Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 73

Tema: dlačice i što s njima?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno dlačice i što s njima?

    Neka me netko uputi što i kako!?
    Moja cura ide u drugi razred. Zadnjih mjesec-dva ima
    oooogroman problem. Dobila je dlačice ispod pazuha.
    U razredu je jedina s TIM problemom. Svaki dan dolazi
    doma i podnosi mi izvještaj. Samo prati cure, sada već i
    akačice dolaze na red!
    Sada kad su došle vrućine to postaje svakodnevna tema.
    Ne samo tema. Ima i suza. Njoj je jaaako neugodno.
    Ona se jako srami. To postaje njena opsesija.
    Treća je po visini, kilažaje ok (31.5 kg).
    Ima i višljih i baš punijih cura ali nijedna nema dlačice, zašto samo ona!?(njena izjava)
    Pokušala sam razgovarati, ali ona se samo želi riješiti problema.
    Po ovim vrućinama ne želi majice na bretele, koje inače obožava.
    Zar nije prerano da to skidamo, brijemo, depiliramo!?
    Stvarno, ali stvarno sam na mukama.
    Ona SVAKI dan o tome priča.
    Molim vas, prosvjetlite me

  2. #2
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    meni ne bi bilo prerano!
    sjećam se kako smo mi prijateljice koje su dobile dlačice ovako rano gledali u nevjerici.
    nije nam to bilo no fora ni super, jer su kao odrasle, nego smo bile presretne da nismo u njihovoj koži.
    kad bi moju djevojčicu to zabrinjavalo, ja bi joj pomogla da ih se oslobodi.
    ipak, sigurna sam da bi se konzultirala i sa pedijatricom, jer nekako mislim da dlakavost ne mora biti samo znak ulaska u pubertet.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Da u pravu si.
    Nisam se toga sjetila.
    Nazvat ću pedijatricu.
    Na koji način bi bilo najbolje to skinuti, ipak je ona dijete?
    Što misliš kad kažeš da dlakavost ne mora biti znak ulaska u
    pubertet?!
    Što još može biti?
    Njoj su dlačice samo ispod pazuha. Ruke, noge i ostali djelovi tijela su
    potpuno glatki.
    Hvala

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    204

    Početno

    Može biti poremećaj u radu štitnjače. Bilo je tako kod jedne djevojčice, ali ništa precizno ne znam o tome.

  5. #5
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ma ja isto mislim da ti nije prerano za pubertetske dlacice. ja sam ih dobila jako rano, mislim isto tih godina. i mengu sa 12ipo.

    da sam na tvom mjestu napravila bi sve da se moje dijete osijeca ugodno i da nema traume. prije svega razgovor o tome da je to normalna dio rasta i razvoja.

    zelim tebi i tvojoj djevojcici ugodan nastavak odrastanja

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ako želiš biti mirna nazovi pedijatra, ali nije ti rano ni za pubertetske dlačice. moja je mengu dobila sa 10 godina, a prvi fizički znakovi puberteta su se javili u prvom razredu.

    nas sad muči jedan drugi problem.
    curka je dlakava po nogama od rođenja, naravno prije su to bile nježne dlačice kao paperje, nisu ni sad nešto ekstra čvrste, ali su vidljive. ona se meni sad ne skida iz traperice i svaki dan imamo drame zbog toga.
    što uopće mogu napraviti, nekako mi je preprerano za depilaciju nogu, ipak nema još ni dvanaest godina :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Zvala sam pedijatricu.
    Ona je preporučila skidanje dlačica nekom
    kvalitetnijom kremom. Nekom za osjetljiva područja.
    Ona ju vodi i liječi od rođenja i pozna ju dobro.
    Onda smo se mi ipak zaletili do nje.
    Rekla je da misli da je sve u redu i da je jednostavno
    pubertet pokucao na vrata.
    Dlačice sutra skidamo jer će njoj biti puno ugodnije.
    Ipak smo se naručili kod endokrinologa, za svaki slučaj.
    Ona smatra da nije neophodno ali ako ću se bolje osjećati,
    neka ju odvedem.
    I tako, sada mi je lakše. Problem sutra nestaje.
    A endokrinologu su nas naručili tek u devetom mjesecu.
    Guglala sam ali nisam našla privatnog dječijeg endokrinologa.
    Rado bih je odvela da znam nekog.
    Nisam paničar ali rado bih to napravila što prije.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ne zelim ispasti bezobrazna, ali zanima me kako je doslo do toga da dijete
    "TO" percipira kao toliki problem?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Hm...
    Ona zna da se TO depilira, brije...
    Ona zna da cure, žene, moje prijateljice i ostale
    te dlake imaju ali ih maknu.
    Inače je veliki esteta.
    Uostalom vidi mene što radim.
    Pa nisu cure u toj dobi glupe.
    Ona zna da je to normalna pojava ali ih želi
    UKLONITI, kao ja, kao druge odrasle cure, žene...
    Jel jasnije sad?!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Hvala na objasnjenju. Poznajem par djevojcica iz susjedstva, od nekih 13-14 godina. I posto je sad ljeto, moze se fino vidjeti da su i njiima pocele rasti dlacice, npr. ispod pazuha. Ali, nisam primijetila da se one nesto zamaraju s tim. Zato pitam.
    Ne znam samo sta bi to trebalo znaciti da nisu cure u toj dobi glupe. Nisu glupe jer moraju raditi ono sto rade i sve odrasle zene iz blize okoline? Nadam se da ne znaci kako su ove iz moje okoline glupe jer one to ne rade? :?

  11. #11
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Evo koja iz perspektive ex. dlakave curice . Ja bih svojem djetetu u svakom slučaju pomogla da se riješi dlačica. Nije stvar u tome (prema mom iskustvu) što sada mame briju noge i pazuhe, već je bit biti što sličniji vršnjacima. To je jednostavno tako i možemo mi brijati na osobnost i samosvjest kada se većina djece te dobi samo želi što bolje uklopiti u okolinu. A kada prijateljice nemaju dlačice to je koma.
    Ja sam tatina kćer i bila sam rano dlakava. Nisam imala maminu podršku za uklanjanje dlaka jer je njoj to bilo nezamislivo. Na kraju sam ipak počela brijati noge sa nekim prastarim žiletom i po skrivečki, imala osim fobije od dlaka još i fobiju da će mama skužiti i tako...
    Kada sam negdje sa 19 godina otišla u kozmetički i očupala brkove, skoro sam plakala od sreće. Doslovno sam podigla glavu jer me nije bilo sramota da će mi se na suncu vidjeti brkovi. Ono što je nama u ovim godinama smiješno (sada bez problema pustim brkove do pune dužine, pa ih onda čupam jer mi se čini da nisu strašni i često ih ne primjetim) u ono osjetljivo vrijeme mi se činilo kao smak svijeta.
    Kity, mislim da si odlično postupila. Konzultirala pedijatra, ali i pružila kćeri veliku podršku. Vjerujem da će zbog toga vaš odnos biti produbljen i da ona osjeća da ćeš ti ozbiljno uzeti u obzir njene probleme i kada oni budu ozbiljniji.

  12. #12
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Hvala na objasnjenju. Poznajem par djevojcica iz susjedstva, od nekih 13-14 godina. I posto je sad ljeto, moze se fino vidjeti da su i njiima pocele rasti dlacice, npr. ispod pazuha. Ali, nisam primijetila da se one nesto zamaraju s tim. Zato pitam.
    Možda se kod Kityne curice radi stvarno samo o estetskom razlogu, ali ja sam svoju prvu menstruaciju (11 godina) doživjela kao užasan problem i tragediju jer sam bila prva i skroz nespremna, iako mi je mama pričala o tome. I stalno sam plakala mami da ja to neću i da sam ja mala. Curice od 13-14 godina to proživljavaju zajednički, dlačice su čak i poželjne kao znak odraslosti, ali s 9 godina te to izdvaja.
    vjerujem da bih napravila isto što i Kity, pomogla joj dlačice odstrani. I jako mi je poznato ovo o čemu saška piše pa mislim da je bitno da joj mama pomogne, čak i ako misli da je nepotrebno.

  13. #13
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Zar nije prerano da to skidamo, brijemo, depiliramo!?
    Nije, ako to nju doista toliko brine i uznemirava.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ne zelim ispasti bezobrazna, ali zanima me kako je doslo do toga da dijete
    "TO" percipira kao toliki problem?
    pa po svuda su slike žena bez dlaka

  15. #15
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Ne zelim ispasti bezobrazna, ali zanima me kako je doslo do toga da dijete
    "TO" percipira kao toliki problem?
    pa po svuda su slike žena bez dlaka
    a i njene prijateljice su još bezdlake

  16. #16
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja bi joj skinula te dlake kad je vec tako nesretna s njima

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ma skinula bih i ja. Samo se pitam.....

  18. #18
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam se isto odlučila skinuti curki dlake s nogu, samo joj još nisam rekla jer će onda navaljivati da to odmah sredimo.

    ajde dajte nekakav savjet s čim da joj skinem, jel te kreme stvarno djeluju?

  19. #19
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    pogledaj kakve su one kreme što se nanesu na kožu pa nakon nekoliko minuta samo prebrišeš spužvicom (na reklami djeluje :/

  20. #20
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Pa djeluju, ali je kratkotrajno. Ja bih voljela da je mene netko tada uputio na vosak i odveo kod kozmetičarke. Ne znam, možda sam ja skroz zaboravila kako dvanaestogodišnjakinje funkcioniraju, ali nekako mi se to čini dovoljno odraslo da može sama odabrati što želi ako joj opišeš "vosak boli, ali si dugo na miru, a krema ne, ali kratko traje".

  21. #21
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    pogledaj kakve su one kreme što se nanesu na kožu pa nakon nekoliko minuta samo prebrišeš spužvicom (na reklami djeluje :/
    da na te kreme sam i mislila, nadam se da postoji netko tko će mi potvrditi da to stvarno djeluje.

    balarosa njen prag tolerancije na bol je minimalan i zato me strah depilacije.
    imam depilator pa razmišljam da joj dam da proba počupati dvije tri dlačice, možda i ne bude tako strašno.

  22. #22
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Mene depilator (imam phillipsov) boli više od voska. Isto imam nikakav prag tolerancije.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Evo, problem riješen.
    Dlačica nema i ona je presretna :D
    Saška jako si to dobro rekla! Ona se stvarno ne želi
    izdvajati.
    Ipak drugačije razmišljaju curice od nepunih 9 godina
    od curica od 13-14 godina.
    Krema je djelovala odlično. Nema crvenila i reakcije,
    za 7 minuta je sve bilo gotovo.
    Ona je oduševljena. Ima maju na bretele i svako malo
    ide pred ogledalo, diže ruke, gleda i smije se.
    Nije njoj izraslo 3 dlačice! Bilo je to baš onako, pravo ženski!
    Uglavnom, hvala na savjetima.
    Pomogle ste.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad sam ja napokon svoje dlake pod rukom dočekala negdje s 12 ili 13 uzgajala sam ih ko svilu i kadifu

    bila sam sva jadna što ih nemam

    a sad

    treba mi kombajn

  25. #25
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa

    treba mi kombajn
    Smijala bih se da mi se ne plače. I meni treba kombajn ili duplo veća plaća pa da mogu dva puta tjedno kod kozmetičarke. Čim kupimo sav namještaj, napravimo ogradu, garažu i kupimo i otplatimo auto, idem na trajnu depilaciju.
    U nadi je spas .

  26. #26
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Kity, kasno se uključih, ali samo za utjehu, moja kći ima dlake na drugom mjestu već godinu dana, a isto ide u drugi razred sada. Bili u Vinogradskoj (isto čekali za prvi pregled 3 mjeseca jer je to jedini dječji endokrinolog) i rekli da je sve ok, nema poremećaja u radu nadbubrežne žlijezde i da curice sve ranije ulaze u pubertet! :shock: (Nije li to ipak malo prerano?) Super da ste riješile problem!
    I mene je depilacija aparatićem boljela neusporedivo jače nego voskom.

  27. #27
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    curice sve ranije ulaze u pubertet! (Nije li to ipak malo prerano?)
    Na zalost, izgleda da nije.

    Hrana, ona zivotinjskog porijekla nam je krcata hormonima (vecinom), a vecina namirnica pakira se u plasticnu ambalazu koja takodjer (bar kako sam citala) otpusta estrogene.

  28. #28
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    curice sve ranije ulaze u pubertet! (Nije li to ipak malo prerano?)
    Na zalost, izgleda da nije.

    Hrana, ona zivotinjskog porijekla nam je krcata hormonima (vecinom), a vecina namirnica pakira se u plasticnu ambalazu koja takodjer (bar kako sam citala) otpusta estrogene.
    ovakvi utjecaji se ne reflektiraju i na decke?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Super da ste riješili problem, nažlost poznajem neke kojima mame to ne dozvoljavaju pa cure po ovoj vrućini ne nose majice na bretele. Bravo za mamu.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    da se i ja javim, sad sam tek otkrila ovu temu. Moja kćerkica je prve dlačice pod pazuhom dobila sa godina. Kada sam vidjela preve nisam se brinula, ali nakon nekog vremena ih je bilo sve više i otišli smo endokrinologu. Mala još ima i problem s tjelesnom težinom, ima oko kg viška pa. Išla je na ta testiranja hormona i sve je savršeno u redu. Doktorica nam je objasnila da se naprosto to može pojaviti u tako ranpj dobi. Pošto je u to vrijeme malena išla i na plivanje (još s vrtićem) , skinuli smo joj sa depilacijskom kremom i bila je puno sretnija. Sad ima dlačice ko inače cure od godina i zimi ih ne diramo, ali kad dođe ljeto, sama izrazi želju da ih skinemo. Na svu sreću, one još ne rastu tako brzo. Malena se na to priviknula i ne predstavlja joj više neki problem. Kile isto držimo pod kontrolom. Na piši nema dlačica.
    Znam da sam ti se dosta kasno javila svojim postom i vjerujem da je curica OK.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    vidim da nisam godine napisala - prve dlačice dobila je sa 6 godina

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    evo opet mene....malo sam zabrinuta...jučer mi je kći došla sva u panici da ima dlačicu na piši....i bome ima, pravu, dugu, stidnu dlaku! Kod endokrinogoga smo naručeni tek u siječnju 2009. A još me više zabrinjava, jer je u zadnjih 6 mjeseci dobila 4 kg! Nije nam jasno zašto, jer pazimo na prehranu već 2-3 godine, ako ne i duže i dugo smo držali istu kilažu. I sad odjednom i kile i dlačice! Na prošlom hormonalnom testu je bilo sve u redu (ima dlačice pod pazuhom od 6. godine), ali sad me ipak zabrinuo nagli porast težine i pojava dlačice "tamo dolje". Da nije to ipak pubertet?

  33. #33
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Pa sa 8 godina znaju se pojaviti prve stidne dlake. Nekad duže ostaju usamljene dok se ne pojavi "društvo".
    Što se tiče ostalih problema - u to ne ulazim. Nisam stručnjak, a nemam niti iskustva.

  34. #34
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moja curka ima 7,5 ide u drugi razred i ovo ljeto sam primjetila prve paperjaste pubične dlačice.

    Ona doduše jest malo punačka, ali i prilično visoka za svoju dob (najmlađa u razredu, ali najviša od djevojčica)

    Kad sam prvi put to vidjela, odmah sam okrenula na net i pretražila sve o preuranjenom pubertetu. Čini se da je toga sve više.
    Ajme kamo će nas to odvesti.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Dobro da postoji pretražnik pa da ne otvaram novu temu

    Danas sam skužila da moja curica od šest i po godina ima 2-3 pubične dlačice. Šokirala sam se,ali vidim da može biti. I da, također je najviša i najjača u svojoj generaciji.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    8

    Početno

    Evo mene ovdje, po prvi puta. Nova sam paaa... sa strahom.
    A i inače sam sad u frci i panici i šoku. Naime, moja djevojčica ima 7,5 godina i pohađa prvi razred. Ovaj vikend pri kupanju primjetih dlačice ispod oba pazuha. Pubičnih nema, još. Bar nisam još vidjela. Ostala sam šokirana jaaako. Zašto? Zato jer mene to dalje sve asocira na pubertetska događanja (menstruacija), a razumom je još uvijek razigrano djetešce. Viša je u razredu, težina je normalna. Nazvala sam pedijatricu koja je rekla neka pratim još dva, tri tjedna pa nek dođem do nje. Malo je prerano, po mišljenju pedijatrice, te ne bi trebala dobiti menstruaciju prije 9.godine.
    Inače, meni su se pazušne dlčice pojavile negdje s 11 godina a menstruaciju sam dobila u 12.g.
    Sad sam sve zagoglala i našla se ovdje - da me smirite, da mi kažete vaša iskustva, da mi date savjet.
    Što mi je činiti? Koja su vaša iskustva? Zaista sam u panici!
    Iako kad čitam sad ovdje vaše postove, sve to danas dolazi ranije, znatno ranije......hmmm

  37. #37
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    llullu, samo pusti i promatraj.

    Istina, sve se ranije pocinju pojavljivati dlacice, ali to niti izbliza ne znaci da pubertet nastupa prekostura niti da ce dobiti mjesecnicu.

    Znam curice koje su vrlo rano dobile dlacije (npr. 8 godina) i sa 12 jos nemaju mjesecnicu, kao i obratno, da su kadnije dobile dlacice a ranije mjesecnicu.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    llullu, samo polako. znam da si šokirana, i ja sam bila. S time da je moja E. dobila prve sa 6 godina, a već ima i stidne dlačice. Redovito smo kod endokrinologa, isto zbog kontroliranja tjelesne težine jer ima oko 5 kg viška što je puno u toj dobi. jednom smo kontrolirali hormone koji su bili u granicama, sada smo opet išli na davanje krvi za pregled hormona i još čekamo nalaze. Moja ima 8 god. ali se ponaša totalno pubertetski. Ja sam inače prve dlačice pod pazuhom dobila s 12, a mengu s 13 godina pa se pitam kako je to tako rano krenilo kod nje. Imale smo razgovore i o menzesu, o pubertetu i sl., ali se jako, jako nadam da će nju ipak menga zaobići. Barem do 11 godine.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    8

    Početno

    Eh, malčice sam se primirila. Sve ću napraviti (mislim na to što i vi spominjete endokrinologa i drugo) samo da bude sve OK. Da je šokantno - je! No, šta je tu je. Najbitnije je zdravlje, te ono što smajlić piše ajde da bar menga ne dođe negdje do 11. godine.
    Inače, kad malo bolje promotrim, zaista se ponaša kao pubertetlija. Onako govor, birane riječi, gestikulacija...etcetc... To je počelo (vidno) negdje nakon Nove godine, znači prije cca dva mjesca. Prije toga, u 9/08. krenula je u 1.razred i mi svi sretni jer je sve shvatila ozbiljno i sve odrađuje onako kako spada vezano na školu i mnoštvo slobodnih aktivnosti koje si je sama odabrala. I sad pak ovo. Ahh...
    Samo se nadam da tako (ipak) rano pojavljivanje dlačica ne znači i zaista uskoro pojavljivanje menge, kao što to pišeše anchi pp. Ajde ne bar još i to. S dlačicama možemo nekako izaći na kraj, ako joj budu baš tako "smetale" radii ovog ili onog razloga. Za sada, ne pokazuje da joj to smeta. No, vidjet ćemo.
    Sad malo potrpite moje jadikovke i utješite me svojim iskustvima.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Moja je došla do te faze da si sama skine dlačice pod pazuhom jer joj smetaju, pogotovo ljeti , i djeca joj se rugaju u razredu. Mala stavi kremu i ostruže. 8) Jer nema par dlačica, već jedan cijeli šumarak.
    Dolje ima 3-4 dlačice.

    Ona se je nekako pomirila s tim i u biti joj je to postalo normalno. a kaj sad. jedino se prestrašila kad je primijetila stidne dlačice. onda smo imale dosta duge razgovore.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    5

    Početno

    i ja sam zabrinuta. primijetila sam na svojoj kćeri koja ima 9,5 godina prve dlačice pod pazuhom pa mi se čini da je to prerano, pogotovo što je ona sitnije građe, visine 138 i 27.5 kg (gotovo je najsitnija u razredu). zanima me vi koji ste to prošli, koliko je prošlo vremena od pojave prvih dlačica pod pazuhom do pojave stidnih dlačica pa i do menstruacije? naime, ona se još igra barbikama i neshvatljivo mi je da je pubertet u pitanju.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    8

    Početno

    I mene isto zanima to što mmarita piše. Je li nam može tko nešto reći/pisati o tome?
    Inače, uskoro trebam sa svojim curetkom od 8 godina i 2 mjeseca kod endokrinologa. Može li mi tko opisati kako izgleda taj pregled?
    Pa, iako su joj se pojavile dlačice ispod pazuha )negdje početkom 2009.) stidnih dlačica nema još (i bolje!. I nekako mi se čini da ni ispod pazuha nema "novih"!
    Kakva je situacija kod vas smajliću?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    mmaritakoliko je prošlo vremena od pojave prvih dlačica pod pazuhom do pojave stidnih dlačica pa i do menstruacije?
    Moja je kćer dlačice pod pazuhom dobila sa nekih 6 godina, a stidne dlake sa nekih 8, 8,5 godina. Ali njih nema puno, ima oko 5,6 komada.
    [quote]llulluInače, uskoro trebam sa svojim curetkom od 8 godina i 2 mjeseca kod endokrinologa. Može li mi tko opisati kako izgleda taj pregled? [/quote]
    Kompletno pregleda dijete, izmjeri se visina, težina, dijete se skine golo, doktorica je cijelu prepipa, po potrebi šalje dalje na vađenje krvi, urina, "pregled" hormona....
    Mi nismo već dugo bili, nema potrebe, kod nje su svi nalazi bili apsolutno odlični. Menstruaciju još nema i nadam se da neće tako brzo.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    8

    Početno

    hvala smajlić
    javim se s novostima (nadam se lijepim! nakon pregleda!
    Inače, nisam baš aktivna na forumu.....morat ću se pokrenuti!

  45. #45
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    pojava stidnih dlačica nema veze sa dobivanjem menstruacije. menstruacija ovisi o količini masnog tkiva u tijelu koje onda šalje mozgu poruku tijelo je spremno za menstruaciju.
    moja I je bila par mjeseci stara kad je išla na na preglede svakih par mjeseci zbog dlačica na pipici. rekao doc da je tamnoputa i dlakava genetski na mene , (ne moram vam niš govorit ).
    e sad sutra idemo ponovo na kontrolu jel su se dlačice jako pogustile i narasle, a ona ima samo šest godina i uz to zadnjih nekoliko mjeseci smrdi pod pazuhom ko neka ženturača .
    javim vam kaj smo sutra zbavile

  46. #46
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    bili i nisam niš pametnija. doc ju je jedva pregledao jel je urlala, bilo ju je sram, tak da ni ne znam jel kaj vidio (mislim na stidne dlačice). kontrola za četiri mjeseca sa nalazima krvi 170HP,A,T,DHAS. e sad da li netko zna kaj se traži ovo iz krvi?

  47. #47
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Suzizana, ne znam ti pomoći, ali mi se čini rano sa 6 godina dlake i neugodan miris...
    Jesi li malo googlala?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Suzizana, ne znam ti pomoći, ali mi se čini rano sa 6 godina dlake i neugodan miris...
    Jesi li malo googlala?
    i kod moje je tak počelo - osjetio se miris znoja i dlačice pod pazuhom, a od prije godinu dana i stidne dlačice.
    Hormoni su super, svi nalazi su super.

  49. #49
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Smajlić prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Suzizana, ne znam ti pomoći, ali mi se čini rano sa 6 godina dlake i neugodan miris...
    Jesi li malo googlala?
    i kod moje je tak počelo - osjetio se miris znoja i dlačice pod pazuhom, a od prije godinu dana i stidne dlačice.
    Hormoni su super, svi nalazi su super.
    Tvoj gore post sam nekako zaboravila...
    Da... a mislim, ne mislim u smislu nenormalnog nego neobičnog Ja lično ne očekujem takav razvoj od djeteta od 6 godina - kao ni vi, jer ne bi bile na ovom topiku...
    Ja sam dobila sa nepunih 12 godina - falilo mi možda mjesec dana - pa je to u moje vrijeme bilo jakooo rano...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Maslačkica, moja na sreću još nije dobila mengu, ali ako dobije tako rano - mi spremne.
    Ja sam prvu dobila sa 13,5 godina, bila sam prosjek. Neke su dobile sa 12 godina u razredu, i to je onda bilo jako rano. Sada su se granice pomaknule, ali opet smatram da je dob od 9 godina još uvijek prerano za menstruaciju i dlakavljenje.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •