne govorim

  48. #48
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    I nisam tako pedantna kako se pravim , ostalo mi to još kako sam živjela sa svekrvom

    I za sve ostalo. Vidiš kako si nam dobro ispala!

  49. #49
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Trina, opet dežuraš na ovakvim temama

    I nisi jedina

  50. #50
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno


Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •