Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Moje nedoumice oko smrzlića !!!

  1. #1

    Početno Moje nedoumice oko smrzlića !!!

    Drage moje,
    evo prvi put se javljam osobno, ali na forumu sam redovna čitačica već duži niz godina. Naime, naša priča je dobra priča, jer je nakon pet godina muke i truda, dvije neuspjele insiminacije i prvog IVF, zasjalo nam sunce. Prije dvije godine dobili smo prekrasno malo stvorenje :D , koje nam uveseljava svaki naš trenutak. S obzirom da trenutno nisam u toku a nisam mogla naći niti topić koji bi mi mogao dati odgovor, molim Vas da mi malo pojasnite neke moje nedoumice. Pri postupku IVF zamrznuto nam je dosta stanica. Zanima me da li ima kakve veze koliko su smrzlići dugo smrznuti pošto nisam niti ja baš u cvijetu mladosti. Od transfera je znaći prošlo točno tri godine, a kod doka još nisam bila na dogovoru. Htjela bih samo čuti neka iskustva :?
    Unaprijed puno hvala !!!!

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno Re: Moje nedoumice oko smrzlića !!!

    Citiraj svrcko prvotno napisa
    Zanima me da li ima kakve veze koliko su smrzlići dugo smrznuti pošto nisam niti ja baš u cvijetu mladosti. Od transfera je znaći prošlo točno tri godine, a kod doka još nisam bila na dogovoru. Htjela bih samo čuti neka iskustva :?
    Pozdrav, svrcko i cestitam na bebici ! Nisam sigurna što točno tvoje pitanje znači - tj. što znači "ima li kakve veze koliko su smrzlići dugo smrznuti". Ako misliš "imaju li oni kakav rok trajanja, tj. propadaju li s godinama", mislim da je odgovor - NE. Ali, u nekim klinikama (Maribor, recimo) čuvaju smrzliće samo 5 godina, više ih ne čuvaju, osim ako par eventualno nešto ne zatraži, plati ili slično, koliko ja znam. Za Vuk Vrhovec ti ne znam, ali mislim da sam čula da su neko vrijeme čuvali tijekom 5 godina, mislim da je sad to i duže tj. da ih čuvaju na neograničeno vrijeme, ali to moraš dobro provjeriti. Znači - javi se kod onih kod kojih si bila na transferu i raspitaj se koliko dugo čuvaju smrzliće. Oni ti, koliko ja znam, ne propadaju s "ležanjem". Sretno!

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A ovo "samo bih htjela čuti neka iskustva" pretpostavljam da se odnosi na to - "je li netko uspio sa smrzlićima koji su ležali 3 godine i više". To ti osobno ne znam, ja sam ostala trudna sa smrzlićima koji su odležali 6 mjeseci, ali vjerojatno će ti se javiti cure s pozitivnim iskustvima.

  4. #4
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam razgovarala s dr.L. i ina33 je u pravu.Zamrzavaju ih na neograničeno vrijeme.Za druge klinike ne znam.

  5. #5
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Zaboravila sam reći da zamrzavaju i one najlošije.Kako on kaže:svima daju šansu.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Zaboravila sam reći da zamrzavaju i one najlošije.Kako on kaže:svima daju šansu.
    E, ovo pak uMariboru jok, zamzravaju one za koje vjeruju da imaju realne šanse za doći do trudnoće, druge ne zamrzavaju, ne ulaze im u statistike uspješnosti, a ako smrzlići koje su zamrzli ne prežive otapanje postupak se, barem koliko ja znam, ne naplaćuje se. Na VV-u imaju drugačiji pristup, pa vraćaju i do 4-5 smrzlića ako su lošiji (to se odnosi i na svježe embrije), u Mariboru imaju politiku vraćanja 1-2, vraćanje 3 embrija je maksimum i pitaju parove jesu li sto posto sigurni da to žele jer žele izbjeći višeplodne trudnoće koje su malo rizičnije. Ali, sad smo malo zašli i u priču o embriotransferu - kako svježih, tako smrzlića. Tako da ti ovisi di si imala smrzliće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •